FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1707 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1158 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Audi na targach CES 2019: od radości z jazdy po jazdę dostarczającą doświadczeń
  Dodano: 2019-01-08
Wyświetlono: 116 razy
Audi na targach CES 2019: od radości z jazdy po jazdę dostarczającą doświadczeń
Na targach CES 2019 Audi wyznacza nowy kierunek: redefiniuje pokładową
rozrywkę w samochodzie i przekształca jego wnętrze w park rozrywki. Pokazuje, jak jej doświadczać w różnych sytuacjach i wszystkimi zmysłami. Z pełną prędkością prowadzi cyfryzację pojazdu do jasno określonego celu: w przyszłości mobilność będzie nie tylko zrównoważona, ale też zindywidualizowana i inteligentna
foto © Audi

Dziś wszystkie te cechy najlepiej widać na przykładzie modelu Audi e-tron (łączne zużycie energii elektrycznej w kWh/100 km w zależności od wyposażenia: 26,2 – 22,5 (WLTP); 24,6 – 23,7 (NEFZ); łączna emisja CO2 w g/km: 0). Samochód ten może posiadać funkcje, które można łatwo i na życzenie zamówić, a także usługi internetowe i usługi ładowania, czyniące mobilność jeszcze prostszą i jeszcze bardziej wygodną.

 

Cyfrowe technologie dają nam wolność. Audi na pełnych obrotach pracuje nad opracowywaniem nowych, atrakcyjnych koncepcji łączących codzienną mobilność swych klientów ze światem cyfrowym. Dając takie samochody jak w pełni połączony z siecią,nie wymagający kierowcy model studyjny Audi Aicon, cztery pierścienie dają im czas,dający się wykorzystać na rzeczy naprawdę ważne. To jest „dwudziesta piąta godzina”,w której Audi w przyszłości przekształci się w doskonałe miejsce pracy, przestrzeń wypoczynku, czy w świat rozrywki. Więcej informacji na temat modelu Audi Aicon dostępnych jest tutaj.

 

Cztery pierścienie w ramach zapoczątkowanego w roku 2017 projektu „dwudziesta piąta godzina” badają, w jakim stopniu autonomiczne samochody zmienią nasze życie. W dzisiejszych czasach kierowca spędza za kierownicą średnio 50 minut dziennie.Na pokładzie samochodu autonomicznego może z tego czasu zrobić dobry użytek: pasażerowie takiego auta mogą odpocząć, popracować, czy też skorzystać ze zróżnicowanej oferty rozrywkowej. To dla strategów i projektantów Audi bardzo istotny kierunek. Cyfryzacjai urbanizacja zmieniają miasta, mobilność i zachowania użytkowników. Opracowywane są nowe koncepcje dotyczące motoryzacji, które w przyszłości muszą inteligentnie i efektywnie łączyć się z miejskimi systemami ruchu.

 

Więcej informacji na temat projektu „dwudziesta piąta godzina” dostępnych jest tutaj

 

Nowe doświadczenia w tylnym rzędzie siedzeń: Audi Experience Ride

 

Audi pokazuje pionierską koncepcję dostarczającą zupełnie nowych doświadczeń. Pasażerowie zasiadający na tylnych fotelach będą mogli oglądać filmy, grać w gry komputerowe i korzystać z interaktywnego kontentu otrzymując jeszcze bardziej realistyczne wrażenia i wykorzystując w przyszłości również okulary VR (virtual reality). Technika, która będzie prezentowana, w czasie rzeczywistym dostosowuje wirtualną zawartość do ruchów samochodu.

 

Cztery pierścienie pokazują takie interaktywne doświadczenie z okularami VR po raz pierwszy właśnie na swym stoisku na CES. Po założeniu okularów VR, pasażer tylnej kanapy Audi e-tron nagle znajdzie się w bardzo realistycznie wyglądającym krajobrazie kosmicznym. Audi e-tron (łączne zużycie energii elektrycznej w kWh/100 km w zależności od wyposażenia: 26,2 – 22,5 (WLTP); 24,6 – 23,7 (NEFZ); łączna emisja CO2 w g/km: 0) przekształca się wtedy w statek kosmiczny, w którym pasażer toruje sobie drogę przez pole asteroidów. Każdy ruch samochodu zamienia się w fantastyczne doświadczenie w czasie rzeczywistym. Gdy auto wchodzi w ciasny zakręt, gracz w wirtualnej rzeczywistości skręca tuż przed statkiem kosmicznym nadlatującym z naprzeciwka. Jeśli Audi e-tron przyspiesza, wirtualny statek czyni to samo.

 

Zabawa taka jest technicznie możliwa dzięki bardzo precyzyjnym narzędziom lokalizacji wykorzystującym pewne podejścia z dziedziny jazdy zautomatyzowanej. Okulary VR podłączone są do systemu magistrali danych umieszczonego w samochodzie. Sterownik zawieszenia dostarcza do systemu precyzyjne informacje dotyczące ruchu pojazdu, np. jego przyspieszania, hamowania, czy reakcji w zakrętach. Dane na ten temat transferowane są do świata wirtualnego, a tym samym do statku kosmicznego. W ten sposób na ekran okularów VR trafiają odpowiednie doznania ruchu, czy przyspieszenia. Pozwala to pasażerowi tylnej kanapy zagłębić się w wydarzenia związane z grą, czy z ogólnie pojętą rozrywką.

 

By taka nowa forma rozrywki mogła pojawić się na rynku tak szybko i w tak dopracowanej postaci jak to tylko możliwe, Audi przyjęło zupełnie nowe podejście: marka została współzałożycielem startup’u pod nazwą holoride GmbH, w którym za pośrednictwem rozwijającej takie technologie spółki-córki Audi Electronics Venture GmbH objęła mniejszościowe udziały, a następnie na zasadzie licencji przekazała technologię do holoride. Startup ten, w ciągu najbliższych trzech lat zamierza wprowadzić na rynek ofertę rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń wykorzystującą dostępne na rynku komercyjne modele okularów VR. Otwarta platforma pozwoli ponadto producentom samochodów i twórcom treści kreować, a następnie oferować kolejne formaty rozszerzonej rzeczywistości. Od gier zręcznościowych, przez podwodne przygody i eksplorację kosmosu, po edukacyjne podróże przez historyczne miasta, czy układ krwionośny człowieka. Dla tego co jest możliwe, nie ma tu właściwie granic. Nowa technika pozwala też pasażerom oglądać konwencjonalne filmy, seriale i prezentacje. Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej zostało tu znacznie zredukowane, ponieważ wrażenia wizualne i sensoryczne są zsynchronizowane. W dłuższej perspektywie czasowej dalszy rozwój infrastruktury Car-to-X może spowodować, że sytuacje drogowe staną się częścią tego doświadczenia: zatrzymanie się na światłach spowodować może niespodziewane przeszkody w trakcie gry, a program edukacyjny może zostać nagle przerwany nieoczekiwanym quizem.

 

Dynamika na postoju: Audi Immersive In-Car Entertainment

 

Projekt “Audi Immersive In-Car Entertainment” prezentuje zupełnie nowatorskie podejście do odczuwania wszystkimi zmysłami filmów, seriali telewizyjnych i streamingu w samochodzie. Z technicznego punktu widzenia jest to podejście dokładnie odwrotne w stosunku do “Audi Experience Ride”. Samochód pozostaje nieruchomy, ale rusza się jego nadwozie, dopasowując się do obrazów oglądanych przez pasażerów. Osoba oglądająca dosłownie zanurza się w film – ruszają się fotele, dźwięk wibruje, a animacje wewnętrznych świateł podkreślają efekty. Ekscytujące pościgi samochodowe, burzowe wiatry, a nawet upał podczas jazdy przez pustynię – wszystko to pasażer odczuć może na własnym ciele.

 

Tłumy zwiedzające CES zostaną dosłownie wciągnięte przez filmy akcji.“Audi Immersive In-Car Entertainment” prezentowane jest w modelu Audi A8. Filmy wyświetlane są na ogromnym ekranie umieszczonym przed samochodem, a także na wyświetlaczu MMI i na tabletach w tyle pojazdu. To jest poruszające doświadczenie!

 

Audi A8 – luksusowa limuzyna – wyposażone jest w opcjonalne zawieszenie aktywne, które już wkrótce wejdzie do produkcji. Wykorzystuje ono elektromechaniczne siłowniki, by z siłą nawet 1100 Nm w określony sposób obciążać lub odciążać każde z kół i w ten sposób regulować położenie nadwozia. Aktywne zawieszenie w zaledwie pięć dziesiątych sekundy jest w stanie unieść nadwozie nawet o 85 mm na każdym z kół z osobna. W projekcie “Audi Immersive In-Car Entertainment” aktywne zawieszenie ma specjalne zadanie. Przekłada akcję filmu na fizyczne, pionowe ruchy pojazdu. W ten sposób nadwozie może drgać z wysoką częstotliwością, co z kolei jest podstawą dla jego unoszenia, opuszczania, czy falowania. Każdy taki ruch dokładnie odpowiada sekwencjom filmowym wyświetlanym w tym samym czasie. 

 

By uczynić takie doświadczenie jeszcze bardziej realnym, siedziska i oparcia przednich foteliw samochodzie wyposażone zostały w małe silniczki generujące wibracje o częstotliwości do 200 Hz, podobne do tych, które spotyka się w fotelach nowoczesnych kin 4D.Podczas oglądania filmów akcji czy horrorów, efektów zaskoczenia z pewnością nie brakuje. Takie „kinowe doświadczenie” jest jeszcze potęgowane przez odpowiednią pracę klimatyzacji oraz czterdziestu diodowych światełek oświetlenia nastrojowego i konturowego, które mogą być indywidualnie włączane w zależności od przebiegu akcji filmowej. Dwadzieścia trzy głośniki najwyższej klasy systemu muzycznego zamontowanego w tym pojeździe demonstracyjnym generują przestrzenny dźwięk dopełniający wyjątkowe doznania.

 

Komputer umieszczony w bagażniku zarządza wszystkimi rozwiązaniami technicznymi samochodu i przekazuje polecenia do odpowiednich jednostek sterujących. Wymagało to stworzenia architektury elektroniki umożliwiającej pełne osieciowanie wszystkich funkcji pojazdu i inteligentne uruchamianie jednostek sterujących. Projekt “Audi Immersive In-Car Entertainment” jest obecnie w stadium wstępnego rozwoju. Ma potencjał do tego, by zamienić czas oczekiwania i bezczynności w korkach, czy w domowym garażu, w czas zabawy. Również przy niewielkich prędkościach doświadczać można rozrywkowych treści w zupełnie nowy sposób oraz zwiększać stopień zaangażowania pasażerów w rozgrywającą się akcję.W tym wypadku projekt ten mógłby funkcjonować jako dodatek do “Audi Experience Ride”.

 

Gdy treści wyświetlane są na ekranie systemu MMI oraz na tabletach w tyle pojazdu, wyobrazić sobie można ich emisję w okularach VR, co może nastąpić w przyszłości. Podobnie jak w przypadku “Audi Experience Ride”, z pewnością zintensyfikuje to tzw. „efekt kinowy”.

 

Audi już teraz myśli z wyprzedzeniem: technika ta może w przyszłości zostać użyta w grach komputerowych, by znacznie podnieść stopień „zanurzenia” gracza w grę. Może potencjalnie zwiększyć doświadczenie realności wyścigów, które teraz znamy jedynie z symulatorów,a które w przyszłości może pojawić się w pojazdach produkcji seryjnej.

 

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi.press-bank.pl.Źródło: Audi

 Pisaliśmy również
» Audi najlepszą marką we wszystkich klasach
» Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi oszczędzi nawet 500 tysięcy metrów sześciennych wody rocznie!
 Inne artykuły
» Audi najlepszą marką we wszystkich klasach 2019-03-22
  Audi A6, auto koncepcyjne i 4 sportowe modele na Poznań Motor Show 2018 Audi wielkim zwycięzcą ankiety czytelników Auto Bild "Najlepsze marki we wszystkich klasach". Cztery pierścienie wygrały w siedmiu kategoriach indywidualnych dotyczących jakości pojazdów oraz otrzymały nagrodę główną „Najlepsza marka we wszystkich klasac... więcej »

» Harmonogram konferencji prasowych podczas Press Day na Poznań Motor Show 2019-03-22
  Poznan Motor Show logo Już w czwartek rozpoczyna się długo wyczekiwany Poznań Motor Show. Poniżej przedstawiamy harmonogram konferencji, które odbędą się w pierwszym dniu targów, przeznaczonym dla przedstawicieli mediów.... więcej »

» Znamy ceny DS 3 CROSSBACK! 2019-03-22
  DS 3 CROSSBACK W momencie powstania marki DS Automobiles, która ma być uosobieniem luksusu, obiecałem, że co roku będziemy wprowadzali nowy model. I dotrzymuję słowa. Po DS 7 CROSSBACK prezentujemy DS 3 CROSSBACK i DS 3 CROSSBACK E-TENSE, nasz pierwszy model w 100% elektrycz... więcej »

» Jak powstawała CUPRA Formentor? Proces projektowania w trzech krokach 2019-03-22
  Cupra Formentor Proste linie czy zaokrąglone kształty? Ekran wbudowany w deskę rozdzielczą czy zawieszony nad nią? Proces tworzenia samochodu koncepcyjnego, który zdefiniuje przyszły kierunek rozwoju marki, prowokuje tysiące pytań i wymaga niezliczonych godzin szkicowania. To... więcej »

» SEAT i IBM rewolucjonizują miejską mobilność z pomocą sztucznej inteligencji 2019-03-21
  SEAT Minimo Dzień po prezentacji elektrycznego samochodu koncepcyjnego Minimó, SEAT zaprezentował nowe rozwiązanie ułatwiające poruszanie się po mieście − Mobility Advisor. Opracowana we współpracy z IBM aplikacja, wykorzystując sztuczną inteligencję Watson, ma pomó... więcej »

» Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi oszczędzi nawet 500 tysięcy metrów sześciennych wody rocznie! 2019-03-21
  Audi fabryka Audi osiągnęło kolejny etap na drodze do produkcji samochodów wolnej od wytwarzania nieczystości. W fabryce w Ingolstadt ruszyło właśnie nowe centrum zaopatrzenia zakładu w wodę przemysłową. Wykorzystując istniejącą już na terenie zakładu oczyszczalnię, około ... więcej »

» Audi na Poznań Motor Show 2019: trzy premierowe modele elektryczne oraz gama nowoczesnych samochodów różnych segmentów 2019-03-21
  Audi e-tron ladowanie Podczas tegorocznej edycji największej w naszym kraju imprezy motoryzacyjnej Poznań Motor Show, marka z czterema pierścieniami w logo zaprezentuje cztery różne, napędzane elektrycznie modele samochodów, podkreślając w ten sposób swą ofensywę w kierunku elektro... więcej »

» Od początku roku Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczył klientom na świecie 75.000 pojazdów 2019-03-21
  Volkswagen e-Crafter W pierwszych dwóch miesiącach tego roku Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczył klientom na świecie 75.000 pojazdów, czyli o 8.900 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku (+ 13,4%).... więcej »

» Kongres MOVE Mobility & Vehicles na tagach Poznań Motor Show 2019-03-21
  Nissan LEAF Podczas tegorocznych Targów Poznań Motor Show, w dniach 28-29 marca 2019 r. odbędzie się kolejna edycja Kongresu poświęconego elektromobilności – Kongresu MOVE Mobility & Vehicles. Jest to najważniejsze forum ekspertów z branży elektromobilności.... więcej »

» Wyścigowa wersja nowego Mitsubishi L200 wystartuje w australijskiej serii SuperUte 2019-03-21
  L200 SuperUte L200 sport W zeszłym roku był najlepiej sprzedającym się modelem Mitsubishi w tym kraju, z wynikiem ponad 24 000 egzemplarzy. Mitsubishi zanotowało rekordową sprzedaż L200 już czwarty rok z rzędu, poprawiając poprzedni wynik ustanowiony w 1998 roku.... więcej »

» Lekki, wydajny, mocny: nowy, turbodoładowany silnik Audi przeznaczony do wyścigów DTM 2019-03-20
  Audi RS 5 silnik Audi silnik W DTM rozpoczyna się nowa era. Począwszy od sezonu 2019, samochody Klasy 1 (Class 1) popularnej serii wyścigów samochodów turystycznych, wykorzystywać będą nowoczesne i wysoce wydajne silniki. Dwulitrowa, czterocylindrowa jednostka napędowa Audi RS 5 DTM wytwa... więcej »

» Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 rusza na podbój rynku opon Ultra High Performance 2019-03-20
  Goodyear Eagle F1 Na rynku zadebiutuje nowa generacja opon Ultra High Performance (UHP) od Goodyear – Eagle F1 Asymmetric 5. Projektując najnowocześniejszą, wszechstronną oponę letnią inżynierowie marki wykorzystali technologie, które umożliwiają istotną poprawę parametró... więcej »

» Rynek rośnie, konsolidacja spada 2019-03-20
  Audi uruchomiło nowy salon sprzedaży i stację serwisową w Łodzi Podczas odbywającego się 19 marca 2019 r. dealerskiego Forum TOP100 w Jachrance nad Zegrzem, po raz dwunasty ogłoszono Listę TOP50 – zestawienie największych polskich grup dealerskich oraz dealerów samochodów. Lista została przygotowana przez firmę dorad... więcej »

» Nowa opona od Continental – EcoContact 6 2019-03-20
  Continental EcoContact Continental wprowadził na rynek EcoContact™ 6 – nową letnią oponę przeznaczoną do samochodów osobowych. W porównaniu do poprzedniczki, model oferuje o 15 procent niższy opór toczenia, o 20 procent większy przebieg, lepszą precyzję prowadzenia oraz ... więcej »

» CUPRA Ateca Special Edition jedną z gwiazd Poznań Motor Show 2019 2019-03-20
  CUPRA Ateca Special Edition Zamykający pierwszą fazę ofensywy produktowej SEAT-a SUV Tarraco oraz specjalna edycja CUPRA Ateca − to tegoroczne gwiazdy hiszpańskiego producenta na Poznań Motor Show. Miłośnicy motoryzacji będą mogli podziwiać najnowsze modele SEAT-a i CUPRA od czwart... więcej »

» Nowy Passat i elektryczny SUV – ID. CROZZ: nowości Volkswagena podczas Poznań Motor Show 2019 2019-03-19
  Passat 2019 Podczas tegorocznego Poznań Motor Show (28-31 marca) Volkswagen po raz pierwszy zaprezentuje w Polsce dwa zupełnie różne modele – nowego Passata, najpopularniejsze na świecie auto klasy średniej oraz SUV-a z nowej rodziny elektrycznych modeli ID., który ... więcej »

» Audi Sport ABT Schaeffler w ogniu walki o mistrzowski tytuł Formuły E 2019-03-19
  Audi Formula E Współzawodnictwo w Formule E stało się jeszcze bardziej ekscytujące. Pięciu różnych zwycięzców pięciu pierwszych wyścigów, zaledwie trzy punkty w klasyfikacji generalnej dzielące każdego z czterech czołowych kierowców, i Lucas di Grassi w samym środku takiego ... więcej »

» Ford Transit Custom Sport z nowym, najmocniejszym w historii silnikiem 2019-03-19
  Transit Sport 2019 Nowa wersja 185-konnego Forda z nowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o pojemności 2 litrów czyni z Transita Custom Sport najmocniejszego Customa w historii. Pojawi się on w sprzedaży w połowie 2019 roku, stając się flagowym pojazdem rodziny liczącej sobie trz... więcej »

» Po odnotowaniu wielu niekorzystnych czynników w roku budżetowym 2018, Audi obiera nowy kierunek 2019-03-19
  Audi fabryka Audi innowacje Nowy początek dla Audi: na tle transformacji branży motoryzacyjnej, cztery pierścienie dzięki nowej, bardziej ukierunkowanej strategii, chcą wykorzystać dostępny potencjał. Audi wyciąga w ten sposób wnioski ze swego niezadowalającego sprawozdania finansowego z... więcej »

» Honda zapowiada prezentację modelu Honda e Prototype podczas Milan Design Week 2019-03-19
  Honda Urban EV Concept Honda zapowiedziała, że po raz pierwszy zaprezentuje się na Milan Design Week 2019, największej światowej wystawie wzornictwa przemysłowego. Na wystawie usytuowanej w słynnej dzielnicy biur projektowych Tortona, Honda zaprezentuje model Honda e Prototype, prze... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096
Wyświetlane: 0 - 20 z 21902 rekordów
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Fotografia z artykułu:
Znamy ceny DS 3 CROSSBACK!

Zdjecie miesiaca


Fotografia z artykułu:
Znamy ceny DS 3 CROSSBACK!

© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |