FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1691 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1146 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Sprawdzanie VIN a zakup używanego auta
    Dodano: 2018-04-03

 
Rynek samochodów używanych w naszym kraju jest bogaty w przeróżne oferty aut z drugiej ręki, jednak prawdziwym wyzwaniem jest odróżnienie ofert wartościowych od tych, w których sprzedawca chce na nas zarobić próbując nam sprzedać auto warte o wiele mniej niż wskazuje na to ogłoszenie i zdjęcia. W tym miejscu trudno nie wspomnieć o tym jak ważne jest sprawdzanie VIN przed zakupem, w końcu zakup samochodu to jeden z droższych wydatków w życiu i po prostu warto dokładnie wiedzieć co kupujemy.
Sprawdzanie VIN a zakup używanego auta


Sprawdzanie VIN to najlepszy odruch w pierwszej fazie poszukiwania samochodu, o tym dlaczego sprawdzanie VIN po zakupie może przynieść nam wiele rozczarowań, uargumentuję w dalszej części tekstu.

 

Najprostsza metoda by uniknąć oszustwa

Od czasu, kiedy otworzyły się granice, coraz więcej osób zajęło się sprowadzaniem i sprzedarzą samochodów a nasz rynek zalały niezliczona ilość aut różnego pochodzenia i z bardzo różną historią. Ten całkiem dochodowy interes nie koniecznie przekłada się na bezpieczeństwo i zadowolenie kupujących, bo jak wiemy niektórzy handlarze potrafią używając specjalnych sztuczek sprzedać prawie wszystko. I tutaj pojawia się oczywiste pytanie jak odróżnić wartościowy towar od tzw. jeżdżącej trumny, których mamy pod dostatkiem i na drogach i w ogłoszeniach.

Sprawdzanie VIN za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z autem używanym to prosta i praktyczna rada dla tych wszystkich, którzy chcą uniknąć oszustwa przy zakupie samochodu używanego.

 

 

Od czego zacząć?

Pierwszy krok to poznanie numeru VIN, wielu sprzedawców dobrowolnie umieszcza VIN w ogłoszeniach, jeśli nie ma go w ogłoszeniu, zawsze możesz o niego spytać, to dobry test na początek, ponieważ jeśli sprzedawca próbuje go ukryć, to znak, że ma jakiś powód i może lepiej odpuścić sobie to ogłoszenie. Jeśli mamy już przed oczami VIN zróbmy z niego dobry użytek i sprawdźmy, co kryje się pod szeregiem 17 znaków zwanych VIN od ang. skrótu Vehicle Identification Number, po polsku numer nadwozia. By rozczytać nasz VIN, pomocny będzie serwis Autoraport.pl który specjalizuje się właśnie w rozkodowywaniu VIN i można na nim sprawdzić prawdziwą historię pojazdu. Autoraport to przede wszystkim obiektywne i niezależne źródło informacji w przeciwieństwie do zainteresowanego sprzedażą handlarza.

 

Odpowiedzi na kluczowe pytania da Ci Sprawdzanie VIN

W tym niełatwym i wieloetapowym procesie jakim jest zakup samochodu używanego całe szczęście technologia przychodzi nam z pomocą, dostęp do internetu daje nam swobodę sprawdzenia przeszłości samochodu w parę chwil na wyciągnięcie ręki. Wystarczy że wpiszesz numer VIN na Autoraport.pl a tam możesz poznać odpowiedzi na takie pytania jak: czy auto miało wypadki? Jeśli tak to jakie? Czy samochód był kradziony? Jaki jest rodzaj silnika? Jak ustawiona jest kolumna kierownicy? Jakie auto miało przebiegi? Oraz wiele więcej.

To kluczowe informacje, które pozwalają zweryfikować, czy to co mówi sprzedawca jest prawdą, czy fałszem. Taka wiedza daje nam pojęcie o faktycznej kondycji samochodu a znając ją, jeśli zdecydujemy się na zakup mamy argumenty czarno na białym, które są niezastąpione podczas negocjacji cenowych.

Na wielu ogłoszeniach samochód wygląda bez zarzutu, niejednokrotnie profesjonalne zdjęcia zachęcają ale najistotniejsze dane są po prostu niewidoczne. Wypadkowa przeszłość ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i techniczną kondycję pojazdu a nie są to rzeczy, które widać gołym okiem. Autoraport daje możliwość porównania ogłoszenia ze stanem faktycznym i warto to zrobić, dzięki czemu możemy zyskać pewność, że auo, do którego zakupu się przymierzamy jest warte swojej ceny albo przekonać się, że to oferta nie dla nas.

 

Dzięki Autoraportowi możesz wyśledzić takie oszustwa, o których nie powie nam sprzedawca:

 

  • Ukryta KRADZIEŻ NA CAŁYM ŚWIECIE
  • Ukryte lub sfałszowane WYDARZENIA jak kolizje i wypadki
  • Nieoryginalne wyposarzenie dzięki ORYGINALNYM DANYM TECHNICZNYM
  • Możesz też zobaczyć ZDJĘCIA POWYPADKOWE, które pokażą jak to naprawdę wyglądało

 

Ponadto Autoraport da Ci wiele pomocnych informacji jak odpowiedzi na pytania; Czy to była taksówka albo auto firmowe? Ilu miał właścicieli? Czy samochód był zatopiony? Jaki jest stan silnika? Oraz wiele innych.

 

Błędna decyzja może Cię wiele kosztować więc sprawdzaj VIN przed zakupem

Dlatego warto zasięgać wiedzy jedynie w niezależnych i wiarygodnych źródłach. Autoraport dysponuje wiedzą, która pochodzi od ubezpieczycieli, aukcji samochodowych, wydziałów komunikacji, urzędów stanowych, autoryzowanych stacji obsługi (ASO), aukcji pojazdów po szskodzie całkowitej oraz policji.

Polskie prawo nie sprzyja nam kupującym, nie jest łatwo ubiegać się o odszkodowanie jeśli zakupimy nieświadomie pojazd kradziony lub po wypadku. Procesy ciągną się latami, koszty pokrywa zainteresowany, w skrócie nie warto ryzykować zakupu kota w worku.

 

Wyszła mi szkoda calkowita kupionego pojazdu. Co mam zrobić a autko kupiłem wczoraj? - Zbigniew Rokoszyński

Niestety wiele osób pisze do nas z podobnymi zapytaniami, przyznam że nie ma prostych procedur w takich sytuacjach, łatwo wywnioskować, że sprawdzenie po zakupie to ruch wykonany za późno. Nie warto ryzykować zakupu na wiarę i słowa sprzedawcy. Wiara w słowa sprzedawcy i dobre nadzieje mogą być początkiem wielu kłopotów, których nikomu nie życzymy. Bądźmy rozsądni i sprawdzajmy VIN samochodu przed jego zakupem, zyskajmy świadomość faktycznego stanu auta, bo w końcu wydajemy na niego nie małe, niejednokrotnie długo oszczędzane pieniądze, o kredytach nie wspominając. Sprawdzanie VIN to dbanie o swój najlepiej pojęty interes.

Zyskanie jasnego obrazu tego co kupujemy to przede wszystkim skonfrontowanie słów sprzedawcy z suchymi faktami, które udostępnia Autoraport dzięki numerowi VIN. Sprawdzanie VIN da nam pewność siebie podczas podejmowania decyzji a także podczas negocjacji cenowych. Sprawdzanie VIN to też najprostszy sposób na uniknięcie przykrego zawodu.

Życzymy Państwu udanych zakupów i zadowolenia z samochodu.
 Źródło:

 Inne artykuły
» Amortyzatory w samochodzie. Jak przedłużyć ich żywotność? 2019-07-09
  Weitec zawieszenie HICON GT dla Volkswagena Golfa V i Jetta V Auto „buja się” nawet na nieznacznych nierównościach, a przy pokonywaniu zakrętów „myszkuje” – samo odbija na prawo i lewo. Potem zauważasz, że ostatnio droga hamowania znacznie się wydłużyła. Z czego mogą wynikać takie problemy?... więcej »

» Oryginalne części samochodowe - dlaczego warto je wybierać? 2019-07-09
  Ford Door Edge ProtectorSamochód to złożona maszyna, w której co jakiś czas siłą rzeczy musimy wymieniać to i owo. Szczególnie jeżeli auto ma już swoje lata, rzeczy takie jak sprzęgło, skrzynia biegów, konieczność wymiany wahaczy czy drobne prace przy silniku nikogo nie dziwią. ... więcej »

» Wycieraczki samochodowe w Twoim warsztacie - DIPP 2019-06-11
  Od początku stawialiśmy na jakość naszych wycieraczek. Opłaciło się. Od 2008 roku rozwinęliśmy sieć dystrybucji nie tylko w Polsce, lecz również poza granicami kraju. Oferujemy doskonałe wycieraczki samochodowe w przystępnych cenach. Nasz pomysł na biznes jes... więcej »

» Samochody na minuty w Lublinie – co warto o nich wiedzieć? 2019-05-31
  Carsharing, czyli samochody na minuty, to rozwiązanie, z którego mogą już korzystać mieszkańcy Lublina. Jeżeli masz uprawnienia do kierowania pojazdami, ale nie masz własnego samochodu, carsharing jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak to działa. ... więcej »

» Obsługa klimatyzacji – taniej i szybciej 2019-05-30
  Serwis klimatyzacji to czynność czasochłonna. W przypadku pojazdów dużych gabarytów – jak samochody ciężarowe lub autobusy – może trwać od kilku do ponad 10 godzin. Ponadto, w trakcie serwisu dochodzi zawsze do ubytku części czynnika chłodniczego. ... więcej »

» Czy warto wyposażyć samochód w kamerę cofania 2019-05-30
  Parkowanie to manewr, który sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom – a co dopiero tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem. Jak sobie to ułatwić? Może Ci w tym pomóc np. kamera cofania. Zobacz, czy warto się zdecydować na jej za... więcej »

» Do ponad połowy wypadków dochodzi przy dobrej pogodzie. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kolizji? 2019-05-20
  Korzystając z wolnego dnia, wsiadasz do swojego samochodu i ruszasz na przejażdżkę. Nad głową masz bezchmurne niebo i pełne słońce. Sprzyjające warunki kuszą, dlatego pozwalasz sobie na nieco większą swobodę za kółkiem. Jednak nie Ty jeden wpadłeś na taki pomy... więcej »

» Marka samochodu ma wpływ na cenę ubezpieczenia 2019-05-20
  Eksperci każdego roku porównują ceny ubezpieczeń samochodów dla danych marek. Zobaczmy, dla których samochodów ubezpieczenie jest najdroższe, a dla których najtańsze. ... więcej »

» Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców nie musi być drogie 2019-05-14
  Airbag w pasie bezpieczeństwa MondeoPolisa OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowy dokument, który chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami wynikającymi z komunikacyjnych szkód wyrządzonych osobom trzecim. Na wysokość rocznej składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników, a j... więcej »

» 5 najczęściej spotykanych problemów na drodze, którym można zapobiegać 2019-05-10
  Serwis Autotraper Suzuki Każdy kierowca, który ma już za sobą trochę przejechanych kilometrów, spotkał się kiedyś z jednym z poruszonych tutaj problemów podczas swoich podróży. Zawsze wiąże się to ze stresem i nerwami. Nikt z nas nie lubi przecież niemiłych niespodzianek na drodze. C... więcej »

» Jak zwiększyć zasięg elektryka - kilka sposobów 2019-05-03
  Nissan LEAFSamochody elektryczne prowadzi się praktycznie tak samo, jak auta o napędzie spalinowym. A to oznacza, że, identycznie jak w pojazdach konwencjonalnych, to od kierowcy w dużej mierze zależy zapotrzebowanie na „paliwo”. W jaki sposób je minimalizowa... więcej »

» Bagażnik rowerowe na hak - jak wybrać najlepszy? 2019-04-27
  BMW - rowery 2014Sezon wiosenny sprzyja wycieczkom rowerowym. Wiele osób deklaruje chęć zabrania ze sobą jednośladów na weekendowy wyjazd, czy dłuższy urlop, jednak nierzadko pojawia się problem z ich przewiezieniem. Jak się okazuje, współczesny rynek oferuje nam wiele możliwo... więcej »

» Przygotuj swoje auto na wiosnę 2019-04-23
  pirelli 2 Nadeszła wiosna a wraz z nią coraz cieplejsze dni. Jak zawsze zachęcają one nas do podróży za miasto. Zanim jednak wyruszymy na rodzinną wycieczkę warto zadbać o to, by nasz samochód był odpowiednio przygotowany do sezonu. ... więcej »

» Bezpieczeństwo i jakość 2019-04-17
  Mitsubishi - silnik DI-D MIVECKażdy kierowca wie, że nie opłaca się oszczędzać na materiałach eksploatacyjnych. Szczególnie odpowiedni dobór oleju do silnika pozwala nie tylko uzyskać określone parametry, ale również będzie chronić mechanizm przez lata. ... więcej »

» Czym wyróżniają się opony letnie? 2019-04-02
  GoodyearProducenci ogumienia do samochodów różnego typu przekonują, że dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowcy powinni zmieniać opony sezonowo. Czym zatem wyróżniają się na tle pozostałych rodzajów ogumienia opony letnie?... więcej »

» O czym pamiętać kupując samochód? 2019-03-25
  Sprzedaż hybryd Toyoty w Europie wzrosła o 5 % w pierwszym kwartale roku Wiadomo, że nikt nie chce nabywać przysłowiowego kota w worku, gdy chodzi o zakup pojazdu. Sprawdzenie stanu technicznego przed zakupem jest bardzo ważne, aby nie natknąć się na wybrakowany model. Pamiętać należy o kilku istotnych rzeczach, które pozwolą ocen... więcej »

» Kupujemy używane auto. Czemu warto sprawdzić numer VIN? 2019-03-25
  Chevrolet na salonie Paryż 2012 Nie zawsze możesz uwierzyć w to, co na temat używanego auta mówi sprzedający. O czym najmniej chętnie informują potencjalnych klientów? ... więcej »

» Czy można uniknąć utraty wartości samochodu? Rozwiązaniem wynajem długoterminowy 2019-03-20
  Audi sprzedaje auta przez internet Każdy samochód traci na wartości wraz z upływem czasu i niestety niewiele możemy na to poradzić. Kupując nowe auto, musimy liczyć się z tym, że już po wyjechaniu z salonu utraci ono ok. 10% swojej wartości. Po upływie 3 lat wartość samochodu jest mniejsza od ... więcej »

» Jakie wybrać auto użytkowe do firmy 2019-03-11
  Volkswagen CrafterKażda osoba, która prowadzi własną firmę wie doskonale, że samochód jest niezwykle przydatny i ułatwia wiele rzeczy. ... więcej »

» Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodowe? 2019-03-01
  Jesteś posiadaczem auta? Jeżeli tak, potrzebne Ci ubezpieczenie komunikacyjne. Do wykupienia jednego – OC – jesteś zobowiązany. Inne zaś mieć zdecydowanie warto. Tylko co zrobić, żeby nie przepłacać? Jak znaleźć polisę atrakcyjną cenowo i o zadowal... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 109 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |