FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1700 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1152 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Jazda motocyklem w mroźne dni nie taka straszna, jak ją malują
    Dodano: 2019-01-21

 
Ten, kto powiedział, że motocyklem nie da się jeździć zimą, był w błędzie. Da się, trzeba go tylko odpowiednio przygotować. A jak? Przeczytacie o tym poniżej.
Jazda motocyklem w mroźne dni nie taka straszna, jak ją malują


Wśród motocyklistów można znaleźć takich, którzy swoje jednoślady na zimę zamykają w garażu, uznając, że jazda zimą jest niebezpieczna i ryzykowna, a poza tym nie przynosi radości. Inni są zdania, że motocyklowe wojaże na śniegu mogą sprawić wiele radości. Ta druga grupa musi jednak wiedzieć, że w mroźne dni konieczne jest przygotowanie siebie i maszyny na te nietypowe warunki jazdy.

 

 

 

 

 

Pierwszy krok - oceń pogodę i temperaturę

 

Jazda w temperaturach, które nie przekraczają -5⁰C może być naprawdę przyjemna. Zanim jednak wyprowadzisz motocykl z garażu, sprawdź, czy na jezdni nie ma tzw. “szklanki” lub zalegającego śniegu. Jazda w takich warunkach na pewno nie będzie należała do najprzyjemniejszych i do najbezpieczniejszych. Niestety, chcąc wsiąść na ukochany jednoślad, musisz mieć pewność, że jego opony będą miały kontakt z asfaltem.

 

Odpowiedni ubiór to podstawa

 

Wybierając się na przejażdżkę, musisz pamiętać, że ciało ludzkie jest specyficznym tworem. Jesteśmy istotami stałocieplnymi, co oznacza, że organizm będzie w każdych zastanych warunkach, próbował utrzymać właściwą temperaturę, bez względu na aktywność, którą akurat wykonujemy. Dlatego, aby podczas jazdy motocyklem uniknąć wychłodzenia organizmu, należy założyć odpowiednie ubrania. Zasada jest prosta: wsiadasz na motocykl, załóż ubrania, które zapewnią Ci komfort cieplny. Jeśli źle się ubierzesz i dojdzie do wychłodzenia organizmu, nie będziesz w stanie zarówno fizycznie, jak i mentalnie panować nad pojazdem.

 

Kluczowe jest przygotowanie motocykla

 

Chcąc podróżować zimą na motocyklu, koniecznie przygotuj go odpowiednio do drogi. Nie da się ukryć, że ci, którzy posiadając maszynę z owiewkami są na wygranej pozycji. Ten element pozwala ograniczyć wychłodzenie motocyklisty. Ponadto, chcąc jeszcze bardziej ochronić się przed zimnem, możesz śmiało zamontować akcesoryjne, turystyczne szyby. Te i inne części znajdziesz w specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych, takich jak choćby rooader.pl.

Zanim wybierzesz się na zimową przejażdżkę, pamiętaj, aby zabezpieczyć także silnik. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że będzie on pracował trochę inaczej niż latem. Może zdradzać objawy niedogrzania, które trzeba będzie rozwiązać. Również gaźniki mogą sprawiać Ci problem. Tego typu problemy można rozwiązać przy użyciu plastikowej osłony na chłodnicy. Dzięki tej modyfikacji silnik będzie szybciej się nagrzewał, dzięki czemu nie będzie sygnalizował, że jest niedogrzany.

Zastanów się także nad wymianą świec zapłonowych na te o innej wartości cieplnej, szczególnie przy silnikach, które chłodzone są powietrzem.

 

Podsumowanie

 

Motocykl i zima dla wielu nie idą w parze. Nie da się ukryć, że wyprawa ulubioną maszyną często wiąże się z dużymi nakładami pracy i wysiłku. Niemniej jednak wiele z powyżej wymienionych zmian trzeba wykonać tylko raz (szczególnie zakup ubioru) i można cieszyć się niezapomnianymi chwilami na motocyklu nawet w zimowe dni.Źródło:

 Inne artykuły
» Bezpieczeństwo i jakość 2019-04-17
  Mitsubishi - silnik DI-D MIVECKażdy kierowca wie, że nie opłaca się oszczędzać na materiałach eksploatacyjnych. Szczególnie odpowiedni dobór oleju do silnika pozwala nie tylko uzyskać określone parametry, ale również będzie chronić mechanizm przez lata. ... więcej »

» Czym wyróżniają się opony letnie? 2019-04-02
  GoodyearProducenci ogumienia do samochodów różnego typu przekonują, że dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowcy powinni zmieniać opony sezonowo. Czym zatem wyróżniają się na tle pozostałych rodzajów ogumienia opony letnie?... więcej »

» O czym pamiętać kupując samochód? 2019-03-25
  Sprzedaż hybryd Toyoty w Europie wzrosła o 5 % w pierwszym kwartale roku Wiadomo, że nikt nie chce nabywać przysłowiowego kota w worku, gdy chodzi o zakup pojazdu. Sprawdzenie stanu technicznego przed zakupem jest bardzo ważne, aby nie natknąć się na wybrakowany model. Pamiętać należy o kilku istotnych rzeczach, które pozwolą ocen... więcej »

» Kupujemy używane auto. Czemu warto sprawdzić numer VIN? 2019-03-25
  Chevrolet na salonie Paryż 2012 Nie zawsze możesz uwierzyć w to, co na temat używanego auta mówi sprzedający. O czym najmniej chętnie informują potencjalnych klientów? ... więcej »

» Czy można uniknąć utraty wartości samochodu? Rozwiązaniem wynajem długoterminowy 2019-03-20
  Audi sprzedaje auta przez internet Każdy samochód traci na wartości wraz z upływem czasu i niestety niewiele możemy na to poradzić. Kupując nowe auto, musimy liczyć się z tym, że już po wyjechaniu z salonu utraci ono ok. 10% swojej wartości. Po upływie 3 lat wartość samochodu jest mniejsza od ... więcej »

» Jakie wybrać auto użytkowe do firmy 2019-03-11
  Volkswagen CrafterKażda osoba, która prowadzi własną firmę wie doskonale, że samochód jest niezwykle przydatny i ułatwia wiele rzeczy. ... więcej »

» Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodowe? 2019-03-01
  Jesteś posiadaczem auta? Jeżeli tak, potrzebne Ci ubezpieczenie komunikacyjne. Do wykupienia jednego – OC – jesteś zobowiązany. Inne zaś mieć zdecydowanie warto. Tylko co zrobić, żeby nie przepłacać? Jak znaleźć polisę atrakcyjną cenowo i o zadowal... więcej »

» Jaka jest najlepsza kamera samochodowa? 2019-02-17
  Kamera - wideorejestratorCoraz więcej kierowców decyduje się na zakup wideorejestratora ze względów bezpieczeństwa. Stłuczka bądź wypadek, szczególnie w spornych sytuacjach, mogą być źle zinterpretowane. Dowód w postaci nagrania jednoznacznie stwierdza, kto jest sprawcą zdarzenia. Czy... więcej »

» Poradnik: wynajem auta na wyjazd zagraniczny. Co musimy ustalić w umowie? 2019-02-05
  Sam wyjazd zagraniczny potrafi mocno zestresować, a co dopiero, gdy wybieramy się tam wypożyczonym autem. Musimy wszystko dokładnie ustalić z wypożyczalnią, aby nie powstały później żadne nieporozumienia. O czym więc pamiętać? ... więcej »

» Opony letnie czy całoroczne - co wybrać 2019-02-05
  Opony obok sprawnego układu kierowniczego i dobrych hamulców są jednym z najważniejszych elementów dbających o nasze bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Właściwy stan i rodzaj ogumienia decyduje o przyczepności i bezpieczeństwie jazdy. Część kierowców ... więcej »

» Rozbita szyba, pęknięta opona, kradzież auta - kiedy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkodę z AC? 2019-01-11
  Volkswagen - szyba Zakup autocasco nie oznacza jeszcze, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie w przypadku każdej poniesionej szkody. Wybierając odpowiedni wariant AC, zwracaj uwagę nie tylko na cenę tego produktu, ale również na zakres ochrony, który dzięki ni... więcej »

» Kiedy kupić nowe opony samochodowe? 2019-01-11
  Michelin Agilis AlpinJedną z części samochodowych ulegających naturalnemu zużyciu są opony. Z upływem czasu ściera się bieżnik, mogą pojawiać się inne uszkodzenia oraz może dochodzić do spadku przyczepności mieszanki gumowej.... więcej »

» 5 wariantów autocasco - jaki jest najlepszy dla ciebie? 2019-01-04
  Ford Escape Hybrid deska detal1Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, ale bardzo przydatne. Pozwala uniknąć finansowych konsekwencji przykrych zdarzeń, jak kradzież pojazdu czy spora szkoda wywołana skutkiem żywiołu. AC ma wiele wariantów – od prostego minicasco po ubezpieczenie All R... więcej »

» Raport z badań zużycia paliwa i emisji spalin potwierdza brak jakiegokolwiek fałszowania danych testowych w samochodach Mazdy 2018-12-11
  Mazda 3 2019 Po ujawnieniu nieuczciwych praktyk testowania w innych firmach, japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT) wysłało 9 lipca 2018 roku żądanie podania wyjaśnień. Mazda Motor Corporation dostarczyła teraz MLIT raport o wynikach pobieran... więcej »

» Budowa najpopularniejszego środka transportu. Jak zbudowany jest twój samochód? 2018-11-27
  Legenda zwana Toyota Sports 800Budowa samochodu wielu kierowcom jawi się jako tajemnicze i skomplikowane zagadnienie. Tymczasem w podstawowym stopniu opanować może ją nawet największy motoryzacyjny laik. ... więcej »

» Korzystaj tylko z legalnych taxi w Warszawie 2018-11-26
  Zamówienie taksówki w Warszawie może skończyć się sporym rachunkiem. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas korzystania taxi w stolicy? ... więcej »

» Jak bezpiecznie kupować przez internet używane części samochodowe? 2018-11-26
  Obrót używanymi częściami samochodowymi w naszym kraju wciąż rośnie i przenosi się do internetu. Radzimy, na co zwracać uwagę, kupując je zdalnie, by było to dla nas ułatwieniem, a nie źródłem kłopotów. ... więcej »

» Młody kierowco, nie przepłacaj na polisie OC! 2018-11-26
  Niedawno zdałeś prawo jazdy i planujesz kupić bądź wiesz, że dostaniesz od bliskich, swoje pierwsze auto? Jedno jest pewne: będziesz musiał je ubezpieczyć. Obowiązkowa jest jedynie polisa OC. Kosztuje różne – w zależności od ubezpieczyciela. Sprawdź, co... więcej »

» CB radio - czy warto być w kontakcie 2018-11-09
  Radia CB niegdyś kojarzone były niemal wyłącznie z dużymi ciężarówkami, na których dumnie prezentowała się przyczepiona, charakterystyczna antena. Taki stan rzeczy nie trwał długo, bowiem kierowcy aut osobowych szybko zorientowali się, że jest to niezmiernie ... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 103 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |