FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1653 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1125 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford Transit Courier - lider w swojej klasie
  Dodano: 2014-05-22
Wyświetlono: 1587 razy
Ford Transit Courier - lider w swojej klasie
Nowy Ford Transit Courier oferuje przedsiębiorcom najniższe w klasie zużycie paliwa i najlepsze możliwości transportowe.
foto © Ford

Pierwszy niewielki van z rodziny Forda Transit osiąga najniższe w klasie zużycie paliwa, zarówno w przypadku silników benzynowych, jak i wysokoprężnych. Jednostka 1,6 litra Duratorq TDCi o mocy 95 KM zużywa 3,7 l/100 km i emituje 97 gramów CO2 na kilometr*, natomiast wielokrotnie nagradzany silnik 1,0 litra EcoBoost zadowala się 5,2 l/100 i emituje 119 gramów CO2 na kilometr** - to wynik o 15% lepszy, niż w przypadku najbliższego rywala.

 

Nowy Ford Transit Courier oferuje o 10 procent większą powierzchnię ładunkową, niż bezpośredni konkurenci - za przegrodą znajduje się przedział o powierzchni 2,3 m3, a na wysokości podłogi można transportować bardzo długie przedmioty (1620 mm ze stałą przegrodą na wysokości podłogi, 2593 ze złożonym fotelem pasażera. Doskonały dostęp do wnętrza zapewniają szerokie, przesuwane boczne drzwi.

 

Kompaktowy i wszechstronny van wnosi również do segmentu nowe technologie i funkcjonalności, a także najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, przydatne schowki w kabinie pasażerskiej oraz nowe funkcje przyłączeniowe, w tym system Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance.

 

Przeznaczony dla firm transportowych działających w miastach i przedsiębiorców szukających kompaktowego i funkcjonalnego pojazdu, nowy Ford Transit Courier spełni oczekiwania nowej grupy klientów na europejskim rynku samochodów użytkowych. Model ten dołączy tym samym do rodziny całkowicie nowych Fordów Transit o większych gabarytach, które już zdobyły duże uznanie w oczach kupujących.

 

Po wprowadzeniu do sprzedaży pod koniec 2013 roku nowych modeli Ford Transit, Ford Transit Custom i Ford Transit Connect, udział firmy Ford w rynku samochodów użytkowych w pierwszych trzech miesiącach 2014 roku wzrósł do 10,4 procenta - to najlepszy wynik za ten okres od 16 lat. W okresie od 1 stycznia 2014 roku do dziś, Ford sprzedał około 50 000 egzemplarzy samochodów użytkowych, co oznacza wzrost o 10 procent w ujęciu rok do roku.

 

„Nowy Ford Transit Courier to przystępny cenowo van przeznaczony do ciężkiej pracy, który oferuje niskie spalanie oraz bezkonkurencyjną powierzchnię ładunkową”, powiedział Paulo Giantaglia, główny inżynier programu Transit Courier, Ford of Europe. „Oto idealny samochód na ulice nowoczesnych miast, który przedstawi zalety typowe dla Forda Transit nowej grupie klientów”.

 

Wiodąca w klasie wydajność, najniższe koszty eksploatacji i najwyższa niezawodność

Wydajne silniki benzynowe i wysokoprężne dostępne w gamie nowego Forda Transit Courier zapewniają temu modelowi jedne z najniższych w klasie kosztów eksploatacji. Oprócz silnika Diesel 1,6 litra i silnika EcoBoost 1,0 litra, klienci mogą też zamówić jednostkę wysokoprężną 1,5 litra o mocy 75 KM, która góruje nad rywalami w kwestii emisji CO2 i zużycia paliwa (103 g/km i 3,9 l/100 km). System Auto-Start-Stop pozwalający zaoszczędzić paliwo jest dostępny w opcji w całej gamie modelowej.

 

Przeglądy serwisowe wszystkich wersji odbywają się co rok lub po przejechaniu 30 000 kilometrów, a konstrukcja pojazdu została opracowana tak, aby usprawnić wykonywanie czynności serwisowych.W celu obniżenia kosztów napraw powypadkowych oraz kosztów ubezpieczenia, inżynierowie Forda zastosowali wieloczęściowy tylny zderzak, wytrzymałe elementy chroniące boczne części nadwozia oraz wysoko umieszczone światła z przodu i z tyłu. Samochód jest też standardowo wyposażony w system tankowania Ford Easy Fuel, który zapobiega przypadkowemu zatankowaniu pojazdu niewłaściwym paliwem.

 

Nowy Ford Transit Courier oferuje nabywcy wysoką niezawodność, potwierdzoną podczas testów modeli prototypowych na dystansie 1,6 miliona kilometrów, odpowiadającym dwóm wycieczkom na Księżyc i z powrotem. Testy wytrzymałościowe mają na celu odzwierciedlenie wielu lat ciężkiej eksploatacji, dlatego samochody były sprawdzane na dystansie ponad 400 000 kilometrów w typowych warunkach na drogach publicznych. Przykładem testów, jakim poddawane są poszczególne podzespoły pojazdu jest test wytrzymałościowy konstrukcji drzwi, które są nieustannie zatrzaskiwane i otwierane aż do osiągnięcia liczby 250 000 takich cykli.

 

Najlepsze w klasie możliwości transportowe, najwyższa funkcjonalność

Nowy Ford Transit Courier został wyposażony w przedział transportowy, który na tle rywali wyróżnia się wysoką funkcjonalnością:

 

- Powierzchnia ładunkowa na wysokości podłogi, wynosząca 1,62 metra, oraz lepszy dostęp do wnętrza dzięki przesuwanym bocznym drzwiom o dużej szerokości (szerokość 453 mm z przegrodą).

 

- Stalowa przegroda o pełnej wysokości i szerokości (oszklona lub nieoszklona) w pełni zgodna z międzynarodowymi standardami DIN i ISO.

 

- Opcjonalna składana przegroda siatkowa (zgodna ze standardami DIN i ISO) oraz składany fotel pasażera pozwalają na transport przedmiotów o długości do 2,59 m, zwiększając tym samym powierzchnię ładunkową do 2,6 m3 (SAE).

 

- Sześć punktów mocowania ładunku (zgodnych ze standardami DIN i ISO), w tym cztery punkty mocowania umieszczone po bokach w tylnej części, dzięki czemu uzyskano podłogę przedziału bagażowego pozbawioną jakichkolwiek elementów utrudniających składowanie ładunku.

 

- Liczne punkty mocowania umieszczone na ścianach, pozwalające na zamocowanie stelaży.

 

- Opcjonalne, bardzo jasne oświetlenie przestrzeni ładunkowej diodami LED oferowane w wersjach van.

 

Dzięki maksymalnej ładowności wynoszącej 660 kilogramów, Ford Transit Courier pomieści wiele różnych towarów, w tym standardową europaletę. Optymalny dostęp do przedziału transportowego zapewniają oferowane w standardzie podwójne, asymetryczne drzwi z tyłu, otwierające się pod kątem do 158 stopni. Dostępne są również pojedyncze lub podwójne przesuwane drzwi boczne.

 

Wersje Kombi zapewniają miejsce dla pięciorga pasażerów i są wyposażone w składane (60/40) tylne siedzenia, które potęgują wszechstronny charakter tego modelu. Po ich złożeniu powstaje przestrzeń ładunkowa o powierzchni 1,69 m3.

 

W kabinie pasażerskiej, oferującej idealne warunki do prowadzenia mobilnego biura, znalazło się wiele schowków, a wśród nich pojemny schowek w konsoli centralnej, który pomieści dokumenty w formacie A4 lub niewielkie laptopy; umieszczona wysoko półka o pełnej szerokości; oraz szuflada pod fotelem pasażera siedzącego z przodu. Kierowca może też skorzystać z funkcji MyFord Dock pozwalającej na zamocowanie i naładowanie przenośnych urządzeń, jak telefony komórkowe czy systemy nawigacji satelitarnej. Oprócz tego w wyposażeniu znalazła się kamera cofania.

 

Debiutujące w segmencie systemy bezpieczeństwa, najwyższa w klasie dynamika jazdy

Ford Transit Courier oferuje wcześniej niedostępne w tym segmencie systemy bezpieczeństwa. Wersja Kombi została na przykład wyposażona w kurtyny powietrzne, poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy oraz system przypominający o zapięciu pasów dla tylnych foteli. Wszystkie te elementy są częścią rozbudowanego, standardowego pakietu bezpieczeństwa, który ponadto obejmuje poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne.

 

Klienci mogą też zamówić system komunikacji SYNC z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance, która w razie wypadku lub kolizji umożliwia bezpośrednią łączność pasażerów pojazdu z lokalnymi operatorami służb ratunkowych. Oprócz tego dostępny jest system kontroli ciśnienia w ogumieniu. Montowany standardowo elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy obejmuje system wspomagający ruszanie na wzniesieniu, kontrolę trakcji oraz układ zapobiegającym przechyłowi i wywróceniu pojazdu.

 

W podwoziu nowego modelu zastosowano elektryczny układ kierowniczy oraz innowacyjne tylne sprężyny o różnej charakterystyce pracy, co pozwoliło uzyskać wiodącą w klasie dynamikę jazdy bez względu na obciążenie pojazdu. Sprężyny zapewniają płynne i komfortowe właściwości jezdne nawet bez obciążenia, przy zachowaniu zwinnego prowadzenia i dużej zwrotności na zatłoczonych ulicach miasta.

 

Więcej informacji na temat nowego Forda Transit Courier na stronie: www.transitcourier.fordmedia.eu

 

# # #

 

* Dane dotyczące zużycia paliwa oraz poziomu emisji CO2 pochodzą z testów przeprowadzonych zgodne z wymogami aktualnej wersji dyrektywy KE 715/2007. Wyniki testów podane w MPG (liczba mil na galon) również odnoszą się do europejskiego cyklu pomiarowego i zostały przedstawione w galonach angielskich. Ze względu na odmienne cykle pomiarowe oraz przepisy dane te mogą różnić się od wyników uzyskanych w cyklach pomiarowych w innych regionach świata.

 

** Diesel 1,6 litra wyposażony w system Auto-Start-Stop i ogranicznik prędkości do 100 km/h (emituje 100 g/km CO2 i zużywa 3,8 l/100 km wyłącznie z systemem Auto-Start-Stop) – EcoBoost o pojemności 1,0 litra wyposażony w system Auto-Start-StopŹródło: Ford, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Co obejmuje bezpłatna usługa FordPass connect?
» Ford rozbudowuje cele związane ze zmianami klimatu, wyznacza cel globalny: osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Ford Transit Courier:
w lewo
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
Ford Transit Courier
© Ford
w prawo
 Inne artykuły
» Egzemplarze ID.3 1ST dostępne za pośrednictwem strony internetowej Volkswagena 2020-07-03
  ID.3 zero CO2 Osoby, które jako pierwsze chcą zostać posiadaczami przełomowego Volkswagena ID.3, od 3 lipca mogą zapoznać się z ofertą egzemplarzy modelu w limitowanej wersji 1ST dostępnymi za pośrednictwem strony internetowej www.volkswagen.pl.... więcej »

» Rusza sezon kartingowy 2020 2020-07-03
  karting 2020 Po długich miesiącach oczekiwania wreszcie rusza sezon kartingowy w Polsce. Już w najbliższy weekend na Autodromie Słomczyn będziemy świadkami inauguracji zarówno Kartingowych Mistrzostw Polski, jak i serii Rok Cup Poland oraz Rotax Max Challenge Poland. ... więcej »

» Co obejmuje bezpłatna usługa FordPass connect? 2020-07-03
  FordPass connect Ford zaoferował europejskim klientom szeroki wybór usług wspomagających funkcje pojazdów skomunikowanych z siecią, dzięki którym kierowcy mają możliwość kontrolowania i monitorowania kluczowych systemów w samochodach za pomocą swojego smartfona.... więcej »

» Kolejny odcinek podcastu Elektrycznie Tematyczni poświęcony różnicom między autami hybrydowymi a elektrycznymi 2020-07-02
  ID.3 premiera W siódmym odcinku podcastu „Elektrycznie Tematyczni” prowadzący rozmawiają o różnicach między trzema rodzajami samochodów – hybrydowymi (HEV), hybrydowymi typu plug-in (PHEV) i elektrycznymi (BEV). W dyskusji uczestniczy Michał Baranowski ... więcej »

» Jak będzie wyglądał Nissan Ariya? 2020-07-02
  Ariya premiera Nissan wkrótce przedstawi elektryczny model Ariya. Będzie to pierwszy samochód, który powstał na modułowej uniwersalnej platformie CMF-EV aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, przeznaczonej wyłącznie dla samochodów elektrycznych.... więcej »

» Elektryczne Renault ZOE będzie służyć strażnikom miejskim w Gdańsku 2020-07-02
  Renault ZOE straz miejska Straż miejska w Gdańsku będzie korzystać z dwóch w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE. Przyjazne środowisku radiowozy trafią do strażników miejskich z Sekcji Kontroli Odpadów w Referacie Ekologicznym. Przeciwdziała ona m.in. zaśmiecaniu czy spalaniu od... więcej »

» Innowacyjne, dynamiczne i elektryczne: Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback 2020-07-02
  Audi e-tron S Audi e-tron S Sportback Audi ukazuje swą konsekwencję i kontynuuje elektryczną ofensywę. Najlepszym tego przykładem są nowe modele Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback. Oba modele S z napędem w pełni elektrycznym, wykorzystują do napędu trzy silniki elektryczne, z których dwa prac... więcej »

» Dożywotnia Gwarancja na części Volvo 2020-07-02
  Volvo dozywotnia gwarancja Volvo Car Poland wprowadza dożywotnią gwarancję na oryginalne części zamontowane w autoryzowanych serwisach marki. Obejmuje wady materiałowe i montażowe przez cały okres, w którym klient pozostaje właścicielem samochodu.... więcej »

» Nad czym po cichu pracują projektanci samochodów? [FILM] 2020-07-01
  Seat projektanci 2020 Od pomruków silnika po szum nawiewu i odgłos ruchu wycieraczek po zimnej szybie – podczas prac nad nowymi modelami samochodów inżynierowie sprawdzają każdy dźwięk, który może się pojawić podczas podróży w różnych warunkach. Zmysł słuchu ma bowiem niemały... więcej »

» Volkswagen zaprezentował nowego Tiguana [ZDJĘCIA] 2020-07-01
  Tiguan 2020 Volkswagen Tiguan – najpopularniejszy SUV w Europie i jeden z najlepiej sprzedających się SUV-ów na świecie – został zaprezentowany w nowej odsłonie. Do tej pory wyprodukowano ponad sześć milionów egzemplarzy tego modelu. W 2019 roku dostarczono kl... więcej »

» Ford rozbudowuje cele związane ze zmianami klimatu, wyznacza cel globalny: osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku 2020-07-01
  Ford CO2 Ford ekologia Ford Motor Company zamierza osiągnąć globalną neutralność węglową do 2050 roku, ustanawiając jednocześnie etapowe cele w zakresie neutralności węglowej, aby jeszcze pilniej stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi, na przykład w Europie.... więcej »

» Honda Civic Type R samochodem bezpieczeństwa WTCR 2020 2020-06-30
  Civic Type R Limited Edition WTCR 2020 Honda będzie pojawiać się jako lider bezpieczeństwa i sportowej rywalizacji w zawodach FIA World Touring Car Cup w najbliższym sezonie WTCR – nowy Civic Type R Limited Edition będzie prowadził startujące pojazdy jako oficjalny samochód bezpieczeństwa w r... więcej »

» Raport J.D. Power 2020: Amerykanie ocenili jakość swoich aut 2020-06-30
  Dodge Charger 2020 Raport J.D. Power 2020 skupia się nie tylko na usterkowości samochodów oferowanych w Stanach Zjednoczonych, ale również na problemach dotyczących obsługi coraz bardziej zaawansowanych technicznie pojazdów.... więcej »

» Bestseller staje się jeszcze doskonalszy: Audi prezentuje model Q5 w nowym wydaniu [ZDJĘCIA] 2020-06-30
  Audi Q5 2020 Już od lat Audi Q5 należy do najczęściej kupowanych na europejskich rynkach SUV-ów w segmencie pojazdów klasy średniej premium. Teraz Audi go ulepszyło i uatrakcyjniło. Zoptymalizowany model Q5 łączy w sobie sportowy charakter z walorami użytkowymi i oferuje b... więcej »

» Elektryczne Volvo będzie można naładować w całej Europie 2020-06-30
  Volvo Plugsurfing Kierowcy w elektrycznych modeli Volvo Recharge w Europie wkrótce będą mieli łatwy dostęp do ponad 200 000 punktów ładowania. Dzięki współpracy z firmą Plugsurfing, kierowcy Volvo będą mogli łatwiej uzupełnić energię i bezpieczniej podróżować po naszym kontynen... więcej »

» Mitsubishi Outlander PHEV 2020 drugie w rankingu wartości rezydualnej i sprzedaży aut PHEV w Polsce 2020-06-30
  outlander phev 2020 czerwiec Zaledwie 2 miesiące po rynkowym debiucie w Polsce, najnowszy model Mitsubishi Outlander PHEV 2020 wspiął się na drugie miejsce w rankingu wartości rezydualnych sporządzanym przez specjalistów z firmy Eurotax. Jest także drugim najczęściej kupowanym modelem PH... więcej »

» Autonomiczne roboty w zakładach SEAT-a [VIDEO] 2020-06-29
  Autonomiczne roboty Seat SEAT rozwija unikalny w skali europejskiej system dostaw za pomocą pojazdów bezosobowych. Osiem autonomicznych jednostek transportowych AGV codziennie pokonuje 240 kilometrów, przewożąc do 2000 części potrzebnych przy montażu samochodów w Martorell.... więcej »

» Pożegnanie Ryszarda Żyszkowskiego 2020-06-29
  Ryszard Zyszkowski czarne Ceremonia pogrzebowa śp. Ryszarda Żyszkowskiego, legendarnego pilota, który był współtwórcą sukcesów rajdowych Toyoty w Polsce, odbędzie się 1 lipca 2020 roku o godz. 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Każdy przyjacie... więcej »

» Transformacja w toku: fabryka w Zwickau produkuje wyłącznie samochody elektryczne 2020-06-29
  Fabtyka Zwickau ostatni elektryczny samochod W piątek z taśm fabryki samochodów w Zwickau zjechał ostatni pojazd z silnikiem spalinowym. Był to Golf R Variant* siódmej generacji, wyposażony w benzynowy silnik 2.0 i lakierowany w kolorze białym Oryx, który został wyprodukowany dla klienta mieszkającego w ... więcej »

» SEAT współpracuje z Whisbi nad nową jakością obecności branży moto online 2020-06-26
  SEAT online 2020 SEAT otworzył swój pierwszy w Polsce Wirtualny Salon, łączący funkcję showroomu z miejscem e-spotkań z przedstawicielami marki. Platforma została oparta o mechanizmy oferowane przez barcelońską firmę Whisbi, globalnego lidera marketingu konwersacyjnego. Wprowa... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158
Wyświetlane: 0 - 20 z 23142 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |