FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Studyjne Audi prologue - początek nowej ery w stylistyce
  Dodano: 2014-11-19
Wyświetlono: 1330 razy
Studyjne Audi prologue - początek nowej ery w stylistyce
Audi wkracza w nową, stylistyczną erę. Podczas wystawy Los Angeles Auto Show, odpowiedzialny za stylistykę nowych pojazdów Audi Marc Lichte, prezentuje nowy studyjny pojazd koncepcyjny - Audi prologue. Zamierzeniem Marca Lichte jest zapoczątkowanie przy pomocy tego dużego coupé nowego kierunku wzorniczego Audi.
foto © Audi

„Moment przeniesienia się Marca Lichte do Audi, to również moment rozpoczęcia nowej ofensywy stylistycznej“ – mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego, który sprowadził go w lutym 2014 do Ingolstadt.” Przejrzysta filozofia prezentowana przez Marca i precyzyjne zrozumienie przez niego fundamentów marki, pozwoliły na stworzenie nowej strategii stylistycznej otwierającej nam zupełnie nowe perspektywy. Strategia jest progresywna i bardzo emocjonalna, perfekcyjnie wyraża nasze techniczne kompetencje i założenia jakościowe. Audi prologue to jej pierwszy owoc – pojazd, który na nowo definiuje naszą markę.“

Sam Marc Lichte tak opisuje charakter nowego pojazdu studyjnego: „Symbole Audi to sportowy duch, lekka konstrukcja i stały napęd na cztery koła quattro. W Audi prologue wszystkie te rozwiązania zyskały nowy wymiar, tworząc w efekcie najbardziej sportowy samochód w segmencie aut luksusowych. Nasz zespół wytyczył zupełnie nowe podejście do stylistyki zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej.”

Teraz wzornictwo Audi jeszcze mocniej wyraża zaawansowaną technikę. Dwudrzwiowe coupé ma eleganckie i płynne kształty, zarysowane jednocześnie w sportowo napięty sposób. Jego forma i linie są jedyne w swoim rodzaju i niosą ze sobą wiele nowych pomysłów. W przejrzystym i niezakłóconym zbędnymi elementami wnętrzu pojazdu wystrój stapia się z koncepcją wskaźników i obsługi w zupełnie nową, jednolitą jednostkę. Cały przód tablicy rozdzielczej to duży wyświetlacz dotykowy, a obsługa odbywa się częściowo za pośrednictwem wyświetlacza OLED zbudowanego z organicznych diod.

Rozwiązania techniczne zastosowane w pojeździe koncepcyjnym to połączenie mocy, komfortu i wydajności. Silnik 4.0 TFSI generuje moc do 445 kW (605 KM) i moment obrotowy 750 Nm. Wyposażone w tę jednostkę napędową Audi prologue przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Dynamiczny układ kierowniczy oddziałujący na cztery koła, ze skrętnymi do pięciu stopni kołami tylnymi sprawia, że to duże coupé jest wyjątkowo zwrotne i stabilne.

Pełne harmonii proporcje: wygląd zewnętrzny

Długość 5,10 m, rozstaw osi 2,94 m, szerokość 1,95 m i wysokość 1,39 m – Audi prologue jest nieco krótsze i bardziej płaskie niż Audi A8 produkcji seryjnej. Dominującym, zintegrowanym ściśle z ogólnym kształtem samochodu elementem nisko osadzonego przodu pojazdu jest pojedynczo obramowana osłona chłodnicy Singleframe ozdobiona logo Audi. Duża osłona jest szersza i umieszczona niżej niż w aktualnych modelach seryjnych. Jej szeroki, poziomy kształt podkreśla wrażenie dynamiki. Poziome pręty wzmacniające ozdobiono romboidalnym wzorem, a ich końcówki są podzielone.

Reflektory – wyglądające niczym szerokie, płaskie kliny – umiejscowiono tak, że ich spiczaste narożniki znajdują się powyżej osłony Singleframe. Reflektory typu Matrix Laser to zupełnie nowe rozwiązanie techniczne opracowane przez inżynierów z Ingolstadt. To innowacja, która otwiera nowe drogi we wzornictwie reflektorów i umożliwia zastosowanie nowych funkcjonalności i rozwiązań technicznych. Źrenicę reflektora tworzy soczewka rzucająca światło ze źródła laserowego – tak powstaje matryca, która oświetla całą drogę światłem o wysokiej „rozdzielczości”. Poniżej tego elementu unosi się pięć soczewek z tworzywa sztucznego do których światło dopływa przez wiązkę z włókna szklanego. Soczewki te tworzą drobną strukturę i zwiększają zasięg świateł drogowych. To nowe, laserowe rozwiązanie techniczne otworzyło przed stylistami możliwość stworzenia lekkiej, kompaktowej i eleganckiej formy reflektora, przypominającej ludzkie oko.

Ucieleśnienie koncepcji Audi quattro

Kolejna koncepcyjna nowość to wyraźne, jakby trójwymiarowe wloty powietrza umieszczone pod reflektorami. Ich wnętrza wypełniają kratownice z oczkami w kształcie rombów. Przedni, dolny spojler typu „Blade”, wyraźnie oddzielony rowkiem od zderzaka, kojarzy się ze sportem motorowym. Dwa dodatkowe, lśniące czernią spojlery sprawiają, że pojazd koncepcyjny jeszcze mocniej i szerzej stoi na jezdni.

Patrząc na samochód z boku, mamy wrażenie, że dzięki płynnym liniom nadwozia Audi prologue jakby ucieka do przodu. Wyważone proporcje akcentują w równym stopniu przednie i tylne koło – to wyraźne odwołanie do napędu quattro. Masywne, 22-calowe koła zamontowano w mocno wytłoczonych, szerokich wnękach kół. Opony mają rozmiar 285/30. Dziesięć ramion każdej z felg w kształcie skręconych liter Y, ma filigranowy, trójwymiarowy, a równocześnie mocny wygląd.

Krawędzie nad wnękami kół jako reminiscencja Ur-quattro

Charakterystyczną cechą Audi prologue są mocne nadkola z przodu i z tyłu pojazdu. Podobnie jak blistery w Audi Ur-quattro z lat osiemdziesiątych, podkreślają one obecność w pojeździe napędu quattro. Nie wyglądają jednak jak wcześniej, jakby były dołożone, lecz płynnie wpisują się w podstawową architekturę auta.

Błotniki, drzwi i tylne elementy boczne podkreślają muskularny wygląd. W dolnej strefie drzwi znajdziemy głębokie przetłoczenie biegnące w górę ku tyłowi – to motyw nawiązujący stylistycznie do wlotów powietrza. Progi wyglądają jakby były wtłoczone do wewnątrz, a ich lśniące czernią pokrycia kontynuują stylistycznie motyw przednich spojlerów. Wszystkie linie i powierzchnie Audi prologue są ze sobą powiązane w typowy dla marki logiczny sposób.

Aluminiowe elementy o jakości ręcznej roboty

Lusterka boczne to małe rzeźby z aluminium. Ich obudowy o miseczkowatym kształcie płynnie przechodzą w listwy okalające okno. W nich również znajdują się powierzchnie czujników otwierania drzwi. Pozbawione zewnętrznych klamek drzwi otwierają się elektromechanicznie po dotknięciu tychże właśnie, podświetlonych powierzchni.

Rozległe powierzchnie karoserii Audi prologue w dużej mierze zbudowano z ultrawytrzymałej stali. Okna umieszczono w ramie z matowanego i polerowanego aluminium. Na końcu płaskiego dachu rama ta przechodzi w masywną powierzchnię aluminiową, która umożliwiła obniżenie linii okien pomimo istnienia słupka C. Jej wykończenie to przykład jakości ręcznej roboty Audi. Po prawej stronie umieszczono pokrywę wlewu paliwa. Wlew posiada elektryczny mechanizm otwierający, a po przyciśnięciu specjalnego włącznika wewnątrz pojazdu, można go całkowicie schować w słupku C. Aby komfort tankowania był jeszcze lepszy, zamknięcie nie ma osobnego korka. Lakier w jasnoszarym kolorze Diva z nowatorskim efektem perłowym sprawia ciepłe i eleganckie wrażenie.

Tył pojazdu „rusza” cały samochód do przodu

Także tył Audi prologue łamie konwencje. Pochyla się w kierunku jazdy i przypomina luksusowy jacht obserwowany z boku lub z tyłu. Krawędź pokrywy bagażnika, wyglądająca niczym delikatny spojler, kontynuuje linię wytłoczoną po bokach pojazdu. Między słupkami C znajduje się wklęsła, tylna szyba zamykająca przedział pasażerski. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można było zastosować tu osobną pokrywę bagażnika dającą możliwość komfortowego załadunku. W ten sposób Audi prologue łączy w sobie zalety limuzyny z estetyką coupé.

Diodowe światła tylne o zwiększonym zakresie świecenia, wykorzystujące szkło 3D, podkreślają niekonwencjonalną stylistykę pojazdu. Ich linia ciągnie się przez całą szerokość pojazdu. Na obu końcówkach delikatne światło podświetla trójwymiarowe klosze. Linie w nich zarysowane sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu. Światło stop umieszczono głęboko w ich wnętrzu. Podczas hamowania oświetlane jest także dolna strefa reflektora 3D, wskutek czego światło wydaje się zbliżać do obserwatora. Forma ta oraz zmiana funkcji świetlnych z 2D na 3D sprawia, że światła tylne mają zupełnie nową dynamikę.

Pod tylnym zderzakiem zamontowano dyfuzor z czarnego lśniącego aluminium. Podobnie jak przedni spojler, dyfuzor przebiega przez całą szerokość pojazdu, tworząc wyraźnie oddzieloną bryłę. W jego obrębie znajdują się dwa trapezowate wloty układu wydechowego, harmonizujące ze światłami tylnymi.

Luksusowe i innowacyjne wnętrze oraz koncepcja obsługi

Przestrzenne wnętrze Audi prologue wygląda niczym luksusowy apartament. Bazuje na stylistyce Gran Turismo, dającej możliwość zarówno bardzo sportowej jak i czysto relaksacyjnej jazdy. Do konkretnego stylu jazdy wizualnie dopasowuje się interfejs. Wnętrze to symbol początku nowej ery w Audi, w której koncepcja architektoniczna stapia się w jedno z koncepcją obsługi. Wskaźniki i wyświetlacze w innowacyjny sposób zintegrowano z tablicą rozdzielczą i konsolą tunelu środkowego, a systemy infotainment dają kierowcy i pasażerowi możliwość dialogu.

To czteroosobowe coupé już podczas wsiadania wita nas delikatna elegancją. „Odźwiernym” jest innowacyjne inteligentne oprogramowanie, które rozpoznaje tożsamość na podstawie naszego smartfona i ustawia fotele oraz klimatyzację zgodnie z naszymi preferencjami. System daje propozycje także pod względem muzyki i planowania trasy, uzależnione od preferencji właściciela. System Easy Slot, kolejny stopień rozwoju Audi phone box, znajduje się pod pokrywą w konsoli środkowej. Specjalny mechanizm łączy smarftony pasażerów z instrumentami pokładowymi oraz je ładuje.

Duży rozmach we wnętrzu

Napięte linie i smukłe figury geometryczne nadają wnętrzu lekkości. Pozioma tablica rozdzielcza jest elegancka, a jej szerokość podkreśla równocześnie szerokość całego wnętrza. Dwustopniowo obniża się ona w kierunku wnętrza pojazdu. Górny stopień, podobnie jak dach, zawieszono ponad Audi virtual cockpit future – kolejnym stopniem rozwoju Audi virtual cockpit – oraz nad pasmem nawiewów. Całość jest częścią tzw. wrap-around, dużego, stylistycznego łuku okalającego miejsca kierowcy i przedniego pasażera.

Drugi łuk wrap-around łączy przednią i tylną część wnętrza. Jest on dobrze widoczny już z zewnątrz. Konsola środkowa, ze swoim przełamaniem, wydaje się unosić w powietrzu, podobnie jak przednie fotele. Zagłówki obu pojedynczych tylnych foteli są obniżone gdy, nikt na nich nie siedzi. Wysuwają się automatycznie podczas wsiadania pasażera wykorzystując funkcję Easy Entry.

Gdy włączamy sprzęt nagłaśniający, z tylnej półki wysuwa się specjalny spojler dźwiękowy, zapewniający typową dla Audi jakość dźwięku.

Cała przednia część tablicy rozdzielczej staje się wyświetlaczem

Zupełnie nowy typ wyświetlacza i cała koncepcja obsługi płynnie wpisują się w elegancką architekturę wnętrza. Na całej swej szerokości tablica rozdzielcza to powierzchnia złożona z trzech wyświetlaczy dotykowych. Skierowany w stronę kierowcy wyświetlacz z lewej strony kierownicy steruje oświetleniem i systemami wsparcia. Jednostka obsługi po prawej stronie pozwala sterować multimediami. Natomiast siedzący z przodu pasażer widzi przed sobą zintegrowany z tablicą rozdzielczą wyświetlacz panoramiczny, za pomocą którego może w indywidualny i komfortowy sposób sterować funkcjami entertainment.

Ten nowego typu wyświetlacz umożliwia interaktywny dialog między kierowcą, a pasażerem. Gest pasażera, jakby wycierania, wystarcza, by kierowca w swoim wyświetlaczu zobaczył skonfigurowane uprzednio trasy i zaadaptował je do Audi virtual cockpit future.

Na konsoli tunelu środkowego umieszczono czwarty, elastyczny i dopasowany pod względem ergonomii do potrzeb kierowcy wyświetlacz dotykowy, odpowiedzialny za klimatyzację, wprowadzanie liter i inne ustawienia pojazdu. W znacznej części zbudowany jest z bardzo cienkiej, elastycznej folii OLED (OLED: organic light emitting diodes, diody organiczne), dzięki czemu obrazy są bardzo ostre i kontrastowe. Gdy nie pracuje, wyświetlacz OLED jest płaski i prawie niezauważalnie zintegrowany z konsolą środkową. Po uruchomieniu samochodu przyjmuje pozycję pionową. Możliwość zginania ekranu zapewnia stały odstęp od ręki, a dzięki temu lepszą ergonomię. Podczas obsługi wyświetlacza staw nadgarstka opiera się o nisko położoną dźwignię zmiany biegów ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni tiptronic.

Dźwignię shift-by-wire styliści zaprojektowali na nowo i w płynny sposób zintegrowali z konsolą środkową. Miejsca na kubki i wejścia do podłączania smartfonów umieszczono pod osłonami, po prawej i lewej stronie elementu podtrzymującego konsoli.

Audi virtual cockpit future pokazuje grafiki w trzech planach

Audi virtual cockpit future to przedsmak tego, jak w przyszłości będzie wyglądać cyfrowy kokpit. Wysokiej rozdzielczości wyświetlacze i trzy lusterka tworzą nową, wirtualną scenę o trzech planach – fascynujący widok z wrażeniem niezwykłej głębi. Widok nawigacji na pierwszym planie wyświetla najważniejsze dla kierowcy informacje, a plany drugi i trzeci dają wrażenie głębi w kokpicie. Nałożenie się trzech planów powoduje, że informacje dla kierowcy są lepiej ustrukturyzowane i łatwiejsze do objęcia wzrokiem. Zależnie od sposobu jazdy, treści i kolory w Audi virtual cockpit future zmieniają się. Podczas jazdy sportowej wyświetlacz przechodzi w tryb sportowy, w którym podawane są ważne dla tego trybu informacje np. ilość obrotów, temperatura, ciśnienie ładowania.

Wszystkie detale wnętrza Audi prologue podkreślają jego ekskluzywny charakter. Na paśmie nawiewów znajduje się delikatna perforowana osłona. Jeśli kierowca zwiększa moc strumienia powietrza, osłona chowa się przesuwając się w dół.

Białe diodowe pasma, odchodzą od drzwi, tworzą we wnętrzu wyraziste linie. Duża aluminiowa klamra spina ramiona kierownicy. Harmonizuje jednocześnie z listwami przy wyświetlaczach i z wewnętrznymi klamkami. Wszystkie elementy dekoracyjne z aluminium mają jakość ręcznej roboty: ich powierzchnie są matowe, a krawędzie wypolerowane – na ich powierzchniach delikatnie grają świetlne refleksy.

Naturalne materiały źródłem nowego luksusu

Dla stylistów Audi z działu Color & Trim, nowym wymiarem luksusu jest naturalność, dlatego wszystkie materiały w tym studyjnym samochodzie zadziwiają swą autentycznością. Powierzchnie foteli i ich oparcia, tablicę, konsolę tunelu środkowego i podłokietniki obciągnięto skórą „Passion“ w jasnym odcieniu. To nowa, miękka skóra, która zachowała naturalne cechy skóry zwierzęcej.

Miękki nubuk, także w jasnym odcieniu, pokrywa tylne strony foteli i boki tyłu pojazdu. Szarobrązowe wykończenie dolnej części tablicy rozdzielczej to kolejny mocny akcent kolorystyczny. Łuk Wrap-around obciągnięto ciemną skórą „Passion“. Również tu, podobnie jak w wielu innych miejscach, aluminiowe listwy kontrastują z elementami z porowatego, srebrno-szarego forniru.

Sportowe i komfortowe rozwiązania techniczne

Podobnie jak wnętrze Audi prologue jest pełne emocji, tak złożone są zastosowane w nim rozwiązania techniczne. Silnik 4.0 TFSI, umieszczony niczym techniczne dzieło sztuki w komorze silnika, generuje moc 445 kW (605 KM) i moment obrotowy 700 Nm. W trybie przyspieszenia overboost, który kierowca może wywołać na ok. 15 sekund, moment obrotowy może wzrosnąć do 750 Nm. Jednostka V8 Biturbo o pełnym brzmieniu przyspiesza ważące 1980 kg Audi prologue od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy.

Samochód spala średnio 8,6 l benzyny na 100 km i emituje 199 g CO2 na km. Wysoka wydajność jest m. in. efektem zastosowania nowej elektrycznej sieci pokładowej o napięciu 48 woltów. Takie rozwiązanie Audi już wkrótce zacznie wdrażać do produkcji seryjnej. Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów tiptronic przenosi siły napędowe do stałego napędu na cztery koła quattro, który ściśle współpracuje z selektywnym rozdziałem napędu między kołami.

Nowe, pięciowahaczowe zawieszenie

Adaptacyjne, sportowe zawieszenie adaptive air suspension sport z regulowaną siłą amortyzacji ma bardzo szeroki zakres, począwszy od delikatnego toczenia aż po typowo sportową charakterystykę. Pozwala również na zmianę wysokość zawieszenia samochodu koncepcyjnego w kilku wariantach. Oś przednia i tylna to lekkie konstrukcje pięciowahaczowe. Duże tarcze hamulcowe z ceramiki wzmocnionej włóknem węglowym dają dużą siłę hamowania. Tarcze hamulcowe przednich, 20-całowych kół, obejmują sześciotłoczkowe zaciski.

Techniczną nowinką w Audi prologue jest dynamiczny układ kierowniczy oddziałujący na cztery koła, który zwiększa dynamikę i komfort jazdy. Kierowca ma dzięki temu do dyspozycji wyjątkowo zwrotne auto. W niskich zakresach prędkości ma ono podwyższoną zwinność i łatwość manewrowania. W wysokich zakresach prędkości inżynierowie poprawili reakcje samochodu, osiągając w ten sposób jego lepszą stabilność.

Dynamiczny układ kierowniczy działający na cztery koła z kątem skrętu kół tylnych do pięciu stopni, umożliwia łatwe manewrowanie podczas parkowania, precyzyjną i sportową jazdę na drogach poza terenem zabudowanym i niezależne, komfortowe zachowanie pojazdu na autostradzie.



Źródło: Audi, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance
» Audi SQ8 e-tron - już dostępne w konfiguratorze i w sprzedaży w Polsce

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Audi prologue:
w lewo
Audi prologue
© Audi
Audi prologue
© Audi
Audi prologue
© Audi
Audi prologue
© Audi
Audi prologue
© Audi
Audi prologue
© Audi
Audi prologue
© Audi
w prawo
 Inne artykuły
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda 2023-07-20
  Forda puma serwis Ubezpieczenie Autocasco to nieodłączna część pakietu dealerskiego w programie Ford Ubezpieczenia, która jest coraz częściej wybierana przez polskich kierowców. Odpowiednio dobrana polisa to bezpieczeństwo i pewność, że w razie niefortunnego zdarze... więcej »

» Jak przewozić psa w samochodzie? Akcesoria Forda pomogą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pupilom 2023-07-11
  Czas wakacji wiąże się z planowaniem krótszych i dłuższych podróży. Wiele osób decyduje się na rodzinny wyjazd ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jak bezpiecznie przewozić zwierzę autem i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?... więcej »

» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance 2023-06-28
  Dla firmy znanej kiedyś jako quattro GmbH te cztery litery oznaczały jeszcze bardziej usportowione wersje i tak już bardzo wydajnych modeli RS 6 i RS 7. Były one zgodne z filozofią podnoszenia techniki samochodowej na jeszcze wyższy poziom, tj. uzyskania... więcej »

» Ford prezentuje w Spa nowego Mustanga GT4, realizując zapowiedź dostarczenia wyczynowego Mustanga miłośnikom sportów motorowych na całym świecie 2023-06-28
  Legendarny Ford Mustang podnosi swój prestiż w sportowym świecie dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 w wyścigu CrowdStrike 24 Hours of Spa na słynnym torze Spa-Francorchamps we wschodniej Belgii. ... więcej »

» Poszerza się gama Mustangów wyścigowych ? Ford zaprezentuje nowego Mustanga GT4 w Spa w Belgii 2023-06-23
  Niedługo po prezentacji Mustanga GT3 na torze Le Mans, która miała miejsce w piątek 9 czerwca, Ford poinformował, że premiera nowego Mustanga GT4 odbędzie się w środę 28 czerwca 2023 r. o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego na kultowym torze ... więcej »

» Volkswagen ID. Buzz we flocie Hilti Poland - wizytówka firmy i dowód zrównoważonego rozwoju 2023-06-21
  pełni elektryczny, zeroemisyjny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze ? ID. Buzz, świetnie sprawdza się w roli samochodu firmowego. Może być nie tylko towarzyszem codziennych operacji w przedsiębiorstwie ? samochodem serwisowym, pojazdem do realiza... więcej »

» Moc i aerodynymika wyniosą elektrycznego Forda SuperVana 4.2 pod chmury podczas 101. edycji wyścigu na Pikes Peak 2023-06-21
  Ford Performance przygotowuje się do 101. edycji wyścigu Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, współorganizowanego przez Gran Turismo, stawiając na starcie elektrycznego, udoskonalonego Forda SuperVana 4.2. Wyczekiwane w sportowym świecie wydarz... więcej »

» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać 2023-06-15
  Obsługa samochodów z telefonu nie jest już niczym nowym, a we współczesnych pojazdach jest właściwie koniecznością. Mustang Mach-E nie jest wyjątkiem, a Ford zadbał o rozbudowaną listę możliwości. Model od rynkowej premiery zachwyca możliwości... więcej »

» Nowy Volkswagen Tiguan z nowymi technologiami topowej klasy i dużym zasięgiem w trybie elektrycznym 2023-06-15
  Przy okazji zakończenia testów marka Volkswagen zdradza nieco szczegółów na temat kolejnej generacji swojego obecnie najlepiej sprzedającego się modelu: Tiguan nr 3 będzie dostępny z nowo opracowanym systemem aktywnej kontroli zawieszenia i innymi fun... więcej »

» Volkswagen T1 Raupenfuchs i Volkswagen T2 Elektro - dwa unikalne samochody na VW Bus Festival 2023 2023-06-15
  VW Bus Festival 2023, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca w Hanowerze, to nie tylko największe międzynarodowe spotkanie miłośników mikrobusów Volkswagena, ale również największa w historii marki Volkswagen Samochody Dostawcze ekspozycja... więcej »

» Ford Performance przygotowuje niezwykłego wyczynowego ?twardziela? Rangera Raptora T1+ do startu w Rajdzie Dakar 2023-06-14
  Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie. Od Le Mans po Monako, od Daytona po Bathurst, od pustyni Finke po Ensenadę w Meksyku. Musi jedna... więcej »

» Historia ikonicznych modeli: wyjątkowa wystawa klasycznych mikrobusów Volkswagena podczas VW Bus Festival 2023 2023-06-14
  Międzynarodowy VW Bus Festiwal 2023, przez trzy dni (od 23 do 25 czerwca) będzie najjaśniejszą gwiazdą wszechświata mikrobusów marki Volkswagen. Festiwal, w którym weźmie udział 6000 pojazdów, w tym prężna reprezentacja samochodów z Polski, jest ... więcej »

» Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023. Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla nowej generacji pick-upa Forda 2023-06-01
  Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli. ... więcej »

» ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie 2023-06-01
  Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie ? Volkswagen Home. ID.7 to jede... więcej »

» CUPRA inspiruje się przyszłością. Jak projektowane są samochody hiszpańskiej marki? 2023-06-01
  Od premiery najnowszego modelu elektrycznego hiszpańskiej marki - Tavascana - minął dopiero miesiąc, a design samochodu już cieszy się uznaniem w branży oraz pozytywnym odbiorem motoryzacyjnych entuzjastów. Pierwszy elektryczny SUV marki został doceni... więcej »

» Ford Ranger Raptor samochodem technicznym największej imprezy rowerowej w Polsce 2023-05-31
  Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowych sportów ektremalnych i goszcząca zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach. W organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia p... więcej »

» Przygoda w kamperze! Co warto wiedzieć? 2023-05-31
  Rozpoczynający się sezon na wyprawy kamperem stawia przed wieloma miłośnikami tego typu turystyki zasadnicze pytanie: czy podczas moich wypraw chcę za każdym razem nocować na zagospodarowanym kempingu, czy zaszaleć i spędzać noce ?na dziko?, na łoni... więcej »

» Samochody elektryczne w Warszawie: darmowy postój w strefie płatnego parkowania atrakcyjny dla kierowców ?elektryków? 2023-05-30
  Dane ze Strefy Płatnego Parkowania na warszawskim Mokotowie i w Śródmieściu pokazują, przy których ulicach parkuje najwięcej aut z zielonymi tablicami i jaką część wszystkich samochodów stanowią. W ciągu roboczego tygodnia jest ich nawet 5-7 proc... więcej »

» Sportowe i eleganckie - nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt 2023-05-30
  Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się t... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234
Wyświetlane: 0 - 20 z 24669 rekordów
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |