FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1719 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1168 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Auto na abonament - jak to działa?
    Dodano: 2018-07-18

 
Zakup nowego samochodu z salonu to wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Z kolei znalezienie atrakcyjnego pojazdu na rynku wtórnym jest zadaniem czasochłonnym i wymagającym dobrego rozeznania w branży motoryzacyjnej. Alternatywą może być wynajęcie samochodu w abonamencie.
Auto na abonament - jak to działa?


Nie kupujesz, ale korzystasz

 

Młodzi ludzie reprezentują inne podejście do nabywania produktów niż konsumenci starszej daty. Nie kupują płyt z ulubioną muzyką i filmami – zamiast tego wybierają ofertę serwisów streamingowych. Bardzo chętnie korzystają również z rowerów miejskich, skuterów czy telefonów dostępnych w abonamencie. Trend ten zaczyna być również widoczny w branży samochodowej. Czasy, w których „dorobienie się” własnego auta było oznaką prestiżu i wysokiego statusu społecznego, powoli odchodzą w przeszłość. Pojazd w abonamencie to propozycja dla osób, którym nie zależy na tym, by posiadać samochód na własność. Decydując się na wynajem pojazdu w abonamencie, zyskasz możliwość swobodnego korzystania z samochodu, bez konieczności jego nabywania. Jest to rozwiązanie wygodne, a przy tym finansowo atrakcyjne: miesięczne opłaty za miejski samochód zaczynają się już od kwoty 800 zł.

 

 

 

 

Płacisz tylko za benzynę

 

Wynajem auta w abonamencie jest rozwiązaniem, które ma w jak największym stopniu odciążyć kierowcę. Korzystając z takiej usługi musisz pamiętać tylko o… regularnym tankowaniu pojazdu. Pozostałymi czynnościami związanymi z utrzymaniem auta zajmuje się firma, która jest jego właścicielem. Comiesięczna opłata abonamentowa pokrywa wszystkie wydatki, które związane są z regularnym użytkowaniem auta. Zawarte są w niej koszty:

 

  • rejestracji pojazdu;
  • ubezpieczenia OC, AC i NW;
  • likwidacji ewentualnych szkód czy usterek;
  • serwisu i przeglądów technicznych, wymiany opony i ich przechowywania;

 

Aby wynająć samochód w abonamencie musisz być osobą pełnoletnią. Musisz także posiadać prawo jazdy kategorii B. Podczas zawierania umowy zweryfikowana zostanie również Twoja zdolność kredytowa – powinieneś posiadać stały, udokumentowany dochód, którego wysokość będzie proporcjonalna do wysokości wybranego przez Ciebie abonamentu.

 

Elastyczny abonament

 

Firmy oferujące wynajem aut, starają się dopasować swoją ofertę do potrzeb klientów. Podczas ustalania wysokości abonamentu możesz samodzielnie określić najważniejsze warunki użytkowania samochodu:

 

  • Czas trwania umowy – umowę, w zależności od tego, jak długo chcesz korzystać z samochodu, zawrzeć możesz na czas 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. Po jej zakończeniu możesz zdecydować się na ponowny wynajem danego samochodu.
  • Wysokość opłaty na start – jej wysokość wpływa na wysokość późniejszych, comiesięcznych opłat abonamentowych. Opłatę na start regulujesz przy podpisywaniu umowy – nie stanowi ona kaucji za wynajmowany samochód i z tego powodu nie podlega zwrotowi po zakończeniu umowy.
  • Roczny limit kilometrów – określenie limitu kilometrów jest jedną z najważniejszych decyzji, którą musisz podczas zawierania umowy. Jeżeli samochód będzie Ci służył głównie do poruszania się po mieście i pokonywania krótkich dystansów, np., między domem a pracą lub uczelnią, za wynajem zapłacisz mniej, niż osoba, która będzie wykorzystywała pojazd do odbywania długich tras. Zanim określisz wysokość limitu, dokładnie przeanalizuj, ile kilometrów pokonujesz w ciągu roku. Pamiętaj, że w przypadku, gdy przekroczysz ustalony limit, będziesz musiał dopłacić za każdy przejechany, dodatkowy kilometr.

 

Sprawdzone pojazdy

 

Firmy zajmujące się wynajmem samochodów posiadają w swojej flocie pojazdy różnych marek i typów: miejskie, rodzinnie, ale także terenowe – zarówno nowe, jak i używane. W ofercie Master1.pl dostępnych jest blisko 1000 samochodów kilkunastu marek, m.in. Audi, BMW, Citroen, Dacia, Fiat, Opel czy Ford. Dzięki zaawansowanej, a jednocześnie intuicyjnej wyszukiwarce w łatwy sposób określisz techniczne specyfikacje poszukiwanego przez Ciebie pojazdu: typ nadwozia (furgon, hatchback, sedan, HB, kombi, SUV lub van), rok produkcji (najstarsze dostępne samochody wyprodukowane zostały 2011 roku, dostępne są również nowe samochody z roku 2017 i 2018) oraz maksymalny przebieg. Możesz również określić, jakie dodatkowe wyposażenie powinien posiadać pojazd (np. klimatyzacja, centralny zamek, elektrycznie opuszczane szyby, elektrycznie sterowane lusterka, automatyczna skrzynia biegów, napęd 4x4, ABS, poduszki powietrzne). Wszystkie pojazdy Master1.pl pochodzą z polskich salonów i posiadają udokumentowaną historię napraw i przeglądów – dzięki temu możesz być pewien, że pojazdy znajdują się w doskonałym stanie technicznym, a podane na stronie informacje o przebiegach są zweryfikowane i wiarygodne. Po podpisaniu umowy masz 14 dni na przetestowanie samochodu. Jeżeli nie będzie spełniał on Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić. W takiej sytuacji poniesiesz jedynie wcześniej ustalone koszty użytkowania testowego.

 

Pomoc w każdej sytuacji

 

Firmy oferujące wynajem samochodów oferują swoim klientom pełne wsparcie w sytuacjach awaryjnych. Jak wygląda to w praktyce? Jeżeli zdecydowałeś się skorzystać z usług Master1, a wynajęty przez Ciebie samochód został uszkodzony w wyniku kolizji, niezbędną pomoc otrzymasz, dzwoniąc na firmową infolinię. Pracownicy zajmą się koordynacją naprawy pojazdu, a Ty otrzymasz auto zastępcze. W przypadku awarii samochodu pomoc, jaką otrzymasz, uzależniona jest od tego, na który pakiet serwisowy zdecydowałeś się, podpisują umowę. Jeżeli korzystasz z pakietu Basic, skierowany zostaniesz do jednego z 1000 partnerski punktów serwisowych na terenie kraju. Jeżeli wybrałeś pakiet Comfort, wynajęty samochód objęty zostanie pełną obsługą serwisową (w ramach ustalonego limitu kilometrów) – co oznacza, że nie musisz martwić się kosztami napraw. Niezależnie od tego, z którego Pakietu korzystasz, w wypadku awarii wynajmowanego auta do Twojej dyspozycji oddany zostanie samochód zastępczy.Źródło: Artykuł sponsorowany

 Inne artykuły
» Poradnik: wynajem auta na wyjazd zagraniczny. Co musimy ustalić w umowie? 2019-02-05
  Sam wyjazd zagraniczny potrafi mocno zestresować, a co dopiero, gdy wybieramy się tam wypożyczonym autem. Musimy wszystko dokładnie ustalić z wypożyczalnią, aby nie powstały później żadne nieporozumienia. O czym więc pamiętać? ... więcej »

» Opony letnie czy całoroczne - co wybrać 2019-02-05
  Opony obok sprawnego układu kierowniczego i dobrych hamulców są jednym z najważniejszych elementów dbających o nasze bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Właściwy stan i rodzaj ogumienia decyduje o przyczepności i bezpieczeństwie jazdy. Część kierowców ... więcej »

» Jazda motocyklem w mroźne dni nie taka straszna, jak ją malują 2019-01-21
  Honda CRF450R 2017Ten, kto powiedział, że motocyklem nie da się jeździć zimą, był w błędzie. Da się, trzeba go tylko odpowiednio przygotować. A jak? Przeczytacie o tym poniżej.... więcej »

» Rozbita szyba, pęknięta opona, kradzież auta - kiedy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkodę z AC? 2019-01-11
  Volkswagen - szyba Zakup autocasco nie oznacza jeszcze, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie w przypadku każdej poniesionej szkody. Wybierając odpowiedni wariant AC, zwracaj uwagę nie tylko na cenę tego produktu, ale również na zakres ochrony, który dzięki ni... więcej »

» Kiedy kupić nowe opony samochodowe? 2019-01-11
  Michelin Agilis AlpinJedną z części samochodowych ulegających naturalnemu zużyciu są opony. Z upływem czasu ściera się bieżnik, mogą pojawiać się inne uszkodzenia oraz może dochodzić do spadku przyczepności mieszanki gumowej.... więcej »

» 5 wariantów autocasco - jaki jest najlepszy dla ciebie? 2019-01-04
  Ford Escape Hybrid deska detal1Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, ale bardzo przydatne. Pozwala uniknąć finansowych konsekwencji przykrych zdarzeń, jak kradzież pojazdu czy spora szkoda wywołana skutkiem żywiołu. AC ma wiele wariantów – od prostego minicasco po ubezpieczenie All R... więcej »

» Raport z badań zużycia paliwa i emisji spalin potwierdza brak jakiegokolwiek fałszowania danych testowych w samochodach Mazdy 2018-12-11
  Mazda 3 2019 Po ujawnieniu nieuczciwych praktyk testowania w innych firmach, japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT) wysłało 9 lipca 2018 roku żądanie podania wyjaśnień. Mazda Motor Corporation dostarczyła teraz MLIT raport o wynikach pobieran... więcej »

» Budowa najpopularniejszego środka transportu. Jak zbudowany jest twój samochód? 2018-11-27
  Legenda zwana Toyota Sports 800Budowa samochodu wielu kierowcom jawi się jako tajemnicze i skomplikowane zagadnienie. Tymczasem w podstawowym stopniu opanować może ją nawet największy motoryzacyjny laik. ... więcej »

» Korzystaj tylko z legalnych taxi w Warszawie 2018-11-26
  Zamówienie taksówki w Warszawie może skończyć się sporym rachunkiem. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas korzystania taxi w stolicy? ... więcej »

» Jak bezpiecznie kupować przez internet używane części samochodowe? 2018-11-26
  Obrót używanymi częściami samochodowymi w naszym kraju wciąż rośnie i przenosi się do internetu. Radzimy, na co zwracać uwagę, kupując je zdalnie, by było to dla nas ułatwieniem, a nie źródłem kłopotów. ... więcej »

» Młody kierowco, nie przepłacaj na polisie OC! 2018-11-26
  Niedawno zdałeś prawo jazdy i planujesz kupić bądź wiesz, że dostaniesz od bliskich, swoje pierwsze auto? Jedno jest pewne: będziesz musiał je ubezpieczyć. Obowiązkowa jest jedynie polisa OC. Kosztuje różne – w zależności od ubezpieczyciela. Sprawdź, co... więcej »

» CB radio - czy warto być w kontakcie 2018-11-09
  Radia CB niegdyś kojarzone były niemal wyłącznie z dużymi ciężarówkami, na których dumnie prezentowała się przyczepiona, charakterystyczna antena. Taki stan rzeczy nie trwał długo, bowiem kierowcy aut osobowych szybko zorientowali się, że jest to niezmiernie ... więcej »

» Warunki, jakie trzeba spełnić zaciągając kredyt samochodowy 2018-11-07
  Porsche Carrera GT TechArt wnętrze detal kierownicaKredyt samochodowy wyróżnia się prostą procedurą i minimalnymi formalnościami do wypełnienia. Innymi słowy, to tylko kilka kroków, które dzielą potencjalnego nabywcę od zakupu wymarzonego pojazdu. Jeśli przeraża cię perspektywa wypełniania wielostronicowych wn... więcej »

» Ubezpieczenie OC - jak zaoszczędzić na składce? 2018-10-26
  Czy wiesz, że możesz płacić za ubezpieczenie OC taniej niż dotychczas? Powiemy Ci, jak zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. Bezszkodowi kierowcy – zwłaszcza z dużym doświadczeniem i poruszający się głównie po mało ruchliwych drogach – płacą za OC n... więcej »

» Organizacja procesu spedycyjnego - krok po kroku 2018-10-24
  Spedytor to specjalista, zajmujący się organizacją procesu transportu ładunku zleconego przez Klienta. Mimo, że zawarliśmy właśnie istotę jego pracy w jednym zdaniu, to tak naprawdę jest to znacznie trudniejsza kwestia, niż mogłoby się wydawać. Nadszedł więc n... więcej »

» Auto hybrydowe – przyjazne środowisku i kieszeni! 2018-10-24
  Audi A8 hybrid Choć w uproszczeniu napęd hybrydowy w samochodach hybrydowych można określić jako połączenie silnika elektrycznego i spalinowego, sposób i stopień wykorzystania silnika elektrycznego różni się w zależności od poszczególnych typów aut. Czym różnią się między s... więcej »

» Części używane - czy warto się na nie decydować? 2018-10-18
  TurbinaZa sprawą rosnącej liczby aut, na naszych drogach rośnie rynek używanych części samochodowych. W końcu jedynym sposobem pozbycia się samochodu, poza sprzedażą komuś innemu, jest oddanie go do stacji demontażu pojazdów.... więcej »

» Jak jest zbudowany samochód elektryczny? 2018-10-04
  Tesla RoadsterZ zewnątrz samochód elektryczny niczym nie różni się od tradycyjnego pojazdu spalinowego. Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi stosując do samochodu elektrycznego inną karoserię i układ jezdny, (choć ten bywa coraz częściej modyfikowany). Różnią się tylko siln... więcej »

» Jak często należy wymienić opony w samochodzie dostawczym? 2018-09-26
  BFGoodrich Winter Slalom KSIOszczędzanie na oponach lub brak regularnej kontroli ich stanu może przyczynić się do wielu problemów. To jedyny element samochodu poddawany ciągłym przeciążeniom i odpowiedzialny za skuteczny kontakt z drogą.... więcej »

» Czyszczenie klimatyzacji w samochodzie – czy konieczne? 2018-09-25
  klimatyzacja-serwisAby klimatyzacja samochodowa działała sprawnie i bez problemów, należy ją regularnie serwisować. Podstawowy przegląd z uzupełnieniem braków kosztuje mniej więcej 200 złotych i jest gwarancją uchronienia systemu przed potrzebą naprawy bądź wymiany w przypadku u... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 103 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |