FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1661 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1128 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford przedstawia elektryczną przyszłość gamy jeszcze lepiej skomunikowanych bestsellerowych pojazdów użytkowych
  Dodano: 2019-04-04
Wyświetlono: 368 razy
Ford przedstawia elektryczną przyszłość gamy jeszcze lepiej skomunikowanych bestsellerowych pojazdów użytkowych
Nowe, zelektryfikowane pojazdy, usługi sieciowe i strategiczne partnerstwa pomogą firmie Ford w zapewnieniu europejskim klientom korzystającym z samochodów użytkowych wyższej produktywności. Firma przedstawia te informacje dzisiaj w Amsterdamie, w ramach programu „Go Further”.
foto © Ford

 • Nowe pojazdy korzystające z napędów elektrycznych, innowacyjne rozwiązania komunikacji i strategiczni partnerzy służący podniesieniu produktywności przybliżą gamę samochodów użytkowych Forda europejskim klientom.

 

 • Nowy, całkowicie elektryczny Ford Transit Van spodziewany w 2021 roku W tym roku przedstawiony zostanie osobowy Tourneo Custom Plug-in Hybrid o bezemisyjnym zasięgu do 50 km.

 

 • Nowy program obsługowy pozwoli klientom wykorzystać w 100% czas pracy, a aplikacja FordPass Pro, dzięki modemowi FordPass Connect, wesprze małych przedsiębiorców.

 

 • Rozszerzony program specjalistycznych adaptacji pojazdów oraz sieć punktów Transit Centre pomoże dokonać optymalnego wyboru samochodu i zmaksymalizować czas pracy użytkowników.

 

 

Ford przedstawia rozwiązania dla pojazdów użytkowych, które pojawią się już pod koniec roku, aby wspierać europejskie przedsiębiorstwa:

 

 • Całkowicie elektryczny nowy Ford Transit zapowiadany jest w sprzedaży w roku 2021*,

 

 • Ośmiomiejscowy Turneo Custom Plug-In Hybrid, który miał już swoją premierę, będzie dostępny w Europie pod koniec 2019 roku**,

 

 • Zapowiedziano nowy program, pozwalający użytkownikom wykorzystać w 100% czas pracy, dzięki analizie sposobu korzystania z pojazdu, wspartemu przetwarzaniem danych w czasie rzeczywistym,

 

 • Zapowiedziano nową, zwiększającą produktywność aplikację mobilną FordPass Pro, zaprojektowaną specjalnie dla małych firm i właścicieli samochodów, która zostanie wprowadzona w drugiej połowie tego roku,

 

 • Planowane jest rozszerzenie programu Qualified Vehicle Modifier (QVM) dla firm modyfikujących pojazdy użytkowe i podwojenie liczby 100 akredytowanych partnerów w Europie do roku 2020.

 

 

„Użytkownicy komercyjni potrzebują inteligentniejszych, bardziej zintegrowanych rozwiązań, dzięki którym zbudują środowisko oparte na komunikacji.” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny segmentu pojazdów użytkowych, Ford of Europe. „Ford oferuje wytrzymałe, uniwersalne pojazdy, z szeroką gamą oszczędnych jednostek spalinowych lub zelektryfikowanych, a pokładowy modem Forda okazał się przełomowym pomysłem, pozwalającym wprowadzić inteligentne rozwiązania usprawniające zarządzanie flotami i poprawianie funkcjonowania firm.

 

W 2017 roku Ford był czwarty rok z rzędu najlepiej sprzedającą się marką pojazdów użytkowych w Europie, w ujęciu sprzedaży rocznej na 20 europejskich rynkach. W poprzednim roku Ford uzyskał swój najlepszy wynik sprzedaży samochodów użytkowych w ciągu ostatnich 25 lat, sprzedając 380 900 pojazdów na 20 rynkach europejskich, co oznacza wzrost o 8 procent w porównaniu z rokiem 2017.

 

Pojazdy użytkowe zasilane elektrycznie

 

 

Innowacyjna gama zelektryfikowanych modeli użytkowych Forda będzie oferować szeroki wybór jednostek napędowych, aby sprostać wszystkim wymaganiom klientów.

 

Zaprezentowany w czasie wydarzenia „Go Further” jeżdżący prototyp nowego, całkowicie elektrycznego Transita wejdzie do produkcji w 2021 roku, przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczeń i hałasu w miastach, a równocześnie obniżając koszty eksploatacji swoim użytkownikom.

 

Elektryczny Transit powstał, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie miejskich dostawców, szukających praktycznego pojazdu zdolnego do przewożenia ładunków przy zerowej emisji spalin. Transit będzie oferowany w wielu wersjach nadwoziowych o róźniej ładowności, a pokładowa łączność pozwoli wykorzystać w pełni jego możliwości i wytrzymałość. Elektryczny zespół napędowy został opracowany w taki sposób, aby zapewnić praktyczny dzienny zasięg firmom działającym w mieście, niezależnie od warunków atmosferycznych i przez cały okres eksploatacji pojazdu.

 

Już dzisiaj, dzięki wspólnemu projektowi z firmą StreetScooter, Ford oferuje w pełni elektryczne rozwiązanie transportowe dla sektora „ostatniej mili”. Bazujący na Transicie StreetScooter WORK XL jest produkowany w fabryce Forda w Kolonii i dzięki w pełni elektrycznemu napędowi jest wykorzystywany przez Deutsche Post DHL w Niemczech. Pod koniec roku 20 pojazdów WORK XL rozpocznie pilotażową pracę w wielu przedsiębiorstwach w Niemczech, Holandii i Belgii.

 

Dostawcom, którzy muszą docierać do stref niskiej emisji w miastach, Transit Custom Plug-In Hybrid oferuje zdolność pracy z zerową emisją spalin bez obawy o zasięg. Ford jest pierwszym dużym producentem oferującym system PHEV w segmencie rynku samochodów dostawczych o ładowności jednej tony, najnowszy model wejdzie do sprzedaży pod koniec 2019 roku.

 

Przednie koła Transita Custom Plug-In Hybrid są napędzane wyłącznie silnikiem elektrycznym, , zasilanym z zespołu baterii litowo-jonowych o pojemności 13,6 kWh, a wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1-litra służy wyłącznie do przedłużenia zasięgu. Zaawansowany napęd hybrydowy pozwala osiągnąć w trybie zerooemisyjnym zasięg do 50 km, lub do 500 km, korzystając z przedłużenia zasięgu.  

 

Pojazd przechodzi aktualnie testy w Londynie a kolejne rozpoczną się wkrótce w Walencji w Hiszpanii i w Kolonii. Pozwoli to lepiej zrozumieć korzyści dla środowiska i klientów.

 

Podczas wydarzenia „Go Further” Ford zapowiedział, że do tego modelu Transita dołączy nowy Tourneo Custom Plug-In Hybrid. Będzie on posiadał unikalną w segmencie ośmioosobowych vanów możliwość ustawienia dwóch tylnych rzędów siedzeń w układzie konferencyjnym, co ułatwi pasażerom dostęp do wnętrza i poprawi interakcję. Fotele mogą być również ustawione przodem do kierunku jazdy, w dwóch rzędach po trzy, idealnie odpowiadając warunkom wysokiej klasy transportu osobowego.

 

Hybrydowa, 48-woltowa technologia mild-hybrid zapewnia zwiększoną produktywność przy niskim nakładzie na zakup zelektryfikowanego pojazdu, wszędzie tam, gdzie zastosowanie biznesowe wymaga jazdy w ruchu miejskim. Pierwsze w segmencie napędy EcoBlue Hybrid będą dostępne w modelach Transit, Transit Custom i Tourneo Custom od połowy 2019 roku, dając użytkownikom szansę na obniżenie kosztów eksploatacji.

 

Technologia EcoBlue Hybrid charakteryzuje się według testów WLTP spalaniem niższym o 3 procenty w porównaniu z odpowiednikiem wysokoprężnym silnikiem 2,0 EcoBlue. Dalsze oszczędności, sięgające nawet 8%, są widoczne w przypadku eksploatacji w gęstym ruchu miejskim, wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania z miejsca.

 

„Zróżnicowana strategia w odniesieniu do jednostek napędowych Forda ma służyć temu, aby nasi nabywcy pojazdów użytkowych wybrali właściwe rozwiązanie elektryczne, odpowiadające ich potrzebom.” – powiedział Helmut Reder, dyrektor odpowiedzialny za linię pojazdów użytkowych, Ford of Europe.

 

Rozwiązania oparte na komunikacji

 

 

Ford rozwija gamę zintegrowanych rozwiązań dla pojazdów użytkowych, umożliwiających klientom łatwiejsze i wygodniejsze zarządzanie flotami, skutkujące podniesieniem ich produktywności. Rozwiązania bazują na najnowszych osiągnięciach w łączności z pojazdami, jak pokładowy modem FordPass Connect dostępny w gamie od Fiesty Van do Transita.

 

Ford poinformował w czasie „Go Further”, że rozwija innowacyjny projekt zarządzania samochodami, prognozujący w oparciu o dane ze sposobu użytkowania pojazdu, którego celem jest maksymalne wykorzystanie czasu pracy samochodu. Pierwsze elementy tej usługi zostaną wprowadzone pod koniec 2019 roku.

 

To rozwiązanie zrewolucjonizuje sposób, w jaki klienci samochodów użytkowych myślą o serwisowaniu. Umożliwi „skrojenie na miarę” obsługi indywidualnie do każdego samochodu, odchodząc od kalendarza stałych przebiegów między przeglądami. Czujniki umieszczone w najważniejszych systemach dostarczają dane w czasie rzeczywistym, więc serwis może reagować tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne i podjąć działanie zanim problem okaże się na tyle poważny, by spowodować awarię.

 

Przedsiębiorcy, przy użyciu wygodnej aplikacji, mogą sprawdzić status każdego pojazdu, a kierowcy mogą obserwować aktualny i przewidywany stan samochodu. Serwisy i obsługi bieżące, które normalnie wymagałyby odrębnych wizyt, mogą zostać inteligentnie powiązane, minimalizując czas przestoju pojazdu.

 

Większe firmy otrzymają w tym roku produkt Ford Telematics, który udostępni menedżerom flot kluczowe dane do podejmowania decyzji optymalizujących efektywność biznesową.

 

Ford Telematics umożliwi menedżerom przeglądanie danych o stanie, produktywności i bezpieczeństwie każdego pojazdu, przy użyciu aplikacji komputerowej oraz szybkie oszacowanie, gdzie powinno być podjęte działanie. W tym celu, za pośrednictwem chmury Ford’s Transportation Mobility Cloud, w czasie rzeczywistym będą przepływać dane, wybrane przez producenta bezpośrednio z samochodów flotowych. 

 

Także zapowiadana już w ubiegłym roku usługa Ford Data Services daje dużym flotom możliwość wprowadzania z chmury do ich systemów indywidualnie skonfigurowanych pakietów danych samochodów.

 

Ford koncentruje się równie mocno na potrzebach drobnych przedsiębiorców i kierowców. Aplikacja FordPass została już upowszechniona wśród właścicieli pojazdów, dostarczając cały zestaw praktycznych funkcji, zwiększających wygodę, bezpieczeństwo i wydajność. Zawiera nowe elementy dostosowane do użytkownika, jak na przykład funkcję parkingową, która pozwala wybierać parkingi pod kątem wysokości twojej ciężarówki.

 

W końcu tego roku Ford wprowadzi aplikację FordPass Pro, skierowaną specjalnie do właścicieli małych przedsiębiorstw, którzy posiadają od jednego do pięciu samochodów.

 

Ta przydatna aplikacja na smartfony dostarczy właścicielom narzędzie, informujące o gotowości ich pojazdów do pracy.

 

Strategiczne partnerstwa dla przyszłości

 

Elementem decydującym o wiodącej pozycji Forda w segmencie samochodów użytkowych jest wzrost roli strategicznych partnerstw i sojuszy, wspierających kluczowe obszary, od modyfikacji pojazdów do rozwoju produktów, włączając wieloletnie joint venture z Ford Otosan w Turcji, gdzie powstaje większość rodziny Transita.

 

Program Qualified Vehicle Modifier (QVM) został rozszerzony do 100 akredytowanych firm zajmujących się adaptacją pojazdów w całej  Europie, Ford zaś dąży do podwojenia tej liczby w roku 2020. Każdy partner QVM posiada unikalny dostęp do informacji technicznej o pojeździe na poziomie producenta, a Ford współpracuje ściśle ze swoimi partnerami, dostarczając łatwe do przystosowania produkty, takie jak obniżone podwozie Transita o konstrukcji szkieletowej, wprowadzone do sprzedaży w 2018 roku.

 

Rozwijany jest popularny projekt Forda „one stop shop”, który jest skierowany do klientów, chcących wygodnie zamówić gotowe adaptowane pojazdy za pośrednictwem salonu sprzedaży Forda. W końcu 2020 roku w Centrach Transita będzie można zamówić 40 modyfikacji od partnerów programu QVM, od wywrotek, do vanów chłodni.

 

Europejska sieć Centrów Transita odgrywa istotną rolę, wspomagając klientów Forda w każdym momencie podczas posiadania pojazdu, od określenia optymalnego wyboru samochodu i typu napędu, do maksymalizacji czasu pracy.

 

Każde z 950 Centrów Transita – wzrost z 750 w 2014 – oferuje pakiet wsparcia klienta, oparty na zapewnieniu obsługi serwisowej w systemie Transit24, który obejmuje takie usługi jak:

 • priorytetowe nagłe naprawy,
 • serwis na poczekaniu,
 • rozszerzone godziny pracy i przyspieszoną dostawę części.

 

Nowe inicjatywy obejmują korzystanie z mobilnego dostępu do ciężarówek serwisowych i narzędzia do zarządzania czasem wyłączenia z ruchu, obie funkcjonalności przeznaczone do optymalizacji produktywności klienta.

 

Ford Motor Company i Volkswagen AG poinformowały w styczniu o pierwszych formalnych umowach w ramach szerokiego sojuszu. W ramach tego sojuszu Ford opracuje i będzie budował średniej wielkości pick-upy dla obu firm, które spodziewane są na rynku już w 2022 roku; do Forda będzie należało opracowanie i produkcja większych samochodów dostawczych, przeznaczonych dla europejskich klientów, natomiast po stronie Volkswagena leży przygotowanie miejskiego vana.

 

# # #

 

Tourneo Custom Plug-In Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 75 g/km, szacowane zużycia paliwa od 3,3 l/100 km

Transit Custom Plug-In Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 75 g/km, szacowane zużycia paliwa od 3,3 l/100 km

Transit EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 144 g/km, szacowane zużycia paliwa od 7,6 l/100 km

Transit Custom EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 139 g/km, szacowane zużycia paliwa od 6,7 l/100 km

Tourneo Custom EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 137 g/km, szacowane zużycia paliwa od 7,0 l/100 km

 

*Oficjalnie homologacyjne dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną opublikowane przed wejściem samochodu do sprzedaży.

 

**Deklarowane zużycie paliwa / zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 692/2008 w aktualnym brzmieniu. Informacje dotyczące zużycia paliwa oraz emisji CO2 odnoszą się do danej wersji modelu, a nie do konkretnego egzemplarza. Przyjęta procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów. Należy pamiętać, iż oprócz efektywności paliwowej samochodu ,na rzeczywiste zużycie paliwa lub energii elektrycznej, poziom emisji CO2 oraz zasięg w bezemisyjnym trybie jazdy ma również wpływ styl prowadzenia pojazdu oraz szereg innych czynników niezwiązanych z techniką motoryzacyjną. CO2 jest główną przyczyną powstawania efektu cieplarnianego, którego konsekwencją jest zjawisko globalnego ocieplenia klimatu.

 

O platformie Transportation Mobility Cloud

 

Platforma Transportation Mobility Cloud jest pierwszą opartą na chmurze platformą, która przy pomocy aplikacji łączy pojazdy, kierowców, pasażerów i miasta. Platforma jest zbudowana i zarządzana przez firmę Autonomic, LLC, ostatnio zakupioną jako dział firmy Ford Smart Mobility, LLC. TMC pomaga operatorom logistycznym budować nowoczesne, cyfrowe firmy transportowe, zbliżające się do standardów obowiazujących w przemyśle. Wiecej informacji dotyczących TMC i Autonomic znajdziecie na stronie www.autonomic.ai.Źródło: Ford

 Pisaliśmy również
» Ford przyspiesza realizację zapowiedzianej elektryfikacji wraz z pojawieniem się Mustanga Mach-E i unikalnym pokazem drogowym: Go Electric
» Kurtka Emoji Forda pomaga ludziom dzielić się drogą! [FILM]
 Inne artykuły
» Volvo Cars wnioskuje do ONZ w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego 2020-02-20
  Volvo ONZ Volvo Cars wzywa dziś rządy i organy regulacyjne na całym świecie do rozwiązania problemu dużej nierówności w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego między gospodarkami rozwiniętymi i rozwijającymi się. Pomimo postępów poczynionych w ostatnich dziesięciolecia... więcej »

» Honda powiększa ofertę modelu Civic Type R o dwie nowe wersje! [ZDJĘCIA] 2020-02-20
  Civic Type R Limited Edition i Sport Line Honda powiększa ofertę modelu Civic Type R o dwa nowe warianty – Limited Edition i Sport Line. Bazując na dynamice standardowego Civica Type R GT, każda z nowych odmian tego modelu oferuje inny styl i charakterystykę osiągów, co zwiększa atrakcyjność wie... więcej »

» Volkswagen Group Polska oraz Shell wprowadzają nowy olej silnikowy 0W-30 Longlife III FE 2020-02-18
  olej 0W-30 Longlife III FE Nowoczesne wysokoprężne i benzynowe jednostki napędowe montowane w nowych samochodach Grupy Volkswagen wymagają stosowania oleju syntetycznego o niskiej lepkości, który zapewnia lepsze smarowanie, a także bardziej stabilne parametry w szerszym zakresie tempera... więcej »

» Audi i Ericsson zacieśniają współpracę nad wdrożeniem technologii 5G w procesy produkcyjne 2020-02-18
  Audi i Ericsson 5G Audi podejmuje kolejny krok w kierunku produkcji opartej na technologii 5G. Wraz ze szwedzkim dostawcą rozwiązań sieciowych koncernem Ericsson, cztery pierścienie prezentują nowy projekt pilotażowy w zakresie interakcji człowiek-robot. Jednym z pierwszych przy... więcej »

» Robert Kubica opowiada o planach na nadchodzący sezon 2020-02-18
  Kubica DTM 2020 W sezonie 2020 do BMW Turbo Power w DTM po raz pierwszy dołączy prywatny zespół kliencki. Francuski zespół ART Grand Prix wraca do serii z BMW M4 DTM. Liczba samochodów wyścigowych BMW w stawce wzrośnie tym samym do siedmiu. Za kierownicą prywatnego BMW M4 DTM... więcej »

» Bramkarz FC Barcelony Marc ter Stegen globalnym ambasadorem marki CUPRA 2020-02-18
  Cupra Marc ter Stegen, Marc ter Stegen CUPRA Jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, Niemiec Marc ter Stegen, dołączył do grona globalnych ambasadorów CUPRA. Zawodnik grający w barwach klubu FC Barcelona otrzymał do dyspozycji jeden z 1999 samochodów CUPRA Ateca Limited Edition. Piłkarz po raz pierwsz... więcej »

» Norweska Policja będzie jeździła samochodami Volvo 2020-02-18
  Volvo policja Volvo Car Norway podpisało umowę, w ramach której samochody naszej marki zasilą flotę norweskiej Policji. Wśród radiowozów, będą także modele V90 Cross Country przystosowane do potrzeb specjalnych jednostek dokonujących patroli z pomocą psów. Bagażniki tych au... więcej »

» Volkswagen Group Components i E.ON opracowały innowacyjną stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych 2020-02-17
  Volkswagen E.ON Powstanie gęstej sieci publicznych ładowarek do samochodów elektrycznych będzie możliwe znacznie szybciej, niż się dotąd wydawało. E.ON i Volkswagen Group Components przedstawiły w Essen prototyp przenośnej ultraszybkiej stacji ładowania. Jest ona wyposażona w... więcej »

» 36 punktów ładowania samochodów elektrycznych na terenie Volkswagen Group Polska 2020-02-17
  Volkswagen ladowarki, Volkswagen stacje ladowania W ofercie marek Grupy Volkswagen w Polsce są samochody elektryczne i hybrydowe typu plug-in w niemal każdym segmencie rynku – od aut miejskich po dostawcze. Coraz więcej pracowników spółki Volkswagen Group Polska korzysta z takich samochodów na co dzień.... więcej »

» Burzliwy dla Audi dzień wyścigu Formuły E w Meksyku 2020-02-17
  Audi Formula E Meksyk 2020 Po trzech z rzędu latach zwycięstw, w wyścigu Formuły E w Meksyku w roku 2020, Audi Sport ABT Schaeffler zadowolić musiało się szóstym miejscem Lucasa di Grassi. Dzięki ogromnemu wysiłkowi całego zespołu, Daniel Abt po groźnym wypadku podczas rozgrzewki mógł s... więcej »

» Ponad 500 tys. wyprodukowanych samochodów w fabryce SEAT-a w 2019 r. 2020-02-17
  seat fabryka W zeszłym roku zakłady SEAT-a w Martorell co 40 sekund opuszczał nowy samochód. Z linii produkcyjnych hiszpańskiego producenta zjechało 500 005 samochodów, czyli o 5,4% więcej niż w 2018 roku (474 300 aut), co zarazem oznacza największy wolumen produkcji od 20... więcej »

» PGE Nowa Energia we współpracy z siecią dealerską Grupy Volkswagen zainstaluje do 300 nowych punktów ładowania aut elektrycznych 2020-02-17
  Volkswagen PGE Przedstawiciele Volkswagen Group Polska, Stowarzyszenia Dealerów – podmiotu reprezentującego autoryzowanych dealerów i partnerów serwisowych Grupy Volkswagen oraz PGE Nowa Energia zawarli porozumienie dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania sa... więcej »

» Ford przyspiesza realizację zapowiedzianej elektryfikacji wraz z pojawieniem się Mustanga Mach-E i unikalnym pokazem drogowym: Go Electric 2020-02-14
  Ford Go Electric Ford zaprezentował wczoraj po raz pierwszy całkowicie nowego Mustanga Mach-E europejskiej opinii publicznej, inaugurując w ten sposób nowe wydarzenie pod nazwą „Go Electric”, które pomoże konsumentom w całej Europie dokonać świadomego przeniesienia... więcej »

» Mitsubishi Outlander z nagrodą Kelley Blue Book 2020 2020-02-13
  Mitsubishi Outlander logo Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) ogłosiła, że Mitsubishi Outlander 2020 został uhonorowany nagrodą Kelley Blue Book 2020 w kategorii 5-letnich kosztów użytkowania średniej wielkości SUV-ów z trzema rzędami siedzeń. Nagroda wyróżnia nowe pojaz... więcej »

» Nowa Honda Jazz zapewnia wysokie osiągi hybrydy i zaawansowaną łączność 2020-02-12
  Honda Jazz 2020 Nowa Honda Jazz oferowana w standardzie z technologią hybrydową e:HEV zapewnia łatwość prowadzenia oraz efektywne i szybkie reakcje na działania kierowcy. Ten całkowicie nowy kompaktowy samochód oferuje najbardziej atrakcyjny pakiet rozwiązań w swoim segmencie... więcej »

» Wirtualne szkolenia i inteligentne algorytmy: Audi stawia na Smart Logistics 2020-02-12
  Audi Smart Logistics Regały, które same się opisują, współpraca w wirtualnej rzeczywistości i wysokiej mocy komputery, które autonomicznie podejmują decyzje: jak pokazują wybrane przykłady z różnych zakładów koncernu, w łańcuchu dostaw w Audi nie są to już wizje rodem z przyszłośc... więcej »

» Citroen C5 Aircross najlepszym kompaktowym SUV-em w plebiscycie Auto Lider 2020 2020-02-12
  Citroen C5 Aircross PHEV Organizowany przez redakcje tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto” plebiscyt „Auto Lider” to jeden z najstarszych i największych tego typu konkursów w Polsce. W tym roku czytelnicy obu magazynów oraz internauci wybiera... więcej »

» CUPRA wchodzi w 2020 rok z czterema nowymi modelami 2020-02-12
  CUPRA Leon 2020 20 lutego w Martorell nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby marki CUPRA. Wydarzeniu będzie towarzyszyć oficjalna premiera czterech pojazdów marki: dwóch wersji modelu CUPRA Leon, a także pierwszego elektrycznego samochodu wyścigowego CUPRA e-Racer oraz wyc... więcej »

» Volkswagen Samochody Dostawcze dostarczy 420 e-Crafterów francuskiej firmie Chronopost specjalizującej się w logistyce miejskiej 2020-02-11
  Volkswagen e-Crafter Chronopost, e-Crafter Volkswagen Samochody Dostawcze przez kolejne dwa lata realizować będzie zamówienie 420 e-Crafterów dla francuskiej firmy specjalizującej się w logistyce miejskiej – Chronopost. W pełni elektryczny e-Crafter został wybrany przez tę spółkę-córkę Grupy Le P... więcej »

» AudiStream: wirtualna podróż przez świat produkcji Audi w Ingolstadt 2020-02-11
  AudiStream Zobacz na ekranie produkcję karoserii Audi A3, jednym kliknięciem myszki przejdź na linię montażową Audi A4. Audi jest pierwszym na świecie producentem z branży motoryzacyjnej dającym użytkownikom możliwość interaktywnej, wirtualnej podróży przez fabrykę czter... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141
Wyświetlane: 0 - 20 z 22817 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |