FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1680 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1140 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych
    Dodano: 2019-08-27

 
Odpryśnięty lakier, czy wgniecenie połączone z utratą powłoki lakierniczej bądź daleko posunięta korozja – przyczyn przeprowadzania prac lakierniczych może być naprawdę wiele. W zależności od rodzaju i przyczyny zniszczenia lakieru można zastosować różne metody naprawcze. Może to być zakupienie zestawu naprawczego w sklepie lakierniczym, zastosowanie lakieru oryginalnego według tabliczki znamionowej bądź skorzystanie z mieszalni lakierów.
Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych


Wżery na masce samochodowej – jakie rozwiązanie wybrać?

 

 

Opady atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy grad mogą powodować powstanie drobnych ubytków lakieru. Podobnie pyłki roślin przyklejające się do karoserii i usuwane w sposób mechaniczny, bądź też ptasie odchody powodują powstawanie wżerów na lakierze. Postępująca korozja jest znacznym problemem, dlatego najlepiej zaradzić jej zawczasu. Na samym początku wystarczające mogą być zestawy naprawcze zakupione w sklepie z lakierami samochodowymi. Oczyszczenie powierzchni papierem ściernym z rdzy, a następnie położenie warstwy podkładu, a w sytuacji gdy rdza jest głęboka także szpachli oraz warstwy nawierzchniowej może pozwolić poradzić sobie z problemem. Oczywiście należy odpowiednio dobrać kolor, jak najbardziej zbliżony do tego znajdującego się na tabliczce znamionowej. Można oczywiście postawić na oryginalny lakier z tymże polakierowanie samej maski powodować będzie widoczność różnicy w kolorze. Konieczne jest zatem zastosowanie cieniowania. Ten zabieg może przeprowadzić jedynie profesjonalny lakiernik. Tu stosuje się kolor uzyskany w mieszalni lakierów, dzięki temu można uzyskać odcień już wyeksploatowanego, a nie fabrycznie nowego lakieru, zatem nieco wyblakły, a na pewno o nieco innym odcieniu. Dzięki temu maska samochodowa może prezentować się znów jak nowa.

 

Naprawa drzwi i ich powłoki lakierniczej – lakier oryginalny czy mieszalnia?

 

Kolejnym problemem z jakim można się spotkać jest stłuczka i wgniecenie drzwi. Tu konieczne może być wyciągnięcie blachy przy większym wgnieceniu, a przy niewielkim – zastosowanie szpachli. Tutaj podobnie jak w przypadku wżerów na masce nie warto decydować się na oryginalny lakier, gdyż efekt nie będzie zadowalający.

 

 

Kolor dobierany jest komputerowo na podstawie oryginalnego odcienia kolorystycznego. Lakiernik wybiera zatem najbliższy faktycznemu kolorowi lakieru odcień spośród dostępnych opcji. Dalej następuje już odpowiednie mieszanie składników i można przystąpić do pracy. Mimo, że kolor jest dopasowany, to jednak nigdy nie będzie identyczny, gdyż jest świeży, dlatego poza elementem, który uległ zniszczeniu, czyli drzwiami, należy polakierować również sąsiadujące elementy. Zatem część drzwi tylnych, a także nadkola. Dzięki temu efekt może być zadowalający.

 

Szeroki zakres naprawy powłoki lakierniczej – lakierowanie w komorze lakierniczej

 

 

Kiedy naprawy wymaga cała powłoka lakiernicza, gdyż uszkodzenia są widoczne zarówno z przodu, jak i z boku samochodu, to nie pozostaje nic innego jak oddać swój samochód w ręce lakiernika, który dobierze odpowiedni lakier, a następnie rozprowadzi go w komorze lakierniczej. W tym miejscu jest sterylnie czysto, nie może unosić się nawet pyłek, gdyż to może zniweczyć misterną pracę przy nakładaniu powłok lakierniczych. Oczywiście grubość powłoki dostosowywana jest do aktualnej grubości lakieru, jego rodzaju, a także marki samochodu, bowiem warstwa lakieru może być różna w zależności od producenta, a także faktu czy mamy do czynienia z samochodem z salonu, czy też kupionym z drugiej ręki i np. powypadkowym.

 

Drobne lub większe rysy na lakierze – jak się ich pozbyć?

 

Najbardziej prozaiczną czynnością jeśli chodzi o lakierowanie karoserii jest usuwanie drobnych rys. Oczywiście mogą one się pojawić również na elementach metalowych, czy wykonanych z tworzywa sztucznego i do takich również można znaleźć odpowiednie środki naprawcze. Oferuje je każdy sklep lakierniczy. Drobne rysy można usunąć samodzielnie kupując specjalne lakiery z pędzelkiem, które przypominają swoim wyglądem lakiery do paznokci. Taka formuła zapewnia precyzję nakładania na drobne elementy karoserii. W sklepie z lakierami samochodowymi można znaleźć kolor dopasowany do modelu i marki samochodu. Z większymi rysami można poradzić sobie samodzielnie, jeśli ma się wprawę w wykonywaniu napraw lakierniczych. W innym przypadku lepiej ścieranie warstwy lakieru czy nakładanie szpachli powierzyć lakiernikowi.

 

Wiele rodzajów napraw powłoki lakierniczej wymaga interwencji lakiernika, jednak z niektórymi można poradzić sobie samodzielnie. Warto wtedy korzystać ze sprawdzonych środków naprawczych, które można zakupić w sklepie lakierniczym.Źródło:

 Inne artykuły
» Jak wybrać nowe opony? 2019-09-27
  pirelli 1Zakup nowych opon jest na pierwszy rzut oka prostym zadaniem, szczególnie jeżeli wiesz, jakie oznaczenie znajduje się na starych. W praktyce natomiast - ze względu na zróżnicowane oferty wielu producentów - niejednokrotnie wybór odpowiedniej opony zajmuje wiel... więcej »

» Ile kosztuje zakup używanego auta? 2019-09-23
  wirtualny salon Audi Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporą inwestycją. To duży finansowy krok chyba dla każdego. Nic dziwnego, że chcemy się do niego solidnie przygotować. W zależności od tego, jakie auto planujemy, musimy się liczyć z różnymi kosztami. Nowy pojazd z salonu t... więcej »

» Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania OC? 2019-09-23
  Szacuje się, że w 99% przypadków należne kierowcy odszkodowanie OC jest naliczane nieprawidłowo czyli jest niższe niż powinno być. Większość kierowców może nawet nie mieć takiej świadomości i po prostu przyjmować kwotę, która została im przyznana. Inni zaś maj... więcej »

» DIPP - Polskie wycieraczki do szyb samochodowych 2019-09-05
  Firma DIPP to producent wycieraczek do szyb samochodowych, obecny na polskim rynku motoryzacyjnym już od ponad 10 lat. Polska marka dzięki doskonałej jakości swoich produktów oraz wysokim standardom obsługi klienta zdołała zaskarbić sobie sympatię i zaufanie w... więcej »

» Wyciągarki elektryczne - jak je serwisować, aby służyły nam jak najdłużej? 2019-08-27
  Jeep Wrangler MoparizedWyciągarki elektryczne to sprzęt, który przydaje się na drodze w różnych sytuacjach. Jednak, aby zawsze był gotowy do działania, musi być odpowiednio użytkowany. ... więcej »

» Jakie kosmetyki samochodowe warto stosować, by zadbać o auto? 2019-08-27
  Lexus - lakier Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kosmetyki samochodowe to nie tylko płyn do mycia karoserii i mleczko do czyszczenia kokpitu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają utrzymać pojazd w jak najlepszym stanie. Odpowiednia pielęgnacja samocho... więcej »

» Tuning - warto czy nie warto? 2019-08-18
  SST Tuning ShowTuning ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zdania co do celowości tuningowania samochodu są podzielone. Dla jednych to niepotrzebny wydatek, który nie przynosi wymiernych korzyści. Inni uważają, że dopiero auto po tuningu przynosi frajdę z jazdy.... więcej »

» Amortyzatory w samochodzie. Jak przedłużyć ich żywotność? 2019-07-09
  Weitec zawieszenie HICON GT dla Volkswagena Golfa V i Jetta V Auto „buja się” nawet na nieznacznych nierównościach, a przy pokonywaniu zakrętów „myszkuje” – samo odbija na prawo i lewo. Potem zauważasz, że ostatnio droga hamowania znacznie się wydłużyła. Z czego mogą wynikać takie problemy?... więcej »

» Oryginalne części samochodowe - dlaczego warto je wybierać? 2019-07-09
  Ford Door Edge ProtectorSamochód to złożona maszyna, w której co jakiś czas siłą rzeczy musimy wymieniać to i owo. Szczególnie jeżeli auto ma już swoje lata, rzeczy takie jak sprzęgło, skrzynia biegów, konieczność wymiany wahaczy czy drobne prace przy silniku nikogo nie dziwią. ... więcej »

» Wycieraczki samochodowe w Twoim warsztacie - DIPP 2019-06-11
  Od początku stawialiśmy na jakość naszych wycieraczek. Opłaciło się. Od 2008 roku rozwinęliśmy sieć dystrybucji nie tylko w Polsce, lecz również poza granicami kraju. Oferujemy doskonałe wycieraczki samochodowe w przystępnych cenach. Nasz pomysł na biznes jes... więcej »

» Samochody na minuty w Lublinie – co warto o nich wiedzieć? 2019-05-31
  Carsharing, czyli samochody na minuty, to rozwiązanie, z którego mogą już korzystać mieszkańcy Lublina. Jeżeli masz uprawnienia do kierowania pojazdami, ale nie masz własnego samochodu, carsharing jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak to działa. ... więcej »

» Obsługa klimatyzacji – taniej i szybciej 2019-05-30
  Serwis klimatyzacji to czynność czasochłonna. W przypadku pojazdów dużych gabarytów – jak samochody ciężarowe lub autobusy – może trwać od kilku do ponad 10 godzin. Ponadto, w trakcie serwisu dochodzi zawsze do ubytku części czynnika chłodniczego. ... więcej »

» Czy warto wyposażyć samochód w kamerę cofania 2019-05-30
  Parkowanie to manewr, który sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom – a co dopiero tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem. Jak sobie to ułatwić? Może Ci w tym pomóc np. kamera cofania. Zobacz, czy warto się zdecydować na jej za... więcej »

» Do ponad połowy wypadków dochodzi przy dobrej pogodzie. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kolizji? 2019-05-20
  Korzystając z wolnego dnia, wsiadasz do swojego samochodu i ruszasz na przejażdżkę. Nad głową masz bezchmurne niebo i pełne słońce. Sprzyjające warunki kuszą, dlatego pozwalasz sobie na nieco większą swobodę za kółkiem. Jednak nie Ty jeden wpadłeś na taki pomy... więcej »

» Marka samochodu ma wpływ na cenę ubezpieczenia 2019-05-20
  Eksperci każdego roku porównują ceny ubezpieczeń samochodów dla danych marek. Zobaczmy, dla których samochodów ubezpieczenie jest najdroższe, a dla których najtańsze. ... więcej »

» Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców nie musi być drogie 2019-05-14
  Airbag w pasie bezpieczeństwa MondeoPolisa OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowy dokument, który chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami wynikającymi z komunikacyjnych szkód wyrządzonych osobom trzecim. Na wysokość rocznej składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników, a j... więcej »

» 5 najczęściej spotykanych problemów na drodze, którym można zapobiegać 2019-05-10
  Serwis Autotraper Suzuki Każdy kierowca, który ma już za sobą trochę przejechanych kilometrów, spotkał się kiedyś z jednym z poruszonych tutaj problemów podczas swoich podróży. Zawsze wiąże się to ze stresem i nerwami. Nikt z nas nie lubi przecież niemiłych niespodzianek na drodze. C... więcej »

» Jak zwiększyć zasięg elektryka - kilka sposobów 2019-05-03
  Nissan LEAFSamochody elektryczne prowadzi się praktycznie tak samo, jak auta o napędzie spalinowym. A to oznacza, że, identycznie jak w pojazdach konwencjonalnych, to od kierowcy w dużej mierze zależy zapotrzebowanie na „paliwo”. W jaki sposób je minimalizowa... więcej »

» Bagażnik rowerowe na hak - jak wybrać najlepszy? 2019-04-27
  BMW - rowery 2014Sezon wiosenny sprzyja wycieczkom rowerowym. Wiele osób deklaruje chęć zabrania ze sobą jednośladów na weekendowy wyjazd, czy dłuższy urlop, jednak nierzadko pojawia się problem z ich przewiezieniem. Jak się okazuje, współczesny rynek oferuje nam wiele możliwo... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 111 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |