FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1686 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1141 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Dobra passa Volkswagena trwa - Ogier triumfuje w rajdzie Finlandii
  Dodano: 2013-08-05
Wyświetlono: 1406 razy
Dobra passa Volkswagena trwa - Ogier triumfuje w rajdzie Finlandii
Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) odnieśli w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC) swoje piąte zwycięstwo w sezonie w barwach Volkswagena i zrobili tym samym duży krok w kierunku zdobycia tytułu mistrzów świata.
foto © Volkswagen

Prowadzone przez Ogiera Polo R WRC pokonywało lasy Finlandii z prędkością 180 km/h zaliczając po drodze nawet 60-metrowe skoki - rajdowe MŚ były dla setek tysięcy zagorzałych kibiców w Finlandii wielkim sportowym przeżyciem. Ciągła zmiana prowadzenia podczas dwóch pierwszych dni zapewniła wiele emocji.

 

Piątym zwycięstwem w ósmym rajdzie sezonu 2013, Ogier i Ingrassia powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji kierowców i pilotów do 90 punktów. W klasyfikacji producentów, dzięki szóstej wygranej Polo R WRC w tym sezonie Volkswagen również powiększył swoją przewagę. Punkty dla zespołu zdobyli także Jari-Matti Latvala/ Miikka Anttila (FIN/FIN), którzy zajęli 17 lokatę oraz ich koledzy z zespołu Andreas Mikkelsen/ Mikko Markkula (N/FIN), którzy zakończyli rajd na dziesiątej pozycji.

Król w „rajdzie rajdów” – Ogier spełnił swoje marzenie o zwycięstwie w Finlandii.

Rajd Finlandii jest rozgrywany od 1951 roku, Sébastien Ogier/Julien Ingrassia są dopiero piątym zespołem spoza Skandynawii i Finlandii, który odniósł w nim zwycięstwo. W 2013 roku po raz jedenasty wygrał ten legendarny rajd WRC kierowca nie pochodzący z północy Europy. Po raz pierwszy hegemonię Finów i Szwedów przełamał w 1990 roku doradca Volkswagen Motorsport Carlos Sainz (H) z pilotem Luisem Moya.

Dla Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassia piąte zwycięstwo w sezonie 2013 było od dawna oczekiwanym wydarzeniem. Rajd Finlandii jest legendą: podczas gdy w innych rajdach średnia prędkość wynosi około 80 km/h, w Rajdzie Finlandii 2013 było to dokładnie 120,91 km/h. Idealna trasa i szybkie odcinki z drzewami po obu stronach drogi przyciągają co roku setki tysięcy fanów do lasów i na brzegi licznych jezior. Hopki i skoki, niektóre nawet 60-cio metrowe, decydują o niepowtarzalnym charakterze tego rajdu.

Polo R WRC Power – robiący wrażenie bilans festiwalu maksymalnych prędkości

Doskonałe rezultaty Polo R WRC w Rajdzie Finlandii: World Rally Car z Wolfsburga zaliczył dwanaście najlepszych czasów odcinków specjalnych oraz łącznie 24 czasy w pierwszej trójce i był tym samym najlepszym samochodem podczas rajdu. Od swojej premiery w Rajdzie Monte Carlo w styczniu 2013 roku, Polo R WRC odnotowało na swoim koncie łącznie 81 ze 143 najlepszych czasów. Do tego dochodzi sześć zwycięstw w ośmiu startach. To robiące wrażenie wyniki, jak na samochód debiutujący w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC).

Trzy dodatkowe punkty Power Stage

Także w Rajdzie Finlandii trzy dodatkowe punkty MŚ trafiły do Wolfsburga: kierowcy Volkswagena Sébastien Ogier i Jari-Matti Latvala ukończyli ten odcinek specjalny na drugim i trzecim miejscu. Tym samym Jari-Matti Latvala obronił drugą pozycję w klasyfikacji kierowców. Ma teraz tyle samo punktów, co Thierry Neuville, ale dzięki zwycięstwu w Rajdzie Akropolu wysunął się przed swojego rywala. Przed Rajdem Finlandii wszystkie Power Stage kończyły się triumfem Volkswagena.

Fascynacja „Ouninpohja“ – Ogier pokazał klasę

Dwa wyjątkowe zwycięstwa na odcinkach specjalnych: wygranie królewskiej próby w najszybszym rajdzie świata – „Ouninpohja” to wyjątkowy triumf. Już dzień przed rozegraniem tego klasyka wywoływał on szeroki uśmiech na twarzy Sébastiena Ogiera. Finałowego dnia lider MŚ pokazał swoją klasę na tym ekstremalnie trudnym odcinku ze skokami dochodzącymi do 60 metrów. Na pierwszym przejeździe miał czas lepszy o 2,6 sekundy od drugiego zawodnika, na drugim przejeździe – o 4,6 sekundy. Przysłowiową kropką nad i jest wynik ogólny: z czasem 15 minut i 8,9 sekundy Ogier jest rekordzistą „Ouninpohja”. Średnia prędkość, jaką osiągnął na tym odcinku, wynosiła 130,75 km/h.

Zacięta walka: Latvala zdobywa punkty w klasyfikacji producentów

Z jednej strony wielkie osobiste rozczarowanie, z drugiej strony ogromny duch walki zespołowej: Jari-Matti Latvala/ Miikka Anttila (FIN/FIN) zapewnili Volkswagenowi w rajdzie na swojej ojczystej ziemi cenne punkty w walce o tytuł mistrza świata w klasyfikacji producentów. Fiński duet, który przed tym rajdem cztery razy z rzędu znalazł się na podium, już na drugim odcinku specjalnym najechał na kamień na poboczu i musiał wycofać się z powodu uszkodzonego zawieszenia. Po powrocie Latvala/Anttila dziewięć razy uzyskali najlepsze czasy i zdobyli dla Volkswagena cenne punkty. W ten sposób Volkswagen Motorsport powiększył swoją przewagę w klasyfikacji marek nad Citroënem o dziewięć punktów, do 55 punktów.

Mikkelsen uzyskiwał stałe rezultaty

Na drodze do miejsca w pierwszej piątce Andreasowi Mikkelsenowi/ Mikko Markkuli (N/FIN) przeszkodził problem techniczny. Duet uzyskiwał w Rajdzie Finlandii zawsze jeden z dziesięciu najlepszych czasów, dopóki nie zatrzymała ich niezawiniona przez nich awaria zawieszenia. Po powrocie, do ostatniego dnia pokazali, że są doskonałymi zawodnikami, osiągając bardzo dobre wyniki między innymi na legendarnym odcinku specjalnym „Ouninpohja”. W rezultacie Mikkelsen wywalczył dziesiątą, punktowaną pozycję.

Podczas Rajdu Niemiec (22-25 sierpnia) Sébastien Ogier i Julien Ingrassia – czysto matematycznie – będą mieli pierwszy „match ball”, który może zapewnić im tytuł mistrzów świata kierowców i pilotów. Jeżeli zdobędą 22 punkty i wyprzedzą równocześnie rywali o 112 punktów, nikt nie będzie im mógł już zabrać zwycięstwa.

Wypowiedzi, 3. dzień Rajdu Finalndii

Jari-Matti Latvala, Volkswagen Polo R WRC #7
„Ogólnie nie jestem zadowolony, bo miałem większe ambicje. Rajd rozpoczął się dla mnie awarią, która odebrała mi szanse na podium. Jednak do Power Stage na końcu rajdu udawało mi się poprawić tempo i ostatecznie mój pilot Miikka Anttila i ja zdobyliśmy kolejne punkty w klasyfikacji producentów. Poza tym wykorzystaliśmy rajd, aby wypróbować różne dostrojenia i przygotować się do kolejnych zmagań. Teraz czeka nas Rajd Niemiec i mam wielką nadzieję, że znów znajdę się na podium.”

Sébastien Ogier, Volkswagen Polo R WRC #8
„Nie da się opisać, jak się czuję! To zwycięstwo w Finlandii to spełnienie moich marzeń. I do tego jeszcze sukces w Szwecji w tym sezonie – wspaniałe uczucie, wygrać te dwa rajdy przed tutejszymi kierowcami, takimi jak Mads Østberg, Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala. Z ponad 30 sekundami przewagi z pierwszych dni, nie chciałem dzisiaj dużo ryzykować. Tylko na OS „Ouninpohja” dałem z siebie wszystko, ponieważ odcinek ten jest po prostu fantastyczny. Serce bije szybciej, poziom adrenaliny osiąga maksimum i człowiek cieszy się każdym skokiem i każdym metrem. Moja przewaga w rajdowych Mistrzostwach Świata jest teraz jeszcze większa, ale dzisiaj nie to jest dla mnie najważniejsze – teraz chcę tylko cieszyć się zwycięstwem z moim zespołem. Bez naszej zgranej załogi nie byłoby mnie na szczycie.”

Andreas Mikkelsen, Volkswagen Polo R WRC #9
„Podczas Rajdu Finlandii wiele się nauczyliśmy. Także dzisiaj zdobyliśmy doświadczenia. Odcinek specjalny „Ouninpohja” był po prostu niesamowity. Pamiętam jeszcze, jak to było, gdy w zeszłym roku jechałem na nim Skodą S2000. Ale w Polo R WRC ma się taką przyczepność i trakcję, że wiele fragmentów można pokonać na szóstym biegu i na ograniczniku obrotów. Moim celem było nauczenie się na obu przejazdach tak dużo, jak to tylko możliwe, aby w przyszłym roku móc zaatakować. Tutaj i na pozostałych oesach tego dnia w pełni skupiliśmy się na tym, aby znaleźć właściwą linię i nie ryzykować. Mimo naszego uszkodzonego wczoraj zawieszenia, które niestety pozbawiło nas szans wejścia do pierwszej piątki, jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy.”

Jost Capito, Volkswagen Motorsport – Dyrektor
„Rajd Finlandii jest prawdziwą legendą, a zwycięstwo w nim to coś wyjątkowego. Mamy wspaniały zespół, dzięki któremu to się udało. Obojętnie, czy to dział silników czy skrzyń biegów, kierownictwo zespołu, mechanicy czy konstruktorzy – jestem dumny z całej grupy. Muszę jednak tym razem podkreślić także umiejętności Sébastiena Ogiera. W Rajdzie Finlandii było widać, że Ford, Citroën i Volkswagen rywalizują na równym poziomie, a to, że wygrał Volkswagen, było zasługą Sébastiena. Tym zwycięstwem zrobił duży krok ku zdobyciu tytułu rajdowego mistrza świata. Jari-Matti Latvala z pewnością nie zaliczy tego weekendu do udanych. Z jego awarii pierwszego dnia musimy wyciągnąć naukę jako cały zespół. Nasi inżynierowie dokładnie przeanalizują zdarzenie i udoskonalą Polo R WRC. Andreas Mikkelsen bardzo dobrze spisuje się przez cały rajd i jedzie łeb w łeb z najlepszymi kierowcami. To wielki sukces.”

Co się jeszcze zdarzyło...

... Rajdowa legenda Markku Alén, czterokrotny rajdowy mistrz świata, stanął przed kamerą fińskiej stacji telewizyjnej MTV3 jako prowadzący i ekspert. Niedługo Volkswagen znów spotka się z „Mr. Maximum Attack”: Alén wystartuje w czwartym weekendzie Scirocco R-Cup na Nürburgring (sierpień) w kategorii legend.

Rajdowe Mistrzostwa Świata, Rajd Finlandii – wyniki końcowe
1. Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), Volkswagen 2h 43m 10,4s
2. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (B/B), Ford + 36.6s
3. Mads Østberg/Jonas Andersson (N/S), Ford + 57.6s.
4. Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen (FIN/FIN), Citroën + 1m 21.6s
5. Daniel Sordo/Carlos Del Barrio (E/E), Citroën + 6m 08,5s
6. Evgeny Novikov/Ilka Minor (RUS/A), Ford + 8m 39.7s
7. Jari Ketomaa/Marko Sallinen (FIN/FIN), Ford + 11m 19.2
8. Per-Gunnar Andersson/Emil Axelsson (S/S), Ford + 11m 41.5s
9. Robert Kubica/Maciek Baran (PL/PL), Citroën + 12m 48.1s
10. Andreas Mikkelsen/Mikko Markkula (N/FIN), Volkswagen + 13m 42.0s

Rajdowe Mistrzostwa Świata, Rajd Finlandii – Wyniki Power Stage
1. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (B/B), Ford 3m 46.6s
2. Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), Volkswagen + 0.3s
3. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN), Volkswagen + 0.8s

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA, klasyfikacja generalna kierowców (pkt)
1. Sébastien Ogier 181
2. Jari-Matti Latvala 91
3. Thierry Neuville 91
4. Mikko Hirvonen 73
5. Dani Sordo 69
6. Sébastien Loeb 68
7. Mads Østberg 65
8. Evgeny Novikov 39
9. Martin Prokop 37
10. Nasser Al-Attiyah 30
11. Andreas Mikkelsen 26

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA, klasyfikacja generalna producentów
1. Volkswagen Motorsport 251
2. Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team 196
3. Qatar World Rally Team 115
4. Qatar M-Sport World Rally Team 104
5. Jipocar Czech National Team 39
6. Abu Dhabi Citroën Total World Rally Team 33
7. Volkswagen Motorsport II 26
8. Lotos WRC Team 20Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Na drodze do bezemisyjnych SUV-ów
» Już można zamawiać nowego T-Roca w wersji R

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Volkswagen Polo R WRC - Rajd Finlandii 2013:
w lewo
Volkswagen Polo R WRC - Rajd Finlandii 2013
© Volkswagen
Volkswagen Polo R WRC - Rajd Finlandii 2013
© Volkswagen
Volkswagen Polo R WRC - Rajd Finlandii 2013
© Volkswagen
Volkswagen Polo R WRC - Rajd Finlandii 2013
© Volkswagen
Volkswagen Polo R WRC - Rajd Finlandii 2013
© Volkswagen
Volkswagen Polo R WRC - Rajd Finlandii 2013
© Volkswagen
w prawo
 Inne artykuły
» Nowe propozycje dopłat do pojazdów elektrycznych 2019-08-23
  Nissan Leaf 2019 Mototarget Opublikowano nowy projekt rozporządzenia Ministra Energii w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz rozliczania wsparcia ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Przedsiębiorcy mogą liczyć na dopłaty pozwalające na wybór większej liczby modeli sa... więcej »

» Nowa Mazda CX-30 debiutuje w Polsce na VERVA Street Racing 2019 2019-08-23
  Mazda CX-30 2019 W najbliższy weekend 24 i 25 sierpnia w Gdyni odbędzie się jubileuszowa 10. Edycja Verva Street Racing. Podczas tego wyjątkowego święta motoryzacji Mazda po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje szerokiej publiczności swojego najnowszego SUV-a - Mazdę CX-30.... więcej »

» CUPRA prezentuje wnętrze elektrycznego samochodu koncepcyjnego 2019-08-23
  CUPRA Concept wnetrze Pierwsza całkowicie elektryczna CUPRA Concept będzie łączyć w sobie najnowsze technologie oraz nowoczesny design. To właśnie te cechy podkreślą osobowość samochodu. Wnętrze auta zapewni komfort kierowcy i pasażerom, a także stworzy unikalne warunki jazdy.... więcej »

» Na drodze do bezemisyjnych SUV-ów 2019-08-23
  Volkswagen Group Polska na targach w Poznaniu Volkswagen ID. CROZZ Elektryczne, skomunikowane z otoczeniem, przestronne – na szybko rosnącym rynku pojazdów typu Sport Utility Vehicle Grupa Volkswagen stawia w przyszłości na bezemisyjne SUV-y.... więcej »

» Już można zamawiać nowego T-Roca w wersji R 2019-08-22
  T-Roc R Od lat litera „R” zdobi najbardziej sportowe wersje modeli Volkswagena. Topowa wersja – R – T-Roca uzupełnia ofertę bardzo popularnego SUV-a . Czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 2.0 TSI generuje maksymalną moc 221 kW/300 KM i maks... więcej »

» Nowy Wiceprezes wykonawczy ds. zakupów SEAT-a 2019-08-22
  SEAT Alfonso Sancha Od początku września Alfonso Sancha dołączy do Komitetu Wykonawczego SEAT-a, w którym zastąpi Klausa Zieglera na stanowisku Wiceprezesa wykonawczego ds. zakupów. Ustępujący ze stanowiska Klaus Ziegler od przyszłego miesiąca będzie pełnił funkcję szefa działu z... więcej »

» Diesel poniżej 5 złotych za litr 2019-08-22
  Diesel paliwo Zgodnie z wcześniejszymi prognozami analityków jesteśmy oto świadkami obniżek cen na polskich stacjach benzynowych.... więcej »

» MMC zapewnia tanie ładowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Japonii 2019-08-22
  Mitsubishi Outlander PHEV 2019 Mitsubishi Motors wprowadza nowy plan energetyczny MC Retail Energy, umożliwiający nielimitowane ładowanie samochodów elektrycznych w nocy. Klienci skorzystają z niego już w październiku.... więcej »

» Menu dla polskich kierowców – co powinniśmy jeść w trasie? 2019-08-22
  SEAT jedzenie Podczas całodziennej podróży samochodem człowiek może spalić nawet 1000 kalorii, co jest porównywalne z 50-minutowym treningiem biegacza. Niewłaściwa dieta może bezpośrednio wpłynąć na samopoczucie i poziom koncentracji, które w przypadku kierowców mają bardz... więcej »

» Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant 2019-08-22
  Audi RS 6 Avant 2019 25 lat linii RS, 25 lat wysokowydajnych Audi kombi. Prezentując nowe Audi RS 6, Audi Sport otwiera nowy rozdział w historii usportowionego Avanta. Jeszcze więcej mocy w połączeniu ze zwiększoną dzięki systemowi mild hybrid wydajnością, zamienia RS 6 Avant w do... więcej »

» 99 zastrzyków adrenaliny – Volkswagen ID.R na Tianmen Mountain Big Gate Road 2019-08-20
  Volkswagen ID.R Tianmen Mountain Big Gate Road Wielkimi krokami zbliża się kolejna rekordowa próba, którą podejmie Volkswagen ID.R – już 2-go września w Chinach Romain Dumas za kierownicą elektrycznego auta wyścigowego Volkswagena ustanowi referencyjny czas przejazdu trasą Tianmen Mountain Big Gate R... więcej »

» Światowe premiery Opla na IAA 2019: nowa Astra, nowa Corsa i Grandland X hybryda plug in 2019-08-20
  Opel Grandland X Hybrid4 Tegoroczne światowe premiery Opla na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie (dni prasowe: 10–11 września; dni dla publiczności: 12–22 września) są zapowiedzią zróżnicowanego rozwoju motoryzacji. Targi IAA to miejsce debiutu noweg... więcej »

» Ford tworzy zespoły wyścigowe w coraz popularniejszej dziedzinie e-sportu 2019-08-20
  Fordzilla logo Na całym świecie miliony ludzi każdego dnia zasiadają za kierownicą wirtualnego pojazdu Forda i cieszą się wyścigami, rywalizując z przyjaciółmi w grupach społeczności internetowych. Firma będzie szukała najlepszych kierowców gier on-line, aby stworzyć swoje p... więcej »

» Kolor samochodu. Jaki wybieramy najchętniej i dlaczego? 2019-08-20
  SEAT kolory W Turkmenistanie nie zobaczysz czarnych samochodów, a w Indiach niemal co trzeci pojazd pokryty jest srebrnym lakierem. Jeśli jednak spojrzeć na światowe tendencje, jeden kolor okazuje się szczególnie dominujący. Co determinuje wybór danej barwy samochodu prze... więcej »

» Seat Arona 1.0 TSI 115 KM DSG: crossover bez wad |TEST 2019-08-20
  Arona 2019 Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany s... więcej »

» Volkswagen ID. BUGGY przykuwa spojrzenia podczas prestiżowego pokazu 2019-08-19
  ID. BUGGY Pebble Beach Volkswagen ID. BUGGY po raz pierwszy pojawia się na drogach i plażach Kalifornii. Model został zaprezentowany w Pebble Beach Concours d’Elegance podczas kultowego Monterey Car Week. Od chwili światowego debiutu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowe... więcej »

» Ruszyły wstępne rezerwacje nowego Peugeot e-208 w Polsce 2019-08-19
  Peugeot e-208 Nowy PEUGEOT 208 debiutuje na polskim rynku. Po raz pierwszy w historii marki ten najnowszy model będzie dostępny z trzema różnym napędami: z silnikami spalinowymi (benzynowym i wysokoprężnym) oraz z napędem elektrycznym. ... więcej »

» PSA zbuduje nową fabrykę w Gliwicach 2019-08-19
  Opel Gliwice 2019 Setki miejsc pracy ma zapewnić nowy zakład Opel Manufacturing Poland w Gliwicach. W Polsce mają być produkowane samochody dostawcze dla całego koncernu PSA (Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall).... więcej »

» Sukces marki Citroen na polskim rynku 2019-08-18
  C5 Aircross Citroën kontynuuje ofensywę i kolejny raz notuje świetne wyniki na polskim rynku. Według najnowszego raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego marka Citroën zanotowała w lipcu wzrost sprzedaży nowych samochodów w porównaniu z lipcem 2018 r. To kolejn... więcej »

» W lipcu marka Volkswagen zwiększa dostawy w USA, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku 2019-08-18
  Volkswagen lipiec 2019 W lipcu marka Volkswagen dostarczyła klientom na świecie 489.000 samochodów, czyli o 3,3 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Od stycznia do lipca Volkswagen przekazał klientom niemal 3,49 miliona aut, to jest o 3,8 procent mniej niż rok wcze... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118
Wyświetlane: 0 - 20 z 22345 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |