FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1707 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1158 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Jak wybrać pożyczkę na naprawę samochodu?
    Dodano: 2018-04-26

 
Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w sytuacji, w której musiałby zmierzyć się z awarią samochodu. Niestety, czasem jednak nie wszystko układa się po naszej myśli, nie jesteśmy też w stanie przewidzieć niektórych sytuacji. Do awarii może dojść zarówno podczas dłuższej podróży jak i w trakcie krótkiego wyjazdu po zakupy. Co wtedy zrobić, zwłaszcza jeśli nie mamy środków finansowych pozwalających nam na naprawę usterki? Rozwiązaniem może być pożyczka finansowa. Czym należy kierować się przy jej wyborze?
Jak wybrać pożyczkę na naprawę samochodu?


Awaria samochodu

 

Sporo osób przynajmniej raz usłyszało charakterystyczny dźwięk, który towarzyszy nieskutecznej próbie uruchomienie silnika samochodu. Na początku samodzielnie szukamy przyczyny awarii; mamy nadzieję, że sami jesteśmy w stanie usunąć ewentualną usterkę. Niestety nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza jeśli awaria ma miejsce z daleka od naszego domu, np. podczas w wakacyjnego wyjazdu. Rzadko jesteśmy przygotowani na tego typu sytuacje, co oznacza, że nie zawsze na naszym koncie bankowym znajdują się środki finansowe umożliwiające pokrycie kosztów naprawy. Co wtedy zrobić? Jedną z możliwych opcji jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego w jednej z firm udzielających pożyczek. Jeśli jesteśmy na wyjeździe, znacznie łatwiej będzie nam skorzystać z usług instytucji finansowej niż z usług banku. Chodzi przede wszystkim o możliwość zaciągnięcia zobowiązania przez internet; wybierając pożyczkę online nie musimy udawać się do siedziby placówki i spędzać długich godzin na dopełnieniu formalności. Więcej o sposobach na uzyskanie dodatkowych środków na naprawę samochodu można przeczytać tutaj: https://www.wonga.pl/pozyczka-na-samochod.

 

 

 

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

 

Czym kierować się przy wyborze instytucji finansowej, która ma nam udzielić pożyczki? Po pierwsze warto zastanowić się, jakiej kwoty dokładnie potrzebujemy. Warto w tym celu zasięgnąć porady u profesjonalnego mechanika, który wskaże nam dokładną przyczynę awarii oraz wyceni koszt naprawy. Do podanej kwoty warto na wszelki wypadek doliczyć przynajmniej kilkadziesiąt złotych więcej - dzięki temu będziemy mieć zabezpieczenie, w razie gdyby okazało się, że trzeba będzie wymienić dodatkową część. Jeśli znamy kwotę, którą musimy przeznaczyć na naprawę samochodu, możemy poszukać oferty, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na opinie jej byłych klientów. Istotne jest również to, czy instytucja korzysta z BIK i i wiadomości zawartych w biurach informacji gospodarczej; przynajmniej podstawowa weryfikacja klientów czyni firmę bardziej wiarygodną.

 

Pożyczka na samochód w wonga.pl

 

Pożyczka jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż kredyt na samochód. Przewaga instytucji pozabankowych wynika głównie z mniejszych formalności i możliwości zaciągnięcia zobowiązania przez internet. Jedną z instytucji udzielających pożyczek finansowych online jest wonga.pl. Firma umożliwia zaciągnięcie jednego z dwóch rodzajów pożyczek. Potencjalny klient ma do wyboru zobowiązanie krótkoterminowa lub rozłożone na raty. Z pierwszej opcji może skorzystać w sytuacji, gdy awaria nie jest zbyt duża, a naprawa ogranicza się do wymiany jednej lub dwóch niezbyt drogich części. W ramach pożyczki krótkoterminowej klient może uzyskać do 1500 zł, przy czym maksymalny okres spłaty wynosi 60 dni. Jeśli jednak awaria samochodu okaże się znacznie poważniejsza, być może lepszym rozwiązaniem będzie wybór pożyczki ratalnej. W jej ramach można pożyczyć do 10 tys. złotych. Co ważne, maksymalny czas spłaty zobowiązania wynosi aż 24 miesiące, co oznacza, że klient nie musi spieszyć się ze spłatą całości długu. O pożyczce ratalnej warto pomyśleć zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczna jest wymiana kilku części, samochód wymaga dodatkowej diagnostyki lub gdy z własnej winy uszkodziliśmy jeden z zewnętrznych elementów samochodu.

 

Pożyczka na samochód bez BIK

 

Czy możliwe jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego na samochód w firmie, która nie sprawdza BIK? Obecnie na rynku znajduje się kilka instytucji, które nie weryfikują podstawowych wiadomości dotyczących historii kredytowej klienta. Nie oznacza to jednak, że warto zwrócić się właśnie do nich. Wręcz przeciwnie- może się okazać, że dana firma nie jest zbyt wiarygodna. Formalności związane z Bikiem nie trwają na ogół zbyt długo, zwłaszcza jeśli dotyczy to pożyczki online. Z tego względu znacznie bezpieczniej zwrócić się do instytucji sprawdzającej podstawowe informacje na temat dotychczasowych zobowiązań klienta.Źródło: Artykuł sponsorowany

 Inne artykuły
» Czy można uniknąć utraty wartości samochodu? Rozwiązaniem wynajem długoterminowy 2019-03-20
  Audi sprzedaje auta przez internet Każdy samochód traci na wartości wraz z upływem czasu i niestety niewiele możemy na to poradzić. Kupując nowe auto, musimy liczyć się z tym, że już po wyjechaniu z salonu utraci ono ok. 10% swojej wartości. Po upływie 3 lat wartość samochodu jest mniejsza od ... więcej »

» Jakie wybrać auto użytkowe do firmy 2019-03-11
  Volkswagen CrafterKażda osoba, która prowadzi własną firmę wie doskonale, że samochód jest niezwykle przydatny i ułatwia wiele rzeczy. ... więcej »

» Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodowe? 2019-03-01
  Jesteś posiadaczem auta? Jeżeli tak, potrzebne Ci ubezpieczenie komunikacyjne. Do wykupienia jednego – OC – jesteś zobowiązany. Inne zaś mieć zdecydowanie warto. Tylko co zrobić, żeby nie przepłacać? Jak znaleźć polisę atrakcyjną cenowo i o zadowal... więcej »

» Jaka jest najlepsza kamera samochodowa? 2019-02-17
  Kamera - wideorejestratorCoraz więcej kierowców decyduje się na zakup wideorejestratora ze względów bezpieczeństwa. Stłuczka bądź wypadek, szczególnie w spornych sytuacjach, mogą być źle zinterpretowane. Dowód w postaci nagrania jednoznacznie stwierdza, kto jest sprawcą zdarzenia. Czy... więcej »

» Poradnik: wynajem auta na wyjazd zagraniczny. Co musimy ustalić w umowie? 2019-02-05
  Sam wyjazd zagraniczny potrafi mocno zestresować, a co dopiero, gdy wybieramy się tam wypożyczonym autem. Musimy wszystko dokładnie ustalić z wypożyczalnią, aby nie powstały później żadne nieporozumienia. O czym więc pamiętać? ... więcej »

» Opony letnie czy całoroczne - co wybrać 2019-02-05
  Opony obok sprawnego układu kierowniczego i dobrych hamulców są jednym z najważniejszych elementów dbających o nasze bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Właściwy stan i rodzaj ogumienia decyduje o przyczepności i bezpieczeństwie jazdy. Część kierowców ... więcej »

» Jazda motocyklem w mroźne dni nie taka straszna, jak ją malują 2019-01-21
  Honda CRF450R 2017Ten, kto powiedział, że motocyklem nie da się jeździć zimą, był w błędzie. Da się, trzeba go tylko odpowiednio przygotować. A jak? Przeczytacie o tym poniżej.... więcej »

» Rozbita szyba, pęknięta opona, kradzież auta - kiedy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkodę z AC? 2019-01-11
  Volkswagen - szyba Zakup autocasco nie oznacza jeszcze, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie w przypadku każdej poniesionej szkody. Wybierając odpowiedni wariant AC, zwracaj uwagę nie tylko na cenę tego produktu, ale również na zakres ochrony, który dzięki ni... więcej »

» Kiedy kupić nowe opony samochodowe? 2019-01-11
  Michelin Agilis AlpinJedną z części samochodowych ulegających naturalnemu zużyciu są opony. Z upływem czasu ściera się bieżnik, mogą pojawiać się inne uszkodzenia oraz może dochodzić do spadku przyczepności mieszanki gumowej.... więcej »

» 5 wariantów autocasco - jaki jest najlepszy dla ciebie? 2019-01-04
  Ford Escape Hybrid deska detal1Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, ale bardzo przydatne. Pozwala uniknąć finansowych konsekwencji przykrych zdarzeń, jak kradzież pojazdu czy spora szkoda wywołana skutkiem żywiołu. AC ma wiele wariantów – od prostego minicasco po ubezpieczenie All R... więcej »

» Raport z badań zużycia paliwa i emisji spalin potwierdza brak jakiegokolwiek fałszowania danych testowych w samochodach Mazdy 2018-12-11
  Mazda 3 2019 Po ujawnieniu nieuczciwych praktyk testowania w innych firmach, japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT) wysłało 9 lipca 2018 roku żądanie podania wyjaśnień. Mazda Motor Corporation dostarczyła teraz MLIT raport o wynikach pobieran... więcej »

» Budowa najpopularniejszego środka transportu. Jak zbudowany jest twój samochód? 2018-11-27
  Legenda zwana Toyota Sports 800Budowa samochodu wielu kierowcom jawi się jako tajemnicze i skomplikowane zagadnienie. Tymczasem w podstawowym stopniu opanować może ją nawet największy motoryzacyjny laik. ... więcej »

» Korzystaj tylko z legalnych taxi w Warszawie 2018-11-26
  Zamówienie taksówki w Warszawie może skończyć się sporym rachunkiem. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas korzystania taxi w stolicy? ... więcej »

» Jak bezpiecznie kupować przez internet używane części samochodowe? 2018-11-26
  Obrót używanymi częściami samochodowymi w naszym kraju wciąż rośnie i przenosi się do internetu. Radzimy, na co zwracać uwagę, kupując je zdalnie, by było to dla nas ułatwieniem, a nie źródłem kłopotów. ... więcej »

» Młody kierowco, nie przepłacaj na polisie OC! 2018-11-26
  Niedawno zdałeś prawo jazdy i planujesz kupić bądź wiesz, że dostaniesz od bliskich, swoje pierwsze auto? Jedno jest pewne: będziesz musiał je ubezpieczyć. Obowiązkowa jest jedynie polisa OC. Kosztuje różne – w zależności od ubezpieczyciela. Sprawdź, co... więcej »

» CB radio - czy warto być w kontakcie 2018-11-09
  Radia CB niegdyś kojarzone były niemal wyłącznie z dużymi ciężarówkami, na których dumnie prezentowała się przyczepiona, charakterystyczna antena. Taki stan rzeczy nie trwał długo, bowiem kierowcy aut osobowych szybko zorientowali się, że jest to niezmiernie ... więcej »

» Warunki, jakie trzeba spełnić zaciągając kredyt samochodowy 2018-11-07
  Porsche Carrera GT TechArt wnętrze detal kierownicaKredyt samochodowy wyróżnia się prostą procedurą i minimalnymi formalnościami do wypełnienia. Innymi słowy, to tylko kilka kroków, które dzielą potencjalnego nabywcę od zakupu wymarzonego pojazdu. Jeśli przeraża cię perspektywa wypełniania wielostronicowych wn... więcej »

» Ubezpieczenie OC - jak zaoszczędzić na składce? 2018-10-26
  Czy wiesz, że możesz płacić za ubezpieczenie OC taniej niż dotychczas? Powiemy Ci, jak zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. Bezszkodowi kierowcy – zwłaszcza z dużym doświadczeniem i poruszający się głównie po mało ruchliwych drogach – płacą za OC n... więcej »

» Organizacja procesu spedycyjnego - krok po kroku 2018-10-24
  Spedytor to specjalista, zajmujący się organizacją procesu transportu ładunku zleconego przez Klienta. Mimo, że zawarliśmy właśnie istotę jego pracy w jednym zdaniu, to tak naprawdę jest to znacznie trudniejsza kwestia, niż mogłoby się wydawać. Nadszedł więc n... więcej »

» Auto hybrydowe – przyjazne środowisku i kieszeni! 2018-10-24
  Audi A8 hybrid Choć w uproszczeniu napęd hybrydowy w samochodach hybrydowych można określić jako połączenie silnika elektrycznego i spalinowego, sposób i stopień wykorzystania silnika elektrycznego różni się w zależności od poszczególnych typów aut. Czym różnią się między s... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 101 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Fotografia z artykułu:
Znamy ceny DS 3 CROSSBACK!

Zdjecie miesiaca


Fotografia z artykułu:
Znamy ceny DS 3 CROSSBACK!

© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |