FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1638 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1117 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Volkswagen - nowa spółka, nowy partner, nowe produkty
Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-03-30
Wyświetlono: 257 razy
Volkswagen  - nowa spółka, nowy partner, nowe produkty
Podczas dorocznej konferencji prasowej, prezes zarządu firmy Carsten Intra, potwierdził kontynuację strategii pod nazwą GRIP2025+. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Hanowerze i z zakładami produkcyjnymi również w Poznaniu i we Wrześni, osiągnęło w minionym roku ważne kamienie milowe w jej realizacji: nowy Caddy, po ubiegłorocznej premierze i rozpoczęciu sprzedaży, został bardzo pozytywnie przyjęty na światowych rynkach.
foto © Volkswagen

Współpraca z Fordem w zakresie trzech projektów pojazdów przebiega zgodnie z harmonogramem, co wzmacnia ofensywę marki skierowaną do klientów biznesowych. W segmencie pojazdów rodzinnych i rekreacyjnych klasy premium, o nowego Caddy California rozszerzona została gama samochodów kempingowych. Rozpatrując wszystkie modele rodziny California, w porównaniu z rokiem poprzednim liczba zamówień w 2020 roku wzrosła o około 60 procent. Carsten Intra zapowiedział również utworzenie w ramach strategii GRIP nowej spółki, w której zostaną połączone wszystkie działania dotyczące aspektów przyszłych usług mobilności i rozwoju autonomicznej jazdy. Autonomiczne pojazdy mają być testowane już w tym roku.
 
Trwająca już od ponad roku globalna pandemia koronawirusa, miała daleko idący wpływ na działalność marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Z jednej strony, zwłaszcza w pierwszym półroczu 2020, mieliśmy do czynienia z lockdownami na głównych rynkach, problemami z dostawami i powściągliwością w dokonywaniu zakupów wśród klientów. Z drugiej jednak, co podkreślił Carsten Intra, pojazdy dostawcze mają w takich czasach jeszcze większe znaczenie: „Nasze samochody dowożą ważne towary, służą jako mobilne warsztaty, przywożą lekarzy i policjantów wszędzie tam, gdzie są potrzebni. Zwłaszcza miniony rok pokazał, że dzięki samochodom i dostarczanym usługom, marka Volkswagen Samochody Dostawcze jest ważną częścią systemu społecznego. Służymy społeczeństwu” - podkreślił prezes zarządu VWSD na dorocznej konferencji prasowej.
 

Nowa spółka zajmie się autonomiczną jazdą i usługami w zakresie mobilności

 
Volkswagen Samochody Dostawcze przejmuje rolę lidera w rozwoju autonomicznej jazdy w Grupie Volkswagen. Projekty na tym polu realizowane będą we współpracy z Argo AI. „Nasze pojazdy dostawcze są logicznie pierwszym miejscem, w którym zastosować można systemy autonomiczne. Przewidujemy, że do 2025 roku systemy autonomiczne opracowane w ramach marki Volkswagen Samochody Dostawcze znajdą zastosowanie w użytku komercyjnym” - podkreśla Carsten Intra. Marka dynamicznie opracowuje również nowe usługi w zakresie mobilności - MaaS: Mobility as a Service i TaaS: Transport as a Service. Jednym z przykładów oferty MaaS jest dostawca usługi typu ride-pooling firma MOIA, działająca w Hamburgu i w Hanowerze. Jako przykład przyszłej oferty TaaS, Carsten Intra przedstawił start-up Cito, który zacznie funkcjonować latem tego roku. Cito to cyfrowa platforma B2B dla usług kurierskich. Kapitał na start pochodzi m.in. z tzw. Funduszu Innowacji II, który jest zarządzany przez radę zakładową koncernu Volkswagen. „To jest prawdziwy start-up: szybki, zwinny, prawdziwa przedsiębiorczość” – podsumowuje Carsten Intra.
 
Ze względu na duże znaczenie usług związanych z mobilnością oraz potencjału jazdy autonomicznej, Volkswagen Samochody Dostawcze łączy te działania w ramach nowej spółki. W skład ‘MaaS/TaaS/AD’ wchodzą, oprócz projektów MOIA i Cito, przede wszystkim inwestycje w Argo AI oraz wszelkie działania związane z rozwojem jazdy autonomicznej. Podobnie jak w przypadku poprzedniego pionu "Car Business", spółka będzie w przyszłości raportować za pomocą własnych finansowych KPI. „Nowy podmiot - który jednocześnie stanowi trzeci filar naszej strategii - będzie w średnim okresie odpowiadać za znaczną część naszych obrotów i zysków” - kontynuuje Carsten Intra.
 
Cele związane ze zrównoważonym rozwojem zostały silnie zakorzenione w strategii firmy. W tym zakresie Volkswagen Samochody Dostawcze koncentruje się z jednej strony na elektryfikacji floty, w tym na nowym Multivanie jako hybrydzie typu plug-in w tym roku i na w pełni elektrycznym ID. BUZZ w roku przyszłym. Z drugiej strony, zespół ciężko pracuje nad zmniejszeniem wpływu na środowisko w procesie produkcji. Obejmuje to mniejsze zużycie energii, wody lub rozpuszczalników, jak również redukcję odpadów i emisji CO2. Do 2025 roku Volkswagen Samochody Dostawcze zredukuje je łącznie o 50 procent w porównaniu z rokiem 2010. W Hanowerze udało się już osiągnąć redukcję na poziomie 39 procent.
 

Wyniki finansowe za rok 2020

 
Jak wyjaśnił dyrektor finansowy VWSD Holger Kintscher, koszty finansowe wymagane dla przekształcenia spółki można już oszacować na podstawie kosztów rozwoju i inwestycji w 2020 roku. Koszty rozwoju, przede wszystkim w zakresie ID.BUZZ i autonomicznej jazdy, wzrosły w 2020 roku o około 100 milionów euro, do łącznie około 1 miliarda euro. Inwestycje wzrosły w tym samym okresie o 31 procent, do łącznej kwoty 966 mln euro. „Inwestycje zabezpieczają naszą przyszłość i powrót na ścieżkę wzrostu począwszy od roku 2022” - powiedział Kintscher. 
 
Holger Kintscher zwrócił też uwagę na sukces wewnętrznego programu poprawy zysków "GRIP Performance". Program ten jest silnie zakorzeniony w strategii korporacyjnej i łączy dyscyplinę wysokich kosztów z optymalizacją przychodów. Tylko w 2020 roku możliwe było osiągnięcie poprawy zysków o około 600 milionów euro. Program ten jest rygorystycznie realizowany. „Wielką zaletą programu jest jego trwałe ukierunkowanie. W ten sposób przedsiębiorstwo również w przyszłości będzie czerpać korzyści z podjętych działań” - powiedział dyrektor finansowy VWSD.
 

Odświeżone i poszerzone portfolio produktowe

 
W roku 2020 Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentował całkowicie nowego Caddy piątej generacji, który pod koniec roku trafił do salonów dealerskich. Osadzony na platformie MQB Caddy, oferuje teraz zupełnie nowe w swoim segmencie standardy komfortu jazdy, systemów wspomagania kierowcy i infotainmentu. Jego kempingowa wersja - Caddy California, poszerza ofertę tego typu pojazdów, uzupełniając rodzinę modeli California: bazującą na Crafterze Grand Californię oraz popularny model California z serii T. Volkswagen Samochody Dostawcze będzie również na bazie Caddy produkował nowego City Vana dla Forda. Rozpoczęcie jego produkcji w poznańskiej fabryce planowane jest na rok 2022. Za kilka tygodni marka zaprezentuje również nowego Multivana, dostępnego już od momentu premiery także w wariancie hybrydowym typu plug-in. Model ten poszerza ofertę w segmencie vanów, a obecny T6.1 pozostaje w gamie jako solidny pojazd użytkowy oraz jako wersja z napędem na wszystkie koła. Raz jeszcze mówi Carsten Intra: „To jest zmiana paradygmatu w naszym świecie modeli "Bulli". Udoskonaliliśmy popularną koncepcję bazową, jednocześnie w żaden sposób jej nie ograniczając: nowe auto będzie miało komfort i wymiary samochodu osobowego oraz przestrzeń i elastyczność pojazdu dostawczego.” W przyszłym roku pojawi się w pełni elektryczny ID. BUZZ w wersji osobowej i cargo - ikona przyszłości w wydaniu firmy z Hanoweru. Podczas konferencji prezes Intra potwierdził wprowadzenie tego modelu także na rynek USA.
 
W nadchodzącym roku, jako efekt zawiązania strategicznej współpracy z Fordem, pojawi się również nowy Amarok. Pokazując nowy szkic projektowy tego samochodu, prezes Carsten Intra podkreślił jasny cel marki Volkswagen Samochody Dostawcze: „To nie będzie tylko fantastyczny pick-up. To będzie także prawdziwy Volkswagen - z wyraźnym DNA marki zarówno w technologii, jak i w designie.”
 

Prognoza

 
Na bieżący rok zarząd Volkswagen Samochody Dostawcze przewiduje dostarczenie do klientów ponad 400 000 pojazdów, a więc znacznie powyżej poziomu z roku 2020. Ze względu na inwestycje w transformację, przebudowę zakładów i wprowadzenie modeli w pełni elektrycznych, oczekuje się, że wynik operacyjny działu ‘Car Business’ będzie ujemny również w 2021 roku. Carsten Intra wyjaśnił jednak: "Nasza strategia GRIP jest planem wzrostu. W perspektywie średnioterminowej znacznie zwiększymy liczbę sprzedanych egzemplarzy, obroty i wyniki końcowe oraz ponownie osiągniemy rentowność. W drodze do tego celu akceptujemy dwa lata z ujemnym wynikiem w 'Car Business'. Naszym celem jest odegranie kluczowej roli w kształtowaniu mobilności następnej dekady."


Źródło: Volkswagen, Mototarget

 Pisaliśmy również
» Pierwsze egzemplarze Volkswagena ID.4 trafiają do klientów w Polsce
» Elektryczne, wydajne i naładowane emocjami: Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron
 Inne artykuły
» Co gwarantuje dynamiczne osiągi modelu Ariya 2021-04-16
  Nissana Ariya 2021 Nissan przedstawia kulisy programu szczegółowych testów, który zostały przeprowadzone, aby zoptymalizować doświadczenia z jazdy na drogach całego świata. Ich efektem są niezrównane osiągi i poziom komfortu modelu Ariya oraz poczucie pełnej kontroli nad samocho... więcej »

» Nowe odsłony SEAT-a Ibizy i Arony 2021-04-16
  SEAT Ibiza i Arona 2021 Dwa modele SEAT-a – Ibiza i Arona – otrzymały pakiet gruntownych aktualizacji. Projektanci nie tylko dostosowali oba samochody do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, ale również odświeżyli ich stylistykę.... więcej »

» Pierwsze egzemplarze Volkswagena ID.4 trafiają do klientów w Polsce 2021-04-16
  ID.4 w ruchu 2020 listopad W salonach marki w Polsce pojawiają się już egzemplarze modelu ID.4. Pierwsze samochody trafiają też do klientów, którzy zdecydowali się na zakup aut w ich premierowej odmianie.... więcej »

» Ford Mustang drugi raz z rzędu najlepiej sprzedającym się autem sportowym na świecie 2021-04-16
  Mustang MACH-E 2020 Kultowy Ford Mustang po raz kolejny został najlepiej sprzedającym się autem sportowym oraz sportowym coupe na świecie, pokazują wyniki sprzedaży za 2020 rok.... więcej »

» Trzy rodzaje hybryd w ofercie Kugi. Co powinieneś o nich wiedzieć? 2021-04-16
  Kuga Euro NCAP 2020 Rozwój elektromobilności nabrał niesamowitego tempa. Na rynku pojawiają się kolejne modele aut z napędami hybrydowymi i elektrycznymi, a klienci podczas wyboru samochodu stają przed nie lada wyzwaniem. Najnowsza generacja Forda Kugi daje ogrom możliwości i jes... więcej »

» Elektryczne, wydajne i naładowane emocjami: Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron 2021-04-14
  Audi Q4 Sportback e-tron concept Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron, to najnowsze pojazdy spod znaku czterech pierścieni. Wszechstronne i uniwersalne modele, pełne rozwiązań niezbędnych w codziennym użytkowaniu... więcej »

» CUPRA Formentor nagrodzona Red Dot Award: Product Design 2021 2021-04-14
  Cupra Formentor 2020 Wyróżnienie CUPRY Formentora w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designerskich wyznacza ważny moment w historii młodej marki.... więcej »

» Nowy Volkswagen Multivan - od standardowego Transportera do przemyślanego samochodu wielozadaniowego 2021-04-14
  Volkswagen Multivan PanAmericana Niepowtarzalny genotyp marki Volkswagen Samochody Dostawcze sprawił, że Multivan stał się jednym z najbardziej udanych i najbardziej znanych pojazdów typu MPV w historii.... więcej »

» Ford z dynamicznym wzrostem sprzedaży samochodów osobowych, Focus nadal liderem marki 2021-04-14
  Ford wersje osobowe Marzec oraz cały pierwszy kwartał 2021 roku były bardzo udane dla Forda w Polsce. Marka zwiększyła sprzedaż samochodów osobowych, a w segmencie samochodów sportowych i cabrio niepodzielnie rządzi Ford Mustang.... więcej »

» Kia Sorento triumfuje w konkursach - Red Dot oraz iF 2021-04-14
  Kia Sorento PHEV 2020 Nowa i już wielokrotnie nagradzana Kia Sorento zdobyła dwa kolejne tytuły światowej rangi. Flagowy SUV marki Kia okazał się najlepszy zarówno w konkursie Red Dot, jak i iF Design Award.... więcej »

» Ceny i wersje wyposażenia Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 2021-04-14
  Eclipse Cross PHEV 2020 Już niebawem na polskim rynku zadebiutuje nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Polska premiera pojazdu spod znaku Trzech Diamentów jest planowana na 27 kwietnia, ale już dziś ruszyła przedsprzedaż.... więcej »

» Porsche Museum zorganizuje pierwszą cyfrową Noc Dźwięku 2021-04-13
  Porsche Cayenne S Diesel Powrót po dwuletniej przerwie – jeszcze głośniejszy i w większym składzie: w sobotę 18 września 2021 r. o godzinie 19 w Porsche Museum uruchomione zostaną silniki licznych wyścigowych i seryjnych samochodów z firmowej kolekcji. ... więcej »

» Hyundai nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą Uber w Europie 2021-04-13
  Hyundai Ioniq Electric Celem współpracy jest zwiększenie wykorzystania pojazdów elektrycznych oraz rozbudowa infrastruktury ładowania w głównych europejskich miastach.... więcej »

» Ford Transit: warianty osobowe dla wymagających użytkowników 2021-04-13
  ford transit Samochody dostawcze mają zazwyczaj jedno, podstawowe zadanie – przewieźć możliwie jak najwięcej towaru w sposób szybki i ekonomiczny. W przypadku wersji osobowych tych aut, celem nadrzędnym staje się zapewnienie najwyższego komfortu i bezpieczeństwa dla ... więcej »

» Jak modele id komunikują się z kierowcami 2021-04-12
  Volkswagen ID swietlny pas ID.3 i ID.4 to pierwsze modele Volkswagena seryjnie wyposażone w nowy system ID. Light. Pas świetlny ID. Light składa się z 54 wielokolorowych diod LED i jest umieszczony u dołu przedniej szyby. ... więcej »

» Nissan ujawnia cennik nowego modelu Qashqai 2021-04-12
  Nissan Qashqai 2021 Po przedstawieniu w marcu nowego crossovera Qashqai Premiere Edition, Nissan wprowadza do oferty pełną gamę wersji w zależności od potrzeb kierowcy... więcej »

» Wersje Rangera Stormtrak i Wolftrak dołączają do gamy bestselera wśród pick-upów 2021-04-12
  Ford Ranger Stormtrak 2021 Ford zaprezentował dziś nowe limitowane wersje Rangera: Rangera Stormtrak i Rangera Wolftrak - dwa ekscytujące samochody bazujące na stylu i możliwościach wielokrotnie nagradzanego pick upa Forda.... więcej »

» Cupra Born testowana w arktycznym klimacie 2021-04-12
  Cupra Born prototyp 2021 CUPRA Born, pierwszy w pełni elektryczny model marki, ukończyła wewnętrzne testy w okolicach koła podbiegunowego.... więcej »

» Zła passa Audi w wyścigach Formuły E w Rzymie 2021-04-12
  Audi Formuła E w Rzymie Trzeci i czwarty wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuła E, które odbyły się w ostatni weekend w Rzymie, zakończyły się dla Audi Sport ABT Schaeffler ogromnym rozczarowaniem.... więcej »

» Nowy Nissan Ariya zaprezentowany w Polsce 2021-04-09
  Nissan Ariya 2021 Pierwszym egzemplarzem Nissana Ariya, który został oficjalnie zaprezentowany nad Wisłą była wersja z napędem na obie osie, czyli e-4ORCE w kolorze Akatsuki Copper.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187
Wyświetlane: 0 - 20 z 23727 rekordów
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |