FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1651 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1123 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Czym wyróżnia się Audi e-tron Sportback?
  Dodano: 2020-09-15
Wyświetlono: 115 razy
Czym wyróżnia się Audi e-tron Sportback?
Przedstawiając drugi model z linii e-tron, Audi konsekwentnie kontynuuje swój strategiczny kierunek. Audi e-tron Sportback to dynamiczny SUV coupé oferujący nawet 300 kW mocy i zasięg do 442 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora (wg pomiarów zgodnych z procedurą WLTP). Po raz pierwszy w pojeździe produkowanym seryjnie dostępne będą cyfrowe reflektory diodowe Matrix. Ich matryca świetlna podzielona jest na malutkie piksele, którymi można sterować z wyjątkową precyzją.
foto © Audi

 

Elegancki, wydajny, pełen ekspresji: wygląd zewnętrzny


Audi e-tron Sportback** łączy w sobie moc przestronnego SUV-a z elegancją czterodrzwiowego coupé i progresywnym charakterem samochodu elektrycznego. Wymiary samochodu: długość 4901 mm, szerokość 1935 mm i wysokość 1616 mm. Dach płasko rozpościera się nad muskularną karoserią, ostro opada do tyłu – w stylu typowym dla coupé – i przechodzi w mocno pochylone słupki D. Dolna krawędź trzeciego okna bocznego unosi się ku górze, a jednocześnie w kierunku tyłu – to cecha charakterystyczna dla modeli Sportback.


Dzięki ośmiokątnej osłonie chłodnicy Singleframe, mocnym konturom nad kołami i wyglądającej niczym wyrzeźbiona tylnej części auta, Audi e-tron Sportback** doskonale wpisuje się w stylistykę marki. Detale sygnalizują światu, że ten SUV coupé jest pojazdem w pełni elektrycznym. W całości obramowana osłona chłodnicy Singleframe z pionowymi żebrami prezentuje się w jasnoszarym, platynowym kolorze, co jest cechą charakterystyczną dla modeli e-tron. W dolnym obszarze reflektorów diodowych Matrix cztery poziome segmenty tworzą charakterystyczną dla modeli e-tron sygnaturę świateł do jazdy dziennej. Motyw ten powielany jest w wielu punktach pojazdu i jest interpretowany trójwymiarowo, chociażby na przykuwających uwagę progach. Ich czarne wstawki przyciągają wzrok do miejsca, gdzie znajduje się akumulator - centrum energetyczne Audi e-tron Sportback**. Projektanci umieścili ten motyw również na szerokim dyfuzorze, zwracając tym samym uwagę na brak rur wydechowych. Pasmo świetlne łączy ze sobą tylne światła diodowe.


Nowy SUV-a coupé marki Audi z czysto elektrycznym napędem może zostać polakierowany w jednym z 13 kolorów do wyboru. Logo na osłonie gniazda ładowania – a na życzenie także zaciski hamulcowe – lśnią w sygnalizującej wysokie napięcie intensywnie pomarańczowej barwie. Krawędzie nadkoli są standardowo zaakcentowane matowym antracytem, co podkreśla terenowy wygląd pojazdu. To samo dotyczy osłony podwozia, dyfuzora i progów. Wszystkie one są polakierowane na czarno. W ramach linii wyposażenia zewnętrznego advanced, elementy dodatkowe polakierowane są w kontrastowej szarości albo w kolorze karoserii. Osłona podwozia i dyfuzor są tu utrzymane w matowym kolorze srebrnym.


Wersja S line w szczególny sposób podkreśla sportowe geny Audi e-tron Sportback**. Jest ona standardowo wyposażona w 20-calowe felgi i sportowe zawieszenie pneumatyczne. Po bokach zderzaka o wyraziście zarysowanych konturach znajdują się pełne ekspresji masywne wloty poprawiające opływ powietrza. Rozciągają się one aż pod reflektory i tworzą dynamiczny, widoczny już z daleka obraz. Osłonę chłodnicy zdobi emblemat S line, a aluminiowe listwy progowe – logo #S. Montowane standardowo spojler w tyle pojazdu i wyrazisty dyfuzor rozciągający się na całej szerokości auta, przyczyniają się do doskonałej aerodynamiki.
 

W przeciwieństwie do wersji bazowej, elementy dodatkowe karoserii w ramach linii wyposażenia zewnętrznego S line są polakierowane w kolorze pojazdu. Dotyczy to brzegów nadkoli, zderzaków i lusterek bocznych. Jako uzupełnienie, Audi oferuje pakiet stylistyczny Czerń, charakteryzujący się czarnymi akcentami na osłonie chodnicy Singleframe, bocznych szybach i zderzaku. Również obudowy lusterek bocznych są opcjonalnie dostępne w kolorze czarnym.Współczynnik oporu czołowego powietrza 0,25: najlepsza aerodynamika dla większego zasięguAudi e-tron Sportback** w połączeniu z pakietem wyposażenia zewnętrznego S line i wirtualnymi lusterkami bocznymi oferuje doskonałą wartość współczynnika oporu czołowego powietrza, zaledwie 0,25 – czyli jeszcze lepszą niż siostrzany model Audi e-tron**. Wynika to przede wszystkim z kształtu karoserii typowego dla modelu coupé, a tym samym z mniejszego oporu aerodynamicznego za pojazdem. Wysoka krawędź obrysowa modelu Sportback minimalizuje zawirowania w opływie powietrza, co w ostatecznym rozrachunku wpływa korzystnie na zużycie energii. Według pomiarów zgodnych z procedurą WLTP, ten SUV coupé na jednym ładowaniu akumulatora może pokonać do 442 km. Kolejnym czynnikiem zwiększającym wydajność są opcjonalne, wirtualne lusterka boczne w kształcie skrzydła, w których zamiast szklanych luster zamontowano kamery. Przekazywane przez nie obrazy są wyświetlane na wyświetlaczach OLED umieszczonych w przestrzeni między deską rozdzielczą a drzwiami. Ekrany wyświetlaczy charakteryzują się wysokim kontrastem. Kiedy kierowca zbliża palec do powierzchni ekranu dotykowego aktywuje symbole, przy pomocy których może zmieniać ustawienie obrazu. Ponadto w trzech sytuacjach lusterka dopasowują się automatycznie: podczas jazdy po autostradzie, przy manewrach skręcania oraz parkowania. W każdym przypadku zapewniają obraz o optymalnej widoczności. Właściwości aerodynamiczne samochodu podnoszą także elementy niewidoczne z zewnątrz. Należą do nich m.in. regulowany wlot powietrza z tunelami zapewniającymi chłodzenie przednich hamulców, aerodynamiczne koła i całkowicie zabudowane podwozie z aluminiową płytą chroniącą akumulator wysokiego napięcia.

 Innowacja na skalę światową w samochodzie produkcji seryjnej: cyfrowe reflektory diodowe MatrixCyfrowe reflektory diodowe Matrix to ukoronowanie wyposażenia wchodzącego na rynek modelu Audi e-tron Sportback**. To, że znajdują się one w samochodzie produkowanym seryjnie, to innowacja na skalę światową. Światło pochodzi tu z podzielonych na malutkie piksele diod, oświetlających drogę z wysoką rozdzielczością. Kryje się za nimi technologia zwana w skrócie DMD (Digital Micromirror Device – cyfrowa matryca z mikrozwierciadeł), stosowana także w wielu projektorach wideo. Jej sercem jest mały układ scalony zawierający około miliona mikrozwierciadeł, których krawędzie mają długość zaledwie kilku setnych milimetra. Za pomocą pól elektrostatycznych, każde z nich można poruszyć nawet 5000 razy na sekundę. Zależnie od ustawienia, światło diodowe jest kierowane poprzez soczewki na drogę albo jest pochłaniane przez absorber, aby zamaskować obszary wiązki światła.

 W Audi e-tron Sportback** cyfrowe światła (w produkcji seryjnej pojawią się jeszcze w tym roku), pełnią kilka funkcji. Np. podczas zamykania i otwierania pojazdu generują dynamiczne animacje wyświetlane na ścianie lub podłożu. W ten sposób obszar przed pojazdem przeobraża się w rozświetloną scenę. Podczas pokonywania zakrętów, jazdy w mieście i na autostradzie oferują bardzo precyzyjne warianty świateł mijania, a w przypadku świateł drogowych jeszcze dokładniej się dostosowują się do warunków i do otoczenia, by nie oślepiać innych uczestników ruchu drogowego. Przede wszystkim jednak oferują nowatorskie funkcje, takie jak oświetlenie pasa ruchu i światło prowadzące. Na drogach szybkiego ruchu światło pasa ruchu tworzy „dywan” świetlny, który jasno wskazuje pas, po którym porusza się pojazd i dynamicznie dopasowuje się podczas jego zmiany. W ten sposób pomaga kierowcy skupić uwagę na danym pasie i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto światła orientacyjne przy pomocy ciemnych nieoświetlonych linii predyktywnie pokazują pozycję pojazdu na pasie ruchu i wspierają w ten sposób bezpieczną jazdę środkiem pasa – zwłaszcza na wąskich drogach czy w miejscu prowadzenia robót drogowych. Funkcja oznaczania drogi wykorzystywana jest również w połączeniu z opcjonalnym asystentem jazdy nocą. Kiedy system wykryje pieszego, światło automatycznie go oświetla, w ten sposób zmniejszając ryzyko niedostrzeżenia pieszego w bezpośrednim sąsiedztwie pasa ruchu.

 

Fakty w skrócie

 

Stylistyka zewnętrzna

 

- Długość: 4901 mm, szerokość: 1935 mm, wysokość: 1616 mm, rozstaw osi: 2928 mm.
- wyrazista stylistyka typowa dla SUV-a. Dach płasko rozpościera się nad muskularną karoserią, ostro opada do tyłu – w stylu typowym dla coupé – i przechodzi w mocno pochylone słupki D
- nowe detale charakterystyczne dla modelu e-tron: jasnoszary grill Singleframe, wyrazista strefa nadproży, dyfuzor bez końcówek rur układu wydechowego, emblemat i zaciski hamulcowe w pomarańczowym kolorze nawiązującym do oznaczeń sieci wysokiego napięcia
- w reflektorach typowa dla modelu e-tron pozioma sygnatura świetlna; szerokie pasmo świateł tylnych
- 13 kolorów lakieru do wyboru

 

 

Aerodynamika


- zaawansowana aerodynamika: wirtualne lusterka boczne, sterowany wlot powietrza chłodzącego z kanałami do chłodzenia hamulców, całkowicie zabudowany spód podwozia, kurtyny powietrzne, koła zoptymalizowane pod względem opływu powietrza i opony zoptymalizowane pod względem oporu toczenia
- współczynnik oporu powietrza cw z opcjonalnymi wirtualnymi lusterkami bocznymi: 0,25 – lepszy niż w siostrzanym modelu e-tron
- bardzo niski poziom odgłosów wiatru i hałasów, dający niesamowite wrażenie ciszy podczas jazdy i zapewniający wysoki komfort
 

Napęd


- po jednym silniku elektrycznym na przedniej i na tylnej osi, łączna moc systemowa 265 kW i 561 Nm monetu obrotowego (w trybie boost: do 300 kW i moment obrotowy 664 Nm)
- przyspieszenie porównywalne z przyspieszeniem samochodu sportowego: od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy (5,7 sek. w trybie boost), prędkość maksymalna 200 km/h (ograniczona elektronicznie)
- elektryczny napęd na cztery koła z błyskawicznie działającą regulacją i selektywnym sterowaniem rozkładem momentu napędowego; wysokie skomunikowanie regulacji napędu i hamulców
- elastyczna i dzięki temu wyjątkowo wydajna koncepcja rekuperacji z odzyskiwaniem energii podczas toczenia się pojazdu i podczas hamowania silnikiem, kierowca może wybrać trzy stopnie rekuperacji
- zasięg na jednym ładowaniu akumulatora: do 442 km w cyklu testowym WLTP
 

 

Zawieszenie


- sportowy charakter osiągnięty dzięki niskiej i centralnej pozycji montażowej akumulatora
- system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select z siedmioma profilami; elektroniczny system stabilizacji toru jazdy z trybem sportowym i offroad oraz z funkcją dezaktywacji
- innowacyjny układ hamulców z kompaktową jednostką centralną i szybkim wytwarzaniem ciśnienia; symulator pedału hamulca sprawia, że wytwarzanie ciśnienia i jego redukcja są dla kierowcy niewyczuwalne
- progresywny układ kierowniczy i adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension w standardzie; wysokość zawieszenia zmieniać się może nawet o 76 mm
 

Akumulator wysokiego napięcia


- 95 kWh energii, napięcie znamionowe 396 V, masa blisko 700 kg
- wymiary: 2,28 x 1,63 x 0,34 m, 36 modułów ogniw, każdy z 12 ogniwami typu pouch, moduły ułożone na dwóch poziomach (w przypadku wersji 50 quattro: akumulator zbudowany z 27 modułów ogniw ułożonych na jednym poziomie)
- pośredni układ chłodzący z profili aluminiowych, oddzielony od komory z ogniwami
- ochrona przed uderzeniami zapewniona dzięki szkieletowej konstrukcji ramy i dzięki grubej płycie podłogowej
- wydajne zarządzanie temperaturą z czterema obiegami i pompą ciepła
 

Oferta rozwiązań w zakresie ładowania


- ładowanie w podróży: prądem stałym z mocą do 150 kW albo prądem zmiennym z mocą 11 lub 22 kW (z opcjonalnym drugim, zintegrowanym urządzeniem ładującym)
- ładowanie w domu: standardowo – z mocą 11 kW, opcjonalnie – z mocą do 22 kW; z systemem zarządzania energią w gospodarstwie domowym zapewnione inteligentne funkcje dodatkowe, takie jak wykorzystanie własnej instalacji fotowoltaicznej
- Oferowana przez Audi usługa ładowania e-tron Charging Service zapewnia łatwy dostęp do ponad 160 000 publicznych stacji ładowania w 24 krajach europejskich , natomiast w Polsce aż do 550 stacji ładowania.
- aplikacja myAudi do zarządzania na odległość ładowaniem i wstępną klimatyzacją wnętrza

 

 

Wnętrze


- stylistyka wnętrza z eleganckim i zredukowanym językiem formalnym
- okalająca linia wrap-around, kokpit zorientowany na kierowcę, trójwymiarowa konsola tunelu centralnego z wizualnie unoszącą się w powietrzu podpórką nadgarstka z przyciskiem wyboru trybu jazdy
- starannie dobrane kolory i materiały
- dużo przestrzeni: miejsce dla pięciu osób, 615 l bazowej pojemności bagażnika, do 1665 l ze złożonymi oparciami tylnych siedzeń; schowek pod maską o pojemności 60 l
- przestrzeń nad głową z tyłu jest tylko o 20 mm mniejsza niż w Audi e-tron
- bogate wyposażenie komfortowe (w opcji): fotele z funkcją wentylacji i masażu; pakiet jakości powietrza Air Quality, pakiet oświetlenia konturowego/oświetlenia Ambiente, cyfrowy kluczyk Audi connect i personalizacja
 

 

Obsługa i connectivity


- dwa duże wyświetlacze dotykowe o przekątnej 12,1 i 8,6 cala z funkcją haptycznej reakcji zwrotnej
- na życzenie najnowsze rozwiązanie techniczne: wirtualne lusterka boczne z wyświetlaczami dotykowymi
- sterowanie naturalnym głosem z funkcją wyszukiwania informacji zapisanych w pojeździe i w chmurze
- Audi virtual kokpit z wyświetlaczem o przekątnej 12,3 cala w standardzie, na życzenie także w wersji „plus” oraz opcjonalny wyświetlacz danych na przedniej szybie head-up display
- nawigacja MMI Navigation plus w standardzie, transmisja danych z prędkością LTE, hotspot Wi-Fi
- Audi connect z szeroką gamą usług online, w tym elastyczny planer tras e-tron
- możliwość dokupienia przez internet wielu dodatkowych funkcji oświetlenia, systemów wsparcia i infotainment
- systemy wsparcia kierowcy, w tym adaptacyjny asystent jazdy i asystent wydajności, pomagające w długich trasach, w mieście i podczas parkowania; centralny sterownik przetwarzania danych z czujników


**(Dane o zużyciu paliwa/prądu i o emisji CO2 mieszczą się w podanych zakresach zależnie od poziomu wyposażenia pojazdu).Źródło: Audi, Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Drugie miejsce Audi Sport customer racing w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring
» Dwanaście samochodów wyścigowych Audi Sport podczas najważniejszego wydarzenia sezonu na Nurburgring
 Inne artykuły
» Verstappen drugi w Grand Prix Rosji Formuły 1 2020-09-28
  Verstappen Grand Prix Rosji 2020 Po raz pierwszy od ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Monako, wszyscy kierowcy wspierani przez Hondę ukończyli wyścig F1 w punktowanej dziesiątce. Podium Maxa Verstappena było dla japońskiej marki dwudziestym w erze hybrydowych jednostek napędowych.... więcej »

» Drugie miejsce Audi Sport customer racing w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring 2020-09-28
  Audi R8 LMS Nurburgring 2020 Po burzliwej, czterdziestej ósmej edycji 24-godzinnego wyścigu na Nürburgring i po ostrej walce o szóste zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, Audi Sport customer racing musiało uznać raptem kilkusekundową porażkę. Kierowcy Audi Sport: Mirko Bortolotti, Chris... więcej »

» CUPRA zaprasza na wirtualną premierę Formentora 2020-09-28
  Cupra Formentor 2020 CUPRA zaprasza na wirtualne wydarzenie z okazji rozpoczęcia produkcji Formentora, pierwszego autorskiego modelu hiszpańskiej marki. Relacja z siedziby CUPRA Garage w Martorell odbędzie się już we wtorek 29 września o godzinie 11:30.... więcej »

» Ford ujawnia niesamowicie szybkiego Mustanga Mach-E GT na rynek europejski. Żaden konkurent w tym segmencie nie dysponuje takim przyspieszeniem! 2020-09-27
  Mustang Mach-E GT Ford zaprezentował po raz pierwszy w Europie sportowego Mustanga Mach-E GT, osiągającego prędkość 100 km/h w 3,7 sekundy, który uzupełni gamę modelu w naszym regionie pod koniec 2021 roku... więcej »

» Ford wyznacza nowe kierunki poprzez serię interaktywnych filmów, prezentujących nowego SUV-a Puma ST Performance [FILM] 2020-09-27
  Ford START MISSION Ford of Europe udostępnił serię interaktywnych filmów, w których widzowie mogą pokierować ekscytującym pościgiem i pomóc ochronić tajemnicę nowego samochodu marki Ford przed wpadnięciem w niepowołane ręce.... więcej »

» Rozmowa o fotowoltaice w nowym odcinku podcastu Elektrycznie Tematyczni 2020-09-27
  Ignaszak panele w salonie O tym, jak fotowoltaika sprawdza się w domu i w biznesie, prowadzący podcast rozmawiają z Michałem Ignaszakiem, właścicielem sieci salonów marek Volkswagen, Audi oraz Skoda w Kaliszu i miłośnikiem odnawialnych źródeł energii. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5... więcej »

» Ambitne cele klimatyczne Volvo Cars zatwierdzone przez niezależną inicjatywę SBTi 2020-09-27
  Fleet Market 2019, Volvo hybryda, Volvo 2019 Volvo plug-in Volvo Cars ma jeden z najbardziej ambitnych planów ochrony naszej planety w całej branży motoryzacyjnej. Firma zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku. Jej szczegółowo określone cele zostały zweryfikowane przez inicjatywę Science Based Targe... więcej »

» Volvo tworzy fundusz wspierający inicjatywy środowiskowe - Green Finance Framework 2020-09-27
  volvo xc60 recharged Volvo Cars ustanowiło fundusz Green Finance Framework, który pozwoli firmie sfinansować jej ambitny plan klimatyczny i elektryfikację oferty, poprzez emisję zielonych obligacji oraz uzyskanie kredytów na rozwój „zielonych technologii”.... więcej »

» Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje najnowsze modele na internetowym stoisku targowym 2020-09-24
  Volkswagen Samochody Dostawcze IAA online Pomimo tego, że tegoroczne targi samochodów dostawczych IAA w Hanowerze zostały odwołane, i tak odwiedzić można przygotowane z tej okazji stoisko marki Volkswagen Samochody Dostawcze.... więcej »

» 10 powodów dla których warto wybrać samochód elektryczny 2020-09-24
  Passat GTE W Polsce szybko przybywa samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Według stanu na lipiec 2020 roku pierwszych jeździ po naszych drogach 7231 egzemplarzy, drugich – 5826. Samochody zasilane energią elektryczną przestają być niszowe, stale powi... więcej »

» Dwanaście samochodów wyścigowych Audi Sport podczas najważniejszego wydarzenia sezonu na Nurburgring 2020-09-24
  Audi Sport Nurburgring 2020 Audi Sport customer racing będzie z pewnością numerem jeden podczas dwunastej edycji wyścigu „24 godziny na Nürburgring”. Impreza zaczęła się dzisiaj , a zakończy się w niedzielę (27 września). W ubiegłorocznej edycji wyścigu zwyciężył team Audi Sp... więcej »

» Pierwszy SUV o wysokich osiągach w europejskiej gamie Forda: nowa Puma ST gwarantuje szybsze bicie serca oraz spokój dla Twojej głowy [ZDJĘCIA] 2020-09-24
  Puma ST 2020 Pod maskę Pumy ST trafiają zaawansowane technologie sportowe, takie jak pierwszy w segmencie mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym LSD i opatentowane przez firmę Ford sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania. Model oferuje również z... więcej »

» 7 lat i 200 000 kilometrów w Przedłużonej Gwarancji Mitsubishi 2020-09-24
  Outlander PHEV 2020 Bartlomiej Topa W oparciu o doskonałe statystyki niezawodności Mitsubishi Motors oferuje w Europie 5-letnią gwarancję fabryczną. Dzięki tak długiemu okresowi i znakomitym warunkom gwarancji MMC jest jednym z 2 japońskich producentów, który ma tak korzystną ofertę, co zapewnia... więcej »

» Nowy Volkswagen ID.4 zaprezentowany w pełnej krasie 2020-09-23
  Volkswagen ID.4 Zaprezentowany właśnie nowy Volkswagen ID.4 to w pełni elektryczny SUV, który będzie produkowany i sprzedawany w Chinach, USA i w Europie. Jest to model o strategicznym znaczeniu dla ofensywy prowadzonej przez markę w dziedzinie elektromobilności. Nabywcy ID.4... więcej »

» Jazda elektrycznym Fordem Mustangiem Mach-E wywoła uśmiechy na twarzach w całej Europie [FILM] 2020-09-23
  Mustang MACH-E 2020 Zespoły inżynierów Forda pracowały na całym świecie na zamarzniętych jeziorach, rozpalonych pustyniach i w najnowocześniejszych symulatorach jazdy, nad stworzeniem w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E, który dostarczy klientom wrażeń, z jakich słynęły wszystk... więcej »

» Wayne Griffiths nowym Prezesem SEAT-a 2020-09-23
  Wayne Griffiths 2020 SEAT Wayne Griffiths, dotychczasowy CEO CUPRY i Wiceprezes SEAT-a ds. marketingu i sprzedaży, obejmie nowe stanowisko 1 października. Tym samym Griffiths będzie zarządzał obiema hiszpańskimi markami – SEAT i CUPRA. Pełniący dotychczas funkcję Prezesa SEAT-a C... więcej »

» Już można zamawiać nowego Golfa Varianta [Golf Variant CENNIK] 2020-09-22
  Golf Variant VIII, Golf Variant 2020 W porównaniu do poprzednika nowy Golf Variant prezentuje się z zewnątrz zdecydowanie bardziej dynamicznie. Zasługa w tym, oprócz stylistyki Golfa ósmej generacji, również nieco zmienionych wymiarów zewnętrznych – długość auta urosła o 66 mm i wynosi 4.63... więcej »

» ID.3 - pionier nowej ery w motoryzacji 2020-09-22
  ID.3 w Polsce Modelem ID.3 Volkswagen otwiera nowy rozdział w historii motoryzacji – motoryzacji elektrycznej i zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Stylistyka nowego modelu świadczy o jego charakterze – ID.3 ma płynne kształty podkreślone miękkimi liniami... więcej »

» Jakie marki cieszą się największą popularnością w Polsce? [RANKING] 2020-09-22
  rejestracje samochodow wrzesien 2020 W pierwszych dwóch dekadach września zarejestrowano w Polsce 20 985 sztuk nowych samochodów osobowych, o 6,98% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Bardzo duży wzrost odnotowały samochody dostawcze - 2 547 sztuk samochodów dostawczych, to o +46,89... więcej »

» Nowa aplikacja MyMazda dostępna już w Polsce 2020-09-22
  MyMazda 2020 aplikacja MyMazda Najnowsza wersja aplikacji MyMazda jest już dostępna do darmowego pobrania z AppStore i Google Play. Aktualizacja wprowadza usługi connected w całej Europie wraz z zaawansowanymi funkcjami, które ułatwiają komunikację kierowcy z samochodem, aby zapewnić pozyty... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167
Wyświetlane: 0 - 20 z 23327 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |