FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1700 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1152 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
O czym pamiętać kupując samochód?
    Dodano: 2019-03-25

 
Wiadomo, że nikt nie chce nabywać przysłowiowego kota w worku, gdy chodzi o zakup pojazdu. Sprawdzenie stanu technicznego przed zakupem jest bardzo ważne, aby nie natknąć się na wybrakowany model. Pamiętać należy o kilku istotnych rzeczach, które pozwolą ocenić zużycie i faktyczny przebieg auta. O czym trzeba wiedzieć?
O czym pamiętać kupując samochód?


Które elementy wyposażenia wnętrza pojazdu powiedzą wiele o jego przebiegu?

 

Należy mieć świadomość, że liczba, która widoczna jest na liczniku, wcale nie musi być prawdziwa. Czasem zdarza się, że sprzedający fałszuje te dane. Natomiast nawet jeśli tak się dzieje, to ślady intensywnego i długiego użytkowania będą widoczne w innych miejscach. Należy spojrzeć na okładziny pedałów, ponieważ jeśli są mocno zużyte, nieproporcjonalnie to stanu licznika, to powinniśmy nabrać podejrzeń.

 

Podobnie jest z fotelem kierowcy. Mimo zastosowania ochronnego pokrowca nie sposób po długim użytkowaniu nie dostrzec wytarć i pęknięć. Nawet jeśli zostanie on wymieniony, to jego zbyt nowy stan także powinien wzbudzić podejrzenia. Dodatkowo sporo powie nam stan kierownicy oraz gałki zmiany biegów. W końcu to z tymi elementami kierowca ma ciągły kontakt podczas jazdy. Im więcej przejechanych kilometrów, tym ich wygląd gorszy.

 

 

 

Stan zewnętrzny wozu

 

Lakier samochodu wiele powie nam o przeszłości auta. O ile w przypadku kilkunastoletniego modelu nie można spodziewać się nieskazitelnej, fabrycznej powłoki, o tyle już nieumiejętnie wykonane naprawy nie powinny mieć miejsca. Zatuszowane początki korozji może i załatwią sprawę na jakiś czas, natomiast nowemu właścicielowi auta przysporzą niemałych wydatków w najbliższej przyszłości. Mowa szczególnie o sytuacji, gdy takie zabiegi robione są w nieprofesjonalny sposób. Z kolei czymś absolutnie normalnym są ryski, czy niewielkie odpryski od uderzeń drobnych kamieni i żwiru, które są naturalną rzeczą, przy codziennej jeździe.

 

Wspomniana rdza to temat bardzo ważny, do którego należy podejść bardzo poważnie. Sprawdzić należy podwozie, błotniki, krawędzie drzwi i progi, ponieważ to właśnie w tych miejscach najszybciej widoczne są ogniska korozji. Dokładna ocena stanu elementów narażonych na rdzę da nam odpowiedź na pytanie, jak poważny jest stan samochodu.

 

 

A co z formalnościami?

 

Nie co dzień wybieramy i kupujemy nowe auto. Dlatego tym bardziej należy dowiedzieć się, jakich formalności trzeba dopilnować, nabywając pojazd. Umowa kupna-sprzedaży to jedna rzecz, natomiast najlepiej, jeśli sprzedający przedstawi nam jak najwięcej dokumentów związanych z wozem. Chodzi między innymi o coroczne przeglądy, czy dokonywane naprawy oraz gwarancje na zakupione części, które wymieniane były w aucie. Nie można zapomnieć o konieczności zapłacenia podatku w Urzędzie Skarbowym oraz przerejestrowaniu pojazdu w UM w ciągu miesiąca od zakupu.

 

Na koniec jeszcze jedna ważna kwestia, o której zapominają osoby pierwszy raz kupujące swój wymarzony pojazd. Koszty ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy, bez doświadczenia na drodze, będą bardzo wysokie. Nie można bowiem liczyć na żadne zniżki z tytułu długiego opłacania składek.

 

Należy mieć świadomość, że zarejestrowanie auta ze współwłaścicielem, który takie zniżki już posiada, będzie dużym odciążeniem finansowym. Więcej na ten temat można poczytać tutaj: https://kioskpolis.pl/wspolwlasciciel-a-kupno-samochodu-o-czym-nalezy-pamietac/.Źródło:

 Inne artykuły
» Bezpieczeństwo i jakość 2019-04-17
  Mitsubishi - silnik DI-D MIVECKażdy kierowca wie, że nie opłaca się oszczędzać na materiałach eksploatacyjnych. Szczególnie odpowiedni dobór oleju do silnika pozwala nie tylko uzyskać określone parametry, ale również będzie chronić mechanizm przez lata. ... więcej »

» Czym wyróżniają się opony letnie? 2019-04-02
  GoodyearProducenci ogumienia do samochodów różnego typu przekonują, że dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowcy powinni zmieniać opony sezonowo. Czym zatem wyróżniają się na tle pozostałych rodzajów ogumienia opony letnie?... więcej »

» Kupujemy używane auto. Czemu warto sprawdzić numer VIN? 2019-03-25
  Chevrolet na salonie Paryż 2012 Nie zawsze możesz uwierzyć w to, co na temat używanego auta mówi sprzedający. O czym najmniej chętnie informują potencjalnych klientów? ... więcej »

» Czy można uniknąć utraty wartości samochodu? Rozwiązaniem wynajem długoterminowy 2019-03-20
  Audi sprzedaje auta przez internet Każdy samochód traci na wartości wraz z upływem czasu i niestety niewiele możemy na to poradzić. Kupując nowe auto, musimy liczyć się z tym, że już po wyjechaniu z salonu utraci ono ok. 10% swojej wartości. Po upływie 3 lat wartość samochodu jest mniejsza od ... więcej »

» Jakie wybrać auto użytkowe do firmy 2019-03-11
  Volkswagen CrafterKażda osoba, która prowadzi własną firmę wie doskonale, że samochód jest niezwykle przydatny i ułatwia wiele rzeczy. ... więcej »

» Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodowe? 2019-03-01
  Jesteś posiadaczem auta? Jeżeli tak, potrzebne Ci ubezpieczenie komunikacyjne. Do wykupienia jednego – OC – jesteś zobowiązany. Inne zaś mieć zdecydowanie warto. Tylko co zrobić, żeby nie przepłacać? Jak znaleźć polisę atrakcyjną cenowo i o zadowal... więcej »

» Jaka jest najlepsza kamera samochodowa? 2019-02-17
  Kamera - wideorejestratorCoraz więcej kierowców decyduje się na zakup wideorejestratora ze względów bezpieczeństwa. Stłuczka bądź wypadek, szczególnie w spornych sytuacjach, mogą być źle zinterpretowane. Dowód w postaci nagrania jednoznacznie stwierdza, kto jest sprawcą zdarzenia. Czy... więcej »

» Poradnik: wynajem auta na wyjazd zagraniczny. Co musimy ustalić w umowie? 2019-02-05
  Sam wyjazd zagraniczny potrafi mocno zestresować, a co dopiero, gdy wybieramy się tam wypożyczonym autem. Musimy wszystko dokładnie ustalić z wypożyczalnią, aby nie powstały później żadne nieporozumienia. O czym więc pamiętać? ... więcej »

» Opony letnie czy całoroczne - co wybrać 2019-02-05
  Opony obok sprawnego układu kierowniczego i dobrych hamulców są jednym z najważniejszych elementów dbających o nasze bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Właściwy stan i rodzaj ogumienia decyduje o przyczepności i bezpieczeństwie jazdy. Część kierowców ... więcej »

» Jazda motocyklem w mroźne dni nie taka straszna, jak ją malują 2019-01-21
  Honda CRF450R 2017Ten, kto powiedział, że motocyklem nie da się jeździć zimą, był w błędzie. Da się, trzeba go tylko odpowiednio przygotować. A jak? Przeczytacie o tym poniżej.... więcej »

» Rozbita szyba, pęknięta opona, kradzież auta - kiedy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkodę z AC? 2019-01-11
  Volkswagen - szyba Zakup autocasco nie oznacza jeszcze, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie w przypadku każdej poniesionej szkody. Wybierając odpowiedni wariant AC, zwracaj uwagę nie tylko na cenę tego produktu, ale również na zakres ochrony, który dzięki ni... więcej »

» Kiedy kupić nowe opony samochodowe? 2019-01-11
  Michelin Agilis AlpinJedną z części samochodowych ulegających naturalnemu zużyciu są opony. Z upływem czasu ściera się bieżnik, mogą pojawiać się inne uszkodzenia oraz może dochodzić do spadku przyczepności mieszanki gumowej.... więcej »

» 5 wariantów autocasco - jaki jest najlepszy dla ciebie? 2019-01-04
  Ford Escape Hybrid deska detal1Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, ale bardzo przydatne. Pozwala uniknąć finansowych konsekwencji przykrych zdarzeń, jak kradzież pojazdu czy spora szkoda wywołana skutkiem żywiołu. AC ma wiele wariantów – od prostego minicasco po ubezpieczenie All R... więcej »

» Raport z badań zużycia paliwa i emisji spalin potwierdza brak jakiegokolwiek fałszowania danych testowych w samochodach Mazdy 2018-12-11
  Mazda 3 2019 Po ujawnieniu nieuczciwych praktyk testowania w innych firmach, japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT) wysłało 9 lipca 2018 roku żądanie podania wyjaśnień. Mazda Motor Corporation dostarczyła teraz MLIT raport o wynikach pobieran... więcej »

» Budowa najpopularniejszego środka transportu. Jak zbudowany jest twój samochód? 2018-11-27
  Legenda zwana Toyota Sports 800Budowa samochodu wielu kierowcom jawi się jako tajemnicze i skomplikowane zagadnienie. Tymczasem w podstawowym stopniu opanować może ją nawet największy motoryzacyjny laik. ... więcej »

» Korzystaj tylko z legalnych taxi w Warszawie 2018-11-26
  Zamówienie taksówki w Warszawie może skończyć się sporym rachunkiem. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas korzystania taxi w stolicy? ... więcej »

» Jak bezpiecznie kupować przez internet używane części samochodowe? 2018-11-26
  Obrót używanymi częściami samochodowymi w naszym kraju wciąż rośnie i przenosi się do internetu. Radzimy, na co zwracać uwagę, kupując je zdalnie, by było to dla nas ułatwieniem, a nie źródłem kłopotów. ... więcej »

» Młody kierowco, nie przepłacaj na polisie OC! 2018-11-26
  Niedawno zdałeś prawo jazdy i planujesz kupić bądź wiesz, że dostaniesz od bliskich, swoje pierwsze auto? Jedno jest pewne: będziesz musiał je ubezpieczyć. Obowiązkowa jest jedynie polisa OC. Kosztuje różne – w zależności od ubezpieczyciela. Sprawdź, co... więcej »

» CB radio - czy warto być w kontakcie 2018-11-09
  Radia CB niegdyś kojarzone były niemal wyłącznie z dużymi ciężarówkami, na których dumnie prezentowała się przyczepiona, charakterystyczna antena. Taki stan rzeczy nie trwał długo, bowiem kierowcy aut osobowych szybko zorientowali się, że jest to niezmiernie ... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 103 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |