FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1694 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1148 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Audi e-tron GT concept
Autor: ŁM  Dodano: 2019-03-05
Wyświetlono: 160 razy
Audi e-tron GT concept
Audi e-tron Trzecie: ostatniej jesieni, w stolicy filmu Los Angeles, cztery pierścienie zaprezentowały jedną z gwiazd tamtejszej wystawy motoryzacyjnej. Zadebiutowało tam czterodrzwiowe, póki co studyjne, w pełni elektryczne coupé, Audi e-tron GT. Plany przewidują, że seryjna produkcja tego samochodu rozpocznie się za około dwa lata. Teraz, Audi przedstawia model e-tron GT concept na Geneva Motor Show 2019.
foto © Audi

  • Europejski debiut modelu na Geneva Motor Show 2019
  • Czterodrzwiowe Gran Turismo z elektrycznym napędem
  • Seryjna produkcja rozpocznie się pod koniec roku 2020

 

 

Kolejne elektryczne Audi podąża ścieżką wyznaczoną przez Audi e-tron*, które na drogach pojawi się jeszcze tej wiosny i Audi e-tron Sportback, którego rynkowa premiera przewidziana jest na koniec tego roku. Nowy samochód oparty jest o architekturę płaskiej podłogi, dającą mu doskonałe proporcje i niski środek ciężkości. 434 kW (590 KM) mocy potwierdza, że to prawdziwie sportowe auto. Moment obrotowy – jak można się spodziewać po dynamicznym Audi -  transferowany jest na koła za pośrednictwem stałego napędu na cztery koła quattro z selektywnym rozkładem momentów napędowych między kołami.
Za przygotowanie tego modelu studyjnego do wersji produkcyjnej odpowiada spółka-córka Audi, Audi Sport GmbH.

 

Zainspirowane wynikami z tunelu aerodynamicznego: stylistyka i nadwozie

 

Płaskie, szerokie i z dużym rozstawem osi – tak wygląda klasyczne Gran Turismo. Audi e-tron GT concept odzwierciedla te proporcje. Ma 4,96 m. długości, 1,96 m. szerokości i 1,38 m. wysokości. Lekkie nadwozie tego czterodrzwiowego coupé to konstrukcja wielomateriałowa. Cała sekcja dachu zrobiona jest z carbonu z wieloma komponentami z aluminium, a elementy wspierające powstają ze wzmocnionej stali. Technologia i rozwiązania techniczne stosowane w tym samochodzie powstały w wyniku bliskiej współpracy Audi z Porsche, ale pomimo tego, jego stylistyka i charakter pełne są niepowtarzalnych genów Audi.

 

Łagodnie opadająca ku tyłowi linia dachu e-tron GT concept, przechodząca gładko w tył pojazdu, przywołuje na myśl nadwozie typu Sportback, tak dobrze znanez innych modeli rodem z Ingolstadt. Tu jednak jest to wyraźny krok w przyszłość, ukazujący kolejny etap ewolucji języka stylistycznego Audi. W porównaniuz obecnymi modelami Audi, wyróżnia się wyraźnie zwężający się ku tyłowi przedział pasażerski. Nadkola i linia ramion są wyraźnie zaakcentowane i wraz z płaską, niecodzienną dla aut elektrycznych podłogą, podkreślają wizualnie niski środek ciężkości i dynamiczny potencjał Audi e-tron GT concept.

 

Szerokie linie, wiele elementów funkcjonalnych nadwozia, wloty powietrza w nadkolach i solidny dyfuzor z tyłu wyraźnie wskazują na fakt, że sylwetka tego auta powstawała w tunelu aerodynamicznym. Niski współczynnik oporu powietrza pomaga w osiągnięciu niższego zużycia energii, a obniżone zawieszenie wizualnie charakteryzuje całą stylistykę.

 

Linia progów przebiegająca od przednich do tylnych nadkoli została „wyciągnięta” na zewnątrz, tworząc w ten sposób charakterystyczny kontrast w stosunku do przedziału pasażerskiego. Progi przyciągają wzrok do podwozia Audi e-tron GT, w którym ulokowano centrum energetyczne samochodu, czyli akumulator. Do rozwiązań elektrycznych nawiązuje też stylistyka felg – każda z nich ma pięć podwójnych ramion. Dynamiczna stylistyka bierze pod uwagę konieczność optymalnej wentylacji tarczy hamulcowych i redukuje opór powietrza. Na 22-calowe felgi zakładane są opony w rozmiarze 285/30.

 

Charakterystyczna dla Audi rama Singleframe wyznacza środek przodu auta. W porównaniu z dwoma SUV’ami e-tron, jej architektura jest bardziej horyzontalna. Górna połowa Singleframe lakierowana jest w kolorze nadwozia, a struktura jej powierzchni nawiązuje do typowej dla wszystkich modeli typu RS powierzchni grilla z kratownicą we wzorze plastra miodu. To również wizualny sygnał wskazujący, że Audi e-tron GT concept w przyszłości produkowane będzie przez Audi Sport GmbH.

 

Podzespoły zasilania, akumulator i hamulce są efektywnie chłodzone wpadającym przez przednie wloty i precyzyjnie prowadzonym wzdłuż nadwozia powietrzem. Pokrywa silnika oraz opływ powietrza wokół niej, to odwołanie do dwóch innych studyjnych modeli Audi – Aicon i PB18 e-tron. Pokrywa zaprojektowana jest w ten sposób, że prąd opływającego powietrza jakby „obejmuje” nadwozie, redukując znacznie niepożądane zawirowania.

 

W przodzie pojazdu, który ma kształt strzały, wyróżniają się stylistycznie reflektory Matrix LED z funkcją laserowych świateł drogowych, co dodatkowo podkreśla dynamiczną sylwetkę Audi e-tron GT nawet wtedy, gdy pojazd się nie porusza. Podobnie jak w samochodach Audi serii Vision, tutaj również światła witają kierowcę krótką, animowaną sekwencją – przepływającą poziomo falą światła. Nowa sygnatura świetlna Audi w przyszłości znajdzie się we wszystkich seryjnie produkowanych modelach spod znaku czterech pierścieni.

 

Przez całą szerokość tyłu przechodzi świetlne pasmo, które na swych końcach rozprasza się w pojedyncze segmenty diodowych świateł. Każdy z segmentów ma kształt klina. Taka architektura tylnych świateł łączy stylistycznie ten modelz produkcyjną wersją SUV’a e-tron, czyniąc oba samochody jednoznacznie rozpoznawalnymi w ciemnościach jako elektryczne Audi.

 

Nowy kolor lakieru „kinetic dust” – ciepła, ciemna barwa zbliżona do barwy tytanu, jest praktyczna i nie jest „technoidalna”. W zależności od natężenia i ruchu światła, tworzy na powierzchni nadwozia Audi e-tron GT concept świetlne kontrasty. Efekt ten podkreślają jeszcze mocniej matowe, aluminiowe elementy listew okiennych i felg.

 

 

Zrównoważony i nowoczesny styl: wnętrze

 

Cztery drzwi, cztery fotele i 2,90 m. rozstawu osi. Wnętrze Audi e-tron GT concept to połączenie sporej dawki codziennej użyteczności z doskonałą jakością. Funkcjonalne centrum wnętrza ulokowane jest w przodzie, po lewej stronie, i wyraźnie zwrócone jest ku fotelowi kierowcy. Konsola środkowa, duży ekran dotykowy u góry i linia rozciągająca się od drzwi do kokpitu wyznaczają miejsce kierowcy, doskonale
i ergonomicznie integrując go z wszystkimi funkcjami sterującymi i systemami infotainment Audi e-tron GT. Konsola środkowa i tablica rozdzielcza wyglądają jakby unosiły się w powietrzu. Jasne kolory w górnej części kokpitu i ich coraz ciemniejsza gradacja aż do podłogi, tworzą wrażenie coraz większej szerokości. Sportowe fotele w obu rzędach, inspirowane sportami motorowymi, zapewniają optymalne podparcie nawet w momentach, gdy szybko pokonujemy zakręt.

 

Zarówno ekran tablicy rozdzielczej, jak i ekran dotykowy zawieszony powyżej konsoli środkowej, utrzymane są w stylistyce czarnego panelu. Swoją zdecydowanie poziomą architekturą podkreślają wielkość i stonowaną stylistykę wnętrza. Oba monitory wyświetlają różne funkcje, wśród których są wirtualne zegary, łatwe do odczytania mapy z informacją o zasięgu, czy też listy systemów infotainment, i mogą mieć zróżnicowane ustawienia, zależne od preferencji kierowcy. Wszystkie funkcje obsługuje się z poziomu dotykowych ekranów z systemem haptycznej reakcji zwrotnej.

 

Projektanci tego koncepcyjnego auta świadomie i konsekwentnie zdecydowali o wykorzystaniu w nim wyłącznie zrównoważonych środowiskowo materiałów,co jest dość jasnym stanowiskiem całej współczesnej stylistyki samochodowej.Nie wykorzystano tu żadnych materiałów pochodzenia zwierzęcego, wnętrze Audi e-tron GT concept jest można rzec „wegańskie”. Do pokrycia foteli i wielu innych powierzchni użyto sztucznej skóry o najwyższej jakości. Siedziska foteli, podłokietniki oraz konsola centralna pokryte są tkaninami zrobionymi z włókien pochodzących z recyklingu. Materiał z mikrofibry pokrywa podsufitek oraz słupki okien od wewnątrz. Nawet wykładzina podłogi o długim włosiu zrobiona jest z trwałej przędzy Econyl, powstającej po recyklingu zużytych sieci rybackich.

 

Audi e-tron GT, ze swymi dwoma bagażnikami, czerpie inspiracje z ogromnych zasobów koncepcji Gran Turismo. W tym przypadku wykorzystuje dodatkowo swą koncepcyjną przewagę samochodu elektrycznego z kompaktowymi jednostkami napędowymi. W tyle pojazdu mamy do dyspozycji 450 litrów pojemności bagażnika, a pod maską w przodzie kryje się dodatkowych 100 litrów.

 

 

Wydajność i zasięg: napęd

 

434 kW (590 KM) mocy systemowej – to, jak na potencjał auta w pełni elektrycznego imponujące osiągi. Pracują tu dwa osobne silniki elektryczne – po jednym na przedniej i na tylnej osi. Oba, to będące w ciągłej gotowości silniki synchroniczne. Wytworzony przez nie moment obrotowy przenoszony jest na drogę za pośrednictwem napędu na cztery koła – Audi e-tron GT concept jest zatem prawdziwym quattro. Ściślej rzecz biorąc elektrycznym quattro, ponieważ nie ma w nim żadnego mechanicznego połączenia pomiędzy przednią a tylną osią. Rozkład napędu pomiędzy osiami, a także pomiędzy poszczególnymi kołami, koordynowany jest przez system elektroniczny. Oznacza to optymalną przyczepność i tyle poślizgu kół, ile jest w danym momencie potrzebne.

 

W przyszłości samochód ten powinien przyspieszać od 0 do 100 km/h w około 3,5 sekundy, a do 200 km/h w około 12 sekund. By zmaksymalizować zasięg, prędkość maksymalna została ustalona na poziomie 240 km/h. Zasięg koncepcyjnego auta to ponad 400 kilometrów, co oczywiście będzie jeszcze w przyszłości determinowane standardami nowego cyklu WLTP. Energia napędowa samochodu pochodzi z litowo-jonowego akumulatora o pojemności ponad 90 kWh. Płaski akumulator zajmuje całą powierzchnię pomiędzy osiami, pod podłogą przedziału pasażerskiego. Decydującą przewagą tej konstrukcji jest bardzo niski środek ciężkości samochodu – porównywalny z położeniem środka ciężkości w Audi R8. Zdecydowanie poprawia to dynamiczne prowadzenie auta. Układ czterech kół skrętnych zapewnia doskonałe połączenie sportowej zwinności i precyzji, wzmocnione świetną stabilnością kierunkową.

 

System rekuperacji zwiększa zasięg elektrycznych pojazdów Audi o 30 procent. To ważne nawet w przypadku tak sportowego auta, jakim jest Audi e-tron GT concept. System rekuperacji obejmuje dwa silniki elektryczne i elektrohydraulicznie zintegrowany system sterowania hamulcami. W tym modelu połączono różne tryby rekuperacji: rekuperację manualną w trybie żeglowania z użyciem manetek przy kierownicy, rekuperację automatyczną w trybie żeglowania kontrolowaną przez system asystenta wydajności i rekuperację w trybie hamowania, w której przejście pomiędzy hamowaniem elektrycznym, a hydraulicznym jest bardzo łagodne. Audi e-tron GT concept rekuperuje do 0,3 g tylko w trybie hamowania silników elektrycznych, co przypada na ok. 90 procent operacji hamowania.

 

Redukcja czasu ładowania: system ładowania o napięciu 800 volt

 

Akumulator Audi e-tron GT concept może być ładowany na dwa sposoby: z użyciem kabla, przez przykryte klapką gniazdo umieszczone po lewej stronie przodu pojazdu albo bezprzewodowo – indukcyjnie z wykorzystaniem układu Audi Wireless Charging. W tym przypadku płyta ładująca z zatopioną w niej cewką elektryczną zamontowana jest na stałe w podłodze miejsca, w którym parkuje auto i podłączona do sieci elektrycznej. Zmienne pole magnetyczne indukuje wtedy zmienne napięcie w drugiej cewce zamontowanej w podłodze samochodu. Dzięki mocy ładowania 11 kW, akumulator Audi e-tron GT concept ładuje się do pełna w ciągu jednej nocy.

 

Ładowanie przewodowe jest znacznie szybsze z racji tego, że czterodrzwiowe coupé podłącza się do systemu 800-woltowego. System ten, w porównaniu do obecnie używanych, wydatnie skraca czas ładowania. Do naładowania akumulatora do wartości ok. 80 procent jego pojemności wystarcza ok. 20 minut, co pozwala na przejechanie kolejnych 320 kilometrów (wg. cyklu WLTP). Audi e-tron GT concept może być również ładowane przy konwencjonalnych kolumnach o niższym napięciu. Taką możliwość daje kierowcy dostęp do coraz gęstszej sieci punktów ładowania.

 

 

Zużycie paliwa modeli wymienionych powyżej:

 

(Zużycie paliwa oraz wielkości emisji CO2 zależą od wybranej wersji wyposażenia)

 

Audi e-tron:

 

Combined electrical consumption Łączne zużycie energii elektrycznej

w kWh/100 km: 26,2–22,6 (WLTP); 24,6–23,7 (NEDC)

Łączna emisja CO2 w g/km: 0Źródło: Audi

 Pisaliśmy również
» Z wirtualną rzeczywistością wprost w erę elektryczności: Audi przygotowuje specjalistów z całego świata do obsługi serwisowej modelu e-tron
» Audi komunikuje się z sygnalizacją świetlną w Europie!

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Audi e-tron GT concept:
w lewo
Audi e-tron GT concept
© Audi
Audi e-tron GT concept
© Audi
Audi e-tron GT concept
© Audi
Audi e-tron GT concept
© Audi
Audi e-tron GT concept
© Audi
w prawo
 Inne artykuły
» Z wirtualną rzeczywistością wprost w erę elektryczności: Audi przygotowuje specjalistów z całego świata do obsługi serwisowej modelu e-tron 2019-05-17
  Audi VR 2019 Ogromna wiedza w dziedzinie technik wysokonapięciowych, elektryczności i elektrycznej inżynierii. Audi bez ustanku szkoli na całym świecie trenerów technicznych oraz techników serwisowych, przygotowując ich do obsługi modelu Audi e-tron. Po raz pierwszy w hist... więcej »

» Marka PEUGEOT została wybrana: najbardziej niezawodną marką wśród samochodów z segmentu mainstream 2019-05-17
  Peugeot 208 - polska premiera W Wielkiej Brytanii, w corocznym badaniu zadowolenia klientów przeprowadzanym przez J.D. Power, ponad 11 000 właścicieli samochodów wybrało PEUGEOT „najbardziej niezawodną marką samochodów z segmentu mainstream”. Natomiast PEUGEOT 208 otrzymał tytu... więcej »

» Znamy zwycięzców 10. edycji Mazda Design 2019. W tym roku zmagania konkursowe w całości zdominowały kobiety! 2019-05-17
  Mazda Design 2019 Tytuł Grand Prix konkursu i pierwsze miejsce w kategorii PRZESTRZEŃ otrzymała praca pt. „Miko” autorstwa Joanny Kośko i Roksany Licznerskiej. Jury doceniło zachwycającą prostotę koncepcji i piękno prezentacji obiektu, który odbija i załamuje światł... więcej »

» Międzynarodowy Dzień Recyklingu: SEAT ogłasza ekologiczną strategię 2019-05-17
  SEAT ekologia Z okazji obchodzonego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Recyklingu, SEAT ogłosił swoją ekologiczną strategię. W tym roku hiszpański producent samochodów zamierza skupić się na zmniejszaniu ilości produkowanych odpadów, które już ograniczył o 34%. W ciągu najbliższ... więcej »

» Mitsubishi Motors partnerem niezwykłego przedsięwzięcia 2019-05-17
  Mitsubishi Virginia Woolf Polski oddział Mitsubishi Motors jest partnerem serii spotkań z czytelniczkami, zorganizowanych przez wydawnictwo OsnoVa w związku z premierą najnowszego wydania słynnego eseju Virginii Woolf „Własny pokój“. Legendarny esej napisany przez jedną z ... więcej »

» Audi komunikuje się z sygnalizacją świetlną w Europie! 2019-05-16
  Audi swiatla Audi wprowadza w Europie usługę informacji o ruchu drogowym V2I (ang. Vehicle-to-Infrastructure-Service) pod nazwą Traffic Light Information. Jej celem będzie przekazywanie kierującemu pojazdem informacji o sygnalizacji świetlnej. Od lipca usługa zacznie dział... więcej »

» KIA PLATINUM CUP: Red Bull Ring z mistrzem Polski 2019-05-16
  kpc 2019 Po majowej przerwie i chwili odpoczynku, kierowcy KIA PLATINUM CUP wracają do rywalizacji o tytuł najszybszego kierowcy w Polsce i w najbliższy weekend pojawią się na austriackim Red Bull Ringu. Stawka, która rozpoczęła zmagania od Hungaroringu nie będzie miał... więcej »

» Dla potrzeb Mobilności Jutra: Park Technologiczny IN-Campus dla Audi i dla regionu Ingolstadt 2019-05-16
  Park Technologiczny IN-Campus Audi Skrót „IN” oznacza innowacje: Rozpoczynając budowę obiektu IN-Campus, Audi AG oraz miasto Ingolstadt wypełniły wspólną wolę realizacji strategicznej inwestycji. Przeprowadzą dogłębną rekultywację nieczynnej rafinerii ropy naftowej w Ingolstadt, rea... więcej »

» Promocyjna oferta na zakup Nissana Qashqai! 2019-05-16
   Qashqai 2019 Nissan Qashqai, od lat niezmiennie zajmujący czołowe miejsca w segmencie crossoverów zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, w ciągu ostatnich miesięcy zyskał na atrakcyjności dzięki nowej gamie benzynowych i wysokoprężnych jednostek napędowych oraz zupełnie ... więcej »

» Audi A4: jeszcze bardziej sportowe i nowoczesne 2019-05-16
  Audi A4 2019 Audi A4 reprezentuje istotę marki z czterema pierścieniami w logo – po czterech latach prac konstrukcyjnych, koncern z Ingolstadt uczynił ten model klasy średniej jeszcze bardziej sportowym. Jego wnętrze jest zakotwiczone w nowym języku stylistycznym mar... więcej »

» SEAT imponująco rozpoczął 2019 rok 2019-05-15
  Ateca Special Edition 2019 SEAT rozpoczął 2019 rok na pełnych obrotach, o czym świadczą rekordowe wyniki finansowe, odnotowane w pierwszym kwartale br. Zysk operacyjny wzrósł o 5,5% (z 85 mln euro do 89 mln euro), obroty firmy zwiększyły się o 9,7% (z 2 782 mln euro do 3 053 mln euro), ... więcej »

» Wytrzymałość i niezawodność Nissana X-Trail potwierdzona w ekstremalnym rajdzie Morocco Desert Challenge 2019-05-15
  Nissan X-Trail 2019 Nissan X-Trail jest świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę, jaką oferuje duży SUV. To doskonały samochód dla rodziny, idealny na dalekie podróże i przeżycie wyjątkowej przygody. Ten najpopularniejszy na świecie model Nissana udowadnia, że dobrze r... więcej »

» Goodyear i Citroen stworzyli autonomiczny pojazd z okazji stulecia francuskiej marki 2019-05-15
  Citroen 19 Concept Citroën 19_19 Concept to autonomiczny, wyposażony w kompleksowy system łączności pojazd elektryczny, stworzony z okazji stulecia marki. Zaprojektowany, by zapewnić ekskluzywność, komfort i prywatność. Jego dopełnienie stanowi opona Goodyear C100, która wyróżni... więcej »

» Nowy Ford Transit: lżejszy, bardziej ładowny i po raz pierwszy dostępny z miękką hybrydą! 2019-05-15
  Transit 2019 Nowy, lepiej skomunikowany ze światem i oszczędniejszy 2-tonowy Ford Transit, który trafi do sprzedaży w połowie 2019 r., pomoże zwiększyć produktywność właścicielom firm. Podniesiona o 80 kg ładowność jest wynikiem kompleksowego zmniejszenia masy własnej poja... więcej »

» Świetny rok dla Mitsubishi Motors 2019-05-15
  Eclipse Cross Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła wyniki finansowe za pełny rok fiskalny 2018, który kończył się 31 marca 2019 i przedstawiła wstępną prognozę na rok fiskalny 2019, kończący się 31 marca 2020 roku. Globalna wielkość sprzedaży w roku fiskalnym ... więcej »

» Specjalna wystawa: 50 lat Porsche 917 – kolory prędkości 2019-05-14
  Porsche 917 W tym roku Porsche 917 – prawdopodobnie najważniejszy samochód wyścigowy w motorsportowej historii Porsche – obchodzi swoje 50. urodziny. Porsche Museum świętuje 50-lecie ikony wyścigów, organizując specjalną, kompleksową wystawę pt. „50 lat ... więcej »

» Foteliki montowane tyłem są o 500 procent bardziej skuteczne! 2019-05-14
  Axkid Statystyki Komisji Europejskiej wskazują, że tylko 4 kraje w Europie mają bardziej niebezpieczne drogi niż w Polsce. Dobra wiadomość jest taka, że mali pasażerowie mogą w prosty sposób być bardziej bezpieczni. Jeszcze lepsza, że o ich zdrowie i życie można za... więcej »

» Plebiscyt Fleet Derby 2019 2019-05-14
  Plebiscyt Fleet Derby 2019 Fleet Derby 2019 to już 8. edycja ogólnopolskiego plebiscytu produktów i usług niezbędnych do zarządzania autem firmowym. Plebiscyt Fleet Derby to także prezentacja nowych technologii i rozwiązań biznesowych. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony inter... więcej »

» Moc ładowania Audi e-tron: nowa jakość na długich trasach 2019-05-13
  Audi e-tron 2019 Modelem e-tron koncern Audi dostosowuje elektromobilność do długich tras – także dzięki mocy ładowania, wyróżniającej ten model wśród konkurentów. Audi e-tron to nie tylko pierwszy seryjnie produkowany samochód, który dzięki stacjom szybkiego ładowania ... więcej »

» Noc muzeów z Citroenem 2019-05-13
  100 zabytkowych aut Citroena W najbliższą sobotę, 18 maja, Citroën Polska zorganizuje wystawę zabytkowych samochodów, motoryzacyjny piknik i paradę klasycznych Citroënów.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104
Wyświetlane: 0 - 20 z 22076 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |