FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1768 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1201 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Większy zasięg przy typowo sportowym charakterze BMW (i3 będzie miało teraz jeszcze większy zasięg)
Autor: ŁM  Dodano: 2018-09-28
Wyświetlono: 157 razy
Większy zasięg przy typowo sportowym charakterze BMW (i3 będzie miało teraz jeszcze większy zasięg)
Jeszcze większa pojemność, podwojona od momentu wprowadzenia BMW i3 na rynek – Zasięg dla lokalnie bezemisyjnej mobilności wzrasta do 260 km w warunkach codziennej eksploatacji bez kompromisów w zakresie typowej dla marki radości z jazdy – Ponadto: pakiet sportowy dla BMW i3, nowe kolory karoserii i wnętrza.
foto © BMW

W modelach marki BMW i z napędem czysto elektrycznym konsekwentny rozwój technologii BMW eDrive zapewnia jeszcze większą radość z jazdy. Od listopada 2018 r. pojemność ogniw zwiększona do 120 Ah i pojemność energetyczna brutto 42,2 kWh akumulatorów wysokonapięciowych nowej generacji pomogą BMW i3 (120 Ah) (zużycie energii w cyklu mieszanym 13,6 – 13,1 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km)* oraz BMW i3s (120 Ah) (zużycie energii w cyklu mieszanym 14,3 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km)* uzyskać jeszcze większy zasięg. W codziennej eksploatacji oba modele odnotowują wzrost o prawie 30% – do 260 km.

 

Tym samym BMW i umacnia swoją wiodącą pozycję innowatora i prekursora przyszłościowej mobilności elektrycznej, zachowując przy tym typową dla marki radość z jazdy i doskonałą funkcjonalność w codziennej eksploatacji. Od debiutu rynkowego BMW i3 pojemność jego akumulatora wysokonapięciowego zwiększyła się dwukrotnie, co odpowiednio wpłynęło na zwiększenie zasięgu. Jednocześnie z wprowadzeniem nowego akumulatora w BMW i3 i BMW i3s oferowane są nowe lakiery, nowa kolorystyka opcjonalnej linii stylistycznej wnętrza Loft oraz diodowe reflektory adaptacyjne z funkcją matrycową dla świateł drogowych. W przyszłości w BMW i3 dostępny będzie pakiet sportowy obejmujący czarne obramowanie nadkoli oraz obniżone sportowe zawieszenie ze specjalnymi amortyzatorami, sprężynami i stabilizatorami, zwiększonym rozstawem kół i 20-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich. Zoptymalizowana nawigacja w menu kafelkowym systemu obsługi iDrive jest teraz dostępna także w połączeniu z opcjonalnym systemem nawigacyjnym Business. Ponadto w przyszłości w BMW i3 i BMW i3s dostępne będą także opcje systemu telefonicznego z ładowaniem bezprzewodowym oraz hotspot wi-fi.

 

Konsekwentny postęp w budowie akumulatorów: większa pojemność energetyczna, wymiary bez zmian

 

Podobnie jak silniki elektryczne i elektronika mocy także akumulatory wysokonapięciowe dla samochodów BMW i są elementem technologii BMW eDrive opracowywanej autorsko przez BMW Group. Ich ogniwa litowo-jonowe są produkowane wyłącznie na podstawie specyfikacji zdefiniowanej przez BMW Group. Dlatego dzięki solidnej pracy badawczej i rozwojowej i w ramach ścisłej współpracy z producentem ogniw akumulatorowych udaje się zapewnić ich konsekwentną optymalizację pod względem mocy, zasięgu, bezpieczeństwa i żywotności. Aktualny rozwój technologii ogniw pozwala wytwarzanemu w zakładzie BMW w Dingolfing akumulatorowi wysokonapięciowemu, składającemu się z ośmiu modułów po dwanaście ogniw i umieszczonemu nisko w podłodze samochodu, osiągać pojemność 120 Ah i pojemność energetyczną brutto 42,2 kWh przy zachowaniu dotychczasowych rozmiarów. Oznacza to kolejny duży krok w kierunku zwiększenia zasięgu. Dla porównania: w chwili wprowadzenia na rynek BMW i3 w 2013 r. wartości te wynosiły 60 Ah i 22,6 kWh, a w przypadku akumulatora drugiej generacji z 2016 r. odpowiednio 94 Ah i 33 kWh.

 

Mimo zwiększonego zasięgu ilość miejsca potrzebna do zabudowy akumulatora wysokonapięciowego oraz masa pojazdu niemal wcale się nie zmieniły, podobnie jak osiągi i zużycie energii. BMW i3 napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 125 kW (170 KM) przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,3, natomiast wyposażone w silnik o mocy 135 kW (184 KM) BMW i3s w 6,9 s. Tym samym oba modele wyznaczają standardy dla sportowych osiągów w swoim segmencie pojazdów. Przy wartościach 5,1 i 4,3 s dla przyspieszenia z 80 do 120 km/h, dzięki typowemu dla silników elektrycznych spontanicznemu rozwojowi mocy, BMW i3 i BMW i3s plasują się nawet na poziomie samochodów sportowych ze znacznie mocniejszymi tradycyjnymi jednostkami z napędem spalinowym.

 

Zużycie energii w cyklu mieszanym BMW i3 (120 Ah) wynosi między 13,6 a 13,1 kWh na 100 km*, a BMW i3s (120 Ah) 14,3 kWh na 100 km*. Wysoka wydajność silnika elektrycznego oraz większa pojemność akumulatora pozwalają zwiększyć zasięg o prawie 30% w porównaniu z poprzednimi modelami. Zasięg BMW i3 (120 Ah) wynosi 380 do 395 km* (dotychczas 290 do 300 km) wg NEDC oraz 285 do 310 km** (dotychczas 235 – 255 km) wg WLTP. Dla BMW i3s (120 Ah) odnotowano zasięg 360 km* (dotychczas 280 km) wg NEDC oraz 270 do 285 km** (dotychczas 235 – 245 km) wg WLTP. W warunkach codziennej eksploatacji oba modele mogą się teraz pochwalić zasięgiem 260 km*** (dotychczas 200 km).

 

Wysokiej jakości elektronika ładowania BMW i3 i BMW i3s umożliwia szybkie i elastyczne odświeżenie rezerw energetycznych. Dostępny w standardzie przewód ładowania jest przystosowany do podłączenia do tradycyjnych domowych gniazd zasilających. W taki sposób akumulator o wydajności ładowania 2,4 kW w ciągu ok. 15 godzin może naładować się do 80% swojej pojemności. Podłączenie do stacji BMW i Wallbox umożliwia trójfazowe szybkie ładowanie z mocą 11 kW. Dzięki temu ładowanie akumulatora wysokonapięciowego do 80% jego pojemności skraca się do 3,2 godzin Ponadto elektronika ładowania i akumulator wysokonapięciowy BMW i3 i BMW i3s pozwalają także na korzystanie ze stacji szybkiego ładowania na prąd stały (DC). Moc ładowania osiąga tam 50 kW, dzięki czemu akumulator wysokonapięciowy jest naładowany w 80% już po 42 minutach.

 

Także najnowsza wersja BMW i3 z akumulatorem o pojemności zwiększonej do 42,2 kWh jest zgodna z obowiązującą od chwili debiutu koncepcją odpowiedzialnego obchodzenia się z zasobami, obejmującą obok lokalnie bezemisyjnego napędu także wybór materiałów, metod produkcyjnych oraz innowacyjne usługi mobilnościowe. BMW i3 (120 Ah) i BMW i3s (120 Ah) w całym cyklu życia pojazdu – od pozyskiwana surowców i produkcji przez użytkowanie po recykling – wykazują znacznie korzystniejszy bilans CO2 i znacznie mniejszy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego niż porównywalne samochody z napędem tradycyjnym.

 

Pakiet sportowy jako nowa opcja dla BMW i3

 

W przyszłości nowy pakiet sportowy będzie podkreślać typową dla marki radość z jazdy bez lokalnej emisji także w BMW i3. Centralnymi elementami nowego wyposażenia dodatkowego jest obniżone o 10 mm sportowe zawieszenie, dostępne w standardzie w BMW i3s, obejmujące specjalne amortyzatory, sprężyny i stabilizatory, większy rozstaw kół oraz 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w wersji Jet Black lub Bicolor z ogumieniem mieszanym. Zwiększoną dynamikę jazdy sygnalizują wizualnie czarne obramowania nadkoli, które również wchodzą w skład pakietu sportowego BMW i.

 

Nowe warianty kolorystyczne, diodowe reflektory adaptacyjne, zoptymalizowana obsługa i komunikacja

 

Od 2014 r. BMW i3 jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym klasy premium w segmencie aut kompaktowych na świecie. Na ulicach wielkich miast urasta do symbolu ukierunkowanej na przyszłość mobilności. Jego charakterystyczna sylwetka jest ściśle powiązana z architekturą pojazdu LifeDrive, która łączy aluminiowe podwozie z kabiną pasażerską z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP). Jednocześnie z wprowadzeniem nowej generacji akumulatorów design BMW i3 i BMW i3s został wzbogacony o świeże akcenty. Oferta lakierów karoserii dla obu modeli została uzupełniona o nowy wariant: metalizowany beż Jucaro z akcentami w kolorze mroźnym szarym. Ponadto nadal dostępne są: metalizowany szary mineralny, metalizowany granat cesarski, metalizowana czerwień Melbourne, biały kapar oraz niemetalizowana płynna czerń. Do nowego lakieru doskonale pasuje opcjonalna stylistyka wnętrza Loft z tapicerką z tkaniny i Sensateku „Electronic” w kolorze szarego kminku z brązowymi akcentami, jak również powierzchnie wewnętrzne w elektronicznym brązie.

 

Alternatywnie do standardowych reflektorów diodowych oferowane są diodowe reflektory adaptacyjne z automatyczną, selektywną funkcją świateł mijania dla świateł drogowych. Innowacyjna technologia matrycowa świateł drogowych zwiększa zasięg widzenia i zapobiega oślepianiu innych uczestników ruchu. Światła drogowe podzielone są na cztery poziome segmenty, które powyżej prędkości 70 km/h są włączane i wyłączane niezależnie od siebie. Segmenty świateł drogowych sterowane są odpowiednio do sytuacji na drodze. Gdy kamera przednia zarejestruje pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka lub poprzedzający, to część drogi, w której pojazd ten się znajduje, oświetlana jest tylko przez światła mijania. Dzieje się to na skutek wyłączenia segmentu matrycowych świateł drogowych oświetlającego ten fragment drogi. Pozostałe obszary drogi są nadal oświetlane światłami drogowymi. Funkcje diodowych reflektorów adaptacyjnych obejmują ponadto funkcje doświetlania zakrętów i asystenta świateł drogowych.

 

Zoptymalizowane menu systemu nawigacyjnego iDrive z przyciskami w formie kafelków i w trybie Live jest oferowane teraz także w połączeniu z opcjonalnym systemem nawigacyjnym Business. Dzięki temu potrzebne treści są udostępniane jeszcze szybciej i wygodniej. Ponadto program wyposażenia standardowego obejmuje teraz także opcję systemu telefonicznego z ładowaniem bezprzewodowym. Pozwala ona na bezprzewodowe zasilanie prądem współpracujących modeli telefonów komórkowych. Również nowy dla BMW i3 i BMW i3s hotspot wi-fi umożliwia szybką komunikację online dla maksymalnie dziesięciu urządzeń przewożonych w samochodzie.

 

Wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii ustalane są zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 715/2007 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech, a podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego.

 

*  Wartości zużycia i emisji oraz zasięgi zostały ustalone na podstawie nowego cyklu testowego WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie; wartości zależą od wybranego rozmiaru opon.

**  Zasięg wg cyklu testowego WLTP zależnie od wybranego rozmiaru opon i wyposażenia.

*** Wartości wg pomiarów zasięgu BMW w codziennej eksploatacji w profilu jazdy miejskiej, przy temperaturze zewnętrznej 20°, ogrzewaniu / klimatyzacji, przygotowaniu temperatury, w trybie jazdy COMFORT. Zasięg zależny od wielu różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, uwarunkowań trasy, temperatury zewnętrznej oraz zastanej temperatury.

Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.Źródło: BMW

 Pisaliśmy również
» BMW z miesięcznym rekordem sprzedaży pojazdów elektrycznych
» Zobacz nowe BMW X3 M i BMW X4 M
 Inne artykuły
» Volkswagen cyfryzuje sprzedaż – nowa era zakupu samochodów już od 2020 roku 2018-10-19
  Aplikacja Volkswagen Rally mobile Volkswagen rozwija sieć sprzedaży i dopasowuje ją do wizji przyszłości. Marka wraz ze swoimi dealerami zamierza całkowicie zmodyfikować model dystrybucji. Na terenie Europy projekt zostanie uruchomiony w kwietniu 2020 roku. ... więcej »

» Mazda RX-7: 40 lat ikony motoryzacji 2018-10-19
  Mazda RX-7 Był rok 1978, Karol Wojtyła został papieżem, na listach przebojów dominował zespół Bee Gees, a rozszerzane spodnie i utapirowane włosy były szczytem mody. To rok, w którym Mazda przedstawiła światu model RX-7 – samochód, który odegrał kluczową rolę w bud... więcej »

» PEUGEOT e-LEGEND Concept zdobywa nagrody na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Paryż 2018 2018-10-19
  PEUGEOT e-LEGEND PEUGEOT e-LEGEND Concept otrzymał 12 października Grand Prix Auto Plus, RTL i M6 w kategorii samochodów koncepcyjnych. Światowa premiera modelu odbyła się podczas tegorocznego salonu w Paryżu, a otrzymana nagroda potwierdza zainteresowanie publiczności najnows... więcej »

» Mitsubishi ASX 2019 jest już dostępne w polskich salonach 2018-10-19
  ASX Black Edition W polskich salonach Mitsubishi zadebiutowała najnowsza wersja najpopularniejszego modelu japońskiej marki – SUV-a Mitsubishi ASX 2019. Wydłużono listę wyposażenia a w cenniku pojawiło się kilka nowych, atrakcyjnych wersji tego pojazdu. ... więcej »

» Zespół PSRX Volkswagen Szwecja wygrywa Mistrzostwa Świata FIA w Rallycrossie 2018-10-18
  Solberg Volkswagen Zespół PSRX Volkswagen Szwecja po raz kolejny zdobywa tytuł dla najlepszej drużyny w Mistrzostwach Świata FIA w Rallycrossie (WRX). Zespół, którego barw bronią właściciel i kierowca w jednej osobie – Petter Solberg (N) oraz aktualny mistrz świata w rally... więcej »

» Dębica wprowadza Frigo SUV2 – nowe opony dla aut klasy SUV na każde zimowe warunki 2018-10-18
  Frigo SUV2 Odpowiadając na potrzeby szybko rosnącego rynku SUV, wiodąca polska firma oponiarska Dębica S.A. wprowadza Frigo SUV2 – przyjazną dla portfela oponę zimową, która sprawdzi się w każdych warunkach zimowych. Produkt będzie dostępny w sześciu rozmiarach. ... więcej »

» BMW z miesięcznym rekordem sprzedaży pojazdów elektrycznych 2018-10-18
  BMW i3 Concept Coupe We wrześniu Grupa BMW dostarczyła do klientów 14 559 sztuk samochodów zelektryfikowanych BMW i, BMW iPerformance oraz MINI Electric. Oznacza to wzrost o 35% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim i jednocześnie stanowi najlepszy miesięczny wyni... więcej »

» Znamy ceny SEAT-a Leona ST CUPRA 370 Carbon 2018-10-18
  Seat Leon ST Cupra Do rodziny Leona dołącza unikatowy, limitowany SEAT Leon ST CUPRA 370 Carbon. To auto wyjątkowe – silnik o mocy 370 KM i momencie obrotowym 460 Nm sprawia, że Leon CUPRA 370 Carbon osiąga prędkość 100 km/h w 4,5 sekundy. Ceny najmocniejszej CUPRY zaczyna... więcej »

» Huawei i Audi ogłaszają wspólne innowacje w dziedzinie automatycznej jazdy 2018-10-18
  Audi SQ7 TDI Na HUAWEI CONNECT 2018 firmy Huawei i Audi przedstawiły swoje plany współpracy w dziedzinie inteligentnych pojazdów podłączonych do Internetu (ICV – inteligent connected vehicles), prezentując nowe Audi Q7 jako demonstrację nowoczesnej technologii. ... więcej »

» Toyota Camry wraca do Polski! 2018-10-17
  Ruszyła produkcja Toyoty Camry w Stanach Zjednoczonych Powracająca do Polski po 14 latach Toyota Camry cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Potwierdzają to wyniki przedsprzedaży nowego modelu, która rozpoczęła się wraz z tournée hybrydowego sedana po salonach Toyoty w Polsce. W ciągu pierwszych dwóch t... więcej »

» Wyprawa NoTraceExpedition zakończona sukcesem 2018-10-17
  NoTraceExpedition Po raz kolejny Nissan LEAF dokonał pozornie niemożliwego. Za kierownicą najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie tym razem zasiadł podróżnik Marek Kamiński, który przejechał blisko 30 000 elektrycznych kilometrów z Polski do Japonii i z powrotem ... więcej »

» Mazda z nowym wiceprezesem Europejskiego Działu Badań i Rozwoju 2018-10-17
  Hajime Seikaku Hajime Seikaku został mianowany 1 października 2018 r. nowym wiceprezesem w Europejskim Centrum Badań i Rozwoju Mazdy. Doświadczony 53- latek przybywa do Oberursel w Niemczech bezpośrednio z Działu Rozwoju Samochodów Mazdy w Japonii.... więcej »

» NSX GT3 Evo na światowych torach w sezonie 2019 2018-10-17
  NSX GT3 EVO Mająca na swoim koncie szereg zwycięstw wersja NSX GT3 bazuje na produkcyjnym modelu NSX. Jej najnowsza ewolucja charakteryzuje się licznymi zmianami i modyfikacjami, a dzięki nim jeszcze lepszymi osiągami i niezawodnością.... więcej »

» Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi zainwestował 5 milionów dolarów 2018-10-17
  Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance Ventures, korporacyjny fundusz venture capital, należący do Renault-Nissan-Mitsubishi, największej na świecie grupy motoryzacyjnej, ogłosił, że zainwestował 5 milionów dolarów w Coord – amerykańska platformę danych o mobilności. ... więcej »

» Zmiana sposobu homologacji na WLTP wpłynęła na wielkość dostaw Volkswagen Group 2018-10-16
  Imponująca ekspozycja Volkswagena podczas Poznań Motor Show Zgodnie z przewidywaniem, w związku z przejściem na nową procedurę homologacji samochodów według normy WLTP, Grupa Volkswagen dostarczyła mniej pojazdów we wrześniu. Na świecie przekazano klientom w sumie 827.700 samochodów, co stanowi spadek o 18,1 procenta w... więcej »

» Najnowsze wyniki finansowe Forda 2018-10-16
  Nowy Ford Transit Custom Poniżej, przedstawiamy wyniki finansowe Ford of Europe we wrześniu 2018 roku.... więcej »

» Nowy, benzynowy silnik 1.3 Nissana w pigułce 2018-10-16
  Nissan 1.3 Do sprzedaży trafił właśnie Nissan Qashqai z najnowszym silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 litra. Otwiera on kolejny rozdział w historii sukcesu modelu Qashqai — najlepiej sprzedającego się crossovera w Europie — i stanowi kolejny element uatrak... więcej »

» Nowy system multimedialny NissanConnect w crossoverze Qashqai 2018-10-16
  NissanConnect Zupełnie nowy NissanConnect to zaawansowany system multimedialny, który wzmacnia relację między kierowcą a pojazdem. Korzyścią dla klienta jest płynna i intuicyjna integracja smartfona z samochodem, a także możliwość pobierania map i aktualizacji oprogramowani... więcej »

» Mitsubishi Eclipse Cross oficjalnym samochodem 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2018-10-16
  Eclipse Cross Warszawski Festiwal Filmowy W miniony piątek, 12 października rozpoczął się 34. Warszawski Festiwal Filmowy – jedno z najbardziej cenionych na świecie wydarzeń kulturalnych, które od 4 lat jest wspierane przez polski oddział Mitsubishi Motors. W tym roku zaszczytną funkcję Oficjal... więcej »

» Od szkicu po model z żywicy – jak powstał nowy SEAT Tarraco? 2018-10-15
  Tarraco Perfekcyjne proporcje, elegancki wygląd, sportowy charakter – tak prezentuje się nowy SEAT Tarraco. Zanim trafił na rynek, pracował nad nim zespół kilkudziesięciu specjalistów. Potrzeba było m.in. setek szkiców i ponad pięciu ton gliny, aby wypracować de... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072
Wyświetlane: 0 - 20 z 21426 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |