FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1651 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1123 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Lexus: to był doskonały rok!
  Dodano: 2014-01-08
Wyświetlono: 1963 razy
Lexus: to był doskonały rok!
Zakończył się kolejny rok, bardzo pozytywny dla marki Lexus w Polsce. Historia sprzedaży Lexusa w Polsce sięga 1997 roku, gdy dwóch nabywców znalazł Lexus GS.
foto © Lexus

Debiut pierwszego modelu LS w roku 1989 był narodzinami marki Lexus., ale na szczególne wyróżnienie zasługują modele hybrydowe Lexusa, których historia  zaczęła się od RX400h – wprowadzonego w Polsce w 2005 roku oraz GS450h – w roku 2006 i LS600h – w roku 2007.  Kolejne lata to RX450h, CT200h i po raz pierwszy w modelu IS – IS300h.

 

Lexus jest jedyną marką oferującą napęd hybrydowy we wszystkich swoich modelach.

 

Układ hybrydowy (Lexus Hybrid Drive) łączy w sobie najwyższe osiągi przy znacznym obniżeniu  zużycia paliwa oraz zmniejszeniu emisji związków toksycznych.

 

Naszym nadrzędnym celem jest zadbanie o to, by pojazdy Lexus dostarczały swym użytkownikom wyjątkowych wrażeń:  z jednej strony niespotykany w segmencie premium poziom ekonomii i ekologii, z drugiej – doskonałe osiągi, moc i wyrafinowanie.

 

W ubiegłym – 2013 roku - sprzedaliśmy o 50% więcej Lexusów niż w roku 2012! Bilans zamknęliśmy na poziomie 882 aut. W tej ilości największym zainteresowaniem cieszył się Lexus IS – 409 aut, którego kolejna  generacja weszła na rynek w połowie roku. Tym większy jest to sukces, gdyż w całym 2013 udział modelu IS w segmencie D Premium wyniósł 11,28 % ( od początku sprzedaży nowego modelu – czyli od czerwca 2013 udział ten wyniósł 18,15% co dało mu drugie miejsce w segmencie!)

 

Sporo się działo w Lexusie w 2013 roku : najważniejszym wydarzeniem była premiera IS , także z samochodem w wersji hybrydowej. Agresywne i śmiałe linie nadwozia, komfortowa i doskonale wykończona kabina, osiągi spowodowały duże zainteresowanie klientów. Ich wybór został potwierdzony licznymi nagrodami i pozytywnymi ocenami - Lexus IS300h według szacunków Eurotaxu na rynku polskim będzie miał najlepszą w swojej klasie wartość rezydualną po okresie 3 lat i 120 000 km przebiegu.

 

Ma także najniższe w klasie koszty utrzymania oraz jest liderem w swojej klasie pod względem efektywności energetycznej : emisję  CO2 od 99 g/km w połączeniu z mocą zespołu napędowego 223KM i zużyciu paliwa 4,3 l/100 km. Żaden inny luksusowy sedan w segmencie D, czy to z silnikiem benzynowym, czy diesla, a nawet z napędem hybrydowym, nie jest w stanie osiągnąć tak doskonałego rezultatu.

 

Lexus IS zdobył także maksymalną ilość pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP.

 

W lipcu – na torze Poznań gościliśmy jednego z najbardziej znanych kierowców - Bena Collinsa, który zapraszał do wspólnego testu gości i za kierownicą Lexusa pokazał jakie naprawdę możliwości drzemią pod maską IS-a.

 

Model GS – to sprzedaż na poziomie 174 samochodów. Ten elegancki sedan o sportowym nadwoziu ma w  ofercie silniki benzynowe o pojemności 2,5 oraz 3,5 l oraz dwa systemy hybrydowe 450h i 300h.  Ten ostatni – GS300h pojawił się w salonach pod koniec roku  i uzupełnił ofertę modelową.

 

Niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild nagrodził Lexusa GS 450h tytułem Mistrza Utrzymania Wartości Rynkowej (Value Champion) 2013. Wyznaczeni przez magazyn eksperci ze Schwacke oceniali samochody pod kątem bezwzględnej i procentowej utraty początkowej wartości po czterech latach (użytkowania). Lexus GS 450h okazał się bezdyskusyjnym liderem swojego segmentu. 

 

Magazyn Ward’s Auto nagrodził Lexusa GS450h za najlepsze wnętrze. Lexus GS 450h jest najbardziej wyrazisty, od satynowych, metalowych akcentów po egzotyczny bambus z  doskonale wykonaną z najwyższej jakości materiałów tapicerką.


Bogaty wyposażony a jednocześnie powściągliwy. Podświetlenie i poziom rzemiosła w kabinie nie pozostawiają wątpliwości, że Lexus podnosi poprzeczkę dla luksusowych wnętrz.

 

Sprzedaż pozostałych modeli to: RX  - 146, CT200h – 120, LS – 30, ISF – 2.

 

Wśród nagród i wyróżnień znalazł się też test ADAC, który wskazał jako najlepszy system LexusAdvanced Pre- Crash Safety (A-PCS) – Zaawansowany System Ochrony Przedzderzeniowej. Bardzo znacznie ogranicza ryzyko obrażeń pieszych i w większości przypadków pozwala ochronić ich życie. Te wyniki zostały podane po ostatnich testach przeprowadzonych przez  ADAC dotyczących aktywnej ochrony pieszych.

 

W roku 2013 J.D. Power and Associates ogłosił, że Lexus przewodzi też luksusowym markom odnośnie satysfakcji klientów w procesie sprzedaży.

 

Lexus zdobył również najwyższe wyróżnienia w dwóch kategoriach na rok 2013 przyznawane przez ALG Awards Residual Value:

 

LS 460 flagowy sedan zwyciężył w klasie samochodów Executive Premium, zaś Lexus GS350 Sport Sedan w klasie Sportowych Sedanów Premium.

 

Wprowadziliśmy także w naszych modelach wiele innowacji – jak choćbyLexus HotSpot – interaktywna, wyskokoprzepustowa łączność z Internetem, która pozwala na równoczesne korzystanie w kabinie z 5 urządzeń Wi-Fi, z możliwością ich współpracy ze sobą. Dwie osobne anteny 3G zapewniają doskonałą łączność nawet przy dużej prędkości jazdy. Komunikacja odbywa się w systemie 3G i 2G z aktualizacją oprogramowania poprzez sieć. System dostępny jest w modelach IS, GS, CT i RX.

 

Lexus LS został wyposażony w  pierwszy na świecie układ Climate Concierge, w sposób kompleksowy nadzorujący klimat w kabinie.
Nowo wprowadzony układ Climate Concierge daje każdemu z podróżujących modelem LS niespotykane dotąd możliwości uzyskania komfortu cieplnego. Najnowocześniejszy na świecie sterownik układu nadzorującego klimat w kabinie łączy wszystkie zalety wielostrefowej automatycznej klimatyzacji, znanej z dotychczasowej generacji flagowego Lexusa, z możliwością integralnego sterowania podgrzewaniem i chłodzeniem siedzeń oraz podgrzewaniem kierownicy.
 

Lexus przygotowuje się do startów w wyścigach GT - zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, dotychczas występującego w tych wyścigach. To jedyny Lexus wchodzący do zespołów wyścigowych z dużymi szansami na zwycięstwo.

 

Nazwa LF-CC w rozwinięciu Lexus Future Captivating Coupe oznacza „zniewalające przyszłościowe coupe Lexusa”.

 

Lexus jest eż organizatorem, kreatorem i pomysłodawcą dwóch life-stylowych wydarzeń - LEXUS DESIGN AMAZING 2013 Mediolan  - wyjątkowy konkurs podczas Milan Design Week. Design Award Lexus to międzynarodowy konkurs, który ma pomóc rozwiązać istotne problemy poprzez design. Przez ciągłe odkrywanie, wspieranie i pielęgnowanie talentów, Lexus będzie wspierać potencjał projektowy w pokoleniach, które będą budować przyszłość.


Przy nieocenionej współpracy Harveya Weinsteina, Lexus zrealizował drugi wyjątkowy projekt – produkcję 5 filmów krótkometrażowych pod wspólnym tytułem "Życie jest niesamowite”.
19 maja 2013 r. obie firmy – Lexus i Weinstein Company były gospodarzami światowej premiery tego cyklu podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

 

Ostatni supersamochód Lexus LFAzostał wyprodukowany i przekazany właścicielowi. Coś się kończy, coś zaczyna. W trakcie projektowania i produkcji LFA inżynierowie Lexusa opracowali wiele nowych rozwiązań, zastosowano nowatorskie rozwiązania, które znalazły zastosowanie w seryjnych modelach Lewusa – jak choćby zegary w nowym IS-ie.

 

Końcówka roku przynosi zapowiedzi kolejnych modeli – odnowiony CT200h na wiosnę, mały SUV – LF-NX, który na polskim rynku pojawi się na jesieni a zimą sportowe coupe RC, którego wersja ze znaczkiem F pokazana zostanie na salonie w Detroit już za kilka dni.

 

Przedłużyliśmy także kontrakt z Agnieszką Radwańską - Numer 5 na światowej liście WTA - Agnieszka Radwańska będzie w roku 2014 miała do dyspozycji najnowsze modele Lexusa. Logo Lexus pojawi sie na tenisowym stroju Agnieszki podczas wszystkich turniejów Wielkiego Szlema, Masters oraz w czasie wybranych turniejów rangi Premier i Premier Mandatory.

 

Bardzo istotnym faktem jestwzrost udziału w sprzedaży modeli z napędem hybrydowym – z 55% w roku 2012 do 61% w roku 2013.

 

Lexus jako pierwsza marka luksusowa wprowadziła system hybrydowy do seryjnej produkcji, a obecna światowa sytuacja gospodarcza potwierdza, jak dalekowzroczne były te rozwiązania.Źródło: Lexus, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Jak japońska kultura wpłynęła na nowego Lexusa UX?
» Technologia dźwięku w nowym Lexusie ES

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Ben Collins - Lexus IS:
w lewo
Ben Collins - Lexus IS
© Lexus
Ben Collins - Lexus IS
© Lexus
Ben Collins - Lexus IS
© Lexus
Ben Collins - Lexus IS
© Lexus
Ben Collins - Lexus IS
© Lexus
Ben Collins - Lexus IS
© Lexus
Ben Collins - Lexus IS
© Lexus
w prawo
Lexus - modele hybrydowe:
w lewo
Lexus RX 450h
© Toyota
Lexus RX 450h
© Toyota
Lexus RX 450h
© Toyota
Lexus CT 200h
© Lexus
Lexus CT 200h
© Lexus
Lexus CT 200h
© Lexus
Lexus IS 2013
© Lexus
Lexus IS 2013
© Lexus
Lexus GS 450h - wnętrze
© Lexus
Lexus LS 600h
© Lexus
Lexus LS 600h
© Lexus
Lexus LS 600h
© Lexus
Lexus GS 450h
© Lexus
Lexus GS 450h
© Lexus
w prawo
Lexus CT 200h 2014:
w lewo
Lexus CT 200h 2014
© Lexus
Lexus CT 200h 2014
© Lexus
Lexus CT 200h 2014
© Lexus
Lexus CT 200h 2014
© Lexus
Lexus CT 200h 2014
© Lexus
Lexus CT 200h 2014
© Lexus
Lexus CT 200h 2014
© Lexus
Lexus CT 200h 2014
© Lexus
w prawo
Lexus GS 350:
w lewo
Lexus GS 350
© Lexus
Lexus GS 350
© Lexus
Lexus GS 350
© Lexus
Lexus GS 350
© Lexus
Lexus GS 350
© Lexus
Lexus GS 350
© Lexus
Lexus GS 350
© Lexus
Lexus GS 350
© Lexus
w prawo
Lexus IS 2013:
w lewo
Lexus IS 2013
© Lexus
Lexus IS 2013
© Lexus
Lexus IS 2013
© Lexus
Lexus IS 2013
© Lexus
Lexus IS 2013
© Lexus
Lexus IS 2013
© Lexus
Lexus IS 2013
© Lexus
w prawo
 Inne artykuły
» Nowe dostawcze Volkswageny z 5-letnią gwarancją producenta 2020-09-18
  Volkswagen Samochody Dostawcze 5 lat gwarancji Caddy Dobiega końca produkcja niezwodnego, dostawczego Volkswagena – produkowanego w Polsce modelu Caddy 4. Ostatnie egzemplarze zjeżdżają w tym tygodniu z linii produkcyjnej poznańskiej fabryki Volkswagena. To doskonały moment, aby stać się posiadaczem nowego... więcej »

» Zmiana warty: Volkswagen Caddy 4 przekazuje pałeczkę swojemu następcy w zakładzie Volkswagen Poznań 2020-09-18
  Caddy VW Poznan Dziś o godz. 10.00 z taśmy produkcyjnej zakładów Volkswagen Poznań zjechał ostatni egzemplarz Volkswagena Caddy czwartej generacji. To pięciomiejscowa wersja Highline w kolorze Mojave Beige Metallic z silnikiem 2.0 TDI. W ten sposób Caddy 4 ustępuje miejsca no... więcej »

» Kolory Mazdy - historia nadawania formom ruchu 2020-09-18
  Mazda kolory Kształty i kolory tworzą pierwsze wrażenie, a żaden inny element samochodu nie jest tak natychmiastowo i dosłownie kojarzony z jakością, jak stylistyka nadwozia.... więcej »

» XII Zlot Zabytkowych Citroenów 2020-09-18
  XII Zlot Zabytkowych Citroenow Coroczny Zlot Zabytkowych Citroënów zorganizowany przez Stowarzyszenie Citroën Oldtimer Club Polska, przy wsparciu Citroën Polska, w tym roku odbył się w szczególnych okolicznościach.... więcej »

» Zobowiązanie serwisowe Mitsubishi już w Polsce 2020-09-18
  ASX INSPORT Bazując na 150-letniej** tradycji inżynieryjnej Mitsubishi i w oparciu o swą ekspercką wiedzę oraz reputację, ceniona za niezawodność marka spod znaku Trzech Diamentów wprowadza w Polsce nowy Program Zobowiązania Serwisowego Mitsubishi. Dzięki rzetelnej i prof... więcej »

» Opowieść o jutrze: Audi na GREENTECH FESTIVAL 2020-09-17
  GREENTECH FESTIVAL Audi jest głównym partnerem GREENTECH FESTIVAL – wydarzenia firmowanego przez Nico Rosberga. Cztery pierścienie, pod hasłem „opowieść o jutrze”, pokazują tam w jaki sposób dążą do realizacji własnej wizji neutralności pod względem emisji CO2,... więcej »

» Sportowy charakter i nadzwyczajne osiągi: Audi SQ7 i SQ8 z silnikiem benzynowym V8 TFSI 2020-09-17
  Audi SQ7 i SQ8 2020 Audi prezentuje SQ7 wyposażone w nowe silniki TFSI. W ten sposób marka reaguje na światowy trend montowania sportowych benzynowych silników wysokiej mocy w segmencie SUV-ów. Audi SQ7 TFSI i Audi SQ8 TFSI oferują wiele najnowocześniejszych podzespołów zawieszen... więcej »

» 1990 - 2020: 30 lat Volkswagena Transportera T4 2020-09-17
  Transporter T4 30 lat temu Volkswagen zmienił diametralnie swoją ofertę pojazdów dostawczych. We wrześniu 1990 r. (po wyprodukowaniu w sumie 6,7 mln egzemplarzy T1, T2 i T3 z silnikiem umieszczonym z tyłu) rozpoczęła się nowa era samochodów dostawczych z silnikiem montowanym... więcej »

» Pociągi Deutsche Bahn przewożące samochody i inne ładunki dla Grupy Volkswagen będą zasilane tylko energią ze źródeł odnawialnych 2020-09-15
  Deutsche Bahn Volkswagen Od początku 2021 roku wszystkie przewozy ładunków i samochodów realizowane przez Deutsche Bahn na zlecenie Działu Logistyki Grupy Volkswagen będą odbywały się przy użyciu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Pozwoli to obniżyć emisję CO2 o ... więcej »

» Samochód jako dzieło sztuki - pierwsza publiczna prezentacja elektrycznej Mazdy MX-30 w Polsce 2020-09-15
  MX-30 Manufaktura Krótko po wakacyjnym roadshow w wybranych punktach dealerskich Mazdy w Polsce, pierwszy elektryczny model Mazdy – MX-30 – został publicznie zaprezentowany na terenie łódzkiego centrum handlowego Manufaktura. ... więcej »

» Lokalnie bezemisyjne, wydajne i stworzone do codziennego użytku: przepis Audi na hybrydę typu plug-in 2020-09-15
  Audi hybryda plug-in Klasyczny silnik spalinowy, czy napęd czysto elektryczny? Na to zasadnicze pytanie nowoczesnej mobilności jest trzecia odpowiedź: PHEV – Plug-in hybrid electric vehicle – albo w skrócie: hybryda typu plug-in. Ta kombinacja klasycznego silnika spali... więcej »

» Czym wyróżnia się Audi e-tron Sportback? 2020-09-15
  Audi e-tron Sportback 2020 w Polsce Przedstawiając drugi model z linii e-tron, Audi konsekwentnie kontynuuje swój strategiczny kierunek. Audi e-tron Sportback to dynamiczny SUV coupé oferujący nawet 300 kW mocy i zasięg do 442 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora (wg pomiarów zgodnych z pr... więcej »

» 31 faktów o nowym Audi S3 2020-09-15
  Audi S3 2020 Ponad dwadzieścia lat temu, Audi po raz pierwszy pokazało model S3 i w ten sposób stworzyło nowy segment rynkowy – sportowych kompaktów klasy premium. Dziś cztery pierścienie prezentują nową generację Audi S3 Sportback i Audi S3 Limousine. Ich dwulitrowy... więcej »

» Właściciele paneli słonecznych znacznie częściej niż reszta Polaków rozważają zakup samochodu elektrycznego [RAPORT] 2020-09-14
  Panele fotowoltaika Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć na popularność samochodów elektrycznych w Polsce.... więcej »

» 35 lat Multivana T3, samochodu łączącego cechy minivana, kampera i auta codziennego użytku 2020-09-14
  35 lat Multivana T3, Multivan T3 Jeden z najbardziej wszechstronnych pojazdów produkowanych przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze, model Multivan, obchodzi trzydzieste piąte urodziny. Auto to jest doskonałym połączeniem cech samochodu osobowego, minivana i kampera.... więcej »

» Weekend DTM na Nurburgring należał do Audi: w sobotę zwyciężył Nico Muller, a w niedzielę Robin Frijns 2020-09-14
  Audi DTM Nurburgring Po dziesięciu z zaplanowanych osiemnastu wyścigów tegorocznego sezonu DTM, obrońca tytułu, marka Audi, bezapelacyjnie prowadzi we wszystkich trzech klasyfikacjach. W pierwszym wyścigu sportowego weekendu DTM na Nürburgring zwyciężył Nico Müller, a drugiego dni... więcej »

» Przyjrzyj się dokładniej SEAT-owi Atece 2020 [ZDJĘCIA] 2020-09-14
  Seat Ateca 2020 wrzesien, Ateca 2020 w ruchu Już wkrótce polska premiera sprzedażowa odświeżonego SUV-a hiszpańskiej marki. Producent właśnie udostępnił pakiet nowych zdjęć SEAT-a Ateki 2020, eksponujących zmiany względem wcześniejszej wersji. Dla ciekawych detali dostępne jest nagranie transmisji na żyw... więcej »

» Pierwsze podium Albona w Formule 1 2020-09-14
  Alex Albon Honda F1 Dramatyczny, pierwszy w historii wyścig Formuły 1 na włoskim torze Mugello wznawiano aż dwukrotnie z powodu wypadków. Reprezentujący wspieraną przez Hondę ekipę Aston Martin Red Bull Racing, Alex Albon zachował jednak zimną krew, finiszując na trzeciej pozycji... więcej »

» Podsumowanie Honda Adventure Day 2020-09-14
  Honda Adventure Day zdj W pierwszy weekend września Honda zaprosiła użytkowników motocykli tej marki na zlot miłośników jazdy turystycznej i terenowej – Honda Adventure Day. Spotkanie Hondziarzy zostało zorganizowane przy okazji Rajdu Tukan uważanego za jedną z najlepszych impr... więcej »

» Światowy Miesiąc Dobroczynności Forda 2020-09-11
  Swiatowy Miesiac Dobroczynnosci 2020 Korpus Wolontariatu Forda dostosowuje się do nowej sytuacji, aby zapewnić pracownikom nowe sposoby bezpiecznego przekazywania datków w ramach Światowego Miesiąca Dobroczynności. Jest to 30-dniowa inicjatywa Ford Motor Company, organizowana zawsze we wrześniu, ... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166
Wyświetlane: 0 - 20 z 23302 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |