FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1752 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1188 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Sprawdzanie VIN a zakup używanego auta
    Dodano: 2018-04-03

 
Rynek samochodów używanych w naszym kraju jest bogaty w przeróżne oferty aut z drugiej ręki, jednak prawdziwym wyzwaniem jest odróżnienie ofert wartościowych od tych, w których sprzedawca chce na nas zarobić próbując nam sprzedać auto warte o wiele mniej niż wskazuje na to ogłoszenie i zdjęcia. W tym miejscu trudno nie wspomnieć o tym jak ważne jest sprawdzanie VIN przed zakupem, w końcu zakup samochodu to jeden z droższych wydatków w życiu i po prostu warto dokładnie wiedzieć co kupujemy.
Sprawdzanie VIN a zakup używanego auta


Sprawdzanie VIN to najlepszy odruch w pierwszej fazie poszukiwania samochodu, o tym dlaczego sprawdzanie VIN po zakupie może przynieść nam wiele rozczarowań, uargumentuję w dalszej części tekstu.

 

Najprostsza metoda by uniknąć oszustwa

Od czasu, kiedy otworzyły się granice, coraz więcej osób zajęło się sprowadzaniem i sprzedarzą samochodów a nasz rynek zalały niezliczona ilość aut różnego pochodzenia i z bardzo różną historią. Ten całkiem dochodowy interes nie koniecznie przekłada się na bezpieczeństwo i zadowolenie kupujących, bo jak wiemy niektórzy handlarze potrafią używając specjalnych sztuczek sprzedać prawie wszystko. I tutaj pojawia się oczywiste pytanie jak odróżnić wartościowy towar od tzw. jeżdżącej trumny, których mamy pod dostatkiem i na drogach i w ogłoszeniach.

Sprawdzanie VIN za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z autem używanym to prosta i praktyczna rada dla tych wszystkich, którzy chcą uniknąć oszustwa przy zakupie samochodu używanego.

 

 

Od czego zacząć?

Pierwszy krok to poznanie numeru VIN, wielu sprzedawców dobrowolnie umieszcza VIN w ogłoszeniach, jeśli nie ma go w ogłoszeniu, zawsze możesz o niego spytać, to dobry test na początek, ponieważ jeśli sprzedawca próbuje go ukryć, to znak, że ma jakiś powód i może lepiej odpuścić sobie to ogłoszenie. Jeśli mamy już przed oczami VIN zróbmy z niego dobry użytek i sprawdźmy, co kryje się pod szeregiem 17 znaków zwanych VIN od ang. skrótu Vehicle Identification Number, po polsku numer nadwozia. By rozczytać nasz VIN, pomocny będzie serwis Autoraport.pl który specjalizuje się właśnie w rozkodowywaniu VIN i można na nim sprawdzić prawdziwą historię pojazdu. Autoraport to przede wszystkim obiektywne i niezależne źródło informacji w przeciwieństwie do zainteresowanego sprzedażą handlarza.

 

Odpowiedzi na kluczowe pytania da Ci Sprawdzanie VIN

W tym niełatwym i wieloetapowym procesie jakim jest zakup samochodu używanego całe szczęście technologia przychodzi nam z pomocą, dostęp do internetu daje nam swobodę sprawdzenia przeszłości samochodu w parę chwil na wyciągnięcie ręki. Wystarczy że wpiszesz numer VIN na Autoraport.pl a tam możesz poznać odpowiedzi na takie pytania jak: czy auto miało wypadki? Jeśli tak to jakie? Czy samochód był kradziony? Jaki jest rodzaj silnika? Jak ustawiona jest kolumna kierownicy? Jakie auto miało przebiegi? Oraz wiele więcej.

To kluczowe informacje, które pozwalają zweryfikować, czy to co mówi sprzedawca jest prawdą, czy fałszem. Taka wiedza daje nam pojęcie o faktycznej kondycji samochodu a znając ją, jeśli zdecydujemy się na zakup mamy argumenty czarno na białym, które są niezastąpione podczas negocjacji cenowych.

Na wielu ogłoszeniach samochód wygląda bez zarzutu, niejednokrotnie profesjonalne zdjęcia zachęcają ale najistotniejsze dane są po prostu niewidoczne. Wypadkowa przeszłość ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i techniczną kondycję pojazdu a nie są to rzeczy, które widać gołym okiem. Autoraport daje możliwość porównania ogłoszenia ze stanem faktycznym i warto to zrobić, dzięki czemu możemy zyskać pewność, że auo, do którego zakupu się przymierzamy jest warte swojej ceny albo przekonać się, że to oferta nie dla nas.

 

Dzięki Autoraportowi możesz wyśledzić takie oszustwa, o których nie powie nam sprzedawca:

 

  • Ukryta KRADZIEŻ NA CAŁYM ŚWIECIE
  • Ukryte lub sfałszowane WYDARZENIA jak kolizje i wypadki
  • Nieoryginalne wyposarzenie dzięki ORYGINALNYM DANYM TECHNICZNYM
  • Możesz też zobaczyć ZDJĘCIA POWYPADKOWE, które pokażą jak to naprawdę wyglądało

 

Ponadto Autoraport da Ci wiele pomocnych informacji jak odpowiedzi na pytania; Czy to była taksówka albo auto firmowe? Ilu miał właścicieli? Czy samochód był zatopiony? Jaki jest stan silnika? Oraz wiele innych.

 

Błędna decyzja może Cię wiele kosztować więc sprawdzaj VIN przed zakupem

Dlatego warto zasięgać wiedzy jedynie w niezależnych i wiarygodnych źródłach. Autoraport dysponuje wiedzą, która pochodzi od ubezpieczycieli, aukcji samochodowych, wydziałów komunikacji, urzędów stanowych, autoryzowanych stacji obsługi (ASO), aukcji pojazdów po szskodzie całkowitej oraz policji.

Polskie prawo nie sprzyja nam kupującym, nie jest łatwo ubiegać się o odszkodowanie jeśli zakupimy nieświadomie pojazd kradziony lub po wypadku. Procesy ciągną się latami, koszty pokrywa zainteresowany, w skrócie nie warto ryzykować zakupu kota w worku.

 

Wyszła mi szkoda calkowita kupionego pojazdu. Co mam zrobić a autko kupiłem wczoraj? - Zbigniew Rokoszyński

Niestety wiele osób pisze do nas z podobnymi zapytaniami, przyznam że nie ma prostych procedur w takich sytuacjach, łatwo wywnioskować, że sprawdzenie po zakupie to ruch wykonany za późno. Nie warto ryzykować zakupu na wiarę i słowa sprzedawcy. Wiara w słowa sprzedawcy i dobre nadzieje mogą być początkiem wielu kłopotów, których nikomu nie życzymy. Bądźmy rozsądni i sprawdzajmy VIN samochodu przed jego zakupem, zyskajmy świadomość faktycznego stanu auta, bo w końcu wydajemy na niego nie małe, niejednokrotnie długo oszczędzane pieniądze, o kredytach nie wspominając. Sprawdzanie VIN to dbanie o swój najlepiej pojęty interes.

Zyskanie jasnego obrazu tego co kupujemy to przede wszystkim skonfrontowanie słów sprzedawcy z suchymi faktami, które udostępnia Autoraport dzięki numerowi VIN. Sprawdzanie VIN da nam pewność siebie podczas podejmowania decyzji a także podczas negocjacji cenowych. Sprawdzanie VIN to też najprostszy sposób na uniknięcie przykrego zawodu.

Życzymy Państwu udanych zakupów i zadowolenia z samochodu.
 Źródło:

 Inne artykuły
» Rozbita szyba, pęknięta opona, kradzież auta - kiedy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkodę z AC? 2019-01-11
  Volkswagen - szyba Zakup autocasco nie oznacza jeszcze, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie w przypadku każdej poniesionej szkody. Wybierając odpowiedni wariant AC, zwracaj uwagę nie tylko na cenę tego produktu, ale również na zakres ochrony, który dzięki ni... więcej »

» Kiedy kupić nowe opony samochodowe? 2019-01-11
  Michelin Agilis AlpinJedną z części samochodowych ulegających naturalnemu zużyciu są opony. Z upływem czasu ściera się bieżnik, mogą pojawiać się inne uszkodzenia oraz może dochodzić do spadku przyczepności mieszanki gumowej.... więcej »

» 5 wariantów autocasco - jaki jest najlepszy dla ciebie? 2019-01-04
  Ford Escape Hybrid deska detal1Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, ale bardzo przydatne. Pozwala uniknąć finansowych konsekwencji przykrych zdarzeń, jak kradzież pojazdu czy spora szkoda wywołana skutkiem żywiołu. AC ma wiele wariantów – od prostego minicasco po ubezpieczenie All R... więcej »

» Raport z badań zużycia paliwa i emisji spalin potwierdza brak jakiegokolwiek fałszowania danych testowych w samochodach Mazdy 2018-12-11
  Mazda 3 2019 Po ujawnieniu nieuczciwych praktyk testowania w innych firmach, japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT) wysłało 9 lipca 2018 roku żądanie podania wyjaśnień. Mazda Motor Corporation dostarczyła teraz MLIT raport o wynikach pobieran... więcej »

» Budowa najpopularniejszego środka transportu. Jak zbudowany jest twój samochód? 2018-11-27
  Legenda zwana Toyota Sports 800Budowa samochodu wielu kierowcom jawi się jako tajemnicze i skomplikowane zagadnienie. Tymczasem w podstawowym stopniu opanować może ją nawet największy motoryzacyjny laik. ... więcej »

» Korzystaj tylko z legalnych taxi w Warszawie 2018-11-26
  Zamówienie taksówki w Warszawie może skończyć się sporym rachunkiem. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas korzystania taxi w stolicy? ... więcej »

» Jak bezpiecznie kupować przez internet używane części samochodowe? 2018-11-26
  Obrót używanymi częściami samochodowymi w naszym kraju wciąż rośnie i przenosi się do internetu. Radzimy, na co zwracać uwagę, kupując je zdalnie, by było to dla nas ułatwieniem, a nie źródłem kłopotów. ... więcej »

» Młody kierowco, nie przepłacaj na polisie OC! 2018-11-26
  Niedawno zdałeś prawo jazdy i planujesz kupić bądź wiesz, że dostaniesz od bliskich, swoje pierwsze auto? Jedno jest pewne: będziesz musiał je ubezpieczyć. Obowiązkowa jest jedynie polisa OC. Kosztuje różne – w zależności od ubezpieczyciela. Sprawdź, co... więcej »

» CB radio - czy warto być w kontakcie 2018-11-09
  Radia CB niegdyś kojarzone były niemal wyłącznie z dużymi ciężarówkami, na których dumnie prezentowała się przyczepiona, charakterystyczna antena. Taki stan rzeczy nie trwał długo, bowiem kierowcy aut osobowych szybko zorientowali się, że jest to niezmiernie ... więcej »

» Warunki, jakie trzeba spełnić zaciągając kredyt samochodowy 2018-11-07
  Porsche Carrera GT TechArt wnętrze detal kierownicaKredyt samochodowy wyróżnia się prostą procedurą i minimalnymi formalnościami do wypełnienia. Innymi słowy, to tylko kilka kroków, które dzielą potencjalnego nabywcę od zakupu wymarzonego pojazdu. Jeśli przeraża cię perspektywa wypełniania wielostronicowych wn... więcej »

» Ubezpieczenie OC - jak zaoszczędzić na składce? 2018-10-26
  Czy wiesz, że możesz płacić za ubezpieczenie OC taniej niż dotychczas? Powiemy Ci, jak zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. Bezszkodowi kierowcy – zwłaszcza z dużym doświadczeniem i poruszający się głównie po mało ruchliwych drogach – płacą za OC n... więcej »

» Organizacja procesu spedycyjnego - krok po kroku 2018-10-24
  Spedytor to specjalista, zajmujący się organizacją procesu transportu ładunku zleconego przez Klienta. Mimo, że zawarliśmy właśnie istotę jego pracy w jednym zdaniu, to tak naprawdę jest to znacznie trudniejsza kwestia, niż mogłoby się wydawać. Nadszedł więc n... więcej »

» Auto hybrydowe – przyjazne środowisku i kieszeni! 2018-10-24
  Audi A8 hybrid Choć w uproszczeniu napęd hybrydowy w samochodach hybrydowych można określić jako połączenie silnika elektrycznego i spalinowego, sposób i stopień wykorzystania silnika elektrycznego różni się w zależności od poszczególnych typów aut. Czym różnią się między s... więcej »

» Części używane - czy warto się na nie decydować? 2018-10-18
  TurbinaZa sprawą rosnącej liczby aut, na naszych drogach rośnie rynek używanych części samochodowych. W końcu jedynym sposobem pozbycia się samochodu, poza sprzedażą komuś innemu, jest oddanie go do stacji demontażu pojazdów.... więcej »

» Jak jest zbudowany samochód elektryczny? 2018-10-04
  Tesla RoadsterZ zewnątrz samochód elektryczny niczym nie różni się od tradycyjnego pojazdu spalinowego. Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi stosując do samochodu elektrycznego inną karoserię i układ jezdny, (choć ten bywa coraz częściej modyfikowany). Różnią się tylko siln... więcej »

» Jak często należy wymienić opony w samochodzie dostawczym? 2018-09-26
  BFGoodrich Winter Slalom KSIOszczędzanie na oponach lub brak regularnej kontroli ich stanu może przyczynić się do wielu problemów. To jedyny element samochodu poddawany ciągłym przeciążeniom i odpowiedzialny za skuteczny kontakt z drogą.... więcej »

» Czyszczenie klimatyzacji w samochodzie – czy konieczne? 2018-09-25
  klimatyzacja-serwisAby klimatyzacja samochodowa działała sprawnie i bez problemów, należy ją regularnie serwisować. Podstawowy przegląd z uzupełnieniem braków kosztuje mniej więcej 200 złotych i jest gwarancją uchronienia systemu przed potrzebą naprawy bądź wymiany w przypadku u... więcej »

» Internetowa Giełda Części Samochodowych 2018-09-13
  Skoda Rapid Spaceback - Mototarget.plDla sprzedawców to wygodny i niedrogi sposób na znalezienie klientów. Dla kupujących to internetowy sklep wyspecjalizowany w częściach samochodowych. Zajrzyj na giełdę i poznaj jej możliwości, szukając części do swojego samochodu.... więcej »

» Zadbaj o mnie! 2018-09-03
  volvo s301Wakacyjne wędrówki, rodzinne wyjazdy, szaleńcze i nieplanowane wypady. Po lesie, w góry, nad morze. Twoje auto sporo pewnie przeszło przez ostatnie tygodnie. Wakacje dobiegły końca, może i samochód zasłużył teraz na małe spa. Przez ostatnie dwa miesiące dzieln... więcej »

» Kupiłeś auto z kręconym licznikiem? Walcz o zwrot pieniędzy. 2018-08-20
  Honda CR-V vs Mitsubishi OutlanderWiele mówi się dziś o oszustwach handlarzy samochodów i sprzedawców prywatnych. Duża liczba zarzutów dotyczy przekręcania licznika przebiegu. No właśnie, czy problem naprawdę jest poważny, a jeśli tak to, jak odzyskać środki wydane na zakup samochodu ze sfałsz... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 103 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |