FB FB Twitter Twitter NK
Szukaj:
            1757 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1191 przedstawicieli mediów.                                                                                    

szukaj w Mototarget.pl
Obiekty konferencyjne
Osada Karbówko - Elgiszewo 37 Elgiszewo 87-408

Wydarzenia

Do grupy Moto Target należą witryny:

MotoTarget

• MotoTabu

• MotoTłumaczenia

• TwojaKonferencja

• Satyrek


Statystyki odwiedzin serwisu
Lexus Climate Concierge: w oazie spokoju
  Dodano: 2015-02-24
Wyświetlono: 2533 razy
Lexus Climate Concierge: w oazie spokoju
Wśród wielu zaawansowanych technologii umieszczonych na pokładzie flagowego Lexusa LS znajduje się tzw. Climate Concierge, czyli innowacyjny system sterowania temperaturą wewnątrz.
foto © Lexus

Climate Concierge łączy zalety wielostrefowej klimatyzacji automatycznej z możliwością sterowania podgrzewaniem i chłodzeniem siedzeń oraz podgrzewaniem koła kierownicy. Ten nowoczesny system pozwala wydzielić w samochodzie cztery niezależne strefy, umożliwiając nie tylko osobne ustawienie temperatury powietrza, ale również ilości powietrza i liczby otworów wylotowych, którymi będzie ono dostarczane. We flagowym modelu LS600hL system klimatyzacji zawiera również moduł sterujący wykorzystujący informacje przekazywane przez czujniki mierzące temperaturę ludzkiego ciała.

 

Znakomitą wydajność systemu zapewnia ponad dwadzieścia otworów wentylacyjnych rozlokowanych w całej kabinie. Wśród nich znalazły się na przykład specjalne dyfuzory umieszczone na suficie w tylnej części kabiny, które gwarantują utrzymanie zadanej temperatury w okolicy szyi i głów pasażerów podróżujących na tylnych fotelach. Ponadto, system zawiera czujniki temperatury powietrza wylotowego dla wszystkich stref, czujniki temperatury powietrza kierowanego na twarz, czujnik temperatury zewnętrznej, czujniki nasłonecznienia dla wszystkich siedzeń oraz oddzielne czujniki parowania dla przedniej i tylnej części kabiny. Czterostrefowy układ klimatyzacji wyposażony jest też w dodatkowy czujnik, który po wykryciu przekroczenia dopuszczalnego poziomu zanieczyszczeń przełącza system w tryb recyrkulacji powietrza. Pozwala to na oczyszczenie kabiny samochodu z alergenów z 97-procentową skutecznością.

 

Na uwagę zasługuje również fakt, iż Climate Concierge mierzy temperaturę ciała każdego z podróżnych i ocenia komfort każdego z nich, dobierając odpowiednie ustawienia w każdej ze stref. Jeśli do samochodu wsiądzie pasażer przebywający wcześniej w ciepłym otoczeniu, system automatycznie dopasuje sposób sterowania klimatyzacją w jego strefie, utrzymując temperaturę powietrza poniżej zadanego poziomu do momentu, w którym temperatura ciała pasażera wróci do normy. Podobnie rzecz się ma w przypadku, w którym do samochodu wsiądzie zziębnięta osoba. Wtedy system automatycznie włączy ogrzewanie odpowiedniej strefy aż do momentu, w którym czujnik podczerwieni zarejestruje właściwy poziom temperatury jej ciała.

 

Wydajność Climate Concierge potwierdza niecodzienny test przeprowadzony przez Lexusa. Specjaliści z japońskiej firmy umieścili na pokładzie modelu LS pięćdziesiąt trudnych w uprawie orchidei, którym system kontroli temperatury, wilgotności i nasłonecznienia zapewnił idealne warunki do rozwoju:

 Źródło: blog.lexus.co.uk, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Nadchodzi Lexus UX
» Co kryje się pod maskami Lexusów?

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Lexus LS - piąta generacja:
w lewo
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
Lexus LS - piąta generacja
© Lexus
w prawo
 Inne artykuły
» Papież Franciszek podróżuje Golfem Sportsvanem 2016-07-28
  Volkswagen Golf Sportsvan - Papież Franciszek W programie pielgrzymki papieża Franciszka do Polski są odwiedziny nie tylko Krakowa i Brzegów, w których będą miały miejsce główne uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, ale również Jasnej Góry w Częstochowie i obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęc... więcej »

» Nadchodzi Lexus UX 2016-07-28
  Lexus IS 2017 Wiemy więcej na temat nowego, subkompaktowego crossovera Lexus UX.... więcej »

» Nowy Crafter: praktyczny, oszczędny i innowacyjny 2016-07-28
  Volkswagen Crafter 2016 Rozwiązania technologiczne ukierunkowane na potrzeby klienta i jak najniższe koszty eksploatacyjne: taki cel przyświecał inżynierom przy projektowaniu nowego Craftera. ... więcej »

» Toyota Hilux pomogła ustanowić balonowy rekord świata 2016-07-28
  Toyota Hilux - The Non-Stop Flight Official Car 23 lipca sławny rosyjski podróżnik Fiodor Koniuchow wylądował w Australii, pomyślnie kończąc rekordowy samotny lot non-stop balonem dookoła świata. W realizacji zadania istotną rolę odegrała terenowa Toyota Hilux, z której korzystała załoga naziemna.... więcej »

» Yasuhide Sakamoto, kierownik ds. silników, opowiada o pracach nad nową Hondą NSX 2016-07-28
  Honda NSX - Yasuhide Sakamoto Przygoda z IndyCar, silnik V10 dla samochodu sportowego, który nigdy nie trafił na rynek i szansa uczestnictwa w projekcie zakładającym wskrzeszenie legendy: w ciągu ostatnich 20 lat Yasuhide Sakamoto pracował nad wieloma najbardziej ekscytującymi projektami H... więcej »

» Wzrost sprzedaży marki Volkswagen Samochody Użytkowe 2016-07-28
  Volkswagen Samochody Użytkowe Marka Volkswagen Samochody Użytkowe odnotowała ponad 7-procentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu tego roku, dostarczając swoim klientom ponad 238.800 miejskich samochodów dostawczych na świecie. ... więcej »

» 2 500 000 samochodów z Fabryki Volkswagen Poznań 2016-07-27
  Volkswagen Poznań - 2500000 aut Z linii montażowej Volkswagen Poznań zjechało dwu i pół milionowe auto w historii Spółki. Taką liczbę samochodów wyprodukowano w Poznaniu od 1993 roku. ... więcej »

» Toyota zdominowała klasę aut produkcyjnych w rajdzie Silk Way Rally 2016 2016-07-27
  Toyota - Silk Way Rally 2016 24 lipca w Pekinie zakończył się rajd Silk Way Rally 2016. Zespoły startujące terenowymi Toyotami zajęły 3 pierwsze miejsca w klasie T2 aut produkcyjnych. Zwyciężyła załoga Astana Motorsport za kierownicą Land Cruisera Prado. Fabryczny zespół Toyota Autobody p... więcej »

» CLS Coupe i Shooting Brake w wersji Final Edition 2016-07-27
  Mercedes-Benz CLS Coupe i CLS Shooting Brake Final Edition Mercedes-Benz uzupełnia ofertę modeli CLS Coupe oraz CLS Shooting Brake o specjalną serię Final Edition.... więcej »

» Współpraca BMW Motorrad z Rever 2016-07-27
  BMW Motorrad i Rever Planowanie najpiękniejszych tras, pokonywanie ich z innymi pasjonatami jazdy motocyklem, w ciągu dnia wymiana doświadczeń, a wieczorem rozmowy o motocyklach: BMW Motorrad zawiązuje strategiczne partnerstwo z technologicznym startupem Rever w celu stworzenia gl... więcej »

» Kipią mocą i porażają osiągami: najmocniejsze hybrydy świata 2016-07-27
  Ferrari LaFerrari Połączenie silnika spalinowego z elektrycznym gwarantuje nie tylko znaczne oszczędności na paliwie. Przy okazji producenci odkryli jeszcze jedną zaletę układu hybrydowego – możliwość wygenerowania naprawdę dużej mocy. Skutek? Auta zebrane na naszej liści... więcej »

» Inteligentne opcje łączności dla modeli BMW 2016-07-26
  BMW ConnectedDrive Firma BMW wyposaża swoje pojazdy w wiele innowacyjnych usług w ramach BMW ConnectedDrive. Funkcje te wykorzystują inteligentne opcje łączności do zwiększenia bezpieczeństwa oraz przyjemności jazdy, bazując na połączeniu z potężną siecią telefonii komórkowej za... więcej »

» Twin turbo dla Lexusa i Supry? 2016-07-26
  Toyota supra 2016 W sieci pojawia się coraz więcej doniesień o pracach koncernu Toyota Motor Corporation nad nowym, podwójnie doładowanym silnikiem V6 o dużej mocy, który miałby napędzać nowe generacje Lexusa GS i LS oraz sportowej Toyoty Supra.... więcej »

» Mitsubishi najlepszą marką w rankingu J.D. Power 2016-07-26
  Mitsubishi L200 W tegorocznym długoterminowym badaniu jakości “VDS” (Vehicle Dependability Study – badanie niezawodności pojazdów) przeprowadzonym przez firmę J.D. Power, jeden z najbardziej prestiżowych instytutów badania rynku na świecie, Mitsubishi został... więcej »

» Dobry wynik Audi w wyścigu WEC na torze Nurburgring 2016-07-26
  Audi - WEC Nurburgring 2016 Do sześciogodzinnego wyścigu na torze Nürburgring, Audi wystartowało z pierwszego i drugiego miejsca startowego. ... więcej »

» Isuzu D-Max, jako Papamobile 2016-07-26
  Isuzu D-Max Papamobile Papieska wizyta jest zawsze głośnym wydarzeniem, a Papamobile nie przejedzie niezauważony. Na swoją wizytę w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży, Franciszek wybrał białego Isuzu D-Max.... więcej »

» Skoda najbardziej niezawodną marką samochodów w Wielkiej Brytanii 2016-07-26
  Skoda Fabia 2015 Już po raz drugi z rzędu ŠKODA została oceniona jako najbardziej niezawodna marka samochodów w Wielkiej Brytanii. Tytuł ten został jej przyznany na podstawie najnowszej edycji rankingu przeprowadzanego co roku przez niezależnych ekspertów z firmy J.D. Power.... więcej »

» Co kryje się pod maskami Lexusów? 2016-07-25
  Lexus - napęd Tym, co wyróżnia Lexusa spośród innych producentów jest fakt, że każdy z sprzedawanych w Polsce siedmiu modeli dostępny jest w wersji z napędem hybrydowym. Oferta obejmuje także wersje z napędem konwencjonalnym, wyposażone w dynamiczne silniki benzynowe, w tym... więcej »

» Wielki finał Tour de France: Skoda Kodiaq pierwsza na mecie 2016-07-25
  Skoda - Tour de France Po 21 żmudnych etapach Christopher Froome świętował w niedzielę zwycięstwo tegorocznego Tour de France. Przed milionami widzów 31-letni rowerzysta z dumą podniósł na Polach Elizejskich zaprojektowane przez ŠKODĘ trofeum, wykonane z czeskiego szkła kryształoweg... więcej »

» Mäkinen rozpoczął testy drugiego Yarisa WRC 2016-07-25
  Toyota Yaris WRC 2016 Zespół TOYOTA GAZOO Racing WRC zakończył budowę nowego prototypu Yarisa WRC. Na pierwszych testach auto uzyskało obiecujące wyniki. Toyota zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w przyszłym sezonie.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921
Wyświetlane: 0 - 20 z 18417 rekordów
Warto przeczytać
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |