FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1634 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1113 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Honda Forza 125 na rok 2022
Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-11-24
Wyświetlono: 330 razy
Honda Forza 125 na rok 2022
zaliczany do segmentu premium skuter klasy sport/GT – Forza 125, w wersji na rok 2022, utrzyma popularność wśród klientów dzięki nowym opcjom kolorystycznym. Lista wyposażenia standardowego obejmuje: system regulacji momentu obrotowego HSTC, elektryczną regulację położenia przedniej szyby, schowek na dwa pełnowymiarowe kaski, gniazdo USB-C, pełne oświetlenie LED i system Smart Key upraszczający obsługę zapłonu oraz schowka.
foto © Honda

Honda Forza 125 to skuter zaprojektowany specjalnie dla europejskich nabywców, wymagających pod każdym względem bardzo dużo od swojego pojazdu. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2015 roku, skuter spełniał z nawiązką wszystkie te oczekiwania, ewoluując z każdym rokiem modelowym, jak chcieli tego użytkownicy i zdobywając ponad 80 000 klientów.
 
Już od czasu premiery, Forza 125 trafiła w gusta klientów, udowadniając to natychmiastowym sukcesem sprzedażowym, uzyskanym dzięki udanemu połączeniu elementów sportowych z cechami ‘GT’ w charakterystycznym projekcie stylistycznym. Nowa, czterozaworowa wersja silnika Hondy – eSP ("enhanced Smart Power"), kompaktowe wymiary, sportowy charakter i wzorowe prowadzenie, zapewniają maszynie zwinność w miejskim ruchu ulicznym. Komfortowe siedzenie, ochrona przed wiatrem i spora moc w górnym zakresie obrotów, pozwalają natomiast na pokonywanie długich autostradowych odcinków bez żadnych trudności. Dodajmy do tego duży schowek, wyposażenie godne segmentu premium, nową estetykę pełną ostrych linii i jakość wykonania, z jakiej słyną Hondy, a zrozumiemy błyskawiczną popularność skutera.
 
Co ważne, Forza 125 nie lubi stać w miejscu, także pod względem technicznym. W modelu na rok 2018 Forza 125 nie pozwoliła wyprzedzić się konkurencji, prezentując kompletny, sportowy restyling i zorientowane na użytkownika modernizacje. Objęły one między innymi pełne oświetlenie LED oraz elektryczną regulację szyby osłaniającej przed deszczem i wiatrem. W roczniku 2021 zadbano o poprawę estetyki i dodatkowe walory użytkowe.
 

Opis modelu

 
Kosmetyczne zmiany w przednich i bocznych owiewkach, lusterkach, tylnych panelach bocznych i pokrywie silnika odświeżyły wzornictwo modelu Forza 125, wprowadziły bardziej elegancki wygląd i poprawiły aerodynamikę. Szyba o udoskonalonej geometrii zyskała dodatkowe 40 mm zakresu regulacji położenia. Gniazdo ładowania USB zastąpiło gniazdo ACC 12V.
 
Podwozie pozostało niezmienione, ale czterozaworowy, chłodzony cieczą silnik SOHC otrzymał wsparcie systemu Honda Selectable Torque Control (HSTC), zapewniającego utrzymywanie przyczepności tylnego koła. Silnik spełniał również normę czystości spalin EURO 5.
 
Forza 125 na rok 2022 otrzyma stylowe, zwiększające jej atrakcyjność opcje kolorystyczne.
 

Kluczowe funkcje

 
Wyposażenie i stylistyka
 
- Elektrycznie ustawiana szyba regulowana w zakresie 180 mm
- Miejsce na dwa pełnowymiarowe kaski pod siedzeniem oraz nowe gniazdo ładowania USB
- Inteligentny kluczyk obsługujący stacyjkę i opcjonalny 45-litrowy kufer górny
- Światła kierunkowskazów z funkcją sygnału awaryjnego hamowania
 
Nowe linie skutera Forza 125 zdają się wypływać spod przedniej szyby, której położenie można regulować przełącznikiem po lewej stronie kierownicy w zakresie 180 mm. Szyba została zaprojektowana tak, by zapewnić ochronę przed wiatrem, kierując przepływ powietrza obok i nad głowę kierowcy, zmniejszając przy tym hałas powodowany przez wiatr.
 
Stabilność i komfort przy większych prędkościach lub na długich dystansach można natychmiast zamienić w większe poczucie swobody podczas miejskich dojazdów, dzięki ustawieniu szyby w niższej pozycji. Celem podwyższenia komfortu przy większych prędkościach, większy przedni kanał powietrza wprowadza podciśnienie przed kierowcą, redukując naturalny efekt wiatru pchającego kierowcę do tyłu.
 
Ostre linie modelu Forza 350 były nie tylko zabiegiem stylistycznym, ale także miały na celu poprawę parametrów aerodynamicznych maszyny. Dzięki nim skuter wyróżnia się czystą, nowoczesną formą, podkreślającą sportową energię, a także elegancję, której oczekuje się od pojazdów segmentu premium. Słowa kluczowe, jakimi kierowali się styliści projektując skuter Forza – „agresywny, techniczny i mocny” – znajdują wyraz w nowych kształtach obudowy reflektora, przypominającej spoiler, odświeżonych bocznych owiewkach z charakterystyczną linią wzorniczą „Z” czy w stromo opadającej linii tylnych osłon bocznych, dodającej futuryzmu stylistyce maszyny.
 
Szerokość kierownicy wynosi 750 mm, a lusterka umieszczono na wysokości 1125 mm. Są to idealne wymiary do przeciskania się przez ulice zakorkowane samochodami. Wysokość siedzenia pozostaje niezmieniona i wynosi 780 mm, jego długość zapewnia sporo miejsca i wygody dla kierowcy i pasażera. Całe oświetlenie wykonano w technice LED.
 
Dwa pełnowymiarowe kaski mogą być przechowywane pod siedzeniem, można też podzielić schowek na część przeznaczoną na kask lub kombinezon przeciwdeszczowy oraz na część mieszczącą torby o rozmiarze A4. Kieszeń w wewnętrznej przedniej owiewce jest zamykana na klucz, a jej wnętrze może być zaaranżowane dla potrzeb kierowcy, na przykład do przewozu telefonu czy butelki z wodą. Gniazdo ładowania USB zastępuje gniazdo ACC 12V.
 
Inteligentny kluczyk modelu Forza 125, oprócz sterowania głównym włącznikiem zapłonu i blokowaniem schowka, zarządza dostępnym w opcji, zdejmowanym kufrem górnym o pojemności 45 litrów. Wystarczy, że kluczyk jest w kieszeni kierowcy, a zamek kufra automatycznie blokuje się, gdy oddali się on od skutera. Kufer można również zamknąć kluczykiem w standardowy sposób. Mechanizm uruchamiający umieszczono w tylnej części obudowy, aby zachować wewnętrzną pojemność kufra.
 
Zespół wskaźników wyposażono w analogowy prędkościomierz i analogowy obrotomierz (z przeprojektowanymi tarczami), rozmieszczone po bokach wyświetlacza cyfrowego, który można przełączać pomiędzy trzema trybami pracy: 1) licznik kilometrów, teoretyczny zasięg, chwilowe zużycie paliwa; 2) dzienny licznik przebiegu, średnie zużycie paliwa i timer; 3) temperatura otoczenia i wskaźnik stanu akumulatora.
 
Forza 125 na rok 2022 otrzyma następujące opcje kolorystyczne:
 
 
 
Pearl Falcon Grey **NOWOŚĆ w modelu 2022**
 
Mat Pearl Pacific Blue **NOWOŚĆ w modelu 2022**
 
Pearl Nightstar Black
 
Mat Cynos Grey Metallic  
 
Mat Carnelian Red Metallic
 
 
Silnik
 
- Silnik o pojemności 125 cm3 o mocy maksymalnej 11 kW i momencie obrotowym 12,2 Nm
- Silnik skonstruowany w technice eSP (enchanced Smart Power), wyposażony w system Idling Stop.
- Zużycie paliwa 2,3 l/100 km zapewniające zasięg 500 km
- Układ wyboru momentu obrotowego Hondy (HSTC) zwiększający pewność kierowcy
 
Czterozaworowy, chłodzony cieczą silnik SOHC enhanced Smart Power (eSP) zapewnia moc 15 KM (11 kW) przy 8750 obr/min i maksymalny moment obrotowy 12,2 Nm osiągany przy 6500 obr/min. Średnica cylindra i skok tłoka wynoszą 53,5 mm x 55,5 mm, ze stopniem sprężania 11,5:1.
 
Forza 125 doskonale przyspiesza już ze startu zatrzymanego (na pierwsze 200 m potrzebuje zaledwie 13,3 sekundy), a charakterystyka silnika w zakresie średnich prędkości obrotowych zapewnia dynamiczne reakcje w typowym dla jazdy miejskiej zakresie prędkości 40-60 km/h. Skuter bez wysiłku pozwala na utrzymywanie stałej prędkości około 90 km/h, przy prędkości maksymalnej wynoszącej 108 km/h.
 
Gdzie tylko było to możliwe, w opracowanym przez Hondę silniku eSP zastosowano rozwiązania techniczne zapewniające obniżenie strat tarcia. Kompaktowa komora spalania i wtrysk paliwa PGM-FI, z zasilaniem powietrzem dostarczanym z 4,7-litrowego airboxu i kanałem ssącym o średnicy 26 mm, przyczyniają się do optymalnej wydajności spalania i chłodzenia. Dobre rozplanowanie lokalizacji takich elementów jak pompa oleju (wbudowana w skrzynię korbową), pozwoliło na podniesienie sprawności skutera.
 
Cylinder o osi przesuniętej względem osi wału korbowego pozwolił na zmniejszenie tarcia wywołanego kontaktem tłoka z gładzią cylindra, dzięki czemu energia spalania przekazywana jest na wał korbowy z większą sprawnością. Żeliwna, „kolczasta” tuleja cylindrowa (wyposażona od zewnątrz w niewielkie wypustki), pozwala na skuteczniejsze zapobieganie odkształceniom cieplnym wnętrza cylindra. Taka konstrukcja obniża naprężenia w pierścieniach tłokowych, zmniejszając straty tarcia.
 
Wysokowydajna chłodnica, wbudowana w zewnętrzną, prawą stronę skrzyni korbowej, wykorzystuje niewielki, lekki wentylator, redukujący tarcie i obniżający opory powietrza. Opory toczenia w zespole przekładni zmniejszono dzięki trzem głównym łożyskom o niskich oporach toczenia, zaprojektowanym tak, by przenosić obciążenia, którym łożysko jest rzeczywiście poddawane. Koło napędowe ma konstrukcję płetwową, która obniża opór powietrza, a koło prowadzące wywiera zmniejszony nacisk na pasek napędowy, redukując straty w przekładni.
 
Elektronicznie sterowany bezszczotkowy rozrusznik, pracujący także jako alternator (ACG) jest montowany wprost na końcu wału korbowego. Bezpośrednio obracając wał korbowy, eliminuje on hałas spowodowany sprzęganiem kół zębatych i pracą zazębień. W ramach aktualizacji na 2021 rok przeprojektowano pokrywę silnika i wahacz.
 
System Idling Stop automatycznie zatrzymuje silnik po trzech sekundach pracy na biegu jałowym, gdy Forza jest nieruchoma i załączony jest hamulec, a następnie, natychmiast po obróceniu manetki przepustnicy, ponownie uruchamia  silnik. Rozwiązanie to jest wyjątkowo przyjazne w użyciu dzięki rozrusznikowi ACG i systemowi cofania wału korbowego, który przywraca go do pierwotnej pozycji przed suwem ssania oraz dzięki mechanizmowi dekompresji, który minimalizuje opory rozruchu powodowane sprężaniem. System Idling Stop monitoruje poziom naładowania akumulatora i w razie potrzeby wyłącza się, by uniknąć nadmiernego rozładowania. W skuterze zastosowano akumulator YTZ8V o przedłużonej żywotności.
 
Jednym z założeń przyjętych przy konstruowaniu pierwszej wersji skutera Forza 125, było zapewnienie zasięgu gwarantującego konieczność tankowania tylko raz w tygodniu, przy typowym stylu użytkowania. Dzięki niskiemu zużyciu paliwa, wynoszącemu około 2,3 l/100km (w cyklu pomiarowym WMTC) i zastosowaniu zbiornika paliwa o pojemności 11,5 litra, uzyskano prawie 500 km zasięgu.
 
Silnik spełnia też normę czystości spalin EURO 5, która obowiązuje od 1 stycznia 2020 roku i stawia znacznie bardziej rygorystyczne wymagania w porównaniu z normą EURO 4..Wymogi te obejmują znaczną redukcję dozwolonych emisji tlenku węgla, zmniejszenie całkowitej emisji węglowodorów o ponad 40%, skuteczniejsze wykrywanie przerw zapłonu oraz wprowadzenie limitu cząstek stałych.
 
Dodatkowym rozwiązaniem technicznym, zwiększającym pewność kierowcy na mokrej nawierzchni, jest system kontroli momentu obrotowego Honda Selectable Torque Control (HSTC), którego zadaniem jest nadzorowanie przyczepności tylnego koła. Dioda 'T' (przyczepność) w zespole wskaźników miga, gdy HSTC aktywnie zmniejsza poślizg koła. System HSTC można całkowicie wyłączyć.
 
 

Podwozie

 
Skuter zbudowany na stalowej ramie, z widelcem teleskopowym 33 mm z przodu i podwójnymi amortyzatorami z możliwością regulacji obciążenia wstępnego z tyłu
Masa z płynami wynosząca zaledwie 161 kg, większa zwinność i łatwość użytkowania
Obręcze kół wykonane z odlewanego aluminium, hamulce tarczowe z przodu i z tyłu oraz system ABS jako standard
 
Niezmieniona w modelu na sezon 2022, rama ze stalowych rur decyduje o charakterze podwozia Forza 125, zapewniając niezbędną sztywność i wytrzymałość w szerokim zakresie warunków eksploatacyjnych, z jakimi skuter będzie musiał sobie radzić Solidnemu widelcowi teleskopowemu z goleniami 33 mm, towarzyszą z tyłu dwa amortyzatory z 7-stopniową regulacją wstępnego obciążenia sprężyn, współpracujące z jednoczęściowym aluminiowym wahaczem.
 
Forza 125, ze swoją niewielką masą wynoszącą zaledwie 161 kg, jest łatwa do parkowania i manewrowania przy minimalnych prędkościach. Rozstaw osi wynoszący 1 505 mm zapewnia stabilność, a geometria z kątem pochylenia główki ramy 26.5° i wyprzedzeniem 89 mm gwarantuje sprawne i precyzyjne kierowanie skuterem.
 
Na aluminiową, 15-calową obręcz przedniego koła założono oponę 120/70-15, natomiast 14-calową obręcz tylnego koła wyposażono w oponę 140/70-14, osiągając w ten sposób maksimum przyczepności i wysoki komfort jazdy. Przednie koło hamuje duża pojedyncza tarcza o średnicy 256 mm, na tylnej osi zastosowano tarczę o średnicy 240 mm, a bezpieczeństwo przy hamowaniu na śliskich nawierzchniach gwarantuje system ABS.
 

Akcesoria

Dla modelu Forza 125 dostępna jest gama oryginalnych akcesoriów Hondy, takich jak:
 
 
Kufer górny Smart top o pojemności 45 litrów
 
35-litrowy kufer górny
 
Tylny bagażnik (montaż bezpośredni)
 
Wewnętrzne torby
 
Podgrzewane manetki
 

Dane techniczne

 

SILNIK

 

Typ

4-suwowy, 4-zaworowy, chłodzony cieczą

Pojemność skokowa

125 cm3

Średnica x skok tłoka

53,5 mm x 55,5 mm

Stopień sprężania

11.5:1

Moc maksymalna

15 KM (11,0 kW) przy 8750 obr/min

Maks. moment obrotowy

12,2 Nm przy 6500 obr/min

Pojemność układu smarowania

0,9 litra

SYSTEM PALIWOWY

 

Zasilanie

PGM-FI elektroniczny wtrysk paliwa

Zbiornik paliwa

11,5 l

Zużycie paliwa

2,3 l/100 km

INSTALACJA ELEKTRYCZNA

 

Rozrusznik

Elektryczny

Akumulator

12V-7A

UKŁAD PRZENIESIENIA NAPĘDU

 

Typ sprzęgła

Mokre, automatyczne sprzęgło odśrodkowe

Typ skrzyni biegów

V-Matic

RAMA

 

Typ

Stalowa typu under bone

PODWOZIE

 

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

2 140 mm x 755 mm x 1 500 mm

Rozstaw osi

1,505 mm

Kąt pochylenia kolumny

26,5°

Wyprzedzenie

89 mm

Wysokość siedziska

780 mm

Prześwit

145 mm

Promień skrętu

2,3 m

Masa własna

161 kg

ZAWIESZENIE

 

Przód

Widelec teleskopowy 33 mm

Tył

Podwójne amortyzatory

KOŁA

 

Przód

Odlew aluminiowy

Tył

Odlew aluminiowy

Opona przednia

120/70-15 56P

Opona tylna

140/70-14 68P

HAMULCE

 

Przód

Pojedyncza tarcza 256 mm

Tył

Pojedyncza tarcza 240 mm

OŚWIETLENIE

 

Reflektor

LED

Światła tylne

LEDŹródło: Honda, Mototarget

 Pisaliśmy również
» 2000 sztuk modelu Honda Forza 125 sprzedanych w Polsce
» NT1100 - nowy motocykl turystyczny Hondy już wkrótce w sprzedaży
 Inne artykuły
» Ford prezentuje Mustanga Mach-E z funkcją „Escape Room” wykorzystującą system zainstalowany w samochodzie 2022-01-27
  Ford escape room Gry typu „Escape Room” zyskały w ostatnich latach na popularności. Wymagają one od uczestników działania zespołowego i szybkiego podejmowania decyzji w celu rozwiązania zagadek i uzyskania wskazówek, jak wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Fo... więcej »

» Nowy model Mitsubishi ASX zadebiutuje w Europie 2022-01-27
  Mitsubishi ASX HI-RES Firma Mitsubishi Motors Europe ogłosiła dziś, że następna generacja modelu ASX wejdzie do sprzedaży wiosną 2023 roku.... więcej »

» 2000 sztuk modelu Honda Forza 125 sprzedanych w Polsce 2022-01-25
  Honda Forza 125 W styczniu 2022 roku wielkość sprzedaży modelu Forza 125 przekroczyła 2000 sztuk. Ten najmniejszy z rodziny Honda Forza, zaliczany do segmentu Premium skuter klasy sport/GT został zaprojektowany z myślą o Europie, gdzie wymagania dotyczące jakości, funkcjonaln... więcej »

» Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro 2022-01-25
  Nissan Juke Kiiro Kontynuując tradycję pionierskiego i odważnego wzornictwa, Nissan wprowadza wersję specjalną kultowego crossovera JUKE, nazwaną „Kiiro”.... więcej »

» Fordy – Puma i Ranger wygrywają w swoich klasach w plebiscycie organizowanym przez magazyn „What Car?” 2022-01-25
  Ford Puma 2021 Wielokrotnie nagradzany miejski SUV – Forda Puma – oraz znakomity pick-up – Ford Ranger – zdobywają kolejne wyróżnienia. Tym razem w konkursie organizowanym przez znany brytyjski magazyn „What Car?”.... więcej »

» Kia EV6 zdobywa tytuł „Samochodu Roku 2022” w konkursie magazynu „What Car?” 2022-01-21
  Kia EV6 2021 Kia EV6 zdobyła tytuł „Samochodu Roku 2022” w prestiżowym konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn „What Car?” Tytuł ten, a także wygrana w kategorii „Elektryczny SUV”, to historyczny triumf pierwszego samochodu elekt... więcej »

» Volkswagen Group Polska z nową dyrektorką marek SEAT i CUPRA 2022-01-21
  Daria Zielaskiewicz Daria Zielaskiewicz została nową dyrektorką marek SEAT i CUPRA. Zastąpiła na stanowisku Michała Szanieckiego, który po 6 latach kończy swoją przygodę z hiszpańskimi brandami. W grudniu rozpoczął pracę jako dyrektor marki Volkswagen w Zetland i Chullora, w Aust... więcej »

» „Dlaczego nie wszystkie pick-upy to mają?” Nowy Ford Ranger pełen jest przemyślanych i praktycznych rozwiązań. 2022-01-21
  Ford Ranger Stormtrak 2021 W Europie pick-upy można już spotkać nie tylko ciężko pracujące w gospodarstwach rolnych czy na placach budowy. Coraz więcej nabywców odkrywa, że pick-upy są idealnymi towarzyszami również podczas aktywnego spędzania czasu wolnego, z uwagi na ich ​​... więcej »

» Światowe premiery Mitsubishi podczas Tokyo Motor Show 2022 2022-01-21
  MITSUBISHI VISION RALLIART CONCEPT Pod hasłem "Nowa era, nowa przygoda", Mitsubishi Motors Corporation zaprezentuje na Salonie Samochodowym Tokio 20222 łącznie siedem modeli, w tym dwa samochody koncepcyjne - Vision Ralliart Concept i K-EV concept X Style*1. Zaprezentowanych zostanie również pi... więcej »

» Volkswagen ID. LIFE: sposób na przystępną cenowo, zrównoważoną elektromobilność 2022-01-20
  Volkswagen ID. LIFE Volkswagen, prezentując koncept ID. LIFE, pokazuje kierunek, w którym będzie zdążać cała rodzina elektrycznych aut marki z Wolfsburga. Prototyp to miejskie auto, które ma znaleźć się w awangardzie zrównoważonej mobilności, a przy tym będzie wykorzystywać najno... więcej »

» Mazda CX-5 2022: historia designu i twórców modelu 2022-01-20
  Mazda CX-5 2022 Mazda świętuje 10-lecie swojego bestsellera – modelu CX-5 – wprowadzając do sprzedaży jego najnowszą wersję po zmianach na 2022 r. Mazda CX-5, która zadebiutowała na rynkach w 2012 r., rozpoczęła nową epokę jako pierwszy model marki zaprojektowany ... więcej »

» Firmy - Ford i ADT tworzą przedsięwzięcie joint venture w celu zabezpieczenia samochodów za pomocą innowacyjnych technologii 2022-01-20
  Ford i ADT Ford i ADT Inc. zainwestują w nową spółkę joint venture o nazwie Canopy, która połączy profesjonalny monitoring oferowany przez ADT ze sztuczną inteligencją wykorzystywaną w samochodach Forda do nadzorowania pracy kamer wideo, aby wzmocnić zabezpieczenie w now... więcej »

» Edge Protector na drzwiach, wlew paliwa Easy-Fuel, schowek MegaBox oraz podgrzewana przednia szyba 2022-01-19
  Ford Puma 2019 Praktyczne dodatki w samochodzie to nie tylko wieszaki na zakupy, dzielone i składane oparcie kanapy, czy przydatna w codziennej eksploatacji klimatyzacja. To również przemyślane detale, które każdego dnia ułatwiają obcowanie z samochodem. Proste tankowanie, s... więcej »

» SAIC Audi otwiera największy na świecie salon Audi w Szanghaju 2022-01-19
  Audi Szanghaj Dwa piętra i łącznie 2.400 metrów kwadratowych: 1 stycznia 2022 r. w House of Progress (HoP) w Szanghaju SAIC Audi otworzyło największy tego typu salon na świecie. Chińska firma partnerska zaprezentowała całą rodzinę A7 L. Obok Audi A7 L 55 TFSI, którego wysył... więcej »

» Audi przyspiesza transformację: rok 2021 bardzo dobry dla sprzedaży aut elektrycznych 2022-01-18
  Pomimo globalnego niedoboru półprzewodników, Audi nadal utrzymuje wysokie tempo na drodze do zrównoważonej mobilności w segmencie premium. Świadczą o tym choćby dostawy samochodów w pełni elektrycznych, które w minionym roku wzrosły o 57,5 procent w stosunku d... więcej »

» NT1100 - nowy motocykl turystyczny Hondy już wkrótce w sprzedaży 2022-01-18
  Honda NT1100 Już na początku roku w salonach motocyklowych Hondy pojawi się nowy model turystyczny – NT1100 łączący zalety luksusowego, przeznaczonego na asfalt flagowca Hondy, modelu Gold Wing oraz kultowego motocykla klasy Adventure – Africa Twin, z którym dz... więcej »

» Czym wyróżnia się Ford Mustang Mach-E w topowej wersji GT? 2022-01-18
  Ford Mustang Mach-E GT w Goodwood Najmocniejsza odmiana elektrycznego Mustanga Mach-E to kwintesencja sportowego SUV-a naszych czasów. Fantastyczne osiągi, doskonałe właściwości jezdne i ogromna przyjemność z jazdy oraz przykuwająca uwagę stylistyka, podkreślona dodatkami unikalnymi dla wersji... więcej »

» Nowe Niro odzwierciedla zaangażowanie marki Kia w zrównoważoną przyszłość 2022-01-17
  Nowa Kia Niro Kia zaprezentowała dziś Niro nowej generacji, które jest kolejnym dowodem na szybkie dążenie marki do objęcia pozycji światowego lidera i dostawcy zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Nowe Niro, które jest integralną częścią coraz liczniejszej gamy p... więcej »

» Samochód M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 zaprezentowany! 2022-01-17
  Ford Puma Hybrid Rally1 Zespół M-Sport Ford World Rally Team (WRT) zaprezentował po raz pierwszy kibicom sportów motorowych nowy samochód – M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 w efektownych barwach, który będzie uczestniczyć w zelektryfikowanej erze Rajdowych Samochodowych Mistrzos... więcej »

» Drugie życie zużytych baterii samochodów elektrycznych: Audi i koncern RWE zbudowały nowy rodzaj systemu magazynowania energii 2022-01-13
  Audi Q4 e-tron 2021 Audi i koncern energetyczny RWE wspólnie dokonują przełomu w rewolucji energetycznej. W Herdecke, niedaleko Dortmundu, RWE uruchomiło magazyn energii wykorzystujący zużyte akumulatory litowo-jonowe z samochodów elektrycznych Audi. Dzięki 60 systemom akumulator... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212
Wyświetlane: 0 - 20 z 24237 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Fotografia z artykułu:
Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro

Zdjecie miesiaca


Fotografia z artykułu:
Specjalna wersja Nissana JUKE - Kiiro

© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |