FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1657 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1125 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ty prowadzisz. Ty decydujesz. Kona - całkowicie nowy SUV marki Hyundai
  Dodano: 2017-06-22
Wyświetlono: 853 razy
Ty prowadzisz. Ty decydujesz. Kona - całkowicie nowy SUV marki Hyundai
Zupełnie nowy Hyundai KONA wykorzystuje dotychczasowe osiągnięcia marki Hyundai w dziedzinie projektowania i produkcji samochodów segmentu SUV, będąc zarazem śmiałą próbą poszerzenia grupy odbiorców i zwiększenia świadomości marki. Pozwoli tym samym na przyciągnięcie nowych klientów i pomoże w realizacji celu, jakim jest zdobycie w Europie do 2021 roku statusu azjatyckiej marki samochodowej numer 1.
foto © Hyundai

  • Hyundai KONA wyróżnia się smukłą sylwetką o ostro zarysowanych konturach, z podwójnymi reflektorami w technologii LED. Uwagę zawraca także dwukolorowe lakierowanie dachu. 
  • Dzięki kontrastującemu przeszyciu na fotelach i kole kierownicy oraz akcentom stylistycznym wokół wylotów nawiewu, wnętrze nabiera przyjemnego a jednocześnie awangardowego charakteru.
  • Hyundai KONA jest rasowym SUV-em, z napędem na cztery koła, 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów oraz najnowszymi jednostkami napędowymi - od silników benzynowych z turbodoładowaniem po silniki wysokoprężne najnowszej generacji.
  • Po raz pierwszy w samochodzie marki Hyundai pojawia się modułowy wyświetlacz przezierny (HUD), dysponujący wiodącymi w swojej klasie parametrami luminancji, wyświetlający informacje istotne podczas prowadzenia samochodu bezpośrednio na linii wzroku kierowcy.  
  • Radioodtwarzacz z funkcją Display Audio - kolejna nowość w samochodach Hyundai, umożliwia, za pośrednictwem 7-calowego wyświetlacza, łączność z urządzeniami zewnętrznymi i słuchanie muzyki przy wykorzystaniu systemów Apple CarPlay* oraz Android Auto*.
  • Nowy, wiodącej klasy system nagłośnienia firmy Krell, wyposażony w osiem głośników, zapewnia wszystkim pasażerom wysoką jakość odbioru dźwięku
  • Hyundai KONA jest wyposażony w liczne układy bezpieczeństwa czynnego, łącznie z systemem autonomicznego hamowania awaryjnego wraz z funkcją wykrywania pieszych.

 

 

TY PROWADZISZ. TY DECYDUJESZ.

 

„Zupełnie nowy Hyundai KONA to nie tylko kolejny samochód w dobrze znanej i cenionej na rynku gamie modeli segmentu SUV – to jednocześnie ważny krok dla Hyundaia na drodze do osiągniecia celu, jakim jest uzyskanie do 2021 roku statusu pierwszej azjatyckiej marki samochodowej w Europie”. - powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor (CEO) Hyundai Motor Europe. „Dzięki genom prawdziwego SUV-a, a także progresywnej stylistyce oraz bogatemu wyposażeniu, Hyundai KONA doskonale wpasowuje się w styl życia nowoczesnych klientów”. 

Progresywna stylistyka - Hyundai poszerza gamę modeli SUV
Od chwili wprowadzenia na rynek modelu Santa Fe w 2001 roku Hyundai, tylko w samej Europie, sprzedał ponad 1,4 mln samochodów typu SUV, stając się ważnym graczem w tym segmencie. Najchętniej kupowanym obecnie modelem SUV marki Hyundai na rynku europejskim jest Tucson – od premiery rynkowej w 2015 roku do europejskich Klientów trafiło już ponad 200 tysięcy samochodów. Teraz Hyundai powiększa rodzinę modeli, bowiem do znanych już modeli Grand Santa Fe, Santa Fe i Tucson dołącza KONA – auto reprezentujące segment B-SUV. 

 

Całkowicie nowy Hyundai KONA jest rasowym SUV-em, charakteryzującym się nowoczesnym, progresywnym designem, wysokiej jakości wyposażeniem, licznymi opcjami współpracy z elektronicznymi urządzeniami zewnętrznymi oraz rozwiązaniami najnowszej generacji z zakresu bezpieczeństwa. To samochód, który jest wyrazem nowoczesnego stylu życia w zurbanizowanym świecie. 

 

Smukła sylwetka i wyraziste linie

 


Przód nowego Hyundaia KONA zwraca uwagę przede wszystkim nowym elementem stylistycznym, jakim jest charakterystyczny dla modeli marki Hyundai, kaskadowy grill. Efekt wizualny wzmacnia również kształt nowych, podwójnych, reflektorów przednich ze światłami LED do jazdy dziennej, umieszczonych bezpośrednio nad reflektorami zasadniczymi, również w technologii LED. Oddzielne soczewki przednich reflektorów o wydłużonych, ostrych konturach akcentują progresywny wygląd przodu. Poszerzony rozstaw kół i wyrazista stylistyka sylwetki dodatkowo uwydatnia śmiały projekt nadwozia. Kontrastowe lakierowanie dachu w dwóch kolorach oraz wybór dziesięciu oryginalnych barw lakieru zapewniają szeroki wybór kombinacji kolorystycznych nadwozia.

 

 

Eleganckie wykończenie wnętrza 

 

Wykończenie wnętrza charakteryzuje się gładko zaprojektowanymi powierzchniami w górnej części tablicy rozdzielczej, co daje poczucie wyrafinowania. Kombinacje akcentów stylistycznych oraz kontrastowych szwów tapicerki siedzeń i kierownicy potwierdzają dobry smak stylistów i dbałość o najdrobniejsze szczegóły, które złożyły się na ciekawe wzornictwo przestronnego wnętrza nowego modelu KONA. 

 

Supernowoczesna gama silników i napęd na cztery koła


Nabywcy nowego Hyundaia KONA mają do wyboru dwa turbodoładowane silniki benzynowe  charakteryzujące się wysokimi wartościami momentu obrotowego w niskich zakresach obrotów silnika oraz bardzo oszczędnym zużyciem paliwa. Standardowo montowana 1,0-litrowa jednostka T-GDI o mocy 120 KM współpracuje z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Docelowa wartość średniego zużycia paliwa wynosi 5,3 l/100 km, a średnia emisja CO2 to 119 g/km*. Drugi silnik o znacznie wyższej mocy to jednostka GDI o pojemności 1,6 litra i mocy 177KM, współpracująca z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT) przenoszącą napęd na cztery koła. Średnie zużycie paliwa oscyluje w granicach 7,3 l/100 km*, a średnia emisja CO2 wynosi: 169 g/km*. (*wstępnie podawana docelowa norma fabryczna)

 

Napęd na cztery koła - oferowany w modelu KONA jako opcja, zdecydowanie ułatwia jazdę w zróżnicowanych warunkach drogowych. 

 

Latem 2018 roku Hyundai planuje wprowadzenie na rynek nowej generacji ekonomicznych silników diesla o pojemności 1,6 litra, które w modelu KONA będą dostępne z 6-stopniową manualną skrzynią biegów lub z charakteryzującą się świetną dynamiką 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową, oferowaną również w połączeniu z napędem na cztery koła (opcja). 

 

Wyświetlacz przezierny HUD i możliwości podłączenia urządzeń mobilnych


Całkowitą nowością w modelu KONA jest wyświetlacz przezierny (HUD), który prezentuje informacje istotne podczas prowadzenia samochodu, bezpośrednio na linii wzroku kierowcy. Wyświetlacz o przekątnej ośmiu cali dysponuje czołowymi parametrami luminancji w swojej klasie. Dzięki temu informacje pozostają wyjątkowo czytelne w każdych warunkach oświetleniowych.

 

O atrakcyjności nowego modelu KONA decydują również szerokie możliwości podłączania i współpracy systemów samochodu z zewnętrznymi urządzeniami mobilnymi. W ramach opcji dostępny jest 8-calowy ekran systemu informacji i rozrywki, który integruje wszystkie funkcje nawigacji, multimediów oraz podłączanych urządzeń zewnętrznych z możliwością współpracy z systemami Apple CarPlay i Android Auto.* System jest oferowany wraz z 7-letnim bezpłatnym abonamentem usług LIVE Services, które zawierają informacje uaktualniane w czasie rzeczywistym - np. informacje pogodowe, dane dotyczące korków na drogach i radarów, a także dostęp do wyszukiwarek online, pozwalających znaleźć np. punkty usługowe. 

 

Inną istotną nowością dla marki Hyundai jest oferowana w modelu KONA funkcja radioodtwarzacza Display Audio, dzięki której kierowca i pasażerowie mają możliwość przeglądania zasobów swoich smartfonów za pośrednictwem 7-calowego wyświetlacza, w oparciu o systemy Apple CarPlay oraz Android Auto.* Pozwala to na wykorzystywanie funkcji nawigacji, nawiązywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, dyktowanie wiadomości głosowych, czy słuchanie ulubionej muzyki.
(*bliższe informacje na temat dostępności na poszczególnych rynkach systemów Apple CarPlay i Android Auto znajdują się na stronach producentów) 

 

Dostępna na życzenie bezprzewodowa ładowarka indukcyjna do telefonów (w standardzie Qi) umożliwia kierowcy i pasażerom szybkie i wygodne ładowanie smartfonów w czasie jazdy.

 

Najnowsze systemy zwiększające bezpieczeństwo i nadwozie ze stali o podwyższonej wytrzymałości
Nowy model KONA został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o ludziach prowadzących aktywny styl życia, z dbałością o bezpieczeństwo zarówno kierowcy jak i pasażerów. Lista systemów zwiększających bezpieczeństwo obejmuje m.in. opracowany przez Hyundaia system autonomicznego hamowania awaryjnego wraz z funkcją wykrywania pieszych, funkcję wykrywania obiektów w martwym polu widzenia kierowcy, system ostrzegania o ruchu poprzecznym, asystenta utrzymywania pasa ruchu, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, statyczne doświetlenie zakrętów oraz automatyczne światła drogowe. 

 

Hyundai jest jedynym producentem, który samodzielnie wytwarza stal do produkcji swoich samochodów. Lekka konstrukcja nadwozia samochodu przyczynia się do poprawy właściwości jezdnych oraz bezpieczeństwa pasażerów, dzięki zastosowaniu stali o podwyższonej wytrzymałości.
 

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

 

DESIGN
 

KONA stanowi unikalną propozycję w swoim segmencie dzięki DNA prawdziwego SUV-a, bogatemu wyposażeniu oraz progresywnej stylistyce. 

Zewnętrzna stylistyka nadwozia


Stylistykę nadwozia nowego modelu KONA wyróżniają charakterystyczne, wyraźnie zaznaczone przetłoczenia. Z przodu, uwagę zwracają podwójne reflektory – światła LED do jazdy dziennej umieszczone nad reflektorami zasadniczymi, również wykorzystującymi diody LED.

 

Model KONA otrzymał także nowy element stylistyczny - charakterystyczny dla modeli marki Hyundai kaskadowy grill, wypełniony kratką o oryginalnym wzorze. 

 

 

Kompaktowy charakter samochodu podkreśla smukły profil nadwozia z krótkim zwisem tylnym, a także ciekawa stylizacja przednich błotników. Płynną linię dachu akcentują relingi dachowe, które wyraźnie wskazują na sportowo-rekreacyjny charakter samochodu.

 

 

Liczne akcenty stylizacyjne w kolorze matowego srebra podkreślają wyrafinowany charakter samochodu – stanowią je: obramowanie świateł przeciwmgielnych i dolnych wlotów powietrza oraz listwy akcentujące boki nadwozia i dolną płytę pasa tylnego. Specjalne wloty powietrza po obu stronach przedniego zderzaka poprawiają aerodynamikę samochodu, zmniejszając zawirowania w okolicach przednich nadkoli.

 

W tylne lampy zespolone wkomponowano cienkie światło LED biegu wstecznego. Z kolei trzecie światło stop typu LED wbudowano w tylny spojler. Dzięki swojej szerokiej (1 800 mm) i niskiej sylwetce (1 550 mm), nowy model KONA wyróżnia się wśród innych samochodów ciekawą bryłą, dodatkowo zaakcentowaną 18-calowymi aluminiowymi obręczami kół, wykończonymi w dwóch odcieniach (rozmiar opon: 235/45R18). Nowy Hyundai KONA jest także oferowany z aluminiowymi felgami o średnicy 17 cali (rozmiar opon: 215/55R17), a także z felgami aluminiowymi lub kołami stalowymi o średnicy 16 cali (rozmiar opon: 205/60R16).

 

Uwagę zawraca także dach nowego modelu, z kontrastowym lakierowaniem w dwóch kolorach oraz szeroki wybór oryginalnych barw lakieru. Dziesięć kolorów lakieru nadwozia można połączyć z dwoma kolorami dachu, co daje ogółem dwadzieścia kombinacji kolorystycznych. Dach i lusterka boczne są dostępne w kolorach: Phantom Black lub Dark Knight. Natomiast kolory nadwozia to: Phantom Black, Chalk White, Lake Silver, Dark Knight, Pulse Red, Tangerine Comet, Acid Yellow, Blue Lagoon, Ceramic Blue oraz Velvet Dune. 

 

Projekt wnętrza


Wnętrze nowego Hyundaia KONA jest kontynuacja zewnętrznej stylistyki nadwozia. Uwagę zwracają gładko zaprojektowane powierzchnie w górnej części tablicy rozdzielczej. 

 

Szeroką gamę kolorystyczną uzupełnia możliwość dostosowania wnętrza do własnych upodobań dzięki wykończeniu w jaskrawych kolorach: Orange, Lime lub Red. Akcenty kolorystyczne są widoczne wokół wylotów nawiewu, podstawie dźwigni zmiany biegów, wokół przycisku rozrusznika, czy w stylowym przeszyciu tapicerki foteli oraz obszyciu kierownicy. Wszystkie opcje kolorystyczne wnętrza zostały połączone z podsufitką w kolorze czarnym. Dodatkowo dla wnętrz z wykończeniem w kolorach Lime oraz Red istnieje możliwość zamówienia pasów bezpieczeństwa oraz wewnętrznych klamek drzwi w tych samych kolorach. Wykończenie kierownicy częściowo perforowaną skórą jeszcze bardziej podkreśla ciekawy charakter wnętrza. 

 

Hyundai KONA oferuje bogate wyposażenie, które maksymalnie zwiększa wygodę i bezpieczeństwo podróżowania. Podgrzewana kierownica, dostępna jako opcja, zapewnia komfort i ciepło nawet w zimne dni. Elektrycznie sterowane przednie fotele pozwalają na regulację wielokierunkowego położenia oraz regulację podparcia odcinka lędźwiowego w 2 kierunkach – ułatwia to łatwy dobór optymalnej pozycji osobom o zróżnicowanym wzroście i budowie ciała. Przednie fotele mają dodatkowo trzyzakresową wentylację i trzystopniowe podgrzewanie, co gwarantuje komfort podróżowania w każdych warunkach pogodowych.

 

Zupełnie nowy Hyundai KONA ma bardzo przestronne wnętrze, z mnóstwem miejsca zarówno dla kierowcy, pasażerów, jak i przewożonego bagażu. Maksymalną wygodę zapewniają pomysłowo zakomponowane schowki w postaci szuflad oraz uchwyty na 1,5-litrowe butelki z napojami. We wnętrzu jest także dużo miejsca na nogi – z przodu wnęki na nogi mają długość 1 054 mm, zaś z tyłu, do dyspozycji pasażerów pozostaje 880 mm. Pojemność bagażnika wynosi 361 litrów. Składane oparcia tylnej kanapy (dzielone asymetrycznie w proporcji 60:40) umożliwiają przewożenie większych przedmiotów, które standardowo nie zmieściłyby się w przestrzeni bagażowej. Po złożeniu tylnych foteli na płasko, KONA dysponuje przestrzenią ładunkową o pojemności 1143 litrów, co doskonale sprawdza się podczas weekendowych wypadów lub dłuższych podróży.


OSIĄGI


Całkowicie nowy model KONA będzie oferowany z gamą turbodoładowanych silników efektywnie korzystających ze stosunkowo niewielkiej pojemności skokowej, co pozwoliło uzyskać wyższą sprawność energetyczną i jednocześnie zwiększyć dynamikę jazdy. 

 

Nowe silniki benzynowe 1.0 T-GDI oraz 1.6 T-GDI


Nowy, opracowany przez inżynierów Hyundaia czterocylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 TGDI o mocy maksymalnej 177 KM (130 kW), dysponujący maksymalnym momentem obrotowym 265 Nm, radzi sobie świetnie zarówno w mieście, jak i na drogach pozamiejskich. Samochód przyspiesza do 100 km/h zaledwie w 7,9 sekundy. Model KONA otrzymał opracowaną przez Hyundaia nową wersję systemu napędu wszystkich kół oraz nowoczesną przekładnię 7DCT. 

 

Propozycją dla kierowców szukających jeszcze bardziej ekonomicznego samochodu jest trzycylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy 1,0-l T-GDI, który mimo niewielkiej pojemności skokowej oferuje moc 120 KM (88 kW) i moment obrotowy 172 Nm. Elektronicznie sterowana turbosprężarka podwyższa sprawność silnika sprawiając, że jest on bardziej dynamiczny przy niskich obrotach. Zastosowano tu bezpośredni wtrysk paliwa z sześciootworkowymi wtryskiwaczami, pracującymi przy wyższym, niż typowe ciśnieniu 200 bar, co korzystnie wpływa na jakość spalania, czystość spalin i zużycie paliwa. Mniejszy silnik benzynowy dostępny jest z napędem przenoszonym na przednią oś i współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną.Nowy silnik wysokoprężny U 1.6


W ciągu najbliższego roku, do oferowanych silników dołączy nowa, wyjątkowo oszczędna wysokoprężna jednostka napędowa o pojemności 1,6 litra. Będzie to czterocylindrowy, turbodoładowany silnik w dwóch wersjach mocy. Jednostka podstawowa o mocy (dane wstępne) 115 KM będzie połączona z sześciobiegową przekładnią manualną, przekazującą napęd na koła przednie. Mocniejsza wersja tego silnika zapewni moc (dane wstępne) 136 KM i aż 320 Nm momentu obrotowego, a napęd przekazywany będzie przez przekładnię 7DCT, do wyboru - na wszystkie lub na przednie koła.

Dwusprzęgłowa automatyczna przekładnia 7-biegowa


Siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia została zaprezentowana w 2015 roku, a jej główną zaletą jest połączenie najlepszych cech przekładni manualnych i automatycznych. W ten sposób przekładnia 7DCT pozwoliła na obniżenie zużycia paliwa oraz emisji CO2 nawet o 20% w porównaniu do
konwencjonalnej sześciobiegowej przekładni automatycznej.

 

Przekładnia 7DCT posiada dwa suche sprzęgła i dwa osobne mechanizmy sterowania, po jednym dla każdego sprzęgła. Moc silnika przekazywana jest niezależnie na wałki biegów parzystych i nieparzystych, więc kierowca w każdej chwili może zmienić bieg bez przerywania przekazu momentu napędowego na koła. Optymalne działanie przekładni wymagało użycia elektrycznego napędu mechanizmów sprzęgieł i zastosowania zewnętrznych tłumików drgań celem ich wyeliminowania w czasie jazdy.

 

Hyundai KONA wyposażony w siedmiobiegową dwusprzęgłową przekładnię automatyczną 7 DCT oferuje kierowcy dwa tryby jazdy - normalny i sportowy. W trybie sportowym przekładnia pracuje korzystając z innej mapy zmiany biegów, utrzymując dłużej niższe przełożenia, celem pełniejszego wykorzystania możliwości silnika pracującego na wysokich obrotach.

 

Jazda i prowadzenie samochodu


Inżynierowie Hyundaia zaprojektowali nowy model KONA z myślą o uzyskaniu jak najlepszej równowagi między mocą, komfortem jazdy i prowadzeniem samochodu.

 

KONA posiada charakterystykę prawdziwego samochodu SUV, o czym świadczy choćby prześwit wynoszący 170 mm. Wysoka pozycja kierowcy zapewnia lepszą widoczność drogi i zwiększa komfort jazdy. Jednocześnie dość niska podłoga i zoptymalizowany tunel centralny - będące częścią platformy, pozwoliły na uzyskanie przestronnego wnętrza. 

 

Optycznie niska i szeroka sylwetka KONA nie tylko dobrze wygląda, ale przyczynia się także do poprawienia właściwości jezdnych samochodu.

 

Dużo uwagi poświęcono opracowaniu nowego układu zawieszenia kół. Przednie kolumny McPhersona otrzymały geometrię zapewniającą precyzyjne ruchy nadwozia na wyboistych drogach, dzięki czemu nawet w takich warunkach jazda jest komfortowa, a wstrząsy są pochłaniane zanim dotrą do wnętrza.

 

Belka skrętna tylnego zawieszenia zapewnia komfort jazdy dzięki swojej wysokiej sztywności skrętnej. KONA z napędem na cztery koła posiada wielowahaczowe zawieszenie tylne, które pozwoliło na optymalizację zarówno komfortu jazdy, jak i prowadzenia samochodu, zwiększając stabilność podczas przyspieszania przy wychodzeniu z zakrętów. Zaawansowany system kontroli trakcji i stabilizacji pojazdu opracowany dla napędu na cztery koła koryguje podsterowność auta.

 

Mocne, lekkie nadwozie


Pomimo niewielkich wymiarów zewnętrznych, strefa bezpieczeństwa samochodu została zmaksymalizowana i udoskonalona dzięki pierścieniowej konstrukcji kabiny, która w razie kolizji rozprasza energię w różnych kierunkach. Struktura zdolna do równoległego przenoszenia obciążeń przez wiele elementów wpływa na osiągnięcie optymalnego bezpieczeństwa biernego. Lekka konstrukcja nadwozia samochodu przyczynia się do poprawy właściwości jezdnych oraz bezpieczeństwa pasażerów, dzięki zastosowaniu elementów ze stali o podwyższonej wytrzymałości.


SKOMUNIKOWANY I BEZPIECZNY

Całkowicie nowy Hyundai KONA oferuje klientom zaawansowane funkcje łączności, służące intuicyjnej integracji smartfona z systemami samochodu. Klienci mogą wybierać spośród trzech systemów audio. Standardowym systemem audio w samochodzie jest zestaw z monochromatycznym ekranem TFT o przekątnej 5 cali, wyposażony w radio, łączność Bluetooth, wejście AUX i USB. System z wyświetlaczem audio wyposażony jest w 7-calowy, pojemnościowy kolorowy wyświetlacz LCD z wbudowaną kamerą cofania, z której obraz wzbogacany jest dynamicznymi wskazówkami przy manewrowaniu, a także w łączność Bluetooth, systemy Apple Car Play* i Android Auto*. Trzecią opcją jest system z 8-calowym zestawem nawigacji z dynamicznymi wytycznymi nawigacyjnymi, łącznością Bluetooth, systemami Apple CarPlay*, Android Auto*, 7-letnią subskrypcją usług LIVE Services, map 3D i Lifetime MapCare™**. Ponadto samochód otrzymał centralny ekran informacyjny umieszczony środkowej części zespołu wskaźników, pomiędzy dwoma wskaźnikami zegarowymi. Może to być 3,5-calowy monochromatyczny wyświetlacz TFT LCD (standardowo) lub 4,2-calowy kolorowy wyświetlacz TFT (opcjonalnie).

 

Obsługa systemu audio, odbywa się poprzez kolorowy, siedmiocalowy ekran dotykowy LCD o wysokiej rozdzielczości, umożliwiając również podłączanie smartfonów za pośrednictwem systemów Apple CarPlay* lub Android Auto*. Pozwala to na korzystanie z funkcji nawigacyjnych swojego smartfona bez potrzeby używania wbudowanej nawigacji samochodowej. Użytkownicy mogą również prowadzić rozmowy telefoniczne, dyktować wiadomości lub słuchać ulubionej muzyki. Dodatkowo system posiada zintegrowaną kamerę cofania z funkcją wskazówek przy manewrowaniu.
(*bliższe informacje na temat dostępności na poszczególnych rynkach systemów Apple CarPlay i Android Auto znajdują się na stronach producentów)8-calowy system nawigacyjny oferujący wszystko, co może się przydać


Opcjonalny system informacji i rozrywki z 8-calowym ekranem dostępny w Hyundaiu KONA integruje wszystkie funkcje nawigacyjne, multimedialne i łącznościowe. Wyposażono go również w systemy Apple CarPlay* i Android Auto*, umożliwiając użytkownikom integrowanie z samochodem swoich urządzeń w celu słuchania muzyki i sterowania funkcjami służącymi jej odtwarzaniu, pozwalając także na obsługę funkcji telefonów lub systemu nawigacyjnego przy użyciu ekranu dotykowego. Dołączono też bezpłatną siedmioletnią subskrypcję usług LIVE Services, oferujących aktualne informacje na temat pogody, ruchu i fotoradarów, a także wyszukiwania interesujących miejsc na trasie.
(*bliższe informacje na temat dostępności na poszczególnych rynkach systemów Apple CarPlay i Android Auto znajdują się na stronach producentów)

 

Bezprzewodowe ładowanie indukcyjne


Aby telefon komórkowy był zawsze naładowany, KONA dysponuje również bezprzewodową ładowarką indukcyjną (standard Qi) do telefonów komórkowych. Stan ładowania telefonu jest wizualizowany za pomocą wskaźnika optycznego umieszczonego nad płytką ładowarki. Aby zapobiec pozostawieniu telefonu w samochodzie, po wyłączaniu zapłonu, centralny wyświetlacz przypomni o telefonie. 

 

KONA standardowo posiada również przyłącza USB i AUX.

 

Wyświetlacz przezierny z wiodącą w klasie jasnością obrazu
Nowy model KONA dysponuje modułowym wyświetlaczem przeziernym (HUD), który pokazuje istotne informacje bezpośrednio na linii wzroku kierowcy.

 

Dzięki rozmiarowi wyświetlanego obrazu o przekątnej 8 cali i wiodącej w tej klasie urządzeń jasności, nowy wyświetlacz HUD zapewnia najlepszą widoczność w każdych warunkach oświetleniowych. Wyświetlacz HUD można regulować co do kąta i wysokości obrazu, by zapewnić optymalną widoczność dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Po aktywacji za pomocą przycisku znajdującego się obok kierownicy, moduł HUD wysuwa pionowo przeźroczysty ekran, który ponownie znika w desce rozdzielczej, gdy nie jest używany. Podczas jazdy wyświetlacz HUD wspomaga bezpieczną jazdę, wyświetlając informacje takie, jak: prędkość, wskazówki nawigacyjne i poziom paliwa, a także ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa wysyłane przez systemy wspomagania kierowcy - system autonomicznego hamowania awaryjnego, asystenta utrzymywania pasa ruchu i system wykrywania obiektów w martwym polu lusterek. Wyświetlane są również informacje na temat trybu działania systemu audio.

 

System audio klasy high-end firmy Krell


Współcześni użytkownicy samochodów chcą cieszyć się ulubioną muzyką w czasie jazdy samochodem, dlatego KONA oferuje wysokiej jakości system dźwiękowy firmy Krell, wyposażony w osiem głośników, w tym dwa głośniki wysokotonowe o średnicy 20 mm, cztery głośniki szerokopasmowe o średnicy 160 mm, jeden głośnik centralny o średnicy 100 mm i subwoofer o średnicy 200 mm. Ośmiokanałowy wzmacniacz dysponuje mocą 45 W na każdy kanał, zapewniając doskonałą jakość dźwięku w samochodzie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa aktywnego
Całkowicie nowy model KONA wyposażono w najbardziej nowoczesne funkcje i systemy bezpieczeństwa, spełniające wymagające europejskie normy - m.in.: system autonomicznego hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych, system utrzymywania pasa ruchu (wyposażenie standardowe), automatycznie włączające i wyłączające się światła drogowe, system monitorujący zmęczenie kierowcy (wyposażenie standardowe), system monitorowania martwego pola oraz system ostrzegający o ruchu poprzecznym.

 

System autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) z wykrywaniem pieszych


Nowy model KONA wyposażony jest w system autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) z funkcją wykrywania pieszych. Jest to zaawansowana funkcja aktywnego bezpieczeństwa, która sygnalizuje kierowcy sytuacje awaryjne, hamując autonomicznie jeśli jest to konieczne. Korzystając z czujników radarowych i kamery, AEB działa w trzech etapach. Początkowo ostrzega kierowcę wizualnie i akustycznie, następnie włącza hamowanie w zależności od stopnia zagrożenia kolizją, a w razie potrzeby aplikuje maksymalną siłę hamowania, aby zminimalizować ryzyko kolizji oraz ewentualnych uszkodzeń. System jest aktywowany, kiedy pojazd porusza się z prędkością powyżej 8 km/h.

 

System utrzymywania pasa ruchu (LKAS) - wyposażenie standardowe


System utrzymywania pasa ruchu (LKAS) informuje kierowcę o niezamierzonych zmianach kierunku jazdy przy prędkościach ponad 60 km/h, monitorując położenie samochodu. Zanim jeszcze samochód przejedzie po białych, szarych, czy niebieskich liniach na jezdni lub tzw. kropkach Bottsa, samochód ostrzega alarmem akustycznym, następnie wysyłane jest ostrzeżenie akustyczne i wizualne, po którym samochód wykonuje korygujący ruch kierownicą, by doprowadzić do powrotu na zajmowany pas ruchu.

 

 

Automatycznie włączające i wyłączające się światła drogowe (HBA)


Po włączeniu trybu automatycznego, system (HBA) w czasie nocnej jazdy rozpoczyna wykrywanie samochodów nadjeżdżających z przeciwnej strony, jak i samochodów poprzedzających, a następnie odpowiednio zmienia światła drogowe na mijania, co zmniejsza ryzyko oślepiania innych kierowców. Gdy system nie wykrywa w pobliżu żadnego pojazdu, automatycznie wykorzystuje światła drogowe.

 

Monitorowanie zmęczenia kierowcy (DAA) - wyposażenie standardowe


System monitorowania zmęczenia kierowcy (DAA) podnosi bezpieczeństwo jazdy poprzez ciągłe monitorowanie i analizowanie działań kierowcy, śledząc takie parametry, jak: kąt obrotu kierownicy, szybkość zmiany tego kąta, czy pozycja samochodu na pasie ruchu. Gdy zostanie zidentyfikowany wzorzec zmęczenia lub rozproszenia uwagi, system DAA zwraca uwagę kierowcy dźwiękowym sygnałem ostrzegawczym i wyświetla komunikat sugerujący przerwę w podróży. System działa od prędkości 60 km/h do 180 km/h.

 

Wykrywanie obiektów w martwym polu lusterek (BSD)


Korzystając z czujników radarowych, system BSD monitoruje obiekty znajdujące się w okolicach tylnych narożników samochodu, a w razie wykrycia innego pojazdu, w odpowiednim lusterku zewnętrznym pojawia się ostrzeżenie. Jeśli kierowca w takiej sytuacji włączy kierunkowskaz, emitowany jest ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Dotyczy to również sytuacji zmiany pasa ruchu, gdy czujniki wykrywają inny pojazd na pasie ruchu po stronie, którą wskazuje kierunkowskaz.

 

System ostrzeżeń o ruchu poprzecznym za pojazdem (RCTA)


Korzystając z czujników radarowych w tylnych narożnikach samochodu, system RCTA redukuje ryzyko kolizji z innymi zbliżającymi się pojazdami podczas wycofywania z miejsc o słabej widoczności. Czujniki radarowe skanują obszar w zakresie 180 stopni za samochodem w celu wykrycia zbliżających się pojazdów, a system RCTA alarmuje kierowcę wizualnie i akustycznie o wykryciu potencjalnego zagrożenia.

 

Najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego


Całkowicie nowy model KONA dysponuje bardzo sztywną strukturą nadwozia, co wynika z zastosowania stali o wysokiej wytrzymałości. Struktura nadwozia ma zdolność pochłaniania energii silnych zderzeń przy zminimalizowaniu odkształceń kabiny, celem ochrony pasażerów w przypadku kolizji.

 

Dzięki szerokiemu zastosowaniu blach nadwozia tłoczonych na gorąco i pierścieniowej konstrukcji kabiny ze stali o wysokiej wytrzymałości, strefa bezpieczeństwa została powiększona, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego. Zdolność wielokierunkowego rozpraszania energii zderzenia umożliwia bardziej równomierne jej rozprowadzenie, zmniejszając oddziaływanie na osoby przebywające w kabinie.

 

Model KONA wyposażony jest w sześć poduszek bezpieczeństwa (dwie przednie czołowe, dwie boczne i dwie kurtyny powietrzne chroniące kierowcę i pasażerów).Źródło: Hyundai, informacja Mototarget.pl

 Inne artykuły
» Dr Werner Tietz nowym wiceprezesem SEAT-a ds. R&D 2020-06-04
  Seat logo czarne Od 1 lipca stanowisko wiceprezesa SEAT-a ds. badań i rozwoju obejmuje dr Werner Tietz. W ciągu niemal 30 lat pracy dla Grupy Volkswagen Tietz odpowiadał za obszar R&D m.in. marek Audi i Porsche.... więcej »

» Globalne wyniki sprzedaży Volvo Cars w maju 2020-06-04
  XC60 T8 2020 Cała branża motoryzacyjna zmaga się ze skutkami pandemii. Na szczęście w wielu rejonach świata sytuacja zaczyna wracać do normy. W Europie nasza marka nadal notuje spadki, ale niższe niż w kwietniu. W USA sytuacja pozytywnie zaskoczyła. Chiny odnotowują imponu... więcej »

» Wodorowy Solaris na ulicach Wiednia [ZDJĘCIA] 2020-06-04
  Solaris Urbino 12 hydrogen Autobus wodorowy Solaris Urbino 12 hydrogen kontynuuje swoje europejskie tournée. Po testach w polskich, niemieckich i włoskich miastach pojazd zaprezentowany został w Wiedniu. Wiener Linien, jeden z największych przewoźników miejskich w Europie, włączyły wczo... więcej »

» Ford oferuje filtr powietrza, który pomaga alergikom i ogranicza rozprzestrzenianie się wirusów 2020-06-04
  Ford filtr micronAir proTect Ford oferuje do swoich samochodów udoskonalony filtr kabinowy, który może zapewnić ulgę osobom cierpiącym na katar sienny oraz inne alergie. ... więcej »

» Dostawcze Volkswageny z tarczą korzyści 2020-06-04
  Volkswagen Samochody Dostawcze logo Sytuacja gospodarcza i społeczna wywołana pandemią koronawirusa spowodowała ogromne zmiany na rynku. Wielu przedsiębiorców przechodzi w tej chwili trudny okres, stąd spodziewać się można, że rozważniej podchodzić będzie do decyzji zakupowych, a z racji niepewn... więcej »

» Mazda zaprasza na prezentację swojego pierwszego elektrycznego samochodu 2020-06-03
  MX-30 Środki zapobiegawcze wprowadzone po wybuchu epidemii COVID-19 spowodowały, że producenci samochodów musieli na nowo przemyśleć swoje strategie komunikacji z klientami. To zaowocowało stworzeniem przez Mazdę interaktywnej formy kontaktu, która przybliża nowy, w... więcej »

» Volkswagen przedstawia informacje na temat nowego Arteona: zapowiedź premiery modelu 2020-06-03
  Arteon Shooting Brake Volkswagen Arteon, model klasy Gran Turismo, zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie. Po debiucie odświeżonego modelu, dostępna będzie również druga odmiana nadwoziowa – Shooting Brake. Arteon jest jednocześnie dynamiczny i elegancki oraz zachwyca funkc... więcej »

» SEAT otwiera swój pierwszy Wirtualny Salon w Polsce 2020-06-03
  Seat Wirtualny Salon Hiszpańska marka udostępnia w Polsce interaktywną platformę łączącą funkcję showroomu z miejscem e-spotkań. Osoby zainteresowane aktualnymi modelami SEAT-a mogą wziąć udział w prezentacjach aut oraz na żywo zadać pytania. Wirtualny Salon odpowiada na nowe, cor... więcej »

» CASA SEAT: otwarcie online 2020-06-02
  CASA SEAT 2020 premiera W czwartek 4 czerwca w samo południe w Barcelonie otwarte zostanie innowacyjne centrum kultury CASA SEAT. Wirtualna prezentacja nowej instytucji zostanie udostępniona na oficjalnym kanale SEAT-a w serwisie Youtube. Pierwsi goście będą mogli odwiedzić siedzibę,... więcej »

» Zmiany personalne w Suzuki Motor Poland 2020-06-02
  Dorota Drelich Suzuki Z początkiem czerwca Dorota Drelich objęła stanowisko Dyrektora Działu HR i Administracji, natomiast Martyna Kalinowska awansowała na stanowisko Koordynatora ds. Komunikacji w Dziale Marketingu.... więcej »

» Nowe salony w sieci Nissana w Polsce 2020-06-02
  Nissan Lublin 2020 Nissan wzmacnia swoją obecność w Polsce i dociera do nowych klientów. Teraz zainteresowani kupnem nowego Nissana mogą bezpośrednio zapoznać się z wybranym modelem w salonach w Lublinie, w Radomiu oraz Nowym Sączu. Dzięki nowym punktom dealerskim, marka poszerz... więcej »

» Ważne decyzje w sprawie globalnej współpracy Forda i Volkswagena 2020-06-02
  Ford Volkswagen Zapadły ważne decyzje dotyczące globalnej współpracy Forda i Volkswagena: Rada Nadzorcza koncernu Volkswagen AG dała zielone światło dla kolejnych projektów w ramach nawiązanej w ubiegłym roku współpracy z Ford Motor Company. Wkrótce obydwie strony podpiszą od... więcej »

» Ford Puma ST-Line V [ZDJĘCIA] 2020-06-02
  Ford Puma ST-Line Vignale Ford rozszerzył gamę wersji kompaktowego crossovera Puma o dodatkowe opcje układu napędowego i wyposażenia, dzięki czemu do salonów trafia wyjątkowo zróżnicowana oferta.... więcej »

» Zmiana w zespole komunikacji marki Volkswagen Samochody Dostawcze 2020-05-31
  Mikolaj Matuszewski Z dniem 1 czerwca br. w zespole komunikacji marki Volkswagen Samochody Dostawcze następuje zmiana. W ramach zastępstwa, obowiązki kierownika komunikacji marketingowej i PR sprawować będzie Mikołaj Matuszewski. Czasowa nieobecność Magdy Piekarczyk związana jest... więcej »

» Nowy prezes Audi uruchamia projekt Artemis 2020-05-31
  Audi projekt Artemis Dwa miesiące po objęciu funkcji prezesa zarządu AUDI AG, Markus Duesmann tworzy zespół ds. przyspieszonego rozwoju kolejnych modeli samochodów. Szefem zaawansowanego technologicznie projektu „Artemis” będzie Alex Hitzinger, odnoszący sukcesy główny... więcej »

» Alians Renault-Nissan-Mitsubishi przedstawia nowy model współpracy 2020-05-31
  Alians 2022 przyniesie 10 miliardów euro rocznie Członkowie jednego z wiodących światowych sojuszy motoryzacyjnych, który tworzą Grupa Renault, Nissan Motor Co., Ltd. i Mitsubishi Motors Corporation, ogłosili uruchomienie kilku programów w ramach nowego modelu współpracy, którego celem jest zwiększenie konku... więcej »

» Volvo wprowadza system wyłapujący cząsteczki PM 2,5 w kabinie… i oferuje go bez opłat w Dniu Dziecka 2020-05-28
  volvo PM 2,5 Inżynierowie Volvo opracowali nowy system wyłapujący najmniejsze, szkodliwe dla zdrowia cząsteczki – PM 2,5. Ich niewielka średnica była za mała, aby mogły je skutecznie wyłapać filtry kabinowe produkowanych dotąd aut. Rozwiązanie będzie dostępne jako wy... więcej »

» Łukasz Zadworny, dyrektor marki Volkswagen w Polsce mówi o obecnej sytuacji i planach [VIDEO] 2020-05-28
  Lukasz Zadworny Podczas wideokonferencji prasowej Łukasz Zadworny, dyrektor marki Volkswagen w Polsce omówił m.in. działania podjęte w sieci dealerskiej w świetle pandemii, nową ofertę finansową Volkswagena oraz najbliższe plany związane z wprowadzeniami do portfolio marki mo... więcej »

» Mitsubishi Motors wśród sygnatariuszy otwartej deklaracji COVID-19 2020-05-28
  COVID-19 DECLARATION Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) dołączyła do sygnatariuszy deklaracji OPEN COVID-19 DECLARATION, której celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.... więcej »

» Po co w samochodzie aż 16 anten? 2020-05-27
  16 anten SEAT Współczesne samochody coraz częściej wyposażane są w systemy łączności bezprzewodowej. Podczas podróży chcemy odbierać nie tylko stacje radiowe, ale i dane GPS czy Internet za pomocą WiFi lub sieci 4G. Z tego powodu w nowoczesnych modelach, takich jak SEAT Leo... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154
Wyświetlane: 0 - 20 z 23067 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |