FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1652 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1124 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Innowacyjne, dynamiczne i elektryczne: Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback
  Dodano: 2020-07-02
Wyświetlono: 159 razy
Innowacyjne, dynamiczne i elektryczne: Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback
Audi ukazuje swą konsekwencję i kontynuuje elektryczną ofensywę. Najlepszym tego przykładem są nowe modele Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback. Oba modele S z napędem w pełni elektrycznym, wykorzystują do napędu trzy silniki elektryczne, z których dwa pracują na tylnej osi. Ich inteligentne sterowanie wynosi bezpieczeństwo pojazdu, a także jego dynamiczne prowadzenie, na zupełnie nowy poziom. Oprócz elektrycznego napędu na wszystkie koła, pojazdy te są wyposażone w elektryczny, aktywny i w pełni zmienny rozkład momentu obrotowego między kołami tylnej osi.
foto © Audi

  • Pierwszy taki samochód w produkcji seryjnej: napęd przy pomocy trzech silników elektrycznych wytwarza 370 kW mocy i aż 973 Nm momentu obrotowego
  • Nowa generacja quattro z elektrycznym rozkładem momentu obrotowego między kołami
  • Inteligentne rozwiązania techniczne wpływają na świetną aerodynamikę

 

 

Prowadzenie 2.0: doświadczenie z jazdy

 

Nowe Audi e-tron S i e-tron S Sportback wprowadzają kierowcę w zupełnie nowy wymiar dynamiki. Ich przekładnia typu S przez osiem sekund zapewnia pełne zwiększenie mocy - 370 kW i 973 Nm momentu obrotowego. Standardowy sprint do 100 km/h trwa zaledwie 4,5 sekundy, a przyspieszanie kończy się przy prędkości 210 km/h.

 

Nowe modele S mają dwa silniki elektryczne na tylnej i jeden na przedniej osi, co czyni je pierwszymi na świecie seryjnie produkowanymi samochodami elektrycznymi wyposażonymi w trzy silniki elektryczne. Ich układ napędowy oparty jest na zasadzie konstrukcji modułowej: konstrukcja mocniejszego silnika elektrycznego napędzającego tylną oś, jest teraz zaadaptowana i zamontowana na przedniej osi. Silnik elektryczny w przodzie e-trona 55 współpracuje z identycznym strukturalnie odpowiednikiem w tyle pojazdu. Wysokonapięciowy akumulator ma pojemność energetyczną brutto 95 kWh, z czego 91 procent (86 kWh) jest wykorzystywane w toku eksploatacji. Na jednym naładowaniu akumulatora Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback osiągają zasięg odpowiednio do 360 km i 365 km (wartości wstępne)
w cyklu WLTP.

 

Nowe quattro: elektryczny rozkład momentu obrotowego

 

Gdy Audi e-tron S i e-tron S Sportback funkcjonują w normalnym trybie jazdy, włączone są tylko tylne silniki elektryczne – wydatnie zwiększa to efektywność jazdy. Przedni silnik elektryczny załącza się, gdy kierowca żąda większej wydajności lub predyktywnie, gdy system uzna, że moc napędowa jest niewystarczająca. Elektryczny napęd na wszystkie koła jest wtedy wzbogacany o elektryczny rozkład momentu obrotowego między kołami: każdy z tylnych silników elektrycznych, za pomocą jednobiegowej przekładni, wysyła moment obrotowy bezpośrednio do danego koła. Nie ma już mechanicznego mechanizmu różnicowego. Regulacja, w zależności od potrzeb zajmuje tylko milisekundy i pozwala zarządzać bardzo wysokimi momentami obrotowymi.

 

Kierowcy doświadczyć mogą doskonałej zwinności i przyczepności elektrycznych modeli S, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów. W charakterze tych modeli leży sportowy duch – z większym naciskiem na napęd tylnej osi. Jeśli system stabilizacji toru jazdy ESC jest ustawiony na "sport", a system wyboru dynamiki jazdy Audi Drive Select na maksymalne osiągi w trybie "dynamic", to układ napędowy ułatwia uzyskanie wysokiego poziomu dynamiki poprzecznej, a na życzenie także kontrolowanego driftu. Przy zbliżaniu się do fizycznej granicy, nieobciążone przednie koło po wewnętrznej stronie łuku jest lekko przyhamowywane, aby zapobiec poślizgowi i jeszcze bardziej udoskonalić prowadzenie. Ostra dynamika, wysoka precyzja i bezkompromisowe bezpieczeństwo, opierają się na ścisłej współpracy pomiędzy wszystkimi jednostkami zarządzającymi napędem i systemami zawieszenia.

 

Współpraca: zawieszenie elektrycznych modeli typu S

 

Duży akumulator wysokiego napięcia zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń między osiami i jest instalowany nisko - porównywalnie z pozycją trzech silników elektrycznych. Obniża to środek ciężkości samochodu, co daje duże korzyści podczas prowadzenia. Progresywny układ kierowniczy, którego przełożenie staje się coraz bardziej bezpośrednie wraz ze wzrostem kąta skrętu kierownicy, podkreśla sportowy charakter auta. Zawieszenie ma specyficzne zestrojenie S. System Audi Drive Select oferuje siedem profili jazdy. Ma między innymi wpływ na pracę sportowego, adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego. Zawieszenie to - w zależności od sytuacji na drodze i od ustawień - może zmieniać wysokość nawet o 76 milimetrów.

 

Elektryczne modele typu S są standardowo wyposażone w 20-calowe koła i w opony o szerokości 285 milimetrów. Felgi 21-calowe są dostępne na życzenie, a bardziej sportowe, 22-calowe, pojawią się w późniejszym czasie. Z przodu, nad dużymi tarczami hamulcowymi, zamontowane są stałe, sześciotłoczkowe zaciski hamulcowe. Standardowo są malowane na czarno i posiadają logo S. Na życzenie mogą być pomalowane na kolor jasnopomarańczowy i ozdobione logo e-tron.

 

Hamulec jest uruchamiany i sterowany za pomocą kompaktowego modułu, który elektronicznie (przewodowo) steruje wzrostem ciśnienia, wzmacnia je elektrycznie, i hydraulicznie uruchamia hamulce. Elektryczny napęd wrzecionowy błyskawicznie uruchamia tłoczki: klocki hamulcowe stykają się z tarczami pod pełnym ciśnieniem już po 150 milisekundach. W zależności od sytuacji na drodze, układ sterowania hamulcami decyduje indywidualnie dla każdej osi czy samochód będzie hamował za pomocą silników elektrycznych, hamulców, czy za pomocą kombinacji obu systemów.

 

Innowacyjne rozwiązania: aerodynamika

 

Dzięki opcjonalnym, wirtualnym lusterkom zewnętrznym (kamery, które wysyłają swoje obrazy do wewnętrznych, wysokokontrastowych wyświetlaczy), modele Audi e-tron S osiągają bardzo dobre współczynniki oporu powietrza.

 

Poszerzenia nadkoli to świetny przykład połączenia doskonałej aerodynamiki ze sportowym wyglądem. Ta innowacyjna technika została opracowana przez Audi i jest opatentowana. Teraz cztery pierścienie po raz pierwszy stosują ją w pojeździe produkowanym seryjnie. Dzięki temu - pomimo poszerzenia nadkoli - Audi e-tron S Sportback osiąga współczynnik oporu powietrza zaledwie 0.26. W Audi e-tron S współczynnik oporu powietrza wynosi 0.28.

 

Drugim ważnym elementem w koncepcji aerodynamiki, jest regulowany wlot powietrza chłodzącego z kanałami do chłodzenia hamulców przednich kół. Pozostaje on zamknięty tak często, jak to możliwe, aby strumień powietrza prawie bez turbulencji przepływał nad maską. W ramach efektywnego zarządzania temperaturą, każdy e-tron jest standardowo wyposażony w pompę ciepła. Pobiera ona energię cieplną z ciepła odpadowego podzespołów napędu, zwiększając tym samym zasięg nawet o dziesięć procent.  

 

Do zwiększenia wydajności pojazdu przyczynia się również zaawansowana koncepcja rekuperacji. Kierowcy mogą wybierać pomiędzy trzema poziomami rekuperacji, z których najwyższy pozwala im na operowanie w czasie jazdy tylko jednym pedałem. Podczas hamowania, silniki elektryczne zwalniają samodzielnie, aż do okolic 0.3 g, czyli w większości codziennych sytuacji. Hydrauliczne hamulce wkraczają do akcji tylko powyżej tego poziomu. Silniki elektryczne pozostają jednak cały czas aktywne i mogą odzyskać nawet 270 kW mocy przy hamowaniu z prędkości 100 km/h.

 

Pięć centymetrów więcej: stylistyka zewnętrzna

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback to mocne samochody elektryczne. Ich przedni i tylny zderzak mają mocne kontury, a kurtyny powietrzne są wyjątkowo duże i wyraziste. Sam dyfuzor z tyłu rozciąga się prawie na całej szerokości pojazdu. Fakt, że nadkola po obu stronach są szersze o 23 milimetry powoduje, że samochody sprawiają wrażenie bardzo atletycznych. Srebrne elementy ozdobne z przodu i z tyłu samochodu podkreślają ich walory. To, podobnie jak aluminiowe obudowy lusterek zewnętrznych, ekskluzywne cechy modeli S. Duże fragmenty dolnej części nadwozia mogą być na życzenie klienta pomalowane w kontrastowym kolorze.

 

Oba samochody mogą być opcjonalnie wyposażone w reflektory Matrix LED – kolejne rozwiązanie, które Audi jesienią 2019 roku jako pierwsze na świecie wprowadziło do seryjnej produkcji wraz z modelem e-tron Sportback. Każde światło jest podzielone na 1,3 miliona pikseli i może być sterowane z dużą precyzją, co stwarza możliwości dla wielu nowych funkcji. Na przykład w wąskich przejazdach światło wyznacza pozycję samochodu na pasie ruchu i w ten sposób pomaga kierowcy bezpiecznie pozostać w jego centrum.

 

Progresywne: wnętrze i wyposażenie

 

Wnętrze Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback jest zaprojektowane w ciemnych kolorach. Seryjnie dostępne są elektrycznie regulowane fotele sportowe. Ich tapicerka skórzana/Alcantara oraz dźwignia zmiany biegów mają romboidalne przetłoczenia S. Dekoracyjne wykończenia wykonano z szczotkowanego aluminium. Dostępne są one w dwóch wersjach, a dodatkowo, na życzenie, również w wersji z karbonem oraz pakietem oświetlenia ambiente.

 

W pełni cyfrowe: elementy sterujące, infotainment i systemy wspomagania

 

Podobnie jak wszystkie modele Audi klasy wyższej, Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback są wyposażone w cyfrowy system MMI touch control z dwoma dużymi wyświetlaczami centralnymi. Na trzecim wyświetlaczu – Audi virtual cockpit - kierowca może wybrać specjalny ekran e-tron, w którego centrum są dane dotyczące napędu elektrycznego. Uzupełnieniem gamy wyświetlaczy jest head-up display. Nawigacja MMI plus to element wyposażenia standardowego. Jej sercem jest modułowa platforma infotainment trzeciej generacji - MIB 3, o ogromnej mocy obliczeniowej. Współpracuje ona z modułem komunikacyjnym łączącym samochód z otoczeniem i smartfonami pasażerów.

 

Usługi online Audi connect, a zwłaszcza rozbudowany system planowania tras e-tron, uzupełniają system nawigacji. System ten oblicza najszybszą trasę z uwzględnieniem optymalnych przystanków potrzebnych do naładowania baterii, biorąc pod uwagę dane o ruchu drogowym, profil jazdy kierowcy oraz czas trwania postojów. W niektórych przypadkach strategia ta może spowodować, że system zaproponuje alternatywną trasę. Katalog punktów ładowania, zawierający odpowiednie informacje dodatkowe, jest codziennie aktualizowany online. Na życzenie, podczas planowania trasy można wybrać preferowane stacje ładowania, na których kierowca może płacić za korzystanie z usługi ładowania kartą e-tron Charging Service.

 

Oba w pełni elektryczne modele typu S na europejskich rynkach pojawią się jesienią roku 2020.Źródło: Audi, Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Audi wykorzystuje drona do lokalizacji samochodów na fabrycznym placu w Neckarsulm
» Audi - marka innowacyjna pod względem technik oświetlenia, wdraża technikę OLED nowej generacji
 Inne artykuły
» Spanie pod gwiazdami: Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje pierwsze rysunki nowego mini-kampera 2020-07-30
  Caddy kamper Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje pierwsze rysunki i informacje na temat modelu będącego następcą Caddy Beach. Mini-kamper bazuje na nowym modelu – Caddy 5. W samochodzie znajdziemy wiele nowych funkcji. Jednym z przykładów jest całkowicie nowa k... więcej »

» Stacje ładowania GreenWay dostępne w serwisie We Charge marki Volkswagen 2020-07-30
  Volkswagen We Charge Za pośrednictwem aplikacji Volkswagena „We Charge”, klienci będą mogli w przyszłości korzystać z ponad 100.000 punktów ładowania w Europie – w dalszej perspektywie ma ich powstać 150.000. W ramach aplikacji „We Charge” swoje stacj... więcej »

» Thomas Greipel nowym dyrektorem zarządzającym Mercedes-Benz Vans w Polsce 2020-07-30
  Thomas Greipel Mercedes-Benz Vans w Polsce od lipca ma nowego szefa – został nim Thomas Greipel, który zastąpił na tym stanowisku René Achingera.... więcej »

» Audi wykorzystuje drona do lokalizacji samochodów na fabrycznym placu w Neckarsulm 2020-07-30
  Audi drony Audi, w zakładzie w Neckarsulm, używa specjalnie opracowanego drona do lokalizowania pojazdów gotowych do wydania. Urządzenie porusza się nad placem parkingowym zupełnie autonomicznie. Dron wykorzystuje techniki GPS i RFID do identyfikacji i zapisu dokładnej p... więcej »

» Honda e i Fireblade w centrum ekspozycji prestiżowego muzeum Red Dot Design [ZDJĘCIA] 2020-07-30
  Honda e i Fireblade Red Dot Design Honda e, elektryczny samochód nowej generacji oraz motocykl klasy superbike, Honda CBR1000RR-R Fireblade SP, zostały wyeksponowane w historycznym Muzeum Red Dot Design, na jednej z najbardziej znaczących wystaw współczesnej stylistyki na świecie. Honda e zajmu... więcej »

» Audi - marka innowacyjna pod względem technik oświetlenia, wdraża technikę OLED nowej generacji 2020-07-29
  Audi OLED 2020 Cyfrowe światła OLED - kolejna generacja innowacyjnego oświetlenia samochodowego – zadebiutowały w nowym Audi Q5. Jednak na polu oświetlenia diodami organicznymi (tzw. OLED) Audi było pionierem już w roku 2016. Teraz, digitalizacja oświetlenia wkracza w ... więcej »

» Izera, czyli polski samochód elektryczny, który ma być dostępny dla każdego [ZDJĘCIA] 2020-07-29
  Izera prototyp 2020 Podczas premiery online spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała dwa prototypy pokazowe: białego SUV–a i czerwonego hatchbacka. Spółka pokazała także nazwę, logo oraz ogłosiła hasło polskiej marki samochodów elektrycznych.... więcej »

» Volkswagen Poznań produkuje już egzemplarze testowe nowego Caddy 2020-07-29
  Caddy 2020 Poznan Po trwającej ponad dwa lata rozbudowie zakładu Volkswagen Poznań, większość inwestycji związanych z przygotowaniem zakładu do produkcji nowego modelu Volkswagen Caddy 5, została zakończona. Na potrzeby produkcji samochodów nowej generacji rozbudowano halę spaw... więcej »

» Historia SEAT-a w kolorze. Zobacz zdjęcia z archiwum marki 2020-07-28
  Seat historia w kolorze Dzisiejsza technologia umożliwia kolorowanie czarno-białych zdjęć i nadawanie starym obrazom nowego znaczenia. Dzięki pracy zespołu specjalistów materiały z drugiej połowy lat 50. przechowywane w archiwum SEAT-a można oglądać w kolorze. Dochowano wszelkich sta... więcej »

» Volvo wznowi produkcję legendarnego modelu P1800? [ZDJĘCIA] 2020-07-28
  Volvo P1800 Dziennikarze portalu motor1.com dotarli do nieoficjalnych zdjęć nowego prototypu Volvo, który łudząco przypomina kultowy model P1800. Czy Volvo P1800 wróci na rynek w elektrycznej wersji?... więcej »

» Audi przygotowane na finały Formuły E w Berlinie 2020-07-28
  Audi Formula E 2020 Berlin Dziewięć dni, sześć wyścigów, trzy ustawienia toru, nowy kierowca w drużynie: wznowienie sezonu Formuły E jest dla Audi Sport ABT Schaeffler pełne wyzwań. Team łączy duże nadzieje z tą rundą rozgrywaną w stolicy Niemiec i jest zdeterminowany w walce o trofea i... więcej »

» Ruch na polskich drogach wraca do normy [RAPORT] 2020-07-28
  Mazda CX-30 2020 Wakacje w pełni. Jak zmieniły się zwyczaje wyjazdowe kierowców w obliczu pandemii? Postanowili to sprawdzić Telematics Technologies, dostawca nawigacji NaviExpert oraz Mazda Motor Poland, twórca projektu Slow Road. Firmy przyjrzały się m.in. danym z tras pokon... więcej »

» Nawyki Polaków w trasie a długa podróż autem elektrycznym [BADANIA] 2020-07-28
  ID.3 zero CO2 Ile czasu Polacy poświęcają na „doładowywanie baterii” podczas podróży? I czy ten czas wystarczyłby, aby naładować akumulator również w samochodzie elektrycznym? Odpowiedzi na te pytania przynosi najnowszy raport opracowany przez InsightOut Lab we ... więcej »

» Polski, elektryczny dostawczak 3,5 tony już jest! [ZDJĘCIA] 2020-07-27
  N.TRUCK Melex Firma Melex Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu, jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie, z sukcesem zakończyła prace związane z powstaniem nowego elektrycznego (polskiego) samochodu dostawczego.... więcej »

» Najwyższa wydajność: Audi SQ7 i Audi SQ8 z silnikiem V8 TFSI 2020-07-27
  Audi SQ7 2020 Audi przedstawia modele SQ7 I SQ8 z nowymi silnikami TFSI. Marka z czterema pierścieniami w logo odpowiada w ten sposób na światowe trendy montowania sportowych jednostek benzynowych o wysokiej wydajności w samochodach segmentu SUV. W Audi SQ7 i SQ8 znaleźć mo... więcej »

» CUPRA Ateca 2020 - nowa wersja debiutanckiego modelu CUPRY [FILM] 2020-07-27
  CUPRA Ateca 2020 CUPRA Ateca po raz pierwszy wyjechała na drogi pod koniec 2018 roku, rozpoczynając historię nowej motoryzacyjnej marki. W 2020 roku na rynku pojawi się odświeżona wersja modelu. Wygląd SUV-a nabrał jeszcze więcej sportowego charakteru dzięki nowym, ekspresyjny... więcej »

» Samochody elektryczne jako część transformacji energetycznej: Audi prowadzi badania nad techniką ładowania dwukierunkowego 2020-07-24
  Audi i Grupa Hager Zwiększanie stabilności sieci, obniżanie kosztów energii elektrycznej i przyczynianie się do ochrony klimatu - oto wizja, którą realizują marka Audi i Grupa Hager. Włączenie samochodu elektrycznego do sieci domowej jest centralnym elementem innowacyjnego proje... więcej »

» Das WeltAuto - świetne wyniki sprzedaży w czerwcu pozwalają na optymizm 2020-07-24
  Skoda Octavia 2019 Pierwsze półrocze 2020 Das WeltAuto kończy ze spadkiem sprzedaży o 7,1%. Mimo to w czerwcu sprzedaż wzrosła o prawie 34% w stosunku do sprzedaży w czerwcu 2019, a lipcowa zapowiada się nawet lepiej. Od początku roku klienci najchętniej wybierali Skodę Octavię ... więcej »

» Outlander PHEV za 1140 zł za miesiąc, odroczone raty kredytu i zniżki do 30 000 zł 2020-07-24
  Mitsubishi logo na samochodzie Outlander PHEV Podczas tegorocznych wakacji, na które według badań większość Polaków wybiera się samochodem, warto rozważyć zakup własnego pojazdu. Dobrą okazją do tego mogą być zniżki w salonach Mitsubishi, które sięgają aż 30 000 zł. Dzięki specjalnej ofercie miejski model... więcej »

» Mitsubishi Motors otwiera serwis informacyjny dla uczniów szkół podstawowych 2020-07-23
  Mitsubishi logo Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) otworzyła tegoroczną edycję serwisu informacyjnego dla uczniów szkół podstawowych w Japonii, który będzie dostępny do 10 grudnia 2020 roku. Usługa ta jest oferowana dzieciom od 28 lat - od roku 1993 i odpowiada na różn... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160
Wyświetlane: 0 - 20 z 23200 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |