FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1680 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1140 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Miejskie, innowacyjne, przyjazne środowisku
  Dodano: 2019-07-15
Wyświetlono: 145 razy
Miejskie, innowacyjne, przyjazne środowisku
Mieszkańcy miast nie są skazani na poruszanie się samochodem. Mogą korzystać z coraz większej liczby innych rozwiązań. Koncern Volkswagen opracował wiele alternatywnych środków transportu.
foto © SEAT

W 1950 roku statystycznie mniej niż co trzeci człowiek żył w mieście, dzisiaj jest to ponad połowa ludzkości i ta liczba wciąż rośnie. Globalna urbanizacja ma wpływ na branżę transportową. Wraz z liczbą mieszkańców w wielkich miastach wzrasta liczba samochodów, a przez to natężenie ruchu. Żeby zapobiec paraliżowi komunikacyjnemu, ale także po to, by sprostać zmieniającym się potrzebom mieszkańców poszukujących nowoczesnych środków do przemieszczania się w mieście, należy poszukiwać nowych możliwości.

 

 

Znalazł je koncern Volkswagen, który przedstawił wiele rozwiązań w zakresie transportu miejskiego, zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Chodzi nie tylko o to, żeby mieszkańcy miast korzystali z usług carsharingowych oferowanych przez MOIA czy WeShare, lecz także żeby skłonić ich do inteligentnej mikromobilności. Już dzisiaj mieszkańcy oraz osoby przyjeżdżające do miasta z zewnątrz mogą pozostawić samochód w domu, przy hotelu lub na publicznym parkingu i udać się do centrum korzystając z mniejszych, bezemisyjnych pojazdów.

 

Innowacyjne środki transportu mogą trwale zmienić przyzwyczajenia mieszkańców miast i pozwolą na efektywniejsze wykorzystanie ograniczonej przestrzeni w metropoliach. Prezentujemy produkty oferowane przez koncern Volkswagen i należące do niego marki.

 

Mały i zgrabny: Cityskater

 Volkswagen Cityskater to trzykołowy elektryczny skuter przeznaczony do jazdy w mieście

 

Kompaktowego Cityskatera marka Volkswagen dopracowuje już od pewnego czasu, niedługo rozpocznie się jego seryjna produkcja. W przeciwieństwie do typowej elektrycznej hulajnogi, Cityskater ma jedno koło z tyłu i dwa z przodu; każda stopa kierującego ma stabilne podparcie. W utrzymaniu stabilności pomaga również drążek kierowniczy; kierunek jazdy nadaje się pojazdowi tak, jak podczas jazdy na nartach – poprzez intuicyjne przenoszenie ciężaru ciała z jednej nogi na drugą.

 

Mały trójkołowiec osiąga maksymalną prędkość 20 km/h i może pokonywać odległości do 15 km. Ponieważ pojazd bez obawy o utratę stabilności może przechylać się pod kątem 22 stopni, jazda w zakrętach nie stanowi dla niego problemu. Elektryczny silnik Cityskatera umieszczony przy tylnym kole rozwija moc do 350 wat. Litowo-jonowy akumulator można zasilić energią 200 Wh. Ważne w codziennym użytkowaniu jest także to, że akumulator do 50 procent pojemności można zasilić w czasie krótszym niż godzina korzystając z domowego gniazda prądu (230 wolt). Złożony pojazd mieści się w bagażniku samochodu, a dzięki temu, że waży niecałe 15 kg można go też łatwo przewozić w metrze.

 

Na siedząco lub stojąco: Streetmate

 Studyjny pojazd Volkswagena nosi nazwę Streetmate, można nim jeździć na stojąco lub siedząc

 

W najbliższych latach na ulicach może znaleźć się także Streetmate – kolejny pojazd Volkswagena. Ma on zasięg 60 km, może więc być z powodzeniem wykorzystywany zamiast samochodu, zwłaszcza że nie dotyczą go problemy z parkowaniem, nie powoduje hałasu, ani nie emituje zanieczyszczeń w miejscu, w którym jest użytkowany. Streetmate osiąga prędkość 45 km/h, a bezpieczeństwo jazdy zapewniają hamulce tarczowe i system ABS. Podczas hamowania silnik umieszczony przy piaście tylnego koła działa jak generator i poprzez rekuperację odzyskuje powstającą energię.

 

Szczególną cechą Stretmate’a jest i to, że można z niego korzystać wygodnie siedząc. Przygotowano jednak również wersję, którą po złożeniu siedzenia można jeździć na stojąco. Masa studyjnego pojazdu wynosi zaledwie 70 kg. Jego środek ciężkości znajduje się nisko, ponieważ wyjmowany litowo-jonowy akumulator umieszczono w podłodze. Pojemność akumulatora to 1,5 kWh.

 

Streetmate jest przeznaczony głównie dla użytkowników, którzy cenią lifestylowe środki transportu i chcą używać tego innowacyjnego pojazdu do codziennych dojazdów do pracy i domu.

 Mikromobilność ma dla koncernu Volkswagen duże znaczenie. Na zdjęciu – Streetmate marki Volkswagen 

 

Komfortowy i zwrotny: SEAT Minimó

 SEAT Minimó ma zalety elektrycznego samochodu i motocykla

 

Własną strategię w zakresie mikromobilności opracował również SEAT – koncepcyjny Minimó pokazuje jak hiszpańska marka wyobraża sobie przyszłe miejskie środki transportu. Konstruując SEATA Minimó połączono zalety dwóch rodzajów pojazdów: bezpieczeństwo i wygodę samochodu ze zwrotnością motocykla, który dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca podczas parkowania.

 

Koncepcyjny pojazd wyposażony w wyłącznie elektryczny napęd może przewozić dwie osoby. Dzięki systemowi wymiennych akumulatorów w ciągu zaledwie paru minut Minimó jest gotowy do dalszej jazdy; jego zasięg wynosi ponad 100 km. Innowacyjny pojazd bardzo dobrze nadaje się do wykorzystania w systemie carsharingu: pracownicy serwisu mogą na miejscu wymieniać akumulatory, bo mikromobilem Seata nie trzeba jeździć do stacji ładowania. Zmniejsza to efektywne koszty użytkowania o 50 procent.

 

SEAT eXS Kickscooter

 

W grudniu 2018 roku SEAT wprowadził do sprzedaży na hiszpańskim rynku elektryczną hulajnogę eXS powered by Segway. Elektryczna hulajnoga ma diodowe światła z przodu i z tyłu oraz LED-owe wskaźniki prędkości jazdy, stanu naładowania akumulatora i wybranego trybu jazdy. Amortyzatory i bardzo stabilne kółka sprawiają, że Kickscooterem eXS można się poruszać nawet po brukowanych jezdniach.

 

Hiszpańska marka sprzedała już ponad 7.000 egzemplarzy tego pojazdu, przede wszystkim w Hiszpanii. Teraz dołączyć mają inne kraje europejskie. SEAT zamierza również otworzyć wraz z partnerami serwis umożliwiający wspólne korzystanie z elektrycznych hulajnóg („kicksharing”). Na początek mieszkańcom Madrytu zostanie oddanych do dyspozycji 530 egzemplarzy eXS.SEAT eXS znajduje się w Hiszpanii w sprzedaży od grudnia 2018 roku

 

Elektryczny rower bez klasycznych pedałów: KLEMENT marki SKODA

 KLEMENT przygotowany przez SKODĘ to futurystyczny rower bez klasycznych pedałów, napędzany energią elektryczną

 

KLEMENT to innowacyjny pojazd typu crossover opracowany przez SKODĘ i przeznaczony do użytku w mieście. Elektryczny dwukołowiec powinien przypaść do gustu zwłaszcza młodym ludziom, którzy szukają czegoś innego niż zwykły samochód czy klasyczny rower i chcą przemieszczać się nie zanieczyszczając środowiska. Odpowiadając na ich potrzeby KLEMENT jest szybki, wygodny, skomunikowany ze światem, przyjazny środowisku i zapewnia mnóstwo frajdy podczas jazdy.

 

KLEMENT ma aluminiową ramę w nowoczesnym kształcie; stopy kierowcy spoczywają na nieruchomych pedałach-podpórkach. Pojazdem steruje się nachylając stopą pedał – jeśli naciśnie się jego przednią część silnik umieszczony przy piaście koła sprawi, że pojazd przyspieszy. Jeśli pedały zostaną odchylone do tyłu z przodu uruchomi się hydrauliczny hamulec tarczowy z ABS. Studyjny pojazd z elektrycznym silnikiem przy tylnym kole osiąga prędkość 45 km/h; dwa akumulatory litowo-jonowe pozwalają mu pokonać odległość 62 km.

 

Łatwa logistyka w mieście: Volkswagen Cargo e-Bike

 

Volkswagen Group Services i Volkswagen Samochody Użytkowe opracowały wspólnie pojazd o nazwie Cargo e-Bike – elektryczny rower do przewozu towarów, który może unieść ciężar do 210 kg (wraz z kierowcą). Pojazd ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Podczas jazdy Cargo e-Bikeiem kierowca jest wspierany mocą silnika elektrycznego, która wynosi 250 wat (48 wolt) i pozwala rozpędzić się do 25 km/h. Dlatego do kierowania towarowym rowerem nie są potrzebne prawo jazdy, ani ubezpieczenie.

 

Elektrycznemu silnikowi energii dostarcza litowo-jonowy akumulator (pojemność 500 Wh). Zasięg pojazdu wynosi 100 km. Nowością towarowego roweru jest system ułatwiający pokonywanie zakrętów – to nowoczesne rozwiązanie powoduje, że ładunek znajdujący się na platformie przewozowej nie przechyla się w zakręcie razem z rowerem, lecz zawsze znajduje się w pozycji poziomej.

 Cargo e-Bike to rower przeznaczony do przewozu towarów z innowacyjnym systemem przechyłu w zakrętach

 

Audi również przygotowało prototypowy pojazd: Audi e-tron scooter

 

Także Audi opracowało elektryczną hulajnogę – model o nazwie Audi e-tron scooter. Serwis komunikacyjny Audi „na żądanie” oraz prototyp tej elektrycznej hulajnogi umożliwiają łatwe i szybkie przemieszczanie się po terenie wystawy ogrodniczej, która trwa w Heilbronie jeszcze do 6 października. Pracownicy i mieszkańcy dzielnicy BUGA mają okazję przetestować nową hulajnogę Audi e-tron scooter, a ich opinie zostaną uwzględnione podczas dalszych prac nad prototypem. Przenośny akumulator składający się z recyklingowanych „baterii” e-trona zwiększa infrastrukturę zasilania w energię dostępną na terenie wystawy.Hulajnoga Audi e-tron Scooter znalazła praktyczne zastosowanie podczas wystawy ogrodniczej w HeilbronieŹródło: Audi, Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Volkswagen e-Crafter z tytułem Ekologicznego Dostawczego Samochodu Roku
» Prezes Volkswagen Group Polska: Grupa Volkswagen od 2016 roku wdraża najbardziej kompleksową inicjatywę elektryfikacji w globalnym przemyśle motoryzacyjnym
 Inne artykuły
» Volkswagen e-Crafter z tytułem Ekologicznego Dostawczego Samochodu Roku 2019-10-14
  EkoFlota nagroda 2019 W dniach od 9 do 11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się czwarte już Targi EkoFlota. To impreza będąca okazją do zaprezentowania najbardziej aktualnej oferty na rynku pojazdów niskoemisyjnych oraz rozwiązań ułatwiających tworz... więcej »

» Prezes Volkswagen Group Polska: Grupa Volkswagen od 2016 roku wdraża najbardziej kompleksową inicjatywę elektryfikacji w globalnym przemyśle motoryzacyjnym 2019-10-14
  ID.3 Impact mobility rEVolution 2019 „Impact mobility rEVolution 2019” to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie poświęcone przyszłości motoryzacji, elektromobilności i rozwojowi inteligentnej mobilności. W czasie dwóch dni wystąpiło aż 150 przedstawicieli branży motoryzacyjnej... więcej »

» Zimowy przegląd w ASO Honda 2019-10-14
  Honda Africa Twin 2020 Początek sezonu to czas, w którym motocykliści budzą się z zimowego snu. Pierwsze oznaki wiosny to zwykle sygnał, żeby umówić się na serwis i wykonać podstawowe czynności. W tym miejscu zazwyczaj spotykamy się z sytuacją, że maszyna czeka, temperatura sprzyja,... więcej »

» T-Roc w wersji R jest już dostępny w Polsce [CENA] 2019-10-14
  T-Roc R 2019 Mocny jak prawdziwy samochód sportowy, wszechstronny jak typowy SUV – od teraz topową odmianą T-Roca jest wersja R. Dzięki silnikowi o maksymalnej mocy 221 kW/300 KM, kompaktowy crossover przygotowany przez dział Volkswagen R przyspiesza do 100 km/h w 4,... więcej »

» Badania nad źródłami energii odnawialnej 2019-10-14
  Mitsubishi logo MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) bierze udział w wspólnych badaniach źródeł energii odnawialnej, prowadzonych na wyspie Sumba w Indonezji. Celem badania jest zapewnienie energii ze źródeł fotowoltaicznych, które mogą sprawdzić się na odległych wyspach, gdzi... więcej »

» Volvo S60 Polestar Engineered niebawem w Polsce 2019-10-14
  S60 T8 Polestar Engineered W środę 9 października w Volvo Car Warszawa zaprezentowano najnowszą, limitowaną wersję modelu S60 T8 Polestar Engineered. Ten sportowy i jednocześnie ekologiczny samochód już niebawem trafi na polski rynek w bardzo krótkiej serii. Model pokazuje także kolejny... więcej »

» Wyniki handlowe Audi we wrześniu 2019: sprzedaż nowych samochodów na całym świecie wzrosła o 4,5 procent 2019-10-10
  Audi wyniki 2019 Cztery pierścienie zamknęły wrzesień wynikami sprzedaży o 4,5 procent lepszymi niż wrzesień 2018. W ubiegłym miesiącu koncern dostarczył do klientów 145 400 nowych samochodów. Wyniki na poszczególnych, kluczowych rynkach były jednak bardzo zróżnicowane. Podcza... więcej »

» Nowy Golf na pierwszych szkicach 2019-10-10
  Golf 2020 Jeśli istnieje samochód, który zasłużył na miano bestsellera przez dziesięciolecia, jest nim właśnie Golf. Doskonalony z generacji na generację, ugruntował swoją pozycję na świecie. Volkswagen zaprezentuje Golfa ósmej generacji 24. października podczas światow... więcej »

» Nowy Ford Galaxy Vignale i udoskonalony S-MAX – bardziej stylowe, wygodniejsze i lepiej skomunikowane 2019-10-10
  S-MAX GALAXY 2019 Ford wprowadził udoskonalenia dla stylowego, sportowego samochodu rekreacyjnego S-MAX i przestronnego samochodu osobowego Galaxy, proponując jeszcze bardziej charakterystyczną stylistykę, większy komfort i lepszą łączność dla kierowców i pasażerów.... więcej »

» Elektryczne Volvo XC40 z nowym systemem operacyjnym Android opracowanym przez firmę Google 2019-10-10
  Volvo EV srodek Nowe elektryczne Volvo XC40 będzie rewolucyjne dla naszej marki nie tylko z uwagi na zastosowany rodzaj napędu. Nasz pierwszy „elektryk” zadebiutuje z nowym system pokładowym opracowanym przez Google’a. Nie jest to znany już wcześniej system ... więcej »

» SuperVolvo! Czyli S60 T8 Polestar Engineered w pełnej krasie [FOTORELACJA] 2019-10-10
  S60 T8 Polestar Engineered 405 KM, przyspieszenie do 100 km/h w 4,4 s., zawieszenie Öhlins, wzmocnione hamulce firmy Brembo i dwa silniki elektryczne – tak w skrócie można opisać Volvo S60 T8 Polestar Engineered.... więcej »

» Jak zarządzać 16 milionami części dziennie? 2019-10-09
  Seat innowacje SEAT Martorell W zakładach SEAT-a w Martorell właśnie ruszyła innowacyjna Wieża Kontrolna, koordynująca ponad 16 milionami części, z których każdego dnia produkuje się samochody. Wprowdzenie systemu pozwoli klientom na zmianę specyfikacji samochodów nawet po złożeniu zamówie... więcej »

» Elektryczny Volkswagen ID.3 zaprezentowany w Polsce podczas: Impact mobility rEVolution 2019 2019-10-09
  Volkswagen ID.3 polska premiera Zaledwie miesiąc po światowej premierze ID.3 podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, Volkswagen zaprezentował w Polsce swój najnowszy, w pełni elektryczny samochód, pierwszy z rodziny modeli ID. skonstruowanych na nowej platformie podłogowej MEB. Volkswag... więcej »

» Marka Volkswagen wprowadza nową stronę internetową 2019-10-09
  Volkswagen nowa strona internetowa Marka Volkswagen we wrześniu zaprezentowała swoją nową identyfikację wizualną, teraz nadszedł czas na wprowadzenie nowej strony internetowej. Na jednej platformie znajdą się treści i oferty odnoszące się do nowych modeli, usług, jazd próbnych, finansowania, a ... więcej »

» Thomas Sedran nowym prezesem odpowiedzialnym za lekkie samochody dostawcze w ACEA - Europejskim Stowarzyszeniu Producentów Samochodów 2019-10-09
  Thomas Sedran Volkswagen Thomas Sedran, prezes zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze, został wybrany na stanowisko prezesa komitetu Generalnego Zarządu ds. lekkich samochodów dostawczych stowarzyszenia ACEA (LCV-GM). W jego rękach spoczywa teraz reprezentowanie interesów wszystkich p... więcej »

» Ford rozpoczyna produkcję modelu Puma – pierwszego z 8 pojazdów wyposażonych w zelektryfikowane napędy, zapowiadanych w tym roku na rynku europejskim 2019-10-09
  Ford Puma 2019 Puma produkcja W najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym Forda w Krajowej w Rumunii z linii zjechały pierwsze egzemplarze innowacyjnego modelu Forda Puma, wyposażonego w zelektryfikowany układ napędowy. ... więcej »

» Ponad stuprocentowy wzrost sprzedaży Mitsubishi 2019-10-09
  Mitsubishi ASX 2020 Firma Mitsubishi Motors od blisko 2 lat notuje w Polsce znaczący wzrost zainteresowania samochodami marki spod znaku Trzech Diamentów – w ubiegłym roku liczba rejestracji wzrosła o blisko 50%. W tym roku rekordowym miesiącem okazał się wrzesień, kiedy to... więcej »

» Nowe logo Volkswagen R [ZDJĘCIA] 2019-10-08
  Nowe logo R Modele oznaczone symbolem R zaliczają się do najbardziej sportowych w gamie Volkswagena. Od 2002 r. modele z rodziny R goszczą na torach wyścigowych na całym świecie. Oprócz znakomitych osiągów i silników o wysokiej mocy oferują właścicielom doskonałe połączen... więcej »

» Honda e otwierana smartfonem dzięki technologii Continental 2019-10-08
  Honda e CoSmA Za pomocą rozwiązania CoSmA (Continental Smart Access), które zapewnia wygodny dostęp do samochodu za pośrednictwem smartfonu, Continental prezentuje całemu światu na czym polega cyfryzacja w przemyśle motoryzacyjnym. Przełomowa technologia będzie dostępna dla... więcej »

» Nowy dwutonowy Ford Transit 2019-10-08
  Ford Transit 2019 Mild Hybrid Ford wprowadza najbardziej zaawansowanego, ekonomicznego, wszechstronnego i funkcjonalnego 2-tonowego ciężarowego Transita, w historii modelu, aby pomóc firmom rozwijać się w nowoczesnym środowisku. Nowy Transit oferuje przedsiębiorcom wyższe wskaźniki efektyw... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125
Wyświetlane: 0 - 20 z 22499 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |