FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1692 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1147 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Audi na targach CES 2019: od radości z jazdy po jazdę dostarczającą doświadczeń
  Dodano: 2019-01-08
Wyświetlono: 168 razy
Audi na targach CES 2019: od radości z jazdy po jazdę dostarczającą doświadczeń
Na targach CES 2019 Audi wyznacza nowy kierunek: redefiniuje pokładową
rozrywkę w samochodzie i przekształca jego wnętrze w park rozrywki. Pokazuje, jak jej doświadczać w różnych sytuacjach i wszystkimi zmysłami. Z pełną prędkością prowadzi cyfryzację pojazdu do jasno określonego celu: w przyszłości mobilność będzie nie tylko zrównoważona, ale też zindywidualizowana i inteligentna
foto © Audi

Dziś wszystkie te cechy najlepiej widać na przykładzie modelu Audi e-tron (łączne zużycie energii elektrycznej w kWh/100 km w zależności od wyposażenia: 26,2 – 22,5 (WLTP); 24,6 – 23,7 (NEFZ); łączna emisja CO2 w g/km: 0). Samochód ten może posiadać funkcje, które można łatwo i na życzenie zamówić, a także usługi internetowe i usługi ładowania, czyniące mobilność jeszcze prostszą i jeszcze bardziej wygodną.

 

Cyfrowe technologie dają nam wolność. Audi na pełnych obrotach pracuje nad opracowywaniem nowych, atrakcyjnych koncepcji łączących codzienną mobilność swych klientów ze światem cyfrowym. Dając takie samochody jak w pełni połączony z siecią,nie wymagający kierowcy model studyjny Audi Aicon, cztery pierścienie dają im czas,dający się wykorzystać na rzeczy naprawdę ważne. To jest „dwudziesta piąta godzina”,w której Audi w przyszłości przekształci się w doskonałe miejsce pracy, przestrzeń wypoczynku, czy w świat rozrywki. Więcej informacji na temat modelu Audi Aicon dostępnych jest tutaj.

 

Cztery pierścienie w ramach zapoczątkowanego w roku 2017 projektu „dwudziesta piąta godzina” badają, w jakim stopniu autonomiczne samochody zmienią nasze życie. W dzisiejszych czasach kierowca spędza za kierownicą średnio 50 minut dziennie.Na pokładzie samochodu autonomicznego może z tego czasu zrobić dobry użytek: pasażerowie takiego auta mogą odpocząć, popracować, czy też skorzystać ze zróżnicowanej oferty rozrywkowej. To dla strategów i projektantów Audi bardzo istotny kierunek. Cyfryzacjai urbanizacja zmieniają miasta, mobilność i zachowania użytkowników. Opracowywane są nowe koncepcje dotyczące motoryzacji, które w przyszłości muszą inteligentnie i efektywnie łączyć się z miejskimi systemami ruchu.

 

Więcej informacji na temat projektu „dwudziesta piąta godzina” dostępnych jest tutaj

 

Nowe doświadczenia w tylnym rzędzie siedzeń: Audi Experience Ride

 

Audi pokazuje pionierską koncepcję dostarczającą zupełnie nowych doświadczeń. Pasażerowie zasiadający na tylnych fotelach będą mogli oglądać filmy, grać w gry komputerowe i korzystać z interaktywnego kontentu otrzymując jeszcze bardziej realistyczne wrażenia i wykorzystując w przyszłości również okulary VR (virtual reality). Technika, która będzie prezentowana, w czasie rzeczywistym dostosowuje wirtualną zawartość do ruchów samochodu.

 

Cztery pierścienie pokazują takie interaktywne doświadczenie z okularami VR po raz pierwszy właśnie na swym stoisku na CES. Po założeniu okularów VR, pasażer tylnej kanapy Audi e-tron nagle znajdzie się w bardzo realistycznie wyglądającym krajobrazie kosmicznym. Audi e-tron (łączne zużycie energii elektrycznej w kWh/100 km w zależności od wyposażenia: 26,2 – 22,5 (WLTP); 24,6 – 23,7 (NEFZ); łączna emisja CO2 w g/km: 0) przekształca się wtedy w statek kosmiczny, w którym pasażer toruje sobie drogę przez pole asteroidów. Każdy ruch samochodu zamienia się w fantastyczne doświadczenie w czasie rzeczywistym. Gdy auto wchodzi w ciasny zakręt, gracz w wirtualnej rzeczywistości skręca tuż przed statkiem kosmicznym nadlatującym z naprzeciwka. Jeśli Audi e-tron przyspiesza, wirtualny statek czyni to samo.

 

Zabawa taka jest technicznie możliwa dzięki bardzo precyzyjnym narzędziom lokalizacji wykorzystującym pewne podejścia z dziedziny jazdy zautomatyzowanej. Okulary VR podłączone są do systemu magistrali danych umieszczonego w samochodzie. Sterownik zawieszenia dostarcza do systemu precyzyjne informacje dotyczące ruchu pojazdu, np. jego przyspieszania, hamowania, czy reakcji w zakrętach. Dane na ten temat transferowane są do świata wirtualnego, a tym samym do statku kosmicznego. W ten sposób na ekran okularów VR trafiają odpowiednie doznania ruchu, czy przyspieszenia. Pozwala to pasażerowi tylnej kanapy zagłębić się w wydarzenia związane z grą, czy z ogólnie pojętą rozrywką.

 

By taka nowa forma rozrywki mogła pojawić się na rynku tak szybko i w tak dopracowanej postaci jak to tylko możliwe, Audi przyjęło zupełnie nowe podejście: marka została współzałożycielem startup’u pod nazwą holoride GmbH, w którym za pośrednictwem rozwijającej takie technologie spółki-córki Audi Electronics Venture GmbH objęła mniejszościowe udziały, a następnie na zasadzie licencji przekazała technologię do holoride. Startup ten, w ciągu najbliższych trzech lat zamierza wprowadzić na rynek ofertę rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń wykorzystującą dostępne na rynku komercyjne modele okularów VR. Otwarta platforma pozwoli ponadto producentom samochodów i twórcom treści kreować, a następnie oferować kolejne formaty rozszerzonej rzeczywistości. Od gier zręcznościowych, przez podwodne przygody i eksplorację kosmosu, po edukacyjne podróże przez historyczne miasta, czy układ krwionośny człowieka. Dla tego co jest możliwe, nie ma tu właściwie granic. Nowa technika pozwala też pasażerom oglądać konwencjonalne filmy, seriale i prezentacje. Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej zostało tu znacznie zredukowane, ponieważ wrażenia wizualne i sensoryczne są zsynchronizowane. W dłuższej perspektywie czasowej dalszy rozwój infrastruktury Car-to-X może spowodować, że sytuacje drogowe staną się częścią tego doświadczenia: zatrzymanie się na światłach spowodować może niespodziewane przeszkody w trakcie gry, a program edukacyjny może zostać nagle przerwany nieoczekiwanym quizem.

 

Dynamika na postoju: Audi Immersive In-Car Entertainment

 

Projekt “Audi Immersive In-Car Entertainment” prezentuje zupełnie nowatorskie podejście do odczuwania wszystkimi zmysłami filmów, seriali telewizyjnych i streamingu w samochodzie. Z technicznego punktu widzenia jest to podejście dokładnie odwrotne w stosunku do “Audi Experience Ride”. Samochód pozostaje nieruchomy, ale rusza się jego nadwozie, dopasowując się do obrazów oglądanych przez pasażerów. Osoba oglądająca dosłownie zanurza się w film – ruszają się fotele, dźwięk wibruje, a animacje wewnętrznych świateł podkreślają efekty. Ekscytujące pościgi samochodowe, burzowe wiatry, a nawet upał podczas jazdy przez pustynię – wszystko to pasażer odczuć może na własnym ciele.

 

Tłumy zwiedzające CES zostaną dosłownie wciągnięte przez filmy akcji.“Audi Immersive In-Car Entertainment” prezentowane jest w modelu Audi A8. Filmy wyświetlane są na ogromnym ekranie umieszczonym przed samochodem, a także na wyświetlaczu MMI i na tabletach w tyle pojazdu. To jest poruszające doświadczenie!

 

Audi A8 – luksusowa limuzyna – wyposażone jest w opcjonalne zawieszenie aktywne, które już wkrótce wejdzie do produkcji. Wykorzystuje ono elektromechaniczne siłowniki, by z siłą nawet 1100 Nm w określony sposób obciążać lub odciążać każde z kół i w ten sposób regulować położenie nadwozia. Aktywne zawieszenie w zaledwie pięć dziesiątych sekundy jest w stanie unieść nadwozie nawet o 85 mm na każdym z kół z osobna. W projekcie “Audi Immersive In-Car Entertainment” aktywne zawieszenie ma specjalne zadanie. Przekłada akcję filmu na fizyczne, pionowe ruchy pojazdu. W ten sposób nadwozie może drgać z wysoką częstotliwością, co z kolei jest podstawą dla jego unoszenia, opuszczania, czy falowania. Każdy taki ruch dokładnie odpowiada sekwencjom filmowym wyświetlanym w tym samym czasie. 

 

By uczynić takie doświadczenie jeszcze bardziej realnym, siedziska i oparcia przednich foteliw samochodzie wyposażone zostały w małe silniczki generujące wibracje o częstotliwości do 200 Hz, podobne do tych, które spotyka się w fotelach nowoczesnych kin 4D.Podczas oglądania filmów akcji czy horrorów, efektów zaskoczenia z pewnością nie brakuje. Takie „kinowe doświadczenie” jest jeszcze potęgowane przez odpowiednią pracę klimatyzacji oraz czterdziestu diodowych światełek oświetlenia nastrojowego i konturowego, które mogą być indywidualnie włączane w zależności od przebiegu akcji filmowej. Dwadzieścia trzy głośniki najwyższej klasy systemu muzycznego zamontowanego w tym pojeździe demonstracyjnym generują przestrzenny dźwięk dopełniający wyjątkowe doznania.

 

Komputer umieszczony w bagażniku zarządza wszystkimi rozwiązaniami technicznymi samochodu i przekazuje polecenia do odpowiednich jednostek sterujących. Wymagało to stworzenia architektury elektroniki umożliwiającej pełne osieciowanie wszystkich funkcji pojazdu i inteligentne uruchamianie jednostek sterujących. Projekt “Audi Immersive In-Car Entertainment” jest obecnie w stadium wstępnego rozwoju. Ma potencjał do tego, by zamienić czas oczekiwania i bezczynności w korkach, czy w domowym garażu, w czas zabawy. Również przy niewielkich prędkościach doświadczać można rozrywkowych treści w zupełnie nowy sposób oraz zwiększać stopień zaangażowania pasażerów w rozgrywającą się akcję.W tym wypadku projekt ten mógłby funkcjonować jako dodatek do “Audi Experience Ride”.

 

Gdy treści wyświetlane są na ekranie systemu MMI oraz na tabletach w tyle pojazdu, wyobrazić sobie można ich emisję w okularach VR, co może nastąpić w przyszłości. Podobnie jak w przypadku “Audi Experience Ride”, z pewnością zintensyfikuje to tzw. „efekt kinowy”.

 

Audi już teraz myśli z wyprzedzeniem: technika ta może w przyszłości zostać użyta w grach komputerowych, by znacznie podnieść stopień „zanurzenia” gracza w grę. Może potencjalnie zwiększyć doświadczenie realności wyścigów, które teraz znamy jedynie z symulatorów,a które w przyszłości może pojawić się w pojazdach produkcji seryjnej.

 

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi.press-bank.pl.Źródło: Audi

 Pisaliśmy również
» Formuła E: Audi w wirze walki o mistrzowski tytuł
» Audi e-tron zwycięża w plebiscycie MotoAs Interii 2019
 Inne artykuły
» Nowy Opel Zafira Life gotowy do wyjazdu na drogę 2019-06-18
  Opel Zafira Life Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Opla Zafirę Life. Ceny rozpoczynają się od 134 750 zł (cena brutto w Polsce zawierająca podatek VAT). Zafira Life Compact w wersji wyposażenia Business, to wszechstronny samochód pasażerski o szerokich możli... więcej »

» Nowe Porsche 718 Spyder i 718 Cayman GT4: teraz z czterolitrowym bokserem 2019-06-18
  718 Cayman GT4 Rodzina 718 wita nowych członków: Porsche wprowadza dwa wyjątkowo emocjonujące, mocne modele – 718 Spyder i 718 Cayman GT4, które wjeżdżają na czołowe pozycje w gamie swojej serii modelowej. Ze swoim rasowym charakterem adresowane są do entuzjastów sport... więcej »

» Nowe wersje PEUGEOT Experta 2019-06-18
  PEUGEOT Expert Wraz z przejściem na silniki w 100% zgodne z normą Euro 6d-temp, gama modelu PEUGEOT EXPERT uległa zmianie, aby spełniać wszelkie potrzeby użytkowników biznesowych. Oprócz znanych już poziomów wyposażenia PRO i PREMIUM, PEUGEOT EXPERT jest obecnie oferowany w ... więcej »

» W maju Grupa Volkswagen zwiększa udział w rynku 2019-06-17
  Volkswagen WRZESNIA, Volkswagen Poznan, Grand California 2019 W maju nastąpił spadek dostaw do klientów samochodów Grupy Volkswagen w porównaniu z majem 2018 r. Spadek był jednak niższy niż w poprzednich miesiącach i wyniósł 3,6 procent. Na świecie samochody marek należących do Grupy odebrało w sumie 918.900 klientów. ... więcej »

» Osiem Nissanów LEAF zasiliło flotę Urzędu Miasta we Wrocławiu 2019-06-17
  Nissan LEAF Wroclaw Coraz więcej jednostek samorządowych i spółek Skarbu Państwa modernizuje swoje floty, zastępując samochody spalinowe ekologicznymi pojazdami zeroemisyjnymi. Przykładem jest Urząd Miasta we Wrocławiu, który wzbogacił swój park o osiem Nissanów LEAF.... więcej »

» Formuła E: Audi w wirze walki o mistrzowski tytuł 2019-06-17
  Audi e-tron FE05 Walka o mistrzowski tytuł Formuły E nabiera intensywności. W najbliższą sobotę, 22 czerwca, po raz pierwszy w Bernie, odbędzie się jedenasty z trzynastu wyścigów tegorocznego sezonu rywalizacji samochodów elektrycznych. Audi Sport ABT Schaeffler i Lucas di Gra... więcej »

» Znakomite pierwsze pięć miesięcy 2019 roku dla marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce i na świecie 2019-06-17
  Volkswagen T6 w Hanowerze Od stycznia do maja tego roku zarejestrowano w Polsce 5.541 pojazdów marki Volkswagen Samochody Użytkowe, czyli o 1.532 auta więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost liczby rejestracji o aż 38,21 procent. Tak dużym wzrostem nie może ... więcej »

» Napęd nowoczesnego miasta - elektryczny SEAT Mii electric 2019-06-17
  SEAT Mii Electric SEAT przedstawia swój pierwszy w pełni elektryczny samochód – Mii electric. SEAT Mii electric to kolejny krok w realizacji elektrycznej ofensywy marki, w ramach której już niebawem hiszpańska marka zaprezentuje kolejne modele korzystające z ekologicznych... więcej »

» Elektryczny furgon Nissana osiąga rekordowy wynik 10 000 egzemplarzy zamówionych w Europie 2019-06-14
  Nissan e-NV200 40 kWh Nissan e NV200 w najnowszej odsłonie uzyskał rekordowe wyniki sprzedaży w całej Europie na fali zainteresowania zrównoważonym rozwojem wśród flotowych użytkowników samochodów dostawczych.... więcej »

» Volkswagen ID.R wraca do Goodwood, aby bronić tytułu najszybszego auta elektrycznego 2019-06-14
  Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R będzie bronił tytułu najszybszego auta elektrycznego podczas „Goodwood Festival of Speed” (4-7 lipca). W ubiegłym roku podczas prestiżowego klasyka, który jest rozgrywany na południu Anglii, Romain Dumas za kierownicą elektrycznego ... więcej »

» SEAT odnotowuje dwucyfrowy wzrost sprzedaży w maju 2019-06-14
  SEAT wyniki finansowe W maju 2019 roku sprzedaż samochodów marki SEAT wzrosła o 10,5% w porównaniu do analogicznego miesiąca 2018 roku. Łącznie dostarczono Klientom 54 400 samochodów, co jest historycznym sukcesem marki – po raz pierwszy w historii firmy sprzedaż majowa wynio... więcej »

» Mitsubishi świętuje dekadę modelu i-MiEV - pioniera elektromobilności 2019-06-14
  Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi Motors Corporation (MMC) obchodzi 10. rocznicę wprowadzenia na rynek samochodu miejskiego o zerowej emisji spalin i-MiEV, który utorował drogę do szybkiego rozwoju masowej produkcji pojazdów elektrycznych (EV).... więcej »

» Porsche Second Skin: zaprojektuj barwy swojego samochodu 2019-06-13
  Porsche Second Skin Indywidualny design za naciśnięciem przycisku: Porsche Digital uruchamia internetowy konfigurator o nazwie „Second Skin” (z ang. druga skóra), który w przyszłości pozwoli projektować i urzeczywistniać spersonalizowane wzory samochodowych barw. Próc... więcej »

» Audi e-tron zwycięża w plebiscycie MotoAs Interii 2019 2019-06-13
  Audi e-tron 2019 Portal informacyjny Interia już po raz czwarty zorganizował plebiscyt MotoAs Interii, wyłaniający najlepsze samochody dostępne na polskim rynku. O tym, jakie modele zdobędą główne nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali użytkownicy i czytelnicy Interii... więcej »

» Wzrost dostaw Volkswagena w Niemczech oraz w Ameryce Północnej i Południowej w maju 2019-06-13
  Volkswagen fabryka Zwickau Volkswagen dostarczył w maju klientom na całym świecie 512.100 samochodów, czyli o 5,1 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Wyniki w poszczególnych regionach mocno się od siebie różniły – w Ameryce Północnej (+8,6 procent), Ameryce Połu... więcej »

» SEAT uwalnia innowacyjność i kreatywność jako partner kongresu Sonar+D 2019-06-13
  Seat Sonar Tegoroczna edycja Sónar, międzynarodowego festiwalu muzyki, kreatywności i technologii, odbędzie się w ścisłej współpracy z SEAT-em. Między 17 a 20 lipca w Barcelonie spotkają się przedstawiciele branży kreatywnej z całego świata, by wspólnie określić stan i k... więcej »

» Całkowicie nowa platforma HONDY e 2019-06-13
  HONDA e platforma Nowe miejskie auto elektryczne – HONDA e – jest pierwszym modelem marki, zbudowanym na zaprojektowanej od podstaw platformie, gwarantującej doskonałą dynamiką, typową dla samochodów marki Honda. ... więcej »

» Odświeżona rodzina SKODY SUPERB wyposażona w najnowsze systemy bezpieczeństwa 2019-06-12
  Skoda systemy tempomat Pod koniec maja ŠKODA zaprezentowała udoskonalone modele z rodziny SUPERB. Samochody zachwycają nie tylko nowym wyglądem, ale także zastosowaniem najnowszych technologii z zakresu bezpieczeństwa. Flagowy model po raz pierwszy wyposażony został w reflektory Ful... więcej »

» Nissan LEAF drugi raz z rzędu nagrodzony w plebiscycie Fleet Awards Polska 2019-06-12
  Nissan LEAF Fleet Awards Polska Od momentu pojawienia się w sprzedaży, Nissan LEAF nie tylko zrewolucjonizował rynek samochodów elektrycznych, ale także regularnie otrzymuje nagrody w cenionych plebiscytach w Polsce i na świecie. Do licznych wyróżnień japoński producent może dopisać kolejne,... więcej »

» Mazda zwycięzcą XII Niezależnego Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych w Polsce 2019-06-12
  Mazda Salon Poznan Podczas odbywającego się w Ossie 10. Kongresu Dealerów ogłoszono wyniki najnowszego Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych. Na podium klasyfikacji generalnej w kategorii samochodów osobowych znalazły się: Mazda, KIA i Mercedes. Wśród aut dostawczych bezkon... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109
Wyświetlane: 0 - 20 z 22171 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |