FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1652 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1124 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Audi Q4 Sportback e-tron concept [ZDJĘCIA]
  Dodano: 2020-07-07
Wyświetlono: 288 razy
Audi Q4 Sportback e-tron concept [ZDJĘCIA]
Z perspektywy technicznej są bliźniętami. Jeśli jednak spojrzymy na ich kształty, każdy z nich ma pewne charakterystyczne i niepowtarzalne cechy. Audi Q4 e-tron concept było na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie w roku 2019 zapowiedzią pierwszego kompaktowego elektrycznego SUV-a marki Audi. Model Q4 Sportback e-tron concept to SUV coupé - drugi model tej linii produktowej, który do seryjnej produkcji wejdzie w 2021 roku.
foto © Audi

  • Audi prezentuje koncepcyjną wersję coupé modelu Q4 e-tron
  • Uniwersalne rozwiązania techniczne podnoszące wydajność i zwiększające zasięg samochodu do ponad 500 km
  • Wersja produkcyjna pojawi się w 2021 i będzie siódmym elektrycznym modelem marki Audi

 

 

Potencjalni nabywcy Q4 mają zatem prawie rok na podjęcie decyzji, na jaką wersję się zdecydują – na wszechstronność i wytrzymałość klasycznego SUV-a, czy na dynamiczną elegancję jego wariantu coupé. Wymiary obu wersji Q4 e-tron są prawie identyczne: Sportback jest o jeden centymetr dłuższy: ma 4,60 m, i o jeden centymetr niższy: jego wysokość to 1,60 m. Z kolei szerokość 1,90 m i rozstaw osi 2,77 m, są dla obu modeli takie same.


Oba samochody koncepcyjne posiadają również te same rozwiązania techniczne jeśli chodzi o napęd. Dwa silniki elektryczne generują w obu koncepcyjnych modelach moc systemową 225 kW. Co typowe dla Audi, moc przekazywana jest na drogę za pośrednictwem napędu na cztery koła quattro. Dzięki doskonałej przyczepności, obie wersje modelu Q4 rozpędzają się od 0 do 100 km/h w niespełna 6,3 sekundy. Najwyższą prędkość ograniczono elektronicznie do 180 km/h.


Dużych rozmiarów bateria zajmuje prawie całą powierzchnię podłogi między osiami. Bateria ma pojemność 82 kilowatogodzin. Zasięg ponad 450 km – według WLTP – to nowy standard w tej klasie pojazdów. Natomiast wersje z napędem na tylną oś, według standardu WLTP mają zasięg aż 500 km. Technicznie, rodzina modeli Q4 e-tron osadzona jest na modułowej płycie dla pojazdów z napędem elektrycznym (MEB), którą koncern Volkswagen w przyszłości stosował będzie w wielu samochodach elektrycznych klasy kompaktowej i średniej. Audi Q4 Sportback e-tron concept to siódmy z kolei elektryczny pojazd Audi, który wejdzie do produkcji seryjnej. Jego produkcyjna wersja zostanie zaprezentowana w roku 2021.

 


Kuszący wygląd zewnętrzny


Sylwetka modelu Sportback delikatnym, a jednocześnie dynamicznym łukiem opada ku tyłowi. Linia dachu przechodzi w pochylone słupki D i kończy się spoilerem umieszczonym na wysokości dolnej krawędzi okna. Dzięki temu, Audi Q4 e-tron Sportback wydaje się być znacznie bardziej wysmukłe niż jego siostrzany model Q4 e-tron concept.

 


Z tyłu Audi Q4 Sportback e-tron concept uwagę przykuwa szerokie, diodowe pasmo łączące oba tylne światła. To element nawiązujący do Audi Q4 e-tron concept. Pokrewieństwo w obrębie rodziny e-tron jest tu bardzo dobrze widoczne, a podobieństwo do e-tron Sportback* również rzuca się w oczy. Podobne pokrewieństwo stylistyczne widzimy też we wnętrzach świateł, gdzie strzałka utworzona przez segmenty diod jest odzwierciedleniem motywu, który można zobaczyć u większego brata. Wspólnym elementem obu wersji Q4 jest efektowne połączenie dyfuzora i zderzaka, z podłużnymi przetłoczeniami i z podświetlanym logo e-tron pośrodku.

 


Gdy spojrzeć na auto z przodu, osłona chłodnicy Singleframe z umieszczonym na niej logo marki - czterema pierścieniami, bez wątpienia wskazuje, że Q4 Sportback e-tron concept to prawdziwe Audi. A już chwilę potem możne je zidentyfikować jako Audi z napędem elektrycznym. Podobnie jak w przypadku pierwszego Audi z napędem elektrycznym, czyli modelu e-tron, również nowy pojazd koncepcyjny charakteryzuje się zamiast tradycyjnego grilla osłony chłodnicy uporządkowaną, zamkniętą powierzchnią w szerokiej, prawie pionowej ośmiokątnej ramie.


Charakterystyczne dla marki Audi są również wyraziście przetłoczone błotniki wszystkich czterech kół – to klasyczny element języka stylistycznego Audi od czasów legendarnego pra-quattro z 1980 roku. Elementy poszerzające sylwetki Q4 e-tron concept i Q4 Sportback concept mają zdecydowanie organiczny charakter i płynną formę, nadając tym samym bokom obu modeli charakterystycznej nuty. Zaakcentowanie przestrzeni między osiami gdzie umieszczono baterię, czyli źródło mocy tego SUV-a, jest cechą typową dla modelu e-tron. Duże, 22-calowe koła nie pozostawiają wątpliwości co do potencjału najnowszego członka rodziny Audi.


Q4 Sportback e-tron concept jest polakierowane na nowy kolor: szary Kinetic – jasną barwę z efektem metalicznym i perłowym, który w zależności od padającego światła przechodzi wyraźnie w zielonkawy odcień. Dolne partie karoserii są natomiast kontrastowe – lakierowane w kolorze ciemnoszarym. Ten podział na segmenty podkreśla szerokość i poziomą orientację architektury pojazdu.


Poczucie przestronności – wnętrze


Wymiary Audi Q4 Sportback e-tron concept predestynują go do uplasowania się wśród największych pojazdów klasy kompaktowej. Dzięki rozstawowi osi rzędu 2,77 m, wnętrze jest spore i stawia go co najmniej o jedną klasę wyżej. A ponieważ miejsca nie zabiera tu tunel środkowy, Q4 Sportback e-tron concept oferuje niewyobrażalny wprost poziom komfortu we wnętrzu, zwłaszcza pod względem miejsca na nogi z przodu i z tyłu.

 


Poczucie dużej przestronności podkreśla kolorystyka. Jasne, ciepłe tony dominują w górnej części kabiny, a w strefie podłogi kontrastuje z nimi ciemna wykładzina. Podsufitka, słupki, część obić drzwi oraz deska rozdzielcza, są pokryte białymi i beżowymi tkaninami z mikrofibry. W Audi Q4 i Q4 Sportback zrównoważony rozwój jest priorytetem nie tylko w zakresie napędu elektrycznego: dla przykładu wykładzinę wykonano z materiałów pozyskiwanych z recyklingu. Zamiast chromowanych, metalowych, ozdobnych ram, są tu powierzchnie pokryte kilkoma warstwami wysokiej jakości lakierów. Lakierowane, szronione powierzchnie z pleksiglasu na zdobieniach, dają intensywny efekt głębi. Cztery fotele ze zintegrowanymi zagłówkami są obite przyjemną w dotyku tkaniną Alcantara, wyglądającą, jakby była tkana ręcznie. Tapicerkę zdobią grube, podwójne przeszycia.


Wyświetlacz cyfrowego kokpitu Audi virtual cockpit znajduje się tuż za kierownicą. Na jego ekranie wyświetlane są najważniejsze informacje – prędkość, poziom naładowania i dane nawigacji. Nowością jest wielkoformatowy wyświetlacz danych na szybie head-up display z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. W tej formie wyświetla on najważniejsze informacje w postaci grafik, np. strzałek pokazujących kierunek skrętu, ukazujących się jakby bezpośrednio na nawierzchni drogi przed nami.


Panele sterowania, zaprojektowane jako pola dotykowe na ramionach kierownicy, mogą być wykorzystywane do wyboru często używanych funkcji. Na środku, nad konsolą środkową, znajduje się 12,3-calowy ekran dotykowy, za pomocą którego wyświetlane i obsługiwane są funkcje infotainment oraz funkcje pojazdu. Dla ułatwienia obsługi, ekran jest zwrócony delikatnie ku kierowcy. Pod nim znajduje się panel przycisków do sterowania klimatyzacją.


Ponieważ nie ma już potrzeby umieszczania na konsoli środkowej elementów obsługi auta, takich jak dźwignia zmiany biegów czy przycisk hamulca ręcznego, została ona zaprojektowana jako obszerny schowek, w którym znajduje się pole indukcyjne do ładowania telefonu komórkowego. Pozioma powierzchnia, w którą wbudowany jest przycisk wyboru trybu jazdy, służy również jako osłona przedniej części konsoli. Oprócz konwencjonalnego, dolnego schowka w drzwiach, w specjalnie ukształtowanej górnej ich części stworzono łatwo dostępne miejsce na butelkę.

 


Wydajne: napęd i zawieszenie


Modułowa płyta podłogowa dla pojazdów napędzanych elektrycznie (MEB) pozwala na zastosowanie różnych wariantów napędu i mocy. W Audi Q4 Sportback e-tron concept zamontowano najbardziej wydajną wersję napędu elektrycznego. Silniki elektryczne są tu dwa, każdy napędza koła tylko jednej osi – Q4 Sportback to zatem prawdziwe quattro. Między osiami nie ma mechanicznego połączenia. Optymalną koordynację rozkładu momentów obrotowych, w ułamkach sekundy zapewnia tu elektroniczny system sterowania. Dzięki temu, elektryczny SUV coupé oferuje optymalną przyczepność we wszystkich warunkach pogodowych i na każdym podłożu.


By osiągnąć maksimum wydajności, Audi Q4 Sportback e-tron concept w większości przypadków wykorzystuje głównie tylny synchroniczny silnik elektryczny. Moment obrotowy ze względu na wydajność kierowany jest głównie na tylną oś.


Jeśli kierowca zażąda więcej mocy niż może wygenerować silnik elektryczny tylnej osi, to elektryczny napęd na cztery koła, z pomocą silnika asynchronicznego na przedniej osi, przeniesie odpowiedni moment właśnie na nią. Może to również nastąpić z wyprzedzeniem, zanim jeszcze na śliskiej nawierzchni, czy podczas pokonywania zakrętów, nastąpi poślizg albo samochód stanie się podsterowny lub nadsterowny.


Tylny silnik elektryczny generuje moc 150 kW i moment obrotowy 310 Nm. Silnik przedni przekazuje na przednie koła moc do 75 kW i moment obrotowy 150 Nm. Moc systemowa wynosi tu 225 kW. Zamontowana w podłodze pojazdu bateria magazynuje 82 kWh – umożliwiając tym samym przejechanie na jednym ładowaniu ponad 450 km (według standardu WLTP). Baterię można ładować z mocą max. 125 kW. Przy tej mocy, ładowanie do 80 procent pojemności baterii trwa zaledwie nieco ponad 30 minut.


Receptą na duży zasięg jest jednak nie tylko montowana tu bateria. Audi Q4 Sportback e-tron concept, podobnie jak Q4 e-tron concept jest mistrzem wydajności. Wpływa na to m.in. niski współczynnik oporu powietrza, którego wartość wynosi 0,26, czyli o 0,01 mniej niż w przypadku SUV-a Q4 e-tron. Również dzięki pomysłowej strategii rekuperacji, rodzina elektrycznych kompaktów nie pozostawia pola dla dalszego optymalizowania ich zasięgu. Do osiągnięcia dużego zasięgu przyczynia się też kompleksowe zarządzanie temperaturą napędu i akumulatora z pompą ciepła.


Sportowe i precyzyjne prowadzenie


Kluczowym czynnikiem sportowego charakteru i doskonałej dynamiki poprzecznej pojazdu jest niska i centralna pozycja montażowa podzespołów napędu. Układ akumulatorów wysokiego napięcia jest optymalnie dopasowany do wymiarów Audi Q4 Sportback i w postaci płaskiego, szerokiego bloku zamontowany jest pod przedziałem pasażerskim. Masa systemu akumulatorów wynosi 510 kg – tym samym środek ciężkości Audi Q4 Sportback e-tron concept znajduje się na podobnym poziomie jak w limuzynach z konwencjonalnym napędem.

 


Rozkład obciążeń między osiami jest doskonale zbalansowany i wynosi niemal 50:50. Przednie zawieszenie w modelu Q4 Sportback e-tron concept to kolumny McPhersona z adaptacyjnymi amortyzatorami. Z tyłu zastosowano zawieszenie wielowahaczowe z oddzielnie umieszczonymi sprężynami i również z adaptacyjnymi amortyzatorami.


Baza: modułowa płyta podłogowa dla pojazdów z napędem elektrycznym MEB


MLB – modułowa płyta podłogowa dla pojazdów z silnikiem montowanym wzdłużnie, czy MQB – modułowa płyta podłogowa dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie: te bazowe płyty są synonimami wielkiego sukcesu marki Audi i całej Grupy Volkswagen we wszystkich segmentach pojazdów. Dotychczas płyty projektowano przede wszystkim z myślą o silnikach spalinowych. Modułową płytę podłogową MEB zaprojektowano wyłącznie do zastosowania w samochodach z napędem elektrycznym. Osie, napędy, rozstawy osi oraz współpracę wszystkich podzespołów, dostosowano tu wyłącznie do potrzeb mobilności elektrycznej.


W ten sposób zoptymalizowano rozmieszczenie wielkogabarytowych akumulatorów i ich geometrię, bez konieczności ustępstw wobec innych koncepcji napędu, które zawsze muszą być uwzględniane w MLB i MQB.


Jednocześnie MEB otwiera ogromny potencjał dla synergii wewnątrz Grupy. Platforma ta jest bazą przede wszystkim dla masowo produkowanych samochodów elektrycznych z segmentu A. Pozwala ona na wspólne opracowywanie najlepszych dostępnych rozwiązań technicznych dla różnych marek i stosowanie ich w wielu różnych samochodach elektrycznych. W ten sposób MEB przyczynia się do popularyzacji mobilności elektrycznej nawet w szczególnie wrażliwym cenowo segmencie aut kompaktowych.


Elektryczna ofensywa: Ponad 20 modeli z napędem czysto elektrycznym do 2025 roku

 

Marka z czterema pierścieniami w logo rozpoczęła elektryczną ofensywę we wrześniu 2018 roku światową premierą w pełni elektrycznego SUV-a Audi e-tron*. Do 2025 roku Audi będzie oferować na najważniejszych rynkach świata ponad 20 modeli samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym, a modele zelektryfikowane będą stanowić blisko 40 procent sprzedaży. SUV-y z tego portfolio to m. in. e-tron* i e-tron Sportback*. Ponadto dostępna będzie cała gama modeli z klasyczna formą karoserii, takich jak Avant i Sportback. Oferta obejmie wszystkie istotne segmenty rynkowe, począwszy od klasy kompaktowej, aż po klasę luksusową.

 


Dane o zużyciu energii ww. modeli


Audi e-tron 50 quattro
Zużycie prądu (tryb mieszany) w kWh/100 km: 26,6 – 22,5 (WLTP); 24,3 – 21,9 (NEDC);
Emisja CO2 (tryb mieszany) w g/km: 0

Audi e-tron 55 quattro
Zużycie prądu (tryb mieszany) w kWh/100 km: 26,3 – 22,5 (WLTP); 23,1 – 21,0 (NEDC);
Emisja CO2 (tryb mieszany) w g/km: 0

Audi e-tron Sportback 50 quattro
Zużycie prądu (tryb mieszany) w kWh/100 km: 26,3 – 21,9 (WLTP); 23,9 – 21,4 (NEDC);
Emisja CO2 (tryb mieszany) w g/km: 0

Audi e-tron Sportback 55 quattro
Zużycie prądu (tryb mieszany) w kWh/100 km: 26,0 – 22,1 (WLTP); 22,7 – 20,6 (NEDC);
Emisja CO2 (tryb mieszany) w g/km: 0

 

* Dane o zużyciu i o emisji CO2 mieszczą się w podanych zakresach zależnie od wybranych opcji wyposażenia.Źródło: Audi, Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Prezentacja oferty modelu ID.3 w Polsce już w sierpniu
» Volkswagen T1 Bulli obchodzi 70. urodziny!

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Audi Q4 Sportback e-tron concept:
w lewo
Audi Q4 Sportback e-tron concept
© Audi
Audi Q4 Sportback e-tron concept
© Audi
Audi Q4 Sportback e-tron concept
© Audi
Audi Q4 Sportback e-tron concept
© Audi
Audi Q4 Sportback e-tron concept
© Audi
Audi Q4 Sportback e-tron concept
© Audi
Audi Q4 Sportback e-tron concept
© Audi
Audi Q4 Sportback e-tron concept
© Audi
w prawo
 Inne artykuły
» Jak odpowiednio przewozić samochodem sprzęt do sportów wodnych? [FILM] 2020-08-11
  Seat sporty wodne, Seat sprzet do sportow wodnych Lato nie kończy się na leniwym wylegiwaniu na plaży i popijaniu lemoniady – to najdogodniejsza pora na wypróbowanie samemu sportów wodnych, coraz popularniejszych także nad polskimi jeziorami i morzem. Zazwyczaj wymagają one specjalnego sprzętu, który tr... więcej »

» Sukces autorskiego pomysłu marki Mitsubishi w Polsce 2020-08-11
  Wakacje z Mitsubishi 2020 Sprzedażowy sukces w trudnych czasach pandemii jest efektem szybkich reakcji i stworzenia odpowiedniej strategii, dopasowanej do zachowań klientów. Innowacyjna strategia I działania polskiego oddziału Mitsubishi Motors, których elementem jest realizowana obecn... więcej »

» Volvo Car Poland zwiększa udziały rynkowe 2020-08-11
  Volvo XC90 T8 2020 Gdy po siedmiu miesiącach rynek aut osobowych w Polsce skurczył się niemal o jedną trzecią, Volvo Car Poland odnotowało sprzedaż niższą jedynie o 2,58%. Tym samym udział rynkowy marki wzrósł z 2,1 do 3,01%. Pozytywne wyniki odnotowały także inne rynki Volvo. O... więcej »

» Kierowca Audi Lucas di Grassi zdobywa punkty w sobotnim i w niedzielnym wyścigu Formuły E w Berlinie 2020-08-10
  Audi e-tron FE06 sierpien 2020 Kierowca Audi Lucas di Grassi zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wywalczył dla czterech pierścieni punkty i zachowuje szanse na zamknięcie sezonu na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców. W sobotni wieczór Brazylijczyk za kierownicą Audi e-tron FE06 zakończ... więcej »

» ZF, wiodący światowy producent kamer samochodowych wprowadza na rynek kamerę ADAS nowej generacji 2020-08-10
  ZF 2020 ZF, wiodący światowy dostawca kamer samochodowych, ogłosił wprowadzenie na rynek kamery S-Cam4.8 z udoskonaloną technologią wizyjną firmy Intel Mobileye. Kamera będzie montowana w nowym Nissanie Rogue w Stanach Zjednoczonych.... więcej »

» Bezpieczne wakacje z Oplem 2020-08-10
  Bezpieczne wakacje z Oplem Sezon urlopowy w pełni. Zanim jednak wyruszymy w drogę, warto zadbać o spokojne i pełne relaksu wakacje jeszcze przed wyjazdem, odpowiednio przygotowując swojego Opla do podróży. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki możliwości umówienia wi... więcej »

» Sukces płyty podłogowej Volvo 2020-08-10
  XC40 EV Firma Volvo Car Group, wspólnie ze swoimi siostrzanymi markami Lynk & Co oraz Polestar, sprzedała już ponad 600 000 samochodów zbudowanych na platformie CMA.... więcej »

» Ford wprowadza nowe przegrody ochronne dla użytkowników Transita i Tourneo, dbających o zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego w kabinie 2020-08-10
  Transit przegrody ochronne Ford zaprezentował serię przegród ochronnych, które można szybko i łatwo zamontować w gamie pojazdów użytkowych firmy. Bariery zaprojektowano z myślą o operatorach flot dbających o zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego i zapewnić dodatkowy spokój ducha ... więcej »

» Iloma kawałkami drogi trzeba się podzielić na wakacjach? 2020-08-07
  Ford podziel sie droga 2020 Nadmorskie miasteczko. 25 stopni, wiatr umiarkowany. Pan w bermudach idzie z lodem ku swojemu samochodowi, zaparkowanemu w połowie na jezdni, w połowie na chodniku. Nagle obok przemyka rower. Panu z trudem udaje się utrzymać swój lód w waflu. - Widziałeś, jak... więcej »

» Lucas di Grassi w Berlinie zdobywa dla Audi miejsce na podium 2020-08-07
  Lucas di Grassi Berlin 2020 W drugim dniu wyścigów Formuły E w Berlinie, zespół Audi Sport ABT Schaeffler zdobył miejsce na podium. Lucas di Grassi, startując w czwartkowy wieczór z szóstej pozycji, ostatecznie minął linię mety jako trzeci. René Rast, zajmując miejsce trzynaste, o włos m... więcej »

» Prezentacja oferty modelu ID.3 w Polsce już w sierpniu 2020-08-07
  ID.3 produkcja 2019 Przełomowy ID.3 rozpoczyna trzeci, wielki rozdział w historii marki Volkswagen. Tak jak Garbus czy Golf, ten wyposażony wyłącznie w napęd elektryczny kompaktowy samochód wyznacza początek nowej epoki. Osoby, które jako pierwsze chcą zostać posiadaczami Volkswa... więcej »

» SEAT otworzył siedzibę centrum oprogramowania SEAT:CODE 2020-08-06
  SEAT CODE otwarcie 2020 Przy słynnej barcelońskiej Rambli została otwarta nowa siedziba centrum oprogramowania hiszpańskiej marki – SEAT:CODE. Działająca od roku instytucja docelowo będzie zatrudniać 150 osób i pracować nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań cyfrowych dla SEAT-a,... więcej »

» Auto w rozliczeniu w salonie Nissana - co zyskujesz? 2020-08-06
  X-Trail 2019 Mechanizm pozostawiania w rozliczeniu używanego samochodu przy zakupie nowego funkcjonuje na rynku już od kilku lat. Jednak rzeczywistość pokazuje, że nie wszyscy posiadacze czterech kółek wiedzą o tej możliwości. Marka Nissan podpowiada, co można zyskać pozos... więcej »

» Rene Rast zdobywa pierwsze punkty w Formule E 2020-08-06
  Rene Rast Formula E 9 W ostatnią środę, w pierwszym po trwającej ponad pięć miesięcy przerwie wyścigu Formuły E, team Audi Sport ABT Schaeffler zdobywa punkty. Lucas di Grassi, pomimo niezbyt udanej sesji kwalifikacyjnej odnotował wspaniały powrót, a mistrz DTM René Rast, zdobył dl... więcej »

» Volkswagen T1 Bulli obchodzi 70. urodziny! 2020-08-06
  T1 Bulli z 1950 roku Dokładnie 70 lat temu z linii produkcyjnej zakładu w Wolfsburgu zjechał van pierwszej generacji (T1) w kolorze gołębiego błękitu i podwoziem o numerze 20-1880. Trafił on do fabryki w Hildesheim i miał być przeznaczony do użytku komercyjnego, by służyć do trans... więcej »

» Nowy Ford Tourneo i Transit Connect Active w odświeżonym stylu, gotowe do przygód poza asfaltem [ZDJĘCIA] 2020-08-06
  Transit Custom Active Ford rozszerzył dziś szybko rozwijającą się gamę Active o nowe wersje – Tourneo Connect Active i Transit Connect Active, które wkrótce będzie można zamawiać.... więcej »

» Rusza XXI edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days 2020-08-05
  Volvo Gdynia Sailing Days 2019 Z uwagi na pandemię, wszystkie tegoroczne imprezy masowe w Gdyni zostały odwołane. No, prawie wszystkie. Jedynym wyjątkiem są regaty Volvo Gdynia Sailing Days, które zgromadzą blisko 1500 zawodników. Ta największa impreza żeglarska w naszym kraju ruszy już 17 ... więcej »

» Można już zamawiać nowego Arteona Shooting Brake [Arteon CENNIK 2020] 2020-08-04
  Arteon 2020 Można już zamawiać nowego Arteona oraz Arteona Shooting Brake. Cennik modelu otwiera Arteon z silnikiem 2.0 TSI 190 KM w wersji Essence dostępy od 158 390 zł. Aktualnie dostępne w sprzedaży są trzy jednostki napędowe (2 benzynowe i 1 turbodiesel) o mocy od 150... więcej »

» Co trzeci klient w Polsce wybiera Mazdę z silnikiem Skyactiv-X 2020-08-04
  silnik SKYACTIV-X 2020 W pierwszej połowie tego roku aż 40% klientów kupujących w Europie Mazdę 3 i 48% wybierających Mazdę CX-30 zdecydowało się na wersje z silnikiem 2.0 Skyactiv-X o mocy 180 KM. Innowacyjny silnik benzynowy Mazdy w Polsce wybrało do tej pory 29% kierowców Mazdy 3... więcej »

» SEAT uruchamia w Polsce platformę Sales Online 2020-08-04
  Seat Sales Online Nowa platforma SEAT-a zapewni wgląd w ofertę nowych samochodów z całej Polski dostępnych od ręki. Producent rozbudował intuicyjną wyszukiwarkę pojazdów o opcję wyboru sposobu finansowania, dostosowanego do potrzeb firmy i osób prywatnych. Klienci indywidualni ... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162
Wyświetlane: 0 - 20 z 23228 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |