FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1673 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1134 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Najbardziej sportowe z rodziny Q: nowe Audi RS Q8
  Dodano: 2019-11-27
Wyświetlono: 130 razy
Najbardziej sportowe z rodziny Q: nowe Audi RS Q8
Nowe Audi RS Q8 to topowy model linii produktowej Q. Samochód ten łączy w sobie wiele cech: moc RS’a, elegancję coupé segmentu premium i elastyczność SUV’a. Nowe Audi RS Q8 w salonach dealerskich w całej Europie pojawi się w pierwszym kwartale roku 2020.
foto © Audi

  • Najmocniejszy SUV coupé firmowany przez Audi Sport
  • Wysoka wydajność, elastyczność, użyteczność na co dzień
  • 441 kW (600 KM), 800 Nm, od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy

 

 

„Po raz pierwszy w 25-letniej historii modeli Audi RS, na drogi wyjeżdża duży SUV coupé o genach prawdziwie sportowego samochodu” – powiedział Oliver Hoffmann, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH. „Dzięki swojej benzynowej jednostce napędowej V8 biturbo, RS Q8 jest prestiżowym królem rodziny modeli RS.”

 

Maksymalna moc i wysoka wydajność: silnik

 

441 kW (600 KM) i 800 Nm momentu obrotowego dostępnego w przedziale od 2200 do 4500 obr./min – 4-litrowa jednostka napędowa Audi RS Q8 w pełni zasługuje na członkostwo w rodzinie RS. Turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem rozpędza dużego SUV’a coupé przygotowanego przez Audi Sport od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy, a do 200 km/h w 13,7 sekundy. Jego ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna to 250 km/h. Z opcjonalnym pakietem „dynamic” prędkość maksymalna została podniesiona do 305 km/h.

 

 

Sekwencja zapłonu 1-3-7-2-6-5-4-8 daje jednostce 4.0 TFSI sportowy i głośny dźwięk. Podwójny układ wydechowy zakończony jest owalnymi rurami wydechowymi umieszczonymi po dwóch stronach tylnego zderzaka – to cecha typowa dla modeli typu RS. Kierowca może wpływać na brzmienie silnika i układu wydechowego za pomocą systemu Audi drive select. Opcjonalny układ wydechowy RS sport z czarnymi końcówkami rur wydechowych daje jeszcze bardziej sportowy dźwięk.

 

Jednostka napędowa V8 biturbo montowana w nowym RS Q8 charakteryzuje się maksymalnymi osiągami i wysoką wydajnością. Jej hybrydowy system mild-hybrid (MHEV) bazuje na 48-voltowej głównej sieci elektrycznej. Sercem systemu mild-hybrid jest alternator-rozrusznik RSG połączony ze skrzynią korbową. Podczas zwalniania i hamowania pojazdu system może odzyskać nawet 12 kW energii i przesłać je do kompaktowego akumulatora litowo-jonowego. Gdy przy prędkości pomiędzy 55 a 160 km/h kierowca zdejmie nogę z pedału gazu, zarządzanie napędem – w zależności od sytuacji drogowej i bieżących ustawień systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select - wybiera jedno z dwóch rozwiązań. W jednym z nich nowe Audi RS Q8 może rekuperować energię, a w drugim żeglować z wyłączonym silnikiem nawet przez 40 sekund. Gdy tylko kierowca ponownie przyciśnie pedał gazu, alternator-rozrusznik w ułamkach sekund ponownie włącza silnik. Technika MHEV umożliwia również włączenie się systemu start/stop już przy prędkości 22 km/h. Dla osiągnięcia jeszcze lepszej wydajności, system mild-hybrid połączony jest z kamerą. Jeśli kamera podczas postoju, np. w korku, zarejestruje, że pojazd przed nami ruszył, to nawet gdy kierowca wciąż wciska pedał hamulca, system ponownie uruchamia silnik.

 

Współpraca poszczególnych komponentów układu MHEV poprawia komfort jazdy i ma potencjał do redukcji zużycia paliwa w codziennym użytkowaniu nawet o 0,8 litra na 100 km.

 

Kolejnym rozwiązaniem wpływającym na wydajność tego modelu jest system cylindrów odłączanych na żądanie – cylinder od demand (COD). Przy niskich i średnich obciążeniach oraz niskich i średnich obrotach na wyższych biegach, system dezaktywuje drugi, trzeci, piąty i ósmy cylinder odcinając od nich wtrysk paliwa i zapłon oraz zamykając zawory ssące i wydechowe. Cały proces przebiega błyskawicznie – liczony jest w milisekundach – i jest właściwie nieodczuwalny w samochodzie. Podczas pracy na czterech cylindrach punkt operacyjny cylindrów aktywnych przesuwa się w stronę wyższych obciążeń i wyższej wydajności. Wyłączone cylindry pracują wtedy praktycznie bez strat, zachowując się jak sprężyny gazowe. Cylindry włączają się ponownie natychmiast wtedy, gdy kierowca wciśnie pedał gazu.

 

Moc jednostki 4.0 TFSI za pośrednictwem ośmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów tiptronic przenoszona jest do stałego napędu na cztery koła quattro. Czysto mechaniczny mechanizm różnicowy – przekładnia planetarna – rozdziela siłę napędową na przednią i na tylną oś w stosunku 40:60. W przypadku poślizgu więcej momentu napędowego przesyłane jest na oś z lepszą przyczepnością. Na oś przednią może wtedy trafić nawet 70 procent momentu, a na oś tylną 85 procent momentu.

 

 

Selektywny rozkład momentów napędowych między kołami wzmacnia bezpieczeństwo i precyzyjne prowadzenie nowego RS Q8. Podczas dynamicznego wchodzenia w zakręty opcjonalny sportowy mechanizm różnicowy w zależności od potrzeb dystrybuuje moment napędowy pomiędzy tylnymi kołami. Aktywne rozdzielanie momentu poprawia przyczepność samochodu, jego stabilność i dynamikę.

 

Gotowe na wszystko: zawieszenie

 

Pięciowahaczowe konstrukcje zawieszenia przedniego i tylnego indywidualnie przyjmują siły wzdłużne i poprzeczne. Łączenia i wsporniki osi wykonane są w przeważającej części z aluminium. Rozstaw kół dużego SUV’a coupé to 1692 mm z przodu i 1696 mm z tyłu.

 

Montowane standardowo sportowe, adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne – adaptive air suspension sport z kontrolą tłumienia sprawia, że nowe RS Q8 zarówno na torze wyścigowym, jak i na leśnej ścieżce czuje się jak w domu. Charakterystyczne dla modeli typu RS zestrojenie amortyzatorów zapewnia szeroki wachlarz ustawień – od komfortowego, po bardzo sportowe. W zależności od sytuacji drogowej i od decyzji kierowcy, wysokość zawieszenia karoserii może się zmieniać aż o 90 mm.

 

Opcjonalna elektromechaniczna aktywna stabilizacja przechyłu EAWS minimalizuje przechyły karoserii podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Zasada działania układu: Kompaktowy silnik elektryczny z trójstopniową przekładnią planetarną znajdujący się zarówno na przedniej, jak i na tylnej osi, oddziela dwie połowy stabilizatora. Podczas jazdy po prostej są one oddzielone od siebie, co redukuje ruchy nadwozia, zwłaszcza na nierównych nawierzchniach oraz poprawia komfort jazdy. Natomiast podczas jazdy sportowej i podczas dynamicznego wchodzenia w zakręty, rury są bezstopniowo przekręcane w przeciwnych do siebie kierunkach. Boczny przechył pojazdu znacznie się wtedy zmniejsza, a tendencja do podsterowności jest wydatnie redukowana. Elektromechaniczna aktywna stabilizacja przechyłu zintegrowana jest z 48-woltowym głównym układem elektrycznym, przez co służy również jako system rekuperacji. Jest ona w stanie poprzez silniki elektryczne odzyskiwać energię i przesyłać ją z powrotem do akumulatora.

 

Wraz z opcjonalnym pakietem „dynamic plus”, w którym prędkość maksymalna samochodu nie jest ograniczona i wynosi 305 km/h, klient otrzymuje również podwozie zaprojektowane z myślą o maksymalnie sportowych odczuciach. W jego skład wchodzą: elektromechaniczna aktywna stabilizacja przechyłu, sportowy mechanizm różnicowy quattro oraz układ hamulcowy RS z ceramicznymi tarczami.

 

 

Standardowy układ czterech kół skrętnych za pomocą napędu wrzecionowego i dwóch drążków porusz tylne koła. Przy niskich prędkościach koła tylne skręcają o maksymalnie 5 stopni w kierunku przeciwnym do skrętu kół przednich, co w efekcie daje większą zwrotność pojazdu. Przy prędkościach wyższych koła z tyłu skręcają o maksymalnie 1,5 stopnia w kierunku tym samym co koła przednie, poprawiając tym samym stabilność auta np. podczas szybkiej zmiany pasa ruchu.

 

Dzięki swemu regulowanemu prześwitowi, krótkich zwisom, stałemu napędowi na cztery koła quattro i asystentowi zjazdu ze wzniesienia, nowe Audi RS Q8 może spokojnie i pewnie kontynuować jazdę nawet tam, gdzie kończą się utwardzone drogi.

 

Wykorzystując możliwości systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select kierowca może precyzyjnie wpływać na charakter swego RS Q8. W systemie znajdziemy osiem trybów jazdy do wyboru. Są to tryby: comfort, auto, dynamic, efficiency, allroad, offroad oraz dwa indywidualnie konfigurowane tryby RS, czyli RS1 i RS2, włączane za pomocą przycisku „RS-MODE” na kierownicy. System Audi drive select wpływa na funkcjonowanie takich podzespołów samochodu jak zarządzanie pracą silnika i skrzyni biegów, wspomaganie kierownicy, pneumatyczne zawieszenie, układ czterech kół skrętnych, brzmienie silnika i charakterystyka automatycznej klimatyzacji.

 

 

W standardzie nowe RS Q8 porusza się na 22-calowych aluminiowych felgach w stylistyce dziesięcioramiennej gwiazdy, na które zakłada się seryjne opony w rozmiarze 295/40 – największe w jakie kiedykolwiek Audi wyposażało swój seryjnie produkowany model. Opcjonalnie zamówić można felgi 23-calowe z kutego aluminium w stylistyce pięcioramiennego rotoru oraz kolor z szerokiej palety barw stworzonych specjalnie dla RS Q8. Za dużymi kołami pracuje układ hamulcowy RS z wentylowanymi od wewnątrz tarczami z kompozytów o wymiarach 420 mmw przodzie i 370 mm z tyłu. Ich dziesięciotłoczkowe zaciski standardowo lakierowane są na czarno, ale opcjonalnie mogą być czerwone. W przypadku opcjonalnych tarcz ceramicznych RS zaciski mogą być szare, czerwone lub niebieskie i mieć 440 mm z przodu i 370 mm w tyle.

 

 

Pewność siebie: wygląd zewnętrzny

 

Dzięki imponującej osłonie chłodnicy Singleframe, charakterystycznemu dla modeli typu RS standardowemu grillowi w szarym kolorze Manhattan lub błyszczącemu czernią grillowi RS z oczkami w kształcie plastra miodu, nowe RS Q8 wygląda na bardzo pewne siebie. Wygląd samochodu uzupełniają błyszczące czernią wloty powietrza po bokach i dolny spojler w kolorze matowego aluminium.

 

Opadający ku tyłowi dach przechodzi w pochylone do przodu słupki D, a całość wygląda jakby osadzona była na przetłoczeniach nadkoli, sygnalizujących, że samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła quattro. Typowe dla modeli RS listwy w kolorze nadwozia poszerzają je o 10 mm z przodu i o 5 mm z tyłu. Opcjonalne, 23-calowe koła dodatkowo podkreślają mocny wygląd RS Q8. Po bokach znajdziemy szerokie progi RS, standardowo lakierowane w kolorze szarym Manhattan. Znajdujący się na tylnym końcu dachu spojler RS stanowi jego stylistyczne wykończenie. Inne elementy utrzymane w stylistyce RS to dyfuzor z obramowaniem w kolorze matowego aluminium oraz owalne końcówki rur wydechowych. Spojler RS zapewnia odpowiednią siłę docisku tylnej osi, wspomagając w ten sposób utrzymanie równowagi auta przy dużych prędkościach.

 

Dla nowego Audi RS Q8 wybrać można jeden z dziewięciu kolorów nadwozia: jeden podstawowy i osiem z efektem metalicznym lub perłowym. Standardowo obudowy lusterek zewnętrznych mają kolor aluminium, opcjonalnie mogą występować również w kolorze nadwozia, mogą być czarne lub karbonowe. Pakiety stylistyczne „czerń” i „karbon” podkreślają kolorystycznie grill osłony chłodnicy, przednie spojlery, klamrę dyfuzora i pasmo świetlne łączące światła tylne (tylko pakiet „karbon”). W połączeniu z tymi pakietami stylistycznymi pierścienie w logo Audi oraz logotypy RS zarówno z przodu, jak i z tyłu, na życzenie mogą być czarne. Program Audi exclusive oferuje dodatkowe możliwości indywidualizacji pojazdu.

 

 

Klient może również wybrać jedną z dwóch konfiguracji przednich reflektorów diodowych. Opcjonalnie przyciemniane reflektory diodowe Matrix LED mają trójwymiarową sygnaturę świateł do jazdy w dzień o cyfrowym charakterze, a jej motyw powtórzony jest w światłach tylnych. Pasmo świetlne osadzone na czarnym, błyszczącym tle łączy ze sobą tylne światła, jeszcze bardziej podkreślając szerokość samochodu. Zarówno reflektory diodowe Matrix LED RS, jak i światła tylne, zawierają w swoim obrębie kierunkowskazy ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania. Kierunkowskazy te, podczas otwierania lub zamykania auta wyświetlają specjalną animację świetlną RS.

 

Sportowo i przestrzennie: wnętrze

 

Wnętrze nowego RS Q8 charakteryzuje się czystą stylistyką. Wszystkie elementy logicznie się ze sobą łączą i harmonizują. Materiałowa podsufitka ma kolor czarny, opcjonalnie dostępna jest też w kolorze srebrnym. Na życzenie klient może mieć również podsufitkę z Alcantary – do wyboru w kolorze srebrnym lub czarnym. Smukła deska rozdzielcza oraz wyraźnie poziome linie stylistyczne wnętrza podkreślają jego przestrzeń. Centralnym elementem kokpitu jest wyświetlacz systemu MMI touch response. Gdy ekran systemu jest wyłączony, zlewa się
z otoczeniem, ponieważ tak jak ono jest idealnie czarny i błyszczący.

 

 

Innym charakterystycznym elementem stylistycznym jest szeroka, symetryczna konsola na tunelu środkowym. Jej elementy otoczone są ramką w kolorze aluminium Race lub antracytowym.

 

Specjalny widok RS w Audi virtual cockpit na wyświetlaczu MMI pokazuje informacje dotyczące takich parametrów jak ciśnienie w oponach, moment obrotowy, moc wyjściowa, temperatura, czasy okrążeń i siły g. Informacja o zmianie biegów nakłania kierowcę do zmiany biegu w momencie, gdy silnik osiągnął określoną liczbę obrotów. Opcjonalny wyświetlacz danych na szybie na wprost wzroku kierowcy head-up display również zawiera grafiki charakterystyczne wyłącznie dla modeli typu RS.

 

Do sportowego „image’u” dużego SUV’a coupé doskonale pasują sportowe fotele pokryte czarną skórą Pearlnappa i Alcantarą, z przetłoczeniami RS. Jeszcze bardziej luksusową opcją są sportowe fotele RS sport pokryte skórą Valcona, z przeszyciami we wzorze plastra miodu i z przetłoczeniami RS. Fotele RS sport mają perforowane obicia, co ułatwia działanie umieszczonej w nich wentylacji oraz wyposażone są w funkcję masażu.

 

Standardowo fotele są czarne, na życzenie mogą być koniakowe lub granitowo szare. Dwa pakiety stylistyczne RS pozwalają na dodanie do nich kontrastowych szwów na podpórkach kolan, kole kierownicy, dywanikach, dźwigni zmiany biegów i na brzegach pasów bezpieczeństwa. W przypadku obu pakietów konsola środkowa, dźwignia zmiany biegów i kierownica pokryte są Alcantarą. Do wyboru są również kolory i materiały ozdobnych paneli: mogą być one wykonane w kolorze matowego karbonu, szarego dębu lub aluminium Spectrum. Powiększony pakiet skórzany zakłada wykonanie z tego materiału górnej części tapicerki drzwi.

 

Na kierownicy również znajduje się logo RS, a na podświetlanych nakładkach progowych logo RS Q8. W pełni perforowana, ze spłaszczonym u dołu wieńcem, skórzana kierownica sportowa RS sport, wyposażona jest w manetki do zmiany biegów i w wielofunkcyjne przyciski. Bezpośrednio z poziomu kierownicy, przy pomocy przycisku RS-Mode, kierowca wybrać może tryb RS1 lub RS2 systemu Audi drive select. W takiej sytuacji na wyświetlaczu Audi virtual cockpit otwiera się specjalny ekran RS.

 

Przesuwana, trzyosobowa kanapa w tyle RS Q8 jest standardem. Gdy złoży się jej oparcia, przestrzeń bagażnika wzrasta do 1755 litrów. Klapa bagażnika zamykana jest i otwierana elektrycznie.

 

Bezpieczeństwo i połączenie z siecią: systemy wsparcia kierowcy i systemy infotainment

 

Nowe Audi RS Q8 wspiera kierowcę w wielu sytuacjach. Na jego pokładzie znajduje się ponad trzydzieści systemów wsparcia, w tym adaptacyjny tempomat adaptive cruise assist, asystent wydajności efficiency assist, asystent skrzyżowań, asystent zmiany pasa, ostrzeżenie o wysokich krawężnikach oraz kamery 360°.

 

Standardowo Audi RS Q8 wyposażone jest w system MMI navigation plus, zawierający moduł transferu danych dla Audi connect w standardzie LTE Advanced oraz hotspot Wi-Fi. System nawigacji zapamiętuje preferencje kierowcy z przejechanych już tras i na ich podstawie udziela inteligentnych sugestii co do tras następnych. Serwisy Audi connect do procesu planowania trasy dodają funkcje predyktywne.

 

Nowe Audi RS Q8 w salonach dealerskich czterech pierścieni na terenie całej Europy pojawi się w pierwszym kwartale roku 2020.

 

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi.press-bank.plŹródło: Audi, Mototarget.pl

 Inne artykuły
» Rekordowy wynik sprzedaży Audi: w listopadzie dostawy wzrosły o 23,1 procent, do 163 350 samochodów 2019-12-09
  A1 e-tron, Audi A1 i e-tron W listopadzie 2019 r. AUDI AG dostarczyło do klientów na całym świecie 163 250 samochodów. To o 23,1 procent więcej niż w listopadzie 2018. Był to też najlepszy sprzedażowo listopad w historii firmy. Oprócz mocnego wzrostu sprzedaży w Europie (+33,0%), będąceg... więcej »

» Unowocześniona gama bestsellerów Mazdy na 2020 rok 2019-12-09
  Mazda CX-5 2019 Rok 2020 będzie dla Mazdy okresem szczególnym. Firma przygotowuje się nie tylko do świętowania setnej rocznicy powstania, ale przede wszystkim do produkcji i realizacji zamówień na pierwszy elektryczny model w gamie – Mazdę MX-30. Końcówkę tego roku zdom... więcej »

» Nowatorskie systemy bezpieczeństwa w ID.3 2019-12-09
  ID.3 premiera O tym jak działa nowa środkowa poduszka powietrzna w ID.3, która jest umieszczona między fotelami i zapobiega kolizji głów kierowcy i pasażera opowiada Stefan Hagen, odpowiedzialny za bezpieczeństwo podczas zderzeń bocznych.... więcej »

» Nowy Golf – inteligentny, skomunikowany ze światem, oferowany w pięciu wersjach hybrydowych 2019-12-09
  Golf 2019 Golf, którego sprzedano dotąd w liczbie ponad 35 milionów egzemplarzy, pojawia się teraz jako model ósmej generacji. Cyfrowe wnętrze Golfa pozwala na intuicyjną obsługę w dotychczas nieznanym stopniu, a systemy asystujące wspierają kierowcę podczas jazdy z prę... więcej »

» SEAT Mii electric – samochód dla miasta 2019-12-09
  SEAT Mii Electric SEAT zaprezentował Mii electric, swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, dostosowany do warunków miejskiej jazdy. Pojazd potrafi rozpędzić się do 50 km/h w jedyne 3.9 sekundy, a akumulator zasilający auto osiąga poziom 80% naładowania w 1 godzinę. Cena poj... więcej »

» Nowy Ford Kuga zdobywa maksymalną notę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa 2019-12-08
  Fleet Market 2019, Ford Kuga 2019 Nowy SUV Ford Kuga* uzyskał maksymalną ocenę bezpieczeństwa 5 gwiazdek, przyznaną przez niezależny instytut badający pojazdy w testach zderzeniowych Euro NCAP. Kuga zdobyła notę 92% za ochronę dorosłych pasażerów i komplet punktów, zarówno w bocznym zderzeniu ... więcej »

» Ranking TOP30 modeli dla Kowalskiego 2019-12-08
  Fiat Tipo 2019 Oto zestawienie liderów polskiego rynku nowych samochodów osobowych w podziale na osoby prywatne. Uwagę zwraca m.in. pozycja Fiata Tipo, któremu w zajęciu miejsca na podium pomogła trwająca akcja wyprzedażowa rocznika 2019.... więcej »

» Nissan z tytułem Global e-Mobility Leader 2019-12-08
  Nissan e-Mobility Leader Wysiłki firmy wkładane w rozwój i propagowanie elektromobilności doceniane są nie tylko przez użytkowników samochodów elektrycznych, ale przez wielu światowych ekspertów. Podczas tegorocznego Global e-Mobility Forum w Warszawie, Nissan został wyróżniony tytułe... więcej »

» Jozef Kaban zostanie nowym Szefem Desingu marki Volkswagen 2019-12-08
  Skoda - Jozef Kaban Szykują się duże zmiany na stanowiskach kierowniczych w Volkswagen Design: Klaus Bischoff, dotychczasowy główny stylista Volkswagena, od 1. kwietnia 2020 roku obejmie stanowisko Szefa Designu Grupy. Do 1. lipca 2020 roku, kiedy jego funkcje przejmie Jozef Kaba... więcej »

» Nowy system komunikacji SEAT-a podpowie, kiedy zmieni się światło 2019-12-08
  SEAT sygnalizacja swietlna SEAT stworzył system, który pozwala na wymianę danych w czasie rzeczywistym między samochodami a infrastrukturą drogową. Kierowcy otrzymują ostrzeżenia o zmianach światła i innych istotnych zdarzeniach wprost do kokpitu w pojeździe. Nowe rozwiązanie znacznie z... więcej »

» Światło sprawia, że ID.3 wydaje się ludzki – mówi projektantka Sandra Sturmat 2019-12-05
  Volkswagen ID.3, Volkswagen ID. Light Jaki wpływ ma światło na tworzenie emocjonalnego kontaktu człowieka z samochodem? Powstaje dzięki niemu pewna więź, kontakt z maszyną staje się łatwiejszy, bo naturalny. Sandra Sturmat, projektantka oświetlenia w marce Volkswagen jest jednym z twórców rozwiąza... więcej »

» Robert Kubica na testach w BMW Motorsport! 2019-12-05
  Robert Kubica 2019 W przyszłym tygodniu w testach młodych kierowców DTM 2019 w Jerez de la Frontera (ESP) za kierownicą BMW M4 DTM zasiądzie pewien doskonale znany zawodnik – Robert Kubica. 34-latek jest ściśle związany z BMW – okres od 2006 do 2009 r. spędził w Form... więcej »

» Konkurs Mazda Design w 2020 roku zmienia swoją formułę 2019-12-05
  Mazda Design 2020 Po 10 latach konkurs projektowy Mazda Design zyskuje nową formułę i nową nazwę – Mazda Design Experience. Tym krokiem japońska marka chce w Polsce nawiązać jeszcze głębsze relacje z młodymi projektantami i skuteczniej promować ich innowacyjne projekty. J... więcej »

» Ofensywa elektryfikacyjna Forda 2019-12-05
  Fleet Market 2019, Ford Explorer 2019 Ford Polska stoi u progu wielkich zmian i rozpoczyna rewolucję w rynkowej ofercie. Dzięki niej już w 2020 roku zelektryfikowane napędy w większości modeli Forda staną się realnym i osiągalnym wyborem dla polskich kierowców.... więcej »

» Polskie salony Mitsubishi pierwszymi w Europie 2019-12-05
  Mitsubishi salon 2019 W polskiej sieci autoryzowanych salonów i serwisów Mitsubishi Motors otwarto niedawno 2 nowe salony, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi standardami marki. Imponujące stacje - krakowski salon Auto Krak oraz kaliska placówka Auto Centrum Lis są jednymi z pierw... więcej »

» W 2019 roku dilerzy Das WeltAuto sprzedali już 20 tysięcy używanych, sprawdzonych samochodów 2019-12-04
  Das WeltAuto 20-tysięczne auto w programie Das WeltAuto sprzedano w listopadzie w nowym punkcie samochodów używanych Rzepecki-Mroczkowski przy ulicy Sanockiej 92 w Poznaniu. „Zakup samochodu tutaj polecił mi brat, który był już klientem Das WeltAuto” – po... więcej »

» Pierwsze CUPRA Studio otwarte w Meksyku 2019-12-03
  CUPRA Studio Wraz z wkroczeniem do Meksyku CUPRA rozpoczyna światową ekspansję i rozwój poza Europą. Marka otworzyła właśnie swoje pierwsze CUPRA Studio zlokalizowane w ekskluzywnej części miasta Meksyk. Poza reprezentacyjnym lokalem uruchomiono także sieć dystrybucyjną w ... więcej »

» Jaguary i Land Rovery z możliwością zdalnej aktualizacji oprogramowania 2019-12-03
  JLR Touch Pro Duo Funkcja Software-Over-The-Air (SOTA) staje się elementem wyposażenia standardowego wszystkich modeli marki Jaguar i Land Rover. Nowa usługa pozwala aktualizować system multimedialny bez konieczności składania wizyty w salonie dealera.... więcej »

» Rok od wdrożenia programu Audi ograniczającego emisję dwutlenku węgla: potwierdzono potencjał redukcji 1,2 tony CO2 na samochód 2019-12-03
  Audi program CO2 Konsekwentna elektryfikacja gamy produktowej Audi oznacza, że duża część emisji CO2 nie pochodzi już z układów wydechowych samochodów, ale z łańcucha dostaw i wcześniejszych procesów produkcyjnych podzespołów. W związku z tym Audi, wraz ze swymi dostawcami, op... więcej »

» Fabryka Volkswagena we Wrześni i marka Volkswagen Samochody Dostawcze świętują jubileusz. Z linii produkcyjnej zakładu zjechał dwustutysięczny samochód! 2019-12-03
  Volkswagen fabryka Wrzesnia 200 000 wybudowanych samochodów w 39 miesięcy. W zakładzie marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z linii produkcyjnej zjechał jubileuszowy Crafter. Samochód z numerem 200 000 to pojazd z zabudową zamkniętą typu furgon, w kolorze Deep Ocean Blue, z silnikiem wy... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134
Wyświetlane: 0 - 20 z 22666 rekordów
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |