FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1694 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1148 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Koncepcyjny Nissan IMs: nowy samochód elektryczny z napędem na cztery koła tworzy własny segment
  Dodano: 2019-01-17
Wyświetlono: 158 razy
Koncepcyjny Nissan IMs: nowy samochód elektryczny z napędem na cztery koła tworzy własny segment
Nissan IMs, zaprezentowany podczas targów North American International Auto Show 2019 w Detroit, to zupełnie nowy typ samochodu – „podwyższony sportowy sedan”, wykorzystujący nadwozie, płytę podłogową i technologię napędu opracowane w ramach wizji inteligentnej mobilności Nissana.
foto © Nissan

Choć bliżej mu do limuzyny niż do crossovera, rewolucyjne proporcje koncepcyjnego modelu IMs sprawiają, że tworzy on zupełnie nowy segment. Definiuje go tożsamość samochodu o całkowicie elektrycznym napędzie, o podwyższonej kabinie, z akumulatorem umieszczonym pod nadwoziem. Bardziej przestronne wnętrze, uzyskane za sprawą wydłużenia rozstawu osi, skrywa niestandardowy układ siedzeń „2+1+2” z obrotowymi przednimi fotelami i tylną kanapą, na której mogą podróżować trzy osoby lub którą, po złożeniu obu skrajnych siedzeń, można przekształcić w komfortowy fotel „Premier Seat” na środku, zapewniając jednej osobie prawdziwie luksusowe warunki.

 

„Rozwój technologii samochodów elektrycznych i jazdy autonomicznej umożliwił naszym projektantom zerwanie z konwenansami, które ograniczały tradycyjne samochody osobowe, i stworzenie zupełnie nowego rodzaju samochodu” – powiedział Alfonso Albaisa, pierwszy wiceprezes ds. projektowania w firmie Nissan. „IMs balansuje na granicy stylistyki samochodów z nadwoziem typu sedan, podnosząc standardy segmentu zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności”.

 

Projekt naznaczony wizją inteligentnej mobilności Nissana

 

Nietuzinkowy wygląd nadwozia i wnętrza modelu IMs uzyskano dzięki innowacyjnym technologiom samochodów elektrycznych oraz autonomicznej jazdy, opracowanym w ramach realizacji wizji inteligentnej mobilności Nissana, czyli podejścia firmy do zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem.

 

IMs to studium dwoistości i kontrastów. W trybie jazdy autonomicznej pojazd prowadzi się sam, bez ingerencji kierowcy, natomiast w trybie manualnym zapewnia ekscytujące wrażenia i wysokie osiągi, możliwe do uzyskania wyłącznie w zaawansowanym samochodzie elektrycznym.

 

IMs jest ponadto wyposażony w najlepsze technologie zwiększające bezpieczeństwo i funkcje łączności ze światem wirtualnym – wszystko to zamknięte w kusząco wyglądającym nadwoziu, stanowiącym kwintesencję nowoczesnego japońskiego wzornictwa i rzemiosła.

 

Elektryczny, autonomiczny, zapewniający przełomową łączność

 

Stanowiący perfekcyjne ucieleśnienie wizji wszystkich trzech filarów inteligentnej mobilności Nissana – inteligentnej jazdy, inteligentnej energii i inteligentnej integracji – IMs przyczynia się do tworzenia zrównoważonej mobilnej społeczności, której centrum stanowią samochody elektryczne, autonomiczna jazda oraz łączność.

 

Napęd elektryczny modelu IMs obejmuje szybko ładujący się akumulator o pojemności 115 kWh oraz dwa silniki elektryczne (z przodu i z tyłu), generujące łącznie 483 KM mocy (360 kW) i moment obrotowy wynoszący 800 Nm, dzięki czemu ten koncepcyjny model nie tylko bez problemu dotrzyma kroku nowoczesnym sportowym limuzynom, ale większość z nich zostawi w tyle. Zasięg wynoszący około 611 km na jednym ładowaniu sprawia, że IMs nie różni się pod tym względem od swoich zasilanych paliwem odpowiedników.

 

W Nissanie IMs zastosowano wysoko wydajny napęd na cztery koła, który wraz z idealnym rozkładem masy przodu i tyłu pojazdu zapewnia wyjątkową przyczepność oraz doskonałe właściwości jezdne przy pokonywaniu zakrętów niemal w każdych warunkach. Dzięki zaawansowanemu zawieszeniu pneumatycznemu, które dostosowuje się do warunków jazdy, IMs zapewnia komfortową jazdę i płynne pokonywanie wiraży.

 

Elegancki, kuszący, nieskazitelny wygląd nadwozia

 

Nadwozie koncepcyjnego modelu IMs jest przykładem nowej stylistyki „podwyższonego sportowego sedana” Nissana, według której tradycyjny sedan został przekształcony w pojazd o odważnych proporcjach, sportowym charakterze i doskonałych właściwościach aerodynamicznych. Tylko Nissan mógł stworzyć tak udane połączenie futurystycznych cech świadczących o zaawansowanej technologii z ponadczasowymi akcentami japońskimi.

 

Kształt nadwozia modelu IMs charakteryzują proste linie poziome i pionowe, zamiast profilowanych powierzchni. Zrezygnowano z charakterystycznego dla Nissana „pływającego dachu” i wykorzystano przesunięcie do przodu słupka A oraz nowe położenie słupka C, wynikające z nowych proporcji nadwozia. Elegancki kształt nie tylko zdradza sportowe zacięcie pojazdu, ale również obniża wartość współczynnika oporu powietrza. Ponadto poszczególne elementy nadwozia, takie jak błotniki, spojler przedni, progi oraz pełnowymiarowa osłona podwozia zapewniają skuteczną siłę dociskową i minimalne unoszenie pojazdu przy dużej prędkości.

 

Linia dachu jest inspirowana kształtem księżyca, z akcentami z anodyzowanego szczotkowanego aluminium w kolorze złotym, przywodzącymi na myśl pierścień księżyca powstający w chwili zaćmienia. Niestandardowe proporcje pojazdu – wynikające z szerokiego rozstawu osi i wydłużonej linii bocznej, przesunięte do przodu kabiny słupki A oraz opadająca linia okien tylnych – nadają pojazdowi prostą sylwetkę o czystych liniach.

 

„Przyjrzeliśmy się dziedzictwu Nissana i zdaliśmy sobie sprawę z tego, że niektóre z naszych najpopularniejszych modeli, takie jak Murano pierwszej generacji czy modele serii Z®, charakteryzowały się prostotą sylwetki” – powiedział Alfonso Albaisa. „Prostota formy w naturalny sposób poprawia również jakość postrzeganą”.

 

Charakterystyczny dla Nissana motyw litery V jest widoczny w przedniej części nadwozia modelu IMs za sprawą formy i umiejscowienia reflektorów przednich. Śmiały kształt reflektorów jest zarówno wyrazisty, jak i praktyczny, nadając pojazdowi futurystyczny, a zarazem charakterystyczny dla marki Nissan wygląd. Agresywne koła o średnicy 22 cali dodatkowo potęgują sportowy charakter pojazdu.

 

W trybie jazdy autonomicznej w modelu IMs reflektory przednie i tylne lampy zespolone zmieniają kolor na niebieski, a oświetlenie znajdujące się pośrodku przodu i tyłu nadwozia pulsuje, informując pieszych i innych uczestników ruchu, że pojazd porusza się autonomicznie.

 

Kolejne charakterystyczne cechy nadwozia to głęboko poprowadzone linie drzwi, trójwymiarowa pokrywa silnika, holograficzne lampy tylne, zintegrowany spojler tylny oraz uniesiony tylny zderzak. Ciekawymi elementami 4-drzwiowego nadwozia bez słupków B są również tylne drzwi otwierane w drugą stronę w celu zapewnienia łatwiejszego dostępu, wyjątkowo cienka konstrukcja dachu, ukryte klamki z technologią eClinch, perfekcyjnie zlicowane szyby boczne oraz kamery zamiast lusterek bocznych. W trybie autonomicznym kamery boczne składają się.

 

Aby podkreślić japoński charakter pojazdu, na przyciemnianej szklanej powierzchni dachu modelu IMs umieszczono złotą geometryczną grafikę inspirowaną tradycyjnym japońskim wzorem o nazwie Asanoha. Wzór ten można dostrzec w wielu innych miejscach pojazdu, w tym również na kołach oraz wewnątrz kabiny.

 

Wnętrze w stylu ponadczasowego japońskiego futuryzmu

 

Wnętrze modelu IMs stanowi odzwierciedlenie nowego sposobu podróżowania – w świecie pojazdów autonomicznych. Aby wyrazić przestronność kabiny, projektanci wizualnie odseparowali nadwozie od elementów układu napędowego. Stawiając przestronne wnętrze na pierwszym miejscu, wszystkie elementy napędowe umieścili pod podłogą kabiny.

 

„Uniesiona, płaska od spodu platforma i brak ograniczeń wewnątrz pojazdu sprawiają, że jazda nim wywołuje niemal uczucie lewitacji, niczym na latającym dywanie” – zdradził Alfonso Albaisa.

 

W przeciwieństwie do kosmicznych kształtów nadwozia kabina modelu IMs jest inspirowana wnętrzem nowoczesnego japońskiego domu. Zgodnie z tym, co projektanci Nissana nazwali „ponadczasowym japońskim futuryzmem”, wnętrze łączy nowoczesne akcenty japońskie, podkreślone najwyższej klasy wykończeniem, z zaawansowanymi technologiami. Przykładowo kształt deski rozdzielczej oraz wykończenie drzwi nawiązują do elementów statku kosmicznego dzięki zastosowaniu ciemnych tkanin i kolorów poprzetykanych świetlistymi akcentami, przywodzącymi na myśl poświatę księżyca i cień. Kolory i materiały tworzą intymną atmosferę, którą można ożywić oświetleniem wokół pasażerów.

 

W trybie jazdy manualnej wnętrze modelu IMs staje się skierowanym w stronę kierowcy kokpitem z zaawansowanymi technologiami wspomagającymi i wielopoziomowymi wyświetlaczami informacyjnymi, zapewniającymi pełną kontrolę nad pojazdem. Kompleksowe, połączone ze sobą podzespoły, dane z czujników i moduły sterujące zintegrowano w jeden prosty interfejs. Przykładowo wyjątkowo płaski, dwuwarstwowy ruchomy ekran na panelu oprzyrządowania wyświetla zarówno dane techniczne, jak i obraz otoczenia pojazdu, w zależności od wyboru kierowcy. W trybie jazdy autonomicznej kierownica chowa się, a fotele przednie odwracają się do wewnątrz, w kierunku innowacyjnego układu siedzeń tylnych, ze specjalnym fotelem „Premier Seat” w centrum uwagi.

 

„Nie ma tu konsoli środkowej, zatem po odwróceniu foteli przednich wnętrze staje się przyjemną, odprężającą enklawą, w której pasażerowie mogą komfortowo spędzać razem czas” – powiedział Alfonso Albaisa. „Z kolei niestandardowy układ siedzeń tylnych umożliwia głównemu pasażerowi korzystanie z inteligentnych funkcji łączności w pojeździe, zarówno w trybie jazdy autonomicznej, jak i manualnej”.

 

Prosty graficzny interfejs użytkownika

 

Wrażenie dualizmu w modelu IMs podkreśla zaawansowany graficzny interfejs użytkownika. W manualnym trybie jazdy interfejs jest elastyczny pod względem modyfikacji, a zarazem prosty, z minimalną liczbą przełączników i elementów sterowania

.

Wygląd i obsługa interfejsu, w połączeniu z technologią umożliwiającą w pełni autonomiczną jazdę, sprawiają, że kierowca może korzystać z pełnych możliwości elektrycznego napędu na cztery koła w modelu IMs. uży, płaski panel oprzyrządowania z czterema kompaktowymi ekranami opracowano zgodnie z założeniami poziomego układu informacji, który potęguje przestronność wnętrza. Układ dostosowano pod kątem naturalnych ruchów gałek ocznych. Bezpośrednio przed kierowcą, niezasłonięty chowaną kierownicą, znajduje się „warstwowy” zespół oprzyrządowania, w którym pierwsza warstwa dostarcza tylko najważniejsze informacje, tak aby kierowca mógł skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu bez zbędnych rozproszeń. Druga warstwa wyświetla dodatkowe informacje na żądanie.

 

Kolejną kluczową cechą jest „platforma czujników wnętrza”, wykorzystująca czujniki i kamery monitorujące stan kierowcy. Interpretuje ona mimikę twarzy i postawę ciała w celu wychwycenia momentu, w którym kierowca nie będzie mógł kontynuować jazdy. Aktywna zarówno w trybie manualnym, jak i autonomicznym platforma zatrzyma pojazd w razie niezdolności kierowcy do dalszej jazdy.

 

Invisible-to-Visible: połączenie świata realnego z wirtualnym

 

Kolejną nowością w modelu IMs jest jego wyjątkowa łączność ze światem wirtualnym, którą Nissan nazwał „Invisible-to-Visible”. I2V jest trójwymiarowym interfejsem, w którym świat realny łączy się ze światem wirtualnym. Opracowana przez Nissana platforma I2V pomaga pasażerom dostrzec to, co „niewidzialne”, zwiększając poczucie bezpieczeństwa i przyjemność z nowego stylu jazdy.

 

Możliwość „dostrzeżenia tego, co niewidzialne” zapewnia technologia Omni-Sensing, zaprezentowana niedawno przez Nissana podczas targów CES. IMs jest połączony z informacjami z realnego świata, które są gromadzone i prezentowane za pomocą świata wirtualnego, tworząc wrażenie światów połączonych. Technologia Omni-Sensing oraz łączność ze światem wirtualnym mogą być także wykorzystywane w komunikacji międzyludzkiej.

 

Przykładowo technologia ta pomaga kierowcy zobaczyć, co znajduje się za zakrętem, i wizualizować precyzyjne informacje o natężeniu ruchu – wraz z przyczyną korków – a następnie ustalić alternatywną trasę w celu zapewnienia bezstresowej podróży. Kierowcy mogą cieszyć się towarzystwem „pasażera” z wirtualnego świata w formie trójwymiarowego awatara siedzącego obok, stworzonego za pomocą rzeczywistości rozszerzonej.

 

Gotowy do wejścia na rynek

 

Nissan IMs to zaawansowane studium rewolucyjnych proporcji, które doprowadziło do powstania zupełnie nowego rodzaju samochodu – podwyższonego sportowego sedana. Eleganckie nadwozie i przytulna, a zarazem przestronna kabina sprawiają, że IMs zapewnia podróżowanie w nowym stylu – manualnie, autonomicznie i wirtualnie.

 

„Stworzyliśmy pojazd o sportowym zacięciu, który jest inspirujący i przyjemny w eksploatacji zarówno w manualnym, jak i w autonomicznym trybie jazdy” – powiedział Alfonso Albaisa. „Dzięki technologiom w ramach inteligentnej mobilności Nissana i niesamowitym zdolnościom naszych projektantów IMs to prawdziwy obraz nowego etapu zrównoważonej mobilności”.

 

Najważniejsze wymiary i dane koncepcyjnego modelu Nissan IMs

 

Koncepcja

Przełomowy, zaawansowany pojazd koncepcyjny z napędem na cztery koła, o niestandardowych proporcjach, nadwoziu i wzornictwie: 2 fotele przednie, 1 fotel tylny „Premier Seat” i 2 siedzenia zewnętrzne z tyłu

Inteligentna mobilność Nissana

Dynamiczne przyspieszanie samochodu elektrycznego, tryb jazdy autonomicznej; wyświetlacz rzeczywistości rozszerzonej z technologią „Invisible-to-Visible” i obsługą awatarów

Konfiguracja napędu

Dwusilnikowa platforma samochodu elektrycznego z napędem na cztery koła, z nisko umiejscowionym akumulatorem i podwyższoną pozycją za kierownicą

Układ napędowy

Dwa silniki (przedni i tylny) o łącznej mocy 483 KM i momencie obrotowym 800 Nm

Akumulator

Akumulator 115 kWh zapewniający zasięg około 611 km

Koła/opony

Wyjątkowe felgi ze stopów metali lekkich 22 x 10 cali ze specjalnymi oponami Michelin 255/40 R22

Zawieszenie

Pneumatyczne, dostosowujące się do rodzaju nawierzchni i trybu jazdy, zapewniające doskonałe właściwości jezdne i komfort

Rozstaw osi

2900 mm

Długość

4845 mm

Wysokość

1500 mm

Szerokość

1900 mm

Nadwozie

Odważne proporcje, sportowy charakter i doskonałe właściwości aerodynamiczne. Charakterystyczne reflektory tworzące literę V, brak przedniego wlotu powietrza, głęboko poprowadzona linia drzwi, 4-drzwiowe nadwozie bez słupków B, z odwrotnie otwieranymi drzwiami tylnymi dla ułatwienia dostępu, supercienka konstrukcja dachu i słupków, zintegrowane czujniki, kamery boczne, holograficzne reflektory tylne

Wnętrze

Luksusowe wnętrze, fotel kierowcy w technologii Zero Gravity, wyjątkowy fotel „Premier Seat” z podnóżkiem, umiejscowiony na środku z tyłu kabiny, adaptacyjny wyświetlacz i elementy sterowania, płaski panel oprzyrządowania, chowana kierownica, zintegrowany, adaptacyjny wyświetlacz informacji z dwuwarstwowym ruchomym ekranem, obrotowe fotele przednie

Graficzny interfejs użytkownika

Łatwy w obsłudze, prosty interfejs użytkownika z czterema kompaktowymi ekranami o poziomym układzie informacji, personalizowany wirtualny awatar

 Źródło: Nissan

 Pisaliśmy również
» Promocyjna oferta na zakup Nissana Qashqai!
» Wytrzymałość i niezawodność Nissana X-Trail potwierdzona w ekstremalnym rajdzie Morocco Desert Challenge
 Inne artykuły
» Z wirtualną rzeczywistością wprost w erę elektryczności: Audi przygotowuje specjalistów z całego świata do obsługi serwisowej modelu e-tron 2019-05-17
  Audi VR 2019 Ogromna wiedza w dziedzinie technik wysokonapięciowych, elektryczności i elektrycznej inżynierii. Audi bez ustanku szkoli na całym świecie trenerów technicznych oraz techników serwisowych, przygotowując ich do obsługi modelu Audi e-tron. Po raz pierwszy w hist... więcej »

» Marka PEUGEOT została wybrana: najbardziej niezawodną marką wśród samochodów z segmentu mainstream 2019-05-17
  Peugeot 208 - polska premiera W Wielkiej Brytanii, w corocznym badaniu zadowolenia klientów przeprowadzanym przez J.D. Power, ponad 11 000 właścicieli samochodów wybrało PEUGEOT „najbardziej niezawodną marką samochodów z segmentu mainstream”. Natomiast PEUGEOT 208 otrzymał tytu... więcej »

» Znamy zwycięzców 10. edycji Mazda Design 2019. W tym roku zmagania konkursowe w całości zdominowały kobiety! 2019-05-17
  Mazda Design 2019 Tytuł Grand Prix konkursu i pierwsze miejsce w kategorii PRZESTRZEŃ otrzymała praca pt. „Miko” autorstwa Joanny Kośko i Roksany Licznerskiej. Jury doceniło zachwycającą prostotę koncepcji i piękno prezentacji obiektu, który odbija i załamuje światł... więcej »

» Międzynarodowy Dzień Recyklingu: SEAT ogłasza ekologiczną strategię 2019-05-17
  SEAT ekologia Z okazji obchodzonego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Recyklingu, SEAT ogłosił swoją ekologiczną strategię. W tym roku hiszpański producent samochodów zamierza skupić się na zmniejszaniu ilości produkowanych odpadów, które już ograniczył o 34%. W ciągu najbliższ... więcej »

» Mitsubishi Motors partnerem niezwykłego przedsięwzięcia 2019-05-17
  Mitsubishi Virginia Woolf Polski oddział Mitsubishi Motors jest partnerem serii spotkań z czytelniczkami, zorganizowanych przez wydawnictwo OsnoVa w związku z premierą najnowszego wydania słynnego eseju Virginii Woolf „Własny pokój“. Legendarny esej napisany przez jedną z ... więcej »

» Audi komunikuje się z sygnalizacją świetlną w Europie! 2019-05-16
  Audi swiatla Audi wprowadza w Europie usługę informacji o ruchu drogowym V2I (ang. Vehicle-to-Infrastructure-Service) pod nazwą Traffic Light Information. Jej celem będzie przekazywanie kierującemu pojazdem informacji o sygnalizacji świetlnej. Od lipca usługa zacznie dział... więcej »

» KIA PLATINUM CUP: Red Bull Ring z mistrzem Polski 2019-05-16
  kpc 2019 Po majowej przerwie i chwili odpoczynku, kierowcy KIA PLATINUM CUP wracają do rywalizacji o tytuł najszybszego kierowcy w Polsce i w najbliższy weekend pojawią się na austriackim Red Bull Ringu. Stawka, która rozpoczęła zmagania od Hungaroringu nie będzie miał... więcej »

» Dla potrzeb Mobilności Jutra: Park Technologiczny IN-Campus dla Audi i dla regionu Ingolstadt 2019-05-16
  Park Technologiczny IN-Campus Audi Skrót „IN” oznacza innowacje: Rozpoczynając budowę obiektu IN-Campus, Audi AG oraz miasto Ingolstadt wypełniły wspólną wolę realizacji strategicznej inwestycji. Przeprowadzą dogłębną rekultywację nieczynnej rafinerii ropy naftowej w Ingolstadt, rea... więcej »

» Promocyjna oferta na zakup Nissana Qashqai! 2019-05-16
   Qashqai 2019 Nissan Qashqai, od lat niezmiennie zajmujący czołowe miejsca w segmencie crossoverów zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, w ciągu ostatnich miesięcy zyskał na atrakcyjności dzięki nowej gamie benzynowych i wysokoprężnych jednostek napędowych oraz zupełnie ... więcej »

» Audi A4: jeszcze bardziej sportowe i nowoczesne 2019-05-16
  Audi A4 2019 Audi A4 reprezentuje istotę marki z czterema pierścieniami w logo – po czterech latach prac konstrukcyjnych, koncern z Ingolstadt uczynił ten model klasy średniej jeszcze bardziej sportowym. Jego wnętrze jest zakotwiczone w nowym języku stylistycznym mar... więcej »

» SEAT imponująco rozpoczął 2019 rok 2019-05-15
  Ateca Special Edition 2019 SEAT rozpoczął 2019 rok na pełnych obrotach, o czym świadczą rekordowe wyniki finansowe, odnotowane w pierwszym kwartale br. Zysk operacyjny wzrósł o 5,5% (z 85 mln euro do 89 mln euro), obroty firmy zwiększyły się o 9,7% (z 2 782 mln euro do 3 053 mln euro), ... więcej »

» Wytrzymałość i niezawodność Nissana X-Trail potwierdzona w ekstremalnym rajdzie Morocco Desert Challenge 2019-05-15
  Nissan X-Trail 2019 Nissan X-Trail jest świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę, jaką oferuje duży SUV. To doskonały samochód dla rodziny, idealny na dalekie podróże i przeżycie wyjątkowej przygody. Ten najpopularniejszy na świecie model Nissana udowadnia, że dobrze r... więcej »

» Goodyear i Citroen stworzyli autonomiczny pojazd z okazji stulecia francuskiej marki 2019-05-15
  Citroen 19 Concept Citroën 19_19 Concept to autonomiczny, wyposażony w kompleksowy system łączności pojazd elektryczny, stworzony z okazji stulecia marki. Zaprojektowany, by zapewnić ekskluzywność, komfort i prywatność. Jego dopełnienie stanowi opona Goodyear C100, która wyróżni... więcej »

» Nowy Ford Transit: lżejszy, bardziej ładowny i po raz pierwszy dostępny z miękką hybrydą! 2019-05-15
  Transit 2019 Nowy, lepiej skomunikowany ze światem i oszczędniejszy 2-tonowy Ford Transit, który trafi do sprzedaży w połowie 2019 r., pomoże zwiększyć produktywność właścicielom firm. Podniesiona o 80 kg ładowność jest wynikiem kompleksowego zmniejszenia masy własnej poja... więcej »

» Świetny rok dla Mitsubishi Motors 2019-05-15
  Eclipse Cross Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła wyniki finansowe za pełny rok fiskalny 2018, który kończył się 31 marca 2019 i przedstawiła wstępną prognozę na rok fiskalny 2019, kończący się 31 marca 2020 roku. Globalna wielkość sprzedaży w roku fiskalnym ... więcej »

» Specjalna wystawa: 50 lat Porsche 917 – kolory prędkości 2019-05-14
  Porsche 917 W tym roku Porsche 917 – prawdopodobnie najważniejszy samochód wyścigowy w motorsportowej historii Porsche – obchodzi swoje 50. urodziny. Porsche Museum świętuje 50-lecie ikony wyścigów, organizując specjalną, kompleksową wystawę pt. „50 lat ... więcej »

» Foteliki montowane tyłem są o 500 procent bardziej skuteczne! 2019-05-14
  Axkid Statystyki Komisji Europejskiej wskazują, że tylko 4 kraje w Europie mają bardziej niebezpieczne drogi niż w Polsce. Dobra wiadomość jest taka, że mali pasażerowie mogą w prosty sposób być bardziej bezpieczni. Jeszcze lepsza, że o ich zdrowie i życie można za... więcej »

» Plebiscyt Fleet Derby 2019 2019-05-14
  Plebiscyt Fleet Derby 2019 Fleet Derby 2019 to już 8. edycja ogólnopolskiego plebiscytu produktów i usług niezbędnych do zarządzania autem firmowym. Plebiscyt Fleet Derby to także prezentacja nowych technologii i rozwiązań biznesowych. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony inter... więcej »

» Moc ładowania Audi e-tron: nowa jakość na długich trasach 2019-05-13
  Audi e-tron 2019 Modelem e-tron koncern Audi dostosowuje elektromobilność do długich tras – także dzięki mocy ładowania, wyróżniającej ten model wśród konkurentów. Audi e-tron to nie tylko pierwszy seryjnie produkowany samochód, który dzięki stacjom szybkiego ładowania ... więcej »

» Noc muzeów z Citroenem 2019-05-13
  100 zabytkowych aut Citroena W najbliższą sobotę, 18 maja, Citroën Polska zorganizuje wystawę zabytkowych samochodów, motoryzacyjny piknik i paradę klasycznych Citroënów.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104
Wyświetlane: 0 - 20 z 22076 rekordów
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |