FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1666 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1132 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Całkowicie elektryczny Mustang Mach-E zapewnia nowej generacji klientów Forda moc, styl i swobodę [ZDJĘCIA, FILM]
  Dodano: 2019-11-18
Wyświetlono: 646 razy
Całkowicie elektryczny Mustang Mach-E zapewnia nowej generacji klientów Forda moc, styl i swobodę [ZDJĘCIA, FILM]
Po raz pierwszy od 55 lat Ford rozszerza rodzinę Mustangów, wprowadzając słynnego kucyka w erę elektryczną dzięki Mustangowi Mach-E, całkowicie nowemu, całkowicie elektrycznemu SUV-owi, zrodzonemu z tych samych ideałów, które zainspirowały twórców najlepiej sprzedającego się sportowego coupe na świecie.
foto © Ford

  • Po raz pierwszy od 55 lat Ford rozszerza linię Mustangów o całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E, który dołączy do sportowego Mustanga coupe, kabrioletu i edycji specjalnych samochodu, z całkowicie nowym systemem informacyjno-rozrywkowym i rozwiązaniami z zakresu komunikacji ze światem.
  • Zaprojektowany zupełnie od podstaw, całkowicie elektryczny model symbolizuje początek nowej ery elektryfikacji gamy Forda; jest jednym z 14 zelektryfikowanych pojazdów, które Ford zamierza wprowadzić na rynek europejski do roku 2020.
  • Mustang Mach-E ucieleśnia ducha Mustanga - od eleganckiej sylwetki i muskularnych krzywizn, po ekscytujące wrażenia zza kierownicy, z wyjątkową dynamiką jazdy i towarzyszącym jej dźwiękiem.
  • Mustang Mach-E GT zapewnia emocje, z których słynie Mustang – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund, moc szacowana jest na 465 KM (342 kW), maksymalny moment obrotowy sięgający 830 Nm.
  • W pełni elektryczny napęd daje kierowcy pewność przejechania do 600 km (ponad 370 mil) w powszechnie obowiązującym cyklu pomiarowym WLTP.Zastosowano rozwiązania ułatwiające ładowanie akumulatorów, które pozwolą skierować klientów do najbliższych publicznych stacji ładowania, polecające optymalne miejsca ładowania w trakcie podróży i zapewniające dostęp do ponad 125.000 lokalizacji sieci FordPass Charging Network w 21 krajach Europy.

 

 

Mustang stał się symbolem wolności, postępu, sportowych osiągów, a także odrobiny buntu. Dzisiaj Mustang jest gotowy, by ponownie stać się ucieleśnieniem tych idei w nadchodzącej erze elektrycznej motoryzacji, zapewniając więcej miejsca na rosnące potrzeby swoich użytkowników i oferując zaawansowane aktualizacje on-line, które będą ulepszały Twój samochód w czasie użytkowania.

 

„Podczas pierwszego salonu samochodowego w Detroit Henry Ford ogłosił, że pracuje nad czymś, co będzie miało moc rozdzielającej się na wiele odnóg błyskawicy” - przypomniał Bill Ford, prezes zarządu Ford Motor Company. “Był to Model-T. Dziś Ford Motor Company z dumą prezentuje samochód, który znów ma moc takiej błyskawicy. Zupełnie nowy, całkowicie elektryczny, Mustang Mach-E. Szybkość. Radość. Wolność. Dla nowej generacji właścicieli Mustanga.”

 

 

Ford stworzył Mustanga Mach-E, koncentrując się bez reszty na potrzebach i pragnieniach klientów. Wynikiem tych prac jest elegancki, piękny SUV, zapewniający dynamiczną jazdę i świetne prowadzenie, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny łączności pojazdów, co z czasem pozwoli uczynić Mustanga Mach-E jeszcze lepszym.

 

Gdy Mustang Mach-E pojawi się na rynku pod koniec 2020 roku, będzie dostępny ze standardowym i powiększonym akumulatorem, zapewniającym większy zasięg, z napędem na tylną oś lub na wszystkie koła, w każdym przypadku z napędem dostarczanym przez silniki z magnesami trwałymi. Wyposażony w powiększony akumulator, zapewniający większy zasięg i napęd na tylne koła, Mustang Mach‑E będzie dysponował zasięgiem jazdy nawet do 600 km (ponad 370 mil), zgodnie ze światową zharmonizowaną procedurą badania pojazdów lekkich (WLTP).1 W konfiguracji z napędem na wszystkie koła i z powiększonym akumulatorem, Mustang Mach-E osiąga moc 337 KM (248 kW) i moment obrotowy 565 Nm.2

 

 

Ford zaoferuje również wersję specjalną o podwyższonych osiągach. Mustang Mach-E GT ma być zdolny do uzyskania przyspieszenia 0-100 km/h w czasie poniżej 5 sekund2, przy mocy szacowanej na 465 KM (342 kW) i momencie obrotowym 830 Nm.2

 

„Mustang Mach-E jest jednym z najbardziej ekscytujących pojazdów, jakie Ford kiedykolwiek wprowadził na rynek” - powiedział Stuart Rowley, prezes Ford of Europe.  „Nowy w pełni elektryczny pojazd jest wyjątkowy, ale nadal bez wątpienia jest Mustangiem i pojawia się w Europie w odpowiednim momencie”.

 

Jego osiągi nadają nowe znaczenie słowu „elektryzujący”

 

Mustang Mach-E oferuje trzy unikalne tryby jazdy - Whisper (szept), Engage (emocje) i Unbridled (nieokiełznanie) - każdy z nich z precyzyjnie dostrojoną dynamiką jazdy i wyjątkowymi doznaniami. Różnice obejmują specyficzne reakcje pojazdu, takie jak bardziej sportowe działanie układu kierowniczego, nastrojowe oświetlenie, dźwięki dostrojone do czystej, elektrycznej jazdy, oraz dynamiczne animacje na zestawie wskaźników, powiązane z zachowaniem samochodu podczas jazdy.

 

 

Gdy pojazd rusza, nowy system napędu na wszystkie koła Mach-E 4X przenosi moment obrotowy niezależnie na przednią i tylną oś, by zapewnić imponujące przyspieszenia i lepsze prowadzenie się w porównaniu z modelem z napędem wyłącznie na tylne koła. Ford dostroił system i uzyskał doskonałą przyczepność kół, sprawdzając efekty w czasie rygorystycznych testów na mokrych i ośnieżonych nawierzchniach, by zapewnić maksimum kontroli również w takich warunkach.

 

„Niezależnie od tego, czy chcesz naprawdę poczuć jego osiągi, czy też szukasz ciszy, jaką może zaoferować tylko samochód elektryczny, Mustang Mach-E wykorzystuje zalety elektrycznej mocy, by stworzyć wyjątkowe wrażenia z jazdy, zachowując przy tym niepowtarzalne poczucie wolności, charakterystyczne dla Mustanga” - mówi Ted Cannis, globalny dyrektor rozwoju linii produktów ds. elektryfikacji Forda.

 

Niesamowite przyspieszenie to nie wszystko – Mustang Mach-E będzie dostępny z całkowicie nowymi aluminiowymi zaciskami Flexira firmy Brembo, które zachowują funkcjonalność stałego zacisku, a jednocześnie są zaprojektowane z rozmiarem zacisków pływających. Mustang Mach-E GT dysponuje systemem MagneRide Damping System, czyli adaptacyjnym zawieszeniem kół, które pozwala kierowcom “przykleić się” do drogi, zapewniając jednocześnie ekscytującą i komfortową jazdę.

 

Dopracowana technika, która łatwo dostosowuje się do Twojego stylu życia

 

W Mustangu Mach-E zadebiutuje system komunikacji i rozrywki SYNC nowej generacji, z eleganckim i nowoczesnym interfejsem, który wykorzystuje uczenie maszynowe, aby szybko poznać preferencje kierowcy i który z czasem będzie stawał się jeszcze lepszy, dzięki zaawansowanym aktualizacjom bezprzewodowym. 15,5-calowy ekran systemu SYNC nowej generacji i prosty interfejs oznacza rezygnację ze skomplikowanego menu, co ułatwi dostęp do różnych funkcji za pomocą dotykowego sterowania z którym będzie wygodnie żyć każdemu użytkownikowi smartfonów.

 

 

Wyposażony w łączność bazowaną na chmurze obliczeniowej i konwersacyjne rozpoznawanie głosu, system SYNC nowej generacji zapewnia dwukrotnie większą moc obliczeniową, niż SYNC 3, dzięki czemu nawigacja, wybieranie muzyki i łączenie smartfona z samochodem są szybsze i łatwiejsze.

 

System wprowadza także kompatybilność bezprzewodową z aplikacjami Apple CarPlay, Android Auto i AppLink ze smartfonów i urządzeń mobilnych.

 

 

„SYNC nowej generacji aktywnie dostosuje się do Ciebie, gdy tylko zaczniesz go używać, szybko pozna Twoje preferencje i stworzy spersonalizowane sugestie” - zapowiada Darren Palmer, globalny dyrektor Forda ds. rozwoju wyposażenia pojazdów elektrycznych. „Może na przykład proponować trasę jazdy na siłownię, jeśli regularnie jeździsz tam w poniedziałki, może też zasugerować zadzwonienie do domu, jeśli robisz to codziennie po pracy. Tak więc otrzymujesz asystenta połączonego z chmurą obliczeniową i interfejs, który jest intuicyjny, estetyczny i gotowy na przyszłe zmiany, dzięki szybkim aktualizacjom bezprzewodowym”.

 

 

Nie tylko SYNC nowej generacji będzie ewoluował, by z czasem lepiej służyć klientom, ponieważ Ford wyposażył Mustanga Mach-E także w możliwość ciągłego doskonalenia innych systemów, poprzez dostarczanie bezpiecznych bezprzewodowych aktualizacji, poprawiających osiągi pojazdu.

 

Mustang - nowe spojrzenie i nowe wrażenia

 

Inżynierowie i projektanci, korzystając z całkowicie nowej, elektrycznej architektury Forda z umieszczonymi w podwoziu akumulatorami, byli w stanie stworzyć pojazd, który jest nie tylko kolejnym wcieleniem Mustanga, ale też maksymalizuje przestrzeń nadwozia SUV, przeznaczoną dla pięciu osób i ich bagażu.

 

 

„Postęp dokonany w technologii akumulatorów był kluczowy dla stworzenia Mustanga Mach-E, samochodu przestronnego i praktycznego, z piękną sylwetką i gwarancją radości – cech charakterystycznych Mustanga, które są tak ważne dla naszych europejskich klientów” - powiedział Ulrich Koesters, dyrektor ds. pojazdów zelektryfikowanych Ford of Europe.

 

Mustang Mach-E jest natychmiast rozpoznawalny jako Mustang, dzięki charakterystycznym elementom, takim jak długa, muskularna maska, konstrukcja pokrywy bagażnika, agresywnie ukształtowane reflektory i charakterystyczne lampy tylne, złożone z trzech świecących pasków. Pomysłowy projekt i przemyślana konstrukcja zapewniają zaskakującą przestronność na tylnych siedzeniach i dużą przestrzeń ładunkową.

 

Mustang Mach-E kryje w sobie kolejną niespodziankę: przedni bagażnik z odprowadzeniem wody. Bagażnik ten ma pojemność 100 litrów, jest więc wystarczająco duży, by wygodnie pomieścić ładunek wielkości bagażu podręcznego. Odprowadzenie wody z bagażnika sprawia, że jest to idealne miejsce do schowania mokrej lub zabłoconej odzieży sportowej, butów turystycznych lub sprzętu plażowego bezpośrednio po jego użyciu.

 

 

Wewnątrz Mustanga Mach-E: jego uniwersalny świat sprawia, że czujesz się swobodnie i masz wszystko pod kontrolą

 

By efektywnie wykorzystać dodatkową przestrzeń zapewnianą przez elektryfikację napędu, projektanci Forda intensywnie współpracowali z klientami starając się zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy chcą korzystać z wnętrza swoich pojazdów. Wnętrze Mustanga Mach-E, zaprojektowane w proporcjach typowych dla SUV-a, by wygodnie pomieścić pięć dorosłych osób, oferuje dużo miejsca dla Twoich przyjaciół, dzieci i bagażu.

 

Oprócz przedniego bagażnika, do dyspozycji jest główny, tylny bagażnik o pojemności 402 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń Mustang Mach-E oferuje 1420 litrów przestrzeni – to zapewne więcej miejsca, niż kiedykolwiek będzie Ci potrzebne na bagaż, sprzęt kempingowy lub cokolwiek innego, co wozisz w samochodzie.3

 

Całe wnętrze Mustanga ‑ emanuje konsekwentnym połączeniem eleganckiego, nowoczesnego designu i inteligentnej funkcjonalności. Dostępny jako opcja, najwyższej jakości system dźwiękowy B&O, obejmuje dyskretnie rozmieszczony pas głośników przednich wbudowanych nad otworami wentylacyjnymi i działających jak soundbar. Ruchomy, podnoszony podłokietnik służy również jako miejsce do przechowywania torebek lub innych przedmiotów podobnej wielkości. Tradycyjne elementy stylistyczne Mustanga, jak dwupoziomowa deska rozdzielcza, stanowią nieodłączne dopełnienie atmosfery wnętrza.

 

 

Nawet dostępny opcjonalnie panoramiczny stały szklany dach ma swój sekret: specjalną powłokę, chroniącą przed promieniowaniem podczerwonym, która sprawia, że wnętrze jest chłodniejsze latem i cieplejsze zimą. Ponadto wewnętrzna warstwa pomiędzy szybami pomaga również chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym.

 

Limitowana pierwsza edycja samochodu będzie również dostępna w wersji z napędem na wszystkie koła i z powiększonym akumulatorem (oraz zasięgiem), z ekskluzywnym malowaniem w kolorze Grabber Blue Metallic, panoramicznym dachem pełnej długości, kontrastowymi szwami siedzeń i ozdobnymi listwami progowymi z napisem „First Edition”.

 

 

Do tego wszystkiego, wsiadanie i uruchomienie pojazdu jest szybkie i bezstresowe dzięki systemowi „Telefon jako kluczyk” („Phone as a Key”)4, który zadebiutuje w ofercie Forda w Mustangu Mach-E. Korzystając z łączności Bluetooth, system może wykrywać smartfony zarejestrowanych użytkowników, gdy ci zbliżają się do samochodu, odblokowując Mustanga Mach-E i umożliwiając rozpoczęcie jazdy bez wyjmowania telefonu z kieszeni lub korzystania z pilota, czy z kluczyka. Dostępny jest też kod awaryjny, który można wprowadzić z klawiatury umieszczonej na słupku „B”, aby odblokować zamki drzwi, a osobny kod wprowadzony na centralnym ekranie dotykowym pozwoli na uruchomienie i jazdę, na przykład w razie rozładowania baterii telefonu.

 

Postęp w budowie akumulatorów pozwala poruszać się samochodem elektrycznym bez obaw o konieczność ładowania

 

Mustang Mach-E będzie dostępny ze standardowym zasięgiem (i akumulatorem litowo-jonowym 75,7 kWh) oraz z powiększonym zasięgiem (i akumulatorem o pojemności 98,8 kWh), który według założeń Forda zapewni zasięg jazdy do 600 km (ponad 370 mil) mierzony w procedurze WLTP w samochodach z napędem na tylną oś.1

 

Te zaawansowane akumulatory wyposażone są w 288 ogniw litowo-jonowych w specyfikacji Standard Range i 376 ogniw litowo-jonowych w specyfikacji Extended Range. Akumulator został zaprojektowany, aby zmaksymalizować przestrzeń we wnętrzu i przyczynić się do zoptymalizowania dynamiki jazdy przy nisko położonym środku masy pojazdu, dlatego został umieszczony w podłodze między osiami pojazdu. Akumulatory testowano w temperaturach tak ekstremalnych, jak minus 40 stopni Celsjusza. Akumulatory są bezpiecznie umieszczone w wodoodpornej obudowie otoczonej strukturą absorbującą siłę uderzenia w razie wypadku. W akumulatorach wykorzystano zaawansowany aktywny system ogrzewania i chłodzenia cieczą w celu regulacji temperatury, co pozwala na zoptymalizowanie ich parametrów w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz skrócenie czasu ładowania.

 

Właściciele pojazdów elektrycznych wykonują 80% ładowań akumulatorów w swoich domach. Ford oferuje im rozwiązanie pod nazwą Ford Connected Wallbox, które zapewnia pięciokrotnie większą moc ładowania, niż typowe domowe gniazdko, co oznacza, że klienci mogą dodać szacunkowy średni zasięg 51 km na każdą godzinę ładowania w wersji samochodu z rozszerzonym zasięgiem i napędem na tylne koła.5 Używając kabla do ładowania domowego Ford Home Charge będącego wyposażeniem pojazdu można dodać szacunkowo 35 km zasięgu na godzinę ładowania z typowego domowego gniazdka instalacji elektrycznej.5

 

 

Połączony internetowo ze światem system nawigacyjny odnajdzie najbardziej aktualne lokalizacje publicznie dostępnych punktów ładowania podczas podróży i zaproponuje ładowanie w najbardziej dogodnych punktach na całej trasie. Dzięki temu kierowcy nie muszą się martwić o zasięg i wyszukiwanie miejsc do ładowania akumulatora.5

 

Ford dołożył starań, by ładowanie w domu lub w podróży było bezproblemowe, oferując wiele domowych rozwiązań ułatwiających i przyspieszających ładowanie, a także dając klientom dostęp do sieci ładowania FordPass Charging Network. Dzięki współpracy z firmą NewMotion i wykorzystaniu łączności zapewnianej przez modem pokładowy FordPass Connect, aplikacja FordPass zapewni klientom dostęp do największej i szybko rozwijającej się sieci ponad 125 000 publicznych stacji ładowania w 21 krajach Europy. Klienci będą mogli bezproblemowo korzystać z punktów w wielu krajach, uruchamiając i płacąc za ładowanie akumulatora z jednego konta, co dodatkowo uprości i ułatwi ładowanie.4 Wraz z pojazdem dostarczany jest także kabel Ford Public Charge.

 

Ford jest założycielem i udziałowcem stowarzyszenia IONITY, które stawia sobie za cel udostępnienie do 2020 roku 400 stacji szybkiego ładowania w najważniejszych europejskich lokalizacjach. Umożliwi to znaczne skrócenie czasu ładowania pojazdów elektrycznych w porównaniu z istniejącymi systemami – co jest niezwykle istotne dla wydłużenia zasięgu podróży. Dzięki szczytowej mocy ładowania 150 kW Mustang Mach-E z rozszerzonym zasięgiem i napędem tylnych kół (RWD) może zwiększyć zasięg jazdy do 93 km (57 mil) w ciągu 10 minut ładowania na stacji szybkiego ładowania prądem stałym.5 Szacuje się, że Mustang Mach‑E ze standardowym zasięgiem będzie potrzebował 38 minut na doładowanie akumulatora od 10% do 80% pojemności przy korzystaniu ze stacji szybkiego ładowania prądem stałym.6

 

„Mustang Mach-E to początek nowej ery dla Forda i cieszy nas niesłychanie, że możemy go przedstawić naszym klientom w Europie”, powiedział Rowley.„Ten zupełnie nowy model oferuje znacznie więcej, niż tylko możliwość jazdy bezemisyjnej, daje właścicielowi w pełni elektrycznego pojazdu szansę na bezstresowe podróżowanie”.

 

 

1Deklarowane zużycie paliwa / zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 692/2008 w aktualnym brzmieniu. Informacje dotyczące zużycia paliwa oraz emisji CO2 odnoszą się do danej wersji modelu, a nie do konkretnego egzemplarza.

 

2W oparciu o szacunki producenta wykonane przy użyciu symulacji komputerowych. Wyniki uzyskiwane w rzeczywistej eksploatacji mogą odbiegać od tych szacunków.

 

3Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie.

 

4System będzie wymagał aktywacji.

 

5Deklarowany zasięg jazdy i czas ładowania oparte są o symulacje komputerowe wykonane przez producenta oraz o szacunki zasięgu w warunkach procedury testowej WLTP. Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.Szybkość (prąd) ładowania spada, gdy stopień naładowania akumulatora zbliża się do 100%. Wyniki uzyskiwane przez użytkowników mogą różnić się od podanych wielkości zależnie od czasu ładowania prądem szczytowym i stopnia naładowania akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od warunków zewnętrznych, stylu jazdy, stanu technicznego pojazdu i wieku akumulatora litowo-jonowego.

 

6Czas ładowania podano w oparciu o symulacje komputerowe wykonane przez producenta. Szybkość (prąd) ładowania spada, gdy stopień naładowania akumulatora zbliża się do 100% Wyniki uzyskiwane przez użytkowników mogą różnić się od podanych wielkości zależnie od czasu ładowania prądem szczytowym i stopnia naładowania akumulatora.

 Źródło: Ford, Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Innowacyjny Ford Puma z miękką hybrydą pod maską, największą przestrzenią bagażową w klasie i zaletami crossovera [Ford Puma CENNIK]
» Witaj w przyszłości, w której technologia Connected Car ostrzega kierowców o niebezpieczeństwach za zakrętem

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Oto elektryczny Mustang MACH-E!:
w lewo
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
Mustang MACH-E
© Ford
w prawo
 Inne artykuły
» Relacja na żywo ze światowej premiery najnowszego SEAT-a Leona 2020-01-27
  Leon grafika We wtorek 28 stycznia SEAT przedstawi 4. generację swojego kultowego modelu – SEAT-a Leona. Wydarzeniu będzie towarzyszyć ogólnodostępna wideorelacja na żywo... więcej »

» Jaguar I-PACE liderem sprzedaży wśród elektrycznych SUV-ów w Polsce 2020-01-27
  i-pace 2020 Wielokrotnie nagradzany, Jaguar I-PACE, cieszy się popularnością wśród Klientów swojego segmentu. W 2019 roku był najczęściej wybieranym w Polsce SUV-em z napędem elektrycznym.... więcej »

» Mazda CX-30 dostępna z silnikiem 2.0 150 KM 2020-01-27
  Mazda CX-30 2019 W gamie kompaktowego crossovera japońskiej marki pojawiła się niedawno nowa jednostka napędowa. Mowa o 150-konnym silniku należącym do rodziny Skyactiv-G.... więcej »

» Volkswagen Samochody Dostawcze przedstawia nowego Volkswagena Caddy: światowa premiera modelu już w lutym 2020-01-27
  Caddy 2020 Nowa generacja będzie zupełnie inna, a jednak spełniająca wszystkie stawiane wcześniej wymagania: Caddy piątej generacji będzie zupełnie nowym samochodem.... więcej »

» Volkswagen zwiększa w swoich fabrykach wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych 2020-01-27
  Volkswagen OZE Marka Volkswagen czyni kolejne postępy w realizacji celu, jakim jest osiągnięcie w 2050 roku produkcji neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Na rok 2020 firma podjęła kolejne ambitne zobowiązania i zamierza zwiększyć zaopatrzenie swoich fabryk w ener... więcej »

» Nowy Nissan Juke już na polskich drogach 2020-01-26
  Nissan Juke 2020 Dekadę po pojawieniu się na rynku jako pionier zupełnie nowego segmentu – miejskich crossoverów – Nissan Juke cały czas zachwyca designem i wyjątkową tożsamością. Wprowadzana właśnie nowa generacja tego modelu to unowocześniona bryła, a także wyższ... więcej »

» Nissan przenosi emocje z drogi na tor: premiera modelu LEAF NISMO RC w Europie 2020-01-26
  LEAF NISMO RC Nissan jest znany na świecie z dopracowanych samochodów elektrycznych oraz doświadczenia w sporcie samochodowym. Firma połączyła oba te atuty w modelu LEAF NISMO RC, będącym wizytówką mocy, innowacyjności oraz emocji, jakich dostarcza technologia Nissana wykor... więcej »

» SEAT Leon ukryty pod barcelońską mozaiką 2020-01-26
  Leon mozaika Premiera IV generacji SEAT-a Leona odbędzie się już za kilka dni. Wygląd samochodu wciąż pozostaje tajemnicą, lecz właśnie ujawniono bryłę pojazdu, osłoniętą folią kamuflującą o wyjątkowym wzorze. Jego twórcy zainspirowali się modernistyczną mozaiką charaktery... więcej »

» Arteon R-Line Edition już dostępny w sprzedaży 2020-01-23
  Arteon R-Line Edition Volkswagen wprowadza na rynek unikatową wersję Arteona – mowa o wersji R-Line Edition, oferowanej dotąd wyłącznie dla modelu Passat Variant. Arteon R-Line Edition łączy dynamikę z zaletami aut typu Gran Turismo. Model ten wyróżnia się ekskluzywnymi eleme... więcej »

» Volkswagen California 6.1 z trzema nagrodami na targach turystycznych CMT 2020 w Stuttgarcie 2020-01-23
  California 2019 Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu Targów Turystycznych CMT 2020 w Stuttgarcie, Volkswagen Samochody Dostawcze wyróżniony został szeregiem nagród dla swych modeli w wersjach kempingowych. Najbardziej utytułowany został Volkswagen California 6.1. Otrzymał... więcej »

» Ile kosztuje pierwszy hybrydowy Citroen? 2020-01-23
  Citroen C5 Aircross PHEV Najnowsza wersja modelu Citroen C5 Aircross to hybryda typu Plug-In, jej ceny zaczynają się od 145 200 zł. ... więcej »

» Nowa Honda Jazz: zmiana definicji samochodu kompaktowego 2020-01-23
  Honda Jazz 2020 Inżynierowie Hondy, tworząc najnowszą generację Jazza, zrobili odważny krok, decydując się na zaprojektowanie kultowego modelu od podstaw. Opracowali nową, atrakcyjną ofertę w segmencie kompaktowym – zupełnie nowy samochód miejski, który łączy wyjątkową ... więcej »

» Innowacyjny Ford Puma z miękką hybrydą pod maską, największą przestrzenią bagażową w klasie i zaletami crossovera [Ford Puma CENNIK] 2020-01-23
  Puma 2020 W gamie napędów nowego Forda Puma pojawi się zaawansowany, oszczędny układ miękkiej hybrydy. Model oferuje też klientom największą w swojej klasie funkcjonalność i przyciągające spojrzenia nadwozie kompaktowego crossovera.... więcej »

» Można już zamawiać nowego Golfa [GOLF 8 CENNIK] 2020-01-22
  Golf 8 2019 Golf, którego sprzedano dotąd w liczbie ponad 35 milionów egzemplarzy, pojawia się teraz w salonach jako model ósmej generacji. Wyposażenie seryjne Golfa jest teraz znacznie bogatsze niż dotychczas. Już w podstawowej wersji są dostępne takie systemy, jak Lane ... więcej »

» Kia Ceed kombi i Kia XCeed są już dostępne w wersji hybrydowej [CENY] 2020-01-22
  xceed phev 2020 Już można zamawiać pierwsze hybrydowe modele marki Kia w segmencie samochodów kompaktowych. Ceed kombi i XCeed dostępne jako hybrydy typu plug-in są kolejnym krokiem Kia Motors w kierunku elektryfikacji jej aut. Nowe hybrydowe modele marki Kia, których zasięg ... więcej »

» Będą nowe fotoradary na polskich drogach 2020-01-22
  Fotoradar 2020 Ogłoszono przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów, które usytuowane zostaną w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju.... więcej »

» Prezes Suzuki Motor Poland w Radzie Nadzorczej PLK 2020-01-22
  Piotr Dulnik PLK Suzuki PLK koszykowka Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland, został nowym członkiem Rady Nadzorczej w spółce Polska Liga Koszykówki S.A.... więcej »

» Nowy prezes Mitsubishi Motors Europe 2020-01-22
  Eric Wepierre 1 lutego 2020 roku Eric Wepierre – nowy prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, zastąpi na stanowisku Bernarda Loire’a, który postanowił kontynuować swoją karierę w nowym, innym obszarze. ... więcej »

» Mazda Motor Poland podsumowuje 2019 rok 2020-01-21
  Mazda CX-3 Polska Mazda Motor Poland zakończyła rok 2019 najlepszym wynikiem handlowym w historii wprowadzając na rynek 15 670 samochodów, o 24,6% więcej niż w poprzednim roku. Rekordowe wzrosty sprzedaży odnotowały wszystkie najpopularniejsze modele marki.... więcej »

» Podsumowanie roku w Das WeltAuto - jakie samochody używane najbardziej interesowały Polaków? 2020-01-21
  Das WeltAuto 2020 Skoda W 2019 roku dealerzy Das WeltAuto odnotowali kolejny rekord sprzedaży – 23 531 samochodów, o ponad 17% więcej niż rok wcześniej. Najwięcej aut sprzedano w województwach pomorskim (4188 szt.) oraz mazowieckim (3929 szt.), a najczęściej wybieranym modelem ... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139
Wyświetlane: 0 - 20 z 22764 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |