FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1635 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1114 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford Focus zdefiniowany na nowo dzięki udoskonalonej łączności, dynamicznym, zelektryfikowanym układom napędowym i ekspresyjnemu stylowi
Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-10-14
Wyświetlono: 338 razy
Ford Focus zdefiniowany na nowo dzięki udoskonalonej łączności, dynamicznym, zelektryfikowanym układom napędowym i ekspresyjnemu stylowi
Ford zaprezentował dziś nowy rodzinny model Focus, charakteryzujący się wyrazistą, nową stylistyką i oszczędnymi, zelektryfikowanymi układami napędowymi, a także zaawansowanymi systemami łączności i wspomagania kierowcy, zaprojektowanymi z myślą o dostarczaniu większej przyjemności z posiadania i prowadzenia samochodu.
foto © Ford

Nowa odsłona filozofii projektowania „zorientowanego na człowieka” nadaje nadwoziu Focusa więcej pewności siebie i odwagi, co widać najlepiej w szczególnie wyrazistych stylistycznie wariantach Titanium, ST-Line X i Active X. Każdy z nich zyskuje unikalne elementy wzornicze, które wyrażają ich indywidualną osobowość, a opcjonalny pakiet X Pack wnosi bogate wyposażenie i detale kusząc luksusem i ekskluzywnością.
 
W nowym Focusie debiutuje kolejna generacja systemu SYNC 4 Forda, dzięki czemu system trafi do większej liczby klientów niż kiedykolwiek wcześniej, umożliwiając nawigację skomunikowaną z chmurą i podobnie włączone w sieć sterowanie głosowe ze zrozumieniem języka naturalnego.  SYNC 4 jest obsługiwany przez zupełnie nowy, największy w tym segmencie rynkowym ², poziomy ekran centralny, o przekątnej 13,2 cala, z intuicyjnym interfejsem zaprojektowanym tak, by nie sprawiało problemów korzystanie z szerokiego spektrum funkcji związanych z prowadzeniem i komfortem. Zastosowano rozwiązania umożliwiające bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up, które z biegiem czasu poprawiają funkcjonalność samochodu.
 
Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, wprowadzone po raz pierwszy do Focusa, obejmują asystenta martwego pola, ³ który wykrywa niewidoczne w lusterkach pojazdy zbliżające się z tyłu i w przypadku ryzyka kolizji aplikuje moment obracający kierownicę, by ostrzec kierowcę i skłonić go do rezygnacji z manewru zmiany pasa ruchu.
 
Nowy Focus również po raz pierwszy otrzymał opcję automatycznej skrzyni biegów dla oszczędnych, hybrydowych układów napędowych EcoBoost Hybrid, z 48-woltową instalacją typu mild-hybrid, oferujących moc do 155 KM. Siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów Powershift sprawia, że jazda staje się mniej stresująca, zwłaszcza w ruchu miejskim, nie wspominając o korkach, a jednocześnie stanowi dopełnienie elektrycznie wzmocnionych osiągów hybrydowego układu napędowego i wpływa na uzyskanie typowej dla Focusa przyjemności z jazdy.
 
Ford zwiększył również praktyczność przestrzeni ładunkowej, liczącej ¹ 653 litrów ⁴ w Focusie Kombi i zgodnie z sugestiami klientów wprowadził nową „strefę wodoodporną” oraz łatwe do czyszczenia wykładziny dywanowe i osłony boczne, a także pionowy podział zapewniający prostą i wygodną organizację przestrzeni bagażowej. Oferowany jest również przestronny i praktyczny pięciodrzwiowy hatchback.
 
Ford zaprezentował także nowego Focusa ST, opracowanego przez dział Ford Performance. Focus ST, wyróżniający się nową sportową stylistyką nadwozia, nowymi wzorami felg aluminiowych, przyciągającym wzrok lakierem Mean Green oraz zupełnie nowymi, opracowanymi przez Forda fotelami Performance Seats, jest nadal oferowany z mocnym silnikiem benzynowym EcoBoost w nadwoziu pięciodrzwiowym lub kombi.
 
– Ford Focus to model, który odnosi sukcesy od ponad 20 lat, a jego atrakcyjność od początku bazuje na rzucającej się w oczy stylistyce i doskonałej dynamice jazdy – powiedział Roelant de Waard, dyrektor generalny działu pojazdów osobowych Ford of Europe. – Dzięki systemowi SYNC 4 nowej generacji, z największym ekranem w segmencie rynkowym Focusa, wzbogaconemu o skomunikowaną nawigację, nasi klienci będą mogli cieszyć się jeszcze większymi możliwościami przyjaznego dla użytkownika systemu cyfrowego, do którego sprawnej obsługi wystarczą doświadczenia z codziennego życia i obsługiwania wszechobecnej elektroniki – dodał Waard.
 

Nowoczesne, świeże wzornictwo Focusa

Nowy Focus wprowadza świeży i pewny siebie wygląd zewnętrzny, inspirowany rozwijaną przez Forda filozofią projektowania „zorientowanego na człowieka”, nadając każdemu wariantowi Focusa odrębną osobowość.
 
Przy nowym projekcie maski silnika, jej przednia krawędź przebiega wyżej, co zwiększa atrakcyjność wizualną całej linii modelowej, a „niebieski owal” Forda został przeniesiony z krawędzi maski na środek większego górnego wlotu powietrza.
 
Nowe reflektory wykonane w technice LED stanowią standardowe wyposażenie wszystkich wariantów nowego Focusa i mają zintegrowany sektor świateł przeciwmgielnych, co wpłynęło na uzyskanie czystszej i smuklejszej dolnej części nadwozia oraz zapewnia charakterystyczną, starannie opracowaną świetlną sygnaturę marki. Modele pięciodrzwiowe i kombi otrzymały przyciemnione klosze tylnych świateł, co dodaje im ekskluzywności, a przeprojektowane odbłyśniki diodowych świateł tylnych w modelu podstawowym wyróżnia ciemniejsza część centralna i przyciągający wzrok nowy wzór linii świetlnych.
 
Każdy z wariantów nowego Focusa odróżnia się unikalnymi detalami stylistycznymi, a górne wloty powietrza i wzory ich kratek odzwierciedlają odrębne osobowości i zapewniają większe zróżnicowanie w całej gamie modelowej. Warianty Connected i Titanium wyróżnia szeroki górny wlot powietrza z błyszczącym chromowanym obramowaniem, z mocnymi poziomymi listwami i nawiązujące do tej formy boczne otwory wentylacyjne, które wyprowadzono z dolnego wlotu powietrza. Dodatkowo, wersja Titanium zyskała wytłaczane na gorąco, chromowane wykończenie listew górnego wlotu powietrza.
 
Inspirowany stylem Ford Performance sportowy charakter wariantu ST-Line X został podkreślony przez trapezoidalny górny wlot powietrza o zmienionych proporcjach, z błyszczącą, czarną kratką o strukturze plastra miodu, szersze boczne otwory wentylacyjne oraz głębszy dolny wlot powietrza. Wariant ST-Line X wyposażono również w nakładki progowe, tylny dyfuzor i dyskretny tylny spojler.
 
Przepojona duchem wolności i przygody wersja Active X czerpie inspirację ze stylistyki SUV-ów, nawiązując do ich bardziej surowego wyglądu. Poszerzony górny wlot powietrza otrzymał bardziej uwydatnione pionowe listwy, a głębszy dolny wlot powietrza i wyższe boczne otwory wentylacyjne wraz z większym prześwitem podwozia i czarnymi okładzinami nadwozia zapewniają tej wersji dozę indywidualizmu.
 
– Focus od początku był owocem naszej filozofii projektowania skoncentrowanego na człowieku, a w jego najnowszym wcieleniu udało nam się stworzyć linię modelu z jeszcze silniejszą osobowością – powiedział Amko Leenarts, dyrektor działu projektów, Ford of Europe. – Każdy Focus emanuje jakością i nowoczesnością, czego podstawą są nowoczesne technologię, natomiast każdy wariant ma charakter, z którym nasi klienci mogą się emocjonalnie identyfikować, znajdując w samochodzie odzwierciedlenie własnej osobowości – dodał Leenarts.
 

Osiągi zelektryfikowanych napędów

Zróżnicowana gama jednostek napędowych obejmuje opcje zelektryfikowane, zwiększające sprawność energetyczną, kulturę pracy i wyjątkową radość z jazdy, która jest kluczowym elementem atrakcyjności Focusa od ponad 20 lat.
 
Z niskiego zużycia paliwa i osiągów silników EcoBoost Hybrid w nowym Focusie skorzysta teraz szerszy krąg nabywców, dzięki wprowadzeniu opcjonalnej, siedmiostopniowej przekładni automatycznej Powershift, która w najoszczędniejszej wersji zapewni zużycie paliwa w cyklu WLTP wynoszące 5,2 l/100 km i emisję CO2 117 g/km. ¹
 
Oprócz wygodniejszej jazdy samochodem bez pedału sprzęgła, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna Powershift zapewnia płynne przyspieszanie oraz gładką i szybką zmianę biegów. Z kolei możliwość redukcji przełożenia o 3 biegi umożliwia szybkie wyprzedzanie. W trybie Sport Drive Mode, automatyczna skrzynia biegów utrzymuje niższe biegi dla uzyskania bardziej sportowych reakcji, możliwy jest również ręczny wybór biegów, z ich zmianą w sportowym stylu za pomocą łopatek przy kierownicy w wersjach ST-Line X.
 
Automatyczna przekładnia Powershift pomaga również w obniżaniu zużycia paliwa, utrzymując silnik spalinowy hybrydowego układu napędowego na optymalnych dla jego wydajności obrotach oraz umożliwiając działanie funkcji Auto Start-Stop poniżej prędkości 12 km/h.
 
Dostępny z silnikami o mocy 125 KM i 155 KM, 48-woltowy, hybrydowy układ napędowy mild-hybrid z silnikiem spalinowym o pojemności 1,0 litra EcoBoost Hybrid jest też w nowym Focusie dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Zużycie paliwa w tym wariancie wynosi w cyklu WLTP od 5,1 l/100 km, a emisja CO2 od 115 g/km. W hybrydowym układzie napędowym zastąpiono standardowy alternator zintegrowanym rozrusznikiem/generatorem (BISG) o napędzie paskowym, umożliwiając odzyskiwanie energii traconej normalnie podczas hamowania i gromadzenie jej w specjalnym zestawie akumulatorów litowo-jonowych. BISG może również działać jako silnik elektryczny, wspomagając moment obrotowy silnika spalinowego, aby zwiększyć całkowity moment obrotowy dostępny z układu napędowego w celu uzyskania bardziej dynamicznego przyspieszenia na załączonym biegu, może też zmniejszyć ilość pracy wykonywanej przez silnik spalinowy, co obniża zużycie paliwa.
 
W nowym Focusie oferowany jest również 1,0-litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 100 KM lub 125 KM z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, ze spalaniem wynoszącym 5,1 l/100 km i emisjią CO² 116 g/km w cyklu pomiarowym WLTP. Rozwiązania takie, jak podwójne niezależne sterowanie zmiennymi fazami rozrządu oraz wysokociśnieniowy bezpośredni wtrysk paliwa, przyczyniają się do ogólnej wydajności i szybkich reakcji silnika.
 
Z myślą o kierowcach pokonujących większe dystanse, Ford oferuje 1,5-litrowe silniki wysokoprężne EcoBlue o mocy 95 KM lub 120 KM, zapewniające zużycie paliwa na poziomie od 4,0 l/100 km i emisję CO² od 106 g/km w cyklu pomiarowym WLTP. Obie wersje oferowane są z sześciostopniową manualną skrzynią biegów i posiadają zintegrowany kolektor dolotowy, turbosprężarkę o niskiej bezwładności oraz wysokociśnieniowy wtrysk paliwa, dzięki czemu wykazują niższą emisję spalin i wyższą wydajność spalania. Ośmiobiegowa przekładnia automatyczna jest również oferowana w wersji z silnikiem 120-konnym.
 
Nowy Focus jest również wyposażony w system wybieranych trybów jazdy, który umożliwia kierowcy przełączanie pomiędzy trybami Normalny, Sport i Eco, dostosowującymi reakcje na wciśnięcie pedału przyspieszenia, działanie elektronicznie sterowanego układu wspomagania kierownicy (EPAS) i automatycznej skrzyni biegów, zależnie od warunków jazdy. W wersji Active dodano również tryb Śliska nawierzchnia, zwiększający pewność jazdy w warunkach niskiej przyczepności kół oraz tryb Nawierzchnia nieutwardzona, pomyślany tak, by pomóc w utrzymaniu samochodu w ruchu na grząskich nawierzchniach.
 

Technika ułatwiająca życie

W nowym Focusie płynnie zintegrowano najnowsze rozwiązania Forda z zakresu komfortu i łączności, zapewniając wygodę i komunikację ze światem zewnętrznym.
 
Focus jest jak dotąd samochodem osobowym Forda produkowanym w największych seriach, w którym zastosowano nowy system komunikacji i rozrywki SYNC 4, ⁵  który wykorzystuje zaawansowany algorytm uczenia maszynowego, pozwalającego „uczyć” system na podstawie działań kierowcy, by z czasem przekazywać lepiej dostosowane sugestie i precyzyjniejsze wyniki wyszukiwania.
 
System SYNC 4 jest obsługiwany za pośrednictwem nowego, 13,2-calowego centralnego ekranu dotykowego z intuicyjnym interfejsem, sprawiającym, że kierowcy nigdy nie potrzebują więcej niż jednego lub dwu dotknięć, by dotrzeć do dowolnej aplikacji, informacji lub sterowania funkcją, której potrzebują. Nowy ekran dotykowy zawiera również elementy sterujące funkcjami takimi jak ogrzewanie i wentylacja, które wcześniej były aktywowane za pomocą przycisków fizycznych, dzięki czemu konsola środkowa jest bardziej przejrzysta i uporządkowana. System zapewnia również bezprzewodową kompatybilność z Apple CarPlay i Android AutoTM, umożliwiając bezproblemowy mirroring funkcji smartfona w pokładowym systemie SYNC 4.
 
Zaawansowane rozpoznawanie mowy umożliwia pasażerom korzystanie z naturalnie wypowiadanych poleceń głosowych w 15 językach europejskich, łącząc dane pokładowe z wyszukiwaniem w Internecie - co z kolei zapewnia modem FordPass Connect. Prowadzi to do uzyskania szybkich, precyzyjnych odpowiedzi na polecenia dotyczące niemal wszystkiego, od rozrywki, poprzez połączenia telefoniczne i wiadomości tekstowe, po sterowanie klimatyzacją i informacje pogodowe.
 
System SYNC 4 obsługuje również bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up, które z czasem udoskonalą nowego Focusa – klienci będą mogli zainstalować większość nowego oprogramowania w tle lub w zaplanowanym czasie, a wiele aktualizacji nie będzie wymagało od użytkownika samochodu żadnych działań. Takie ulepszenia programowe mogą przyczynić się do podniesienia satysfakcji z użytkowania samochodu i pomóc w ograniczeniu ilości wizyt w serwisach, a także prowadzić do zwiększenia funkcjonalności, jakości działania, atrakcyjności, użyteczności i wygody eksploatacji Focusa.
 
Za pomocą aplikacji FordPass ⁶ można uzyskać dostęp za pomocą smartfona do wielu usług wymagających łączności, dzięki czemu klient może komunikować się ze swoim samochodem z dowolnego miejsca z dostępem do sieci i korzystać z funkcji pomagających sprawdzić status pojazdu, poziom paliwa, przebieg do wymiany oleju i innych danych, a nawet zdalnie uruchamiać silnik. 7 Dzięki systemowi SecuriAlert 8 firmy Ford właściciele Focusów mogą spać spokojniej. System wykorzystuje czujniki pojazdu do monitorowania wszelkich prób dostania się do wnętrza, nawet przy użyciu kluczyka i wysyła powiadomienie na telefon użytkownika.
 
Właściciele nowych Focusów z systemem SYNC 4 otrzymują bezpłatny dostęp próbny do subskrypcji Connected Navigation 8 i Ford Secure, 8 które umożliwiają korzystanie z takich funkcji, jak bieżące informacje o ruchu drogowym, pogodzie i parkowaniu, 8 a także wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze , ³ co zwiększa wygodę korzystania z samochodu.
 
Subskrypcja Ford Secure obejmuje usługi dotyczące skradzionych pojazdów 8, zapewniając całodobową pomoc na wezwanie, w przypadku kradzieży pojazdu, w tym śledzenie i odzyskiwanie pojazdu. W ramach subskrypcji Ford Secure klient otrzyma także alerty sąsiedzkie, czyli powiadomienia od innych pojazdów chronionych przez SecuriAlert w jego okolicy oraz alerty lokalizacyjne, to znaczy powiadomienia w przypadku, gdy pojazd opuści obszar wyznaczony przez użytkownika. Funkcje te zostaną dostarczone w formie bezprzewodowych aktualizacji Power-Up w późniejszym terminie.
 
Nawigacja korzystająca z systemu łączności 8 obejmuje informacje o ruchu drogowym, dostarczane przez firmę TomTom w czasie rzeczywistym, a także informacje oparte na prognozach, a wyznaczanie tras w pojeździe i w chmurze zapewnia firma Garmin®. Dzięki temu kierowcy mają gwarancję wybierania najszybszych tras do celu. Najbardziej aktualne informacje pogodowe powiadamiają kierowcę o warunkach panujących na trasie i w miejscu docelowym oraz ostrzegają o groźnych zjawiskach pogodowych, które mogą mieć wpływ na przebieg podróży, 8 natomiast trójwymiarowe mapy większych miast i informacje o parkingach ułatwiają nawigację w nieznanej okolicy.
 
Zaawansowane rozwiązania w dziedzinie oświetlenia obejmują standardowe, w pełni diodowe reflektory przednie z funkcją automatycznego włączania świateł drogowych (Automatic High Beam Control), ³ oraz światła manewrowe (Manoeuvring Light), które aktywują szerszą wiązkę światła, dla uzyskania lepszej widoczności w momencie, gdy systemy pojazdu wykryją manewr wykonywany z niewielką prędkością. ³ Ponadto w bogatszych wersjach wyposażenia dostępne są reflektory Dynamic Pixel LED z ich zaawansowanymi funkcjami, takimi jak:
 
 - Automatyczne światła drogowe,³ które wykorzystują przednią kamerę do wykrywania nadjeżdżających pojazdów i wyłączania części wiązki świateł drogowych, która w innym przypadku oślepiałaby innych użytkowników drogi,
 - Dynamiczne oświetlanie zakrętów 3 z wykorzystaniem przedniej kamery do odczytywania kierunku drogi przed pojazdem i oświetlania wewnętrznej strony zakrętów, co zwiększa pole widzenia kierowcy,
 - Oświetlenie dostosowane do złych warunków pogodowych, ³ które zmienia wzór wiązki światła pozwalając na uzyskanie lepszej widoczności, gdy włączone są wycieraczki przedniej szyby,
 - Oświetlenie korzystające z odczytu znaków drogowych ³ – które dzięki monitorowaniu znaków drogowych przez przednią kamerę, wykorzystuje zapowiadane znakami sytuacje drogowe jako wskazówki dostosowania wzoru wiązki światła na przykład na rondach, czy lepszego oświetlenia rowerzystów lub pieszych na skrzyżowaniach.
 
W nowym Focusie wzbogacono również i tak już obszerny pakiet zaawansowanych rozwiązań i systemów wspomagających kierowcę, zaprojektowanych w celu zwiększenia bezpieczeństwa jazdy i zmniejszenia stresu kierowcy.
 
Blind Spot Assist 3 rozszerza zakres działania systemu Blind Spot Information, monitorując, czy w martwym polu lusterek zewnętrznych nie znajduje się nadjeżdżający z tyłu pojazd. W przypadku ryzyka kolizji aplikuje moment obracający kierownicę, by ostrzec kierowcę i skłonić do rezygnacji z manewru zmiany pasa ruchu i wyprowadzenia pojazdu ze strefy zagrożenia. Czujniki radarowe BSA skanują równoległe pasy ruchu do 28 metrów za pojazdem 20 razy na sekundę. System pozostaje aktywny podczas jazdy z prędkością od 65 do 200 km/h.
 
Nowością jest również w Focusie funkcja Trailer Coverage, ³ dodana do systemu Blind Spot Information, która pozwala kierowcy zaprogramować dane długości i szerokości holowanej przyczepy, za pomocą ekranu dotykowego SYNC 4. System automatycznie kompensuje te parametry, ostrzegając kierowcę, jeśli inny pojazd znajdzie się w martwym polu w sąsiedztwie holowanej przyczepy.
 
Nowy Asystent zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach ³ wykorzystuje umieszczoną w samochodzie, skierowaną do przodu kamerę i radar, do monitorowania drogi pod kątem potencjalnych kolizji z pojazdami zbliżającymi się po równoległych pasach. System może automatycznie włączyć hamulce podczas jazdy z prędkością do 30 km/h, zapobiegając w ten sposób kolizji lub łagodząc skutki wypadków w sytuacjach, gdy kierowca prowadzi samochód torem przecinającym drogę innego pojazdu. System działa poprawnie bez potrzeby wykrywania elementów dróg, takich jak oznaczenia pasów, a także w nocy przy włączonych reflektorach.
 
Dostępne są również: System wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze ³ , który ostrzega kierowcę o zagrożeniach znajdujących się na trasie samochodu nawet wówczas, gdy zagrożenie to znajduje się np. za zakrętem lub przed pojazdami poprzedzającymi i kierowca nie jest go w stanie jeszcze dostrzec oraz adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go, rozpoznawaniem znaków drogowych i system utrzymywania samochodu na pasie ruchu ³ , który zmniejsza wysiłek kierowcy podczas jazdy w gęstym ruchu miejskim. Układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją autonomicznego hamowania na skrzyżowaniu ³ pomaga w uniknięciu kolizji lub łagodzeniu skutków wypadku z pojazdami, pieszymi i rowerzystami, podczas gdy system wspomagający parkowanie Park Assist 2 ³ steruje wyborem biegów, przyspieszaniem i układem hamulcowym, aby umożliwić w pełni zautomatyzowane manewrowanie, dostępne za naciśnięciem przycisku.
 
Nowe modele Focusa oferują również funkcję Rear Occupant Alert, która zapobiega pozostawieniu dzieci lub zwierząt domowych w samochodzie, przypominając kierowcy o konieczności sprawdzenia sytuacji na tylnych fotelach, jeżeli przed podróżą były otwierane tylne drzwi.
 
– Nowy Focus jest naszpikowany nowymi systemami i elementami wyposażenia, przynoszącymi wymierne korzyści kierowcy lub pasażerom w zakresie komfortu, udogodnień lub bezpieczeństwa – powiedział Glen Goold, dyrektor linii pojazdów Ford Focus. – Nasi klienci oczekują, że po zajęciu miejsca za kierownicą Forda znajdą w nim najnowsze systemy, które bez problemu włączą się w ich życie – to właśnie udało nam się osiągnąć w przypadku nowego Focusa – dodał Goold.
 

Focus kombi bardziej praktyczny niż kiedykolwiek

W reakcji na opinie klientów, w przestrzeni ładunkowej nowego Focusa wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań, które czynią go jeszcze bardziej praktycznym i funkcjonalnym.
 
W przestrzeni bagażowej zastosowano wysokiej jakości docinaną wykładzinę  która nie tylko podnosi estetykę, ale dzięki krótkim włóknom jest łatwiejsza do czyszczenia. Dodatkowa boczna siatka mocująca sprawdza się idealnie do przechowywania mniejszych przedmiotów, które nie przemieszczają się swobodnie w przestrzeni ładunkowej podczas podróży, a podwójne LED-y zapewniają lepsze oświetlenie.
 
Regulowana półka podłogowa ma teraz zawias w centralnej części, umożliwiający jej złożenie w celu utworzenia pionowej przegrody, która blokuje się pod kątem 90 stopni. Powstają w ten sposób dwie oddzielne przestrzenie, pozwalające na bezpieczniejsze przechowywanie przedmiotów.
 
W przestrzeni bagażowej znajduje się teraz także strefa wodoodporna, z wykładziną podłogową, zapewniającą odpowiednie warunki przewożenia takich przedmiotów, jak mokre kombinezony, czy parasole. Wodoodporną wykładzinę można wyjąć z tej części, aby łatwiej opróżnić lub wyczyścić strefę. Sam obszar jest oddzielony od reszty bagażnika pod złożoną podłogą lub odgrodzony od części suchej za pomocą ustawionej w pionie przegrody.
 
Ponadto, bagażnik w Focusie kombi wyposażono teraz w etykietę z uproszczonymi schematami, objaśniającymi funkcje elementów przestrzeni bagażowej. Podczas badań przeprowadzonych wśród klientów, Ford stwierdził, że 98 procent obecnych właścicieli Focusa kombi nie wiedziało o wszystkich funkcjach, takich jak składana roleta i przestrzeń po podłogą bagażnika, zdalne opuszczanie siedzeń i system dzielenia półki podłogowej. Etykieta w prosty i przejrzysty sposób objaśnia funkcje bez konieczności sięgania po instrukcję obsługi.
 

Nowy Focus ST

Ford zaprezentował dziś także nowego Focusa ST, przygotowanego przez Ford Performance, który będzie dostępny w wersji pięciodrzwiowej i kombi z dynamicznymi jednostkami benzynowymi.
 
Nowy Focus ST wyróżnia się odważną stylistyką nadwozia, która jeszcze bardziej podkreśla jego sportowy charakter. Elementy podkreślające te ambicje, to górna i dolna przednia osłona chłodnicy o strukturze plastra miodu, duże boczne otwory wentylacyjne, listwy progowe oraz aerodynamicznie dobrane spojlery w dolnej części przedniego pasa nadwozia i w tylnej części dachu. 18-calowe felgi aluminiowe trafiają do klienta w standardzie, ale dostępne jako opcja są również felgi 19-calowe.
 
We wnętrzu Focusa ST klient znajdzie zupełnie nowe fotele Performance Seats, opracowane przez producenta. Dzięki konstruktorom z Ford Performance, fotele gwarantują doskonałe podparcie i komfort zarówno na wyczynowym torze, jak i podczas szybszych jazd. Fotele te otrzymały certyfikat znanej organizacji, zajmującej się leczeniem schorzeń kręgosłupa Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR) - Kampanii na rzecz zdrowszych pleców. Czternastopozycyjna, elektryczna regulacja foteli, w tym czterostopniowa regulacja podparcia lędźwiowego, pomaga kierowcy przyjąć idealną pozycję za kierownicą, a dostępne w standardzie podgrzewanie foteli podnosi komfort w chłodne dni.
 
Nowy Focus ST jest napędzany 2,3-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 280 KM, rozwijającym moment obrotowy 420 Nm, wspomaganym przez turbosprężarkę typu twin-scroll z systemem anti-lag. Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów jest standardowo wyposażona w funkcję wyrównania prędkości obrotowej silnika i przekładni, co z opcjonalnym pakietem X Pack zapewnia płynne redukowanie przełożeń bez szarpnięć. Dostępna jest również siedmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów z zamontowanymi przy kierownicy łopatkami zmiany biegów.
 
Wśród innych zaawansowanych rozwiązań, poprawiających właściwości jezdne, należy wymienić elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który poprawia zachowanie samochodu na zakrętach oraz przyczepność podczas przyspieszania, a także opcjonalny system płynnej kontroli tłumienia drgań, który 500 razy na sekundę monitoruje pracę układu kierowniczego, hamulcowego, zawieszenia i czujników nadwozia, aby dostosować reakcje amortyzatorów, poprawiając tym samym komfort jazdy i sterowność na łukach. Modele ST ze zmodernizowanym pakietem X są wyposażone w reflektory Dynamic Pixel LED, 19-calowe felgi aluminiowe oraz dodatkowy tryb Torowy w zestawie wybieranych trybów jazdy, który przestraja oprogramowanie sterujące wspomaganiem elektrycznym (EPAS) dla dostarczenia większej ilości informacji zwrotnych z układu kierowniczego, wyostrza reakcje na zmiany położenia pedału przepustnicy, a system ESC daje kierowcy większą swobodę działania.
 
– Nowy Focus ST jest ważnym elementem gamy odmienionego Focusa; stanowi najwyższy wyraz filozofii Focusa, zgodnie z którą można mieć samochód, który dostarcza prawdziwych emocji i przyjemności z jazdy, a jednocześnie doskonale sprawdza się w codziennym użyciu – powiedział de Waard.
 
# # #
                                                                                                                                         
¹ Ford Focus 125 KM, silnik benzynowy 1,0-litra EcoBoost Hybrid, – homologowana emisja CO2 od 116‑149 g/km, zużycie paliwa 5,1-6,6 l/100 km wg WLTP.
 
Ford Focus 155 KM, silnik benzynowy 1.0-litra EcoBoost Hybrid, – homologowana emisja CO2 od 115-143 g/km, zużycie paliwa 5,1-6,3 l/100 km wg WLTP.
 
Ford Focus 100 KM, silnik benzynowy 1.0-litra EcoBoost, – homologowana emisja CO2 od 116-146 g/km, zużycie paliwa 5,1-6,4 l/100 km wg WLTP.
 
Ford Focus 95 KM, silnik wysokoprężny 1,5-litra EcoBlue – homologowana emisja CO2 od 106-126 g/km, zużycie paliwa 4,0-4,8 l/100 km wg WLTP.
 
Ford Focus 120 KM, silnik wysokoprężny 1,5 litra EcoBlue - homologowana emisja CO2 106-139 g/km, zużycie paliwa 4,0-5,3 l/100 km wg WLTP.                                                                    
 
Ford Focus ST, 280 KM, silnik benzynowy 2,3-litra EcoBoost, – homologowana emisja CO2 od 180-189 g/km, zużycie paliwa od 7,8-8,3 l/100 km wg. WLTP.
 
Dane emisji CO2 i zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wersji pojazdów oferowanych na poszczególnych rynkach.
            
Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.
 
² W oparciu o analizę segmentu przeprowadzoną przez Forda.
 
³ Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę.
 
⁴ Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie.
 
⁵ Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem, nie korzystaj podczas jazdy z urządzeń mobilnych, które trzeba obsługiwać ręcznie. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.
 
⁶ Aplikacja FordPass, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów, jest już dostępna do pobrania. Za przesyłanie wiadomości i danych obowiązują opłaty. FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi dla pojazdów skomunikowanych zależą od dostępności kompatybilnych sieci Vodafone i sieci partnerskich Vodafone. Zmieniająca się technologia, sieci komórkowe i możliwości pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie funkcji korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.
 
⁷ 5 W regionach, w których jest to dozwolone przez prawo.
 
8 ¹Systemy mogą wymagać aktywacji


Źródło: Ford, Mototarget

 Pisaliśmy również
» Ford i Redwood Materials łączą siły wokół recyklingu akumulatorów w obiegu zamkniętym
» Ford Mustang Mach-E zwycięzcą plebiscytu The Best of Moto
 Inne artykuły
» Europa ma stać się liderem elektryfikacji zgodnie z programem Nissan Ambition 2030 2021-11-30
  Nissan Ambition 2030 Nissan Motor Co., Ltd. zaprezentował program Nissan Ambition 2030 – nową, długofalową wizję firmy, która zakłada przede wszystkim zwiększanie możliwości w zakresie mobilności. W odpowiedzi na kluczowe potrzeby środowiska, społeczeństwa i klientów, Nissan... więcej »

» Kierowca wyścigowy Jordi Gené sprawdza granice CUPRY Formentor VZ5 2021-11-29
  CUPRA Formentor VZ5 Formentor VZ5 przeszedł testy z udziałem kierowcy wyścigowego Jordiego Gené na torze Motorland Aragón w Hiszpanii. Celem było sprawdzenie pięciu trybów jazdy w różnych warunkach. Tryb Drift, oferujący najbardziej sportowe emocje, jest dostępny wyłącznie w mode... więcej »

» CUPRA Born w finałowej siódemce Car of the Year 2022 2021-11-29
  Cupra Born 2021 CUPRA Born, pierwszy w 100% elektryczny samochód marki, znalazł się na krótkiej liście samochodów nominowanych do nagrody Car of the Year 2022. To drugie z rzędu wyróżnienie w trzyletniej historii hiszpańskiej marki. W zeszłym roku wśród 7 najlepszych samochod... więcej »

» Ford i Redwood Materials łączą siły wokół recyklingu akumulatorów w obiegu zamkniętym 2021-11-29
  Ford i Redwood Materials Ford Motor Company i Redwood Materials ogłosiły współpracę w celu opracowania recyklingu i krajowego łańcucha dostaw akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Celem Forda i firmy Redwood jest uczynienie pojazdów elektrycznych bardziej ekologicznymi, obniżenie ko... więcej »

» Nissan przedstawia wizję Ambition 2030 2021-11-29
  Nissan Ambition 2030 Nissan Motor Co., Ltd. zaprezentował dziś program Nissan Ambition 2030 – nową, długofalową wizję firmy, która zakłada przede wszystkim zwiększanie możliwości w zakresie mobilności. W odpowiedzi na kluczowe potrzeby środowiska, społeczeństwa i klientów, N... więcej »

» Ford Mustang Mach-E zwycięzcą plebiscytu The Best of Moto 2021-11-28
  Mach-E The Best of Moto Ford Mustang Mach-E kolejny raz pozostawił konkurencję w tyle i zwyciężył w plebiscycie The Best of Moto 2021. W trakcie wręczania statuetki jurorzy podkreślili, że choć tegoroczna stawka była wyjątkowo wyrównana, to czytelnicy nie mieli wątpliwości i swoimi g... więcej »

» Mazda napędzana paliwem biodiesel nowej generacji wzięła udział w japońskim wyścigu Super Taikyu Race 2021-11-25
  Mazda Super Taikyu Race W ramach nieustannego dążenia do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, Mazda Motor Corporation wzięła udział w wyścigu Super Taikyu Race w Okayamie (Japonia), który odbył się w weekend 13-14 listopada na torze Okayama International Circ... więcej »

» Używane akumulatory z samochodów elektrycznych Nissana znajdują nowe przeznaczenie 2021-11-25
  Nissan LEAF Wroclaw Nissan opracowuje obecnie zupełnie nowy sposób łączenia technologii stosowanych w kolejnictwie i samochodach elektrycznych. East Japan Railway Company (JR East), jeden z wiodących japońskich przewoźników kolejowych, testuje możliwości wykorzystania akumulatoró... więcej »

» Audi RS e-tron GT innowacją motoryzacyjną roku plebiscytu "The Best of Moto" dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników 2021-11-25
  Audi e-tron GT Dziś w Warszawie uroczyście wręczono statuetki zwycięzcom poszczególnych kategorii organizowanego przez serwis Moto.pl plebiscytu „The Best of Moto”. Głosami internautów i jurorów najlepszym samochodem w kategorii „Innowacja motoryzacyjna rok... więcej »

» „Instrukcja obsługi elektromobilności” – poradnik dla początkujących kierowców samochodów elektrycznych 2021-11-25
  ID.3 Volkswagen Group Polska wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, przygotował praktyczny poradnik użytkowania samochodu elektrycznego. Na 32 stronach szczegółowo opisano najważniejsze zagadnienia związane z użytkowaniem samochodu elektrycznego, pocz... więcej »

» Co łączy Tequilę i samochody? O świadomym podejściu do produkcji w Fordzie 2021-11-25
  Ford Tequila Materiały używane przy produkcji pojazdów nie wpływają pozytywnie na ochronę środowiska. Dlatego Ford dąży do wykorzystywania w swoich procesach wyłącznie odnawialnych materiałów lub tych pochodzących z recyklingu. Pod warunkiem oczywiście, że zapewniają one o... więcej »

» Światowy debiut nowej Kia Niro podczas Seul Mobility Show 2021 2021-11-25
  Kia Niro Kia Corporation, podczas Seul Mobility Show 2021, po raz pierwszy zaprezentowała dziś nowe Niro. Za sprawą tego modelu Kia chce udostępnić zrównoważoną mobilność jak najszerszej grupie odbiorców.... więcej »

» Astara - nowa koncepcja biznesowa i nowa nazwa Berge Auto 2021-11-25
  MMC ASTARA Bergé Automoción, właściciel MMC Car Poland – generalnego dystrybutora samochodów, części zamiennych i akcesoriów Mitsubishi Motors w Polsce, przedstawia swoją nową markę, pod którą będzie rozwijać własny ekosystem dystrybucji i mobilności.... więcej »

» Ford Ranger nowej generacji zaoferuje zaawansowane technologicznie systemy, inteligentną łączność, wyższe parametry użytkowe i wszechstronność 2021-11-24
  Ford Ranger nowej generacji Ford zwrócił uwagę światowego rynku pick-upów, prezentując najbardziej przemyślanego, wszechstronnego Rangera w historii modelu.... więcej »

» Rodzina Mustanga rozrasta się o Mustanga Shelby GT500 Heritage Edition oraz pierwszą w historii Coastal Limited Edition 2021-11-24
  Mustang Shelby GT500 Heritage Edition Ford zaprezentował nowe edycje specjalne Forda Mustanga na 2022 rok – Mustang Shelby® GT500® Heritage Edition, a także Mustang Coastal Limited Edition. Przy okazji do rodziny Mustanga dołączył wyjątkowy kolor – Code Orange. ... więcej »

» Honda CB650R na rok 2022 2021-11-24
  22YM HONDA CB650R Honda CB650R, motocykl wagi średniej, z linii modeli Neo Sports Cafe nadal cieszy się sporą popularnością. Specyfikacja modelu obejmuje: widelec Showa z dużym tłokiem i z rozdzielonymi funkcjami pracy (Separate Function Big Piston), wysokoobrotową, czterocylin... więcej »

» Honda Forza 125 na rok 2022 2021-11-24
  22YM HONDA FORZA 125 zaliczany do segmentu premium skuter klasy sport/GT – Forza 125, w wersji na rok 2022, utrzyma popularność wśród klientów dzięki nowym opcjom kolorystycznym. Lista wyposażenia standardowego obejmuje: system regulacji momentu obrotowego HSTC, elektryczną ... więcej »

» Honda ADV350 na rok 2022 2021-11-24
  HONDA ADV350 NA ROK 2022 Nowy skuter w gamie jednośladów Hondy, ADV350, łączy twardy, przygodowy styl swojego krewniaka, modelu X-ADV, z solidną charakterystyką podwozia, które otrzymało ramę wykonaną ze stalowych rur, widelec USD 37 mm oraz tylne amortyzatory z zewnętrznym zbiornikie... więcej »

» Honda CBR1000RR-R Fireblade SP na rok 2022 2021-11-24
  HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 30TH CBR1000RR-R Fireblade SP z roku modelowego 2020 był zupełnie nowym motocyklem, zbudowanym ze zdecydowanym naciskiem na jazdę torową. W modelu na rok 2022 rozwój czterocylindrowego, rzędowego silnika o mocy maksymalnej 217,5 KM (160 kW) osiąganej przy 14500 obr... więcej »

» Honda CBR1000RR-R Fireblade na rok 2022 2021-11-24
  HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE Wprowadzona na rynek w 1992 roku Honda Fireblade pozostaje do dzisiaj ikoną sportowego motocykla klasy 1000 cm3. Jest to maszyna, będąca bazą dla wyścigowych motocykli, używanych na krótkich torach wyścigowych na całym świecie, a także w legendarnych wyścigach... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209
Wyświetlane: 0 - 20 z 24163 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |