FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1692 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1147 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford Transit Courier - lider w swojej klasie
  Dodano: 2014-05-22
Wyświetlono: 1357 razy
Ford Transit Courier - lider w swojej klasie
Nowy Ford Transit Courier oferuje przedsiębiorcom najniższe w klasie zużycie paliwa i najlepsze możliwości transportowe.
foto © Ford

Pierwszy niewielki van z rodziny Forda Transit osiąga najniższe w klasie zużycie paliwa, zarówno w przypadku silników benzynowych, jak i wysokoprężnych. Jednostka 1,6 litra Duratorq TDCi o mocy 95 KM zużywa 3,7 l/100 km i emituje 97 gramów CO2 na kilometr*, natomiast wielokrotnie nagradzany silnik 1,0 litra EcoBoost zadowala się 5,2 l/100 i emituje 119 gramów CO2 na kilometr** - to wynik o 15% lepszy, niż w przypadku najbliższego rywala.

 

Nowy Ford Transit Courier oferuje o 10 procent większą powierzchnię ładunkową, niż bezpośredni konkurenci - za przegrodą znajduje się przedział o powierzchni 2,3 m3, a na wysokości podłogi można transportować bardzo długie przedmioty (1620 mm ze stałą przegrodą na wysokości podłogi, 2593 ze złożonym fotelem pasażera. Doskonały dostęp do wnętrza zapewniają szerokie, przesuwane boczne drzwi.

 

Kompaktowy i wszechstronny van wnosi również do segmentu nowe technologie i funkcjonalności, a także najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, przydatne schowki w kabinie pasażerskiej oraz nowe funkcje przyłączeniowe, w tym system Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance.

 

Przeznaczony dla firm transportowych działających w miastach i przedsiębiorców szukających kompaktowego i funkcjonalnego pojazdu, nowy Ford Transit Courier spełni oczekiwania nowej grupy klientów na europejskim rynku samochodów użytkowych. Model ten dołączy tym samym do rodziny całkowicie nowych Fordów Transit o większych gabarytach, które już zdobyły duże uznanie w oczach kupujących.

 

Po wprowadzeniu do sprzedaży pod koniec 2013 roku nowych modeli Ford Transit, Ford Transit Custom i Ford Transit Connect, udział firmy Ford w rynku samochodów użytkowych w pierwszych trzech miesiącach 2014 roku wzrósł do 10,4 procenta - to najlepszy wynik za ten okres od 16 lat. W okresie od 1 stycznia 2014 roku do dziś, Ford sprzedał około 50 000 egzemplarzy samochodów użytkowych, co oznacza wzrost o 10 procent w ujęciu rok do roku.

 

„Nowy Ford Transit Courier to przystępny cenowo van przeznaczony do ciężkiej pracy, który oferuje niskie spalanie oraz bezkonkurencyjną powierzchnię ładunkową”, powiedział Paulo Giantaglia, główny inżynier programu Transit Courier, Ford of Europe. „Oto idealny samochód na ulice nowoczesnych miast, który przedstawi zalety typowe dla Forda Transit nowej grupie klientów”.

 

Wiodąca w klasie wydajność, najniższe koszty eksploatacji i najwyższa niezawodność

Wydajne silniki benzynowe i wysokoprężne dostępne w gamie nowego Forda Transit Courier zapewniają temu modelowi jedne z najniższych w klasie kosztów eksploatacji. Oprócz silnika Diesel 1,6 litra i silnika EcoBoost 1,0 litra, klienci mogą też zamówić jednostkę wysokoprężną 1,5 litra o mocy 75 KM, która góruje nad rywalami w kwestii emisji CO2 i zużycia paliwa (103 g/km i 3,9 l/100 km). System Auto-Start-Stop pozwalający zaoszczędzić paliwo jest dostępny w opcji w całej gamie modelowej.

 

Przeglądy serwisowe wszystkich wersji odbywają się co rok lub po przejechaniu 30 000 kilometrów, a konstrukcja pojazdu została opracowana tak, aby usprawnić wykonywanie czynności serwisowych.W celu obniżenia kosztów napraw powypadkowych oraz kosztów ubezpieczenia, inżynierowie Forda zastosowali wieloczęściowy tylny zderzak, wytrzymałe elementy chroniące boczne części nadwozia oraz wysoko umieszczone światła z przodu i z tyłu. Samochód jest też standardowo wyposażony w system tankowania Ford Easy Fuel, który zapobiega przypadkowemu zatankowaniu pojazdu niewłaściwym paliwem.

 

Nowy Ford Transit Courier oferuje nabywcy wysoką niezawodność, potwierdzoną podczas testów modeli prototypowych na dystansie 1,6 miliona kilometrów, odpowiadającym dwóm wycieczkom na Księżyc i z powrotem. Testy wytrzymałościowe mają na celu odzwierciedlenie wielu lat ciężkiej eksploatacji, dlatego samochody były sprawdzane na dystansie ponad 400 000 kilometrów w typowych warunkach na drogach publicznych. Przykładem testów, jakim poddawane są poszczególne podzespoły pojazdu jest test wytrzymałościowy konstrukcji drzwi, które są nieustannie zatrzaskiwane i otwierane aż do osiągnięcia liczby 250 000 takich cykli.

 

Najlepsze w klasie możliwości transportowe, najwyższa funkcjonalność

Nowy Ford Transit Courier został wyposażony w przedział transportowy, który na tle rywali wyróżnia się wysoką funkcjonalnością:

 

- Powierzchnia ładunkowa na wysokości podłogi, wynosząca 1,62 metra, oraz lepszy dostęp do wnętrza dzięki przesuwanym bocznym drzwiom o dużej szerokości (szerokość 453 mm z przegrodą).

 

- Stalowa przegroda o pełnej wysokości i szerokości (oszklona lub nieoszklona) w pełni zgodna z międzynarodowymi standardami DIN i ISO.

 

- Opcjonalna składana przegroda siatkowa (zgodna ze standardami DIN i ISO) oraz składany fotel pasażera pozwalają na transport przedmiotów o długości do 2,59 m, zwiększając tym samym powierzchnię ładunkową do 2,6 m3 (SAE).

 

- Sześć punktów mocowania ładunku (zgodnych ze standardami DIN i ISO), w tym cztery punkty mocowania umieszczone po bokach w tylnej części, dzięki czemu uzyskano podłogę przedziału bagażowego pozbawioną jakichkolwiek elementów utrudniających składowanie ładunku.

 

- Liczne punkty mocowania umieszczone na ścianach, pozwalające na zamocowanie stelaży.

 

- Opcjonalne, bardzo jasne oświetlenie przestrzeni ładunkowej diodami LED oferowane w wersjach van.

 

Dzięki maksymalnej ładowności wynoszącej 660 kilogramów, Ford Transit Courier pomieści wiele różnych towarów, w tym standardową europaletę. Optymalny dostęp do przedziału transportowego zapewniają oferowane w standardzie podwójne, asymetryczne drzwi z tyłu, otwierające się pod kątem do 158 stopni. Dostępne są również pojedyncze lub podwójne przesuwane drzwi boczne.

 

Wersje Kombi zapewniają miejsce dla pięciorga pasażerów i są wyposażone w składane (60/40) tylne siedzenia, które potęgują wszechstronny charakter tego modelu. Po ich złożeniu powstaje przestrzeń ładunkowa o powierzchni 1,69 m3.

 

W kabinie pasażerskiej, oferującej idealne warunki do prowadzenia mobilnego biura, znalazło się wiele schowków, a wśród nich pojemny schowek w konsoli centralnej, który pomieści dokumenty w formacie A4 lub niewielkie laptopy; umieszczona wysoko półka o pełnej szerokości; oraz szuflada pod fotelem pasażera siedzącego z przodu. Kierowca może też skorzystać z funkcji MyFord Dock pozwalającej na zamocowanie i naładowanie przenośnych urządzeń, jak telefony komórkowe czy systemy nawigacji satelitarnej. Oprócz tego w wyposażeniu znalazła się kamera cofania.

 

Debiutujące w segmencie systemy bezpieczeństwa, najwyższa w klasie dynamika jazdy

Ford Transit Courier oferuje wcześniej niedostępne w tym segmencie systemy bezpieczeństwa. Wersja Kombi została na przykład wyposażona w kurtyny powietrzne, poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy oraz system przypominający o zapięciu pasów dla tylnych foteli. Wszystkie te elementy są częścią rozbudowanego, standardowego pakietu bezpieczeństwa, który ponadto obejmuje poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne.

 

Klienci mogą też zamówić system komunikacji SYNC z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance, która w razie wypadku lub kolizji umożliwia bezpośrednią łączność pasażerów pojazdu z lokalnymi operatorami służb ratunkowych. Oprócz tego dostępny jest system kontroli ciśnienia w ogumieniu. Montowany standardowo elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy obejmuje system wspomagający ruszanie na wzniesieniu, kontrolę trakcji oraz układ zapobiegającym przechyłowi i wywróceniu pojazdu.

 

W podwoziu nowego modelu zastosowano elektryczny układ kierowniczy oraz innowacyjne tylne sprężyny o różnej charakterystyce pracy, co pozwoliło uzyskać wiodącą w klasie dynamikę jazdy bez względu na obciążenie pojazdu. Sprężyny zapewniają płynne i komfortowe właściwości jezdne nawet bez obciążenia, przy zachowaniu zwinnego prowadzenia i dużej zwrotności na zatłoczonych ulicach miasta.

 

Więcej informacji na temat nowego Forda Transit Courier na stronie: www.transitcourier.fordmedia.eu

 

# # #

 

* Dane dotyczące zużycia paliwa oraz poziomu emisji CO2 pochodzą z testów przeprowadzonych zgodne z wymogami aktualnej wersji dyrektywy KE 715/2007. Wyniki testów podane w MPG (liczba mil na galon) również odnoszą się do europejskiego cyklu pomiarowego i zostały przedstawione w galonach angielskich. Ze względu na odmienne cykle pomiarowe oraz przepisy dane te mogą różnić się od wyników uzyskanych w cyklach pomiarowych w innych regionach świata.

 

** Diesel 1,6 litra wyposażony w system Auto-Start-Stop i ogranicznik prędkości do 100 km/h (emituje 100 g/km CO2 i zużywa 3,8 l/100 km wyłącznie z systemem Auto-Start-Stop) – EcoBoost o pojemności 1,0 litra wyposażony w system Auto-Start-StopŹródło: Ford, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Fordy GT gotowe do legendarnego wyścigu 24H Le Mans
» Ford przybiera odświętne barwy dla uczczenia wyścigu 24H Le Mans

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Ford Transit Courier:
w lewo
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
w prawo
 Inne artykuły
» Elektryczny furgon Nissana osiąga rekordowy wynik 10 000 egzemplarzy zamówionych w Europie 2019-06-14
  Nissan e-NV200 40 kWh Nissan e NV200 w najnowszej odsłonie uzyskał rekordowe wyniki sprzedaży w całej Europie na fali zainteresowania zrównoważonym rozwojem wśród flotowych użytkowników samochodów dostawczych.... więcej »

» Volkswagen ID.R wraca do Goodwood, aby bronić tytułu najszybszego auta elektrycznego 2019-06-14
  Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R będzie bronił tytułu najszybszego auta elektrycznego podczas „Goodwood Festival of Speed” (4-7 lipca). W ubiegłym roku podczas prestiżowego klasyka, który jest rozgrywany na południu Anglii, Romain Dumas za kierownicą elektrycznego ... więcej »

» SEAT odnotowuje dwucyfrowy wzrost sprzedaży w maju 2019-06-14
  SEAT wyniki finansowe W maju 2019 roku sprzedaż samochodów marki SEAT wzrosła o 10,5% w porównaniu do analogicznego miesiąca 2018 roku. Łącznie dostarczono Klientom 54 400 samochodów, co jest historycznym sukcesem marki – po raz pierwszy w historii firmy sprzedaż majowa wynio... więcej »

» Mitsubishi świętuje dekadę modelu i-MiEV - pioniera elektromobilności 2019-06-14
  Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi Motors Corporation (MMC) obchodzi 10. rocznicę wprowadzenia na rynek samochodu miejskiego o zerowej emisji spalin i-MiEV, który utorował drogę do szybkiego rozwoju masowej produkcji pojazdów elektrycznych (EV).... więcej »

» Porsche Second Skin: zaprojektuj barwy swojego samochodu 2019-06-13
  Porsche Second Skin Indywidualny design za naciśnięciem przycisku: Porsche Digital uruchamia internetowy konfigurator o nazwie „Second Skin” (z ang. druga skóra), który w przyszłości pozwoli projektować i urzeczywistniać spersonalizowane wzory samochodowych barw. Próc... więcej »

» Audi e-tron zwycięża w plebiscycie MotoAs Interii 2019 2019-06-13
  Audi e-tron 2019 Portal informacyjny Interia już po raz czwarty zorganizował plebiscyt MotoAs Interii, wyłaniający najlepsze samochody dostępne na polskim rynku. O tym, jakie modele zdobędą główne nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali użytkownicy i czytelnicy Interii... więcej »

» Wzrost dostaw Volkswagena w Niemczech oraz w Ameryce Północnej i Południowej w maju 2019-06-13
  Volkswagen fabryka Zwickau Volkswagen dostarczył w maju klientom na całym świecie 512.100 samochodów, czyli o 5,1 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Wyniki w poszczególnych regionach mocno się od siebie różniły – w Ameryce Północnej (+8,6 procent), Ameryce Połu... więcej »

» SEAT uwalnia innowacyjność i kreatywność jako partner kongresu Sonar+D 2019-06-13
  Seat Sonar Tegoroczna edycja Sónar, międzynarodowego festiwalu muzyki, kreatywności i technologii, odbędzie się w ścisłej współpracy z SEAT-em. Między 17 a 20 lipca w Barcelonie spotkają się przedstawiciele branży kreatywnej z całego świata, by wspólnie określić stan i k... więcej »

» Całkowicie nowa platforma HONDY e 2019-06-13
  HONDA e platforma Nowe miejskie auto elektryczne – HONDA e – jest pierwszym modelem marki, zbudowanym na zaprojektowanej od podstaw platformie, gwarantującej doskonałą dynamiką, typową dla samochodów marki Honda. ... więcej »

» Odświeżona rodzina SKODY SUPERB wyposażona w najnowsze systemy bezpieczeństwa 2019-06-12
  Skoda systemy tempomat Pod koniec maja ŠKODA zaprezentowała udoskonalone modele z rodziny SUPERB. Samochody zachwycają nie tylko nowym wyglądem, ale także zastosowaniem najnowszych technologii z zakresu bezpieczeństwa. Flagowy model po raz pierwszy wyposażony został w reflektory Ful... więcej »

» Nissan LEAF drugi raz z rzędu nagrodzony w plebiscycie Fleet Awards Polska 2019-06-12
  Nissan LEAF Fleet Awards Polska Od momentu pojawienia się w sprzedaży, Nissan LEAF nie tylko zrewolucjonizował rynek samochodów elektrycznych, ale także regularnie otrzymuje nagrody w cenionych plebiscytach w Polsce i na świecie. Do licznych wyróżnień japoński producent może dopisać kolejne,... więcej »

» Mazda zwycięzcą XII Niezależnego Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych w Polsce 2019-06-12
  Mazda Salon Poznan Podczas odbywającego się w Ossie 10. Kongresu Dealerów ogłoszono wyniki najnowszego Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych. Na podium klasyfikacji generalnej w kategorii samochodów osobowych znalazły się: Mazda, KIA i Mercedes. Wśród aut dostawczych bezkon... więcej »

» Volkswagen Samochody Użytkowe wspiera Dominikę Kasieczko podczas zawodów Red Bull X-Alps 2019-06-12
  Red Bull X-Alps Volkswagen Red Bull X-Alps jest uznawany za najtrudniejszy przygodowy rajd na świecie. W tegorocznej edycji megamaratonu wystartują dwie Polki, które zostały nominowane do grona 32 najlepszych pilotów paralotni na świecie – Dominika Kasieczko i Kinga Masztalerz, kt... więcej »

» Znana aktorka Partnerką marki CUPRA 2019-06-12
  Aleksandra Poplawska Cupra „Wataha”, „Belfer” czy „Kobiety mafii” – to tylko niektóre produkcje, w których zagrała Aleksandra Popławska. Aktorka i reżyserka, spełniająca się w sztuce filmowej i teatralnej, została Partnerką marki CUPRA. Dołącza ... więcej »

» Wielki Motocyklowy Piknik na Slovakiaring i inauguracja Honda Speed&Challenge! 2019-06-11
  Honda Speed 2019 Honda Motocykle wraz z motoRRaid zapraszają na Wielki Motocyklowy Piknik, który odbędzie się na torze Slovakiaring już 23-25 czerwca 2019. Będzie to tez inauguracja Honda Speed&Challenge, gdzie Honda wraca do pucharu dla polskich kierowców. ... więcej »

» Renault i Nissan uruchamiają w Tel Awiwie Laboratorium Aliansu na rzecz Innowacyjności 2019-06-11
  Renault Nissan Spółki Renault i Nissan ogłosiły uruchomienie wspólnego laboratorium na rzecz innowacyjności w Atidim Park w Tel Awiwie. Będzie ono działało zgodnie z wyjątkowym modelem współpracy z izraelskimi start-upami i z Izraelskim Urzędem ds. Innowacyjności na zasadach... więcej »

» Debiut 12,3-calowych cyfrowych zegarów w nowej Kia XCeed 2019-06-11
  Kia XCeed zegary XCeed – nowy miejski crossover marki Kia – będzie dostępny z cyfrowym zestawem wskaźników o przekątnej 12,3 cala. To pierwsze takie rozwiązanie w samochodach Kia Motors poza autami elektrycznymi. Debiut Kia XCeed odbędzie się już 26 czerwca 2019 r.... więcej »

» 300-konna hybryda Opla jest już dostępna w Polsce! |Opel Grandland X Hybrid4 CENA 2019-06-11
  Opel Grandland X Hybrid4 Opel stawia na elektryczność! Niemiecki producent kontynuuje realizację tej ważnej części strategicznego planu PACE!, prezentując nowy samochód hybrydowy typu plug-in (PHEV) z napędem na wszystkie koła. Elegancki Grandland X Hybrid4 z opcjonalną czarną pokrywą... więcej »

» Nowy PEUGEOT 508 SW - znamy cenę w Polsce! 2019-06-10
  PEUGEOT 508 SW 2019 Po premierze bezkompromisowego sedana, na polskim rynku pojawiła się wersja SW nowego PEUGEOT 508. Nowy PEUGEOT 508 SW czerpie inspiracje ze świata nadwozi shooting brake i łamie wszystkie kanony obowiązujące na konkurencyjnym rynku modeli kombi w segmencie D... więcej »

» Weekend wyścigów serii DTM we włoskim Misano stał pod znakiem Audi 2019-06-10
  Nico Muller Audi W najgorętszy, najbardziej emocjonujący jak dotąd weekend nowej turbo ery serii wyścigów DTM, który odbył się w Misano we Włoszech, Audi RS 5 DTM nadawało tempo wszystkim zmaganiom. Oba dni rywalizacji stały pod znakiem czterech pierścieni. Niedzielny wyścig w... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109
Wyświetlane: 0 - 20 z 22163 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |