FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1692 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1147 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Obsługa klimatyzacji – taniej i szybciej
    Dodano: 2019-05-30

 
Serwis klimatyzacji to czynność czasochłonna. W przypadku pojazdów dużych gabarytów – jak samochody ciężarowe lub autobusy – może trwać od kilku do ponad 10 godzin. Ponadto, w trakcie serwisu dochodzi zawsze do ubytku części czynnika chłodniczego. Należąca do grupy Dometic firma WAECO stworzyła rozwiązanie, dzięki któremu czas trwania serwisu klimatyzacji został znacząco skrócony, a ilość traconego czynnika chłodniczego niemal całkowicie zredukowana.


Coraz wyższe ceny czynnika chłodniczego

 

Nowe regulacje ustalające wykorzystanie F-Gazów dotyczą samochodów osobowych, których właściciele muszą dokonać wymiany czynnika grzewczego na nowy – R1234yf. Regulacje te nie dotyczą autobusów i pojazdów kolejowych, które mogą korzystać ze starego czynnika R134a, coraz droższego i trudniej dostępnego na rynku. Osobom poszukującym możliwości obniżenia kosztów i redukcji ilości traconego w trakcie serwisowania czynnika, przychodzi z pomocą firma WAECO, której stacje klimatyzacji znajdują się w ofercie Autos. Szczegóły można znaleźć na autos.com.pl.

 

 

W trakcie standardowego serwisu klimatyzacji dochodzi do ubytku od kilku do kilkunastu procent czynnika chłodniczego. Do ulatniania się dochodzi przede wszystkim przez otwory odpowietrzające oraz przez pompę próżniową, od jej wylotowej strony. Stacje klimatyzacji WAECO pozwalają zredukować objętość traconego czynnika chłodniczego niemal do zera. Zastosowana w nich innowacyjna technologia Low Emmision polega na odzyskiwaniu czynnika chłodniczego z oleju dzięki współpracy pompy próżniowej oraz kompresora klimatyzacji.

 

Serwis klimatyzacji szybszy nawet o 80%

 

Korzystanie ze stacji WAECO pozwala nie tylko na redukcją strat czynnika chłodniczego, lecz także na skrócenie czasu trwania serwisowania nawet o 80%. Cel ten udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu specjalnego pasa grzewczego, który reguluje temperaturę czynnika grzewczego. W trakcie serwisowania, dochodzi zawsze do spadku temperatury oraz zmniejszenia ciśnienia panującego w zbiorniku, co może powodować jego oszronienie. Sytuacja ta utrudnia lub nawet uniemożliwia odzyskiwanie czynnika. Mechanicy radzą sobie z nią na różne sposoby – albo czekają, aż temperatura zbiornika wyrówna się z otoczeniem, albo ogrzewają zbiornik własnymi sposobami, nie zawsze skutecznymi, bezpiecznymi lub zgodnymi z zasadami BHP.

 

Ze względu na utrudniony dostęp do zbiornika i problemy z jego ogrzaniem od zewnątrz, WAECO zdecydowała się zastosować pas grzewczy. Jest on zainstalowany dookoła dolnej częśći zbiornika i przeznaczony do podłączenia do sprężarki. Pas grzewczy jest rozwiązaniem w pełni bezpiecznym – jego praca jest zintegrowana ze stacją klimatyzacji, która utrzymuje jego temperaturę pod stałą kontrolę. W pas grzewczy wyposażone są stacje ASC 3300 G oraz 3500 G LE. Jest on dostępny w trzech różnych rozmiarach, pasujących do wszystkich zbiorników występujących w samochodach dużych gabarytów.

 

Dla twojego portfela i środowiska

 

Zastosowanie stacji WAECO z technologią Low Emmision to rozwiązanie dla osób poszukujących oszczędności. Dzięki nim, ilość traconego czynnika chłodniczego zostanie znacząco ograniczona, a czas trwania serwisu klimatyzacji skrócony. Pozwoli to usprawnić pracę twojego warsztatu, zwiększyć ilość obsługiwanych samochodów, a w rezultacie przełoży się na korzyści finansowe. Ograniczenie ilości traconego czynnika jest ponadto rozwiązaniem ekologicznym – zapobiega jego dostawaniu się do atmosfery i środowiska.Źródło:

 Inne artykuły
» Wycieraczki samochodowe w Twoim warsztacie - DIPP 2019-06-11
  Od początku stawialiśmy na jakość naszych wycieraczek. Opłaciło się. Od 2008 roku rozwinęliśmy sieć dystrybucji nie tylko w Polsce, lecz również poza granicami kraju. Oferujemy doskonałe wycieraczki samochodowe w przystępnych cenach. Nasz pomysł na biznes jes... więcej »

» Samochody na minuty w Lublinie – co warto o nich wiedzieć? 2019-05-31
  Carsharing, czyli samochody na minuty, to rozwiązanie, z którego mogą już korzystać mieszkańcy Lublina. Jeżeli masz uprawnienia do kierowania pojazdami, ale nie masz własnego samochodu, carsharing jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak to działa. ... więcej »

» Czy warto wyposażyć samochód w kamerę cofania 2019-05-30
  Parkowanie to manewr, który sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom – a co dopiero tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem. Jak sobie to ułatwić? Może Ci w tym pomóc np. kamera cofania. Zobacz, czy warto się zdecydować na jej za... więcej »

» Do ponad połowy wypadków dochodzi przy dobrej pogodzie. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kolizji? 2019-05-20
  Korzystając z wolnego dnia, wsiadasz do swojego samochodu i ruszasz na przejażdżkę. Nad głową masz bezchmurne niebo i pełne słońce. Sprzyjające warunki kuszą, dlatego pozwalasz sobie na nieco większą swobodę za kółkiem. Jednak nie Ty jeden wpadłeś na taki pomy... więcej »

» Marka samochodu ma wpływ na cenę ubezpieczenia 2019-05-20
  Eksperci każdego roku porównują ceny ubezpieczeń samochodów dla danych marek. Zobaczmy, dla których samochodów ubezpieczenie jest najdroższe, a dla których najtańsze. ... więcej »

» Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców nie musi być drogie 2019-05-14
  Airbag w pasie bezpieczeństwa MondeoPolisa OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowy dokument, który chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami wynikającymi z komunikacyjnych szkód wyrządzonych osobom trzecim. Na wysokość rocznej składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników, a j... więcej »

» 5 najczęściej spotykanych problemów na drodze, którym można zapobiegać 2019-05-10
  Serwis Autotraper Suzuki Każdy kierowca, który ma już za sobą trochę przejechanych kilometrów, spotkał się kiedyś z jednym z poruszonych tutaj problemów podczas swoich podróży. Zawsze wiąże się to ze stresem i nerwami. Nikt z nas nie lubi przecież niemiłych niespodzianek na drodze. C... więcej »

» Jak zwiększyć zasięg elektryka - kilka sposobów 2019-05-03
  Nissan LEAFSamochody elektryczne prowadzi się praktycznie tak samo, jak auta o napędzie spalinowym. A to oznacza, że, identycznie jak w pojazdach konwencjonalnych, to od kierowcy w dużej mierze zależy zapotrzebowanie na „paliwo”. W jaki sposób je minimalizowa... więcej »

» Bagażnik rowerowe na hak - jak wybrać najlepszy? 2019-04-27
  BMW - rowery 2014Sezon wiosenny sprzyja wycieczkom rowerowym. Wiele osób deklaruje chęć zabrania ze sobą jednośladów na weekendowy wyjazd, czy dłuższy urlop, jednak nierzadko pojawia się problem z ich przewiezieniem. Jak się okazuje, współczesny rynek oferuje nam wiele możliwo... więcej »

» Przygotuj swoje auto na wiosnę 2019-04-23
  pirelli 2 Nadeszła wiosna a wraz z nią coraz cieplejsze dni. Jak zawsze zachęcają one nas do podróży za miasto. Zanim jednak wyruszymy na rodzinną wycieczkę warto zadbać o to, by nasz samochód był odpowiednio przygotowany do sezonu. ... więcej »

» Bezpieczeństwo i jakość 2019-04-17
  Mitsubishi - silnik DI-D MIVECKażdy kierowca wie, że nie opłaca się oszczędzać na materiałach eksploatacyjnych. Szczególnie odpowiedni dobór oleju do silnika pozwala nie tylko uzyskać określone parametry, ale również będzie chronić mechanizm przez lata. ... więcej »

» Czym wyróżniają się opony letnie? 2019-04-02
  GoodyearProducenci ogumienia do samochodów różnego typu przekonują, że dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowcy powinni zmieniać opony sezonowo. Czym zatem wyróżniają się na tle pozostałych rodzajów ogumienia opony letnie?... więcej »

» O czym pamiętać kupując samochód? 2019-03-25
  Sprzedaż hybryd Toyoty w Europie wzrosła o 5 % w pierwszym kwartale roku Wiadomo, że nikt nie chce nabywać przysłowiowego kota w worku, gdy chodzi o zakup pojazdu. Sprawdzenie stanu technicznego przed zakupem jest bardzo ważne, aby nie natknąć się na wybrakowany model. Pamiętać należy o kilku istotnych rzeczach, które pozwolą ocen... więcej »

» Kupujemy używane auto. Czemu warto sprawdzić numer VIN? 2019-03-25
  Chevrolet na salonie Paryż 2012 Nie zawsze możesz uwierzyć w to, co na temat używanego auta mówi sprzedający. O czym najmniej chętnie informują potencjalnych klientów? ... więcej »

» Czy można uniknąć utraty wartości samochodu? Rozwiązaniem wynajem długoterminowy 2019-03-20
  Audi sprzedaje auta przez internet Każdy samochód traci na wartości wraz z upływem czasu i niestety niewiele możemy na to poradzić. Kupując nowe auto, musimy liczyć się z tym, że już po wyjechaniu z salonu utraci ono ok. 10% swojej wartości. Po upływie 3 lat wartość samochodu jest mniejsza od ... więcej »

» Jakie wybrać auto użytkowe do firmy 2019-03-11
  Volkswagen CrafterKażda osoba, która prowadzi własną firmę wie doskonale, że samochód jest niezwykle przydatny i ułatwia wiele rzeczy. ... więcej »

» Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodowe? 2019-03-01
  Jesteś posiadaczem auta? Jeżeli tak, potrzebne Ci ubezpieczenie komunikacyjne. Do wykupienia jednego – OC – jesteś zobowiązany. Inne zaś mieć zdecydowanie warto. Tylko co zrobić, żeby nie przepłacać? Jak znaleźć polisę atrakcyjną cenowo i o zadowal... więcej »

» Jaka jest najlepsza kamera samochodowa? 2019-02-17
  Kamera - wideorejestratorCoraz więcej kierowców decyduje się na zakup wideorejestratora ze względów bezpieczeństwa. Stłuczka bądź wypadek, szczególnie w spornych sytuacjach, mogą być źle zinterpretowane. Dowód w postaci nagrania jednoznacznie stwierdza, kto jest sprawcą zdarzenia. Czy... więcej »

» Poradnik: wynajem auta na wyjazd zagraniczny. Co musimy ustalić w umowie? 2019-02-05
  Sam wyjazd zagraniczny potrafi mocno zestresować, a co dopiero, gdy wybieramy się tam wypożyczonym autem. Musimy wszystko dokładnie ustalić z wypożyczalnią, aby nie powstały później żadne nieporozumienia. O czym więc pamiętać? ... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 108 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |