FB FB Twitter Twitter NK
Szukaj:
            1782 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1204 przedstawicieli mediów.                                                                                    

szukaj w Mototarget.pl
Promowana firma
Wydarzenia

Do grupy Moto Target należą witryny:

MotoTarget

• MotoTabu

• MotoTłumaczenia

• Satyrek


Statystyki odwiedzin serwisu
Volkswagen wprowadza modułową platformę podłogową MQB
  Dodano: 2012-05-16
Wyświetlono: 2545 razy
Volkswagen wprowadza modułową platformę podłogową MQB
MQB to nowa modułowa platforma podłogowa dla samochodów z silnikiem umieszczonym poprzecznie.
foto © Volkswagen

Światowy przemysł motoryzacyjny stoi przed ogromnym wyzwaniem. Po pierwsze, trzeba oszczędniej i efektywniej niż kiedykolwiek korzystać z nieodnawialnych źródeł energii. Po drugie, alternatywna energia odnawialna musi być coraz intensywniej wykorzystywana w motoryzacji, równolegle do benzyny, gazu ziemnego i oleju napędowego. Po trzecie, nadrzędnym celem jest dalsza redukcja emisji substancji szkodliwych, generowanych przez pojazdy. Po czwarte, kraje rozwijające się muszą mieć taki sam dostęp do samochodów z ekologicznymi napędami, jak kraje uprzemysłowione.

Z tych uwarunkowań wynikają trzy konkretne zadania dla konstruktorów pojazdów:
1. konsekwentna poprawa efektywności napędów;
2. wykorzystanie alternatywnych, a przede wszystkim odnawialnych źródeł energii;
3. opracowanie koncepcji napędów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

Tym trzem wyzwaniom teraźniejszości i przyszłości Volkswagen AG stawia czoła strategią napędów i paliw, która dąży do optymalizacji konwencjonalnych układów napędowych, zastosowania energii ze źródeł alternatywnych, wprowadzenia napędów elektrycznych i maksymalnego ograniczenia emisji CO2 przez samochody.

MQB zmienia wszystko.

Nowa modułowa platforma dla modeli od Polo do Passata. W celu realizacji strategii napędów i paliw Volkswagen AG opracował różne systemy modułowe. Najnowszym z nich jest modułowa platforma podłogowa dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie – MQB. Platforma ta, stosowana dla wielu marek koncernu, ma długoterminowo zapewnić i wzmocnić konkurencyjność w najpopularniejszych segmentach, w przypadku marki Volkswagen od Polo przez Golfa do Passata.

MQB uwzględnia wszystkie warianty napędu. Przy projektowaniu modułowej platformy podłogowej dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie wzięto pod uwagę coraz większą różnorodność wersji napędów. MQB pozwala na wbudowanie, bez ograniczeń i kompromisów, nie tylko dwóch aktualnie zupełnie nowych rodzin silników o modułowej konstrukcji (benzynowe: EA211, wysokoprężne: EA288), lecz także alternatywnych napędów, takich jak CNG (gaz ziemny), napędów hybrydowych czy komponentów napędowych dla samochodów elektrycznych.

Platforma MQB doskonałym uzupełnieniem. Nowa MQB uzupełnia opracowaną przez Audi modułową platformę podłogową dla samochodów z silnikiem montowanym podłużnie (MLB), modułową platformę standardową (MSB), przy której konstrukcji rolę centrum kompetencji odegrało Porsche oraz New Small Family z Volkswagenem up!, SEATem Mii i Skodą Citigo, będącymi obecnie najbardziej kompaktowymi seriami modeli koncernu.

Ukierunkowanie na teraźniejszość i przyszłość. Nie ulega wątpliwości, że systemy modułowe mają dla koncernu Volkswagen AG decydujące znaczenie przy konstrukcji i produkcji nowych samochodów. Biorąc pod uwagę ponad 220 modeli produkowanych przez koncern i ponad 90 zakładów produkcyjnych na całym świecie z 448 tysiącami pracowników, szeroko zakrojona standaryzacja komponentów i procesów produkcyjnych odgrywa kluczową rolę. Duża ilość tych samych części stosowanych w kilku różnych modelach pozwala na znaczące obniżenie kosztów produkcji, a tym samym na osiągnięcie cen dostosowanych do możliwości rynku oraz znaczne rozszerzenie oferty produktów. Dzięki systemom modułowym technologie zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju staną się dostępne także dla nabywców nowych samochodów w krajach rozwijających się. Ponadto dzięki dużej elastyczności inteligentnych systemów modułowych łatwiejsza stała się realizacja regionalnych potrzeb. Wszystkie te aspekty pomagają zagwarantować sukces koncernu pod względem ekonomicznym i ekologicznym oraz sprostać wyzwaniom stawianym przez teraźniejszość i przyszłość.

 

Więcej na ten temat w zakładce MEDIA (dla zalogowanych)Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Napęd 4Motion - idealny na zimę
» Rekordowy wynik marki Volkswagen Samochody Użytkowe w 2016 roku w Polsce

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Modułowa platforma podłogowa MQB:
w lewo
Modułowa platforma podłogowa MQB
© Volkswagen
Modułowa platforma podłogowa MQB
© Volkswagen
Modułowa platforma podłogowa MQB
© Volkswagen
Modułowa platforma podłogowa MQB
© Volkswagen
w prawo
 Inne artykuły
» Światowa premiera nowego SUV-a Mitsubishi w Genewie 2017-01-24
  Mitsubishi SUV - Genewa 2017 Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie w 2017 roku ma być punktem zwrotnym w historii Mitsubishi Motors Corporation (MMC), bowiem to właśnie tam japoński producent po raz pierwszy zaprezentuje światu nowego kompaktowego SUV-a – pierwszy model z nowej... więcej »

» Dwa miliony samochodów z fabryki w Kvasinach 2017-01-23
  Skoda Kodiaq - produkcja Fabryka ŠKODY w Kvasinach wyprodukowała już dwa miliony samochodów. Epokowym egzemplarzem, który zjechał z linii historycznego obiektu produkcyjnego, była ŠKODA KODIAQ w kolorze Biel Moon. By rozpocząć produkcję nowego dużego SUV-a w gamie, ŠKODA przyjęła pod ... więcej »

» Nowości w ofercie modeli samochodów BMW na wiosnę 2017 2017-01-23
  BMW - wiosna 2017 Na wiosnę 2017, nowa generacja BMW serii 5 będąca najbardziej sportową i innowacyjną limuzyną w klasie biznesowej, zacznie wyznaczać nowe standardy w zakresie wydajności. Nowy model BMW 520d EfficientDynamics Edition zadziwia zużyciem paliwa w cyklu mieszanym ... więcej »

» Napęd 4Motion - idealny na zimę 2017-01-23
  Volkswagen Golf Alltrack W Volkswagenie napęd na cztery koła nie jest przywilejem jedynie aut terenowych. Napęd 4Motion znajduje się w ofercie większości modeli – od Golfa po Sharana w osobowych i od Caddy po Craftera w użytkowych. ... więcej »

» Ford GT - zestaw konfiguracyjny 2017-01-23
  Ford GT Order Kit Aby pomóc klientom dopasować swoje nowe Fordy GT do indywidualnych preferencji, Ford Performance stworzył dla nich wyjątkowy zestaw konfiguracyjny. ... więcej »

» Latvala drugi na Rajdzie Monte Carlo 2017-01-23
  Toyota - Rajd Monte Carlo 2017 TOYOTA GAZOO Racing ukończyła 85. Rallye Monte-Carlo, najstarszą i najbardziej prestiżową rundę FIA World Rally Championship. Jari-Matti Latvala i Miika Anttilla zajęli drugie miejsce, a Juho Hänninen i Kaj Lindström ukończyli rajd na 16. pozycji. Nowy Yaris W... więcej »

» Stulecie Mitsubishi Motors 2017-01-23
  Mitsubishi - Rajd Dakar Zaledwie trzy lata po wprowadzeniu na rynek i dwa lata po pierwszym starcie, legendarne Mitsubishi Pajero rozpoczęło rekordową serię 12 zwycięstw w najbardziej wymagającym rajdzie świata. ... więcej »

» Rekordowy rok dla BMW Group Polska 2017-01-20
  BMW serii 3 2015 BMW Group zamknęła rok 2016 na pozycji lidera w segmencie premium już po raz siódmy z rzędu. W ciągu ostatnich trzech lat firma podwoiła sprzedaż w naszym kraju (w porównaniu do 2013). Marka BMW z 12 497 zarejestrowanymi samochodami osiągnęła aż 30,9% wzrostu ... więcej »

» MINI najszybciej rosnącą marką w Polsce 2017-01-20
  MINI Cooper Rok 2016 był rekordowy dla MINI w Polsce. Wzrost o 38,6 proc. i 1573 rejestracje w ciągu 12 miesięcy minionego roku to najlepszy wynik w historii. MINI jest najszybciej rosnącą marką ze wszystkich producentów, którzy sprzedali minimum 1000 samochodów.... więcej »

» Ford Transit PHEV przyczyną poprawy jakości powietrza 2017-01-20
  Ford Transit PHEV Ford uruchamia warty wiele milionów funtów projekt, który ma poprawić jakość powietrza w Londynie. Projekt ten zbiega się w czasie z realizacją planu elektryfikacji, który zakłada wprowadzenie na rynek w ciągu najbliższych pięciu lat trzynastu nowych, globalny... więcej »

» Kolejny rok rekordów Lexusa w Europie 2017-01-20
  Lexus NX Rok 2016 był trzecim z rzędu rokiem wzrostu sprzedaży samochodów Lexusa w Europie – firma sprzedała rekordową liczbę 74 316 pojazdów. To o 16,5 procent więcej, niż rok wcześniej. Warto też zauważyć ogromne zainteresowanie autami z napędem hybrydowym tej ... więcej »

» CEPiK - czym jest? 2017-01-20
  Skoda Superb 2015 W celu zabezpieczenia interesów Państwa, kierowców i kupujących pojazdy została stworzona Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców. ... więcej »

» Osiem milionów Audi z napędem na cztery koła quattro 2017-01-19
  Audi Q5 2017 W odpowiedni dla pory roku sposób, marka z czterema pierścieniami w logo świętuje szczególne wydarzenie. Z taśmy produkcyjnej w nowej fabryce Audi w San José Chiapa, zjechało ośmiomilionowe Audi z napędem na cztery koła quattro. ... więcej »

» Nowe BMW serii 4 2017-01-19
  BMW serii 4 2017 Nowe BMW serii 4 wyróżnia się na tle innych serii dynamicznym zacięciem oraz wyjątkowymi walorami estetycznymi, intrygując odważną stylistyką od czasu swojej premiery. ... więcej »

» Nagroda Top Safety Pick+ IIHS dla Toyoty Highlander 2017 2017-01-19
  Toyota Highlander 2017 Toyota Highlander jest 10. modelem tego producenta, któremu IIHS przyznał tytuł Top Safety Pick+ w edycji 2017 roku. W ten sposób Toyota umocniła swoją przewagę nad pozostałymi producentami pod względem liczby modeli nagrodzonych tym najwyższym wyróżnieniem pr... więcej »

» W Davos powstaje nowa "Rada Wodorowa" 2017-01-19
  Honda Clarity Fuel Cell - Europa 13 liderów przemysłu z całego świata wspólnie promuje wykorzystanie wodoru, aby osiągnąć cele związane z klimatem.... więcej »

» Audi Sport wkracza w świat rallycrossu 2017-01-19
  Audi Sport - rallycross Począwszy od sezonu 2017, Audi AG udzieli fabrycznego wsparcia rallycrossowemu projektowi Mattiasa Ekströma – zespołowi EKS. Podpisanie umowy o bliskiej współpracy oznacza, że oprócz zaangażowania w wyścigi Formuły E i DTM, Audi Sport obecne będzie równi... więcej »

» Skoda świętuje 40. rocznicę zwycięstwa w Rajdzie Monte Carlo 2017-01-19
  Skoda - Monte Carlo 2017 Gdy zespół ŠKODA Motorsport stanie na starcie otwierającego nowy sezon Rajdu Monte Carlo, upamiętni historyczny sukces, który osiągnął tu równo czterdzieści lat temu. ... więcej »

» Maciej Stuhr i Anna Cieślak w nowych modelach Mitsubishi 2017-01-18
  Mitsubishi - Maciej Stuhr i Anna Cieślak Znakomici aktorzy – Anna Cieślak i Maciej Stuhr, którzy od roku pełnią role ambasadorów marki Mitsubishi Motors w Polsce, odebrali w salonie Mitcar kluczyki do nowych modeli Mitsubishi ASX 2017 i Outlander PHEV 2017. Aktorzy podsumowali także pierwszy, o... więcej »

» Crossland X: nowy crossover Opla 2017-01-18
  Opel Crossland X Nowy Crossland X jest już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla i podobnie jak Mokka X należy on do segmentu B.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954
Wyświetlane: 0 - 20 z 19079 rekordów
Najczęściej czytane
Crossland X: nowy crossover Opla
2017-01-18   155 razy
Premiery Volkswagena w Detroit
2017-01-10   150 razy
Nowe BMW serii 4
2017-01-19   146 razy
Stinger, czyli Kia na sportowo
2017-01-11   136 razy
Maciej Stuhr i Anna Cieślak w nowych modelach Mitsubishi
2017-01-18   125 razy
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |