FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1660 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1127 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Honda wprowadza zaawansowane systemy łączności w europejskiej gamie samochodów
  Dodano: 2020-03-03
Wyświetlono: 131 razy
Honda wprowadza zaawansowane systemy łączności w europejskiej gamie samochodów
Honda ogłosiła dzisiaj zamiar wyposażania wszystkich nowych modeli w zaawansowane systemy łączności. Pierwszym przykładem realizacji tej decyzji jest przystosowanie aplikacji My Honda+ i Honda Personal Assistant dla Hondy e oraz dla nowych modeli Jazz i Jazz Crosstar.
foto © Honda

  • Intuicyjna i bezproblemowa, zaawansowana łączność ze światem dla wszystkich przyszłych europejskich modeli Hondy
  • Aplikacja My Honda+ oferująca cały szereg funkcji zapewniających komfort, wygodę i bezpieczeństwo
  • System Honda Personal Assistant zdolny do kontekstowego rozpoznawania mowy
  • Hotspot WiFi pozwalający na łączność sieciową podczas podróży
  • My Honda+, Honda Personal Assistant i funkcje hotspotu WiFi dostępne w Hondzie e oraz w nowych modelach Jazz i Jazz Crosstar

 

 

Tom Gardner, starszy wiceprezes Honda Motor Europe, powiedział: „Klienci oczekują dziś, że ich pojazd pozwoli im płynnie kontynuować inne życiowe aktywności. Rozwój łączności nowej generacji w firmie Honda jest wyraźnie widoczny dzięki wprowadzeniu takich systemów, jak Honda Personal Assistant oraz My Honda+. Jesteśmy zdecydowani zwiększać dostępności takich funkcji, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów".

 

My Honda+

 

Honda wprowadziła swoją aplikację na smartfony My Honda+ aby zapewnić właścicielom zdalny dostęp do ich samochodów. Usługa oparta na wykorzystaniu smartfonów została przeprojektowana z myślą o prostej, intuicyjnej obsłudze, która zapewnia bezpieczny dostęp do wielu funkcji w samochodzie, w tym dotyczących komfortu i zabezpieczeń.

 

 

Aplikacja My Honda+ oferuje kontrolę nad bezpieczeństwem pojazdu, w tym zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi. Właściciele samochodów Honda e dodatkowo otrzymają funkcję kluczyka cyfrowego, umożliwiającą bezpieczne współdzielenie dostępu do pojazdu z maksymalnie pięcioma innymi użytkownikami. Kluczyk cyfrowy działa przez połączenie Bluetooth i umożliwia właścicielom zdalne zamykanie okien i otwieranie pokrywy portu ładowania, a także blokowanie i odblokowywanie drzwi pojazdu.

 

W przypadku awarii pojazdu, aplikacja My Honda+ umożliwi skorzystanie z pomocy drogowej Honda Assistance. Pozwala to użytkownikowi na bezpośrednie skontaktowanie się z serwisem pomocy drogowej, z którego usług korzysta i na automatyczne udostępnienie danych o lokalizacji pojazdu (GPS). Aplikacja umożliwia również monitorowanie lokalizacji i śledzenie położenia samochodu przez GPS. Inteligentne śledzenie lokalizacji może być aktywowane w celu ostrzeżenia właściciela w przypadku naruszenia przez pojazd wcześniej ustalonej strefy poruszania się, a także w celu dalszego wzmocnienia bezpieczeństwa pojazdu w przypadku aktywacji alarmu w samochodzie, poprzez powiadomienie wysyłane do aplikacji w smartfonie.

 

W celu zwiększenia bezpieczeństwa, wszystkie pojazdy są standardowo wyposażone w system E-Call służący do wezwania pomocy drogowej. W przypadku sytuacji krytycznej, gdy aktywowany zostanie system poduszek powietrznych, najważniejsze informacje o samochodzie oraz jego aktualna lokalizacja zostaną automatycznie udostępnione odpowiednim służbom ratunkowym.

 

Funkcje dbające o wygodę korzystania z samochodu obejmują możliwość wysyłania informacji o podróży, takich jak punkt docelowy i interesujące miejsca na trasie, z aplikacji My Honda+ do systemu nawigacji w samochodzie. W Hondzie e, system nawigacyjny korzysta również z danych monitora zasięgu sprawdzającego poziom naładowania akumulatora i uwzględnia lokalizacje punktów ładowania, gdy planowana jest podróż na odległość przekraczającą aktualny zasięg samochodu.

 

Aplikacja ta zapewnia również właścicielom Hondy e dostęp do funkcji specyficznych dla pojazdów elektrycznych. Należy do nich zdalna kontrola ładowania akumulatora oraz możliwość programowania ładowania. Dzięki tym funkcjom kierowca może monitorować aktualny stan naładowania akumulatorów i zdalnie rozpocząć lub wstrzymać ładowanie. Funkcja kalendarza ładowania umożliwia ustawienie czasu ładowania według dobowego harmonogramu, dzięki czemu ładowanie odbywa się wtedy, gdy dostępne są najbardziej korzystne ceny energii elektrycznej. Właściciele Hondy e mogą również uzyskać zdalny dostęp do systemu klimatyzacji samochodu i ustawić temperaturę na niższą, optymalną lub wyższą jeszcze przed wejściem do samochodu.

 

Honda Personal Assistant* oparty o sztuczną inteligencję

 

Funkcje informacyjno-rozrywkowe i łącznościowe w Hondach e i Jazz mogą być aktywowane za pomocą poleceń głosowych, za pośrednictwem rozwiązania Honda Personal Assistant*. Znany z Hondy e, intuicyjny Honda Personal Assistant*, teraz dostępny w całkowicie nowym Jazzie, korzysta z rozwiązań sztucznej inteligencji (AI) i jest zdolny do naturalnego rozumienia komend przekazywanych w formie prostych konwersacji i do kontekstowego rozpoznawania mowy, dzięki czemu może ułatwiać dostęp do wielu usług online.

 

 

Honda Personal Assistant* reaguje poprawnie na polecenia o poziomie złożoności, wykraczającym poza możliwości innych wirtualnych asystentów aktywowanych głosem. Potrafi on zrozumieć wiele poleceń jednocześnie, co pozwala na uzyskanie dokładniejszych odpowiedzi na konkretne zapytania. Właściciel może zapytać, na przykład: "OK Honda, znajdź mi czynną w tej chwili włoską restaurację z darmowym parkingiem i WiFi.”* Honda Personal Assistant lokalizuje odpowiednie opcje i prezentuje je na ekranie dotykowym, przed wytyczeniem optymalnej trasy do wybranej lokalizacji i wyświetleniem jej na ekranie nawigacji.

 

Nowa intuicyjna łączność

 

Honda Personal Assistant jest tylko jednym z atutów przeprojektowanych systemów informacyjno-rozrywkowych Hondy. Obydwa modele otrzymały łatwy w obsłudze ekran dotykowy LCD, minimalizujący rozproszenie uwagi kierowcy. Uproszczenie menu nawigacji w Jazzie skróciło czas obsługi najczęściej używanych elementów sterujących o 58% w porównaniu z poprzednim modelem, co zapewnia bezpieczniejszą obsługę. Honda przywróciła też mechaniczne sterowanie kluczowymi funkcjami, z ergonomicznymi pokrętłami do regulacji zakresu ogrzewania i wentylacji.

 

Interfejs kontaktu kierowcy z systemem wykorzystuje styl graficzny znany ze smartfonów, z przesuwnymi ikonami umożliwiającymi przeglądanie ostatnio używanych aplikacji i list mediów. Wyświetlacze można skonfigurować tak, by spełniały wszelkie wymagania kierowcy, włączając w to konfigurowalne skróty do często używanych funkcji i źródeł dźwięku.

 

 

Podwójne ultra-szerokie, 12,3–calowe ekrany dotykowe LCD w Hondzie e pozwalają na prostą wymianę treści, dzięki czemu kierowca może korzystać z różnych informacji na dwóch wyświetlaczach jednocześnie. Funkcja ta umożliwia pasażerowi przesuwanie takich treści, jak wskazówki nawigacyjne na ekran kierowcy. Odpowiednia konfiguracja obu ekranów umożliwia wyświetlanie dwóch aplikacji obok siebie, więc kierowca i pasażer mogą niezależnie wybierać i wyświetlać osobne aplikacje. Na przykład, gdy kierowca korzysta z mapy nawigacji, pasażer z przodu może na swoim ekranie przeglądać listę odtwarzanych utworów muzycznych.

 

Zewnętrzne usługi informacyjno-rozrywkowe i aplikacje, w tym prognozy pogody, lokalizacja parkingów, muzyka, nawigacja, wyszukiwanie lokalizacji i usługi telefonicznych, są również dostępne za pośrednictwem ekranu dotykowego lub są aktywowane głosowo. Kompleksowy zestaw pokładowych aplikacji można uzupełnić poprzez mirror własnego smartfona za pośrednictwem zainstalowanych środowisk Apple CarPlay lub Android Auto. Apple CarPlay po raz pierwszy będzie łączyć się ze smartfonem bezprzewodowo.

 

 

Zarówno Honda e, jak i Jazz dysponują również hotspotami WiFi, umożliwiając pasażerom dostęp do Internetu. W przypadku Hondy e, w trakcie ładowania akumulatora, pasażerowie mogą oglądać materiały video na jednym z ekranów, podczas gdy drugi ekran pokazuje stan ładowania.

 

 

Aby właściciel mógł czerpać przyjemność z posiadania samochodu bez zbędnych stresów, Honda będzie na bieżąco, bezprzewodowo dostarczała aktualizacje, gwarantując w ten sposób, że funkcje i aplikacje używane w samochodzie korzystają z najnowszych dostępnych ulepszeń i nowych możliwości. Instrukcja obsługi jest również łatwo dostępna za pośrednictwem systemu informacyjno-rozrywkowego, a Honda Personal Assistant jest zawsze gotów do odnalezienia i wyświetlenia odpowiedniej strony i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące pojazdu.

 

*Usługa tymczasowo niedostępna w języku polskim.Źródło: Honda, Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Honda najbardziej utytułowana w MotoGP
» Honda zdobywa nagrody Red Dot Design w 3 kategoriach
 Inne artykuły
» Elektrycznie Tematyczni: Volkswagen przedstawia podcast o elektromobilności, napędzany twardymi danymi 2020-04-08
  Elektrycznie Tematyczni Volkswagen Marka Volkswagen, we współpracy z projektem InsightOut Lab, uruchamia podcast „Elektrycznie Tematyczni” wprowadzający w świat elektromobilności i obalający związane z nią mity. Podcast jest oparty na wynikach badań prowadzonych przez InsightOut Lab... więcej »

» Klienci w Chinach stawiają na bezpieczeństwo we własnym samochodzie 2020-04-08
  Volkswagen fabryka Chiny Środki transportu w wielkim mieście – to między innymi tłok w metrze, wspólne kursy w taksówkach, wielu ludzi na niewielkiej powierzchni. Okazuje się, że pandemia wirusa zwiększyła w Chinach zainteresowanie prywatnym transportem. Najnowsze dane instytutu... więcej »

» W związku z pandemią koronawirusa Kia Motors Polska wspiera Instytut Matki i Dziecka 2020-04-08
  Instytut Matki i Dziecka Kia Motors Polska wie, jak ważne są obecnie wszelkie działania wspierające system ochrony zdrowia. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie Kia postanowiła pomóc Instytutowi Matki i Dziecka.... więcej »

» Karolina Pilarczyk zaufała produktom Petronas 2020-04-08
  Karolina Pilarczyk Mariusz Dziurleja W sezonie 2020 jedna z najlepszych zawodniczek, startujących w driftingu – Karolina Pilarczyk – będzie wspierana przez markę PETRONAS. Samochody z logo PETRONAS Syntium będzie można zobaczyć podczas startów w zawodach w Polsce, Europie i USA.... więcej »

» Respiratory SEAT-a trafią do hiszpańskich szpitali 2020-04-08
  Seat respiratory Respirator OxyGEN, produkowany w zakładach SEAT-a, został oficjalnie dopuszczony do wykorzystania w szpitalach. Atest urządzeniu nadała Hiszpańska Agencja ds. Produktów Zdrowotnych i Medycznych. Wolumen produkcji będzie na bieżąco dostosowywany do zapotrzebowa... więcej »

» 10 lat temu grupa Geely kupiła firmę Volvo Cars 2020-04-06
  Volvo Geely konferencja To było trzęsienie ziemi. Flagowa, szwedzka marka motoryzacyjna została sprzedana chińskiemu koncernowi motoryzacyjnemu. Wycieńczony kryzysem finansowym amerykański właściciel sprzedał ją kilkukrotnie taniej, niż ją nabył. Wiele osób szczerze wątpiło w przyszł... więcej »

» AudiStream: bilet online do świata Audi 2020-04-06
  Audi online, Audi Stream Pomimo pandemii koronawirusa i wstrzymanej produkcji, klienci i fani marki Audi mogą wybrać się na wycieczkę po technicznie zaawansowanych liniach produkcyjnych czterech pierścieni. Wszystko w ramach internetowego projektu AudiStream, gdzie wirtualnie, dla wsz... więcej »

» KIA w związku z pandemią koronawirusa przedłuża gwarancję na auta na całym świecie! 2020-04-06
  Kia gwarancja Kia Motors Corporation ogłosiła początek akcji „Kia Promise” – globalnego programu przedłużenia gwarancji samochodów. Dzięki programowi „Kia Promise” klienci, którzy nie mogą przemieszczać się z powodu pandemii wirusa COVID-19, mo... więcej »

» Honda najbardziej utytułowana w MotoGP 2020-04-06
  Honda MotoGP 2020 Trzy maszyny MotoGP Hondy - RC211V, RC212V i RC213V - wygrały więcej wyścigów i tytułów niż jakikolwiek inny producent. Recepta na sukces? Chodzi o połączenie inżynierii Hondy z najbardziej utalentowanymi kierowcami.... więcej »

» Polska premiera Mitsubishi Outlander PHEV [FILM] 2020-04-06
  Outlander PHEV 2020 W związku z sytuacją epidemiologiczną na świecie - polska premiera Mitsubishi Outlandera PHEV 2020 odbyła się online. Poniżej prezentujemy film z oficjalnej premiery nowej wersji hybrydowego Outlandera.... więcej »

» Jakość to cztery pierścienie i cztery litery w jednym słowie: AUDI 2020-04-05
  Audi A6 2020 Jakość ma określone imię: Audi. Znalazło to po raz kolejny potwierdzenie w plebiscycie czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego Auto Bild. Cztery pierścienie wygrały rankingi jakości w siedmiu z czternastu kategorii i zdobyły tytuł „Najlepszej m... więcej »

» Sprzedaż Volvo Cars w pierwszym kwartale 2020 2020-04-05
  Volvo SUVY Firma Volvo Cars sprzedała w pierwszym kwartale bieżącego roku 131 889 samochodów, czyli o 18,2% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wpływ na globalną sprzedaż firmy miał rozwój pandemii koronawirusa.... więcej »

» Volkswagen produkuje osłony chroniące twarz techniką druku 3D 2020-04-05
  Volkswagen maseczki Reagując na potrzeby związane z pandemią koronawirusa koncern Volkswagen rozpoczął produkcję metodą druku 3D mocowań do osłon zabezpieczających twarz. Odbywa się to w ramach wspólnej inicjatywy z Airbusem i serwisem „Mobility goes Additive” zajmują... więcej »

» Nowy Caddy - pierwszy dostawczy Volkswagen zbudowany na platformie MQB 2020-04-05
  Caddy 2020 Volkswagen Caddy piątej generacji, to dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze samochód przełomowy. Każdy jego szczegół został zaprojektowany od nowa. Auto wyposażone jest w zaawansowane rozwiązania techniczne, innowacyjne systemy wsparcia kierowcy i cyfrowe s... więcej »

» Badanie dotyczące ładowania Outlandera PHEV 2020-04-03
  Outlander PHEV przod Siedem lat po wprowadzeniu na rynek Outlandera PHEV Mitsubishi Motors pozostaje niedoścignionym przykładem w branży w kilku kategoriach.... więcej »

» Kampania #AudiTogether: Audi przeznacza pięć milionów euro na walkę z koronawirusem 2020-04-02
  AudiTogether Gdy wymaga tego sytuacja, wszyscy współpracują we wspólnym celu. Podczas kryzysu związanego z epidemią koronawirusa Audi wspiera instytucje medyczne i społeczne w swoim rodzinnym regionie, ale zapewnia też pomoc humanitarną na poziomie międzynarodowym. Koncern... więcej »

» SEAT rozpoczął produkcję respiratorów 2020-04-02
  Seat respiratory SEAT wspiera hiszpańską służbę zdrowia, rozpoczynając w swoich zakładach w Martorell montaż automatycznych respiratorów. Do produkcji zostaną wykorzystane m.in. silniki samochodowych wycieraczek. Nowe urządzenie, składające się z ponad 80 elementów elektronicz... więcej »

» SUV coupe uzupełnia rodzinę pojazdów e-tron: Audi e-tron Sportback 2020-04-02
  Audi e-tron Sportback 2020 „Przyszłość jest elektryczna”: Przedstawiając drugi model z linii e-tron, Audi konsekwentnie kontynuuje swój strategiczny kierunek. Audi e-tron Sportback to dynamiczny SUV coupé oferujący nawet 300 kW mocy i zasięg do 442 kilometrów na jednym łado... więcej »

» Volkswagen e-Home oferuje najwyższy poziom obsługi bez wychodzenia z domu 2020-04-02
  Volkswagen e-Home Wybór wymarzonego samochodu nie od dziś jest możliwy za pośrednictwem wielu stron internetowych – jest to związane z trendami, które wskazują na coraz większą chęć dokonywania zakupów online. Volkswagen już od sierpnia 2017 roku oferuje możliwość zapozna... więcej »

» SEAT Tarraco FR już w sprzedaży w Polsce [Tarraco FR CENNIK 2020] 2020-04-02
  Tarraco FR Już niebawem polscy kierowcy będą mogli wsiąść do SEAT-a Tarraco w wersji FR. Sportowa odmiana największego SUV-a hiszpańskiego producenta wyróżnia się jeszcze bardziej dynamicznym designem i mocnymi silnikami, zapewniającymi wyjątkowe osiągi. Cena modelu zacz... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147
Wyświetlane: 0 - 20 z 22932 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |