FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1678 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1138 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Do ponad połowy wypadków dochodzi przy dobrej pogodzie. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kolizji?
    Dodano: 2019-05-20

 
Korzystając z wolnego dnia, wsiadasz do swojego samochodu i ruszasz na przejażdżkę. Nad głową masz bezchmurne niebo i pełne słońce. Sprzyjające warunki kuszą, dlatego pozwalasz sobie na nieco większą swobodę za kółkiem. Jednak nie Ty jeden wpadłeś na taki pomysł. Przy dobrych warunkach atmosferycznych kierowcy osiągają większe prędkości, a co za tym idzie, powodują więcej wypadków.


Nawet 21 tysięcy zdarzeń miało miejsce na polskich drogach przy sprzyjającej pogodzie w ubiegłym roku. Policyjne statystyki wypadkowe, umieszczone na stronie policja.pl, są tego najlepszym dowodem. Zastanawiasz się, jak się przed nimi uchronić? Wiele osób powie Ci, żebyś jeździł wolniej. Ale nie tylko Twoja prędkość ma wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Przed skutkami finansowymi wypadków ochroni Cię ubezpieczenie samochodu.

 

 

Spowodowałeś stłuczkę? Rekompensatę z Twojego OC wypłaci ubezpieczyciel

 

Ty powodujesz wypadek, ubezpieczyciel płaci odszkodowanie - taka jest rola ubezpieczenia OC. Nie oznacza to jednak, że jako ubezpieczony, na drodze możesz robić, co Ci się podoba. Wręcz przeciwnie, bo ryzykujesz nie tylko szkodą, ale też wyższą składką przy kolejnym ubezpieczeniu. Przez spowodowane kolizje stracisz swoje zniżki, na które pracowałeś pewnie parę lat.

 

Doświadczenie kierowcy mówi samo za siebie. Jeśli jeździ on bezszkodowo wiele lat, ubezpieczyciel będzie bardziej skory zaproponować mu niższą składkę, bo jego obecność na drodze nie stwarza tak dużego ryzyka spowodowania wypadku. Z roku na rok kierowcom naliczają się zniżki, które mogą znacząco obniżyć składkę ubezpieczenia OC. Różnice w cenach dla kierowcy jeżdżącego bezszkodowo i tego, który ma już na swoim koncie stłuczkę łatwo zauważyć dzięki porównaniu OC - komentuje specjalista ubezpieczeniowy serwisu https://mubi.pl/.

 

Wybór OC to właściwie prosta sprawa, bo zakres tego ubezpieczenia jest taki sam we wszystkich TU. Oferty mają jednak różne ceny i to one są zazwyczaj głównym kryterium decydującym o wyborze tej czy innej oferty OC. Od czego zależy wysokość składki?

 

  • Od Twojego doświadczenia na drodze,
  • wieku, miejsca zamieszkania i innych danych osobowych,
  • parametrów pojazdu, który chcesz ubezpieczyć.

 

Kierowcy zazwyczaj decydują się na najtańsze OC, bo od wysokości składki nie zależy zakres ochrony, a odszkodowanie i tak otrzymuje ktoś inny.

 

Obliczenie składki jest dziecinnie proste. W internecie znajdziesz kalkulatory OC, które umożliwią Ci poznanie kosztów związanych z ubezpieczeniem samochodu i przygotowanie się na te wydatki. Jak działa kalkulator ubezpieczeń? Przekonaj się na https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/, obliczając swoją składkę.

 

A co z Twoim samochodem?

 

Masz już ubezpieczenie OC, więc poszkodowani otrzymają pieniądze na leczenie lub naprawę auta, a Twój budżet nie zostanie uszczuplony. Ale co z Twoim samochodem, gdy też ucierpi w spowodowanym przez Ciebie wypadku? To, czy wydatki na naprawę będą na Twojej głowie, zależy przede wszystkim od Ciebie. Aby otrzymać wsparcie, musisz mieć jednak autocasco.

 

Ubezpieczenie AC możesz dokupić właściwie w dowolnym momencie, również przed wyjazdem na wakacje, jeśli nie posiadałeś go wcześniej. Masz też pełną wolność wyboru towarzystwa, w jakim podpiszesz umowę. Z doświadczenia kierowców wynika jednak, że zakup AC w pakiecie z OC jest najbardziej opłacalny.

 

Przykładowo samo OC w AXA Direct, do którego ubezpieczyciel dołącza pomoc assistance, kosztuje 571 zł, a taki sam zestaw rozszerzony o ubezpieczenie AC to koszt 936 zł. Nieco ponad 300 zł więcej za dodatkową ochronę, która pozwoli Ci naprawić zniszczony samochód lub uzyskać rekompensatę w przypadku kradzieży to niezbyt duży koszt, prawda? Zakup samego autocasco może wynieść Cię nieco więcej.

 

Jakie AC wybrać?

 

Im szerszy zakres autocasco, tym lepsza ochrona. W przeciwieństwie do OC, w wyborze ubezpieczenia AC powinieneś kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami i dopasowanym do nich zakresem niż ceną.

 

Myśląc o ochronie powypadkowej, najlepiej od razu zrezygnować z autocasco w wersji mini. Chociaż kusi ceną, to jest najbardziej okrojonym ubezpieczeniem, które zwykle rekompensuje kradzież auta lub uszkodzenie go przez spadające gałęzie, grad czy inne siły przyrody. Nie obejmuje jednak szkód, które powstały w wyniku wypadku. Wyjątkiem jest TU Compensa. Oferowane przez tego ubezpieczyciela AC mini zwraca koszty naprawy pojazdu tylko po stłuczce z innym autem, a nie rekompensuje strat spowodowanych przez żywioły i złodziei.Źródło:

 Inne artykuły
» Jak wybrać nowe opony? 2019-09-27
  pirelli 1Zakup nowych opon jest na pierwszy rzut oka prostym zadaniem, szczególnie jeżeli wiesz, jakie oznaczenie znajduje się na starych. W praktyce natomiast - ze względu na zróżnicowane oferty wielu producentów - niejednokrotnie wybór odpowiedniej opony zajmuje wiel... więcej »

» Ile kosztuje zakup używanego auta? 2019-09-23
  wirtualny salon Audi Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporą inwestycją. To duży finansowy krok chyba dla każdego. Nic dziwnego, że chcemy się do niego solidnie przygotować. W zależności od tego, jakie auto planujemy, musimy się liczyć z różnymi kosztami. Nowy pojazd z salonu t... więcej »

» Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania OC? 2019-09-23
  Szacuje się, że w 99% przypadków należne kierowcy odszkodowanie OC jest naliczane nieprawidłowo czyli jest niższe niż powinno być. Większość kierowców może nawet nie mieć takiej świadomości i po prostu przyjmować kwotę, która została im przyznana. Inni zaś maj... więcej »

» DIPP - Polskie wycieraczki do szyb samochodowych 2019-09-05
  Firma DIPP to producent wycieraczek do szyb samochodowych, obecny na polskim rynku motoryzacyjnym już od ponad 10 lat. Polska marka dzięki doskonałej jakości swoich produktów oraz wysokim standardom obsługi klienta zdołała zaskarbić sobie sympatię i zaufanie w... więcej »

» Wyciągarki elektryczne - jak je serwisować, aby służyły nam jak najdłużej? 2019-08-27
  Jeep Wrangler MoparizedWyciągarki elektryczne to sprzęt, który przydaje się na drodze w różnych sytuacjach. Jednak, aby zawsze był gotowy do działania, musi być odpowiednio użytkowany. ... więcej »

» Jakie kosmetyki samochodowe warto stosować, by zadbać o auto? 2019-08-27
  Lexus - lakier Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kosmetyki samochodowe to nie tylko płyn do mycia karoserii i mleczko do czyszczenia kokpitu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają utrzymać pojazd w jak najlepszym stanie. Odpowiednia pielęgnacja samocho... więcej »

» Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych 2019-08-27
  Lexus - lakier Odpryśnięty lakier, czy wgniecenie połączone z utratą powłoki lakierniczej bądź daleko posunięta korozja – przyczyn przeprowadzania prac lakierniczych może być naprawdę wiele. W zależności od rodzaju i przyczyny zniszczenia lakieru można zastosować różn... więcej »

» Tuning - warto czy nie warto? 2019-08-18
  SST Tuning ShowTuning ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zdania co do celowości tuningowania samochodu są podzielone. Dla jednych to niepotrzebny wydatek, który nie przynosi wymiernych korzyści. Inni uważają, że dopiero auto po tuningu przynosi frajdę z jazdy.... więcej »

» Amortyzatory w samochodzie. Jak przedłużyć ich żywotność? 2019-07-09
  Weitec zawieszenie HICON GT dla Volkswagena Golfa V i Jetta V Auto „buja się” nawet na nieznacznych nierównościach, a przy pokonywaniu zakrętów „myszkuje” – samo odbija na prawo i lewo. Potem zauważasz, że ostatnio droga hamowania znacznie się wydłużyła. Z czego mogą wynikać takie problemy?... więcej »

» Oryginalne części samochodowe - dlaczego warto je wybierać? 2019-07-09
  Ford Door Edge ProtectorSamochód to złożona maszyna, w której co jakiś czas siłą rzeczy musimy wymieniać to i owo. Szczególnie jeżeli auto ma już swoje lata, rzeczy takie jak sprzęgło, skrzynia biegów, konieczność wymiany wahaczy czy drobne prace przy silniku nikogo nie dziwią. ... więcej »

» Wycieraczki samochodowe w Twoim warsztacie - DIPP 2019-06-11
  Od początku stawialiśmy na jakość naszych wycieraczek. Opłaciło się. Od 2008 roku rozwinęliśmy sieć dystrybucji nie tylko w Polsce, lecz również poza granicami kraju. Oferujemy doskonałe wycieraczki samochodowe w przystępnych cenach. Nasz pomysł na biznes jes... więcej »

» Samochody na minuty w Lublinie – co warto o nich wiedzieć? 2019-05-31
  Carsharing, czyli samochody na minuty, to rozwiązanie, z którego mogą już korzystać mieszkańcy Lublina. Jeżeli masz uprawnienia do kierowania pojazdami, ale nie masz własnego samochodu, carsharing jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak to działa. ... więcej »

» Obsługa klimatyzacji – taniej i szybciej 2019-05-30
  Serwis klimatyzacji to czynność czasochłonna. W przypadku pojazdów dużych gabarytów – jak samochody ciężarowe lub autobusy – może trwać od kilku do ponad 10 godzin. Ponadto, w trakcie serwisu dochodzi zawsze do ubytku części czynnika chłodniczego. ... więcej »

» Czy warto wyposażyć samochód w kamerę cofania 2019-05-30
  Parkowanie to manewr, który sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom – a co dopiero tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem. Jak sobie to ułatwić? Może Ci w tym pomóc np. kamera cofania. Zobacz, czy warto się zdecydować na jej za... więcej »

» Marka samochodu ma wpływ na cenę ubezpieczenia 2019-05-20
  Eksperci każdego roku porównują ceny ubezpieczeń samochodów dla danych marek. Zobaczmy, dla których samochodów ubezpieczenie jest najdroższe, a dla których najtańsze. ... więcej »

» Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców nie musi być drogie 2019-05-14
  Airbag w pasie bezpieczeństwa MondeoPolisa OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowy dokument, który chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami wynikającymi z komunikacyjnych szkód wyrządzonych osobom trzecim. Na wysokość rocznej składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników, a j... więcej »

» 5 najczęściej spotykanych problemów na drodze, którym można zapobiegać 2019-05-10
  Serwis Autotraper Suzuki Każdy kierowca, który ma już za sobą trochę przejechanych kilometrów, spotkał się kiedyś z jednym z poruszonych tutaj problemów podczas swoich podróży. Zawsze wiąże się to ze stresem i nerwami. Nikt z nas nie lubi przecież niemiłych niespodzianek na drodze. C... więcej »

» Jak zwiększyć zasięg elektryka - kilka sposobów 2019-05-03
  Nissan LEAFSamochody elektryczne prowadzi się praktycznie tak samo, jak auta o napędzie spalinowym. A to oznacza, że, identycznie jak w pojazdach konwencjonalnych, to od kierowcy w dużej mierze zależy zapotrzebowanie na „paliwo”. W jaki sposób je minimalizowa... więcej »

» Bagażnik rowerowe na hak - jak wybrać najlepszy? 2019-04-27
  BMW - rowery 2014Sezon wiosenny sprzyja wycieczkom rowerowym. Wiele osób deklaruje chęć zabrania ze sobą jednośladów na weekendowy wyjazd, czy dłuższy urlop, jednak nierzadko pojawia się problem z ich przewiezieniem. Jak się okazuje, współczesny rynek oferuje nam wiele możliwo... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 110 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |