FB FB Twitter Twitter NK
Szukaj:
            1821 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1235 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Przegląd samochodu taniej czyli jak kupować części on-line
    Dodano: 2017-03-17

 
Jeśli uważasz, że mijająca zima była ciężka dla ciebie, spróbuj wyobrazić sobie, co musiał znosić twój samochód. Mróz, śnieg, sól na drogach – każdy z tych czynników pozostawił ślad na Twoim aucie. Okazją do ich wykrycia i usunięcia jest wiosenny przegląd, który zazwyczaj możesz wykonać samodzielnie, a nowe części dobrać za pomocą sklepu online.
Przegląd samochodu taniej czyli jak kupować części on-line


Mycie auta to coś więcej niż kosmetyka

 

Przełom marca i kwietnia to najlepszy moment na wiosenny przegląd samochodu połączony z niezbędnymi porządkami. Same porządki mają w większości na celu poprawę estetyki auta oraz komfortu podróży (np. odkurzanie wnętrza oraz usuwanie wilgoci z dywaników), są jednak i takie, których przeprowadzenie ma istotny wpływ na trwałość karoserii i poszczególnych podzespołów.

 

 

 

Wiosenny przegląd auta należy bezwzględnie rozpocząć od dokładnego umycia nadwozia i podwozia. I nie chodzi tu o zwykłe mycie, ale o dokładne czyszczenie ze szczególnym uwzględnieniem trudno dostępnych miejsc. Sól i piasek, przez całą zimę osadzające się na karoserii, mogą jej poważnie zaszkodzić. Wprawdzie standardem stały się już blachy obustronnie cynkowane, znacznie odporniejsze na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jednak nadal wystarczy drobne zadrapanie lub wgniecenie, aby karoseria zaczęła korodować.

Jeśli w trakcie mycia zauważymy jakikolwiek ubytek lakieru, musimy go jak najprędzej uzupełnić. Czynność tę możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie, bez potrzeby zatrudniania lakiernika. Na rynku istnieje wiele lakierów sprzedawanych w zestawie razem z pędzelkiem, które doskonale nadają się do uzupełniania drobnych ubytków.

 

Smarowanie drzwi, wymiana filtrów i wycieraczek

 

Kolejnymi krokami w corocznym, wiosennym przeglądzie auta są: smarowanie drzwi i zamków, kontrola wycieraczek oraz wymiana filtrów.

Skrzypiące po zimie drzwi smarujemy wazeliną techniczną. Również zamki, które zwykle wiosną z trudem się otwierają, możemy potraktować stosownym preparatem. Przesmarowanie zamków staje się koniecznością w przypadku, gdy zimą używaliśmy do nich jakichkolwiek odmrażaczy.
Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, zużycie wycieraczek zimą wyraźnie się zwiększa. Na wiosnę zwróćmy uwagę, czy nie pozostawiają smug na szybie, a jeśli tak – powinniśmy je wymienić przy pierwszej nadarzającej się okazji. W trosce o nasze zdrowie powinniśmy również wymienić filtr kabiny, który odpowiedzialny jest za czystość powietrza w aucie.

 

Kontrola płynów samochodowych

 

Na koniec najważniejsze, czyli kontrola i wymiana płynów samochodowych. Z uwagi na zbliżające się wzrosty temperatury powietrza, musimy skontrolować poziom płynu chłodzącego, a przy okazji sprawdzić szczelność połączeń w całym układzie. Wymienić powinniśmy płyn do spryskiwaczy z zimowego na letni – alkohol zawarty w płynie zimowym bardzo szybko odparowuje w wyższych temperaturach, przez co jego efektywność wiosną i latem wyraźnie spada.

Koniecznym punktem na liście rzeczy do skontrolowania podczas wiosennego przeglądu jest sprawdzenie poziomu i jakości płynu hamulcowego. Największym dla niego zagrożeniem jest woda, która dostaje się do układu hamulcowego poprzez ścianki przewodów lub zbiornik wyrównawczy. Woda w płynie hamulcowym przekłada się na zmniejszenie jego temperatury wrzenia, a to z kolei oznacza, że w momencie, gdy hamulce będą szczególnie mocno rozgrzane (np. podczas zjazdu ze sporego wzniesienia), płyn ten może zacząć wrzeć i tym samym tracić efektywność.

Wystarczy tylko odrobina wody, aby płyn hamulcowy utracił swoje właściwości. Jego wymiana konieczna jest już przy zawartości 3% wody, choć specjaliści zalecają pomyśleć o tym już przy 1%. Bez względu na poziom wody w płynie, czas jego eksploatacji nie powinien przekroczyć 2 lat.

 

Zrób to sam

 

Wszystkie z opisywanych czynności, zaplanowanych w ramach wiosennego przeglądu samochodu, można wykonać samodzielnie, bez konieczności odwiedzania mechanika. Niezbędne części oraz płyny są do nabycia w motoryzacyjnych sklepach internetowych. Co ciekawe, niektóre z tych sklepów powstały właśnie z myślą o osobach chcących i mogących wszelkie drobne naprawy lub ulepszenia swoich aut przeprowadzić własnoręcznie. Doskonałym przykładem jest tu sklep Ucando.pl, który – oprócz całej gamy części zamiennych i płynów samochodowych – oferuje również wsparcie swoich ekspertów w zakresie wymiany poszczególnych komponentów oraz przeprowadzanych regularnie przeglądów. Jak przyznał jeden z ekspertów Ucando.pl: „Naszym celem jest dostarczenie klientom wszystkiego, czego potrzebują, aby mogli samodzielnie dokonać niezbędnych napraw lub wymiany poszczególnych części. Nie każdy problem wymaga interwencji mechanika. Poleganie na własnych siłach jest nie tylko o wiele tańsze, ale i potrafi dostarczyć nie lada frajdy oraz satysfakcji”.Źródło: Artykuł powstał we współpracy z Ucando.pl

 Inne artykuły
» Transport międzynarodowy Austria, Dania - jak najprościej dojechać? 2018-05-14
  Odległości między miastami w Europie sięgają z reguły tysięcy kilometrów. Podobnie wygląda sprawa w przypadku transportu międzynarodowego. Jeżeli chcemy dostać się z Austrii do Danii, lub w przeciwną stronę, mamy trzy opcje wyboru: samochód, pociąg, samolot. K... więcej »

» Wybieramy rękawice motocyklowe - na co zwrócić uwagę dokonując zakupu? 2018-04-26
  BMW Motorrad 2015 CollectionDobór rękawic motocyklowych często sprawia problemy. Jednak odpowiedzialny motocyklista zawsze powinien mieć je na sobie w trakcie jazdy. Jest to część garderoby, która ma za zadanie chronić nie tylko dłonie, ale również nadgarstki, jednocześnie nie ograniczaj... więcej »

» Leasing - wszystko co należy o nim wiedzieć 2018-04-26
  Raport Bank of America: Toyota i GM zwiększą udział w amerykańskim rynkuProdukty leasingowe to jedna z najpopularniejszych form finansowania zakupu – najczęściej aut, ale u wielu leasingodawców można w ten sposób pozyskać również inne aktywa, jak chociażby maszyny, urządzenia, a nawet sprzęt budowlany i medyczny. Na czym pol... więcej »

» Jak wybrać pożyczkę na naprawę samochodu? 2018-04-26
  Serwis Autotraper SuzukiNikt z nas nie chciałby się znaleźć w sytuacji, w której musiałby zmierzyć się z awarią samochodu. Niestety, czasem jednak nie wszystko układa się po naszej myśli, nie jesteśmy też w stanie przewidzieć niektórych sytuacji. Do awarii może dojść zarówno podczas... więcej »

» Sprawdzanie VIN a zakup używanego auta 2018-04-03
  Honda CR-V 1.6 i-DTECRynek samochodów używanych w naszym kraju jest bogaty w przeróżne oferty aut z drugiej ręki, jednak prawdziwym wyzwaniem jest odróżnienie ofert wartościowych od tych, w których sprzedawca chce na nas zarobić próbując nam sprzedać auto warte o wiele mniej niż w... więcej »

» Czemu płacimy tak dużo za ubezpieczenie OC? 2018-03-30
  wypadekNiewiele ponad 1000 zł – aktualnie tyle średnio za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne płaci polski kierowca. To nawet 50 proc. więcej niż jeszcze kilka lat temu. Z czego wynikają tak duże podwyżki? Czy można w jakiś sposób obniżyć wysokość składki? ... więcej »

» Jak wybrać odpowiednią kurtkę motocyklową? 2018-03-22
  Honda - The Race CollectionNasz wolny czas poświęcany motocyklowej pasji powinniśmy spędzać na drodze. Chcemy przede wszystkim cieszyć się jazdą. Nie powinniśmy jednak narażać się na dyskomfort, czy wręcz sytuacje uniemożliwiające jazdę. Jeśli kupujemy kurtkę motocyklową po raz pierwszy... więcej »

» Tanie OC dla Audi 2018-03-19
  Audi A4 allroad quattro 2012Za ubezpieczenie OC nie warto przepłacać – w końcu pakiet obowiązujący kierowców jest w każdej ofercie taki sam. Osoby posiadające marki Audi mogą korzystać ze sprawdzonych porównywarek, które jasno pokażą im najlepszą ofertę. Najgorzej mają oczywiście m... więcej »

» Stłuczka a wypadek – podobieństwa i różnice. Likwidacja szkody z OC 2018-03-19
  wypadekKażdego dnia na polskich drogach natrafiamy na tysiące zdarzeń drogowych wszelkiego typu, od standardowych stłuczek, aż do zdecydowanie poważniejszych w skutkach wypadków, które nierzadko niosą za sobą ofiary śmiertelne. W takich sytuacjach mimo wszystko ważne... więcej »

» Tchnąć życie w stary samochód 2018-03-14
  Porsche 911 - deska rozdzielczaMyjnia i kosmetyki to nieodłączny element życia wszystkich, którym zależy na zadbanym pojeździe. Bez przesady można stwierdzić, że kilka zabiegów u specjalistów zajmujących się kosmetyką samochodową, wystarczy, by maszyna wyglądała jak nowiusieńka z salonu. ... więcej »

» Wybieramy AC - na czym się skupić? 2018-02-28
  Autocasco to najbogatsze pod względem zakresu ochrony ubezpieczenie dla kierowców. Chcąc nie martwić się o swój samochód i czuć się bezpiecznie podczas jazdy, zdecydowanie warto je wykupić. Powstaje jednak pytanie: na co zwracać uwagę, wybierając AC? Odpowiedź... więcej »

» Hak holowniczy – oryginalny czy zamiennik? 2018-02-27
  Pomimo tego, że coraz częściej decydujemy się na powiększenie możliwości naszego pojazdu poprzez dołączenie do niego przyczepy – czy to towarowej, czy też kempingowej, to rzadko kiedy przywiązujemy należytą uwagę do samego połączenia i jego aspektów tech... więcej »

» Rozliczyć się w terminie 2018-02-15
  Polacy rozliczają się z Urzędem Skarbowym na różnych formularzach w zależności od wielu różnych czynników. Dla większości z nich terminem ostatecznym na złożenie deklaracji jest koniec kwietnia niezależnie od tego, czy dokumenty składają w wersji papierowej, c... więcej »

» Handel używanymi autami za pośrednictwem portalu Cars on the web - dzięki aplikacji jeszcze prostszy! 2018-02-15
  Honda CR-V vs Mitsubishi OutlanderPortal Cars on the web to jedyne miejsce w sieci, które przeznaczone jest specjalnie dla zawodowych handlarzy aut i osób, które sprowadzają auta z zagranicy na zamówienie swoich klientów. Odkąd powstał ten portal, był zdecydowanie wygodniejszy dla profesjonaln... więcej »

» Kiedy może przydać się wypożyczalnia samochodów 2018-01-31
  Kierowcy flotowi wolą hybrydyZ wypożyczalni samochodów wbrew pozorom nawet ci, którzy mają własne auto. Kiedy warto pomyśleć o wynajmie samochodu?... więcej »

» Wymiana filtra powietrza – dlaczego należy o tym pamiętać? 2018-01-16
  Gdyby stworzyć ranking części samochodów, które mają wielkie znaczenie dla poprawnej pracy silnika, a jednocześnie często są lekceważone przez kierowców, to filtr powietrza zdecydowanie byłby w pierwszej dziesiątce! Do tej pory też nie zwracałeś na niego uwagi... więcej »

» Seat: zimowa wyprzedaż i gorące nowości w 2018 roku 2018-01-12
  Seat AtecaNawet 39 000 zł mogą zyskać kierowcy, którzy już w styczniu chcieliby przesiąść się do nowego SEAT-a. Rodzinna Alhambra, sportowy Leon czy miejska Ibiza – modele z roku 2017 – kuszą teraz nie tylko swoim hiszpańskim temperamentem, ale także wyjątko... więcej »

» Spodnie na motocykl – jak wybrać najlepsze? 2018-01-08
  motocrossJazda na motocyklu jest wspaniałym przeżyciem i daje nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Oczywiście pod jednym warunkiem – że odpowiednio się do niej przygotujemy. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sprawny i odpowiednio dopasowany do naszych możliwości mo... więcej »

» Jak dbać o samochód zimą? 2017-12-21
  Zima nie jest przyjemnym czasem, ani dla nas, ani dla naszych samochodów. Krótkie dni powodują, że często jesteśmy zmuszeni prowadzić w ciemnościach, a niskie temperatury nie ułatwiają nam życia, ponieważ drogi pokrywają się śliską gołoledzią.... więcej »

» Nowy gracz na rynku leasingu 2017-12-13
  Rynek usług leasingowych rozwija się dynamicznie, a 2017 rok przyniósł znaczący wzrost popytu na ten rodzaj finansowania. Analitycy szacują, że do końca bieżącego roku obroty branży wzrosną o 15 procent i ta tendencja utrzyma się również w kolejnym roku. Oznac... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 94 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |