FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1692 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1147 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Jak wybrać pożyczkę na naprawę samochodu?
    Dodano: 2018-04-26

 
Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w sytuacji, w której musiałby zmierzyć się z awarią samochodu. Niestety, czasem jednak nie wszystko układa się po naszej myśli, nie jesteśmy też w stanie przewidzieć niektórych sytuacji. Do awarii może dojść zarówno podczas dłuższej podróży jak i w trakcie krótkiego wyjazdu po zakupy. Co wtedy zrobić, zwłaszcza jeśli nie mamy środków finansowych pozwalających nam na naprawę usterki? Rozwiązaniem może być pożyczka finansowa. Czym należy kierować się przy jej wyborze?
Jak wybrać pożyczkę na naprawę samochodu?


Awaria samochodu

 

Sporo osób przynajmniej raz usłyszało charakterystyczny dźwięk, który towarzyszy nieskutecznej próbie uruchomienie silnika samochodu. Na początku samodzielnie szukamy przyczyny awarii; mamy nadzieję, że sami jesteśmy w stanie usunąć ewentualną usterkę. Niestety nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza jeśli awaria ma miejsce z daleka od naszego domu, np. podczas w wakacyjnego wyjazdu. Rzadko jesteśmy przygotowani na tego typu sytuacje, co oznacza, że nie zawsze na naszym koncie bankowym znajdują się środki finansowe umożliwiające pokrycie kosztów naprawy. Co wtedy zrobić? Jedną z możliwych opcji jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego w jednej z firm udzielających pożyczek. Jeśli jesteśmy na wyjeździe, znacznie łatwiej będzie nam skorzystać z usług instytucji finansowej niż z usług banku. Chodzi przede wszystkim o możliwość zaciągnięcia zobowiązania przez internet; wybierając pożyczkę online nie musimy udawać się do siedziby placówki i spędzać długich godzin na dopełnieniu formalności. Więcej o sposobach na uzyskanie dodatkowych środków na naprawę samochodu można przeczytać tutaj: https://www.wonga.pl/pozyczka-na-samochod.

 

 

 

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

 

Czym kierować się przy wyborze instytucji finansowej, która ma nam udzielić pożyczki? Po pierwsze warto zastanowić się, jakiej kwoty dokładnie potrzebujemy. Warto w tym celu zasięgnąć porady u profesjonalnego mechanika, który wskaże nam dokładną przyczynę awarii oraz wyceni koszt naprawy. Do podanej kwoty warto na wszelki wypadek doliczyć przynajmniej kilkadziesiąt złotych więcej - dzięki temu będziemy mieć zabezpieczenie, w razie gdyby okazało się, że trzeba będzie wymienić dodatkową część. Jeśli znamy kwotę, którą musimy przeznaczyć na naprawę samochodu, możemy poszukać oferty, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na opinie jej byłych klientów. Istotne jest również to, czy instytucja korzysta z BIK i i wiadomości zawartych w biurach informacji gospodarczej; przynajmniej podstawowa weryfikacja klientów czyni firmę bardziej wiarygodną.

 

Pożyczka na samochód w wonga.pl

 

Pożyczka jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż kredyt na samochód. Przewaga instytucji pozabankowych wynika głównie z mniejszych formalności i możliwości zaciągnięcia zobowiązania przez internet. Jedną z instytucji udzielających pożyczek finansowych online jest wonga.pl. Firma umożliwia zaciągnięcie jednego z dwóch rodzajów pożyczek. Potencjalny klient ma do wyboru zobowiązanie krótkoterminowa lub rozłożone na raty. Z pierwszej opcji może skorzystać w sytuacji, gdy awaria nie jest zbyt duża, a naprawa ogranicza się do wymiany jednej lub dwóch niezbyt drogich części. W ramach pożyczki krótkoterminowej klient może uzyskać do 1500 zł, przy czym maksymalny okres spłaty wynosi 60 dni. Jeśli jednak awaria samochodu okaże się znacznie poważniejsza, być może lepszym rozwiązaniem będzie wybór pożyczki ratalnej. W jej ramach można pożyczyć do 10 tys. złotych. Co ważne, maksymalny czas spłaty zobowiązania wynosi aż 24 miesiące, co oznacza, że klient nie musi spieszyć się ze spłatą całości długu. O pożyczce ratalnej warto pomyśleć zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczna jest wymiana kilku części, samochód wymaga dodatkowej diagnostyki lub gdy z własnej winy uszkodziliśmy jeden z zewnętrznych elementów samochodu.

 

Pożyczka na samochód bez BIK

 

Czy możliwe jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego na samochód w firmie, która nie sprawdza BIK? Obecnie na rynku znajduje się kilka instytucji, które nie weryfikują podstawowych wiadomości dotyczących historii kredytowej klienta. Nie oznacza to jednak, że warto zwrócić się właśnie do nich. Wręcz przeciwnie- może się okazać, że dana firma nie jest zbyt wiarygodna. Formalności związane z Bikiem nie trwają na ogół zbyt długo, zwłaszcza jeśli dotyczy to pożyczki online. Z tego względu znacznie bezpieczniej zwrócić się do instytucji sprawdzającej podstawowe informacje na temat dotychczasowych zobowiązań klienta.Źródło: Artykuł sponsorowany

 Inne artykuły
» Amortyzatory w samochodzie. Jak przedłużyć ich żywotność? 2019-07-09
  Weitec zawieszenie HICON GT dla Volkswagena Golfa V i Jetta V Auto „buja się” nawet na nieznacznych nierównościach, a przy pokonywaniu zakrętów „myszkuje” – samo odbija na prawo i lewo. Potem zauważasz, że ostatnio droga hamowania znacznie się wydłużyła. Z czego mogą wynikać takie problemy?... więcej »

» Oryginalne części samochodowe - dlaczego warto je wybierać? 2019-07-09
  Ford Door Edge ProtectorSamochód to złożona maszyna, w której co jakiś czas siłą rzeczy musimy wymieniać to i owo. Szczególnie jeżeli auto ma już swoje lata, rzeczy takie jak sprzęgło, skrzynia biegów, konieczność wymiany wahaczy czy drobne prace przy silniku nikogo nie dziwią. ... więcej »

» Wycieraczki samochodowe w Twoim warsztacie - DIPP 2019-06-11
  Od początku stawialiśmy na jakość naszych wycieraczek. Opłaciło się. Od 2008 roku rozwinęliśmy sieć dystrybucji nie tylko w Polsce, lecz również poza granicami kraju. Oferujemy doskonałe wycieraczki samochodowe w przystępnych cenach. Nasz pomysł na biznes jes... więcej »

» Samochody na minuty w Lublinie – co warto o nich wiedzieć? 2019-05-31
  Carsharing, czyli samochody na minuty, to rozwiązanie, z którego mogą już korzystać mieszkańcy Lublina. Jeżeli masz uprawnienia do kierowania pojazdami, ale nie masz własnego samochodu, carsharing jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak to działa. ... więcej »

» Obsługa klimatyzacji – taniej i szybciej 2019-05-30
  Serwis klimatyzacji to czynność czasochłonna. W przypadku pojazdów dużych gabarytów – jak samochody ciężarowe lub autobusy – może trwać od kilku do ponad 10 godzin. Ponadto, w trakcie serwisu dochodzi zawsze do ubytku części czynnika chłodniczego. ... więcej »

» Czy warto wyposażyć samochód w kamerę cofania 2019-05-30
  Parkowanie to manewr, który sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom – a co dopiero tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem. Jak sobie to ułatwić? Może Ci w tym pomóc np. kamera cofania. Zobacz, czy warto się zdecydować na jej za... więcej »

» Do ponad połowy wypadków dochodzi przy dobrej pogodzie. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kolizji? 2019-05-20
  Korzystając z wolnego dnia, wsiadasz do swojego samochodu i ruszasz na przejażdżkę. Nad głową masz bezchmurne niebo i pełne słońce. Sprzyjające warunki kuszą, dlatego pozwalasz sobie na nieco większą swobodę za kółkiem. Jednak nie Ty jeden wpadłeś na taki pomy... więcej »

» Marka samochodu ma wpływ na cenę ubezpieczenia 2019-05-20
  Eksperci każdego roku porównują ceny ubezpieczeń samochodów dla danych marek. Zobaczmy, dla których samochodów ubezpieczenie jest najdroższe, a dla których najtańsze. ... więcej »

» Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców nie musi być drogie 2019-05-14
  Airbag w pasie bezpieczeństwa MondeoPolisa OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowy dokument, który chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami wynikającymi z komunikacyjnych szkód wyrządzonych osobom trzecim. Na wysokość rocznej składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników, a j... więcej »

» 5 najczęściej spotykanych problemów na drodze, którym można zapobiegać 2019-05-10
  Serwis Autotraper Suzuki Każdy kierowca, który ma już za sobą trochę przejechanych kilometrów, spotkał się kiedyś z jednym z poruszonych tutaj problemów podczas swoich podróży. Zawsze wiąże się to ze stresem i nerwami. Nikt z nas nie lubi przecież niemiłych niespodzianek na drodze. C... więcej »

» Jak zwiększyć zasięg elektryka - kilka sposobów 2019-05-03
  Nissan LEAFSamochody elektryczne prowadzi się praktycznie tak samo, jak auta o napędzie spalinowym. A to oznacza, że, identycznie jak w pojazdach konwencjonalnych, to od kierowcy w dużej mierze zależy zapotrzebowanie na „paliwo”. W jaki sposób je minimalizowa... więcej »

» Bagażnik rowerowe na hak - jak wybrać najlepszy? 2019-04-27
  BMW - rowery 2014Sezon wiosenny sprzyja wycieczkom rowerowym. Wiele osób deklaruje chęć zabrania ze sobą jednośladów na weekendowy wyjazd, czy dłuższy urlop, jednak nierzadko pojawia się problem z ich przewiezieniem. Jak się okazuje, współczesny rynek oferuje nam wiele możliwo... więcej »

» Przygotuj swoje auto na wiosnę 2019-04-23
  pirelli 2 Nadeszła wiosna a wraz z nią coraz cieplejsze dni. Jak zawsze zachęcają one nas do podróży za miasto. Zanim jednak wyruszymy na rodzinną wycieczkę warto zadbać o to, by nasz samochód był odpowiednio przygotowany do sezonu. ... więcej »

» Bezpieczeństwo i jakość 2019-04-17
  Mitsubishi - silnik DI-D MIVECKażdy kierowca wie, że nie opłaca się oszczędzać na materiałach eksploatacyjnych. Szczególnie odpowiedni dobór oleju do silnika pozwala nie tylko uzyskać określone parametry, ale również będzie chronić mechanizm przez lata. ... więcej »

» Czym wyróżniają się opony letnie? 2019-04-02
  GoodyearProducenci ogumienia do samochodów różnego typu przekonują, że dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowcy powinni zmieniać opony sezonowo. Czym zatem wyróżniają się na tle pozostałych rodzajów ogumienia opony letnie?... więcej »

» O czym pamiętać kupując samochód? 2019-03-25
  Sprzedaż hybryd Toyoty w Europie wzrosła o 5 % w pierwszym kwartale roku Wiadomo, że nikt nie chce nabywać przysłowiowego kota w worku, gdy chodzi o zakup pojazdu. Sprawdzenie stanu technicznego przed zakupem jest bardzo ważne, aby nie natknąć się na wybrakowany model. Pamiętać należy o kilku istotnych rzeczach, które pozwolą ocen... więcej »

» Kupujemy używane auto. Czemu warto sprawdzić numer VIN? 2019-03-25
  Chevrolet na salonie Paryż 2012 Nie zawsze możesz uwierzyć w to, co na temat używanego auta mówi sprzedający. O czym najmniej chętnie informują potencjalnych klientów? ... więcej »

» Czy można uniknąć utraty wartości samochodu? Rozwiązaniem wynajem długoterminowy 2019-03-20
  Audi sprzedaje auta przez internet Każdy samochód traci na wartości wraz z upływem czasu i niestety niewiele możemy na to poradzić. Kupując nowe auto, musimy liczyć się z tym, że już po wyjechaniu z salonu utraci ono ok. 10% swojej wartości. Po upływie 3 lat wartość samochodu jest mniejsza od ... więcej »

» Jakie wybrać auto użytkowe do firmy 2019-03-11
  Volkswagen CrafterKażda osoba, która prowadzi własną firmę wie doskonale, że samochód jest niezwykle przydatny i ułatwia wiele rzeczy. ... więcej »

» Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodowe? 2019-03-01
  Jesteś posiadaczem auta? Jeżeli tak, potrzebne Ci ubezpieczenie komunikacyjne. Do wykupienia jednego – OC – jesteś zobowiązany. Inne zaś mieć zdecydowanie warto. Tylko co zrobić, żeby nie przepłacać? Jak znaleźć polisę atrakcyjną cenowo i o zadowal... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 109 rekordów
Najczęściej czytane
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |