FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1634 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1113 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford Ranger nowej generacji zaoferuje zaawansowane technologicznie systemy, inteligentną łączność, wyższe parametry użytkowe i wszechstronność
Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-11-24
Wyświetlono: 273 razy
Ford Ranger nowej generacji zaoferuje zaawansowane technologicznie systemy, inteligentną łączność, wyższe parametry użytkowe i wszechstronność
Ford zwrócił uwagę światowego rynku pick-upów, prezentując najbardziej przemyślanego, wszechstronnego Rangera w historii modelu.
foto © Ford

Wieloletnie doświadczenie Forda jako producenta samochodów ciężarowych i dogłębne zrozumienie potrzeb klientów oraz współpraca z posiadaczami Fordów na całym świecie, pozwoliły stworzyć pojazd i poziom satysfakcji użytkowania, na których właściciele nowej generacji Rangera mogą polegać w pracy, życiu rodzinnym i podczas wyjazdów rekreacyjnych.
 
– Dzięki Rangerowi od dziesięcioleci mamy dużą samochodową rodzinę – powiedział Jim Farley, prezes i dyrektor generalny Ford Motor Company. – Ten samochód ciężarowy zawsze był zaufanym partnerem właścicieli małych firm, rolników, rodzin, poszukiwaczy przygód, flot i wielu innych grup na ponad 180 rynkach na całym świecie. A wraz z nowym Rangerem nadszedł nasz moment, aby to spełnić. Dostarczyć nie tylko produkt, który pokochają nasi klienci, ale również stałą satysfakcję, która pomoże nam zbudować silne i trwałe relacje z odbiorcami. To samochód ciężarowy średniej wielkości, który ludzie będą chcieli mieć i który będą cenić – dodał Jim Farley.
 
Listy zapisów na Rangera nowej generacji zostaną otwarte w Europie pod koniec 2022 roku, a dostawa do klientów nastąpi na początku 2023 roku. Ranger obecnej generacji jest liderem segmentu pick-upów w Europie i niedawno, we wrześniu, ustanowił nowy rekord sprzedaży – 45 539 sztuk, z udziałem w rynku wynoszącym 39,9 procent, za okres roku do roku. ²
 
– Ranger wciąż rośnie w siłę w Europie, notując rekordowe wyniki sprzedaży – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny ds. pojazdów użytkowych w Ford of Europe. – Najbardziej przemyślany, wszechstronny i sprawny Ranger w historii oferuje jeszcze więcej mocy i dobrego stylu, które, jak wiemy, cenią sobie klienci – dodał Schep.
 

Życie w stylu Rangersów

– W Rangerze nowej generacji zawarliśmy naprawdę wiele, aby zachęcić właścicieli do robienia wszystkiego tego, co uwielbiają, dzięki funkcjom, które skłaniają do odkrywania nowych horyzontów – powiedział Gary Boes, dyrektor ds. zarządzania linią produktów dla przedsiębiorców w Global Trucks.
 
– My również jesteśmy właścicielami ciężarówek, a zamiłowanie do stylu życia Rangersów przekłada się na entuzjazm w pracy nad produktem. Dążymy ostatecznie do tego, aby doświadczenia naszych klientów z pick-upem umożliwiały im rozwijanie własnych pasji i aby wzbogacały ich styl życia – dodał Gary Boes.
 
Ford nazywa to „Living the Ranger Life” (życiem w stylu Rangersów) i jest to coś, co jest udziałem każdego projektanta i inżyniera zaangażowanego w tworzenie Rangera nowej generacji.
 
Projekt Rangera nowej generacji prowadziło Centrum Rozwojowe Produktów Forda w Australii. Międzynarodowy team zaangażowanych w swoją pracę projektantów i inżynierów współpracował z zespołami z całego świata, aby nie tylko wprowadzić najnowsze technologie Forda, walory użytkowe i rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo, ale także zaprojektować i przetestować Rangera zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami Forda.
 
– Nasz zespół skupił się na jednym celu - uczynić tego Rangera najtwardszym i najbardziej sprawnym pick-upem, jakiego kiedykolwiek stworzyliśmy – powiedział Graham Pearson, dyrektor programu Ranger. – Poddaliśmy go na całym świecie jednej z najbardziej wyczerpujących serii testów, jakie kiedykolwiek opracowaliśmy i nie moglibyśmy ich skończyć bez uzyskania pewności, że nasz pojazd jest «Built Ford Tough» – dodał Pearson.
 

Nowy wygląd, nowe możliwości

Wkład klientów był kluczowy przy opracowywaniu wyglądu Rangera nowej generacji. Ford spędził dużo czasu z właścicielami na całym świecie, przeprowadzając ponad 5000 wywiadów i dziesiątki konsultacji, aby zrozumieć, jak użytkownicy korzystają ze swoich pick-upów i czego oczekują od nowego Rangera.
 
Ranger nowej generacji jest wizualnie odważny i pewny siebie, z nadwoziem prezentującym się muskularnie, w którym wyraźnie dostrzega się geny Forda, charakterystyczne dla stylu samochodów ciężarowych marki. W projekcie na pierwszy rzut oka dostrzega się z przodu nową osłonę chłodnicy i reflektory w kształcie litery C, podczas gdy subtelna linia przewężenia łączy się na bokach z odważniej ukształtowanymi nadkolami, które nadają Rangerowi pewną postawę. Po raz pierwszy Ford Ranger oferuje matrycowe reflektory diodowe. Światła tylne zostały zaprojektowane w harmonii z sygnaturą świetlną, którą wykorzystano w reflektorach z przodu. We wnętrzu kabiny, przypominającej samochód osobowy, zastosowano wysokiej jakości, miękkie w dotyku materiały oraz centralny wertykalny ekran dotykowy z systemem łączności i rozrywki SYNC™ 4. ³
 
– Klienci mówili nam, że Ranger musi wyglądać na twardziela i wzbudzać zaufanie – powiedział Max Tran, główny projektant Rangera. – Byli bardzo zgodni co do tego, jaki powinien być Ranger, zarówno pod względem wyglądu, jak i tego, jakie powinien budzić odczucia – dodał Tran.
 
Pod nowym nadwoziem kryje się zmodernizowane podwozie o rozstawie osi dłuższym o 50 mm i rozstawie kół szerszym o 50 mm niż w poprzednim Rangerze. Konstrukcja przodu Rangera zapewnia więcej miejsca w komorze silnika dla nowej jednostki napędowej V6 i jest gotowa na ewentualne przyjęcie innych technologii napędowych w przyszłości. Przód pick-upa jest bardziej otwarty, aby umożliwić większy przepływ powietrza do chłodnicy, co pomaga utrzymać niską temperaturę pracy podczas holowania lub przewożenia ciężkich ładunków.
 

Nowe opcje układów napędowych

Klienci chcieli mieć możliwość wyboru większej mocy i momentu obrotowego, przydatnych podczas holowania ciężkich przyczep i ekstremalnego off-roadu, zespół dodał więc do oferty sprawdzony 3,0-litrowy turbodiesel V6 Forda, dopracowany specjalnie dla Rangera. Jest to jedna z trzech opcji silników turbodoładowanych dostępnych w momencie wprowadzenia na rynek. ¹
 
– 3-litrowy, turbodoładowany silnik V6 generuje wysokie osiągi – powiedziała Pritika Maharaj, kierownik programu Ranger. – Kiedy prowadzisz Rangera z turbodoładowanym silnikiem V6, masz wrażenie, że jest to znacznie większa ciężarówka. I sprawia wrażenie naprawdę wytrzymałego, w tym sensie, że masz do dyspozycji ogromną moc i moment obrotowy, czyli dokładnie to, czego oczekiwali nasi klienci – dodała Maharaj.
 
Kolejna generacja Rangera będzie również dostępna w wersjach ze sprawdzonymi dwulitrowymi, rzędowymi, czterocylindrowymi silnikami Diesla z jedną turbosprężarką oraz Bi‑Turbo. Podstawowy silnik jest dostępny w dwóch różnych wersjach napędu, dopasowanych pod względem mocy, momentu obrotowego i oszczędności 1, do potrzeb właścicieli małych firm lub flot pojazdów użytkowych. Silnik Bi‑Turbo to bardziej wyrafinowana, sportowa odmiana dla klientów, którzy chcą mieć więcej mocy, ale dbają przy tym o niskie zużycie paliwa. ¹
 
– Wiemy, że nasi klienci wystawiają swoje Rangery na ekstremalne próby, więc w takich warunkach je również testujemy. Dokładamy wszelkich starań, aby mieć pewność, że Ranger spełni wszystkie oczekiwania naszych klientów… wielokrotnie – powiedział Maharaj.
 

Poprawione właściwości jezdne i prowadzenie

Aby opracować właściwości jezdne i prowadzenie, jakich oczekują klienci od samochodu ciężarowego, wykorzystywanego w różnych warunkach roboczych oraz w rodzinnych i rekreacyjnych wyjazdach, inżynierowie skupili się na kwestiach fundamentalnych.
 
– Mamy naprawdę szerokie spektrum klientów – powiedział Pearson. – Z jednej strony są wśród nich właściciele małych firm, którzy szukają środka transportu dostosowanego do pracy. Chcą tradycyjnego napędu na jedną oś z pojedynczą kabiną i skrzynią ładunkową do transportu swoich towarów.
 
– Po przeciwnej stronie mamy poważnych off-roadowców, którzy naprawdę badają granice możliwości swoich Rangerów w sportowych imprezach wytrzymałościowych, takich jak Rajd Dakar. Ranger nowej generacji zaspokoi potrzeby obu typów klientów i wszystkich pozostałych, z grup pośrednich – dodał Pearson.
 
Inżynierowie przesunęli przednią oś o 50 mm do przodu, aby uzyskać lepszy kąt natarcia, oraz zwiększyli rozstaw kół, by podnieść sprawność na bezdrożach, co w obu przypadkach poprawia wrażenia z jazdy w terenie. Przesunięto również amortyzatory tylnego zawieszenia poza szyny ramy, co wpływa na komfort kierowcy i pasażerów, zarówno podczas jazdy po utwardzonej drodze, jak i w terenie, bez względu na to, czy przewożony jest ciężki ładunek, czy po prostu w kabinie jest komplet pasażerów.
 
– W Rangerze nowej generacji zwiększyliśmy zakres możliwości zmiany parametrów, aby dać naszym klientom to, co najlepsze w tak odmiennych warunkach użytkowania – traktujemy to jako Built Ford Tough Plus – Każdy ma więc sprawność, wytrzymałość i trwałość, z których znane są ciężarówki Forda, a jednocześnie komfort i warunki podróżowania bardziej zbliżone do jazdy samochodem osobowym, co było typowe dla modelu Ranger – powiedział Pearson.
 
Klienci będą mieli do wyboru dwa systemy napędu na cztery koła – z elektronicznym załączaniem obu osi w trakcie jazdy lub nowy, zaawansowany system stałego napędu na cztery koła z trybem „ustaw i zapomnij”, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej sprawności w wymagających tego sytuacjach. Wszelkie akcje wyciągania samochodu w ciężkim terenie ułatwiają podwójne haki widoczne w przednim zderzaku.
 

Wyposażenie wnętrza zorientowane na klienta

Klientom zależało na elastycznym, nowoczesnym kokpicie, który sprawdzi się zarówno w pracy, jak i podczas podróży rodzinnych. Ranger musi więc służyć zarówno jako miejsce pracy, jak i przestrzeń do spędzania wolnego czasu, oferując przemyślane funkcje powiązane z siecią oraz więcej komfortu i schowków do przechowywania drobiazgów.
 
– Wiemy, że nasi klienci poszukują przemyślanych i funkcjonalnych wnętrz, w których czują się komfortowo. Dlatego zaczęliśmy projektować, nastawiając się na wdrożenie dobrze zintegrowanych systemów, przemyślanych, funkcjonalnych schowków i kierując się ideą, by całe to otoczenie pasażerów sprawiało wrażenie wygodnego i przestronnego – powiedział Tran.
 
Sercem komunikacji w Rangerze jest duży, 10,1-calowy lub 12-calowy ekran dotykowy na konsoli środkowej. Stanowi on uzupełnienie w pełni cyfrowego kokpitu i jest wyposażony w najnowszy system Forda SYNC™ 4, który może być obsługiwany z pomocą poleceń głosowych, sterujących systemami komunikacji, rozrywki i informacji. Ponadto, montowany fabrycznie modem FordPass Connect, ⁴ umożliwia komunikację ze światem w podróży po połączeniu z aplikacją FordPass™  ⁵, dzięki czemu klienci mogą pozostać w zasięgu poza swoim domem. FordPass zwiększa komfort posiadania pojazdu dzięki takim funkcjom jak zdalne uruchamianie, ⁶ informacje zdalne o stanie pojazdu oraz zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi za pomocą urządzenia mobilnego.
 
Wiele z tradycyjnych elementów kontroli nad trybami jazdy zostało przeniesionych z kokpitu i konsoli środkowej do specjalnie do tego celu stworzonej strony-ekranu na wyświetlacza SYNC™. Jednym naciśnięciem przycisku kierowca może przejść do ekranu dla wszystkich trybów terenowych i szosowych, gdzie może monitorować układ napędowy, kąt skrętu kół, kąty nachylenia i przechyłu pojazdu oraz inne parametry i ustawienia.
 
Wyświetlacz współpracuje również z systemem kamer 360 stopni ⁷, który ułatwia parkowanie w ciasnych miejskich przestrzeniach lub pomaga pokonywać trudny teren podczas jazd przeprawowych. Ponadto, klienci mogą z poziomu ekranu dotykowego lub aplikacji FordPass sterować nowym systemem strefowego oświetlenia zewnętrznego Rangera, co oznacza, że nie muszą pracować, ani biwakować po ciemku. Dzięki wbudowanemu modemowi FordPass Connect systemy Rangera są również przystosowane do przyjmowania w przyszłości bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania Ford Power-Up.
 
– Wnętrze jest uniwersalne i pomyślano, by sprawdzało się w podwójnym przeznaczeniu – w pracy i rekreacji. Nowy przełącznik e-shifter o krótkim skoku stanowi centralny punkt miejsca pracy kierowcy i jest kolejnym przykładem na to, że klienci naprawdę wpływali na nasze decyzje – powiedział Tran. – Klienci w większości polubili e-shifter, podobało im się to, że wyglądał na zaawansowany technicznie i że był intuicyjny w obsłudze – dodał Tran.
 
Zespół projektantów stworzył również przemyślany układ schowków i funkcje przydatne w codziennej eksploatacji. Znajdują się tam nie tylko miejsca do przechowywania telefonu lub punkt bezprzewodowego ładowania kompatybilnych urządzeń 8 , ale także duży pojemnik na konsoli środkowej, w którym można schować różne przedmioty. Kieszenie w drzwiach zostały zaprojektowane tak, aby można było przewieźć więcej drobiazgów, szeroka deska rozdzielcza skrywa górny schowek, schowki znajdują się także pod i za tylnymi siedzeniami.
 

Zaprojektowany, by klienci mogli przewozić więcej i bezpieczniej

– Kiedy spotykaliśmy się z naszymi klientami i zaobserwowaliśmy, w jaki sposób wspinają się do skrzyni ładunkowej, dostrzegliśmy duże możliwości usprawnienia tej czynności – powiedział Anthony Hall, kierownik ds. inżynierii pojazdów w projekcie Ranger. – Były osoby wchodzące na oponę, a następnie przechodzące przez burtę lub wspinające się na otwartą tylną klapę.
 
To zainspirowało nas do zaprojektowania zintegrowanego stopnia bocznego za tylnymi kołami, aby właściciel miał pewny i bardziej stabilny dostęp do skrzyni. Ponadto zespół Rangera pracował nad tym, aby w skrzyni ładunkowej mogła zmieścić się szersza gama ładunków, które będą tam bezpiecznie przewożone.
 
– Poszerzenie ciężarówki o 50 mm może wydawać się niewielkie, ale to ogromna różnica, zwłaszcza w wypadku skrzyni ładunkowej. Oznacza to, że klienci będą mogli załadować na płasko tak podstawowe ładunki, jak pełnowymiarową paletę – dodał Hall. 9
 
Dodatkowe przemyślane z punktu widzenia potrzeb klienta rozwiązanie to nowa, wytrzymała, formowana z tworzywa sztucznego wanna, która chroni zarówno skrzynię ładunkową przed zadrapaniami, jak i kolana właścicieli podczas klęczenia na podłodze. Dodano punkty mocowania – na mocnych szynach z rur stalowych – które stanowią dogodne rozwiązanie zabezpieczające ładunek. Trwałe, elastyczne panele skrzyni ładunkowej wokół burt skrzyni i klapy tylnej ukrywają punkty mocowania plandek, przykryć i innych akcesoriów, dostępnych na rynku.
 
Ponadto Ranger oferuje nowy system rozlokowania ładunku, wyposażony w przegrody umożliwiające przechowywanie przedmiotów o różnych rozmiarach – takich jak skrzynki czy boksy narzędziowe. Właściciele mogą również tworzyć mniejsze przedziały do przechowywania przedmiotów, które w przeciwnym razie musiałyby znaleźć się w kabinie. Mogą więc korzystać z systemu bardzo wytrzymałych, sprężynujących knag, które wpina się w szyny, umieszczone z każdej strony skrzyni ładunkowej. Klapa tylna może również pełnić funkcję mobilnego stołu roboczego z wbudowaną linijką i kieszeniami na narzędzia do mierzenia, chwytania i cięcia materiałów budowlanych.
 
Oświetlenie strefowe – sterowane za pośrednictwem pokładowego ekranu SYNC™ lub aplikacji FordPass – pozwala oświetlić otoczenie samochodu w promieniu 360 stopni. Oświetlenie skrzyni ładunkowej znajduje się pod lewym i prawym relingiem i zapewnia wystarczającą jaskrawość, by można było zakończyć później pracę lub odnaleźć rzeczy w skrzyni ładunkowej po zmroku.
 
Akcesoria, które pomogą nadać Rangerowi indywidualny charakter
 
Klienci będą mogli spersonalizować Rangera nowej generacji już od momentu jego wejścia do sprzedaży, korzystając z gamy ponad 150 w pełni fabrycznych akcesoriów, poszerzających funkcje pojazdu w trzech obszarach użytkowania: do jazdy po mieście, pracy i rekreacji. Wśród akcesoriów znajdują się również dodatki opracowane we współpracy z ikoną światowego off-roadu, firmą ARB 4x4 Accessories.
 
Współpraca ARB 4x4 Accessories i Forda będzie początkowo rozwijana na wybranych rynkach.
 
Ranger nowej generacji będzie produkowany w zakładach Forda w Tajlandii i RPA od 2022 roku. Inne lokalizacje zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.
 
¹ Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zużycia paliwa i emisji CO1 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego w cyklu WLTP mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (UE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.
 
² Ford of Europe informuje o sprzedaży na 20 tradycyjnych rynkach europejskich: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria. 
 
³ Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie funkcje są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.
 
⁴ FordPass Connect (opcja w wybranych pojazdach), aplikacja Ford Pass oraz bezpłatne usługi dla pojazdów skomunikowanych są wymagane do korzystania z funkcji zdalnych (szczegółowe informacje znajdują się w Warunkach korzystania z FordPass). Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.
 
⁵ Dostępna do pobrania jest aplikacja kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi. Transfer wiadomości i danych może być obciążony dodatkowymi opłatami.
 
⁶ 5 W regionach, w których jest to dozwolone przez prawo.
 
⁷ Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.
 
8 Opcjonalne ładowanie bezprzewodowe Qi może nie być kompatybilne ze wszystkimi modelami telefonów.
 
9 Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie.


Źródło: Ford, Mototarget

 Pisaliśmy również
» Ford prezentuje Mustanga Mach-E z funkcją „Escape Room” wykorzystującą system zainstalowany w samochodzie
» Fordy – Puma i Ranger wygrywają w swoich klasach w plebiscycie organizowanym przez magazyn „What Car?”
 Inne artykuły
» Ford prezentuje Mustanga Mach-E z funkcją „Escape Room” wykorzystującą system zainstalowany w samochodzie 2022-01-27
  Ford escape room Gry typu „Escape Room” zyskały w ostatnich latach na popularności. Wymagają one od uczestników działania zespołowego i szybkiego podejmowania decyzji w celu rozwiązania zagadek i uzyskania wskazówek, jak wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Fo... więcej »

» Nowy model Mitsubishi ASX zadebiutuje w Europie 2022-01-27
  Mitsubishi ASX HI-RES Firma Mitsubishi Motors Europe ogłosiła dziś, że następna generacja modelu ASX wejdzie do sprzedaży wiosną 2023 roku.... więcej »

» 2000 sztuk modelu Honda Forza 125 sprzedanych w Polsce 2022-01-25
  Honda Forza 125 W styczniu 2022 roku wielkość sprzedaży modelu Forza 125 przekroczyła 2000 sztuk. Ten najmniejszy z rodziny Honda Forza, zaliczany do segmentu Premium skuter klasy sport/GT został zaprojektowany z myślą o Europie, gdzie wymagania dotyczące jakości, funkcjonaln... więcej »

» Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro 2022-01-25
  Nissan Juke Kiiro Kontynuując tradycję pionierskiego i odważnego wzornictwa, Nissan wprowadza wersję specjalną kultowego crossovera JUKE, nazwaną „Kiiro”.... więcej »

» Fordy – Puma i Ranger wygrywają w swoich klasach w plebiscycie organizowanym przez magazyn „What Car?” 2022-01-25
  Ford Puma 2021 Wielokrotnie nagradzany miejski SUV – Forda Puma – oraz znakomity pick-up – Ford Ranger – zdobywają kolejne wyróżnienia. Tym razem w konkursie organizowanym przez znany brytyjski magazyn „What Car?”.... więcej »

» Kia EV6 zdobywa tytuł „Samochodu Roku 2022” w konkursie magazynu „What Car?” 2022-01-21
  Kia EV6 2021 Kia EV6 zdobyła tytuł „Samochodu Roku 2022” w prestiżowym konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn „What Car?” Tytuł ten, a także wygrana w kategorii „Elektryczny SUV”, to historyczny triumf pierwszego samochodu elekt... więcej »

» Volkswagen Group Polska z nową dyrektorką marek SEAT i CUPRA 2022-01-21
  Daria Zielaskiewicz Daria Zielaskiewicz została nową dyrektorką marek SEAT i CUPRA. Zastąpiła na stanowisku Michała Szanieckiego, który po 6 latach kończy swoją przygodę z hiszpańskimi brandami. W grudniu rozpoczął pracę jako dyrektor marki Volkswagen w Zetland i Chullora, w Aust... więcej »

» „Dlaczego nie wszystkie pick-upy to mają?” Nowy Ford Ranger pełen jest przemyślanych i praktycznych rozwiązań. 2022-01-21
  Ford Ranger Stormtrak 2021 W Europie pick-upy można już spotkać nie tylko ciężko pracujące w gospodarstwach rolnych czy na placach budowy. Coraz więcej nabywców odkrywa, że pick-upy są idealnymi towarzyszami również podczas aktywnego spędzania czasu wolnego, z uwagi na ich ​​... więcej »

» Światowe premiery Mitsubishi podczas Tokyo Motor Show 2022 2022-01-21
  MITSUBISHI VISION RALLIART CONCEPT Pod hasłem "Nowa era, nowa przygoda", Mitsubishi Motors Corporation zaprezentuje na Salonie Samochodowym Tokio 20222 łącznie siedem modeli, w tym dwa samochody koncepcyjne - Vision Ralliart Concept i K-EV concept X Style*1. Zaprezentowanych zostanie również pi... więcej »

» Volkswagen ID. LIFE: sposób na przystępną cenowo, zrównoważoną elektromobilność 2022-01-20
  Volkswagen ID. LIFE Volkswagen, prezentując koncept ID. LIFE, pokazuje kierunek, w którym będzie zdążać cała rodzina elektrycznych aut marki z Wolfsburga. Prototyp to miejskie auto, które ma znaleźć się w awangardzie zrównoważonej mobilności, a przy tym będzie wykorzystywać najno... więcej »

» Mazda CX-5 2022: historia designu i twórców modelu 2022-01-20
  Mazda CX-5 2022 Mazda świętuje 10-lecie swojego bestsellera – modelu CX-5 – wprowadzając do sprzedaży jego najnowszą wersję po zmianach na 2022 r. Mazda CX-5, która zadebiutowała na rynkach w 2012 r., rozpoczęła nową epokę jako pierwszy model marki zaprojektowany ... więcej »

» Firmy - Ford i ADT tworzą przedsięwzięcie joint venture w celu zabezpieczenia samochodów za pomocą innowacyjnych technologii 2022-01-20
  Ford i ADT Ford i ADT Inc. zainwestują w nową spółkę joint venture o nazwie Canopy, która połączy profesjonalny monitoring oferowany przez ADT ze sztuczną inteligencją wykorzystywaną w samochodach Forda do nadzorowania pracy kamer wideo, aby wzmocnić zabezpieczenie w now... więcej »

» Edge Protector na drzwiach, wlew paliwa Easy-Fuel, schowek MegaBox oraz podgrzewana przednia szyba 2022-01-19
  Ford Puma 2019 Praktyczne dodatki w samochodzie to nie tylko wieszaki na zakupy, dzielone i składane oparcie kanapy, czy przydatna w codziennej eksploatacji klimatyzacja. To również przemyślane detale, które każdego dnia ułatwiają obcowanie z samochodem. Proste tankowanie, s... więcej »

» SAIC Audi otwiera największy na świecie salon Audi w Szanghaju 2022-01-19
  Audi Szanghaj Dwa piętra i łącznie 2.400 metrów kwadratowych: 1 stycznia 2022 r. w House of Progress (HoP) w Szanghaju SAIC Audi otworzyło największy tego typu salon na świecie. Chińska firma partnerska zaprezentowała całą rodzinę A7 L. Obok Audi A7 L 55 TFSI, którego wysył... więcej »

» Audi przyspiesza transformację: rok 2021 bardzo dobry dla sprzedaży aut elektrycznych 2022-01-18
  Pomimo globalnego niedoboru półprzewodników, Audi nadal utrzymuje wysokie tempo na drodze do zrównoważonej mobilności w segmencie premium. Świadczą o tym choćby dostawy samochodów w pełni elektrycznych, które w minionym roku wzrosły o 57,5 procent w stosunku d... więcej »

» NT1100 - nowy motocykl turystyczny Hondy już wkrótce w sprzedaży 2022-01-18
  Honda NT1100 Już na początku roku w salonach motocyklowych Hondy pojawi się nowy model turystyczny – NT1100 łączący zalety luksusowego, przeznaczonego na asfalt flagowca Hondy, modelu Gold Wing oraz kultowego motocykla klasy Adventure – Africa Twin, z którym dz... więcej »

» Czym wyróżnia się Ford Mustang Mach-E w topowej wersji GT? 2022-01-18
  Ford Mustang Mach-E GT w Goodwood Najmocniejsza odmiana elektrycznego Mustanga Mach-E to kwintesencja sportowego SUV-a naszych czasów. Fantastyczne osiągi, doskonałe właściwości jezdne i ogromna przyjemność z jazdy oraz przykuwająca uwagę stylistyka, podkreślona dodatkami unikalnymi dla wersji... więcej »

» Nowe Niro odzwierciedla zaangażowanie marki Kia w zrównoważoną przyszłość 2022-01-17
  Nowa Kia Niro Kia zaprezentowała dziś Niro nowej generacji, które jest kolejnym dowodem na szybkie dążenie marki do objęcia pozycji światowego lidera i dostawcy zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Nowe Niro, które jest integralną częścią coraz liczniejszej gamy p... więcej »

» Samochód M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 zaprezentowany! 2022-01-17
  Ford Puma Hybrid Rally1 Zespół M-Sport Ford World Rally Team (WRT) zaprezentował po raz pierwszy kibicom sportów motorowych nowy samochód – M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 w efektownych barwach, który będzie uczestniczyć w zelektryfikowanej erze Rajdowych Samochodowych Mistrzos... więcej »

» Drugie życie zużytych baterii samochodów elektrycznych: Audi i koncern RWE zbudowały nowy rodzaj systemu magazynowania energii 2022-01-13
  Audi Q4 e-tron 2021 Audi i koncern energetyczny RWE wspólnie dokonują przełomu w rewolucji energetycznej. W Herdecke, niedaleko Dortmundu, RWE uruchomiło magazyn energii wykorzystujący zużyte akumulatory litowo-jonowe z samochodów elektrycznych Audi. Dzięki 60 systemom akumulator... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212
Wyświetlane: 0 - 20 z 24237 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Fotografia z artykułu:
Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro

Zdjecie miesiaca


Fotografia z artykułu:
Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro

© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |