FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1684 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1139 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Prezes Zarządu Koncernu Volkswagen: Oto samochód, który zmieni system
  Dodano: 2019-09-11
Wyświetlono: 185 razy
Prezes Zarządu Koncernu Volkswagen: Oto samochód, który zmieni system
Prezes Zarządu Koncernu Volkswagen, Herbert Diess, zaprezentował model ID.3: „Dla Volkswagena ID.3 oznacza początek wielkiej ofensywy w dziedzinie samochodów elektrycznych”.
foto © Volkswagen

Cztery lata po przedstawieniu pierwszego projektu Volkswagen ID.31) – model, który wyprowadzi elektryczne auta z niszy – ma swoją światową premierę. „Oto samochód, który zmieni system” – powiedział Prezes Zarządu Herbert Diess z okazji otwarcia Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie. Chodzi o pogodzenie możliwości indywidualnego przemieszczania się z ochroną klimatu.

 

„ID.3 jest pierwszym na świecie samochodem, który w ogólnym bilansie nie zwiększa emisji dwutlenku węgla” – podkreślił Diess podczas Group Night organizowanej przez koncern Volkswagen. Jest to możliwe, ponieważ zarówno do produkcji akumulatorów, jak i samego auta wykorzystuje się prąd pochodzący wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Emisję CO2, której jednak nie da się uniknąć Volkswagen rekompensuje zaangażowaniem w projekty służące ochronie środowiska – pierwszy będzie realizowany w lesie deszczowym Borneo. W fazie eksploatacji już tylko od nabywcy auta zależy, czy do zasilania jego akumulatorów również będzie używał tylko „zielonego” prądu – za pośrednictwem firmy Elli („Electric Life”) Volkswagen przygotował w tej dziedzinie odpowiednią ofertę. Ponadto, wraz z rozpoczęciem sprzedaży ID.3 Volkswagen wprowadzi na rynek ładowarkę do zasilania jego akumulatorów – przy pomocy ID. Charger klienci będą mogli w przyszłości wygodnie i szybko zasilić energią swoje elektryczne auto w domu.

 

„ID.3 oznacza dla marki Volkswagen początek wielkiej ofensywy w dziedzinie samochodów elektrycznych” – podkreślił Prezes Zarządu i dodał, że dotyczy ona całego koncernu. Audi rozpoczęło z sukcesem sprzedaż modelu e-tron2). W Porsche przed kilkoma dniami odbyła się światowa premiera Taycana3), najbardziej sportowego elektrycznego samochodu na świecie. Volkswagen e-Up!4) w nowej wersji o niemal dwukrotnie większym zasięgu również ma swoją premierę podczas IAA. „Do 2028 roku wprowadzimy na rynek prawie 70 nowych elektrycznych samochodów” – zapowiedział Prezes Zarządu.

 

(ID.3 – pierwszy na świecie samochód elektryczny, którego produkcja w ogólnym bilansie nie zwiększa emisji dwutlenku węgla.)

 

Dzięki ofensywie w dziedzinie aut elektrycznych na zawsze zmieni się oferta nowych modeli. Diess: „Za około 10 lat niemal co drugi samochód koncernu sprzedawany w Europie i w Chinach będzie autem elektrycznym. Żaden producent nie zmierza tak konsekwentnie w tym kierunku jak my” – powiedział Diess.

 

Klienci kupujący samochody elektryczne będą mieli wiele przyjemności z jazdy, także dlatego, że tego rodzaju auta bardzo sprawnie przyspieszają. Inne pożytki dla użytkowników to niskie koszty serwisowania i użytkowania. „Przed samochodami jest wielka przyszłość, bo znikają ich negatywne cechy. Auta będą przyjazne środowisku i bezpieczne. A jednocześnie spełniają marzenia, które zawsze z nimi wiązano: zapewniają wolność, rozwój techniczny, postęp i dobrobyt” – stwierdził Diess.

 

(Prezes Zarządu koncernu Herbert Diess przedstawia nowego ID.3.)

 

Elektryczny samochód na trwałe da możliwość korzystania z indywidualnego transportu, dodał później Diess w telewizyjnym programie prowadzonym przez Sinę Tessnow. Volkswagen zorganizował po raz pierwszy własne studio telewizyjne, z którego na żywo przekazuje relacje z IAA.

 

(Herbert Diess w rozmowie telewizyjnej z prowadzącą program Siną Tessnow.)

 

„Aby udało się dokonać tego przełomu, przemysł, społeczeństwo i politycy muszą działać wspólnie” – stwierdził Prezes Zarządu:

 

  • W sprawie energii ze źródeł odnawialnych: „Gdy świeci słońce, ale zapotrzebowanie na prąd jest niskie, nie jesteśmy w stanie zmagazynować nadmiaru energii. To jest nieekonomiczne” – skrytykował Diess. Jednocześnie opowiedział się za szybką rezygnacją z węgla.
     
  • W sprawie sieci stacji ładowania: ich budowa musi być łatwiejsza i powinna przebiegać szybciej.
     
  • W sprawie zachęt dla osób mało zarabiających i dla małych firm: jako przykład Diess wymienił fundusz, który pozwoliłby na bezpłatne ładowanie samochodów elektrycznych kosztujących do 20.000 euro.
     
  • W sprawie podatku drogowego i opodatkowania emisji CO2: „Podatek drogowy zależy dzisiaj od pojemności silnika i ilości emitowanych spalin. Samochody z silnikami Diesla i benzynowymi są opodatkowane w różny sposób. Jazda elektrycznym autem musi się obywatelowi opłacać, w przeciwnym razie nie będzie chciał korzystać z modeli przyjaznych środowisku” – stwierdził Diess.

 

Film: https://www.youtube.com/watch?v=_KL41YjgMtQ&feature=youtu.be 

 

Koncern Volkswagen zamierza włączyć się w przezwyciężanie tych trudności. Herbert Diess; „Ochrona klimatu nie jest barierą, lecz nową szansą dla Niemiec i Europy. To tutaj mogłoby być miejsce narodzin i wiodący rynek dla nowego rodzaju aut, które nie emitują CO2. Ochrona klimatu stanie się motorem innowacji i przyczyni się do wzrostu konkurencyjności. Możemy tak kształtować zmiany, żeby na ochronę klimatu było stać na każdego”.

 

Podczas Group Night marki należące do koncernu Volkswagen zaprezentowały swoje nowości przygotowane na IAA 2019. Szczególne zainteresowanie kilka dni po swojej światowej premierze wzbudził Taycan – pierwszy w pełni elektryczny samochód sportowy Porsche. Interesowano się również takimi modelami jak Audi e-tron, SEAT Mii electric6) , czy SKODA CITIGOe iV7).

 

 

Wielkie zainteresowanie na ekspozycji Lamborghini wzbudza – model Sián8) (na zdjęciu powyżej) osiąga prędkość maksymalną ponad 350 km/h.

 

Zużycie energii lub paliwa i emisja dwutlenku węgla:

 

1) – Volkswagen ID.3: Samochód nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży w Europie.
2) – Audi e-tron: zużycie energii w cyklu mieszanym w kWh/100 km: 24,6 – 23,7 (NEFZ); 26,4 – 22,9 (WLTP), emisja CO2 w cyklu mieszanym w g/km: 0.
3) – Porsche Taycan Turbo S: zużycie energii w cyklu mieszanym: 26,9 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km / Porsche Taycan Turbo: zużycie energii w cyklu mieszanym: 26,0 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km.
4) – e-Up!: Samochód nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży.
5) – Audi AI:TRAIL quattro: samochód studyjny.
6) – SEAT Mii electric: zużycie energii w cyklu mieszanym: 12,9 kWh/100 km;
emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km; klasa efektywności: A+.
7) – ŠKODA CITIGOe iV: zużycie energii w cyklu mieszanym w kWh/100 km:
12,8 – 12,9; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km.
8) – Lamborghini Sián: zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 19,6 l/100km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 452 g/km (NEDC).Źródło: Volkswagen, Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Polska premiera elektrycznego Volkswagena ID.3 podczas Impact mobility rEVolution 2019
» ID.3 wreszcie w pełnej krasie – debiut elektrycznego Volkswagena we Frankfurcie podczas IAA
 Inne artykuły
» Polska premiera elektrycznego Volkswagena ID.3 podczas Impact mobility rEVolution 2019 2019-09-19
  ID.3 premiera Miesiąc po światowej premierze rewolucyjnego modelu ID.3 podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, najnowszy w pełni elektryczny samochód Volkswagena zostanie zaprezentowany w Polsce. ID.3 jest pierwszym autem marki stworzonym w oparciu o modułową platformę... więcej »

» IAA 2019: premiera wodorowego modelu BMW 2019-09-19
  BMW i Hydrogen NEXT Podczas targów IAA we Frankfurcie odbyła się premiera BMW i Hydrogen NEXT, zasilanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Jak podkreśla koncern z Monachium, pojazdy napędzane wodorem stanowią alternatywę i uzupełnienie oferty elektrycznych układów napędowych.... więcej »

» PGNiG: Obniżamy ceny CNG i LNG do samochodów i autobusów 2019-09-19
  PGNiG Zerowa stawka akcyzowa na sprężony gaz ziemny CNG i skroplony gaz ziemny LNG służący do celów napędowych stała się faktem. Paliwo gazowe staniało średnio o 33 grosze netto za 1 m³ na skutek wejścia w życie 13 sierpnia br. nowych regulacji podatkowych. W k... więcej »

» Licznik elektromobilności: wzrost zelektryfikowanych samochodów na polskich drogach o prawie 90 procent 2019-09-19
  licznik elektromobilnosci Według danych z końca sierpnia br., po polskich drogach jeżdżą 6 672 samochody osobowe z napędem elektrycznym. W okresie od stycznia do sierpnia 2019 r. w Polsce zarejestrowano łącznie 2 416 samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in, czyli o... więcej »

» ID.3 wreszcie w pełnej krasie – debiut elektrycznego Volkswagena we Frankfurcie podczas IAA 2019-09-19
  Volkswagen ID.3 2019 ID.3 jak żaden inny model odzwierciedla zmiany, jakim podlega marka Volkswagen. Ten przełomowy samochód jest pierwszym modelem z wyłącznie elektrycznym napędem i skonstruowanym na nowej płycie podłogowej MEB. Premierowo w pełnej krasie Volkswagen ID.3 został w... więcej »

» Selfie, które poprawi bezpieczeństwo w aucie – akcja Selfie for Safety 2019-09-18
  Volvo Selfie for Safety Od czasu, gdy pojawiły się smartfony, zdjęcia typu selfie kompletnie zawładnęły mediami społecznościowymi. Volvo Cars postanowiło wykorzystać tę nutkę próżności, która wielu z nas skłania do uwieczniania swojej twarzy w przeróżnych okolicznościach przyrody. Vo... więcej »

» Zmiany w przepisach dot. akcyzy od sprowadzanych samochodów 2019-09-18
  Samar akcyza Rząd chce wyeliminować proceder polegający na sprowadzaniu z UE aut osobowych i rejestrowaniu ich jako samochody ciężarowe w celu uniknięcia płacenia akcyzy. Proponowanych zmian jest jednak więcej.... więcej »

» Jak daleko dowiezie cię elektryczny SUV Forda? Ford uruchamia witrynę dedykowaną wyłącznie zelektryfikowanym pojazdom 2019-09-18
  Ford All-Electric Niedawno przeprowadzona ankieta na zlecenie Forda* ujawniła, że większość ludzi chciałoby pewnego dnia przesiąść się do auta elektrycznego, a prawie połowa (45 procent) twierdzi, że kluczową korzyścią z posiadania takiego pojazdu jest uwolnienie się od tankowa... więcej »

» Mitsubishi zapowiada światową premierę SUV-a podczas Tokyo Motor Show 2019-09-18
  Mitsubishi SUV 2020 MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) ogłasza światową premierę małego, hybrydowego, koncepcyjnego SUV-a plug-in podczas zbliżającej się, 46. wystawy motoryzacyjnej Tokyo Motor Show, która potrwa od 24 października do 4 listopada bieżącego roku. ... więcej »

» Nissan X-Trail z nowymi silnikami pod maską 2019-09-18
  Nissan X-Trail 2019 Lubicie spontaniczne lub zaplanowane wypady na łono natury? A może codziennie pokonujecie miejską dżunglę? Nissan X-Trail jest już dostępny z nowymi, bardziej oszczędnymi niż dotychczas silnikami i zachęca do rozpoczęcia kolejnych samochodowych przygód.... więcej »

» Volkswagen zwiększa dostawy nowych aut do klientów w Ameryce Północnej i Południowej 2019-09-16
  Volkswagen wyniki sierpien 2019 W sierpniu Volkswagen dostarczył klientom na świecie 493.800 aut, o 3,8 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Na kurczącym się światowym rynku Volkswagen zanotował niewielki wzrost udziału w porównaniu z udziałem w sierpniu 2018 roku. W Europi... więcej »

» Kolejne polskie autobusy będą jeździły w Norwegii 2019-09-16
  Solaris Oslo Firma Solaris Bus & Coach S.A. rozpocznie wkrótce kolejne dostawy autobusów do Oslo. Zgodnie z umową podpisaną z jednym z największych norweskich przewoźników, firmą Unibuss AS, na skandynawskie drogi wyjedzie niebawem 15 nowych autobusów miejskich Urbino 12 o... więcej »

» 10 samochodów, które powinny stać się kabrioletami 2019-09-16
  Toyota gt86 2019 Są cięższe, bardziej skomplikowane i wymagają dodatkowej pielęgnacji. Ale odwdzięczają się stylem i bardziej bezpośrednimi wrażeniami z jazdy. Kabriolety mają coś w sobie. Jednak ich opracowanie jest dla producentów samochodów sporym wyzwaniem, które nie zawsz... więcej »

» Tesla oferuje wynajem paneli słonecznych za 50 dolarów miesięcznie! 2019-09-16
  Tesla panele sloneczne Tesla instaluje system paneli słonecznych na dachu wybranego domu za jedyne 50 dolarów miesięcznie (bez konieczności zawierania długoterminowej umowy). Jak wygląda ta oferta, gdy rozbierzemy ją na czynniki pierwsze? ... więcej »

» e-Golf wygrywa 2. Rajd Polski Nowych Energii 2019-09-15
  e-golf 2019 2. Rajd Polski Nowych Energii rozpoczął się ceremonią startu na krakowskim rynku i po dwóch dniach zmagań na wymagających odcinkach specjalnych zakończył się pod Wawelem. Zawodnicy mieli do pokonania 16 oesów o łącznej długości 300 km. Mocny i niemal bezgłośny... więcej »

» W jaki sposób nowe technologie poprawiają bezpieczeństwo jazdy? 2019-09-15
  Volkswagen systemy bezpieczenstwa Volkswagen Front Assist Bezpieczeństwo jazdy i bezpieczeństwo na drodze to rosnące problemy o wymiarze globalnym. Wg danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku w wypadkach drogowych na całym świecie ginie aż 1,35 mln osób, co średnio daje prawie 3 700 osób każdego dnia. Liczb... więcej »

» Co można zepsuć, naprawiając? Top 5 najczęstszych błędów popełnianych podczas samodzielnych napraw samochodów 2019-09-15
  Amortyzatory Teoretycznie wystarczą dobre chęci, żyłka majsterkowicza i internetowe poradniki z serii „zrób to sam”. W praktyce często okazuje się, że samodzielna zabawa w mechanika wcale nie jest prosta, a wizyta u profesjonalisty i tak będzie konieczna. Ekspe... więcej »

» Nowa Honda Africa Twin [FILM] 2019-09-15
  Honda Africa Twin 2020 Honda oficjalnie potwierdziła, że nowa wersja motocykla Africa Twin będzie miała premierę 23 września bieżącego roku.... więcej »

» SEAT utrzymuje rekordowe wyniki sprzedaży 2019-09-15
  Arona Seat wyniki finansowe W sierpniu SEAT sprzedał 42 100 samochodów, poprawiając tym samym własny rekord miesiąca z 2018 roku. Oznacza to, że w osiem miesięcy 2019 roku hiszpańska marka samochodów sprzedała 411 600 pojazdów – to najwyższa wartość w historii firmy. W tym samym cz... więcej »

» Mercedes wprowadza na rynek Klasę A oraz B z napędem hybrydowym typu plug-in 2019-09-12
  Mercedes PHEV Mercedes poszerza swoją ofertę hybryd plug-in pod szyldem EQ Power. Koncern wprowadza na rynek kompaktowe PHEV-y zasilane trzecią generacją hybrydowego układu plug-in. Klasa A i B będą dostępne z alternatywnym napędem; do salonów trafią jeszcze w 2019 roku.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122
Wyświetlane: 0 - 20 z 22434 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |