FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1651 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1123 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Honda najbardziej utytułowana w MotoGP
  Dodano: 2020-04-06
Wyświetlono: 267 razy
Honda najbardziej utytułowana w MotoGP
Trzy maszyny MotoGP Hondy - RC211V, RC212V i RC213V - wygrały więcej wyścigów i tytułów niż jakikolwiek inny producent. Recepta na sukces? Chodzi o połączenie inżynierii Hondy z najbardziej utalentowanymi kierowcami.
foto © Honda

 

W ciągu 18 sezonów od kiedy w zawodach MotoGP pojawiły się silniki czterosuwowe w 2002 roku, Honda zdobyła łącznie 22 tytuły indywidualne zawodników i konstruktorów w MotoGP oraz osiągnęła 153 zwycięstwa w Grand Prix.

 

Ta dominacja jest wynikiem połączenia talentów genialnych inżynierów i legendarnych zawodników. Wyścigi zawsze były niezwykle ważne dla Hondy, a praca, którą Honda wykonała na torze wyścigowym, miała ogromny wpływ na motocykl. Większość technologii, z której motocykliści korzystają na co dzień pochodzi z idei inżynierów Hondy, którzy zawsze pracują, aby nie tylko wygrać wyścigi, ale także wyciągać wnioski ze zwycięskich wyścigów.

 

Modele RC211V, RC212V i RC213V kontynuują system nazewnictwa Hondy, które zawojowały świat wyścigów motocyklowych Mistrzostw Świata od 1960 roku. Wśród tych wspaniałych maszyn warto wymienić sześciocylindrowy RC166 250 cm³, pięciocylindrowy RC149 125 cm³ i czterocylindrowy RC181 500 cm³.

 

Symbol RC oznacza Racing Cycle (cykl wyścigów); 211 wskazuje, że RC211V był pierwszym motocyklem Hondy biorącym udział w GP w XXI wieku; V odnosi się do układu cylindrów w silniku. Motocykl z oznaczeniem 212 był drugim motocyklem Hondy biorącym udział w GP w XXI wieku, a 213 trzecim.

 

RC211V (2002-2006)

 

Od kiedy 2002 roku w MotoGP pojawiły się czterosuwowe jednostki napędowe Honda skorzystała z okazji, aby zbudować niezwykły motocykl, który do dziś jest czczony w całym padoku MotoGP, a nawet poza nim.

 

MODEL RC211V to był inspirujący projekt. Pięciocylindrowy silnik zapewniał doskonałe osiągi, przy tym był przyjazny dla kierowcy, a jego kompaktowa konstrukcja pozwalała na stworzenie podwozia, które dawało kierowcom wysoką pewność siebie podczas wchodzenia w zakręty. Pozwoliło to wielu zawodnikom wykrzesać maksimum z RC211V.

 

Dziesięciu zawodników RC211V – Alex Barros, Max Biaggi, Toni Elias, Sete Gibernau, Nicky Hayden, Marco Melandri, Dani Pedrosa, Valentino Rossi, Makoto Tamada i Tohru Ukawa – wygrało łącznie 48 wyścigów MotoGP przez 5 lat między 2002 a 2006 rokiem. W tym okresie motocykl pomógł zdobyć również trzy tytuły indywidualne kierowców i cztery tytuły konstruktorów.

 

W silniku modelu RC211V cylindry były ustawione pod kątem 75,5 stopni, trzy cylindry w przedniej części, dwa w tylnej. Część koncepcji pochodziła z poprzednich motocykli Hondy biorących udział w GP, a część z maszyn drogowych Hondy - udowadniając, że technologia działa w obie strony w Hondzie.

 

Technologia „big bang” - która dostarcza moment obrotowy do tylnego koła w bardziej użyteczny sposób - pochodzi z NSR500 Hondy, która całkowicie zdominowała mistrzostwa świata dla motocykli 500 cm³ po wprowadzeniu przez Hondę technologii „big-bang” w 1992 roku.

 

Konstrukcja cylindra RC211V została zapożyczona w dużej mierze z doświadczenia, jakiego Honda nabyła ze swojego motocykla drogowego V4 RC45, zwycięzcy mistrzostw Świata Superbike w 1997 roku. Oba silniki miały bardzo podobną konstrukcję komory spalania, a także średnicę cylindra i skok tłoka.

 

Początkowo silnik RC211V generował około 220 koni mechanicznych. W jego inauguracyjnym sezonie w MotoGP najwyższą prędkość udało się osiągnąć Tohru Ukawie, który osiągnął 324,5 km/h w Mugello w czerwcu 2002. Od tego czasu moc w RC211V znacznie wzrosła i w 2006 roku, kiedy najszybszy był Casey Stoner, osiągając prędkość 334 km/h na torze w Mugello.

 

Pierwsze podwozie RC211V było z pewnością odpowiednia dla pierwszego silnikowa zastosowanego w tym modelu Hondy. Kluczową ideą konstrukcji podwozia była centralizacja masy. Wiązało się to z koncentracją maksymalnej masy wokół środka motocykla w celu poprawy prowadzenia.

 

Ważnym aspektem tej koncepcji było przeniesienie zbiornika paliwa. Niekonwencjonalna konstrukcja RC211V przenosiła jedną trzecią paliwa pod kierowcę, aby przybliżyć ciężar ładunku paliwa do środka motocykla. Zawodnicy uznali to za szczególną zaletę we wczesnych etapach wyścigów, kiedy wcześniej zmagali się z dużą ilością paliwa zmagazynowanego tak wysoko w motocyklu. HRC szacuje, że podczas gdy model NSR500 był na 70 procent swojego potencjał wydajności na początku okrążenia, RC211V był na 80 do 90 procent.

 

Oprócz dobrego podwozia, to, co sprawiło, że RC211V był tak dobry na pełnym dystansie w wyścigu - zarówno z nowymi oponami, a następnie z częściowo zużytymi – była stosunkowo płaska krzywa momentu obrotowego. Pozwoliło to kierowcom utrzymać kontrolę tylnego koła, ponieważ gdy obroty silnika się zwiększały, moment obrotowy był stały, a opona trzymała przyczepność.

 

Po tym, jak Rossi zdobył pierwsze tytuły mistrzowskie na RC211V w 2002 i 2003 roku, najsilniejszym zawodnikiem Hondy był młody Amerykanin Nicky Hayden, który dołączył do drużyny Repsol Honda w 2003 roku, po zdobyciu tytułu w SUPERBIKE w 2002 roku na pokładzie Hondy VTR1000.

 

Technika jazdy Haydena, której nauczył się na amerykańskich torach była skrojona pod ten motocykl. Nic dziwnego, że uwielbiał RC211V. Hayden zdobył tytuł MotoGP w 2006 roku w ostatniej rundzie, w jednym z najbardziej dramatycznych wyścigów w historii Grand Prix. Wspomnienie Haydena, RC211V i tego dnia w Walencji będą żyć wiecznie.

 

 

RC212V (2007-2011)

 

Przepisy techniczne w MotoGP zostały zmodyfikowane na sezon 2007, zmniejszając pojemność silnika z 990 cm³ do 800 cm³. W ten sposób zespół HRC wrócił do pracy, tworząc nową maszynę do drugiej ery MotoGP.

 

RC212V wykorzystał wiele zastosowań z RC211V, ale był zupełnie nowym motocyklem, napędzanym silnikiem V4. Po zakończeniu sezonu 2007 szybko stało się jasne, że motocykle o pojemności 800 cm³ znacznie różnią od maszyn z silnikami 990 cm³.

 

Mniejsze silniki produkowały mniej mocy i momentu obrotowego, więc motocykle wymagały innego stylu jazdy, priorytetowo traktując wysoką prędkość w zakrętach nad wyjściami bokiem z nich.

 

Silnik V4 kręcił się do 18 000 obr./min, o 2000 obr./min więcej niż jego poprzednik o większej pojemności, wykorzystując sprężyny pneumatyczne, aby uzyskać lepszą kontrolę zaworów przy wysokich obrotach. Bardziej pionowa krzywa mocy w 800-tce wymagała również lepszego elektronicznego sterowania, w tym anty-wheelie, kontroli trakcji i asystenta startu. Ewolucja elektroniki była najbardziej znaczącym rozwojem w erze motocykli 800 cm³.

 

Co ciekawe, 800-tki natychmiast osiągnęły lepsze czasy okrążeń niż 990-tek na większości torów, ich większa prędkość w zakrętach kompensowała niewielkie zmniejszenie przyspieszenia i prędkości maksymalnej. Nawet w superszybkim Mugello – gdzie Dani Pedrosa osiągnął na RC212V 317,6 km/h - jego najszybsze okrążenie było tylko 0,037 sekundy wolniejsze niż rekord okrążenia na 990-tce.

 

 

RC212V nie odniósł natychmiastowego sukcesu jak RC211V. Maszyna wymagała ogromnej ilości pracy od inżynierów HRC, którzy wiele nauczyli się z pracy nad silnikiem, podwoziem i elektroniką. Jednak z czasem też stał się maszyną do wygrywania tytułów mistrzowskich.

 

Wyzwaniem było stworzenie przyjaznych dla kierowcy osiągów, pomimo mniejszej mocy maksymalnej w mniejszym silniku motocykla. Bardziej niż kiedykolwiek cel ten został osiągnięty poprzez połączenie wydajności silnika z wydajnością elektroniczną.

 

Na późniejszych etapach ery 800 cm³ Honda wprowadziła dwie ważne technologie z programu samochodowego Formuły 1.

 

W 2010 roku pojawił się czujnik momentu obrotowego, zamontowany na wale wyjściowym skrzyni biegów. Mierzył dostarczanie mocy do tylnego koła, a elektronika dostosowywała ją w czasie rzeczywistym, aby pomóc kierowcom w użyciu maksymalnej mocy przez cały czas.

 

W następnym roku pojawiła się skrzynia biegów, która pozwoliła na szybsze i płynniejsze zmiany biegów. Dało to niewielką przewagę w przyspieszaniu na linii prostej i znacznie większą przewagę podczas pokonywania zakrętów, ponieważ zawodnicy mogli zmieniać biegi pod wysokimi kątami pochylenia, co wcześniej było ryzykowne.

 

Skrzynia biegów TH RC212V doskonale ilustrowała geniusz inżynieryjny Hondy. Podobne skrzynie biegów były używane w samochodach F1 przez jakiś czas, ale nikt nie próbował zaimportować całej tej technologii do skrzyni biegów w motocyklu.

 

Zespół HRC próbował również wielu różnych koncepcji podwozia z RC212V, pracując, aby znaleźć najlepszy kompromis między pokonywaniem zakrętów z niską prędkością, a stabilnością na prostych. Inżynierowie rozpoczęli od konwencjonalnej ramy aluminiowej, a następnie w 2010 roku spróbowali kompozytu z włókna węglowego i aluminium, jednocześnie przełączając się na zawieszenie Öhlinsa. Kiedy Casey Stoner zdobył tytuł mistrza świata MotoGP w 2011 roku na pokładzie swojego RC212V, używał aluminiowej ramy.

 

Poprawa wydajności w ciągu pięcioletniej ery 800 cm³ była tak imponująca, jak w tracie trwania ery 990 cm³. Na torze w Mugello w 2011 roku 800-tka była prawie dwie sekundy szybsza na okrążeniu niż 990-tka podczas GP Włoch w 2006 roku.

 

 

RC213V (od 2012)

 

Kiedy podjęto decyzję o przejściu do pojemności 1000 cm³ w Mistrzostwach Świata MotoGP 2012 inżynierowie Hondy zaprojektowali trzecią zupełnie nową maszynę do startów w klasie królewskiej.

 

Po raz kolejny motocykl powstał dzięki know-how wyciągniętemu z poprzednich maszyn i po raz kolejny był zupełnie inny.

 

Honda nie postanowiła jedynie powiększyć pojemność silnika. Firma zdecydowała się zrobić wyraźną przerwę od RC212V, budując zupełnie nowy silnik, 90-stopniowy V4. RC213V nie był pierwszym 90-stopniowym silnikiem V4, który zbudował Honda. Owalne tłokowe NR500 z początku 1980 roku były zasilany przez 90-stopniowy V4, podobnie jak VF750, VFR750, RC30 i RC45 z 1980 i 1990 roku.

 

90-stopniowy V4 nie jest tak kompaktowy jak węższe jednostki, ale Honda zdecydowała, że zdoła zalety tego silnika przeważyć nad wadami, opracowując nowe rozwiązania konstrukcji ramy, airboxa, wydechu i zbiornika paliwa, aby zmniejszyć ogólne wymiary.

 

Dużą zaletą 90-stopniowego V4 jest doskonała równowaga, która sprawia, że motocykl łatwiej jest dostroić, zwłaszcza gdy inżynierowie chcą eksperymentować z różnymi konfiguracjami, aby zapewnić najlepsze dostrojenie mocy i momentu obrotowego.

 

Kiedy 1000 cm³ po raz pierwszy ścigał się w Mugello w 2012 roku, Dani Pedrosa i jego RC213V osiągnął czas okrążenia o 4,9 sekundy lepszy niż w 2002 roku oraz prędkość 342,9 km/h na głównej prostej, 18,4 km/h szybciej niż pierwszy RC211V. Liczby te ilustrują postępy poczynione nie tylko w zakresie wydajności na prostej, ale także ogólnej wydajności, poprzez poprawę wszystkich aspektów projektowania podwozia i inżynierii elektronicznej.

 

Drugi rok 1000 cm³ rozpoczął dominującą relację współczesnego MotoGP: RC213V i Marca Marqueza. W 2013 roku RC213V pomógł młodemu Hiszpanowi zostać pierwszym debiutantem z mistrzostwem w najwyższej klasie od czasu, gdy "Król" Kenny Roberts zdobył tytuł mistrza świata w 1978 roku.

 

Od początku Marquez był w stanie wycisnąć więcej z RC213V niż ktokolwiek inny. Jego technika jazdy pozwoliła mu w pełni wykorzystać imponującą stabilność hamowania motocykla, gdzie zyskiwał dużo czasu nad rywalami.

 

W 2014 roku Marquez był jeszcze silniejszy, wygrywając 13 z 18 wyścigów, co równa się rekordowi wszech czasów Micka Doohana, osiągniętego z NSR500 Hondy w 1997 roku. W 2015 roku , choć Marquez i Pedrosa wygrali łącznie 7 wyścigów, tytuł mistrzowski wymykał się Hondzie. To była porażka, z której zespół Hondy i Marquez wyciągnęli właściwe wnioski i od tamtej pory zdobywają tytuły zarówno indywidualne jak i konstruktorów.

 

W 2016 roku MotoGP przeszło kolejną ważną zmianę przepisów – opony Bridgestone zostały zastąpione przez Michelin, a fabrycznie wyprodukowana elektronika została zastąpiona ogólnie dostępnym sprzętem i oprogramowaniem, więc cała stawka używała tych samych elektronicznych elementów sterujących.

 

Zmiany te wymagały ogromnej ilości pracy od inżynierów HRC. Nowa technologia i elektronika nie były tak skuteczne, więc wydajność silnika musiała być zmodyfikowana. Silnik RC213V przeszedł kilka poważnych przeróbek w ciągu najbliższych kilku lat.

 

Aerodynamika stała się również znacznie ważniejszym czynnikiem w MotoGP, a nowe konstrukcje zwiększają siłę docisku z przodu RC213V, aby jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę wheelie.

 

Marquez okazał się mistrzem adaptacji do wszystkich tych różnych technologii.

 

W 2019 roku były mistrz świata 125 cm³ i Moto2 po raz kolejny odniósł 13 zwycięstw w sezonie, częściowo dzięki kolejnej dużej przebudowie silnika, która dała znaczny zastrzyk mocy. Na Mugello w 2019 roku najszybszy RC213V należał do kierowcy teamu LCR Castrol Honda Cala Crutchlowa – 354,7 km/h, poprawa 30,2 km/h nad pierwszym RC211V.

 

Mimo, że Marquez nie wygrał GP Włoch w 2019 - był 0,04 sekundy za miejscowym Danilo Petruccim - ale warto porównać ich czas wyścigu do inauguracyjnego sezonu MotoGP. Wyścig Mugello w 2019 był o dwie minuty i siedem sekund szybszy niż w 2002 roku!

 

Marquez zakończył rok 2019 zwycięstwem w kończącym sezon Grand Prix Walencji. Było to jego 56 zwycięstwo w MotoGP i 81 zwycięstwo modelu RC213V w ciągu ośmiu lat i 145 wyścigów w erze 1000 cm³. Inni zawodnicy, którzy wygrali wyścigi z RC213V to Casey Stoner, Dani Pedrosa, Cal Crutchlow i Jack Miller. 

 

 

Kiedy MotoGP powróci do akcji Marc Marquez i jego koledzy dosiadający na RC213V - Alex Marquez, Cal Crutchlow i Takaaki Nakagami - będą mocno pracować z inżynierami Hondy o dobicie do 100 zwycięstw modelu RC213V.Źródło: Honda Motocykle, Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Pierwsze podium Albona w Formule 1
» Podsumowanie Honda Adventure Day
 Inne artykuły
» Ford ujawnia niesamowicie szybkiego Mustanga Mach-E GT na rynek europejski. Żaden konkurent w tym segmencie nie dysponuje takim przyspieszeniem! 2020-09-27
  Mustang Mach-E GT Ford zaprezentował po raz pierwszy w Europie sportowego Mustanga Mach-E GT, osiągającego prędkość 100 km/h w 3,7 sekundy, który uzupełni gamę modelu w naszym regionie pod koniec 2021 roku... więcej »

» Ford wyznacza nowe kierunki poprzez serię interaktywnych filmów, prezentujących nowego SUV-a Puma ST Performance [FILM] 2020-09-27
  Ford START MISSION Ford of Europe udostępnił serię interaktywnych filmów, w których widzowie mogą pokierować ekscytującym pościgiem i pomóc ochronić tajemnicę nowego samochodu marki Ford przed wpadnięciem w niepowołane ręce.... więcej »

» Rozmowa o fotowoltaice w nowym odcinku podcastu Elektrycznie Tematyczni 2020-09-27
  Ignaszak panele w salonie O tym, jak fotowoltaika sprawdza się w domu i w biznesie, prowadzący podcast rozmawiają z Michałem Ignaszakiem, właścicielem sieci salonów marek Volkswagen, Audi oraz Skoda w Kaliszu i miłośnikiem odnawialnych źródeł energii. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5... więcej »

» Ambitne cele klimatyczne Volvo Cars zatwierdzone przez niezależną inicjatywę SBTi 2020-09-27
  Fleet Market 2019, Volvo hybryda, Volvo 2019 Volvo plug-in Volvo Cars ma jeden z najbardziej ambitnych planów ochrony naszej planety w całej branży motoryzacyjnej. Firma zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku. Jej szczegółowo określone cele zostały zweryfikowane przez inicjatywę Science Based Targe... więcej »

» Volvo tworzy fundusz wspierający inicjatywy środowiskowe - Green Finance Framework 2020-09-27
  volvo xc60 recharged Volvo Cars ustanowiło fundusz Green Finance Framework, który pozwoli firmie sfinansować jej ambitny plan klimatyczny i elektryfikację oferty, poprzez emisję zielonych obligacji oraz uzyskanie kredytów na rozwój „zielonych technologii”.... więcej »

» Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje najnowsze modele na internetowym stoisku targowym 2020-09-24
  Volkswagen Samochody Dostawcze IAA online Pomimo tego, że tegoroczne targi samochodów dostawczych IAA w Hanowerze zostały odwołane, i tak odwiedzić można przygotowane z tej okazji stoisko marki Volkswagen Samochody Dostawcze.... więcej »

» 10 powodów dla których warto wybrać samochód elektryczny 2020-09-24
  Passat GTE W Polsce szybko przybywa samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Według stanu na lipiec 2020 roku pierwszych jeździ po naszych drogach 7231 egzemplarzy, drugich – 5826. Samochody zasilane energią elektryczną przestają być niszowe, stale powi... więcej »

» Dwanaście samochodów wyścigowych Audi Sport podczas najważniejszego wydarzenia sezonu na Nurburgring 2020-09-24
  Audi Sport Nurburgring 2020 Audi Sport customer racing będzie z pewnością numerem jeden podczas dwunastej edycji wyścigu „24 godziny na Nürburgring”. Impreza zaczęła się dzisiaj , a zakończy się w niedzielę (27 września). W ubiegłorocznej edycji wyścigu zwyciężył team Audi Sp... więcej »

» Pierwszy SUV o wysokich osiągach w europejskiej gamie Forda: nowa Puma ST gwarantuje szybsze bicie serca oraz spokój dla Twojej głowy [ZDJĘCIA] 2020-09-24
  Puma ST 2020 Pod maskę Pumy ST trafiają zaawansowane technologie sportowe, takie jak pierwszy w segmencie mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym LSD i opatentowane przez firmę Ford sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania. Model oferuje również z... więcej »

» 7 lat i 200 000 kilometrów w Przedłużonej Gwarancji Mitsubishi 2020-09-24
  Outlander PHEV 2020 Bartlomiej Topa W oparciu o doskonałe statystyki niezawodności Mitsubishi Motors oferuje w Europie 5-letnią gwarancję fabryczną. Dzięki tak długiemu okresowi i znakomitym warunkom gwarancji MMC jest jednym z 2 japońskich producentów, który ma tak korzystną ofertę, co zapewnia... więcej »

» Nowy Volkswagen ID.4 zaprezentowany w pełnej krasie 2020-09-23
  Volkswagen ID.4 Zaprezentowany właśnie nowy Volkswagen ID.4 to w pełni elektryczny SUV, który będzie produkowany i sprzedawany w Chinach, USA i w Europie. Jest to model o strategicznym znaczeniu dla ofensywy prowadzonej przez markę w dziedzinie elektromobilności. Nabywcy ID.4... więcej »

» Jazda elektrycznym Fordem Mustangiem Mach-E wywoła uśmiechy na twarzach w całej Europie [FILM] 2020-09-23
  Mustang MACH-E 2020 Zespoły inżynierów Forda pracowały na całym świecie na zamarzniętych jeziorach, rozpalonych pustyniach i w najnowocześniejszych symulatorach jazdy, nad stworzeniem w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E, który dostarczy klientom wrażeń, z jakich słynęły wszystk... więcej »

» Wayne Griffiths nowym Prezesem SEAT-a 2020-09-23
  Wayne Griffiths 2020 SEAT Wayne Griffiths, dotychczasowy CEO CUPRY i Wiceprezes SEAT-a ds. marketingu i sprzedaży, obejmie nowe stanowisko 1 października. Tym samym Griffiths będzie zarządzał obiema hiszpańskimi markami – SEAT i CUPRA. Pełniący dotychczas funkcję Prezesa SEAT-a C... więcej »

» Już można zamawiać nowego Golfa Varianta [Golf Variant CENNIK] 2020-09-22
  Golf Variant VIII, Golf Variant 2020 W porównaniu do poprzednika nowy Golf Variant prezentuje się z zewnątrz zdecydowanie bardziej dynamicznie. Zasługa w tym, oprócz stylistyki Golfa ósmej generacji, również nieco zmienionych wymiarów zewnętrznych – długość auta urosła o 66 mm i wynosi 4.63... więcej »

» ID.3 - pionier nowej ery w motoryzacji 2020-09-22
  ID.3 w Polsce Modelem ID.3 Volkswagen otwiera nowy rozdział w historii motoryzacji – motoryzacji elektrycznej i zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Stylistyka nowego modelu świadczy o jego charakterze – ID.3 ma płynne kształty podkreślone miękkimi liniami... więcej »

» Jakie marki cieszą się największą popularnością w Polsce? [RANKING] 2020-09-22
  rejestracje samochodow wrzesien 2020 W pierwszych dwóch dekadach września zarejestrowano w Polsce 20 985 sztuk nowych samochodów osobowych, o 6,98% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Bardzo duży wzrost odnotowały samochody dostawcze - 2 547 sztuk samochodów dostawczych, to o +46,89... więcej »

» Nowa aplikacja MyMazda dostępna już w Polsce 2020-09-22
  MyMazda 2020 aplikacja MyMazda Najnowsza wersja aplikacji MyMazda jest już dostępna do darmowego pobrania z AppStore i Google Play. Aktualizacja wprowadza usługi connected w całej Europie wraz z zaawansowanymi funkcjami, które ułatwiają komunikację kierowcy z samochodem, aby zapewnić pozyty... więcej »

» Honda CB125F z roku modelowego 2021 [ZDJĘCIA] 2020-09-21
  Honda CB125F Popularny model Hondy CB125F z roku modelowego 2021 to zupełnie nowy motocykl, o całe 11 kg lżejszy od poprzednika. Jego silnik eSP o niskich stratach tarcia (‘enhanced Smart Power’), pozwalający na znaczne ograniczenie zużycia paliwa przy jednocze... więcej »

» Japończycy łączą kunszt pracy rąk ludzkich i robotów, aby stworzyć Nissana JUKE z dwukolorowym nadwoziem 2020-09-21
  Nissan Juke lakierowanie Od najnowocześniejszych technologii po ręcznie lakierowane drzwi i żywe zestawienia kolorów, Nissan pokazuje kunszt wykonania dwukolorowych egzemplarzy modelu JUKE, którego opcje kolorystyczne wybierane przez klientów pozwalają jeszcze lepiej uwydatnić osobowo... więcej »

» Tytuł zdobyty w pośpiechu: Audi jeszcze przed zakończeniem sezonu DTM zapewnia sobie tytuł mistrza producentów 2020-09-21
  Audi DTM 2020 wrzesien Tytuły zdobywane są w pośpiechu: zajmując pierwsze i drugie miejsce w sobotę oraz wszystkie trzy stopnie podium w niedzielę, Audi (choć do końca sezonu pozostało jeszcze sześć wyścigów) - zapewniło sobie tytuł mistrza producentów serii wyścigów DTM.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167
Wyświetlane: 0 - 20 z 23324 rekordów
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |