FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1619 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1101 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
MITSUBISHI WPROWADZA NOWY ELEKTRYCZNY MODEL W JAPONII
  Dodano: 2022-05-31
Wyświetlono: 280 razy
MITSUBISHI WPROWADZA NOWY ELEKTRYCZNY MODEL W JAPONII
Mitsubishi Motors Corporation ogłasza, że nowy eK X EV (wymawiany jako "eK 'cross' EV"), w pełni elektryczny samochód klasy kei-car*1 o zasięgu 180 km, będzie dostępny w sprzedaży już latem tego roku w Japonii oraz na platformach rynku e-commerce Rakuten Ichiba*2.
foto © Mitsubishi

W czasach, gdy przejście na pojazdy zelektryfikowane jest niezbędne dla budowy społeczeństwa neutralnego węglowo, Mitsubishi Motors przedstawia nowy model eK X EV, samochód klasy kei-car, będący ucieleśnieniem wyjątkowości Mitsubishi Motors - połączenia bezpieczeństwa, ochrony i komfortu, a także przyjazności dla środowiska.
 
 
EK X EV to nowy samochód elektryczny (EV), który dołączy do serii eK X 4, małych SUV-ów kei-car firmy Mitsubishi. Oferuje on zasięg jazdy wystarczający do codziennego użytku*5 za przystępną cenę. Nowy model charakteryzuje się przestronną, przyjemną kabiną i łatwością obsługi, jaką oferował eK X – samochód klasy kei-car z wysokim nadwoziem – a jednocześnie zapewnia płynność i dynamikę, jakie oferują pojazdy elektryczne, cichą i komfortową jazdę oraz wygodę wynikającą z zastosowania zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy i łączności.
 
 
Nowy kei-car Mitsubishi z elektrycznym napędem
Mitsubishi eK X EV to model samochodu elektrycznego nowej generacji, który dołącza do serii eK X. Mocną stylizację w stylu SUV-a uzupełniają ekskluzywne detale i nowa stylizacja, która nadaje samochodowi świeży wygląd, podkreślając charakter pojazdu elektrycznego. We wnętrzu zastosowano 7-calowy kolorowy wyświetlacz LCD oraz dźwignię elektrycznie sterująca wyborem kierunku jazdy, co poprawia funkcjonalność. Dzięki rozplanowaniu elementów nowo opracowanego systemu napędu elektrycznego, eK X EV oferuje tak samo przestronną i komfortową kabinę, jak model benzynowy, a także wysoką stabilność prowadzenia i komfort jazdy, możliwe dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości i idealnemu rozkładowi masy na przednią i tylną oś. Zasięg 180 km na jednym ładowaniu wystarczy do codziennego użytkowania. Mitsubishi eK X EV zapewnia płynne, dynamiczne przyspieszanie oraz cichą i przyjemną jazdę, które są charakterystyczne dla pojazdów elektrycznych. Ponadto zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i łączności zmniejszają stres kierowcy, zapewniając bezpieczną, pewną i komfortową jazdę. Akumulator trakcyjny dużej pojemności będzie przydatny w sytuacjach awaryjnych i może być wykorzystywany jako wygodne źródło zasilania urządzeń elektrycznych za pośrednictwem adaptera V2L*7. Co więcej, funkcjonalność V2H*8 pomaga również złagodzić problemy związane z podażą i popytem na energię elektryczną, umożliwiając wykorzystanie energii z akumulatora w domu lub energii dostarczanej z domu do ładowania pojazdu.
 
 
Zasięg jazdy 180 km na jednym ładowaniu wystarczający do codziennego użytku
Wyposażony w nowo opracowany akumulator trakcyjny o pojemności całkowitej 20 kilowatogodzin (kWh), całkowicie nowy eK X EV oferuje zasięg 180 km na jednym ładowaniu, co jest wystarczające do codziennego użytkowania, jak dojazd do pracy, czy zakupy. Około 80% użytkowników samochodów klasy kei-car i samochodów kompaktowych przejeżdża dziennie 50 km lub mniej (według badań przeprowadzonych przez Mitsubishi Motors), szacuje się więc, że większość użytkowników może jeździć przez dwa dni bez ładowania.
Pojazd jest wyposażony w dwa porty ładowania – do zwykłego ładowanie (AC200V/14,5A), które trwa około 8 godzin do osiągnięcia pełnego naładowania, oraz do szybkiego ładowania, które trwa około 40 minut do osiągnięcia 80 procent pojemności akumulatora. Zapewnia to dodatkową wygodę, ponieważ port zwykłego ładowania jest używany w domu, a port szybkiego ładowania podczas dłuższych wycieczek. Dzięki zastosowaniu w akumulatorze trakcyjnym układu chłodzenia wykorzystującego czynnik chłodniczy klimatyzatora, który kontroluje wzrost temperatury w akumulatorze, można utrzymać wysoki poziom sprawności akumulatora nawet przy regularnej jeździe z dużymi prędkościami i częstym korzystaniu z szybkich ładowarek.
 
Płynne i dynamiczne wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym
Maksymalny moment obrotowy wynosi 195 Nm, czyli prawie dwa razy więcej niż w przypadku modelu z silnikiem benzynowym i turbosprężarką. Udoskonalona charakterystyka mocy silnika, pozwoliła na uzyskanie płynnej i dynamicznej jazdy, która stanowi o atrakcyjności pojazdów elektrycznych. W mieście samochód prowadzi się pewnie i zgodnie z intencjami kierowcy, a na autostradach potrafi płynnie włączyć się do szybkiego ruchu wraz z innymi pojazdami. Dostępne są trzy tryby jazdy, które umożliwiają kierowcy wybór trybu odpowiadającego warunkom jazdy: tryb normalny, optymalny do jazdy po mieście, tryb Eco, który zmniejsza moc silnika, aby zmniejszyć zużycie energii, oraz tryb sportowy, który zapewnia ostrą i żywą reakcję na wciśnięcie pedału przyspieszenia. W samochodzie zastosowano innowacyjny tryb pracy pedałów, który umożliwia sterowanie przyspieszaniem i hamowaniem poprzez odpowiednie operowanie jedynie pedałem przyspieszenia. Zmniejsza to zmęczenie kierowcy podczas dłuższej jazdy, zapewniając odpowiednią siłę hamowania bez konieczności przekładania stopy z pedału przyspieszenia na pedał hamulca. Dopiero gdy potrzebne jest silniejsze hamowanie lub całkowite zatrzymanie pojazdu, należy użyć pedału hamulca. Akumulator trakcyjny, którego grubość zredukowano, jest umieszczony w optymalnym miejscu pod podłogą, a panel dachowy został wysmuklony, aby zapewnić niskie położenie środka masy pojazdu, tym samym zmniejszając przechyły podczas pokonywania zakrętów. Masa jest rozłożona w niemal idealnym stosunku 56:44 pomiędzy przednią i tylną oś, aby zoptymalizować rozkład obciążenia na wszystkie koła, natomiast zawieszenie zostało specjalnie zestrojone, aby uzyskać zwinność, a jednocześnie stabilność, zapewniając relaksującą jazdę.
 
Przestronne i wygodne wnętrze
Zmniejszenie grubości akumulatora trakcyjnego umieszczonego pod podłogą umożliwiło wygospodarowanie miejsca na kolana dla pasażerów siedzących z tyłu, dzięki czemu osiągnięto najlepszy wynik w tej klasie pojazdów*9. Miejsce na ramiona na przednich fotelach również należy do najobszerniejszych w klasie9, zapewniając komfortową przestrzeń w kabinie. Także przestrzeń bagażowa należy do największych w tej klasie9. Ponadto, jednym ruchem wykonanym od strony bagażnika można przesunąć fotele lub złożyć tylne oparcia, co zapewnia wygodę użytkownikom przewożącym większe przedmioty. Kabel do zwykłego (domowego) ładowania akumulatora można umieścić w schowku pod podłogą bagażnika, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej.
 

Spokojna i bezpieczna jazda

Aby zapewnić kierowcom spokojną jazdę w każdych warunkach pogodowych i drogowych, eK X EV jest standardowo wyposażony w system Grip Control, który pomaga kierowcy w ruszaniu z miejsca na śliskiej nawierzchni. System ten ułatwia ruszanie, hamując przednie koło, które zaczyna się ślizgać na ośnieżonej lub błotnistej nawierzchni i przekazując większy moment obrotowy na drugie koło, które nie straciło przyczepności.
 

MI-PILOT do wspomagania codziennej jazdy

Jest to pierwszy pojazd Mitsubishi, w którym zastosowano system wspomagania parkowania MI-PILOT, który wydatnie pomaga w sprawnym parkowaniu. System automatycznie wykrywa możliwe do wykorzystania miejsca parkingowe i może obsługiwać parkowanie tyłem, przodem lub równolegle. Nowe Mitsubishi eK X EV jest wyposażone w system MI-PILOT*10 wspomagający jazdę po autostradzie przy pozostawaniu na jednym pasie ruchu. Funkcje tempomatu adaptacyjnego (ACC) i asystenta utrzymania pasa ruchu (LKA) odciążają kierowcę, zachowując bezpieczną odległość od pojazdów jadących z przodu i utrzymując samochód blisko osi pasa ruchu. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 7 cali w przejrzysty sposób wyświetla stan świateł hamowania pojazdu oraz stan działania systemu MI-PILOT, zwiększając bezpieczeństwo jazdy.
 

Mitsubishi Connect dba spokój ducha kierowcy, zapewniając mu niezbędną łączność ze światem

System Mitsubishi Connect*11 zapewnia bezpieczną, pewną i komfortową jazdę. Oprócz funkcji SOS Emergency Assistance, system podwyższa wygodę posiadania samochodu dzięki użytecznym funkcjom, takim jak Vehicle Status Report, która pozwala użytkownikom sprawdzić aktualny poziom naładowania akumulatora trakcyjnego i zamknięcie zamków drzwi, funkcja Remote Climate Control umożliwiająca zdalne uruchomienie klimatyzacji, z kolei Remote Charge powiadamia kierowcę o zakończeniu ładowania, a Car Finder lokalizuje miejsce zaparkowania pojazdu.
 

Akumulator trakcyjny o dużej pojemności może też służyć jako niezawodne źródło energii elektrycznej

W przypadku podłączenia do urządzenia V2H w domu, energia zgromadzona w akumulatorze trakcyjnym może być wykorzystywana przez domowe odbiorniki prądu w ciągu dnia, gdy zużycie energii jest wysokie. Następnie w nocy można doładować akumulator trakcyjny, przyczyniając się do złagodzenia szczytowego zapotrzebowania na energię elektryczną. Energia zgromadzona w akumulatorze trakcyjnym odpowiada około jednodniowemu zużyciu energii przez przeciętne gospodarstwo domowe*12, a w przypadku przerwy w dostawie prądu można jej użyć poprzez podłączenie do urządzenia V2H, aby zapewnić niezawodne awaryjne źródło zasilania. Ponadto, dzięki adapterowi V2L, akumulator pojazdu może być wykorzystywany do zasilania elektroniki i urządzeń elektrycznych, na przykład podczas biwakowania lub innych aktywności na świeżym powietrzu.
 
1 Kei-car to kategoria pojazdów w Japonii oznaczająca mikrosamochody.
2 Działalność prowadzona przez Rakuten Group, Inc.
4 Linia modelowa obejmuje eK X, samochód kei-car z podwyższonym nadwoziem oraz eK X space, samochód kei-car z wysokim nadwoziem.
5 W Japonii około 80 procent użytkowników kei-carów i samochodów kompaktowych przejeżdża dziennie 50 km lub mniej (badanie przeprowadzone przez Mitsubishi Motors). W związku z tym szacuje się, że większość użytkowników może jeździć przez dwa dni bez ładowania.
6 WLTC (Worldwide Harmonized Light Duty Test Cycle), to wykorzystywany na całym świecie cykl testowy, który składa się ze zbalansowanych trybów jazdy miejskiej, podmiejskiej i autostradowej.
7 Vehicle to Load – samochód do odbiornika elektrycznego. System umożliwiający przesyłanie energii elektrycznej zmagazynowanej w samochodzie do odbiorników na zewnątrz za pomocą adaptera V2L.
8 Vehicle to Home – samochód do budynku. System, który umożliwia zasilanie domu energią elektryczną zgromadzoną w akumulatorze trakcyjnym samochodu za pośrednictwem urządzenia V2H.
9 Klasa Height-wagon kei-car obejmuje pojazdy o wysokości całkowitej nie większej niż 1700 mm.
10 MI-PILOT Assist w USA i w Kanadzie.
11 Mitsubishi Connect to wspólne określenie dla usług łączności oferowanych przez Mitsubishi Motors. Do korzystania z usługi wymagana jest instalacja aplikacji na smartfony My Mitsubishi Connect oraz rejestracja użytkownika.
12 Obliczone na podstawie zużycia energii elektrycznej w przeciętnym gospodarstwie domowym wynoszącego około 10 kWh dziennie.


Źródło: Mitsubishi, Mototarget

 Pisaliśmy również
» MMC CAR POLAND ZMIENIA NAZWĘ NA ASTARA POLAND I ROZWIJA DZIAŁALNOŚĆ
» MITSUBISHI MOTORS W JAPAN EMPOWERING WOMEN INDEX
 Inne artykuły
» Nowy Ford GT LM 2022 – ostatni model z serii edycji specjalnych upamiętniających sukcesy Forda w Le Mans 2022-10-05
  Ford GT LM 2022 Ford przedstawił dziś ostatnią z edycji specjalnych Forda GT trzeciej generacji. Ford GT LM Edition 2022 upamiętnia jedyny amerykański samochód wyścigowy odnoszący sukcesy w Le Mans w 2016 roku, a także legendarne zwycięstwo "1-2-3" w 1966 r., kiedy kierowcy F... więcej »

» Ponadczasowa ikona: ekskluzywna limitowana edycja Audi TT RS Coupé iconic edition zachwyca innowacyjnym designem i dynamiką 2022-10-05
  Audi TT RS Coupé Ekskluzywność i najwyższe osiągi: Audi TT Coupé ma już 25 lat, a historię jego sukcesu uświetni rynkowa premiera dostępnej tylko w Europie i limitowanej do 100 sztuk edycji specjalnej Audi TT RS Coupé iconic edition. Ten sportowy samochód o ponadczasowej linii... więcej »

» Popularność i rynkowy sukces przewodników „… na czterech kółkach” marki Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwa Pascal 2022-10-05
  Zmieniające się od kilku lat zwyczaje dotyczące spędzania wakacji przez Polaków wskazują, że coraz większy odsetek osób wybierających się na urlop organizuje go na własną rękę szukając miejsc, w których nie tylko będzie można zobaczyć coś ciekawego, ale równie... więcej »

» Nowy szerszeń Hondy – CB750 Hornet – ląduje na targach Intermot 2022-10-04
  23YM HONDA CB750 HORNET Honda zaprezentowała dziś na targach Intermot, w niemieckiej Kolonii, wyczekiwany przez wszystkich nowy motocykl CB750 Hornet. Oznacza to powrót modelu o niezwykle sugestywnej nazwie („Hornet” - szerszeń) do oferty marki.... więcej »

» Elektryczny samochód dostawczy w firmowej flocie. Czy to naprawdę się opłaca? 2022-10-04
  Ford e-transit Elektryczne samochody są coraz częściej spotykane na polskich drogach – także te dostawcze. Siłą rzeczy kupują je głównie przedsiębiorcy, dla których znacznie ważniejsze od designu pojazdu są jego walory użytkowe. Dlaczego coraz częściej decydują się oni... więcej »

» Salony Volkswagena z prestiżowymi wyróżnieniami w „Wielkim Teście Salonów” tygodnika Auto Świat 2022-10-03
  Do badania wybrano salony najpopularniejszych w Polsce marek – czołowej dwudziestki w rankingach sprzedaży oraz pięciu marek spoza czołówki zestawienia. Spośród 345 salonów, które uwzględniono w tegorocznej edycji badania 273 stanowiły obiekty marek popu... więcej »

» Zaawansowane systemy ABS stosowane w jednośladach Hondy 2022-10-03
  Honda opublikowała kolejne video o rozwiązaniach technicznych stosowanych w jej jednośladach. W odcinku omówiono sposób działania różnych typów systemu ABS, dostępnych w modelach Hondy. O zaawansowaniu technicznym obecnie stosowanych rozwiązań z zakresu bezpie... więcej »

» Nowy wzór do naśladowania wśród aut seryjnych i torowych – Ford wprowadza do oferty Mustanga w wersji Dark Horse oraz nową rodzinę wyczynowych, wyścigowych Mustangów 2022-10-03
  Ford Mustang Dark Horse Za sprawą agresywnego wyglądu i zmodyfikowanego silnika V8 o pojemności aż pięciu litrów, Mustang Dark Horse poszerza gamę dostępnych wersji tego modelu i ustanawia nowy punkt odniesienia w dziedzinie osiągów zarówno dla samochodów seryjnych, jak i wyczynowych... więcej »

» Spalinowy czy elektryczny? Forda Mustanga zawsze można dopasować do swojego stylu życia 2022-09-29
  Ford Mustang Mach-e zima Ford Mustang to jedna z największych ikon nie tylko marki, ale także historii motoryzacji. Od lat kojarzy się z nieokiełznanym charakterem, potężnymi osiągami, niepowtarzalnym wzornictwem oraz akcentami stylistycznymi dodającymi mu drapieżności i charakteru. F... więcej »

» Volkswagen zorganizuje „Dni z Volkswagen ID.” z autami rodziny ID. i ekspertami 2022-09-29
  volkswagen id. ID.5 GTX „Xcite” Volkswagen organizuje u wybranych dealerów „Dni z Volkswagen ID”. W akcji, która rozpocznie się w październiku, weźmą udział dealerzy, których salony są zlokalizowane w Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Piasecznie i Łodzi. Celem wydarzenia jest posze... więcej »

» PowerCo i Umicore zakładają spółkę joint venture, która zajmie się produkcją materiałów do akumulatorów 2022-09-28
  PowerCo, spółka Grupy Volkswagen, zajmująca się akumulatorami oraz Umicore, belgijska grupa, specjalizująca się w gospodarce cyrkularnej, ogłosiły założenie spółki joint venture, która zajmie się produkcją materiałów do budowy akumulatorów w Europie. Od 2025 r... więcej »

» Nowe kolory dla Gold Winga i Gold Winga 'Tour' na rok modelowy 2023 2022-09-28
  23YM HONDA GOLD WING GL1800 Gold Wing i GL1800 Gold Wing 'Tour', flagowe turystyczne motocykle Hondy na rok modelowy 2023, otrzymują nowe opcje kolorystyczne i zmiany techniczne z zakresu bezpieczeństwa.... więcej »

» Ford pracuje nad technologią opartą na smartfonach, która pozwoli ostrzec kierowców przed trudno widocznymi pieszymi, rowerzystami i nie tylko 2022-09-28
  Ford technologia ostrzegania kierowców przed pieszymi Ford Motor Company prowadzi badania nad nową technologią komunikacyjną opartą na smartfonach, która potencjalnie może pomóc ostrzegać kierowców przed pieszymi, rowerzystami i nie tylko – nawet tymi, którzy zbliżają się do trasy samochodu, ale są niewidoc... więcej »

» Nowe kolory CB1000R, CMX500 Rebel i Monkey na rok modelowy 2023 2022-09-27
  2023 CMX500 REBEL Trzy z najbardziej charakterystycznych wizualnie modeli Hondy otrzymują aktualizacje swoich wersji modelowych na rok 2023. Nowa wersja CB1000R Black Edition dołącza do linii Neo Sports Café. CMX500 Rebel, przez ostatnie dwa lata najpopularniejszy w Europie mod... więcej »

» Roboty i testy wirtualne w warunkach rzeczywistych pomogły Fordowi opracować Rangera nowej generacji najbezpieczniejszym w historii 2022-09-27
  Ford Ranger nowej generacji Testy Ray, Rosie i Roberto są członkami zespołu, który na torze doświadczalnym Forda w Australii testuje najnowsze systemy bezpieczeństwa. Cała trójka pomaga w opracowaniu innowacyjnych systemów, które mają chronić przed wypadkami oraz zaawansowanych asystentów wspo... więcej »

» Pierwsze podium w sezonie dla ABT CUPRA XE po wyścigu Copper X Prix w Chile 2022-09-26
  CUPRA XE Zespół ABT CUPRA XE osiągnął najlepszy wynik w drugim sezonie Extreme E, podczas Copper X Prix w Chile. Kierowcy Nasser Al-Attiyah i Klara Andersson – gwiazda World RX zastępująca Juttę Kleinschmidt, utrzymali znakomite tempo, co pozwoliło im na zajęcie ... więcej »

» Projekt pilotażowy Audi: fizyczny recykling umożliwia przetworzenie mieszanych odpadów z tworzyw sztucznych 2022-09-26
  Audi promuje zrównoważony rozwój produktów i skupia się na wprowadzeniu zasad gospodarki o obiegu zamkniętym. Wraz z partnerami ze świata nauki i przemysłu, koncern z Ingolstadt prowadzi badania nad sposobami udoskonalenia recyklingu materiałów i oszczędności ... więcej »

» Nowy pakiet Performance w Focusie ST. Ford wyznacza wyższe standardy jazdy sportowym hot-hatchem 2022-09-26
  Ford focus st Entuzjaści sportowej jazdy mogą teraz poprawić osiągi swojego Focusa ST na torze wyścigowym dzięki nowemu pakietowi Performance opracowanemu dla najnowszej generacji hot-hatcha.... więcej »

» System nawigacji w Volkswagenach z rodziny ID.: znacznie więcej niż prowadzenie do celu 2022-09-26
  Volkswagen nawigacja Czasy, gdy systemy nawigacyjne potrafiły jedynie wyznaczyć z punktu A do punktu B już dawno minęły. Nawigacja w Volkswagenach z rodziny ID. pozwala na inteligentne planowanie podróży, z uwzględnieniem postojów na ładowanie akumulatora. Przy tym reaguje na sytu... więcej »

» dłuższySzeroka gama hybrydowych i elektrycznych modeli Forda wspiera transformację transportu na czystsze technologie 2022-09-21
  Ford mustang mach-e gt Ford, jeden z największych producentów samochodów na świecie, wyznacza standardy nie tylko w jakości oferowanych samochodów i użytych w nich technologii, ale także w działaniach na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko. Już na... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227
Wyświetlane: 0 - 20 z 24521 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |