FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1691 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1146 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Auto na abonament - jak to działa?
    Dodano: 2018-07-18

 
Zakup nowego samochodu z salonu to wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Z kolei znalezienie atrakcyjnego pojazdu na rynku wtórnym jest zadaniem czasochłonnym i wymagającym dobrego rozeznania w branży motoryzacyjnej. Alternatywą może być wynajęcie samochodu w abonamencie.
Auto na abonament - jak to działa?


Nie kupujesz, ale korzystasz

 

Młodzi ludzie reprezentują inne podejście do nabywania produktów niż konsumenci starszej daty. Nie kupują płyt z ulubioną muzyką i filmami – zamiast tego wybierają ofertę serwisów streamingowych. Bardzo chętnie korzystają również z rowerów miejskich, skuterów czy telefonów dostępnych w abonamencie. Trend ten zaczyna być również widoczny w branży samochodowej. Czasy, w których „dorobienie się” własnego auta było oznaką prestiżu i wysokiego statusu społecznego, powoli odchodzą w przeszłość. Pojazd w abonamencie to propozycja dla osób, którym nie zależy na tym, by posiadać samochód na własność. Decydując się na wynajem pojazdu w abonamencie, zyskasz możliwość swobodnego korzystania z samochodu, bez konieczności jego nabywania. Jest to rozwiązanie wygodne, a przy tym finansowo atrakcyjne: miesięczne opłaty za miejski samochód zaczynają się już od kwoty 800 zł.

 

 

 

 

Płacisz tylko za benzynę

 

Wynajem auta w abonamencie jest rozwiązaniem, które ma w jak największym stopniu odciążyć kierowcę. Korzystając z takiej usługi musisz pamiętać tylko o… regularnym tankowaniu pojazdu. Pozostałymi czynnościami związanymi z utrzymaniem auta zajmuje się firma, która jest jego właścicielem. Comiesięczna opłata abonamentowa pokrywa wszystkie wydatki, które związane są z regularnym użytkowaniem auta. Zawarte są w niej koszty:

 

  • rejestracji pojazdu;
  • ubezpieczenia OC, AC i NW;
  • likwidacji ewentualnych szkód czy usterek;
  • serwisu i przeglądów technicznych, wymiany opony i ich przechowywania;

 

Aby wynająć samochód w abonamencie musisz być osobą pełnoletnią. Musisz także posiadać prawo jazdy kategorii B. Podczas zawierania umowy zweryfikowana zostanie również Twoja zdolność kredytowa – powinieneś posiadać stały, udokumentowany dochód, którego wysokość będzie proporcjonalna do wysokości wybranego przez Ciebie abonamentu.

 

Elastyczny abonament

 

Firmy oferujące wynajem aut, starają się dopasować swoją ofertę do potrzeb klientów. Podczas ustalania wysokości abonamentu możesz samodzielnie określić najważniejsze warunki użytkowania samochodu:

 

  • Czas trwania umowy – umowę, w zależności od tego, jak długo chcesz korzystać z samochodu, zawrzeć możesz na czas 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. Po jej zakończeniu możesz zdecydować się na ponowny wynajem danego samochodu.
  • Wysokość opłaty na start – jej wysokość wpływa na wysokość późniejszych, comiesięcznych opłat abonamentowych. Opłatę na start regulujesz przy podpisywaniu umowy – nie stanowi ona kaucji za wynajmowany samochód i z tego powodu nie podlega zwrotowi po zakończeniu umowy.
  • Roczny limit kilometrów – określenie limitu kilometrów jest jedną z najważniejszych decyzji, którą musisz podczas zawierania umowy. Jeżeli samochód będzie Ci służył głównie do poruszania się po mieście i pokonywania krótkich dystansów, np., między domem a pracą lub uczelnią, za wynajem zapłacisz mniej, niż osoba, która będzie wykorzystywała pojazd do odbywania długich tras. Zanim określisz wysokość limitu, dokładnie przeanalizuj, ile kilometrów pokonujesz w ciągu roku. Pamiętaj, że w przypadku, gdy przekroczysz ustalony limit, będziesz musiał dopłacić za każdy przejechany, dodatkowy kilometr.

 

Sprawdzone pojazdy

 

Firmy zajmujące się wynajmem samochodów posiadają w swojej flocie pojazdy różnych marek i typów: miejskie, rodzinnie, ale także terenowe – zarówno nowe, jak i używane. W ofercie Master1.pl dostępnych jest blisko 1000 samochodów kilkunastu marek, m.in. Audi, BMW, Citroen, Dacia, Fiat, Opel czy Ford. Dzięki zaawansowanej, a jednocześnie intuicyjnej wyszukiwarce w łatwy sposób określisz techniczne specyfikacje poszukiwanego przez Ciebie pojazdu: typ nadwozia (furgon, hatchback, sedan, HB, kombi, SUV lub van), rok produkcji (najstarsze dostępne samochody wyprodukowane zostały 2011 roku, dostępne są również nowe samochody z roku 2017 i 2018) oraz maksymalny przebieg. Możesz również określić, jakie dodatkowe wyposażenie powinien posiadać pojazd (np. klimatyzacja, centralny zamek, elektrycznie opuszczane szyby, elektrycznie sterowane lusterka, automatyczna skrzynia biegów, napęd 4x4, ABS, poduszki powietrzne). Wszystkie pojazdy Master1.pl pochodzą z polskich salonów i posiadają udokumentowaną historię napraw i przeglądów – dzięki temu możesz być pewien, że pojazdy znajdują się w doskonałym stanie technicznym, a podane na stronie informacje o przebiegach są zweryfikowane i wiarygodne. Po podpisaniu umowy masz 14 dni na przetestowanie samochodu. Jeżeli nie będzie spełniał on Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić. W takiej sytuacji poniesiesz jedynie wcześniej ustalone koszty użytkowania testowego.

 

Pomoc w każdej sytuacji

 

Firmy oferujące wynajem samochodów oferują swoim klientom pełne wsparcie w sytuacjach awaryjnych. Jak wygląda to w praktyce? Jeżeli zdecydowałeś się skorzystać z usług Master1, a wynajęty przez Ciebie samochód został uszkodzony w wyniku kolizji, niezbędną pomoc otrzymasz, dzwoniąc na firmową infolinię. Pracownicy zajmą się koordynacją naprawy pojazdu, a Ty otrzymasz auto zastępcze. W przypadku awarii samochodu pomoc, jaką otrzymasz, uzależniona jest od tego, na który pakiet serwisowy zdecydowałeś się, podpisują umowę. Jeżeli korzystasz z pakietu Basic, skierowany zostaniesz do jednego z 1000 partnerski punktów serwisowych na terenie kraju. Jeżeli wybrałeś pakiet Comfort, wynajęty samochód objęty zostanie pełną obsługą serwisową (w ramach ustalonego limitu kilometrów) – co oznacza, że nie musisz martwić się kosztami napraw. Niezależnie od tego, z którego Pakietu korzystasz, w wypadku awarii wynajmowanego auta do Twojej dyspozycji oddany zostanie samochód zastępczy.Źródło: Artykuł sponsorowany

 Inne artykuły
» Amortyzatory w samochodzie. Jak przedłużyć ich żywotność? 2019-07-09
  Weitec zawieszenie HICON GT dla Volkswagena Golfa V i Jetta V Auto „buja się” nawet na nieznacznych nierównościach, a przy pokonywaniu zakrętów „myszkuje” – samo odbija na prawo i lewo. Potem zauważasz, że ostatnio droga hamowania znacznie się wydłużyła. Z czego mogą wynikać takie problemy?... więcej »

» Oryginalne części samochodowe - dlaczego warto je wybierać? 2019-07-09
  Ford Door Edge ProtectorSamochód to złożona maszyna, w której co jakiś czas siłą rzeczy musimy wymieniać to i owo. Szczególnie jeżeli auto ma już swoje lata, rzeczy takie jak sprzęgło, skrzynia biegów, konieczność wymiany wahaczy czy drobne prace przy silniku nikogo nie dziwią. ... więcej »

» Wycieraczki samochodowe w Twoim warsztacie - DIPP 2019-06-11
  Od początku stawialiśmy na jakość naszych wycieraczek. Opłaciło się. Od 2008 roku rozwinęliśmy sieć dystrybucji nie tylko w Polsce, lecz również poza granicami kraju. Oferujemy doskonałe wycieraczki samochodowe w przystępnych cenach. Nasz pomysł na biznes jes... więcej »

» Samochody na minuty w Lublinie – co warto o nich wiedzieć? 2019-05-31
  Carsharing, czyli samochody na minuty, to rozwiązanie, z którego mogą już korzystać mieszkańcy Lublina. Jeżeli masz uprawnienia do kierowania pojazdami, ale nie masz własnego samochodu, carsharing jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak to działa. ... więcej »

» Obsługa klimatyzacji – taniej i szybciej 2019-05-30
  Serwis klimatyzacji to czynność czasochłonna. W przypadku pojazdów dużych gabarytów – jak samochody ciężarowe lub autobusy – może trwać od kilku do ponad 10 godzin. Ponadto, w trakcie serwisu dochodzi zawsze do ubytku części czynnika chłodniczego. ... więcej »

» Czy warto wyposażyć samochód w kamerę cofania 2019-05-30
  Parkowanie to manewr, który sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom – a co dopiero tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem. Jak sobie to ułatwić? Może Ci w tym pomóc np. kamera cofania. Zobacz, czy warto się zdecydować na jej za... więcej »

» Do ponad połowy wypadków dochodzi przy dobrej pogodzie. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kolizji? 2019-05-20
  Korzystając z wolnego dnia, wsiadasz do swojego samochodu i ruszasz na przejażdżkę. Nad głową masz bezchmurne niebo i pełne słońce. Sprzyjające warunki kuszą, dlatego pozwalasz sobie na nieco większą swobodę za kółkiem. Jednak nie Ty jeden wpadłeś na taki pomy... więcej »

» Marka samochodu ma wpływ na cenę ubezpieczenia 2019-05-20
  Eksperci każdego roku porównują ceny ubezpieczeń samochodów dla danych marek. Zobaczmy, dla których samochodów ubezpieczenie jest najdroższe, a dla których najtańsze. ... więcej »

» Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców nie musi być drogie 2019-05-14
  Airbag w pasie bezpieczeństwa MondeoPolisa OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowy dokument, który chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami wynikającymi z komunikacyjnych szkód wyrządzonych osobom trzecim. Na wysokość rocznej składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników, a j... więcej »

» 5 najczęściej spotykanych problemów na drodze, którym można zapobiegać 2019-05-10
  Serwis Autotraper Suzuki Każdy kierowca, który ma już za sobą trochę przejechanych kilometrów, spotkał się kiedyś z jednym z poruszonych tutaj problemów podczas swoich podróży. Zawsze wiąże się to ze stresem i nerwami. Nikt z nas nie lubi przecież niemiłych niespodzianek na drodze. C... więcej »

» Jak zwiększyć zasięg elektryka - kilka sposobów 2019-05-03
  Nissan LEAFSamochody elektryczne prowadzi się praktycznie tak samo, jak auta o napędzie spalinowym. A to oznacza, że, identycznie jak w pojazdach konwencjonalnych, to od kierowcy w dużej mierze zależy zapotrzebowanie na „paliwo”. W jaki sposób je minimalizowa... więcej »

» Bagażnik rowerowe na hak - jak wybrać najlepszy? 2019-04-27
  BMW - rowery 2014Sezon wiosenny sprzyja wycieczkom rowerowym. Wiele osób deklaruje chęć zabrania ze sobą jednośladów na weekendowy wyjazd, czy dłuższy urlop, jednak nierzadko pojawia się problem z ich przewiezieniem. Jak się okazuje, współczesny rynek oferuje nam wiele możliwo... więcej »

» Przygotuj swoje auto na wiosnę 2019-04-23
  pirelli 2 Nadeszła wiosna a wraz z nią coraz cieplejsze dni. Jak zawsze zachęcają one nas do podróży za miasto. Zanim jednak wyruszymy na rodzinną wycieczkę warto zadbać o to, by nasz samochód był odpowiednio przygotowany do sezonu. ... więcej »

» Bezpieczeństwo i jakość 2019-04-17
  Mitsubishi - silnik DI-D MIVECKażdy kierowca wie, że nie opłaca się oszczędzać na materiałach eksploatacyjnych. Szczególnie odpowiedni dobór oleju do silnika pozwala nie tylko uzyskać określone parametry, ale również będzie chronić mechanizm przez lata. ... więcej »

» Czym wyróżniają się opony letnie? 2019-04-02
  GoodyearProducenci ogumienia do samochodów różnego typu przekonują, że dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowcy powinni zmieniać opony sezonowo. Czym zatem wyróżniają się na tle pozostałych rodzajów ogumienia opony letnie?... więcej »

» O czym pamiętać kupując samochód? 2019-03-25
  Sprzedaż hybryd Toyoty w Europie wzrosła o 5 % w pierwszym kwartale roku Wiadomo, że nikt nie chce nabywać przysłowiowego kota w worku, gdy chodzi o zakup pojazdu. Sprawdzenie stanu technicznego przed zakupem jest bardzo ważne, aby nie natknąć się na wybrakowany model. Pamiętać należy o kilku istotnych rzeczach, które pozwolą ocen... więcej »

» Kupujemy używane auto. Czemu warto sprawdzić numer VIN? 2019-03-25
  Chevrolet na salonie Paryż 2012 Nie zawsze możesz uwierzyć w to, co na temat używanego auta mówi sprzedający. O czym najmniej chętnie informują potencjalnych klientów? ... więcej »

» Czy można uniknąć utraty wartości samochodu? Rozwiązaniem wynajem długoterminowy 2019-03-20
  Audi sprzedaje auta przez internet Każdy samochód traci na wartości wraz z upływem czasu i niestety niewiele możemy na to poradzić. Kupując nowe auto, musimy liczyć się z tym, że już po wyjechaniu z salonu utraci ono ok. 10% swojej wartości. Po upływie 3 lat wartość samochodu jest mniejsza od ... więcej »

» Jakie wybrać auto użytkowe do firmy 2019-03-11
  Volkswagen CrafterKażda osoba, która prowadzi własną firmę wie doskonale, że samochód jest niezwykle przydatny i ułatwia wiele rzeczy. ... więcej »

» Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodowe? 2019-03-01
  Jesteś posiadaczem auta? Jeżeli tak, potrzebne Ci ubezpieczenie komunikacyjne. Do wykupienia jednego – OC – jesteś zobowiązany. Inne zaś mieć zdecydowanie warto. Tylko co zrobić, żeby nie przepłacać? Jak znaleźć polisę atrakcyjną cenowo i o zadowal... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 109 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej czytane
Nowy model marki CUPRA
2019-07-15   518 razy
Audi SQ7 TDI w nowej, szczytowej formie
2019-07-22   273 razy
CUPRA e-Concept coraz bliżej
2019-07-22   272 razy
Wiemy już wszystko o nowym Focusie ST!
2019-07-10   263 razy
Test: Ford Tourneo Custom 2.0 EcoBlue
2019-07-10   201 razy
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |