FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1647 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1121 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Miniacasco - kiedy warto skorzystać?
    Dodano: 2020-06-18

 
Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę jego właściciela przed konsekwencjami różnych zdarzeń, w wyniku których jest on narażony na wysokie koszty. Obok obowiązkowego OC, może on też skorzystać z opcji dodatkowej, jaką jest autocasco. Dla tych osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, ubezpieczyciele przygotowują AC w wersji mini.


Czym jest ubezpieczenie autocasco?

 

AC jest formą dobrowolnego ubezpieczenia, które obejmuje właściciela i jego pojazd szeroką ochroną. Stanowi ono uzupełnienie OC, uwzględniając zdarzenia losowe wyłączone z obowiązkowej polisy. Zakres autocasco (https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-autocasco/) nie jest ściśle określony i zależy od dwóch czynników – oferty ubezpieczyciela oraz potrzeb klienta.

 

 

 

Jest to równoznaczne z możliwością samodzielnego wyboru pakietu oraz dostosowania jego szczegółów do własnych możliwości finansowych czy potrzeb. W przypadku AC to właściciel pojazdu decyduje, czy chce zabezpieczyć auto przed kradzieżą, wandalizmem, skutkami działania zjawisk pogodowych lub przed konsekwencjami wypadku. Możliwości jest wiele, a zależnie od towarzystwa różne są też stawki proponowane w odniesieniu do takiej polisy.

 

Minicasco jako alternatywa dla pełnego AC

 

Nie jest tajemnicą, że dla wielu kierowców ubezpieczenie pojazdu stanowi poważne obciążenie budżetu. Szczególnie ludzie młodzi, bez doświadczenia za kierownicą, którzy nie wypracowali jeszcze zniżek, muszą się liczyć z wysoką składką roczną OC. Ponadto najczęściej są to też osoby o niskich dochodach, co wynika z tego, że są na początku drogi zawodowej i otrzymują uposażenia typowe dla tego etapu kariery.

 

Konieczność wykupienia polisy OC w większości przypadków nie pozwala już na skorzystanie z pełnej ochrony autocasco. Dlatego towarzystwa przygotowują jej okrojoną wersję – Minicasco. Zakres takiego ubezpieczenia jest węższy i obejmuje tylko wybrane zdarzenia losowe. Zaliczają się do nich głównie:

 

  • kradzież,
  • szkoda całkowita wynikająca ze zdarzeń losowych – gradobicie, pożar, uderzenie pioruna,
  • wypadek, w którym koszty naprawy pojazdu przekraczają 70% jego wartości.

 

Minicasco nie jest formą ubezpieczania oferowaną przez wszystkie towarzystwa. Firmy wprowadzają też różne ograniczenia dotyczące między innymi wieku samochodu, który może być objęty taką ochroną.

 

Kto powinien zdecydować się na minicasco?

 

Oczywistym jest, że w sytuacji, gdy polisa OC pochłonie wszystkie wolne środki finansowe, żaden właściciel pojazdu nie myśli już o dodatkowym ubezpieczeniu. W takiej sytuacji znacznie zwiększa się ryzyko strat poniesionych na skutek różnych zdarzeń losowych. Znaczna grupa kierowców jest na nie bardziej narażona z uwagi np. na określony model i markę pojazdu czy miejsce jego parkowania.

 

Wykupienie mini casco pozwala przynajmniej częściowo uchronić się przed najpoważniejszymi konsekwencjami. Dotyczą one sytuacji, w których auto jest tracone całkowicie i bezpowrotnie. W słownictwie ubezpieczycieli takie zdarzenie jest nazywane szkodą całkowitą. O taką formę ochrony powinni się postarać przede wszystkim:

 

  • właściciele pojazdów używanych, ale mających jeszcze sporą wartość,
  • właściciele pojazdów parkowanych w miejscach, w których są one bardziej narażone na kradzież,
  • młodzi kierowcy, dla których wysokie OC stanowi ograniczenie w planowaniu kolejnych wydatków,
  • właściciele pojazdów, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na pełne autocasco.

 

Decydując się na wykupienie okrojonej wersji AC, warto zwrócić uwagę na warunki ubezpieczenia. Opłacanie wysokiej składki nie zawsze gwarantuje adekwatne do niej korzyści. Istotny jest też zakres ubezpieczenia oraz sytuacje wyłączone z ochrony. Może się do nich zaliczać np. zaprószenie ognia w wyniku niedbalstwa czy brak aktualnego przeglądu.Źródło:

 Inne artykuły
» Nowy T-Cross - jeszcze dynamiczniejszy, jeszcze bardziej miejski 2021-01-19
  T-Cross 1.5 TSI 2020Wysokie krawężniki? Ciasne uliczki? Upchane parkingi? Wysoka dynamika jazdy od świateł do świateł? Nowy T-Cross został stworzony po to, by okiełznać miejski zgiełk i zapewnić Ci odpowiednie tempo oraz komfort poruszania się po wielkomiejskich drogach, dróżkach... więcej »

» Wygodniejsze zakupy części w Internecie 2021-01-10
  TurbinaKierowcy w Polsce doskonale wiedzą, że nie ma marki samochodowej, która gwarantowałaby wieczną bezawaryjność. Wymiana podzespołów i części dotyczy wszystkich samochodów, i tych starszych, i młodszych, którym przydarzyła się stłuczka, czy zbyt intensywna eksplo... więcej »

» Jaki jest aktualny taryfikator mandatów? Sprawdzamy, za co można dostać mandat 2020-12-18
  Chyba każdemu kierowcy zdarzyło się przekroczyć dopuszczalną prędkość. Tobie także? Zastanawiasz się, jak wysoki mandat mógłbyś otrzymać za tego rodzaju przewinienie drogowe? My to sprawdziliśmy. Dodatkowo także inne wykroczenia, których konsekwencją jest otr... więcej »

» Katalizator - czym jest i za co odpowiada? 2020-12-17
  Na samym początku warto zauważyć, iż określenie katalizator to pewne uproszczenie. Profesjonalnie nazywa się go reaktorem katalitycznym. Element ten znajduje się w dolnej części samochodu, pod zawieszenie, będąc elementem układu wydechowego. Dosyć łatwo da si... więcej »

» Pojedynek SUV-ów: Audi Q5 kontra VW Tiguan. Który jest lepszy? 2020-12-17
  Polacy przekonali się do SUV-ów. Uwielbiamy te potężne, masywne, uniwersalne i wyjątkowo wszechstronne samochody z większymi silnikami i potężnym potencjałem, który sprawdza się zarówno w wielkomiejskiej dżungli, jak i na trasach. Na rynku ostatnimi czasy moż... więcej »

» Pojedynczy Tollbox dla Twojej floty 2020-11-19
  Czy możesz korzystać z jednego OBU podczas przejazdu przez wiele europejskich krajów? Jakie benefity wiążą się z tym i czemu warto mieć BP Tollbox dla EETS? ... więcej »

» Odśwież wnętrze swojego samochodu! Przegląd produktów do czyszczenia i pielęgnacji pojazdu 2020-11-12
  Każdy właściciel samochodu wie, jak ważna jest właściwa i regularna pielęgnacja pojazdu. Tylko ona zapewnia atrakcyjny wygląd i żywotność samochodu - utrzymywanie czystości pozwala również zachować wysoką cenę odsprzedaży auta.... więcej »

» Amortyzatory w samochodzie. Co warto o nich wiedzieć? 2020-11-03
  Najważniejszym zadaniem amortyzatorów jest tłumienie drgań generowanych podczas jazdy na wyboistej, nierównej nawierzchni. Ma to ogromny wpływ na komfort podróżowania danym samochodem – dzięki ich wydajnej pracy wszystkie nierówności są odczuwane najwyże... więcej »

» Kupujesz używanego Volkswagena? Sprawdź, na co zwrócić uwagę 2020-11-03
  Volkswagen Golf 2013 Rynek aut używanych nie napawa optymizmem osób, które stoją przed decyzją o kupnie samochodu. Na każdym roku łatwo naciąć się na minę i kupić auto z tuszowanymi wadami ukrytymi czy podrobioną historią serwisową. Na co zwrócić uwagę, kupując używanego Volkswag... więcej »

» Profesjonalna kosmetyka samochodowa 2020-10-12
  Pielęgnacja samochodu to nie tylko regularne korzystanie z myjni, szczególnie jeżeli właścicielowi zależy na tym, aby jego pojazd robił wrażenie.... więcej »

» Dywaniki samochodowe i kosmetyki najlepszych marek - nowy sklep Carstyle otwarty! 2020-10-02
  Dbanie o własny samochód to dla niektórych osób sprawa nadrzędna. I słusznie, ponieważ ma to wpływ nie tylko na wygląd i estetykę pojazdu, ale także na bezpieczeństwo pasażerów. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie prezentuje nowy sklep internetowy Carstyle ̵... więcej »

» Rynek leasingowy w Polsce - prognozy, zmiany, klienci 2020-10-02
  Leasing jest jednym z najważniejszych instrumentów, który może pomóc finansować inwestycje firm z sektora MŚP. Aż 99,4 proc. wszystkich klientów polskiej branży leasingowej to przedsiębiorstwa – głównie mikro i małe. Leasing cieszy się dużym zaufaniem wś... więcej »

» Oryginalne części samochodowe z ASO 2020-09-07
  Nikogo nie trzeba przekonywać, że oryginał jest droższy od kopii. Dotyczy to zarówno obrazu Van Gogha, markowej odzieży, jak i podzespołów oraz części w pojazdach. Amatorzy kopii van Gogha, jak i kierowcy, decydujący się na nieoryginalne części, kierują się t... więcej »

» Ubezpieczenie AC – czy warto je kupić? 2020-09-03
  Polisa AC jest dobrowolną formą ubezpieczenia komunikacyjnego. Sprawdzamy czy warto z niej skorzystać. ... więcej »

» Auta używane z salonu - dlaczego warto je kupować? 2020-07-30
  Używane auto możesz kupić bez żadnego problemu - wystarczy że wejdziesz na stronę portalu ogłoszeniowego i zatopisz się w gąszczu ogłoszeń od osób prywatnych i samochodowych komisów. Możesz również wybrać używane auto od samochodowego dealera, np wpisując w wy... więcej »

» Jak obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu? 2020-07-30
  Masz samochód – musisz liczyć się z wydatkami. Tankowanie, przeglądy, naprawy. Nieuniknioną pozycją w budżecie jest też ubezpieczenie auta. O ile koszty OC są w miarę przeciętne, to z AC, assistance i innymi dodatkami mogą być już znaczne. Warto znać kil... więcej »

» Jakie są mity na temat systemu monitoringu GPS? 2020-06-26
  Podczas przeglądania Internetu możesz natrafić na artykuły i komentarze nie tyle bagatelizujące monitoring GPS, ile oskarżają system o wiele niedociągnięć, które w rzeczywistości nie istnieją. Dziś je przedstawimy i omówimy, w celu uniknięcia dezinformacji. ... więcej »

» Wynajem długoterminowy a leasing: zalety, różnice, wady 2020-05-28
  Wynajem długoterminowy cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – zapewnia on o wiele większą dostępność do bardziej luksusowych i lepiej wyposażonych aut, pozwala na elastyczne dostosowanie formy spłaty, a także ogranicza o... więcej »

» 4 powody, dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS 2020-05-07
  Volvo - nawigacja GarminZapewne wielu kierowców czy też właścicieli firm spedycyjnych zastanawia się, czy warto inwestować w wysokiej klasy monitoring GPS. Jak się okazuje, osoby, którego tego dokonały, bardzo szybko przekonują się, że była to bardzo dobra decyzja, gdy pozostali wyrz... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 92 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |