FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1635 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1114 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Nowoczesna lokalizacja GPS nie tylko dla firm
    Dodano: 2014-06-03

 
Z lokalizatorów GPS zamontowanych w samochodach korzystają dziś nie tylko użytkownicy firmowi, ale i szerokie grono użytkowników indywidualnych. System GPS umożliwiający błyskawiczne stwierdzenie, gdzie w danym momencie znajduje się konkretny pojazd, zyskuje coraz większą rolę w zarządzaniu przedsiębiorstwami.
Nowoczesna lokalizacja GPS nie tylko dla firm


 Z systemów monitoringu korzystają przede wszystkim firmy z branży logistycznej i transportowej, ale także przedsiębiorstwa z innych branż, gdyż nowoczesna lokalizacja GPS okazuje się przydatna w każdym rodzaju działalności. Można ją wykorzystać do lokalizacji położenia towarów wysłanych w trasę, a także skontrolowania samej trasy, jaką porusza się kierowca.

Dzięki temu możliwe staje się opracowanie najkrótszych i/lub najszybszych tras, a więc optymalizacja kosztów transportu. Z lokalizacji pojazdów GPS korzystają również korporacje i instytucje, w których pracownicy często są wysyłani w delegacje lub podróże służbowe. System jest bajecznie prosty do zastosowania. Wystarczy w samochodzie zainstalować odpowiednio zaprogramowane urządzenie. Aktualną pozycję samochodu śledzi się na ekranie komputera (możliwe jest również rozwiązanie przesyłające dane do dowolnego typu urządzeń mobilnych) bezpośrednio w firmowej siedzibie lub na monitorach zewnętrznej firmy, której zlecono zarządzanie tym zadaniem. Planując wprowadzenie systemu monitoringu GPS w swoim przedsiębiorstwie, warto porównać oferty różnych firm specjalizujących się w tym rodzaju usług lub zamieścić ogłoszenie w jednym z popularnych serwisów, na przykład Oferteo.pl. Z tej opcji mogą skorzystać nie tylko szefowie firm, ale również użytkownicy indywidualni.Co to jest GPS?


Chociaż skrótu GPS używają niemal wszyscy (nawigacja GPS, lokalizacja GPS) to mało kto zadaje sobie pytanie, czym tak naprawdę jest ten system. GPS to skrót od Global Positioning System i chociaż tak naprawdę należałoby używać akronimu GPS-NAVSTAR (od Global Positioning System - NAVigation Signal Timing And Ranging), to prawa rynku, dążące do tworzenia nazw krótkich i łatwych do zapamiętania spowodowały jednak, że stworzony przez amerykański Departament Obrony system nawigacji satelitarnej świat zna właśnie jako GPS. Obejmuje on swoim zasięgiem całą naszą planetę i złożony jest z trzech podsystemów. Segment kosmiczny to 32 satelitów poruszających się na średniej orbicie wokół Ziemi. Segment naziemny składa się ze stacji kontrolnych na powierzchni kuli ziemskiej. Ostatni element systemu to segment użytkownika, który składa się z milionów odbiorników sygnału. Podstawowy cel korzystania z GPS to ułatwienia poruszania się od punktu A do punktu B (wyznaczanie trasy, wybieranie tras najszybszych lub najkrótszych do przejechania) oraz dostarczenie danych o aktualnym położeniu. Informację o położeniu uzyskuje się na podstawie pomiarów czasu dotarcia sygnału z satelity do odbiornika. Znając moment wysłania sygnału i prędkość jego poruszania się, oblicza się odległość między satelitą a odbiornikiem. Pomiary są dokonywane w czasie rzeczywistym, więc informacje otrzymuje się natychmiast i - co więcej - z dużą dokładnością. Sygnał niesie informację o aktualnym położeniu satelitów, ich teoretycznej drodze oraz ewentualnych odchyleniach. Na tej podstawie odbiornik ustala swoją odległość od poszczególnych nadajników satelitarnych i jest w stanie podać swoją pozycję geograficzną (nie tylko szerokość i długość geograficzną, ale i wysokość).

Z systemu lokalizacji GPS może skorzystać każdy i to całkowicie bezpłatnie (zgodnie z polityką USA) - pod warunkiem posiadania odpowiedniego odbiornika GPS. Różnorodne modele odbiorników montowane w pojazdach produkuje mnóstwo firm, więc różnią się one możliwościami, oprogramowaniem i dokładnością.Monitoring GPS - ludzie i ładunki pod kontrolą


Wdrożenie systemu monitoringu pojazdów to ogromne ułatwienie w transporcie towarów. Może on służyć do bieżącego monitorowania położenia pojazdu z ładunkiem na trasie, a więc zwiększenia poziomu bezpieczeństwa przewożonych towarów w wyjątkowo szybki i ekonomiczny sposób. Z lokalizacji samochodów służbowych za pomocą nowoczesnych urządzeń GPS korzystają także szefowie, których pracownicy często jeżdżą w podróże służbowe. Dzięki systemowi można sprawdzić aktualne położenie samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i dowiedzieć się między innymi tego, czy podwładni używają ich zgodnie z przeznaczeniem i wyłącznie do wykonywania zadań służbowych.Źródło:

 Inne artykuły
» Trzy sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz na ubezpieczeniu OC 2021-10-27
  Już niebawem wygasa ubezpieczenie Twojego auta i zastanawiasz się, ile zapłacisz za kolejne OC? Zależy Ci na tym, aby polisa była jak najtańsza, bo nie chcesz przepłacać? Poznaj trzy sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz na ubezpieczeniu OC. ... więcej »

» Jak przygotować rezygnację z polisy OC? 2021-09-29
  Często, gdy kupujemy nowy samochód, możemy chcieć zmienić obecnie obowiązującą polisę OC. Powodem może być na przykład dostępność lepszej oferty na rynku. Warto poznać kilka rzeczy i kroków podstępowania, aby uniknąć ewentualnych kosztów i dopłat z tytułu rezy... więcej »

» Czym są opony niskoprofilowe? 2021-06-14
  pirelli 1Opony niskoprofilowe zyskują coraz większą popularność. Ze względu na walory wizualne są coraz częstszym wyborem posiadaczy aut sportowych oraz pojazdów o wysokich osiągach. Czym się charakteryzują? Jakie są wady i zalety opon niskoprofilowych? Zapraszamy do k... więcej »

» Zakup części samochodowych - online czy stacjonarnie 2021-06-03
  Liczba samochodów w Polsce rośnie w ekspresowym tempie. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że posiadanie auta to nie tylko opłaty za paliwo, czy ubezpieczenie. To także konieczność przeprowadzania przeglądów, czy eksploatacyjnych napraw. Często istnieje koniec... więcej »

» Jak wybrać dobrą pastę polerską? 2021-05-22
  Korzystając z odpowiedniej pasty polerskiej, można nie tylko ułatwić sobie pracę, ale też uzyskać dużo lepsze efekty. Dzięki dobrej paście można usunąć rysy oraz sprawić, że powierzchnie będą błyszczały tak samo, jak przed laty. Sprawdź, które produkty polersk... więcej »

» Zakup używanego kampera - na co zwrócić uwagę? 2021-05-07
  California Caravans Salon Poland 2020Podróż kamperem w dal to marzenie wielu z nas. Pojazd ten uosabia w sobie prawdziwą wolność podróżnika, umożliwiając dojazd w dowolne miejsce, zupełnie nieograniczone ofertami dostępnymi w biurach podróży. To również niezależność od miejsc noclegowych, hoteli ... więcej »

» Jak wynająć samochód w Warszawie? 2021-04-23
  Poszukujesz auta na okres krótko lub długoterminowy? Wynajem samochodów pozwala na wypożyczenie pojazdu na dowolny okres, a także umożliwia zakup prezentowego vouchera. Bon podarunkowy na prezent jest świetnym pomysłem dla każdego miłośnika motoryzacji i nie ... więcej »

» Kupujesz używany samochód? Zobacz, na co musisz uważać! 2021-04-23
  Samochody używane nadal są wybierane znacznie częściej niż te z salonu dealera marki. Wielu kupujących liczy, że dopisze im szczęście lub przesadnie optymistycznie oceniają swoją wiedzę i doświadczenie, wierząc, że są w stanie samodzielnie wykryć wszystkie de... więcej »

» Leasing czy kredyt? Jak sfinansować samochód? 2021-04-23
  Rozwój firmy często pociąga za sobą konieczność pozyskania dodatkowego dofinansowania na zakup środków trwałych, służących do wykonywania działalności gospodarczej. W zależności od profilu biznesu przydatne będą nowe maszyny, sprzęt IT czy elementy linii prod... więcej »

» Skup odszkodowań OC - dlaczego warto skorzystać? 2021-04-22
  Skup odszkodowań jest procesem, polegającym na sprzedaży prawa do odszkodowania (najczęściej znacznie zaniżonego), wypłacanego w ramach polisy OC sprawcy. Aby doszło do takiej transakcji uprzednio właściciel pojazdu, czyli sprzedający musi zawrzeć stosowną umo... więcej »

» Jak wybrać dobrą kamerę do samochodu? 2021-04-07
  wnętrze samochodu  Zamierzasz kupić kamerę samochodową i zastanawiasz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę? Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczeństwo, ochronę w spornej sytuacji, czy po prostu uchwycenie spektakularnego widoku, wideorejestrator zapewnia przyjemniejsz... więcej »

» Zakup opon na sezon letni 2021-03-03
  pirelli 2Nadchodzi wiosna! Koniec zimy to wiele korzyści, ale również zalecana wymiana opon w naszych pojazdach na takie, które lepiej będą przystosowane do warunków atmosferycznych typowych dla tej pory roku. ... więcej »

» Jak dobrać uchwyt rowerowy do samochodu? 2021-03-02
  BMW - rowery 2014Jedną z najczęściej wybieranych form aktywności są wycieczki rowerowe. Dają one możliwość zwiedzania najpiękniejszych oraz ciężko dostępnych zakątków każdego miejsca w dowolnym kraju. ... więcej »

» Wyróżnij się z tłumu i stwórz swoje BMW z BMW Individual 2021-02-16
  BMW Individual 760Li Sterling inspired by ROBBE&BERKINGCechą naszych czasów jest kultura masowa, przesyt dobrami i nieograniczony dostęp do towarów. Nic więc dziwnego, że rynek podbijają produkty spersonalizowane. Coraz częściej szukamy przedmiotów i usług, które oddają nasz styl życia, odzwierciedlają naszą osob... więcej »

» Nowe Audi A7 - wymarzone auto w zasięgu Twojej ręki 2021-02-11
  Audi A7 Sportback - polska premiera Audi A7 bez wątpienia jest obiektem westchnień wielu fanów motoryzacji, a nowe Audi A7 daje ku temu jeszcze więcej powodów. Samochód został poddany widocznemu już na pierwszy rzut oka odświeżeniu, które dotyczy także udoskonaleń technicznych. ... więcej »

» Ile trzeba zapłacić za OC Suzuki? 2021-02-11
  Suzuki SX4 S-CROSS 2016 Średnia cena ubezpieczenia OC Suzuki w grudniu 2020 roku wyniosła 619 zł. Jednak niektórzy kierowcy znajdowali polisy w dużo niższych cenach. Jak to możliwe? Które modele Suzuki można było ubezpieczyć najtaniej? Jak przedstawia się wysokość składki OC na samo... więcej »

» Nowy T-Cross - jeszcze dynamiczniejszy, jeszcze bardziej miejski 2021-01-19
  T-Cross 1.5 TSI 2020Wysokie krawężniki? Ciasne uliczki? Upchane parkingi? Wysoka dynamika jazdy od świateł do świateł? Nowy T-Cross został stworzony po to, by okiełznać miejski zgiełk i zapewnić Ci odpowiednie tempo oraz komfort poruszania się po wielkomiejskich drogach, dróżkach... więcej »

» Wygodniejsze zakupy części w Internecie 2021-01-10
  TurbinaKierowcy w Polsce doskonale wiedzą, że nie ma marki samochodowej, która gwarantowałaby wieczną bezawaryjność. Wymiana podzespołów i części dotyczy wszystkich samochodów, i tych starszych, i młodszych, którym przydarzyła się stłuczka, czy zbyt intensywna eksplo... więcej »

» Jaki jest aktualny taryfikator mandatów? Sprawdzamy, za co można dostać mandat 2020-12-18
  Chyba każdemu kierowcy zdarzyło się przekroczyć dopuszczalną prędkość. Tobie także? Zastanawiasz się, jak wysoki mandat mógłbyś otrzymać za tego rodzaju przewinienie drogowe? My to sprawdziliśmy. Dodatkowo także inne wykroczenia, których konsekwencją jest otr... więcej »

» Katalizator - czym jest i za co odpowiada? 2020-12-17
  Na samym początku warto zauważyć, iż określenie katalizator to pewne uproszczenie. Profesjonalnie nazywa się go reaktorem katalitycznym. Element ten znajduje się w dolnej części samochodu, pod zawieszenie, będąc elementem układu wydechowego. Dosyć łatwo da si... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 86 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |