FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1718 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1168 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Jazda motocyklem w mroźne dni nie taka straszna, jak ją malują
    Dodano: 2019-01-21

 
Ten, kto powiedział, że motocyklem nie da się jeździć zimą, był w błędzie. Da się, trzeba go tylko odpowiednio przygotować. A jak? Przeczytacie o tym poniżej.
Jazda motocyklem w mroźne dni nie taka straszna, jak ją malują


Wśród motocyklistów można znaleźć takich, którzy swoje jednoślady na zimę zamykają w garażu, uznając, że jazda zimą jest niebezpieczna i ryzykowna, a poza tym nie przynosi radości. Inni są zdania, że motocyklowe wojaże na śniegu mogą sprawić wiele radości. Ta druga grupa musi jednak wiedzieć, że w mroźne dni konieczne jest przygotowanie siebie i maszyny na te nietypowe warunki jazdy.

 

 

 

 

 

Pierwszy krok - oceń pogodę i temperaturę

 

Jazda w temperaturach, które nie przekraczają -5⁰C może być naprawdę przyjemna. Zanim jednak wyprowadzisz motocykl z garażu, sprawdź, czy na jezdni nie ma tzw. “szklanki” lub zalegającego śniegu. Jazda w takich warunkach na pewno nie będzie należała do najprzyjemniejszych i do najbezpieczniejszych. Niestety, chcąc wsiąść na ukochany jednoślad, musisz mieć pewność, że jego opony będą miały kontakt z asfaltem.

 

Odpowiedni ubiór to podstawa

 

Wybierając się na przejażdżkę, musisz pamiętać, że ciało ludzkie jest specyficznym tworem. Jesteśmy istotami stałocieplnymi, co oznacza, że organizm będzie w każdych zastanych warunkach, próbował utrzymać właściwą temperaturę, bez względu na aktywność, którą akurat wykonujemy. Dlatego, aby podczas jazdy motocyklem uniknąć wychłodzenia organizmu, należy założyć odpowiednie ubrania. Zasada jest prosta: wsiadasz na motocykl, załóż ubrania, które zapewnią Ci komfort cieplny. Jeśli źle się ubierzesz i dojdzie do wychłodzenia organizmu, nie będziesz w stanie zarówno fizycznie, jak i mentalnie panować nad pojazdem.

 

Kluczowe jest przygotowanie motocykla

 

Chcąc podróżować zimą na motocyklu, koniecznie przygotuj go odpowiednio do drogi. Nie da się ukryć, że ci, którzy posiadając maszynę z owiewkami są na wygranej pozycji. Ten element pozwala ograniczyć wychłodzenie motocyklisty. Ponadto, chcąc jeszcze bardziej ochronić się przed zimnem, możesz śmiało zamontować akcesoryjne, turystyczne szyby. Te i inne części znajdziesz w specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych, takich jak choćby rooader.pl.

Zanim wybierzesz się na zimową przejażdżkę, pamiętaj, aby zabezpieczyć także silnik. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że będzie on pracował trochę inaczej niż latem. Może zdradzać objawy niedogrzania, które trzeba będzie rozwiązać. Również gaźniki mogą sprawiać Ci problem. Tego typu problemy można rozwiązać przy użyciu plastikowej osłony na chłodnicy. Dzięki tej modyfikacji silnik będzie szybciej się nagrzewał, dzięki czemu nie będzie sygnalizował, że jest niedogrzany.

Zastanów się także nad wymianą świec zapłonowych na te o innej wartości cieplnej, szczególnie przy silnikach, które chłodzone są powietrzem.

 

Podsumowanie

 

Motocykl i zima dla wielu nie idą w parze. Nie da się ukryć, że wyprawa ulubioną maszyną często wiąże się z dużymi nakładami pracy i wysiłku. Niemniej jednak wiele z powyżej wymienionych zmian trzeba wykonać tylko raz (szczególnie zakup ubioru) i można cieszyć się niezapomnianymi chwilami na motocyklu nawet w zimowe dni.Źródło:

 Inne artykuły
» Poradnik: wynajem auta na wyjazd zagraniczny. Co musimy ustalić w umowie? 2019-02-05
  Sam wyjazd zagraniczny potrafi mocno zestresować, a co dopiero, gdy wybieramy się tam wypożyczonym autem. Musimy wszystko dokładnie ustalić z wypożyczalnią, aby nie powstały później żadne nieporozumienia. O czym więc pamiętać? ... więcej »

» Opony letnie czy całoroczne - co wybrać 2019-02-05
  Opony obok sprawnego układu kierowniczego i dobrych hamulców są jednym z najważniejszych elementów dbających o nasze bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Właściwy stan i rodzaj ogumienia decyduje o przyczepności i bezpieczeństwie jazdy. Część kierowców ... więcej »

» Rozbita szyba, pęknięta opona, kradzież auta - kiedy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkodę z AC? 2019-01-11
  Volkswagen - szyba Zakup autocasco nie oznacza jeszcze, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie w przypadku każdej poniesionej szkody. Wybierając odpowiedni wariant AC, zwracaj uwagę nie tylko na cenę tego produktu, ale również na zakres ochrony, który dzięki ni... więcej »

» Kiedy kupić nowe opony samochodowe? 2019-01-11
  Michelin Agilis AlpinJedną z części samochodowych ulegających naturalnemu zużyciu są opony. Z upływem czasu ściera się bieżnik, mogą pojawiać się inne uszkodzenia oraz może dochodzić do spadku przyczepności mieszanki gumowej.... więcej »

» 5 wariantów autocasco - jaki jest najlepszy dla ciebie? 2019-01-04
  Ford Escape Hybrid deska detal1Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, ale bardzo przydatne. Pozwala uniknąć finansowych konsekwencji przykrych zdarzeń, jak kradzież pojazdu czy spora szkoda wywołana skutkiem żywiołu. AC ma wiele wariantów – od prostego minicasco po ubezpieczenie All R... więcej »

» Raport z badań zużycia paliwa i emisji spalin potwierdza brak jakiegokolwiek fałszowania danych testowych w samochodach Mazdy 2018-12-11
  Mazda 3 2019 Po ujawnieniu nieuczciwych praktyk testowania w innych firmach, japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT) wysłało 9 lipca 2018 roku żądanie podania wyjaśnień. Mazda Motor Corporation dostarczyła teraz MLIT raport o wynikach pobieran... więcej »

» Budowa najpopularniejszego środka transportu. Jak zbudowany jest twój samochód? 2018-11-27
  Legenda zwana Toyota Sports 800Budowa samochodu wielu kierowcom jawi się jako tajemnicze i skomplikowane zagadnienie. Tymczasem w podstawowym stopniu opanować może ją nawet największy motoryzacyjny laik. ... więcej »

» Korzystaj tylko z legalnych taxi w Warszawie 2018-11-26
  Zamówienie taksówki w Warszawie może skończyć się sporym rachunkiem. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas korzystania taxi w stolicy? ... więcej »

» Jak bezpiecznie kupować przez internet używane części samochodowe? 2018-11-26
  Obrót używanymi częściami samochodowymi w naszym kraju wciąż rośnie i przenosi się do internetu. Radzimy, na co zwracać uwagę, kupując je zdalnie, by było to dla nas ułatwieniem, a nie źródłem kłopotów. ... więcej »

» Młody kierowco, nie przepłacaj na polisie OC! 2018-11-26
  Niedawno zdałeś prawo jazdy i planujesz kupić bądź wiesz, że dostaniesz od bliskich, swoje pierwsze auto? Jedno jest pewne: będziesz musiał je ubezpieczyć. Obowiązkowa jest jedynie polisa OC. Kosztuje różne – w zależności od ubezpieczyciela. Sprawdź, co... więcej »

» CB radio - czy warto być w kontakcie 2018-11-09
  Radia CB niegdyś kojarzone były niemal wyłącznie z dużymi ciężarówkami, na których dumnie prezentowała się przyczepiona, charakterystyczna antena. Taki stan rzeczy nie trwał długo, bowiem kierowcy aut osobowych szybko zorientowali się, że jest to niezmiernie ... więcej »

» Warunki, jakie trzeba spełnić zaciągając kredyt samochodowy 2018-11-07
  Porsche Carrera GT TechArt wnętrze detal kierownicaKredyt samochodowy wyróżnia się prostą procedurą i minimalnymi formalnościami do wypełnienia. Innymi słowy, to tylko kilka kroków, które dzielą potencjalnego nabywcę od zakupu wymarzonego pojazdu. Jeśli przeraża cię perspektywa wypełniania wielostronicowych wn... więcej »

» Ubezpieczenie OC - jak zaoszczędzić na składce? 2018-10-26
  Czy wiesz, że możesz płacić za ubezpieczenie OC taniej niż dotychczas? Powiemy Ci, jak zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. Bezszkodowi kierowcy – zwłaszcza z dużym doświadczeniem i poruszający się głównie po mało ruchliwych drogach – płacą za OC n... więcej »

» Organizacja procesu spedycyjnego - krok po kroku 2018-10-24
  Spedytor to specjalista, zajmujący się organizacją procesu transportu ładunku zleconego przez Klienta. Mimo, że zawarliśmy właśnie istotę jego pracy w jednym zdaniu, to tak naprawdę jest to znacznie trudniejsza kwestia, niż mogłoby się wydawać. Nadszedł więc n... więcej »

» Auto hybrydowe – przyjazne środowisku i kieszeni! 2018-10-24
  Audi A8 hybrid Choć w uproszczeniu napęd hybrydowy w samochodach hybrydowych można określić jako połączenie silnika elektrycznego i spalinowego, sposób i stopień wykorzystania silnika elektrycznego różni się w zależności od poszczególnych typów aut. Czym różnią się między s... więcej »

» Części używane - czy warto się na nie decydować? 2018-10-18
  TurbinaZa sprawą rosnącej liczby aut, na naszych drogach rośnie rynek używanych części samochodowych. W końcu jedynym sposobem pozbycia się samochodu, poza sprzedażą komuś innemu, jest oddanie go do stacji demontażu pojazdów.... więcej »

» Jak jest zbudowany samochód elektryczny? 2018-10-04
  Tesla RoadsterZ zewnątrz samochód elektryczny niczym nie różni się od tradycyjnego pojazdu spalinowego. Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi stosując do samochodu elektrycznego inną karoserię i układ jezdny, (choć ten bywa coraz częściej modyfikowany). Różnią się tylko siln... więcej »

» Jak często należy wymienić opony w samochodzie dostawczym? 2018-09-26
  BFGoodrich Winter Slalom KSIOszczędzanie na oponach lub brak regularnej kontroli ich stanu może przyczynić się do wielu problemów. To jedyny element samochodu poddawany ciągłym przeciążeniom i odpowiedzialny za skuteczny kontakt z drogą.... więcej »

» Czyszczenie klimatyzacji w samochodzie – czy konieczne? 2018-09-25
  klimatyzacja-serwisAby klimatyzacja samochodowa działała sprawnie i bez problemów, należy ją regularnie serwisować. Podstawowy przegląd z uzupełnieniem braków kosztuje mniej więcej 200 złotych i jest gwarancją uchronienia systemu przed potrzebą naprawy bądź wymiany w przypadku u... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 103 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |