FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1653 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1125 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Do ponad połowy wypadków dochodzi przy dobrej pogodzie. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kolizji?
    Dodano: 2019-05-20

 
Korzystając z wolnego dnia, wsiadasz do swojego samochodu i ruszasz na przejażdżkę. Nad głową masz bezchmurne niebo i pełne słońce. Sprzyjające warunki kuszą, dlatego pozwalasz sobie na nieco większą swobodę za kółkiem. Jednak nie Ty jeden wpadłeś na taki pomysł. Przy dobrych warunkach atmosferycznych kierowcy osiągają większe prędkości, a co za tym idzie, powodują więcej wypadków.


Nawet 21 tysięcy zdarzeń miało miejsce na polskich drogach przy sprzyjającej pogodzie w ubiegłym roku. Policyjne statystyki wypadkowe, umieszczone na stronie policja.pl, są tego najlepszym dowodem. Zastanawiasz się, jak się przed nimi uchronić? Wiele osób powie Ci, żebyś jeździł wolniej. Ale nie tylko Twoja prędkość ma wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Przed skutkami finansowymi wypadków ochroni Cię ubezpieczenie samochodu.

 

 

Spowodowałeś stłuczkę? Rekompensatę z Twojego OC wypłaci ubezpieczyciel

 

Ty powodujesz wypadek, ubezpieczyciel płaci odszkodowanie - taka jest rola ubezpieczenia OC. Nie oznacza to jednak, że jako ubezpieczony, na drodze możesz robić, co Ci się podoba. Wręcz przeciwnie, bo ryzykujesz nie tylko szkodą, ale też wyższą składką przy kolejnym ubezpieczeniu. Przez spowodowane kolizje stracisz swoje zniżki, na które pracowałeś pewnie parę lat.

 

Doświadczenie kierowcy mówi samo za siebie. Jeśli jeździ on bezszkodowo wiele lat, ubezpieczyciel będzie bardziej skory zaproponować mu niższą składkę, bo jego obecność na drodze nie stwarza tak dużego ryzyka spowodowania wypadku. Z roku na rok kierowcom naliczają się zniżki, które mogą znacząco obniżyć składkę ubezpieczenia OC. Różnice w cenach dla kierowcy jeżdżącego bezszkodowo i tego, który ma już na swoim koncie stłuczkę łatwo zauważyć dzięki porównaniu OC - komentuje specjalista ubezpieczeniowy serwisu https://mubi.pl/.

 

Wybór OC to właściwie prosta sprawa, bo zakres tego ubezpieczenia jest taki sam we wszystkich TU. Oferty mają jednak różne ceny i to one są zazwyczaj głównym kryterium decydującym o wyborze tej czy innej oferty OC. Od czego zależy wysokość składki?

 

  • Od Twojego doświadczenia na drodze,
  • wieku, miejsca zamieszkania i innych danych osobowych,
  • parametrów pojazdu, który chcesz ubezpieczyć.

 

Kierowcy zazwyczaj decydują się na najtańsze OC, bo od wysokości składki nie zależy zakres ochrony, a odszkodowanie i tak otrzymuje ktoś inny.

 

Obliczenie składki jest dziecinnie proste. W internecie znajdziesz kalkulatory OC, które umożliwią Ci poznanie kosztów związanych z ubezpieczeniem samochodu i przygotowanie się na te wydatki. Jak działa kalkulator ubezpieczeń? Przekonaj się na https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/, obliczając swoją składkę.

 

A co z Twoim samochodem?

 

Masz już ubezpieczenie OC, więc poszkodowani otrzymają pieniądze na leczenie lub naprawę auta, a Twój budżet nie zostanie uszczuplony. Ale co z Twoim samochodem, gdy też ucierpi w spowodowanym przez Ciebie wypadku? To, czy wydatki na naprawę będą na Twojej głowie, zależy przede wszystkim od Ciebie. Aby otrzymać wsparcie, musisz mieć jednak autocasco.

 

Ubezpieczenie AC możesz dokupić właściwie w dowolnym momencie, również przed wyjazdem na wakacje, jeśli nie posiadałeś go wcześniej. Masz też pełną wolność wyboru towarzystwa, w jakim podpiszesz umowę. Z doświadczenia kierowców wynika jednak, że zakup AC w pakiecie z OC jest najbardziej opłacalny.

 

Przykładowo samo OC w AXA Direct, do którego ubezpieczyciel dołącza pomoc assistance, kosztuje 571 zł, a taki sam zestaw rozszerzony o ubezpieczenie AC to koszt 936 zł. Nieco ponad 300 zł więcej za dodatkową ochronę, która pozwoli Ci naprawić zniszczony samochód lub uzyskać rekompensatę w przypadku kradzieży to niezbyt duży koszt, prawda? Zakup samego autocasco może wynieść Cię nieco więcej.

 

Jakie AC wybrać?

 

Im szerszy zakres autocasco, tym lepsza ochrona. W przeciwieństwie do OC, w wyborze ubezpieczenia AC powinieneś kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami i dopasowanym do nich zakresem niż ceną.

 

Myśląc o ochronie powypadkowej, najlepiej od razu zrezygnować z autocasco w wersji mini. Chociaż kusi ceną, to jest najbardziej okrojonym ubezpieczeniem, które zwykle rekompensuje kradzież auta lub uszkodzenie go przez spadające gałęzie, grad czy inne siły przyrody. Nie obejmuje jednak szkód, które powstały w wyniku wypadku. Wyjątkiem jest TU Compensa. Oferowane przez tego ubezpieczyciela AC mini zwraca koszty naprawy pojazdu tylko po stłuczce z innym autem, a nie rekompensuje strat spowodowanych przez żywioły i złodziei.Źródło:

 Inne artykuły
» Jakie są mity na temat systemu monitoringu GPS? 2020-06-26
  Podczas przeglądania Internetu możesz natrafić na artykuły i komentarze nie tyle bagatelizujące monitoring GPS, ile oskarżają system o wiele niedociągnięć, które w rzeczywistości nie istnieją. Dziś je przedstawimy i omówimy, w celu uniknięcia dezinformacji. ... więcej »

» Miniacasco - kiedy warto skorzystać? 2020-06-18
  Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę jego właściciela przed konsekwencjami różnych zdarzeń, w wyniku których jest on narażony na wysokie koszty. Obok obowiązkowego OC, może on też skorzystać z opcji dodatkowej, jaką jest autocasco. Dla tych osób, które ... więcej »

» Wynajem długoterminowy a leasing: zalety, różnice, wady 2020-05-28
  Wynajem długoterminowy cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – zapewnia on o wiele większą dostępność do bardziej luksusowych i lepiej wyposażonych aut, pozwala na elastyczne dostosowanie formy spłaty, a także ogranicza o... więcej »

» 4 powody, dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS 2020-05-07
  Volvo - nawigacja GarminZapewne wielu kierowców czy też właścicieli firm spedycyjnych zastanawia się, czy warto inwestować w wysokiej klasy monitoring GPS. Jak się okazuje, osoby, którego tego dokonały, bardzo szybko przekonują się, że była to bardzo dobra decyzja, gdy pozostali wyrz... więcej »

» Aukcje samochodów poleasingowych - wszystko o aukcjach 2020-04-22
  Ford Galaxy 2006 detal tyłWiększość z nas nie może się dziś obyć bez samochodu. Dzięki niemu możemy dotrzeć na czas do szkoły, pracy albo na zakupy – auto bardzo skraca czas przemieszczania się. Chociaż nie zawsze stać nas na pojazd prosto z salonu, dobrym rozwiązaniem jest zakup... więcej »

» Jak przygotować motocykl do sezonu? 2020-04-08
  MV Agusta F3 Serie Oro Kiedy na termometrze wreszcie pojawią się plusowe temperatury, pasjonaci motocykli z radością zacierają ręce na myśl o przemierzaniu dróg swoim jednośladem. Zanim jednak dźwięk silnika rozejdzie się po okolicy, motocykl musi przejść swój przegląd. Jak przygot... więcej »

» Jak działają aukcje samochodów poleasingowych? 2020-03-09
  Samochód jest nam często niezbędny do codziennych czynności różnego rodzaju. Niektórzy z nas nie są w stanie bez niego egzystować, choćby ze względu na dojazdy do pracy, szkoły, konieczność odbierania dzieci z przedszkola, itp. Czasem decydujemy się na zakup n... więcej »

» Konserwacja łożyska – o czym należy pamiętać? 2020-02-27
  Konserwacja to zabieg, który w głównej mierze przyczynia się do zapewnienia efektywnej i długiej pracy łożyska. By dawała jak najlepsze wyniki, powinna być wykonywana systematycznie. To bardzo ważne, ponieważ łożysko jest stale eksploatowane, dlatego szybko s... więcej »

» Opony Hankook Ventus S1 evo 3 2020-02-27
  Ogumienie Hankook Ventus S1 evo 3 to udana kontynuacja znanej i lubianej linii wyrobów, pochodzących od koreańskiego producenta. Wysokowydajne opony Hankook, oparte o rozwiązania i technologie testowane podczas wyścigów DTM, zostały zoptymalizowane pod kątem ... więcej »

» Wyprzedaż rocznika 2019 marki Jaguar - sprawdź, jakie modele są dostępne 2020-02-27
  Wyprzedaż rocznika 2019 marki Jaguar to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy czekają na specjalne okazje. Należy wspomnieć o możliwości wyboru dogodnej formy finansowania. Do dyspozycji mamy nie tylko płatność ratalną, ale również kredyt, czy też le... więcej »

» Skoda – wszystko, co niezbędne do naszego pojazdu 2020-01-31
  Ciesząca się dużą popularnością wśród polskich kierowców Skoda Fabia III jest samochodem nowoczesnym i praktycznym. Klienci doceniają w szczególności dobrze zagospodarowane nadwozie oraz niskie koszty eksploatacji pojazdu. Na rynku znaleźć można wiele użytecz... więcej »

» Producent części samochodowych Exedy 2019-11-15
  Exedy to firma, która jest następcą uznanej na światowej rynku japońskiej korporacji. Osiągnęła sukces produkując sprzęgła wysokiej jakości. Większość z nich była przeznaczona do pojazdów azjatyckich producentów. Zajmowała się także produkowaniem części do in... więcej »

» Jak wybrać nowe opony? 2019-09-27
  pirelli 1Zakup nowych opon jest na pierwszy rzut oka prostym zadaniem, szczególnie jeżeli wiesz, jakie oznaczenie znajduje się na starych. W praktyce natomiast - ze względu na zróżnicowane oferty wielu producentów - niejednokrotnie wybór odpowiedniej opony zajmuje wiel... więcej »

» Ile kosztuje zakup używanego auta? 2019-09-23
  wirtualny salon Audi Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporą inwestycją. To duży finansowy krok chyba dla każdego. Nic dziwnego, że chcemy się do niego solidnie przygotować. W zależności od tego, jakie auto planujemy, musimy się liczyć z różnymi kosztami. Nowy pojazd z salonu t... więcej »

» Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania OC? 2019-09-23
  Szacuje się, że w 99% przypadków należne kierowcy odszkodowanie OC jest naliczane nieprawidłowo czyli jest niższe niż powinno być. Większość kierowców może nawet nie mieć takiej świadomości i po prostu przyjmować kwotę, która została im przyznana. Inni zaś maj... więcej »

» DIPP - Polskie wycieraczki do szyb samochodowych 2019-09-05
  Firma DIPP to producent wycieraczek do szyb samochodowych, obecny na polskim rynku motoryzacyjnym już od ponad 10 lat. Polska marka dzięki doskonałej jakości swoich produktów oraz wysokim standardom obsługi klienta zdołała zaskarbić sobie sympatię i zaufanie w... więcej »

» Wyciągarki elektryczne - jak je serwisować, aby służyły nam jak najdłużej? 2019-08-27
  Jeep Wrangler MoparizedWyciągarki elektryczne to sprzęt, który przydaje się na drodze w różnych sytuacjach. Jednak, aby zawsze był gotowy do działania, musi być odpowiednio użytkowany. ... więcej »

» Jakie kosmetyki samochodowe warto stosować, by zadbać o auto? 2019-08-27
  Lexus - lakier Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kosmetyki samochodowe to nie tylko płyn do mycia karoserii i mleczko do czyszczenia kokpitu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają utrzymać pojazd w jak najlepszym stanie. Odpowiednia pielęgnacja samocho... więcej »

» Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych 2019-08-27
  Lexus - lakier Odpryśnięty lakier, czy wgniecenie połączone z utratą powłoki lakierniczej bądź daleko posunięta korozja – przyczyn przeprowadzania prac lakierniczych może być naprawdę wiele. W zależności od rodzaju i przyczyny zniszczenia lakieru można zastosować różn... więcej »

» Tuning - warto czy nie warto? 2019-08-18
  SST Tuning ShowTuning ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zdania co do celowości tuningowania samochodu są podzielone. Dla jednych to niepotrzebny wydatek, który nie przynosi wymiernych korzyści. Inni uważają, że dopiero auto po tuningu przynosi frajdę z jazdy.... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 87 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |