FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1791 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1213 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Jak wybrać pożyczkę na naprawę samochodu?
    Dodano: 2018-04-26

 
Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w sytuacji, w której musiałby zmierzyć się z awarią samochodu. Niestety, czasem jednak nie wszystko układa się po naszej myśli, nie jesteśmy też w stanie przewidzieć niektórych sytuacji. Do awarii może dojść zarówno podczas dłuższej podróży jak i w trakcie krótkiego wyjazdu po zakupy. Co wtedy zrobić, zwłaszcza jeśli nie mamy środków finansowych pozwalających nam na naprawę usterki? Rozwiązaniem może być pożyczka finansowa. Czym należy kierować się przy jej wyborze?
Jak wybrać pożyczkę na naprawę samochodu?


Awaria samochodu

 

Sporo osób przynajmniej raz usłyszało charakterystyczny dźwięk, który towarzyszy nieskutecznej próbie uruchomienie silnika samochodu. Na początku samodzielnie szukamy przyczyny awarii; mamy nadzieję, że sami jesteśmy w stanie usunąć ewentualną usterkę. Niestety nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza jeśli awaria ma miejsce z daleka od naszego domu, np. podczas w wakacyjnego wyjazdu. Rzadko jesteśmy przygotowani na tego typu sytuacje, co oznacza, że nie zawsze na naszym koncie bankowym znajdują się środki finansowe umożliwiające pokrycie kosztów naprawy. Co wtedy zrobić? Jedną z możliwych opcji jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego w jednej z firm udzielających pożyczek. Jeśli jesteśmy na wyjeździe, znacznie łatwiej będzie nam skorzystać z usług instytucji finansowej niż z usług banku. Chodzi przede wszystkim o możliwość zaciągnięcia zobowiązania przez internet; wybierając pożyczkę online nie musimy udawać się do siedziby placówki i spędzać długich godzin na dopełnieniu formalności. Więcej o sposobach na uzyskanie dodatkowych środków na naprawę samochodu można przeczytać tutaj: https://www.wonga.pl/pozyczka-na-samochod.

 

 

 

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

 

Czym kierować się przy wyborze instytucji finansowej, która ma nam udzielić pożyczki? Po pierwsze warto zastanowić się, jakiej kwoty dokładnie potrzebujemy. Warto w tym celu zasięgnąć porady u profesjonalnego mechanika, który wskaże nam dokładną przyczynę awarii oraz wyceni koszt naprawy. Do podanej kwoty warto na wszelki wypadek doliczyć przynajmniej kilkadziesiąt złotych więcej - dzięki temu będziemy mieć zabezpieczenie, w razie gdyby okazało się, że trzeba będzie wymienić dodatkową część. Jeśli znamy kwotę, którą musimy przeznaczyć na naprawę samochodu, możemy poszukać oferty, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na opinie jej byłych klientów. Istotne jest również to, czy instytucja korzysta z BIK i i wiadomości zawartych w biurach informacji gospodarczej; przynajmniej podstawowa weryfikacja klientów czyni firmę bardziej wiarygodną.

 

Pożyczka na samochód w wonga.pl

 

Pożyczka jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż kredyt na samochód. Przewaga instytucji pozabankowych wynika głównie z mniejszych formalności i możliwości zaciągnięcia zobowiązania przez internet. Jedną z instytucji udzielających pożyczek finansowych online jest wonga.pl. Firma umożliwia zaciągnięcie jednego z dwóch rodzajów pożyczek. Potencjalny klient ma do wyboru zobowiązanie krótkoterminowa lub rozłożone na raty. Z pierwszej opcji może skorzystać w sytuacji, gdy awaria nie jest zbyt duża, a naprawa ogranicza się do wymiany jednej lub dwóch niezbyt drogich części. W ramach pożyczki krótkoterminowej klient może uzyskać do 1500 zł, przy czym maksymalny okres spłaty wynosi 60 dni. Jeśli jednak awaria samochodu okaże się znacznie poważniejsza, być może lepszym rozwiązaniem będzie wybór pożyczki ratalnej. W jej ramach można pożyczyć do 10 tys. złotych. Co ważne, maksymalny czas spłaty zobowiązania wynosi aż 24 miesiące, co oznacza, że klient nie musi spieszyć się ze spłatą całości długu. O pożyczce ratalnej warto pomyśleć zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczna jest wymiana kilku części, samochód wymaga dodatkowej diagnostyki lub gdy z własnej winy uszkodziliśmy jeden z zewnętrznych elementów samochodu.

 

Pożyczka na samochód bez BIK

 

Czy możliwe jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego na samochód w firmie, która nie sprawdza BIK? Obecnie na rynku znajduje się kilka instytucji, które nie weryfikują podstawowych wiadomości dotyczących historii kredytowej klienta. Nie oznacza to jednak, że warto zwrócić się właśnie do nich. Wręcz przeciwnie- może się okazać, że dana firma nie jest zbyt wiarygodna. Formalności związane z Bikiem nie trwają na ogół zbyt długo, zwłaszcza jeśli dotyczy to pożyczki online. Z tego względu znacznie bezpieczniej zwrócić się do instytucji sprawdzającej podstawowe informacje na temat dotychczasowych zobowiązań klienta.Źródło: Artykuł sponsorowany

 Inne artykuły
» Używane jak nowe. Auta używane od dealerów coraz popularniejsze 2018-06-26
  Ford na Salonie Samochodowym Paryż 2012Znalezienie odpowiedniego samochodu używanego może być nie lada problemem. Wprawdzie w ogłoszeniach, na giełdach oraz w komisach czeka na nas mnóstwo różnych modeli, to jednak wyszukanie tego odpowiedniego może być poważnym problemem. Z pomocą przychodzą nam j... więcej »

» Jak skutecznie chronić motocykl przed kradzieżą 2018-06-08
  Honda CBR1000RR Fireblade 2012Wraz z liczbą zarejestrowanych motocykli rośnie także współczynnik kradzieży. To prawdziwa zmora motocyklistów. Stosowane zabezpieczenia nie zawsze okazują się skuteczne. Każdy właściciel jednośladu musi mieć się na baczności. W jaki sposób odpowiednio zabezpi... więcej »

» Transport międzynarodowy Austria, Dania - jak najprościej dojechać? 2018-05-14
  Odległości między miastami w Europie sięgają z reguły tysięcy kilometrów. Podobnie wygląda sprawa w przypadku transportu międzynarodowego. Jeżeli chcemy dostać się z Austrii do Danii, lub w przeciwną stronę, mamy trzy opcje wyboru: samochód, pociąg, samolot. K... więcej »

» Wybieramy rękawice motocyklowe - na co zwrócić uwagę dokonując zakupu? 2018-04-26
  BMW Motorrad 2015 CollectionDobór rękawic motocyklowych często sprawia problemy. Jednak odpowiedzialny motocyklista zawsze powinien mieć je na sobie w trakcie jazdy. Jest to część garderoby, która ma za zadanie chronić nie tylko dłonie, ale również nadgarstki, jednocześnie nie ograniczaj... więcej »

» Leasing - wszystko co należy o nim wiedzieć 2018-04-26
  Raport Bank of America: Toyota i GM zwiększą udział w amerykańskim rynkuProdukty leasingowe to jedna z najpopularniejszych form finansowania zakupu – najczęściej aut, ale u wielu leasingodawców można w ten sposób pozyskać również inne aktywa, jak chociażby maszyny, urządzenia, a nawet sprzęt budowlany i medyczny. Na czym pol... więcej »

» Sprawdzanie VIN a zakup używanego auta 2018-04-03
  Honda CR-V 1.6 i-DTECRynek samochodów używanych w naszym kraju jest bogaty w przeróżne oferty aut z drugiej ręki, jednak prawdziwym wyzwaniem jest odróżnienie ofert wartościowych od tych, w których sprzedawca chce na nas zarobić próbując nam sprzedać auto warte o wiele mniej niż w... więcej »

» Czemu płacimy tak dużo za ubezpieczenie OC? 2018-03-30
  wypadekNiewiele ponad 1000 zł – aktualnie tyle średnio za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne płaci polski kierowca. To nawet 50 proc. więcej niż jeszcze kilka lat temu. Z czego wynikają tak duże podwyżki? Czy można w jakiś sposób obniżyć wysokość składki? ... więcej »

» Jak wybrać odpowiednią kurtkę motocyklową? 2018-03-22
  Honda - The Race CollectionNasz wolny czas poświęcany motocyklowej pasji powinniśmy spędzać na drodze. Chcemy przede wszystkim cieszyć się jazdą. Nie powinniśmy jednak narażać się na dyskomfort, czy wręcz sytuacje uniemożliwiające jazdę. Jeśli kupujemy kurtkę motocyklową po raz pierwszy... więcej »

» Tanie OC dla Audi 2018-03-19
  Audi A4 allroad quattro 2012Za ubezpieczenie OC nie warto przepłacać – w końcu pakiet obowiązujący kierowców jest w każdej ofercie taki sam. Osoby posiadające marki Audi mogą korzystać ze sprawdzonych porównywarek, które jasno pokażą im najlepszą ofertę. Najgorzej mają oczywiście m... więcej »

» Stłuczka a wypadek – podobieństwa i różnice. Likwidacja szkody z OC 2018-03-19
  wypadekKażdego dnia na polskich drogach natrafiamy na tysiące zdarzeń drogowych wszelkiego typu, od standardowych stłuczek, aż do zdecydowanie poważniejszych w skutkach wypadków, które nierzadko niosą za sobą ofiary śmiertelne. W takich sytuacjach mimo wszystko ważne... więcej »

» Tchnąć życie w stary samochód 2018-03-14
  Porsche 911 - deska rozdzielczaMyjnia i kosmetyki to nieodłączny element życia wszystkich, którym zależy na zadbanym pojeździe. Bez przesady można stwierdzić, że kilka zabiegów u specjalistów zajmujących się kosmetyką samochodową, wystarczy, by maszyna wyglądała jak nowiusieńka z salonu. ... więcej »

» Wybieramy AC - na czym się skupić? 2018-02-28
  Autocasco to najbogatsze pod względem zakresu ochrony ubezpieczenie dla kierowców. Chcąc nie martwić się o swój samochód i czuć się bezpiecznie podczas jazdy, zdecydowanie warto je wykupić. Powstaje jednak pytanie: na co zwracać uwagę, wybierając AC? Odpowiedź... więcej »

» Hak holowniczy – oryginalny czy zamiennik? 2018-02-27
  Pomimo tego, że coraz częściej decydujemy się na powiększenie możliwości naszego pojazdu poprzez dołączenie do niego przyczepy – czy to towarowej, czy też kempingowej, to rzadko kiedy przywiązujemy należytą uwagę do samego połączenia i jego aspektów tech... więcej »

» Rozliczyć się w terminie 2018-02-15
  Polacy rozliczają się z Urzędem Skarbowym na różnych formularzach w zależności od wielu różnych czynników. Dla większości z nich terminem ostatecznym na złożenie deklaracji jest koniec kwietnia niezależnie od tego, czy dokumenty składają w wersji papierowej, c... więcej »

» Handel używanymi autami za pośrednictwem portalu Cars on the web - dzięki aplikacji jeszcze prostszy! 2018-02-15
  Honda CR-V vs Mitsubishi OutlanderPortal Cars on the web to jedyne miejsce w sieci, które przeznaczone jest specjalnie dla zawodowych handlarzy aut i osób, które sprowadzają auta z zagranicy na zamówienie swoich klientów. Odkąd powstał ten portal, był zdecydowanie wygodniejszy dla profesjonaln... więcej »

» Kiedy może przydać się wypożyczalnia samochodów 2018-01-31
  Kierowcy flotowi wolą hybrydyZ wypożyczalni samochodów wbrew pozorom nawet ci, którzy mają własne auto. Kiedy warto pomyśleć o wynajmie samochodu?... więcej »

» Wymiana filtra powietrza – dlaczego należy o tym pamiętać? 2018-01-16
  Gdyby stworzyć ranking części samochodów, które mają wielkie znaczenie dla poprawnej pracy silnika, a jednocześnie często są lekceważone przez kierowców, to filtr powietrza zdecydowanie byłby w pierwszej dziesiątce! Do tej pory też nie zwracałeś na niego uwagi... więcej »

» Seat: zimowa wyprzedaż i gorące nowości w 2018 roku 2018-01-12
  Seat AtecaNawet 39 000 zł mogą zyskać kierowcy, którzy już w styczniu chcieliby przesiąść się do nowego SEAT-a. Rodzinna Alhambra, sportowy Leon czy miejska Ibiza – modele z roku 2017 – kuszą teraz nie tylko swoim hiszpańskim temperamentem, ale także wyjątko... więcej »

» Spodnie na motocykl – jak wybrać najlepsze? 2018-01-08
  motocrossJazda na motocyklu jest wspaniałym przeżyciem i daje nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Oczywiście pod jednym warunkiem – że odpowiednio się do niej przygotujemy. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sprawny i odpowiednio dopasowany do naszych możliwości mo... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 92 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |