FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1634 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1113 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Honda ADV350 na rok 2022
Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-11-24
Wyświetlono: 282 razy
Honda ADV350 na rok 2022
Nowy skuter w gamie jednośladów Hondy, ADV350, łączy twardy, przygodowy styl swojego krewniaka, modelu X-ADV, z solidną charakterystyką podwozia, które otrzymało ramę wykonaną ze stalowych rur, widelec USD 37 mm oraz tylne amortyzatory z zewnętrznym zbiornikiem oleju.
foto © Honda

W 2016 r., kiedy Honda zaprezentowała X-ADV – po części skuter z dużym bagażnikiem, po części motocykl klasy adventure, przebrany w zupełnie nowe nadwozie w stylu ADV – otwarto drzwi popytu na bardzo potrzebną ofertę dla europejskiego rynku. Był on przykładem autentycznej innowacyjności, z którym w ostatniej dekadzie mogło się równać co najwyżej kilka motocyklowych nowości.
 
Jego sukces dobitnie wykazał trafność pomysłu Hondy na wyznaczenie nowego szlaku – licząc do końca września 2021 roku X-ADV zajmuje drugie miejsce na liście sprzedaży w budzącej gorące emocje kategorii "on-off". Tak więc nadszedł czas, by skorzystać z potencjału tego modelu i przenieść jego najciekawsze elementy do segmentu skuterów o średniej pojemności. Zaprojektowany zgodnie z koncepcją "Nowej Miejskiej Przygody", ADV350 – model na rok 2022 – łączy wyrafinowanie i praktyczność dopracowanego skutera z wytrzymałością ADV-a, czerpiąc inspirację z modelu X-ADV.
 
Jest to pojazd, z którego emanuje kreatywność i który spodoba się szerokiej grupie odbiorców, zwłaszcza młodszych, a do tego nowy skuter celuje w coraz bardziej popularny w Europie segment rynkowy. ADV350 powstał, by zdobywać miejskie ulice i zachęcać do dłuższych wypraw.
 

Opis modelu

Dzięki zdecydowanej sylwetce, ADV350 natychmiast wyróżnia się z ugrzecznionego tłumu, a jego ostre kąty i wyraziste kolory dodają mu off-roadowego wyglądu. X-ADV jest tu oczywistym wyznacznikiem stylu i – podobnie jak seria motocykli CRF – jest maszyną, która nie boi się przygody poza utwardzonymi drogami.
 
Podczas kreowania niestereotypowego produktu, nie zapomniano o praktyczności, jakiej oczekuje się od skutera: pod siedzeniem jest miejsce na dwa pełnowymiarowe kaski, w schowku znajduje się ładowarka USB, a bezproblemowy dostęp do maszyny zapewnia inteligentny kluczyk Smart Key. Szyba posiada 4-stopniową regulację wysokości, a zestaw wskaźników LCD zintegrowano z systemem sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control system.
 
Styl skutera aspirującego do roli towarzysza przygód wyraża przód modelu ADV350. Pozycja kierowcy zapewnia naturalną kontrolę, a podwozie z widelcem USD 37 mm z górnymi i dolnymi jarzmami w stylu motocyklowym, ramą wykonaną ze stalowych rur oraz tylnymi amortyzatorami z zewnętrznymi zbiornikami oleju, zostało dostrojone tak, aby zapewnić zwinność, sprzężenie zwrotne i dobre wyczucie pojazdu. Lekkie, 15-calowe przednie i 14-calowe tylne koło są wyposażone w bezdętkowe opony 120/70-15 z przodu i 140/70-14 z tyłu, dzięki czemu ADV350 oferuje dobrą przyczepność do nawierzchni w każdych warunkach drogowych. Hamulce z pojedynczą przednią tarczą o średnicy 256 mm zestrojono z hamulcem tylnym, wyposażonym w tarczę o średnicy 240 mm.
 
Przyspieszenia są więcej niż zadowalające, zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Czterozaworowy silnik SOHC Smart Power+ (eSP+) o pojemności 330 cm3 zapewnia moc maksymalną 29,2 KM (21,5 kW) i maksymalny moment obrotowy 31,5 Nm. System Honda Selectable Torque Control (HSTC) i sygnalizacja hamowania awaryjnego należą do wyposażenia standardowego skutera.
 
Model ADV350 na rok 2022 będzie dostępny w następujących opcjach kolorystycznych:
 
Spangle Silver Metallic
 
Mat Carbonium Gray Metallic
 
Mat Carnelian Red Metallic
 

Kluczowe funkcje

 
Wyposażenie i stylistyka
 
- Podwójny reflektor LED umieszczony wysoko nad przednim kołem, przy krawędzi nadwozia, wyraźnie akcentujący styl „adventure”
- Szyba z dwustopniową regulacją wysokości
- Zestaw wskaźników LCD i system Honda Smartphone Voice Control
- Pod siedzeniem miejsce na dwa pełnowymiarowe kaski, gniazdo USB-C w schowku i bezkluczykowa obsługa Smart Key.
 
Stylistyka ADV350 to znacznie więcej niż tylko lekki posmak przygody. Całe oświetlenie jest wykonane w technice LED. Podwójny reflektor LED umieszczono wysoko nad przednim kołem, przy krawędzi nadwozia, a owiewki boczne są tak wycięte, by wyeksponować widelec USD. Aby jeszcze bardziej podkreślić off-roadowy charakter, wysoko, na zaczernionej dolnej oraz tylnej osłonie siedzenia umieszczono malowane panele, tworząc wrażenie wyżej położonego środka ciężkości, jak w X-ADV, czy CRF450R w wersji Competition.
 
Honda ADV350 wykorzystuje wiele mniej i bardziej istotnych rozwiązań wzmacniających wszechstronną naturę jednośladu. Położenie szyby reguluje się łatwo, za pomocą mechanizmu przesuwu i blokady w 4 położeniach, przy skoku 133 mm. W pozycji wysokiej strumień powietrza jest kierowany tak, aby ocierał się o ramiona, co zmniejsza zmęczenie podczas dłuższych podróży z większą prędkością. W ruchu miejskim, gdy chłodne powietrze jest pożądane, idealna jest niska pozycja szyby, która przy okazji nie zakłóca pola widzenia.
 
Pod siedzeniem jest dużo miejsca – aż 48 litrów – co oznacza, że zmieszczą się tam dwa pełnowymiarowe kaski. Schowek można przedzielić przegrodą, jeśli użytkownik woli taką konfigurację. W przednim schowku po lewej stronie znajduje się również gniazdo USB typu C do ładowania smartfona. Wysokość siedziska ustalono na rozsądnym poziomie 795 mm.
 
Kierowca skutera ADV350 ma do dyspozycji wyświetlacz LCD oraz system sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control, który łączy się z jego smartfonem na czas jazdy i pozwala na głosowe zarządzanie odbieraniem rozmów telefonicznych, pocztą elektroniczną, muzyką i nawigacją. Zestaw słuchawkowy montowany na kasku i aplikacja Honda RoadSync to wszystko, co jest potrzebne do aktywacji systemu, z kolei smartfon łączy się z pojazdem przez łącze Bluetooth. Zarządzanie sterowaniem głosowym jest możliwe również za pomocą przycisków po lewej stronie kierownicy.
 
Kolejnym rozwiązaniem służącym wygodzie użytkowania jest Smart Key, który z kieszeni kierowcy kontroluje pokrętło głównego włącznika zapłonu i zamek unoszonego siedzenia, a także automatycznie załącza blokadę ADV350, gdy kierowca oddala się od skutera. Smart Key obsługuje również opcjonalny kufer centralny Smart o pojemności 50 l. Sąsiedztwo inteligentnego kluczyka odblokowuje zamek kufra. Zamieszczony na kluczyku włącznik odpowiedzi zwrotnej uruchamia światła awaryjne w celu ułatwienia lokalizacji skutera.
 
 
Podwozie
 
- Lekka rama ze stalowych rur, widelec USD 37 mm i tylne amortyzatory z zewnętrznymi zbiornikami oleju, zapewniające zwinne prowadzenie i naturalną kontrolę
- Sześcioramienne koła odlewane ze stopu aluminium, wyposażone w bezdętkowe opony z blokowym bieżnikiem
- Hamulce tarczowe z przodu i z tyłu oraz sygnał hamowania awaryjnego (ESS)
 
Podwozie skutera, zaprojektowanego do radzenia sobie z trudnymi warunkami miejskimi, pozwala także na jazdę w niezbyt trudnych warunkach terenowych i zostało zbudowane tak, by wzbudzać zaufanie kierowcy. Lekka rama wykonana ze stalowych rur jest kluczowym elementem konstrukcji. Rozstaw osi wynosi 1520 mm, kąt pochylenia główki ramy to 26,5°, a wyprzedzenie – 90 mm. Masa pojazdu z płynami wynosi 186 kg.
 
Widelec USD 37 mm (o skoku 125 mm) jest mocowany w górnej i dolnej półce w motocyklowym stylu, co zwiększa sztywność całej przedniej struktury podwozia. Podwójne amortyzatory z zewnętrznymi zbiornikami oleju wykorzystują progresywne, trzystopniowe sprężyny i zapewniają doskonałą reakcję zawieszenia na różnych nawierzchniach, także w przypadku jazdy z pasażerem. Amortyzatory o skoku 130 mm współpracują z jednoczęściowym aluminiowym wahaczem.
 
Projekt kół jest nowością wśród skuterów Hondy. Odlewane ze stopu aluminium i wykończone na czarno, lekkie, 15-calowe przednie i 14-calowe tylne koła mają 6-ramienny, krzyżowy wzór w kształcie litery X. Taka konstrukcja poprawia wyczucie drogi i zwinność skutera w każdych warunkach, a bezdętkowe opony z blokowym bieżnikiem, o rozmiarach 120/70-15 z przodu i 140/70-14 z tyłu, zapewniają przyjemną jazdę dzięki znacznej szerokości i dużej ilości powietrza w oponie.
 
Przednie koło hamuje pojedyncza tarcza o średnicy 256 mm, a na tylnej osi zastosowano tarczę o średnicy 240 mm. Poziom bezpieczeństwa przy hamowaniu poprawiono poprzez dodanie systemu ABS. Sygnał hamowania awaryjnego (ESS) uruchamia (i samoczynnie kasuje) tylne kierunkowskazy w sytuacji gwałtownego hamowania, ostrzegając innych kierowców.
 
 
Silnik
 
- Czterozaworowy silnik SOHC o pojemności 330 cm3 – Smart Power+ (eSP+) – o zwiększonej mocy
- Moc maksymalna 29,2 KM (21,5 kW) przy 7500 obr/min i, moment obrotowy 31,5 Nm przy 5 250 obr/min.
- System regulacji momentu obrotowego (HSTC)
- Zbiornik paliwa o pojemności 11,7 l, przy zużyciu paliwa 3,4 l/100km (tryb WMTC) zapewnia potencjalny zasięg przekraczający 340 km
 
Dzięki czterozaworowemu silnikowi SOHC o pojemności 330 cm3 i zwiększonej mocy – Smart Power+ (eSP+) – ADV350 świetnie nadaje się zarówno do użytku w mieście, jak i poza nim. Jednostke tę cechują dobre parametry ekologiczne i wysoką charakterystykę mocy, dzięki wszechstronnemu zastosowaniu rozwiązań o niskim współczynniku tarcia.
 
Moc maksymalna wynosi 29,2 KM (21,5 kW) przy 7500 obr/min, a maksymalny moment obrotowy, to 31,5 Nm przy 5250 obr/min. Średnica cylindra i skok tłoka, to 77 x 70,8 mm, przy czym stopień sprężania wynosi 10,5:1. Rolkowe dźwignie zaworowe, ślizgowe łożyska korbowe i uszczelniona skrzynia korbowa zapewniają wysoką trwałość i niezawodność przy zachowaniu wysokich osiągów. Aby usprawnić chłodzenie tłoka, dysza olejowa, stosowana wcześniej w modelu CRF450R, rozpyla olej bezpośrednio na spód tłoka, optymalizując zapłon i poprawiając sprawność spalania. Pojemność układu smarowania wynosi 1,8 litra.
 
Powietrze jest dostarczane poprzez 5,5-litrowy airbox, a 36-milimetrowa przepustnica podaje mieszankę paliwowo-powietrzną do 28-milimetrowych zaworów wlotowych. Port dolotowy efektywnie zasysa powietrze, wywołując silne zawirowanie strumienia mieszanki w cylindrze, co przyczynia się do równomiernego spalania paliwa. Spaliny usuwane są przez prosty kolektor wydechowy, a w celu zmniejszenia oporu ich przepływu, zastosowano tłumik wydechu z podwójną komorą.
 
Tarcie wewnętrzne redukują: przesunięcie osi cylindra o 5 mm w stosunku do osi wału korbowego, hydrauliczna regulacja łańcucha rozrządu oraz zastosowanie olejowej pompy drenującej. Rozwiązanie to, używane zwykle w silnikach o wysokich osiągach, obniża ciśnienie wewnętrzne w silniku, zmniejsza zawirowania oleju i redukuje straty pompowania oraz tarcie wewnątrz pompy. Wałek wyrównoważający dodatkowo redukuje wibracje i przyczynia się do płynnej i wolnej od drgań jazdy. Automatyczne sprzęgło odśrodkowe współpracuje z przekładnią V-Matic (z przełożeniami dobranymi pod kątem szybkiej reakcji przy niskich prędkościach obrotowych i dobrych przyspieszeń) oraz z napędem pasowym.
 
Silnik modelu ADV350 został wyposażony w system kontroli momentu obrotowego Honda Selectable Torque Control (HSTC). Wykrywa on różnicę prędkości między kołem przednim i tylnym, oblicza stopień uślizgu, a następnie kontroluje moment obrotowy silnika poprzez sterowanie wtryskiem paliwa, aby odzyskać przyczepność tylnego koła. System HSTC można włączać i wyłączać za pomocą przełącznika umieszczonego po lewej stronie kierownicy. Wskaźnik "TC" na wyświetlaczu cyfrowym miga, gdy system odzyskuje przyczepności.
 
Zużycie paliwa wynosi zaledwie 3,4 l/100km (tryb testowy WMTC), co przy pojemności zbiornika paliwa wynoszącej 11,7 litra daje potencjalny zasięg ponad 340 km. Silnik modelu ADV350 spełnia normę czystości spalin EURO 5.
 

Akcesoria

Dla modelu ADV350 dostępna jest gama oryginalnych akcesoriów Hondy. Obejmuje ona:
 
 
Kufer górny Smart top o pojemności 50 litrów
 
Tylny bagażnik (montaż bezpośredni)
 
Wewnętrzne torby
 
Podgrzewane manetki
 
Blokadę U Lock
 
Pokrowiec
 

Dane techniczne

SILNIK

 

Typ

Chłodzony cieczą 4-suwowy, 4-zaworowy jednocylindrowy SOHC; zgodny z normą Euro 5

Pojemność skokowa

330 cm3

Średnica cylindra i skok

77 mm x 70,8 mm

Stopień sprężania

10,5:1

Moc maksymalna

21,5 kW przy 7500 obr/min

Maks. moment obrotowy

31,5 Nm przy 5250 obr/min

Poziom hałasu (dB)

Lurban 75,5 db / Lwot 80,2 db

Pojemność układu smarowania

1,8 l.

SYSTEM PALIWOWY

 

Zasilanie

PGM-FI elektroniczny wtrysk paliwa

Zbiornik paliwa

11,7 l

Emisja CO2 wg WMTC

 

79 g/km

 

Zużycie paliwa

3,4 l/100km

INSTALACJA ELEKTRYCZNA

 

Rozrusznik

Elektryczny

Pojemność akumulatora

12V, 9,1Ah

UKŁAD PRZENIESIENIA NAPĘDU

 

Typ sprzęgła

Mokre, automatyczne sprzęgło odśrodkowe

Typ skrzyni biegów

Skrzynia bezstopniowa CVT

Przeniesienie napędu

Pasowa (pasek klinowy)

RAMA

 

Typ

Stalowa, z dolnymi belkami nośnymi

PODWOZIE

 

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

2200 mm x 895 mm x 1295 mm

Rozstaw osi

1,520 mm

Kąt pochylenia kolumny/ Kąt widelca

26,5°

Wyprzedzenie

90 mm

Wysokość siedziska

795 mm

Prześwit

145 mm

Masa własna

186 kg

ZAWIESZENIE

 

Przód

Odwrócony widelec teleskopowy 37mm - skok 125 mm

Tył

Podwójne amortyzatory – skok 130 mm

KOŁA

 

Przód

15-calowe, 6-ramienne, odlew ze stopu aluminium

Tył

14-calowe, 6-ramienne, odlew ze stopu aluminium

Obręcz przednia

3,5 cala

Obręcz tylna

4,0 cala

Opona przednia

120/70-15MC 56P

Opona tylna

140/70-14MC 62P

HAMULCE

 

Układ ABS

Dwukanałowy ABS

Przód

Dwutłoczkowy zacisk hamulcowy Nissin Pojedyncza tarcza 256 mm

Tył

Jednotłoczkowy zacisk Nissin Pojedyncza tarcza 240 mm

ZESPÓŁ WSKAŹNIKÓW I UKŁAD ELEKTRYCZNY

 

Zespół wskaźników

Wielofunkcyjny wyświetlacz LCD, zegar, dwa liczniki przebiegów dziennych, wskaźnik zużycia paliwa, wskaźnik Honda SMART Key.

System zabezpieczeń

Immobilizer

Reflektor

LED

Światła tylne

LED

Łączność

Tak

USB

Tak

Tempomat

Nie

Dodatkowe wyposażenie

System regulacji momentu obrotowego (HSTC) i sygnalizacja hamowania awaryjnego (ESS)Źródło: Honda, Mototarget

 Pisaliśmy również
» 2000 sztuk modelu Honda Forza 125 sprzedanych w Polsce
» NT1100 - nowy motocykl turystyczny Hondy już wkrótce w sprzedaży
 Inne artykuły
» Ford prezentuje Mustanga Mach-E z funkcją „Escape Room” wykorzystującą system zainstalowany w samochodzie 2022-01-27
  Ford escape room Gry typu „Escape Room” zyskały w ostatnich latach na popularności. Wymagają one od uczestników działania zespołowego i szybkiego podejmowania decyzji w celu rozwiązania zagadek i uzyskania wskazówek, jak wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Fo... więcej »

» Nowy model Mitsubishi ASX zadebiutuje w Europie 2022-01-27
  Mitsubishi ASX HI-RES Firma Mitsubishi Motors Europe ogłosiła dziś, że następna generacja modelu ASX wejdzie do sprzedaży wiosną 2023 roku.... więcej »

» 2000 sztuk modelu Honda Forza 125 sprzedanych w Polsce 2022-01-25
  Honda Forza 125 W styczniu 2022 roku wielkość sprzedaży modelu Forza 125 przekroczyła 2000 sztuk. Ten najmniejszy z rodziny Honda Forza, zaliczany do segmentu Premium skuter klasy sport/GT został zaprojektowany z myślą o Europie, gdzie wymagania dotyczące jakości, funkcjonaln... więcej »

» Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro 2022-01-25
  Nissan Juke Kiiro Kontynuując tradycję pionierskiego i odważnego wzornictwa, Nissan wprowadza wersję specjalną kultowego crossovera JUKE, nazwaną „Kiiro”.... więcej »

» Fordy – Puma i Ranger wygrywają w swoich klasach w plebiscycie organizowanym przez magazyn „What Car?” 2022-01-25
  Ford Puma 2021 Wielokrotnie nagradzany miejski SUV – Forda Puma – oraz znakomity pick-up – Ford Ranger – zdobywają kolejne wyróżnienia. Tym razem w konkursie organizowanym przez znany brytyjski magazyn „What Car?”.... więcej »

» Kia EV6 zdobywa tytuł „Samochodu Roku 2022” w konkursie magazynu „What Car?” 2022-01-21
  Kia EV6 2021 Kia EV6 zdobyła tytuł „Samochodu Roku 2022” w prestiżowym konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn „What Car?” Tytuł ten, a także wygrana w kategorii „Elektryczny SUV”, to historyczny triumf pierwszego samochodu elekt... więcej »

» Volkswagen Group Polska z nową dyrektorką marek SEAT i CUPRA 2022-01-21
  Daria Zielaskiewicz Daria Zielaskiewicz została nową dyrektorką marek SEAT i CUPRA. Zastąpiła na stanowisku Michała Szanieckiego, który po 6 latach kończy swoją przygodę z hiszpańskimi brandami. W grudniu rozpoczął pracę jako dyrektor marki Volkswagen w Zetland i Chullora, w Aust... więcej »

» „Dlaczego nie wszystkie pick-upy to mają?” Nowy Ford Ranger pełen jest przemyślanych i praktycznych rozwiązań. 2022-01-21
  Ford Ranger Stormtrak 2021 W Europie pick-upy można już spotkać nie tylko ciężko pracujące w gospodarstwach rolnych czy na placach budowy. Coraz więcej nabywców odkrywa, że pick-upy są idealnymi towarzyszami również podczas aktywnego spędzania czasu wolnego, z uwagi na ich ​​... więcej »

» Światowe premiery Mitsubishi podczas Tokyo Motor Show 2022 2022-01-21
  MITSUBISHI VISION RALLIART CONCEPT Pod hasłem "Nowa era, nowa przygoda", Mitsubishi Motors Corporation zaprezentuje na Salonie Samochodowym Tokio 20222 łącznie siedem modeli, w tym dwa samochody koncepcyjne - Vision Ralliart Concept i K-EV concept X Style*1. Zaprezentowanych zostanie również pi... więcej »

» Volkswagen ID. LIFE: sposób na przystępną cenowo, zrównoważoną elektromobilność 2022-01-20
  Volkswagen ID. LIFE Volkswagen, prezentując koncept ID. LIFE, pokazuje kierunek, w którym będzie zdążać cała rodzina elektrycznych aut marki z Wolfsburga. Prototyp to miejskie auto, które ma znaleźć się w awangardzie zrównoważonej mobilności, a przy tym będzie wykorzystywać najno... więcej »

» Mazda CX-5 2022: historia designu i twórców modelu 2022-01-20
  Mazda CX-5 2022 Mazda świętuje 10-lecie swojego bestsellera – modelu CX-5 – wprowadzając do sprzedaży jego najnowszą wersję po zmianach na 2022 r. Mazda CX-5, która zadebiutowała na rynkach w 2012 r., rozpoczęła nową epokę jako pierwszy model marki zaprojektowany ... więcej »

» Firmy - Ford i ADT tworzą przedsięwzięcie joint venture w celu zabezpieczenia samochodów za pomocą innowacyjnych technologii 2022-01-20
  Ford i ADT Ford i ADT Inc. zainwestują w nową spółkę joint venture o nazwie Canopy, która połączy profesjonalny monitoring oferowany przez ADT ze sztuczną inteligencją wykorzystywaną w samochodach Forda do nadzorowania pracy kamer wideo, aby wzmocnić zabezpieczenie w now... więcej »

» Edge Protector na drzwiach, wlew paliwa Easy-Fuel, schowek MegaBox oraz podgrzewana przednia szyba 2022-01-19
  Ford Puma 2019 Praktyczne dodatki w samochodzie to nie tylko wieszaki na zakupy, dzielone i składane oparcie kanapy, czy przydatna w codziennej eksploatacji klimatyzacja. To również przemyślane detale, które każdego dnia ułatwiają obcowanie z samochodem. Proste tankowanie, s... więcej »

» SAIC Audi otwiera największy na świecie salon Audi w Szanghaju 2022-01-19
  Audi Szanghaj Dwa piętra i łącznie 2.400 metrów kwadratowych: 1 stycznia 2022 r. w House of Progress (HoP) w Szanghaju SAIC Audi otworzyło największy tego typu salon na świecie. Chińska firma partnerska zaprezentowała całą rodzinę A7 L. Obok Audi A7 L 55 TFSI, którego wysył... więcej »

» Audi przyspiesza transformację: rok 2021 bardzo dobry dla sprzedaży aut elektrycznych 2022-01-18
  Pomimo globalnego niedoboru półprzewodników, Audi nadal utrzymuje wysokie tempo na drodze do zrównoważonej mobilności w segmencie premium. Świadczą o tym choćby dostawy samochodów w pełni elektrycznych, które w minionym roku wzrosły o 57,5 procent w stosunku d... więcej »

» NT1100 - nowy motocykl turystyczny Hondy już wkrótce w sprzedaży 2022-01-18
  Honda NT1100 Już na początku roku w salonach motocyklowych Hondy pojawi się nowy model turystyczny – NT1100 łączący zalety luksusowego, przeznaczonego na asfalt flagowca Hondy, modelu Gold Wing oraz kultowego motocykla klasy Adventure – Africa Twin, z którym dz... więcej »

» Czym wyróżnia się Ford Mustang Mach-E w topowej wersji GT? 2022-01-18
  Ford Mustang Mach-E GT w Goodwood Najmocniejsza odmiana elektrycznego Mustanga Mach-E to kwintesencja sportowego SUV-a naszych czasów. Fantastyczne osiągi, doskonałe właściwości jezdne i ogromna przyjemność z jazdy oraz przykuwająca uwagę stylistyka, podkreślona dodatkami unikalnymi dla wersji... więcej »

» Nowe Niro odzwierciedla zaangażowanie marki Kia w zrównoważoną przyszłość 2022-01-17
  Nowa Kia Niro Kia zaprezentowała dziś Niro nowej generacji, które jest kolejnym dowodem na szybkie dążenie marki do objęcia pozycji światowego lidera i dostawcy zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Nowe Niro, które jest integralną częścią coraz liczniejszej gamy p... więcej »

» Samochód M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 zaprezentowany! 2022-01-17
  Ford Puma Hybrid Rally1 Zespół M-Sport Ford World Rally Team (WRT) zaprezentował po raz pierwszy kibicom sportów motorowych nowy samochód – M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 w efektownych barwach, który będzie uczestniczyć w zelektryfikowanej erze Rajdowych Samochodowych Mistrzos... więcej »

» Drugie życie zużytych baterii samochodów elektrycznych: Audi i koncern RWE zbudowały nowy rodzaj systemu magazynowania energii 2022-01-13
  Audi Q4 e-tron 2021 Audi i koncern energetyczny RWE wspólnie dokonują przełomu w rewolucji energetycznej. W Herdecke, niedaleko Dortmundu, RWE uruchomiło magazyn energii wykorzystujący zużyte akumulatory litowo-jonowe z samochodów elektrycznych Audi. Dzięki 60 systemom akumulator... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212
Wyświetlane: 0 - 20 z 24237 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Fotografia z artykułu:
Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro

Zdjecie miesiaca


Fotografia z artykułu:
Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro

© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |