FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1652 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1124 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Miniacasco - kiedy warto skorzystać?
    Dodano: 2020-06-18

 
Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę jego właściciela przed konsekwencjami różnych zdarzeń, w wyniku których jest on narażony na wysokie koszty. Obok obowiązkowego OC, może on też skorzystać z opcji dodatkowej, jaką jest autocasco. Dla tych osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, ubezpieczyciele przygotowują AC w wersji mini.


Czym jest ubezpieczenie autocasco?

 

AC jest formą dobrowolnego ubezpieczenia, które obejmuje właściciela i jego pojazd szeroką ochroną. Stanowi ono uzupełnienie OC, uwzględniając zdarzenia losowe wyłączone z obowiązkowej polisy. Zakres autocasco (https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-autocasco/) nie jest ściśle określony i zależy od dwóch czynników – oferty ubezpieczyciela oraz potrzeb klienta.

 

 

 

Jest to równoznaczne z możliwością samodzielnego wyboru pakietu oraz dostosowania jego szczegółów do własnych możliwości finansowych czy potrzeb. W przypadku AC to właściciel pojazdu decyduje, czy chce zabezpieczyć auto przed kradzieżą, wandalizmem, skutkami działania zjawisk pogodowych lub przed konsekwencjami wypadku. Możliwości jest wiele, a zależnie od towarzystwa różne są też stawki proponowane w odniesieniu do takiej polisy.

 

Minicasco jako alternatywa dla pełnego AC

 

Nie jest tajemnicą, że dla wielu kierowców ubezpieczenie pojazdu stanowi poważne obciążenie budżetu. Szczególnie ludzie młodzi, bez doświadczenia za kierownicą, którzy nie wypracowali jeszcze zniżek, muszą się liczyć z wysoką składką roczną OC. Ponadto najczęściej są to też osoby o niskich dochodach, co wynika z tego, że są na początku drogi zawodowej i otrzymują uposażenia typowe dla tego etapu kariery.

 

Konieczność wykupienia polisy OC w większości przypadków nie pozwala już na skorzystanie z pełnej ochrony autocasco. Dlatego towarzystwa przygotowują jej okrojoną wersję – Minicasco. Zakres takiego ubezpieczenia jest węższy i obejmuje tylko wybrane zdarzenia losowe. Zaliczają się do nich głównie:

 

  • kradzież,
  • szkoda całkowita wynikająca ze zdarzeń losowych – gradobicie, pożar, uderzenie pioruna,
  • wypadek, w którym koszty naprawy pojazdu przekraczają 70% jego wartości.

 

Minicasco nie jest formą ubezpieczania oferowaną przez wszystkie towarzystwa. Firmy wprowadzają też różne ograniczenia dotyczące między innymi wieku samochodu, który może być objęty taką ochroną.

 

Kto powinien zdecydować się na minicasco?

 

Oczywistym jest, że w sytuacji, gdy polisa OC pochłonie wszystkie wolne środki finansowe, żaden właściciel pojazdu nie myśli już o dodatkowym ubezpieczeniu. W takiej sytuacji znacznie zwiększa się ryzyko strat poniesionych na skutek różnych zdarzeń losowych. Znaczna grupa kierowców jest na nie bardziej narażona z uwagi np. na określony model i markę pojazdu czy miejsce jego parkowania.

 

Wykupienie mini casco pozwala przynajmniej częściowo uchronić się przed najpoważniejszymi konsekwencjami. Dotyczą one sytuacji, w których auto jest tracone całkowicie i bezpowrotnie. W słownictwie ubezpieczycieli takie zdarzenie jest nazywane szkodą całkowitą. O taką formę ochrony powinni się postarać przede wszystkim:

 

  • właściciele pojazdów używanych, ale mających jeszcze sporą wartość,
  • właściciele pojazdów parkowanych w miejscach, w których są one bardziej narażone na kradzież,
  • młodzi kierowcy, dla których wysokie OC stanowi ograniczenie w planowaniu kolejnych wydatków,
  • właściciele pojazdów, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na pełne autocasco.

 

Decydując się na wykupienie okrojonej wersji AC, warto zwrócić uwagę na warunki ubezpieczenia. Opłacanie wysokiej składki nie zawsze gwarantuje adekwatne do niej korzyści. Istotny jest też zakres ubezpieczenia oraz sytuacje wyłączone z ochrony. Może się do nich zaliczać np. zaprószenie ognia w wyniku niedbalstwa czy brak aktualnego przeglądu.Źródło:

 Inne artykuły
» Jakie są mity na temat systemu monitoringu GPS? 2020-06-26
  Podczas przeglądania Internetu możesz natrafić na artykuły i komentarze nie tyle bagatelizujące monitoring GPS, ile oskarżają system o wiele niedociągnięć, które w rzeczywistości nie istnieją. Dziś je przedstawimy i omówimy, w celu uniknięcia dezinformacji. ... więcej »

» Wynajem długoterminowy a leasing: zalety, różnice, wady 2020-05-28
  Wynajem długoterminowy cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – zapewnia on o wiele większą dostępność do bardziej luksusowych i lepiej wyposażonych aut, pozwala na elastyczne dostosowanie formy spłaty, a także ogranicza o... więcej »

» 4 powody, dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS 2020-05-07
  Volvo - nawigacja GarminZapewne wielu kierowców czy też właścicieli firm spedycyjnych zastanawia się, czy warto inwestować w wysokiej klasy monitoring GPS. Jak się okazuje, osoby, którego tego dokonały, bardzo szybko przekonują się, że była to bardzo dobra decyzja, gdy pozostali wyrz... więcej »

» Aukcje samochodów poleasingowych - wszystko o aukcjach 2020-04-22
  Ford Galaxy 2006 detal tyłWiększość z nas nie może się dziś obyć bez samochodu. Dzięki niemu możemy dotrzeć na czas do szkoły, pracy albo na zakupy – auto bardzo skraca czas przemieszczania się. Chociaż nie zawsze stać nas na pojazd prosto z salonu, dobrym rozwiązaniem jest zakup... więcej »

» Jak przygotować motocykl do sezonu? 2020-04-08
  MV Agusta F3 Serie Oro Kiedy na termometrze wreszcie pojawią się plusowe temperatury, pasjonaci motocykli z radością zacierają ręce na myśl o przemierzaniu dróg swoim jednośladem. Zanim jednak dźwięk silnika rozejdzie się po okolicy, motocykl musi przejść swój przegląd. Jak przygot... więcej »

» Jak działają aukcje samochodów poleasingowych? 2020-03-09
  Samochód jest nam często niezbędny do codziennych czynności różnego rodzaju. Niektórzy z nas nie są w stanie bez niego egzystować, choćby ze względu na dojazdy do pracy, szkoły, konieczność odbierania dzieci z przedszkola, itp. Czasem decydujemy się na zakup n... więcej »

» Konserwacja łożyska – o czym należy pamiętać? 2020-02-27
  Konserwacja to zabieg, który w głównej mierze przyczynia się do zapewnienia efektywnej i długiej pracy łożyska. By dawała jak najlepsze wyniki, powinna być wykonywana systematycznie. To bardzo ważne, ponieważ łożysko jest stale eksploatowane, dlatego szybko s... więcej »

» Opony Hankook Ventus S1 evo 3 2020-02-27
  Ogumienie Hankook Ventus S1 evo 3 to udana kontynuacja znanej i lubianej linii wyrobów, pochodzących od koreańskiego producenta. Wysokowydajne opony Hankook, oparte o rozwiązania i technologie testowane podczas wyścigów DTM, zostały zoptymalizowane pod kątem ... więcej »

» Wyprzedaż rocznika 2019 marki Jaguar - sprawdź, jakie modele są dostępne 2020-02-27
  Wyprzedaż rocznika 2019 marki Jaguar to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy czekają na specjalne okazje. Należy wspomnieć o możliwości wyboru dogodnej formy finansowania. Do dyspozycji mamy nie tylko płatność ratalną, ale również kredyt, czy też le... więcej »

» Skoda – wszystko, co niezbędne do naszego pojazdu 2020-01-31
  Ciesząca się dużą popularnością wśród polskich kierowców Skoda Fabia III jest samochodem nowoczesnym i praktycznym. Klienci doceniają w szczególności dobrze zagospodarowane nadwozie oraz niskie koszty eksploatacji pojazdu. Na rynku znaleźć można wiele użytecz... więcej »

» Producent części samochodowych Exedy 2019-11-15
  Exedy to firma, która jest następcą uznanej na światowej rynku japońskiej korporacji. Osiągnęła sukces produkując sprzęgła wysokiej jakości. Większość z nich była przeznaczona do pojazdów azjatyckich producentów. Zajmowała się także produkowaniem części do in... więcej »

» Jak wybrać nowe opony? 2019-09-27
  pirelli 1Zakup nowych opon jest na pierwszy rzut oka prostym zadaniem, szczególnie jeżeli wiesz, jakie oznaczenie znajduje się na starych. W praktyce natomiast - ze względu na zróżnicowane oferty wielu producentów - niejednokrotnie wybór odpowiedniej opony zajmuje wiel... więcej »

» Ile kosztuje zakup używanego auta? 2019-09-23
  wirtualny salon Audi Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporą inwestycją. To duży finansowy krok chyba dla każdego. Nic dziwnego, że chcemy się do niego solidnie przygotować. W zależności od tego, jakie auto planujemy, musimy się liczyć z różnymi kosztami. Nowy pojazd z salonu t... więcej »

» Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania OC? 2019-09-23
  Szacuje się, że w 99% przypadków należne kierowcy odszkodowanie OC jest naliczane nieprawidłowo czyli jest niższe niż powinno być. Większość kierowców może nawet nie mieć takiej świadomości i po prostu przyjmować kwotę, która została im przyznana. Inni zaś maj... więcej »

» DIPP - Polskie wycieraczki do szyb samochodowych 2019-09-05
  Firma DIPP to producent wycieraczek do szyb samochodowych, obecny na polskim rynku motoryzacyjnym już od ponad 10 lat. Polska marka dzięki doskonałej jakości swoich produktów oraz wysokim standardom obsługi klienta zdołała zaskarbić sobie sympatię i zaufanie w... więcej »

» Wyciągarki elektryczne - jak je serwisować, aby służyły nam jak najdłużej? 2019-08-27
  Jeep Wrangler MoparizedWyciągarki elektryczne to sprzęt, który przydaje się na drodze w różnych sytuacjach. Jednak, aby zawsze był gotowy do działania, musi być odpowiednio użytkowany. ... więcej »

» Jakie kosmetyki samochodowe warto stosować, by zadbać o auto? 2019-08-27
  Lexus - lakier Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kosmetyki samochodowe to nie tylko płyn do mycia karoserii i mleczko do czyszczenia kokpitu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają utrzymać pojazd w jak najlepszym stanie. Odpowiednia pielęgnacja samocho... więcej »

» Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych 2019-08-27
  Lexus - lakier Odpryśnięty lakier, czy wgniecenie połączone z utratą powłoki lakierniczej bądź daleko posunięta korozja – przyczyn przeprowadzania prac lakierniczych może być naprawdę wiele. W zależności od rodzaju i przyczyny zniszczenia lakieru można zastosować różn... więcej »

» Tuning - warto czy nie warto? 2019-08-18
  SST Tuning ShowTuning ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zdania co do celowości tuningowania samochodu są podzielone. Dla jednych to niepotrzebny wydatek, który nie przynosi wymiernych korzyści. Inni uważają, że dopiero auto po tuningu przynosi frajdę z jazdy.... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 85 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |