FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1718 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1168 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Nowoczesna lokalizacja GPS nie tylko dla firm
    Dodano: 2014-06-03

 
Z lokalizatorów GPS zamontowanych w samochodach korzystają dziś nie tylko użytkownicy firmowi, ale i szerokie grono użytkowników indywidualnych. System GPS umożliwiający błyskawiczne stwierdzenie, gdzie w danym momencie znajduje się konkretny pojazd, zyskuje coraz większą rolę w zarządzaniu przedsiębiorstwami.
Nowoczesna lokalizacja GPS nie tylko dla firm


 Z systemów monitoringu korzystają przede wszystkim firmy z branży logistycznej i transportowej, ale także przedsiębiorstwa z innych branż, gdyż nowoczesna lokalizacja GPS okazuje się przydatna w każdym rodzaju działalności. Można ją wykorzystać do lokalizacji położenia towarów wysłanych w trasę, a także skontrolowania samej trasy, jaką porusza się kierowca.

Dzięki temu możliwe staje się opracowanie najkrótszych i/lub najszybszych tras, a więc optymalizacja kosztów transportu. Z lokalizacji pojazdów GPS korzystają również korporacje i instytucje, w których pracownicy często są wysyłani w delegacje lub podróże służbowe. System jest bajecznie prosty do zastosowania. Wystarczy w samochodzie zainstalować odpowiednio zaprogramowane urządzenie. Aktualną pozycję samochodu śledzi się na ekranie komputera (możliwe jest również rozwiązanie przesyłające dane do dowolnego typu urządzeń mobilnych) bezpośrednio w firmowej siedzibie lub na monitorach zewnętrznej firmy, której zlecono zarządzanie tym zadaniem. Planując wprowadzenie systemu monitoringu GPS w swoim przedsiębiorstwie, warto porównać oferty różnych firm specjalizujących się w tym rodzaju usług lub zamieścić ogłoszenie w jednym z popularnych serwisów, na przykład Oferteo.pl. Z tej opcji mogą skorzystać nie tylko szefowie firm, ale również użytkownicy indywidualni.Co to jest GPS?


Chociaż skrótu GPS używają niemal wszyscy (nawigacja GPS, lokalizacja GPS) to mało kto zadaje sobie pytanie, czym tak naprawdę jest ten system. GPS to skrót od Global Positioning System i chociaż tak naprawdę należałoby używać akronimu GPS-NAVSTAR (od Global Positioning System - NAVigation Signal Timing And Ranging), to prawa rynku, dążące do tworzenia nazw krótkich i łatwych do zapamiętania spowodowały jednak, że stworzony przez amerykański Departament Obrony system nawigacji satelitarnej świat zna właśnie jako GPS. Obejmuje on swoim zasięgiem całą naszą planetę i złożony jest z trzech podsystemów. Segment kosmiczny to 32 satelitów poruszających się na średniej orbicie wokół Ziemi. Segment naziemny składa się ze stacji kontrolnych na powierzchni kuli ziemskiej. Ostatni element systemu to segment użytkownika, który składa się z milionów odbiorników sygnału. Podstawowy cel korzystania z GPS to ułatwienia poruszania się od punktu A do punktu B (wyznaczanie trasy, wybieranie tras najszybszych lub najkrótszych do przejechania) oraz dostarczenie danych o aktualnym położeniu. Informację o położeniu uzyskuje się na podstawie pomiarów czasu dotarcia sygnału z satelity do odbiornika. Znając moment wysłania sygnału i prędkość jego poruszania się, oblicza się odległość między satelitą a odbiornikiem. Pomiary są dokonywane w czasie rzeczywistym, więc informacje otrzymuje się natychmiast i - co więcej - z dużą dokładnością. Sygnał niesie informację o aktualnym położeniu satelitów, ich teoretycznej drodze oraz ewentualnych odchyleniach. Na tej podstawie odbiornik ustala swoją odległość od poszczególnych nadajników satelitarnych i jest w stanie podać swoją pozycję geograficzną (nie tylko szerokość i długość geograficzną, ale i wysokość).

Z systemu lokalizacji GPS może skorzystać każdy i to całkowicie bezpłatnie (zgodnie z polityką USA) - pod warunkiem posiadania odpowiedniego odbiornika GPS. Różnorodne modele odbiorników montowane w pojazdach produkuje mnóstwo firm, więc różnią się one możliwościami, oprogramowaniem i dokładnością.Monitoring GPS - ludzie i ładunki pod kontrolą


Wdrożenie systemu monitoringu pojazdów to ogromne ułatwienie w transporcie towarów. Może on służyć do bieżącego monitorowania położenia pojazdu z ładunkiem na trasie, a więc zwiększenia poziomu bezpieczeństwa przewożonych towarów w wyjątkowo szybki i ekonomiczny sposób. Z lokalizacji samochodów służbowych za pomocą nowoczesnych urządzeń GPS korzystają także szefowie, których pracownicy często jeżdżą w podróże służbowe. Dzięki systemowi można sprawdzić aktualne położenie samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i dowiedzieć się między innymi tego, czy podwładni używają ich zgodnie z przeznaczeniem i wyłącznie do wykonywania zadań służbowych.Źródło:

 Inne artykuły
» Poradnik: wynajem auta na wyjazd zagraniczny. Co musimy ustalić w umowie? 2019-02-05
  Sam wyjazd zagraniczny potrafi mocno zestresować, a co dopiero, gdy wybieramy się tam wypożyczonym autem. Musimy wszystko dokładnie ustalić z wypożyczalnią, aby nie powstały później żadne nieporozumienia. O czym więc pamiętać? ... więcej »

» Opony letnie czy całoroczne - co wybrać 2019-02-05
  Opony obok sprawnego układu kierowniczego i dobrych hamulców są jednym z najważniejszych elementów dbających o nasze bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Właściwy stan i rodzaj ogumienia decyduje o przyczepności i bezpieczeństwie jazdy. Część kierowców ... więcej »

» Jazda motocyklem w mroźne dni nie taka straszna, jak ją malują 2019-01-21
  Honda CRF450R 2017Ten, kto powiedział, że motocyklem nie da się jeździć zimą, był w błędzie. Da się, trzeba go tylko odpowiednio przygotować. A jak? Przeczytacie o tym poniżej.... więcej »

» Rozbita szyba, pęknięta opona, kradzież auta - kiedy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkodę z AC? 2019-01-11
  Volkswagen - szyba Zakup autocasco nie oznacza jeszcze, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie w przypadku każdej poniesionej szkody. Wybierając odpowiedni wariant AC, zwracaj uwagę nie tylko na cenę tego produktu, ale również na zakres ochrony, który dzięki ni... więcej »

» Kiedy kupić nowe opony samochodowe? 2019-01-11
  Michelin Agilis AlpinJedną z części samochodowych ulegających naturalnemu zużyciu są opony. Z upływem czasu ściera się bieżnik, mogą pojawiać się inne uszkodzenia oraz może dochodzić do spadku przyczepności mieszanki gumowej.... więcej »

» 5 wariantów autocasco - jaki jest najlepszy dla ciebie? 2019-01-04
  Ford Escape Hybrid deska detal1Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, ale bardzo przydatne. Pozwala uniknąć finansowych konsekwencji przykrych zdarzeń, jak kradzież pojazdu czy spora szkoda wywołana skutkiem żywiołu. AC ma wiele wariantów – od prostego minicasco po ubezpieczenie All R... więcej »

» Raport z badań zużycia paliwa i emisji spalin potwierdza brak jakiegokolwiek fałszowania danych testowych w samochodach Mazdy 2018-12-11
  Mazda 3 2019 Po ujawnieniu nieuczciwych praktyk testowania w innych firmach, japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT) wysłało 9 lipca 2018 roku żądanie podania wyjaśnień. Mazda Motor Corporation dostarczyła teraz MLIT raport o wynikach pobieran... więcej »

» Budowa najpopularniejszego środka transportu. Jak zbudowany jest twój samochód? 2018-11-27
  Legenda zwana Toyota Sports 800Budowa samochodu wielu kierowcom jawi się jako tajemnicze i skomplikowane zagadnienie. Tymczasem w podstawowym stopniu opanować może ją nawet największy motoryzacyjny laik. ... więcej »

» Korzystaj tylko z legalnych taxi w Warszawie 2018-11-26
  Zamówienie taksówki w Warszawie może skończyć się sporym rachunkiem. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas korzystania taxi w stolicy? ... więcej »

» Jak bezpiecznie kupować przez internet używane części samochodowe? 2018-11-26
  Obrót używanymi częściami samochodowymi w naszym kraju wciąż rośnie i przenosi się do internetu. Radzimy, na co zwracać uwagę, kupując je zdalnie, by było to dla nas ułatwieniem, a nie źródłem kłopotów. ... więcej »

» Młody kierowco, nie przepłacaj na polisie OC! 2018-11-26
  Niedawno zdałeś prawo jazdy i planujesz kupić bądź wiesz, że dostaniesz od bliskich, swoje pierwsze auto? Jedno jest pewne: będziesz musiał je ubezpieczyć. Obowiązkowa jest jedynie polisa OC. Kosztuje różne – w zależności od ubezpieczyciela. Sprawdź, co... więcej »

» CB radio - czy warto być w kontakcie 2018-11-09
  Radia CB niegdyś kojarzone były niemal wyłącznie z dużymi ciężarówkami, na których dumnie prezentowała się przyczepiona, charakterystyczna antena. Taki stan rzeczy nie trwał długo, bowiem kierowcy aut osobowych szybko zorientowali się, że jest to niezmiernie ... więcej »

» Warunki, jakie trzeba spełnić zaciągając kredyt samochodowy 2018-11-07
  Porsche Carrera GT TechArt wnętrze detal kierownicaKredyt samochodowy wyróżnia się prostą procedurą i minimalnymi formalnościami do wypełnienia. Innymi słowy, to tylko kilka kroków, które dzielą potencjalnego nabywcę od zakupu wymarzonego pojazdu. Jeśli przeraża cię perspektywa wypełniania wielostronicowych wn... więcej »

» Ubezpieczenie OC - jak zaoszczędzić na składce? 2018-10-26
  Czy wiesz, że możesz płacić za ubezpieczenie OC taniej niż dotychczas? Powiemy Ci, jak zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. Bezszkodowi kierowcy – zwłaszcza z dużym doświadczeniem i poruszający się głównie po mało ruchliwych drogach – płacą za OC n... więcej »

» Organizacja procesu spedycyjnego - krok po kroku 2018-10-24
  Spedytor to specjalista, zajmujący się organizacją procesu transportu ładunku zleconego przez Klienta. Mimo, że zawarliśmy właśnie istotę jego pracy w jednym zdaniu, to tak naprawdę jest to znacznie trudniejsza kwestia, niż mogłoby się wydawać. Nadszedł więc n... więcej »

» Auto hybrydowe – przyjazne środowisku i kieszeni! 2018-10-24
  Audi A8 hybrid Choć w uproszczeniu napęd hybrydowy w samochodach hybrydowych można określić jako połączenie silnika elektrycznego i spalinowego, sposób i stopień wykorzystania silnika elektrycznego różni się w zależności od poszczególnych typów aut. Czym różnią się między s... więcej »

» Części używane - czy warto się na nie decydować? 2018-10-18
  TurbinaZa sprawą rosnącej liczby aut, na naszych drogach rośnie rynek używanych części samochodowych. W końcu jedynym sposobem pozbycia się samochodu, poza sprzedażą komuś innemu, jest oddanie go do stacji demontażu pojazdów.... więcej »

» Jak jest zbudowany samochód elektryczny? 2018-10-04
  Tesla RoadsterZ zewnątrz samochód elektryczny niczym nie różni się od tradycyjnego pojazdu spalinowego. Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi stosując do samochodu elektrycznego inną karoserię i układ jezdny, (choć ten bywa coraz częściej modyfikowany). Różnią się tylko siln... więcej »

» Jak często należy wymienić opony w samochodzie dostawczym? 2018-09-26
  BFGoodrich Winter Slalom KSIOszczędzanie na oponach lub brak regularnej kontroli ich stanu może przyczynić się do wielu problemów. To jedyny element samochodu poddawany ciągłym przeciążeniom i odpowiedzialny za skuteczny kontakt z drogą.... więcej »

» Czyszczenie klimatyzacji w samochodzie – czy konieczne? 2018-09-25
  klimatyzacja-serwisAby klimatyzacja samochodowa działała sprawnie i bez problemów, należy ją regularnie serwisować. Podstawowy przegląd z uzupełnieniem braków kosztuje mniej więcej 200 złotych i jest gwarancją uchronienia systemu przed potrzebą naprawy bądź wymiany w przypadku u... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 103 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |