FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1647 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1121 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Jak obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu?
    Dodano: 2020-07-30

 
Masz samochód – musisz liczyć się z wydatkami. Tankowanie, przeglądy, naprawy. Nieuniknioną pozycją w budżecie jest też ubezpieczenie auta. O ile koszty OC są w miarę przeciętne, to z AC, assistance i innymi dodatkami mogą być już znaczne. Warto znać kilka sposobów na obniżenie stawki za ubezpieczenie samochodu.W ubiegłym roku na ubezpieczenia komunikacyjne Polacy wydali ponad 23 mld złotych. Większość tej sumy to wydatki na OC i pakiet OC+AC. W 2019 roku stawki ubezpieczenia samochodu nie podlegały wahaniom i raczej utrzymywały się na stabilnym poziomie. Średni koszt OC nie przekraczał 700 zł. W wielu miejscach w całej Polsce można też znaleźć OC w bardzo niskiej cenie, nawet za niespełna 300 zł. Dużo częściej spotykane są oferty w zakresie cen 400-500 zł.

 

 

Pamiętajmy jednak, że koszty obowiązkowej polisy samochodu są personalizowane. Zależą od przynajmniej kilkunastu czynników. Towarzystwa biorą pod uwagę cechy kierowcy oraz parametry auta. Kluczowe znaczenie ma szkodowość. I to zarówno kierowcy, jak i przypisana do danej marki samochodu czy miejsca jego użytkowania.

W przypadku zakupu AC koszt ubezpieczenia samochodu zależy też od jego wartości. Im droższe auto, a co z tym idzie – koszty jego potencjalnej naprawy, tym wyższa składka. Decydując się na kompleksową ochronę ubezpieczeniową uwzględniającą NNW, assistance, ubezpieczenie szyb czy opon - wydamy dodatkowo.

 

Stawki za ubezpieczenie samochodu. Koszt maleje w pakiecie

Kupując ubezpieczenie w pakiecie wychodzimy na tym zdecydowanie najlepiej. Ubezpieczenia kupowane razem są zawsze tańsze niż te nabywane oddzielnie. Dlatego jeśli myślimy o kompleksowym ubezpieczeniu – nie dzielmy zakupów na części.

Wiele towarzystw stosuje jeszcze jedną cenową zachętę dla swoich ubezpieczonych. Jeśli razem z ubezpieczeniem samochodu zdecydujemy się na ubezpieczenie nieruchomości lub kolejnego auta, także dostaniemy rabat. Nie zawsze też musimy jednocześnie kupować oba rodzaje ubezpieczeń. Wystarczy, że mamy już zawartą jedną umowę i po jakimś czasie chcemy dokupić kolejną. W niektórych towarzystwach za fakt posiadania już jednej polisy dostaniemy rabat.

 

Obniż koszty ubezpieczenia jeżdżąc bezpiecznie

Bonus-malus to najpopularniejsza i najstarsza chyba zniżka ubezpieczeniowa. Chodzi w niej o to, że za każdy rok bezpiecznej jazdy jesteśmy premiowani zniżką – najczęściej 10 proc. Z roku na rok bonus się kumuluje i możemy łącznie zgromadzić aż 60 proc. zniżki. Mechanizm działa też w drugą stronę – jeśli nam się zdarzy szkoda w danym roku rabat nam się pomniejszy. Też najczęściej o 10 proc. za szkodowy rok i maksymalnie możemy dojść do 60 proc. zwyżki.

 

Razem taniej

Dobrą praktyką dla kierowców bez zniżek jest skorzystanie z bonusa-malusa innej osoby. Jak? Poprośmy kogoś z rodziny czy znajomych, kto ma komplet zniżek, by został współwłaścicielem naszego auta. Większość towarzystw przy wyliczeniu składki bierze pod uwagę rabaty tego właściciela, który ma je wyższe. Co więcej, osoba bez zniżek za każdy rok bezszkodowej jazdy wypracowuje własne bonusy. Podwójna wygrana.

 

Stawka ubezpieczenia auta a raty

Jeśli chcemy obniżyć koszty ubezpieczenia nie decydujmy się na płatność w ratach. Podniesie nam to koszty ubezpieczenia przynajmniej o kilkanaście procent. Przy stosunkowo niskiej składce za OC może taka zwyżka nie zaboleć. Przy pakiecie na pewno różnica między jednorazową płatnością a ratalną będzie znacząca. Ceny obu rozwiązań można porównać w kalkulatorach ubezpieczeniowych, takich jak np. https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ .

 
Co jednak jeśli musimy rozłożyć koszty ubezpieczenia na raty? Nie patrzmy tylko na wysokość pierwszej części płatności. Zsumujmy raty, porównajmy oferty i wybierzmy tę z najniższymi kosztami łącznymi.Źródło:

 Inne artykuły
» Nowy T-Cross - jeszcze dynamiczniejszy, jeszcze bardziej miejski 2021-01-19
  T-Cross 1.5 TSI 2020Wysokie krawężniki? Ciasne uliczki? Upchane parkingi? Wysoka dynamika jazdy od świateł do świateł? Nowy T-Cross został stworzony po to, by okiełznać miejski zgiełk i zapewnić Ci odpowiednie tempo oraz komfort poruszania się po wielkomiejskich drogach, dróżkach... więcej »

» Wygodniejsze zakupy części w Internecie 2021-01-10
  TurbinaKierowcy w Polsce doskonale wiedzą, że nie ma marki samochodowej, która gwarantowałaby wieczną bezawaryjność. Wymiana podzespołów i części dotyczy wszystkich samochodów, i tych starszych, i młodszych, którym przydarzyła się stłuczka, czy zbyt intensywna eksplo... więcej »

» Jaki jest aktualny taryfikator mandatów? Sprawdzamy, za co można dostać mandat 2020-12-18
  Chyba każdemu kierowcy zdarzyło się przekroczyć dopuszczalną prędkość. Tobie także? Zastanawiasz się, jak wysoki mandat mógłbyś otrzymać za tego rodzaju przewinienie drogowe? My to sprawdziliśmy. Dodatkowo także inne wykroczenia, których konsekwencją jest otr... więcej »

» Katalizator - czym jest i za co odpowiada? 2020-12-17
  Na samym początku warto zauważyć, iż określenie katalizator to pewne uproszczenie. Profesjonalnie nazywa się go reaktorem katalitycznym. Element ten znajduje się w dolnej części samochodu, pod zawieszenie, będąc elementem układu wydechowego. Dosyć łatwo da si... więcej »

» Pojedynek SUV-ów: Audi Q5 kontra VW Tiguan. Który jest lepszy? 2020-12-17
  Polacy przekonali się do SUV-ów. Uwielbiamy te potężne, masywne, uniwersalne i wyjątkowo wszechstronne samochody z większymi silnikami i potężnym potencjałem, który sprawdza się zarówno w wielkomiejskiej dżungli, jak i na trasach. Na rynku ostatnimi czasy moż... więcej »

» Pojedynczy Tollbox dla Twojej floty 2020-11-19
  Czy możesz korzystać z jednego OBU podczas przejazdu przez wiele europejskich krajów? Jakie benefity wiążą się z tym i czemu warto mieć BP Tollbox dla EETS? ... więcej »

» Odśwież wnętrze swojego samochodu! Przegląd produktów do czyszczenia i pielęgnacji pojazdu 2020-11-12
  Każdy właściciel samochodu wie, jak ważna jest właściwa i regularna pielęgnacja pojazdu. Tylko ona zapewnia atrakcyjny wygląd i żywotność samochodu - utrzymywanie czystości pozwala również zachować wysoką cenę odsprzedaży auta.... więcej »

» Amortyzatory w samochodzie. Co warto o nich wiedzieć? 2020-11-03
  Najważniejszym zadaniem amortyzatorów jest tłumienie drgań generowanych podczas jazdy na wyboistej, nierównej nawierzchni. Ma to ogromny wpływ na komfort podróżowania danym samochodem – dzięki ich wydajnej pracy wszystkie nierówności są odczuwane najwyże... więcej »

» Kupujesz używanego Volkswagena? Sprawdź, na co zwrócić uwagę 2020-11-03
  Volkswagen Golf 2013 Rynek aut używanych nie napawa optymizmem osób, które stoją przed decyzją o kupnie samochodu. Na każdym roku łatwo naciąć się na minę i kupić auto z tuszowanymi wadami ukrytymi czy podrobioną historią serwisową. Na co zwrócić uwagę, kupując używanego Volkswag... więcej »

» Profesjonalna kosmetyka samochodowa 2020-10-12
  Pielęgnacja samochodu to nie tylko regularne korzystanie z myjni, szczególnie jeżeli właścicielowi zależy na tym, aby jego pojazd robił wrażenie.... więcej »

» Dywaniki samochodowe i kosmetyki najlepszych marek - nowy sklep Carstyle otwarty! 2020-10-02
  Dbanie o własny samochód to dla niektórych osób sprawa nadrzędna. I słusznie, ponieważ ma to wpływ nie tylko na wygląd i estetykę pojazdu, ale także na bezpieczeństwo pasażerów. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie prezentuje nowy sklep internetowy Carstyle ̵... więcej »

» Rynek leasingowy w Polsce - prognozy, zmiany, klienci 2020-10-02
  Leasing jest jednym z najważniejszych instrumentów, który może pomóc finansować inwestycje firm z sektora MŚP. Aż 99,4 proc. wszystkich klientów polskiej branży leasingowej to przedsiębiorstwa – głównie mikro i małe. Leasing cieszy się dużym zaufaniem wś... więcej »

» Oryginalne części samochodowe z ASO 2020-09-07
  Nikogo nie trzeba przekonywać, że oryginał jest droższy od kopii. Dotyczy to zarówno obrazu Van Gogha, markowej odzieży, jak i podzespołów oraz części w pojazdach. Amatorzy kopii van Gogha, jak i kierowcy, decydujący się na nieoryginalne części, kierują się t... więcej »

» Ubezpieczenie AC – czy warto je kupić? 2020-09-03
  Polisa AC jest dobrowolną formą ubezpieczenia komunikacyjnego. Sprawdzamy czy warto z niej skorzystać. ... więcej »

» Auta używane z salonu - dlaczego warto je kupować? 2020-07-30
  Używane auto możesz kupić bez żadnego problemu - wystarczy że wejdziesz na stronę portalu ogłoszeniowego i zatopisz się w gąszczu ogłoszeń od osób prywatnych i samochodowych komisów. Możesz również wybrać używane auto od samochodowego dealera, np wpisując w wy... więcej »

» Jakie są mity na temat systemu monitoringu GPS? 2020-06-26
  Podczas przeglądania Internetu możesz natrafić na artykuły i komentarze nie tyle bagatelizujące monitoring GPS, ile oskarżają system o wiele niedociągnięć, które w rzeczywistości nie istnieją. Dziś je przedstawimy i omówimy, w celu uniknięcia dezinformacji. ... więcej »

» Miniacasco - kiedy warto skorzystać? 2020-06-18
  Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę jego właściciela przed konsekwencjami różnych zdarzeń, w wyniku których jest on narażony na wysokie koszty. Obok obowiązkowego OC, może on też skorzystać z opcji dodatkowej, jaką jest autocasco. Dla tych osób, które ... więcej »

» Wynajem długoterminowy a leasing: zalety, różnice, wady 2020-05-28
  Wynajem długoterminowy cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – zapewnia on o wiele większą dostępność do bardziej luksusowych i lepiej wyposażonych aut, pozwala na elastyczne dostosowanie formy spłaty, a także ogranicza o... więcej »

» 4 powody, dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS 2020-05-07
  Volvo - nawigacja GarminZapewne wielu kierowców czy też właścicieli firm spedycyjnych zastanawia się, czy warto inwestować w wysokiej klasy monitoring GPS. Jak się okazuje, osoby, którego tego dokonały, bardzo szybko przekonują się, że była to bardzo dobra decyzja, gdy pozostali wyrz... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 92 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |