FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1678 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1138 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Mitsubishi Mirage debiutuje w Japonii
  Dodano: 2012-08-07
Wyświetlono: 1240 razy
Mitsubishi Mirage debiutuje w Japonii
Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła datę premiery nowego, kompaktowego, globalnego modelu Mirage, który w japońskich salonach pojawi się 31 sierpnia 2012 roku.
foto © Mitsubishi

Oszczędne i wygodne kompaktowe auto dla każdego

Nowy Mirage to globalny, nieduży samochód, który z założenia jest paliwooszczędny, niedrogi i kompaktowy (łatwy w prowadzeniu), czym spełniać ma wszelkie wymagania stawiane kompaktom zarówno na rynkach wschodzących (bazowe wersje modelu), jak i rozwiniętych (pojazd przyjazny środowisku). Po debiucie w Tajlandii, gdzie Mirage jest produkowany, oraz na rynkach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej i Japonii, nowy model pojawi się w salonach Europy, Australii oraz pozostałych regionów. Data polskiej premiery tego auta zostanie podana w przyszłym roku. Mirage to obecnie najbardziej wydajny paliwowo pojazd ekologiczny na rynku tajlandzkim. Spełnia tam wszelkie wymagania klasyfikujące dany pojazd do ulgi podatkowej przy zakupie, co wyraźnie doceniają tajlandzcy nabywcy, bowiem do końca lipca na tamtejszym rynku złożono już 33 000 zamówień na model Mirage.

 

Mirage może się pochwalić jednym z najmniejszych promieni zawracania w swojej klasie, wynoszącym 4,4 metra. Dzięki konstrukcji przedniej części nadwozia, która zapewnia świetną widoczność i pozwala kierowcy dokładnie ocenić położenie pojazdu, parkowanie i jazda nowymMirage są niezwykle łatwe i przyjemne.Dzięki inteligentnemu projektowi wnętrza, kabina kompaktowego Mirage oferuje sporo przestrzeni dla pięciu osób oraz bardzo praktyczny w codziennym użytkowaniu bagażnik.

 

Po prostu najlepsza wydajność paliwowa.

W Japonii nowy Mirage oferowany będzie w trzech wersjach wyposażeniowych, a wszystkie egzemplarze posiadać mają układ napędowy składający się z nowego, trzycylindrowego, litrowego silnika MIVEC*1 i najnowszej generacji przekładni CVT INVECS-III*2. Wersje wyposażeniowe i G obejmują system Eco Drive Assist, który ułatwia bardziej ekologiczną i paliwooszczędną jazdę, funkcję wyłączania silnika na postoju AS&G*3 oraz inne technologie, dzięki którym odmiany M  i G mogą pokonać 27,2 km na jednym litrze paliwa*4, tym samym czyniąc z Mirage najwydajniejszy, oficjalnie zarejestrowany benzynowy model osobowy*5 w Japonii. Z 20% zapasem spełnia on wszelkie normy wydajności paliwowej dla nowych pojazdów, jakie zaczną obowiązywać na japońskim rynku w 2015 roku. Dzięki temu nowy model może być zakwalifikowany do grupy pojazdów ekologicznych, których nowi właściciele przy zakupie zostają zwolnieni z podatku od nabycia pojazdu oraz podatku od pojemności silnika. Wersja wyposażeniowa E nie posiada funkcji AS&G, ale dzięki sporej redukcji masy własnej, rozwiązaniom poprawiającym właściwości aerodynamiczne oraz innym udoskonaleniom konstrukcyjnym może na jednym litrze paliwa pokonać dystans 23,2 kilometra*4, z 10% zapasem spełniając standardy na 2015 rok. Tym samym odmiana ta kwalifikuje się do 75% ulgi podatkowej w momencie zakupu. Od 26 czerwca do końca lipca firma MMC zebrała już w Japonii 5000 zamówień na nowy model Mirage, co potwierdza jego popularność.

 

*1: System elektronicznie sterowanych zmiennych faz rozrządu.

*2 Elektroniczny układ dokonujący optymalnego wyboru przełożenia skrzyni biegów. INVECS-III to układ przeznaczony wyłącznie do przekładni CVT.

*3: Funkcja Auto Stop & Go

*4: Zgodnie z cyklem testowym JC08 japońskiego Ministerstwa Ziemi, Infrastruktury, Transportu i Turystyki.

*5: Nie uwzględniono pojazdów z napędem hybrydowym. Badanie wykonane przez firmę Mitsubishi Motors z dnia 1 sierpnia 2012 roku.

 

Nadwozie

Subtelne, charakterystyczne linie przednich reflektorów oraz wyraziste przetłoczenia pokrywy silnika budują bardzo przyjazną wizualnie stylizację przedniej części nadwozia. Zwarte i wyraziste są również linie boczne. Uwagę zwraca tu wyraźnie zarysowana i płynnie pnąca się ku górze linia przewężenia, która zapewnia świetną widoczność, oraz równoległa do niej linia nadprogowa. Obie tworzą dynamiczny design bocznych paneli nadwozia. Linia dachu łagodnym łukiem opada ku tyłowi, dzięki czemu osobom zasiadającym w drugim rzędzie foteli nie zabraknie miejsca nad głowami. Wnętrze dyskretnie zwęża się podkreślając masywne nadkola.

 

Dzięki analizie przepływu cieczy oraz badaniom w tunelach aerodynamicznych zespół konstruktorski opracował optymalne kształty nadwozia pozwalające zmniejszyć opory powietrza i uzyskać współczynnik oporu do wartości zaledwie 0,27 (testy wewnętrzne producenta, nie dotyczy wersji wyposażeniowej E). Taki wyniki plasuje nowy model Mirage w czołówce segmentu i pozwala na poprawę wydajności paliwowej.

 

Nabywca Mirage ma do wyboru osiem atrakcyjnych kolorystycznie odcieni lakieru nadwozia. Poza znanymi już kolorami Cerulean Blue Mica, Red Metallic, White Pearl, Cool Silver Metallic and Stylish Black Mica, są to trzy zupełnie nowe barwy – Lemonade Yellow Metallic, Pop Green Metallic oraz Cassis Purple Metallic.

 

Inteligentny projekt i wnętrze

Za sprawą inteligentnego projektu, który umożliwia niezwykle ergonomiczne rozmieszczenie poszczególnych podzespołów w komorze silnika, udało się zmniejszyć jej rozmiary, co jednocześnie pozwoliło wygospodarować więcej przestrzeni w kabinie Mirage. Mimo iż nowy model jest nieznacznie mniejszy od typowych przedstawicieli klasy kompakt, w jego wnętrzu wygodnie podróżować może pięć osób, a jego praktyczny bagażnik świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

 

Kształt przedniej części nadwozia sprawia, iż kierowca widzi oba krańce pokrywy silnika, co znacznie ułatwia określenie wymiarów i położenia pojazdu podczas wykonywania manewrów. Cofnięte słupki A oraz obniżona linia przewężenia z przodu zapewnia znakomitą widoczność przed autem i na boki. Dodatkowym atutem auta jest jeden z najmniejszych w tej klasie promieni zawracania (4,4 metra). Wszystkie te czynniki sprawiają, że kierowca może poczuć się bardzo pewnie za kierownicą nowego Mirage, bowiem takie manewry jak skręcanie na skrzyżowaniach, jazda po wąskich drogach czy parkowanie równoległe nie sprawiają najmniejszych trudności.

 

Płaska deska rozdzielcza z wyrazistą linią przetłoczenia na całej szerokości podkreśla przestronność kokpitu. Prosta stylistyka jej górnej części potęguje wrażenie otwartości i przewiewności kabiny, a także wpływa na poprawę widoczności. Dodatkową ozdobą deski rozdzielczej jest panel środkowy pokryty lakierem fortepianowym.

 

Słupkowy wskaźnik Eco Drive Assist w zespole zegarów nieustannie informuje kierowcę jak ekonomicznie prowadzony jest pojazd. Obliczenia dokonywane są w oparciu o bieżące zużycie paliwa oraz aktualną prędkość. Wielofunkcyjny wyświetlacz również promuje oszczędny styl jazdy (bardziej przemyślany i wydajny paliwowo) pokazując takie wartości jak czas wstrzymania pracy silnika przez system AS&G, średnie zużycie paliwa oraz dystans, jaki pojazd może jeszcze pokonać bez tankowania. Dane te mają zachęcić kierującego do bardziej paliwooszczędnej jazdy.

 

Dwie opcje kolorystyczne wnętrza pozwalają dopasować jego stylistykę do wybranego koloru lakieru nadwozia. W dwukolorowej wersji Black & Ivory kabina zostaje rozjaśniona, a w wersji Black nabiera bardziej stonowanego i subtelnego wyglądu.

 

Aby zapewnić wygodę i funkcjonalność codziennego użytkowania, kabinę nowego Mirage wyposażono w liczne schowki takie, jak schowek w desce rozdzielczej przed pasażerem, znajdujący się nad nim wysuwany schowek szufladowy, schowek w konsoli środkowej, schowki kieszeniowe w drzwiach, uchwyty na napoje z przodu i z tyłu oraz schowek kieszeniowy w oparciu przedniego fotela pasażera. Oparcie tylnej kanapy można dzielić w stosunku 60/40 oraz składać, co umożliwia transport większych przedmiotów.

 

Silnik i przekładnia

Nową generację Mirage napędza lekki, kompaktowy, trzycylindrowy silnik  o pojemności 1 litra z elektronicznie sterowanym systemem zmiennych faz rozrządu MIVEC. Zużycie paliwa udało się obniżyć dzięki redukcji masy oraz tarcia i obciążenia jednostki napędowej. Wersje wyposażenia M oraz G wykorzystują najnowsze technologie ekologiczne, które ułatwiają bardziej oszczędne użytkowanie pojazdu. Należy do nich funkcja AS&G, układ hamulcowy z systemem odzyskiwania energii, wydajny alternator oraz moduł IBS, czyli czujnik z układem analizującym podstawowe parametry pracy akumulatora. W rezultacie nowy Mirage oferuje najlepszą wydajność paliwową (27,2 kilometra na litr) wśród modeli oficjalnie zarejestrowanych na rynku japońskim.

 

Silnik maksymalnie generuje moc o wartości 51 kW (69 KM) przy 6000 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 86 Nm przy 5000 obr./min. Jeśli połączymy to z masą równą pojazdowi klasy minicar, staje się jasne, że nowa generacja modelu Mirage oferuje dynamiczne przyśpieszenie, dzięki któremu zarówno jazda po mieście, jak i po autostradach sprawia tyle samo przyjemności.

 

Silnik nowego Mirage sprzężono z najnowszą generacją przekładni INVECS-III CVT, która posiada układ kinematycznych kół zębatych poprawiający przyśpieszenie i wydajność paliwową. Zwiększenie zakresu prędkości obrotowej silnika, przy której załącza się sprzęgło ryglowe oraz optymalizacja systemu sterowania przekładnią przyczyniły się do dalszej redukcji zapotrzebowania na paliwo, co nie odbyło się jednak kosztem osiągów i przyśpieszenia.

 

Zawieszenie i układ kierowniczy

Dzięki optymalnym nastawom układu zawieszenia Mirage pewnie i łatwo się prowadzi, oraz zapewnia wysoki komfort podróżowania. Konfiguracja układu zawieszenia umożliwiły redukcję jego masy, co przyczynia się do poprawy wydajności paliwowej.

 

W modelu Mirage zastosowano elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, które również przyczynia się do ograniczenia zapotrzebowania na paliwo i sprawia, że operowanie kołem kierownicy podczas wykonywania wszelkiego rodzaju manewrów takich, jak wjazd do garażu czy parkowanie na niewielkiej przestrzeni nie wymaga użycia dużej siły. Równie pewnie samochód zachowuje się w czasie manewrów przy większych prędkościach, np. podczas zmiany pasa ruchu na autostradzie.

 

Mirage posiada opony o obniżonych oporach toczenia w rozmiarze 165/65R14, które również przyczyniają się do zmniejszenia zapotrzebowania na paliwo.

 

Bezpieczeństwo

Nowy Mirage posiada układ ABS zapobiegający blokowaniu się kół podczas awaryjnego hamowania na śliskiej nawierzchni, który pozwala kierowcy zachować kontrolę nad pojazdem. Ponadto model wyposażono w układ EBD*8, który zwiększa siłę hamowana tylnych kół w mocno dociążonym pojeździe. Pozostałe dostępne systemy poprawiające bezpieczeństwo to: system sygnalizacji nagłego hamowania (ESS), system wspomagania hamowania (BA) oraz system ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (HSA). W wersji E systemy BA i HSA dostępne są w opcji.

*8: Elektroniczny rozdział siły hamowania

 

Dostępny w opcji układ ASC*9, który stabilizuje tor jazdy po wykryciu uślizgu kół, został połączony z układem kontroli trakcji, zapobiegającemu buksowaniu kół w warunkach ograniczonej przyczepności na śliskiej nawierzchni.

*9: Aktywna stabilizacja toru jazdy

 

Udoskonalenia konstrukcyjne oraz szersze zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie przyczyniło się do znacznego obniżenia masy pojazdu w porównaniu z poprzednią generacją modelu. Redukcja masy przekłada się natomiast na poprawę wydajności paliwowej. Jednocześnie nowyMirageposiada wzmocnioną konstrukcję nadwozia (RISE*7), w której niezwykle sztywna struktura przedniej części kabiny pochłania i rozprasza energię zderzenia. Wewnętrzne testy producenta wykazują, że nowa generacja modeluMirage oferuje najwyższy stopień bezpieczeństwa zderzeniowego w swojej klasie.

*7: Skrót od Reinforced Impact Safety Evolution

 

Jakość

Mitsubishi Motors wypracowała własne systemy kontroli jakości, które znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych firmy na całym świecie.

 

Już podczas opracowywania produktu zastosowanie ma system zarządzania jakością MMDS (ang. Mitsubishi Motors Development System), który przy pomocy niezwykle surowych kryteriów oceny weryfikuje jakość wszystkich etapów prac nad nowym modelem samochodu, od planowania, poprzez realizację projektu (design, prototypy, testy), produkcję, wyrywkową kontrolę jakości, aż po sprzedaż i usługi posprzedażowe. Dany etap zostaje uznany za zakończony, gdy spełnione zostaną wszelkie poprzedzające go założenia i normy. Dzięki systemowi MMDS firma może utrzymać i zagwarantować najwyższą jakość.

 

Podczas samej produkcji wykorzystuje się system kontroli jakości procesu produkcyjnego MMPW (ang. Mitsubishi Motors Production Way). System stosuje się we wszystkich fabrykach firmy, a proces kontroli jakości polega tu na ocenie jakości wykonania danego podzespołu na linii produkcyjnej zanim zostanie on przesłany na kolejne stanowisko montażowe. Przy produkcji nowej generacji modelu Mirage firma Mitsubishi Motors poczyniła jeszcze większe starania aby zapewnić najwyższą jakość produktu końcowego. Ponieważ ta wersja Mirage to zupełnie nowy model produkowany w zakładach w Tajlandii, oprócz standardowych kontroli na linii montażowej wszystkie pojazdy muszą przejść inspekcję przedspedycyjną, przeprowadzaną przez doświadczonych japońskich inspektorów, którzy organizują również szkolenia dla lokalnego personelu.

 

Wyposażenie dodatkowe

W wersji G pojazd wyposażony jest w system bezkluczykowy. Kierowca może odblokowywać lub ryglować zamki przy pomocy przycisku przy klamce drzwi oraz uruchamiać i wyłączać silnik przyciskiem bez konieczności wyjmowania kluczyka z kieszeni czy torebki.

 

Mirage wyposażono w system ETACS*10, który sprawuje kontrolę nad obsługą takich urządzeń jak reflektory, wycieraczki, elektrycznie sterowane okna oraz lusterka zewnętrzne.

*10: Elektroniczny System Całkowitej Kontroli Pojazdu

 

W opcji dostępny jest pokładowy system rozrywkowy w rozmiarze 2DIN z 7-calowym ekranem i obsługą kart pamięci, akustycznie dopasowany do wnętrza nowej generacji modeluMirage, oraz wkomponowany w deskę rozdzielczą zestaw audio z tunerem AM/FM i odtwarzaczem CD.

 

Szybę czołową oraz boczne przednie okna wykonano ze szkła, które zatrzymuje część promieniowania UV i IR (w wersji E jedynie szyba czołowa), a tylne szyby boczne i okno tylne z przyciemnianego szkła z filtrem UV.

 

Nowy model Mirage wyposażono w pełni automatyczny układ klimatyzacji (klimatyzacja manualna w wersji E). Wysoką jakość powietrza wewnątrz pomaga również utrzymać filtr kabinowy, który ma za zadanie zatrzymywać pyłki roślin oraz kurzu.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE SPRZEDAŻY W JAPONII NOWEGO MIRAGE

 

1) Dostępność: Wszystkie autoryzowane salony sprzedaży marki Mitsubishi Motors na terenie Japonii

2) Zakładana wartość sprzedaży w 2012 roku podatkowym: 30 000 sztukŹródło: MMC Car Polska, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Znakomite wyniki sprzedaży Mitsubishi Motors w Europie
» Nowe Mitsubishi ASX i L200 oficjalnymi samochodami 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Mitsubishi Mirage:
w lewo
Mitsubishi Mirage
© Mitsubishi
Mitsubishi Mirage
© Mitsubishi
Mitsubishi Mirage
© Mitsubishi
Mitsubishi Mirage
© Mitsubishi
Mitsubishi Mirage
© Mitsubishi
w prawo
 Inne artykuły
» Dzięki FordPass klienci Forda będą objęci najlepszym w branży dostępem do ładowania pojazdów elektrycznych 2019-10-17
  Ford Wallbox Ford rozwiewa jedno z największych zmartwień właścicieli pojazdów elektrycznych – którzy dotychczas nie mogli ładować swoich pojazdów dostatecznie szybko. Stanie się tak dzięki kompleksowemu systemowi Ford Charging Solutions, który zapewni stały, zintegr... więcej »

» Szósty zmysł kierowcy: drony, drzewa i strumyki w 5G 2019-10-17
  Seat 5G 2019 W malutkiej wiosce w okolicach Madrytu SEAT testuje właśnie przełomową technologię wykrywania przeszkód na drodze. Nad wiekowymi dębami latają drony, które dzięki sieci 5G przesyłają w czasie rzeczywistym informacje o zagrożeniach do pojazdów. W ciągu zaledwie... więcej »

» Tam gdzie luksus spotyka wydajność: Audi A8 L 60 TFSI e quattro 2019-10-17
  Audi A8 L 60 TFSI e quattro Wprowadzając na rynek model A8 L 60 TFSI e quattro (zużycie paliwa w trybie jazdy mieszanej w l/100 km*: 2,7 – 2,5; zużycie energii elektrycznej w trybie jazdy mieszanej w kWh/100 km: 21,2 – 20,9; emisja CO2 w trybie jazdy mieszanej w g/km*: 61 ... więcej »

» Volvo Cars znacząco obniży emisję dwutlenku węgla 2019-10-17
  Volvo ekologia Firma Volvo Cars dziś ogłosiła jeden z najbardziej ambitnych planów klimatycznych w branży motoryzacyjnej. Firma chce ograniczyć ślad węglowy przypadający na każdy samochód o 40% w ciągu najbliższych sześciu lat. Do 2040 roku firma chce być całkowicie neutraln... więcej »

» Elektryczne Volvo XC40 otwiera serię zelektryfikowanych modeli marki 2019-10-17
  XC40 EV To ważny dzień dla Volvo Cars. Nowy elektryczny SUV XC40 otwiera całą gamę zelektryfikowanych modeli występujących pod nazwą Recharge. Teraz klienci Volvo mogą wybrać auto o tradycyjnym napędzie albo takie, które odzyskuję energię podczas hamowania i wspomaga ... więcej »

» Znakomite wyniki sprzedaży Mitsubishi Motors w Europie 2019-10-17
  Mitsubishi Outlander PHEV 2019 Mitsubishi Motors kontynuuje zdobywanie najbardziej wymagających ze światowych rynków motoryzacyjnych. Na kurczącym się (-1,6%) europejskim rynku ** sprzedaż MME od stycznia do września 2019 wzrosła o 7% i osiągnęła 134 886 pojazdów. *... więcej »

» Trwa odliczanie do premiery nowego Golfa: Golf I generacji - rewolucyjny następca Garbusa 2019-10-16
  Golf 1 Produkcja Golfa pierwszej generacji ruszyła w Wolfsburgu w marcu 1974 roku. Samochód był dostępny w salonach sprzedaży od maja tego samego roku. Przez wiele dziesięcioleci na motoryzacyjnej scenie dominował Garbus – z silnikiem montowanym z tyłu i z napę... więcej »

» Nowy Nissan JUKE po raz pierwszy na drogach 2019-10-16
  Nissan JUKE 2019 Nowy Nissan JUKE wreszcie pojawił się na drogach w ramach pierwszych jazd testowych. Poprzednia generacja tego modelu miała premierę 10 lat temu. Od tego czasu na całym świecie sprzedano 1,5 miliona tych samochodów. JUKE stworzył zupełnie nową niszę miejskich ... więcej »

» Audi e-tron FE06 po raz pierwszy na torze z całą stawką rywali 2019-10-16
  Audi e-tron FE06 2019 W tym tygodniu na torze w Walencji nowe Audi e-tron FE06 po raz pierwszy staje oko w oko ze swymi rywalami. Aż do piątku trwa tam bowiem wspólny test wszystkich dwunastu teamów biorących udział w serii wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E. Nowy sezon Fo... więcej »

» Pierwszy zwiastun nowej Hondy Jazz 2019-10-16
  Honda Jazz 2019 Honda opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcie nowego modelu Jazz, którego światowa premiera będzie miała miejsce 23 października, podczas Tokyo Motor Show.... więcej »

» Nowe Mitsubishi ASX i L200 oficjalnymi samochodami 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2019-10-16
  Warszawski Festiwal Filmowy 2019 W miniony piątek, 11 października, uroczystą Galą Otwarcia z udziałem gwiazd polskiego kina, rozpoczął się 35. Warszawski Festiwal Filmowy - niezwykle cenione w filmowym świecie wydarzenie kulturalne, już od 5 lat wspierane przez polski oddział Mitsubishi Moto... więcej »

» Elektryczny Volkswagen ID.3 potrafi komunikować się z kierowcą i otoczeniem za pomocą świateł 2019-10-15
  Volkswagen ID.3, Volkswagen ID. Light ID.3 – pierwszy model z całkowicie nowej rodziny elektrycznych samochodów z ID. w nazwie – wyznacza przyszłość marki Volkswagen. Do rodziny ID. będą należały modele różnych segmentów, ale wszystkie będą imponować dynamiką, nowoczesnym designem i in... więcej »

» Volkswagen Samochody Dostawcze: od początku roku sprzedaż w Polsce wzrosła o 25 procent 2019-10-15
  Volkswagen Samochody Dostawcze wyniki finansowe Przez pierwsze dziewięć miesięcy tego roku, marka Volkswagen Samochody Dostawcze sprzedała w Polsce 9844 pojazdy. To o 25 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (I – IX 2018: 7873 szt.). Na całym świecie w tym samym czasie sprzedano 369... więcej »

» Elektryczna Mazda zadebiutuje już w przyszłym tygodniu na Salonie Motoryzacyjnym w Tokio 2019-10-15
  Mazda EV premiera grafika Nowy samochód elektryczny Mazdy został zaprojektowany z myślą o dostarczeniu wszystkim pasażerom poczucia „otulenia otwartością”. Celem było sprawienie, by każda chwila spędzona w samochodzie stała się komfortowym doświadczeniem, które pozwoli klie... więcej »

» Nowe hybrydy plug-in – Ford Transit i Tourneo umożliwiają bezemisyjną jazdę bez obaw o zasięg 2019-10-15
  Transit PHEV 2019 Ford jest pierwszym producentem oferującym układy napędowe PHEV w segmencie rynku samochodów dostawczych o ładowności jednej tony. Do sprzedaży trafia właśnie najnowszy Transit Custom Plug-In Hybrid.... więcej »

» SEAT Ibiza i Leon w nowej odsłonie FR Black 2019-10-15
  FR Black, Ibiza FR Black 2019 SEAT wprowadza limitowaną edycję specjalną FR Black do modeli Ibiza oraz Leon. Nowa wersja wyposażenia dedykowana jest tym klientom, którzy poszukują jeszcze bardziej sportowego, unikalnego designu, a jednocześnie cenią komfort i funkcjonalność. Nowe odsłony k... więcej »

» Volkswagen e-Crafter z tytułem Ekologicznego Dostawczego Samochodu Roku 2019-10-14
  EkoFlota nagroda 2019 W dniach od 9 do 11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się czwarte już Targi EkoFlota. To impreza będąca okazją do zaprezentowania najbardziej aktualnej oferty na rynku pojazdów niskoemisyjnych oraz rozwiązań ułatwiających tworz... więcej »

» Prezes Volkswagen Group Polska: Grupa Volkswagen od 2016 roku wdraża najbardziej kompleksową inicjatywę elektryfikacji w globalnym przemyśle motoryzacyjnym 2019-10-14
  ID.3 Impact mobility rEVolution 2019 „Impact mobility rEVolution 2019” to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie poświęcone przyszłości motoryzacji, elektromobilności i rozwojowi inteligentnej mobilności. W czasie dwóch dni wystąpiło aż 150 przedstawicieli branży motoryzacyjnej... więcej »

» Zimowy przegląd w ASO Honda 2019-10-14
  Honda Africa Twin 2020 Początek sezonu to czas, w którym motocykliści budzą się z zimowego snu. Pierwsze oznaki wiosny to zwykle sygnał, żeby umówić się na serwis i wykonać podstawowe czynności. W tym miejscu zazwyczaj spotykamy się z sytuacją, że maszyna czeka, temperatura sprzyja,... więcej »

» T-Roc w wersji R jest już dostępny w Polsce [CENA] 2019-10-14
  T-Roc R 2019 Mocny jak prawdziwy samochód sportowy, wszechstronny jak typowy SUV – od teraz topową odmianą T-Roca jest wersja R. Dzięki silnikowi o maksymalnej mocy 221 kW/300 KM, kompaktowy crossover przygotowany przez dział Volkswagen R przyspiesza do 100 km/h w 4,... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126
Wyświetlane: 0 - 20 z 22515 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |