FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1647 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1121 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?
    Dodano: 2020-03-09

 
Samochód jest nam często niezbędny do codziennych czynności różnego rodzaju. Niektórzy z nas nie są w stanie bez niego egzystować, choćby ze względu na dojazdy do pracy, szkoły, konieczność odbierania dzieci z przedszkola, itp. Czasem decydujemy się na zakup nowego auta, czasem dobrym rozwiązanie może się okazać zakup auta poleasingowego.


 Jest to propozycja dla tych z nas, którzy dysponują mniejszymi zasobami gotówki. Dzięki takim aukcjom można sporo zaoszczędzić. W takiej aukcji może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, acz niektóre aukcje tego typu są dostępne tylko dla firm. Kupujemy na nich samochody używane przez inną firmę, która postanowiła wymienić swoją dotychczasową flotę aut. Często trafiają się na nich różnego rodzaju perełki, a więc warto je obserwować w Internecie.

 

 

 

1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

3. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

 

Aukcje poleasingowe cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Samochód zakupiony na takiej aukcji jest używany przez firmę, przeważnie przez trzy, cztery lata. W zależności od tego w jakich warunkach się to odbywa, często możemy znaleźć auta w bardzo dobrym stanie. Jedną z platform internetowych, która umożliwia tego typu zakupy jest Cararena.pl. Zaletą zakupu samochodu na takiej aukcji jest fakt, że zgodnie z umową leasingu musi być on serwisowany u autoryzowanych przedstawicieli danej marki, co gwarantuje nam lepszą jakość auta. Samochód taki może być też tańszy nawet o trzydzieści procent od swojego odpowiednika z wolnego rynku. Jest to niebagatelna oszczędność, którą na pewno odczujemy w naszym portfelu.

 

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

 

Z tej formy zakupu samochodu może skorzystać każdy, kto ukończył osiemnasty rok życia. Większość aukcji jest dostępna dla wszystkich, niektóre są skierowane tylko do firm. Platformy handlujące tymi autami umożliwiają ich obejrzenie na specjalnych placach lub w halach, dzięki czemu możemy dokonać odpowiedzialnego i rozsądnego zakupu. Żeby skorzystać z takiej aukcji konieczne będzie zarejestrowanie się na platformie sieciowej, która dokonuje tej formy sprzedaży. Potem nie pozostaje nic innego, jak tylko udane zakupy wymarzonego samochodu.

 

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

 

Rynek samochodów poleasingowych jest bardzo rozbudowany. Znajdziemy tu zarówno auta z wyższej, jak i z niższej półki. Możemy wybierać, m.in.: skody, fordy, toyoty, renaulty, ople czy volkswageny, ale to oczywiście nie koniec listy naszych potencjalnych wyborów. Oszczędność czasu, pełne wparcie prawne, sprawdzone samochody. Cararena.pl gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo naszych transakcji, a także to, że wymarzony Opel Astra będzie w takim stanie, w jakim jest to opisane w papierach auta.

 

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

 

Nabywając samochód na aukcji poleasingowej warto pamiętać, że kupujemy jednak auto używane, więc nie spodziewajmy się fajerwerków. Z drugiej strony część tego typu samochodów ma wyposażenie nieco lepsze niż modele fabryczne – to może być dodatkowy atut. Także fakt niższej ceny – nawet o trzydzieści procent – nie jest bez znaczenia. Udając się na takie zakupy możemy wziąć ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika, który rzuci na samochód wprawnym okiem – to nigdy nie zaszkodzi. Firmy zajmujące się sprzedażą tego typu aut, często pomagają w uzyskaniu kredytu umożliwiającego ich zakup. To może być dodatkowym atutem by skorzystać z ich usług.Źródło:

 Inne artykuły
» Nowy T-Cross - jeszcze dynamiczniejszy, jeszcze bardziej miejski 2021-01-19
  T-Cross 1.5 TSI 2020Wysokie krawężniki? Ciasne uliczki? Upchane parkingi? Wysoka dynamika jazdy od świateł do świateł? Nowy T-Cross został stworzony po to, by okiełznać miejski zgiełk i zapewnić Ci odpowiednie tempo oraz komfort poruszania się po wielkomiejskich drogach, dróżkach... więcej »

» Wygodniejsze zakupy części w Internecie 2021-01-10
  TurbinaKierowcy w Polsce doskonale wiedzą, że nie ma marki samochodowej, która gwarantowałaby wieczną bezawaryjność. Wymiana podzespołów i części dotyczy wszystkich samochodów, i tych starszych, i młodszych, którym przydarzyła się stłuczka, czy zbyt intensywna eksplo... więcej »

» Jaki jest aktualny taryfikator mandatów? Sprawdzamy, za co można dostać mandat 2020-12-18
  Chyba każdemu kierowcy zdarzyło się przekroczyć dopuszczalną prędkość. Tobie także? Zastanawiasz się, jak wysoki mandat mógłbyś otrzymać za tego rodzaju przewinienie drogowe? My to sprawdziliśmy. Dodatkowo także inne wykroczenia, których konsekwencją jest otr... więcej »

» Katalizator - czym jest i za co odpowiada? 2020-12-17
  Na samym początku warto zauważyć, iż określenie katalizator to pewne uproszczenie. Profesjonalnie nazywa się go reaktorem katalitycznym. Element ten znajduje się w dolnej części samochodu, pod zawieszenie, będąc elementem układu wydechowego. Dosyć łatwo da si... więcej »

» Pojedynek SUV-ów: Audi Q5 kontra VW Tiguan. Który jest lepszy? 2020-12-17
  Polacy przekonali się do SUV-ów. Uwielbiamy te potężne, masywne, uniwersalne i wyjątkowo wszechstronne samochody z większymi silnikami i potężnym potencjałem, który sprawdza się zarówno w wielkomiejskiej dżungli, jak i na trasach. Na rynku ostatnimi czasy moż... więcej »

» Pojedynczy Tollbox dla Twojej floty 2020-11-19
  Czy możesz korzystać z jednego OBU podczas przejazdu przez wiele europejskich krajów? Jakie benefity wiążą się z tym i czemu warto mieć BP Tollbox dla EETS? ... więcej »

» Odśwież wnętrze swojego samochodu! Przegląd produktów do czyszczenia i pielęgnacji pojazdu 2020-11-12
  Każdy właściciel samochodu wie, jak ważna jest właściwa i regularna pielęgnacja pojazdu. Tylko ona zapewnia atrakcyjny wygląd i żywotność samochodu - utrzymywanie czystości pozwala również zachować wysoką cenę odsprzedaży auta.... więcej »

» Amortyzatory w samochodzie. Co warto o nich wiedzieć? 2020-11-03
  Najważniejszym zadaniem amortyzatorów jest tłumienie drgań generowanych podczas jazdy na wyboistej, nierównej nawierzchni. Ma to ogromny wpływ na komfort podróżowania danym samochodem – dzięki ich wydajnej pracy wszystkie nierówności są odczuwane najwyże... więcej »

» Kupujesz używanego Volkswagena? Sprawdź, na co zwrócić uwagę 2020-11-03
  Volkswagen Golf 2013 Rynek aut używanych nie napawa optymizmem osób, które stoją przed decyzją o kupnie samochodu. Na każdym roku łatwo naciąć się na minę i kupić auto z tuszowanymi wadami ukrytymi czy podrobioną historią serwisową. Na co zwrócić uwagę, kupując używanego Volkswag... więcej »

» Profesjonalna kosmetyka samochodowa 2020-10-12
  Pielęgnacja samochodu to nie tylko regularne korzystanie z myjni, szczególnie jeżeli właścicielowi zależy na tym, aby jego pojazd robił wrażenie.... więcej »

» Dywaniki samochodowe i kosmetyki najlepszych marek - nowy sklep Carstyle otwarty! 2020-10-02
  Dbanie o własny samochód to dla niektórych osób sprawa nadrzędna. I słusznie, ponieważ ma to wpływ nie tylko na wygląd i estetykę pojazdu, ale także na bezpieczeństwo pasażerów. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie prezentuje nowy sklep internetowy Carstyle ̵... więcej »

» Rynek leasingowy w Polsce - prognozy, zmiany, klienci 2020-10-02
  Leasing jest jednym z najważniejszych instrumentów, który może pomóc finansować inwestycje firm z sektora MŚP. Aż 99,4 proc. wszystkich klientów polskiej branży leasingowej to przedsiębiorstwa – głównie mikro i małe. Leasing cieszy się dużym zaufaniem wś... więcej »

» Oryginalne części samochodowe z ASO 2020-09-07
  Nikogo nie trzeba przekonywać, że oryginał jest droższy od kopii. Dotyczy to zarówno obrazu Van Gogha, markowej odzieży, jak i podzespołów oraz części w pojazdach. Amatorzy kopii van Gogha, jak i kierowcy, decydujący się na nieoryginalne części, kierują się t... więcej »

» Ubezpieczenie AC – czy warto je kupić? 2020-09-03
  Polisa AC jest dobrowolną formą ubezpieczenia komunikacyjnego. Sprawdzamy czy warto z niej skorzystać. ... więcej »

» Auta używane z salonu - dlaczego warto je kupować? 2020-07-30
  Używane auto możesz kupić bez żadnego problemu - wystarczy że wejdziesz na stronę portalu ogłoszeniowego i zatopisz się w gąszczu ogłoszeń od osób prywatnych i samochodowych komisów. Możesz również wybrać używane auto od samochodowego dealera, np wpisując w wy... więcej »

» Jak obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu? 2020-07-30
  Masz samochód – musisz liczyć się z wydatkami. Tankowanie, przeglądy, naprawy. Nieuniknioną pozycją w budżecie jest też ubezpieczenie auta. O ile koszty OC są w miarę przeciętne, to z AC, assistance i innymi dodatkami mogą być już znaczne. Warto znać kil... więcej »

» Jakie są mity na temat systemu monitoringu GPS? 2020-06-26
  Podczas przeglądania Internetu możesz natrafić na artykuły i komentarze nie tyle bagatelizujące monitoring GPS, ile oskarżają system o wiele niedociągnięć, które w rzeczywistości nie istnieją. Dziś je przedstawimy i omówimy, w celu uniknięcia dezinformacji. ... więcej »

» Miniacasco - kiedy warto skorzystać? 2020-06-18
  Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę jego właściciela przed konsekwencjami różnych zdarzeń, w wyniku których jest on narażony na wysokie koszty. Obok obowiązkowego OC, może on też skorzystać z opcji dodatkowej, jaką jest autocasco. Dla tych osób, które ... więcej »

» Wynajem długoterminowy a leasing: zalety, różnice, wady 2020-05-28
  Wynajem długoterminowy cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – zapewnia on o wiele większą dostępność do bardziej luksusowych i lepiej wyposażonych aut, pozwala na elastyczne dostosowanie formy spłaty, a także ogranicza o... więcej »

» 4 powody, dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS 2020-05-07
  Volvo - nawigacja GarminZapewne wielu kierowców czy też właścicieli firm spedycyjnych zastanawia się, czy warto inwestować w wysokiej klasy monitoring GPS. Jak się okazuje, osoby, którego tego dokonały, bardzo szybko przekonują się, że była to bardzo dobra decyzja, gdy pozostali wyrz... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 92 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |