FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1652 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1124 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych
    Dodano: 2019-08-27

 
Odpryśnięty lakier, czy wgniecenie połączone z utratą powłoki lakierniczej bądź daleko posunięta korozja – przyczyn przeprowadzania prac lakierniczych może być naprawdę wiele. W zależności od rodzaju i przyczyny zniszczenia lakieru można zastosować różne metody naprawcze. Może to być zakupienie zestawu naprawczego w sklepie lakierniczym, zastosowanie lakieru oryginalnego według tabliczki znamionowej bądź skorzystanie z mieszalni lakierów.
Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych


Wżery na masce samochodowej – jakie rozwiązanie wybrać?

 

 

Opady atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy grad mogą powodować powstanie drobnych ubytków lakieru. Podobnie pyłki roślin przyklejające się do karoserii i usuwane w sposób mechaniczny, bądź też ptasie odchody powodują powstawanie wżerów na lakierze. Postępująca korozja jest znacznym problemem, dlatego najlepiej zaradzić jej zawczasu. Na samym początku wystarczające mogą być zestawy naprawcze zakupione w sklepie z lakierami samochodowymi. Oczyszczenie powierzchni papierem ściernym z rdzy, a następnie położenie warstwy podkładu, a w sytuacji gdy rdza jest głęboka także szpachli oraz warstwy nawierzchniowej może pozwolić poradzić sobie z problemem. Oczywiście należy odpowiednio dobrać kolor, jak najbardziej zbliżony do tego znajdującego się na tabliczce znamionowej. Można oczywiście postawić na oryginalny lakier z tymże polakierowanie samej maski powodować będzie widoczność różnicy w kolorze. Konieczne jest zatem zastosowanie cieniowania. Ten zabieg może przeprowadzić jedynie profesjonalny lakiernik. Tu stosuje się kolor uzyskany w mieszalni lakierów, dzięki temu można uzyskać odcień już wyeksploatowanego, a nie fabrycznie nowego lakieru, zatem nieco wyblakły, a na pewno o nieco innym odcieniu. Dzięki temu maska samochodowa może prezentować się znów jak nowa.

 

Naprawa drzwi i ich powłoki lakierniczej – lakier oryginalny czy mieszalnia?

 

Kolejnym problemem z jakim można się spotkać jest stłuczka i wgniecenie drzwi. Tu konieczne może być wyciągnięcie blachy przy większym wgnieceniu, a przy niewielkim – zastosowanie szpachli. Tutaj podobnie jak w przypadku wżerów na masce nie warto decydować się na oryginalny lakier, gdyż efekt nie będzie zadowalający.

 

 

Kolor dobierany jest komputerowo na podstawie oryginalnego odcienia kolorystycznego. Lakiernik wybiera zatem najbliższy faktycznemu kolorowi lakieru odcień spośród dostępnych opcji. Dalej następuje już odpowiednie mieszanie składników i można przystąpić do pracy. Mimo, że kolor jest dopasowany, to jednak nigdy nie będzie identyczny, gdyż jest świeży, dlatego poza elementem, który uległ zniszczeniu, czyli drzwiami, należy polakierować również sąsiadujące elementy. Zatem część drzwi tylnych, a także nadkola. Dzięki temu efekt może być zadowalający.

 

Szeroki zakres naprawy powłoki lakierniczej – lakierowanie w komorze lakierniczej

 

 

Kiedy naprawy wymaga cała powłoka lakiernicza, gdyż uszkodzenia są widoczne zarówno z przodu, jak i z boku samochodu, to nie pozostaje nic innego jak oddać swój samochód w ręce lakiernika, który dobierze odpowiedni lakier, a następnie rozprowadzi go w komorze lakierniczej. W tym miejscu jest sterylnie czysto, nie może unosić się nawet pyłek, gdyż to może zniweczyć misterną pracę przy nakładaniu powłok lakierniczych. Oczywiście grubość powłoki dostosowywana jest do aktualnej grubości lakieru, jego rodzaju, a także marki samochodu, bowiem warstwa lakieru może być różna w zależności od producenta, a także faktu czy mamy do czynienia z samochodem z salonu, czy też kupionym z drugiej ręki i np. powypadkowym.

 

Drobne lub większe rysy na lakierze – jak się ich pozbyć?

 

Najbardziej prozaiczną czynnością jeśli chodzi o lakierowanie karoserii jest usuwanie drobnych rys. Oczywiście mogą one się pojawić również na elementach metalowych, czy wykonanych z tworzywa sztucznego i do takich również można znaleźć odpowiednie środki naprawcze. Oferuje je każdy sklep lakierniczy. Drobne rysy można usunąć samodzielnie kupując specjalne lakiery z pędzelkiem, które przypominają swoim wyglądem lakiery do paznokci. Taka formuła zapewnia precyzję nakładania na drobne elementy karoserii. W sklepie z lakierami samochodowymi można znaleźć kolor dopasowany do modelu i marki samochodu. Z większymi rysami można poradzić sobie samodzielnie, jeśli ma się wprawę w wykonywaniu napraw lakierniczych. W innym przypadku lepiej ścieranie warstwy lakieru czy nakładanie szpachli powierzyć lakiernikowi.

 

Wiele rodzajów napraw powłoki lakierniczej wymaga interwencji lakiernika, jednak z niektórymi można poradzić sobie samodzielnie. Warto wtedy korzystać ze sprawdzonych środków naprawczych, które można zakupić w sklepie lakierniczym.Źródło:

 Inne artykuły
» Jakie są mity na temat systemu monitoringu GPS? 2020-06-26
  Podczas przeglądania Internetu możesz natrafić na artykuły i komentarze nie tyle bagatelizujące monitoring GPS, ile oskarżają system o wiele niedociągnięć, które w rzeczywistości nie istnieją. Dziś je przedstawimy i omówimy, w celu uniknięcia dezinformacji. ... więcej »

» Miniacasco - kiedy warto skorzystać? 2020-06-18
  Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę jego właściciela przed konsekwencjami różnych zdarzeń, w wyniku których jest on narażony na wysokie koszty. Obok obowiązkowego OC, może on też skorzystać z opcji dodatkowej, jaką jest autocasco. Dla tych osób, które ... więcej »

» Wynajem długoterminowy a leasing: zalety, różnice, wady 2020-05-28
  Wynajem długoterminowy cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – zapewnia on o wiele większą dostępność do bardziej luksusowych i lepiej wyposażonych aut, pozwala na elastyczne dostosowanie formy spłaty, a także ogranicza o... więcej »

» 4 powody, dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS 2020-05-07
  Volvo - nawigacja GarminZapewne wielu kierowców czy też właścicieli firm spedycyjnych zastanawia się, czy warto inwestować w wysokiej klasy monitoring GPS. Jak się okazuje, osoby, którego tego dokonały, bardzo szybko przekonują się, że była to bardzo dobra decyzja, gdy pozostali wyrz... więcej »

» Aukcje samochodów poleasingowych - wszystko o aukcjach 2020-04-22
  Ford Galaxy 2006 detal tyłWiększość z nas nie może się dziś obyć bez samochodu. Dzięki niemu możemy dotrzeć na czas do szkoły, pracy albo na zakupy – auto bardzo skraca czas przemieszczania się. Chociaż nie zawsze stać nas na pojazd prosto z salonu, dobrym rozwiązaniem jest zakup... więcej »

» Jak przygotować motocykl do sezonu? 2020-04-08
  MV Agusta F3 Serie Oro Kiedy na termometrze wreszcie pojawią się plusowe temperatury, pasjonaci motocykli z radością zacierają ręce na myśl o przemierzaniu dróg swoim jednośladem. Zanim jednak dźwięk silnika rozejdzie się po okolicy, motocykl musi przejść swój przegląd. Jak przygot... więcej »

» Jak działają aukcje samochodów poleasingowych? 2020-03-09
  Samochód jest nam często niezbędny do codziennych czynności różnego rodzaju. Niektórzy z nas nie są w stanie bez niego egzystować, choćby ze względu na dojazdy do pracy, szkoły, konieczność odbierania dzieci z przedszkola, itp. Czasem decydujemy się na zakup n... więcej »

» Konserwacja łożyska – o czym należy pamiętać? 2020-02-27
  Konserwacja to zabieg, który w głównej mierze przyczynia się do zapewnienia efektywnej i długiej pracy łożyska. By dawała jak najlepsze wyniki, powinna być wykonywana systematycznie. To bardzo ważne, ponieważ łożysko jest stale eksploatowane, dlatego szybko s... więcej »

» Opony Hankook Ventus S1 evo 3 2020-02-27
  Ogumienie Hankook Ventus S1 evo 3 to udana kontynuacja znanej i lubianej linii wyrobów, pochodzących od koreańskiego producenta. Wysokowydajne opony Hankook, oparte o rozwiązania i technologie testowane podczas wyścigów DTM, zostały zoptymalizowane pod kątem ... więcej »

» Wyprzedaż rocznika 2019 marki Jaguar - sprawdź, jakie modele są dostępne 2020-02-27
  Wyprzedaż rocznika 2019 marki Jaguar to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy czekają na specjalne okazje. Należy wspomnieć o możliwości wyboru dogodnej formy finansowania. Do dyspozycji mamy nie tylko płatność ratalną, ale również kredyt, czy też le... więcej »

» Skoda – wszystko, co niezbędne do naszego pojazdu 2020-01-31
  Ciesząca się dużą popularnością wśród polskich kierowców Skoda Fabia III jest samochodem nowoczesnym i praktycznym. Klienci doceniają w szczególności dobrze zagospodarowane nadwozie oraz niskie koszty eksploatacji pojazdu. Na rynku znaleźć można wiele użytecz... więcej »

» Producent części samochodowych Exedy 2019-11-15
  Exedy to firma, która jest następcą uznanej na światowej rynku japońskiej korporacji. Osiągnęła sukces produkując sprzęgła wysokiej jakości. Większość z nich była przeznaczona do pojazdów azjatyckich producentów. Zajmowała się także produkowaniem części do in... więcej »

» Jak wybrać nowe opony? 2019-09-27
  pirelli 1Zakup nowych opon jest na pierwszy rzut oka prostym zadaniem, szczególnie jeżeli wiesz, jakie oznaczenie znajduje się na starych. W praktyce natomiast - ze względu na zróżnicowane oferty wielu producentów - niejednokrotnie wybór odpowiedniej opony zajmuje wiel... więcej »

» Ile kosztuje zakup używanego auta? 2019-09-23
  wirtualny salon Audi Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporą inwestycją. To duży finansowy krok chyba dla każdego. Nic dziwnego, że chcemy się do niego solidnie przygotować. W zależności od tego, jakie auto planujemy, musimy się liczyć z różnymi kosztami. Nowy pojazd z salonu t... więcej »

» Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania OC? 2019-09-23
  Szacuje się, że w 99% przypadków należne kierowcy odszkodowanie OC jest naliczane nieprawidłowo czyli jest niższe niż powinno być. Większość kierowców może nawet nie mieć takiej świadomości i po prostu przyjmować kwotę, która została im przyznana. Inni zaś maj... więcej »

» DIPP - Polskie wycieraczki do szyb samochodowych 2019-09-05
  Firma DIPP to producent wycieraczek do szyb samochodowych, obecny na polskim rynku motoryzacyjnym już od ponad 10 lat. Polska marka dzięki doskonałej jakości swoich produktów oraz wysokim standardom obsługi klienta zdołała zaskarbić sobie sympatię i zaufanie w... więcej »

» Wyciągarki elektryczne - jak je serwisować, aby służyły nam jak najdłużej? 2019-08-27
  Jeep Wrangler MoparizedWyciągarki elektryczne to sprzęt, który przydaje się na drodze w różnych sytuacjach. Jednak, aby zawsze był gotowy do działania, musi być odpowiednio użytkowany. ... więcej »

» Jakie kosmetyki samochodowe warto stosować, by zadbać o auto? 2019-08-27
  Lexus - lakier Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kosmetyki samochodowe to nie tylko płyn do mycia karoserii i mleczko do czyszczenia kokpitu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają utrzymać pojazd w jak najlepszym stanie. Odpowiednia pielęgnacja samocho... więcej »

» Tuning - warto czy nie warto? 2019-08-18
  SST Tuning ShowTuning ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zdania co do celowości tuningowania samochodu są podzielone. Dla jednych to niepotrzebny wydatek, który nie przynosi wymiernych korzyści. Inni uważają, że dopiero auto po tuningu przynosi frajdę z jazdy.... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 85 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |