FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1686 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1141 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Nowy Ford Mustang – sześć wcieleń ikony popkultury
  Dodano: 2019-06-03
Wyświetlono: 289 razy
Nowy Ford Mustang – sześć wcieleń ikony popkultury
Właśnie mija pięćdziesiąt pięć lat, od kiedy Ford zaprezentował światu pierwszego Mustanga. Wyjątkowość tego eleganckiego, sportowego samochodu od początku polegała na połączeniu amerykańskiej pewności siebie z europejskim szykiem. To spotkanie kontynentów zaowocowało autem-symbolem, które nie tylko zawładnęło amerykańskimi szosami, ale wkrótce również stało się częścią popkultury. W 2015 roku, czyli równo pięćdziesiąt od premiery pierwszego modelu, Ford zaprezentował specjalną wersję rocznicową GT 50 Years. Czy magia oparła się upływowi lat?
foto © MotoTarget

Kiedy Mustang debiutował, czyli ponad pół wieku temu, spodziewano się, że w pierwszym roku salony opuści 100 tysięcy modeli. Takie były w każdym razie ambitne, choć raczej wyważone, oczekiwania zarządu firmy oraz prognozy specjalistów z branży. Rzeczywistość postanowiła jednak po raz kolejny pokazać, jak bardzo jest nieobliczalna i już pierwszego dnia rozeszło się 22 tysięcy sztuk. Powtarzam: pierwszego dnia. I to wyłącznie na rynku amerykańskim. Reszta jest historią.

 

Ford Mustang — symbol na czterech kółkach

 

Dziś trudno jest przecenić wpływ Mustanga nie tylko na rozwój przemysłu motoryzacyjnego, ale również kulturę masową. Tym, z czego zdawano sobie sprawę w połowie lat sześćdziesiątych zeszłego stulecia, był fakt, że na rynku motoryzacyjnym pojawiło się właśnie auto wyjątkowe. Nie przypuszczano jednak, że tamtego pamiętnego roku narodziło się coś więcej – zjawisko kulturowe, uniwersalny symbol. A już na pewno nikt nie zakładał, że stanie się to tak szybko. Dziś wystarczy zamknąć oczy i wyobrazić sobie amerykańską autostradę przecinającą niczym rana niegościnny, na wpół pustynny krajobraz, by przed oczami stanęło coś jeszcze – czerwony, rozpędzony Ford Mustang. Kropelka krwi sunąca po czarnej bruździe asfaltu. Esencja wolności. Seks, prędkość i rock and roll na czterech kółkach. Niewiele samochodów rozpoznawalnością może dorównać Mustangowi. I, co najważniejsze, nie zmienia się to mimo przekroczonego półwiecza. Ford konsekwentnie pielęgnuje smukłą, choć odpowiednio muskularną (przecież to Amerykanin!), sylwetkę swojej dumy.

 

 


Być jak Steve McQueen

 

Być może dzięki tej konsekwencji w działaniu, Ford Mustang pozostaje amerykańskim klasykiem i ikoną pop kultury nie mniejszą niż utwór „Born To Be Wild” zespołu Steppenwolf, czy legendarny aktor Steve McQueen. Ten ostatni był, a właściwie nadal jest, zresztą z Mustangiem związany w sposób szczególny – to on za pośrednictwem swoich filmów po raz pierwszy pokazał światu, jak bardzo cool jest siedzieć za kółkiem takiego pojazdu. Któż nie pamięta kanonicznego thrillera „Bullit” ze scenami pościgów samochodowych, które przez dziesięciolecia były punktem odniesienia dla twórców tego typu kina na całym świecie? To właśnie tam McQueen zdzierał opony Mustanga pierwszej generacji. Tymczasem oniemiali widzowie – zwłaszcza ci młodsi – marzyli, by choć raz przejechać się tym cacuszkiem. Wielu z nich kilka lat później spełniło swój sen. Dziś Ford Mustang 2015, dzięki designowi odwołującemu się wprost do lat sześćdziesiątych minionego stulecia, daje tę samą szansę fanom klasyki. I to jest naprawdę godne podziwu, że pomimo zmieniających się trendów i rozwijających się technologii, Ford oparł się pokusie totalnego przemodelowania swojej legendarnej Marki. W ten sposób model z 2015 roku może stanąć obok tego pierwszego, uwielbianego przez pokolenia modelu i nikt nie powie, że są to dwa zupełnie inne samochody.

 

 

Czterokołowa rewolucja obyczajowa

 

Prace nad Mustangiem ruszyły już w 1960 roku, kiedy zespół marketingowców Forda zdał sobie sprawę, że w dobie rozkwitu rock and rolla czas skierować swoją uwagę w stronę młodych ludzi. Nowymi klientami będą już nie tylko stateczni ojcowie rodzin, oczekujący pakownych, familijnych wehikułów, ale zbuntowani nastolatkowie, których czas właśnie się zaczynał. Firmie potrzeba było czegoś zupełnie nowego, absolutnie wyjątkowego – czegoś, co połączyłoby klasę, wolność i amerykański optymizm. Stwierdzono, że ideałem będzie sportowa maszyna, która właściwie… wcale nie będzie sportowa. To dopiero zagwozdka! Pomocny okazał się research.

 

  

 

Wywiadowcy Forda raportowali, że na ulicach pojawia się coraz więcej małych, zgrabnych europejskich samochodów sportowych. To był wystarczający sygnał, by zacząć myśleć o pojeździe łączącym seksapil auta sportowego z praktycznością i ceną przeciętnego coupe. W ten sposób, na tablicy w zadymionej sali zebrań mieszczącej się w siedzibie głównej legendarnego koncernu, powstał pierwszy zarys nowego modelu samochodu.

 

Nowa nadzieja Forda musiała wejść z przytupem, więc nadano jej nazwę na cześć legendarnego samolotu myśliwskiego P-51 Mustang z czasów II wojny światowej. Orzeł wylądował 17 kwietnia 1964 roku na Światowej Wystawie w Nowym Jorku. Nowy model można było wtedy kupić za jedyne 2 368 dolarów (dziś jest to około 18 tysięcy). Pojazd do zaoferowania miał sztywny dach, prosty sześciocylindrowy silnik i trzybiegową manualną skrzynię biegów. Wewnątrz jednak ukrytych było wiele opcji, na które czekali nowi klienci – obywatele przełomowej, szóstej dekady XX wieku.

 

W ten sposób, zapewne nawet ku swojemu zaskoczeniu, Ford sprzedał okrągły milion Mustangów w ciągu 18 miesięcy od dnia premiery. Ten wynik pozwolił Mustangowi zająć pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się modeli T. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, był to idealny ruch ze strony Forda. W idealnym czasie, kiedy tworzył się nowy ład, a rewolucja obyczajowo-kulturalna trwała w najlepsze, młodzi Amerykanie dostali idealny samochód. To się nazywa „perfect timing”! Jeszcze cztery lata wcześniej ludzie prawdopodobnie nie byliby gotowi na takie zmiany! Dopiero połowa lat sześćdziesiątych, kiedy Elvis Presley stawał się powoli klasykiem, Beatlesi byli największymi gwiazdami, Rolling Stonesi nadawali nowe imię buntowi, The Who śpiewali o nowej generacji, a na linii startu czekało lato miłości, Ford Mustang mógł wjechać w pełnej glorii. Było to wejście prawdziwej gwiazdy. Szałowy, seksowny, lekki, a jednocześnie stosunkowo niedrogi samochód był odpowiedzią na potrzeby nowej Ameryki. Nieczęsto w historii pojawia się tak popularne i modne auto, na które właściwie każdy może sobie pozwolić!

 

Filmowy amant

 

Popularności Mustanga pomogło kino, a zwłaszcza wspomniany„Bullit”, który był największym przebojem kinowym 1968 roku. Po premierze tego filmu każdy młody mężczyzna chciał być jak Steve McQueen, a zapewne znalazłyby się również dziewczęta gotowe wskoczyć w jego spodnie. Po „Bullicie”, Mustang wystąpił jeszcze w kilkudziesięciu filmach. Kierowała nim Farrah Fawcett na planie „Aniołków Charliego”, zagrał jedną z głównych ról w obu wersjach „Gone in 60 Seconds (z 1974 i 2000 roku), wystąpił w dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda („Goldfinger” z 1964 roku i „Diamenty są wieczne” z 1970), dołączył do czterokołowej obsady kilku filmów z serii „Szybcy i wściekli”, a nawet zamieniał się w robota w „Transformersach” Michaela Baya. Tylko kilka samochodów miało podobny wpływ na popkulturę. Poza Mustangiem był to na pewno Volkswagen Beetle z filmów o garbusie „Herbiem”, Pontiac Trans Am z serialu „Knight Rider” i DeLorean DMC-12, czyli gwiazda trzech części „Powrotu do przyszłości”.

 

Dla prawdziwej gwiazdy srebrny ekran to jednak nie wszystko. Jak wiadomo, każdy ambitny artysta pragnie pokazać się na wielu polach. Nie inaczej było w przypadku Forda Mustanga, który wprost z planu filmowego wjechał w świat gier wideo. W ten sposób udało mu się zaliczyć występy w takich przebojach konsolowych jak m.in.: Test Drive Unlimited, Project C.A.R.S, seria „Need For Speed” oraz ultraprzebojowej Grand Theft Auto V. Jakaż to gratka dla skomputeryzowanego fana klasycznych wozów, móc pognać wirtualną szosą za kierownicą Mustanga.

 

Nowy Ford Mustang – powrót do przyszłości

 

Po takiej wyczerpującej dawce historii czas najwyższy powrócić do przyszłości, czyli zasadniczo do teraźniejszości. Ostatnia jak dotąd, szósta generacja Forda Mustanga zadebiutowała 5 grudnia 2013 roku w Barcelonie. Sześć lat temu w Center de Convencision International 24 tysiące widzów zobaczyło po raz pierwszy najnowszą odsłonę czterokołowej legendy. Nowością w stosunku do poprzednich generacji, poza odświeżonym designem, były rozwiązania techniczne po raz pierwszy w historii opracowane specjalnie z myślą o tym modelu. Zarówno płyta podłogowa, jak i silniki od pierwszej kreski w notatniku projektanta, do ostatniej śrubki na linii produkcyjnej, powstawały z myślą o tym samochodzie. Co więcej, inaczej niż jego poprzednicy, Mustang szóstej generacji trafił do oficjalnej dystrybucji na terenie całej Europy, w tym rzecz jasna do Polski. Już w 2015 roku podpisano kontrakty na 262 modeli. Swoim Mustangiem można było wyjechać od dealera, inwestując już ok. 157 tys. zł.

 

 

Klienci na Starym Kontynencie otrzymali również specjalny, czterocylindrowy silnik 2.3 l EcoBoost z turbosprężarką i wtryskiem bezpośrednim. Moc rozwijana przez motor to 309 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosił 407 Nm. Europejczycy otrzymali również do wyboru odświeżony silnik 3.7 l V6 dysponujący mocą ponad 300 KM lub silnik V8 o mocy 421 KM I pojemności 5.0 l. Jednostka to zmodernizowana konstrukcja znana z poprzedniej generacji Mustanga.

 

Więcej na temat nowych modeli Forda Mustanga dowiecie się z oficjalnej strony producenta: https://www.ford.pl/osobowe/mustang.


W styczniu 2017 Ford dokonał modernizacji Mustanga VI, zapewniając mu tym samym trzy gwiazdki w teście bezpieczeństwa. Samochód doczekał się kilku wersji, m.in.: GT, 50 Year Limited Edition, 50 Year Limited Edition Convertible (na bazie kabrioletu) oraz GT F-35 Lightning II Edition. Ten ostatni model to właściwie ciekawostka, bowiem zaprezentowano jedynie pojedynczy egzemplarz, którego design wzorowany był na myśliwcu Lockheed Martin F-35 Lightning II.

 

Szósta generacja amerykańskiej legendy to samochód w pełni nowoczesny, któremu nie odebrano jednak ducha. Jak wspominaliśmy wcześniej, w konfrontacji ze swoim antenatem nowy model nie wypada wcale jak nadmiernie stechnicyzowany gadżet na czterech kółkach. To wciąż ten sam „hajłej” i ta sama piosenka, choć wyprodukowana w nowoczesnym studiu z użyciem najnowszego oprogramowania. Steve McQueen z radością usiadłby za kółkiem takiego pojazdu.Źródło: Mototarget.pl

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Zlot Forda Mustanga 2018:
w lewo
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
Zlot Forda Mustanga 2018
© MotoTarget
w prawo
Nowy Ford Mustang: potulny lub narowisty:
w lewo
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
Nowy Ford Mustang
© Mototarget.pl
w prawo
 Inne artykuły
» Już można zamawiać nowego T-Roca w wersji R 2019-08-22
  T-Roc R Od lat litera „R” zdobi najbardziej sportowe wersje modeli Volkswagena. Topowa wersja – R – T-Roca uzupełnia ofertę bardzo popularnego SUV-a . Czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 2.0 TSI generuje maksymalną moc 221 kW/300 KM i maks... więcej »

» Nowy Wiceprezes wykonawczy ds. zakupów SEAT-a 2019-08-22
  SEAT Alfonso Sancha Od początku września Alfonso Sancha dołączy do Komitetu Wykonawczego SEAT-a, w którym zastąpi Klausa Zieglera na stanowisku Wiceprezesa wykonawczego ds. zakupów. Ustępujący ze stanowiska Klaus Ziegler od przyszłego miesiąca będzie pełnił funkcję szefa działu z... więcej »

» Diesel poniżej 5 złotych za litr 2019-08-22
  Diesel paliwo Zgodnie z wcześniejszymi prognozami analityków jesteśmy oto świadkami obniżek cen na polskich stacjach benzynowych.... więcej »

» MMC zapewnia tanie ładowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Japonii 2019-08-22
  Mitsubishi Outlander PHEV 2019 Mitsubishi Motors wprowadza nowy plan energetyczny MC Retail Energy, umożliwiający nielimitowane ładowanie samochodów elektrycznych w nocy. Klienci skorzystają z niego już w październiku.... więcej »

» Menu dla polskich kierowców – co powinniśmy jeść w trasie? 2019-08-22
  SEAT jedzenie Podczas całodziennej podróży samochodem człowiek może spalić nawet 1000 kalorii, co jest porównywalne z 50-minutowym treningiem biegacza. Niewłaściwa dieta może bezpośrednio wpłynąć na samopoczucie i poziom koncentracji, które w przypadku kierowców mają bardz... więcej »

» Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant 2019-08-22
  Audi RS 6 Avant 2019 25 lat linii RS, 25 lat wysokowydajnych Audi kombi. Prezentując nowe Audi RS 6, Audi Sport otwiera nowy rozdział w historii usportowionego Avanta. Jeszcze więcej mocy w połączeniu ze zwiększoną dzięki systemowi mild hybrid wydajnością, zamienia RS 6 Avant w do... więcej »

» 99 zastrzyków adrenaliny – Volkswagen ID.R na Tianmen Mountain Big Gate Road 2019-08-20
  Volkswagen ID.R Tianmen Mountain Big Gate Road Wielkimi krokami zbliża się kolejna rekordowa próba, którą podejmie Volkswagen ID.R – już 2-go września w Chinach Romain Dumas za kierownicą elektrycznego auta wyścigowego Volkswagena ustanowi referencyjny czas przejazdu trasą Tianmen Mountain Big Gate R... więcej »

» Światowe premiery Opla na IAA 2019: nowa Astra, nowa Corsa i Grandland X hybryda plug in 2019-08-20
  Opel Grandland X Hybrid4 Tegoroczne światowe premiery Opla na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie (dni prasowe: 10–11 września; dni dla publiczności: 12–22 września) są zapowiedzią zróżnicowanego rozwoju motoryzacji. Targi IAA to miejsce debiutu noweg... więcej »

» Ford tworzy zespoły wyścigowe w coraz popularniejszej dziedzinie e-sportu 2019-08-20
  Fordzilla logo Na całym świecie miliony ludzi każdego dnia zasiadają za kierownicą wirtualnego pojazdu Forda i cieszą się wyścigami, rywalizując z przyjaciółmi w grupach społeczności internetowych. Firma będzie szukała najlepszych kierowców gier on-line, aby stworzyć swoje p... więcej »

» Kolor samochodu. Jaki wybieramy najchętniej i dlaczego? 2019-08-20
  SEAT kolory W Turkmenistanie nie zobaczysz czarnych samochodów, a w Indiach niemal co trzeci pojazd pokryty jest srebrnym lakierem. Jeśli jednak spojrzeć na światowe tendencje, jeden kolor okazuje się szczególnie dominujący. Co determinuje wybór danej barwy samochodu prze... więcej »

» Seat Arona 1.0 TSI 115 KM DSG: crossover bez wad |TEST 2019-08-20
  Arona 2019 Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany s... więcej »

» Volkswagen ID. BUGGY przykuwa spojrzenia podczas prestiżowego pokazu 2019-08-19
  ID. BUGGY Pebble Beach Volkswagen ID. BUGGY po raz pierwszy pojawia się na drogach i plażach Kalifornii. Model został zaprezentowany w Pebble Beach Concours d’Elegance podczas kultowego Monterey Car Week. Od chwili światowego debiutu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowe... więcej »

» Ruszyły wstępne rezerwacje nowego Peugeot e-208 w Polsce 2019-08-19
  Peugeot e-208 Nowy PEUGEOT 208 debiutuje na polskim rynku. Po raz pierwszy w historii marki ten najnowszy model będzie dostępny z trzema różnym napędami: z silnikami spalinowymi (benzynowym i wysokoprężnym) oraz z napędem elektrycznym. ... więcej »

» PSA zbuduje nową fabrykę w Gliwicach 2019-08-19
  Opel Gliwice 2019 Setki miejsc pracy ma zapewnić nowy zakład Opel Manufacturing Poland w Gliwicach. W Polsce mają być produkowane samochody dostawcze dla całego koncernu PSA (Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall).... więcej »

» Sukces marki Citroen na polskim rynku 2019-08-18
  C5 Aircross Citroën kontynuuje ofensywę i kolejny raz notuje świetne wyniki na polskim rynku. Według najnowszego raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego marka Citroën zanotowała w lipcu wzrost sprzedaży nowych samochodów w porównaniu z lipcem 2018 r. To kolejn... więcej »

» W lipcu marka Volkswagen zwiększa dostawy w USA, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku 2019-08-18
  Volkswagen lipiec 2019 W lipcu marka Volkswagen dostarczyła klientom na świecie 489.000 samochodów, czyli o 3,3 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Od stycznia do lipca Volkswagen przekazał klientom niemal 3,49 miliona aut, to jest o 3,8 procent mniej niż rok wcze... więcej »

» Nowa deklaracja koncernu Volkswagen określająca działania na rzecz środowiska 2019-08-18
  ID.3 Wszystkie działania służące ochronie środowiska koncern Volkswagen będzie odtąd realizował w ramach nowej misji dotyczącej środowiska „goTOzero”. Oliver Blume, odpowiedzialny w zarządzie koncernu za o... więcej »

» Ford zwiększy zaangażowanie w rynek gier komputerowych 2019-08-16
  Ford Gamescome 2019 Ford przedstawi w przyszłym tygodniu podczas Gamescom informacje dotyczące zaangażowania firmy w e-sport – nową dziedzinę, opanowującą Internet i największe sportowe areny, dzięki zainteresowaniu milionów ludzi na całym świecie.... więcej »

» Nowy Passat w bazowej wersji Essence już od 99 990 złotych 2019-08-15
  Passat 2019 Oferta nowego Passata uległa poszerzeniu. Początkowo dostępne były dwie droższe odmiany modelu – Business i Elegance, teraz ofertę uzupełnia podstawowa, która nosi nazwę Essence. Passat Essence może być napędzany jednym z dwóch 150-konnych silników do wy... więcej »

» Najmocniejsze Porsche Cayenne to hybryda plug-in! 2019-08-13
  Cayenne Turbo S E-Hybrid Porsche nadal konsekwentnie koncentruje się na elektromobilności – po linii modelowej Panamera teraz również gama Cayenne wzbogaca się o flagowy wariant w postaci hybrydy plug-in. Cayenne Turbo S E-Hybrid oraz Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé czerpią swoją... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118
Wyświetlane: 0 - 20 z 22341 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |