FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Kurs Na Kategorie C Kraków
    Dodano: 2023-07-03

 
Kurs na kategorie C ? Kraków pozwala poruszać się pojazdami ciężarowymi. Aby zapisać się do ośrodka szkoleniowego, trzeba spełnić określone warunki, w tym przejść badania lekarskie. Kursy prawa jazdy kończą się egzaminami państwowymi.


 

Prawo jazdy kat C na samochody ciężarowe

Do kierowania pojazdem samochodowym potrzebne są uprawnienia. Prawo jazdy kategorii B pozwala na poruszanie się autem o masie całkowitej do 3,5 t, z przyczepką lekką. Natomiast prawo jazdy kat. C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o masie całkowitej powyżej 3,5 t, pojazdem wolnobieżnym i ciągnikiem rolniczym, z wyjątkiem autobusu. Uprawnienia są niezbędne do prowadzenia ciężarówki.

 

 

Jeśli planujecie Państwo zatrudnić się w firmie transportowej, poprzez stronę online kurs Na Kategorie C – Kraków zapiszecie się na szkolenie w ośrodku nauki jazdy. Aby przystąpić do szkolenia, należy mieć 21 lat, posiadać dowód osobisty i prawo jazdy w zakresie kat B, profil kandydata oraz orzeczenie lekarskie. Ośrodek Szkolenia Kierowców „Orzeł” pomaga w wypełnieniu formalności i udziela wsparcia kandydatom oraz umawia na badania lekarskie.

 

Kurs na kategorie C – Kraków

Kurs na prawo jazdy kat. C trwa 50 godzin. Składa się z 20. godzin zajęć teoretycznych, z przepisów o ruchu drogowym i 30. praktycznych na placu manewrowym oraz w terenie. Do dyspozycji kursantów są pojazdy: Renault Premium i Renault Midlum. Kursanci nabywają umiejętności prowadzenia samochodu i przygotowują się do egzaminu.

Firma Orzeł prowadzi wysokiej jakości szkolenia. Na zajęciach przekazywane są najnowsze informacje i umiejętności, w celu przygotowania kursantów do pracy w zawodzie kierowcy. Kursy prowadzą doświadczeni wykładowcy, a harmonogram zajęć jest ustalany indywidualnie. Po zakończeniu szkolenia kandydat zdaje egzamin państwowy, składający się z dwóch części. Najpierw jest przeprowadzany test z wiedzy, a następnie praktyczny. Kandydat udaje się na plac manewrowy, a następnie odbywa z egzaminatorem jazdę po mieście.

 

Kwalifikacja wstępna a kurs na przewóz rzeczy

Osoby, które chcą pracować w zawodzie kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu muszą uzyskać kwalifikację wstępną, która zastąpiła dawny kurs na przewóz rzeczy i osób. Mamy przyspieszoną i pełną, a ich celem jest przygotowanie do pracy w zawodzie kierowcy. Kwalifikacja wstępna pełna obejmuje 260 godzin teorii i 20 – praktyki. Natomiast w przypadku przyspieszonej, kurs trwa 140 godzin, z tego 130 zajęć teoretycznych i 10 praktycznych.

W przypadku prawa jazdy kategorii C kwalifikacja wstępna pełna jest przeznaczona dla kierowców, którzy nie ukończyli 21 lat. Przyspieszona dotyczy osób starszych. Po ukończonym szkoleniu jest egzamin w formie testu, a po jego zaliczeniu wystawiane Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej. Okres ważności dokumentu wynosi 5 lat, więc trzeba go ponawiać.

 

Badania kierowców

Zawodowy kierowca, chcąc poruszać się pojazdem samochodowym w ruchu drogowym musi pozytywnie przejść badania lekarskie: ogólne, laryngologiczne, neurologiczne, okulistyczne i pomocnicze. Mają one na celu skontrolowanie stanu zdrowia. Lekarz musi wykluczyć wszelkie zaburzenia, przed wystawieniem zaświadczenie. Przeprowadzane są testy psychologiczne określające cechy osobowości, dojrzałości emocjonalnej oraz sprawności intelektualnej.

Orzeczenie lekarskie jest niezbędne, by otrzymać uprawnienia do kierowania samochodem ciężarowym, ale zgodnie z przepisami należy regularnie powtarzać. W przypadku złych wyników lekarz wystawi pozwolenie czasowe lub też zakazujące prowadzenia pojazdów ciężarowych.Źródło:

 Inne artykuły
» Czy warto inwestować w motocykle z drugiej ręki? 2023-11-21
  Stoisz przed zakupem swojego pierwszego motocykla, a może chcesz powiększyć swoją kolekcję jednośladów i zastanawiasz się nad zakupem pojazdu z drugiej ręki? ... więcej »

» Gdzie najczęściej kradną samochody i jak zabezpieczyć je przed kradzieżą? 2023-11-21
  Choć złodzieje potrafią ukraść samochód dosłownie zewsząd, są miejsca, w których auta są znacznie bardziej narażone na zniknięcie. Wbrew pozorom nie są opustoszałe i daleko od właścicieli ? wręcz przeciwnie! Złodzieje kradną czasem niemalż... więcej »

» Wyjątkowa jakość i design - odkryj gamę odzieży motocyklowej Revit 2023-11-20
  Zapraszamy do pogłębienia wiedzy na temat marki Rev?it, która w świecie mody motocyklowej reprezentuje wyjątkową jakość i innowacyjny design. Zarówno ich odzież, jak i obuwie to synonim najwyższej jakości wykonania, niezawodności, skutecznej ochro... więcej »

» Akumulatory trakcyjne w samochodach elektrycznych - jaki będzie ich rozwój? 2023-11-03
  W miarę jak konwencjonalne silniki spalinowe tracą na znaczeniu, innowacje w dziedzinie akumulatorów trakcyjnych w pojazdach prowadzą nas do zielonej rewolucji na drogach. ... więcej »

» Autoryzowany serwis Mercedes Szczecin: czy korzystanie z usług ASO może się opłacać? 2023-10-25
  Mercedes-Benz to jedna z najbardziej prestiżowych marek samochodowych na świecie. Po polskich drogach jeździ coraz więcej aut niemieckiego producenta, co najlepiej świadczy o skali skoku gospodarczego i ekonomicznego, jaki wykonał nasz kraj. Jeśli tak... więcej »

» Prawo jazdy Kraków 2023-07-03
  Prawo jazdy jest bardzo wartościowym dokumentem, który otwiera przed nami szereg możliwości. Niezależnie od wieku, zdobycie umiejętności prowadzenia pojazdu przynosi liczne korzyści, wpływając zarówno na nasze codzienne życie, jak i rozwój zawodow... więcej »

» Auto używane czy nowe - co wybrać? 2023-06-29
  Zakup samochodu to bardzo poważna inwestycja, do której należy się odpowiednio przygotować. Po to, by z jednej strony zapłacić uczciwą cenę, a z drugiej pozyskać auto niezawodne i zapewniające komfort oraz bezpieczeństwo. Auto używane czy nowe ? c... więcej »

» Zbliża się wiosna, więc naklejki na auto to idealne rozwiązanie 2023-05-31
  Dla wielu motocyklistów i kierowców ich pojazdy to nie tylko narzędzia do przemieszczania się z miejsca na miejsce. Osoby takie chcą, aby ich pojazd się wyróżniał, przekazywał jakąś ideę albo służył celom biznesowym. Można to łatwo osiągną... więcej »

» Mazda 6 w leasingu? To jeden z najlepszych wyborów do Twojej firmy 2023-04-05
  Mazda 6 zadebiutowała na europejskim rynku w 2002 roku i została świetnie przyjęta przez kierowców. Nowoczesna stylistyka, dynamiczne i niezawodne jednostki napędowe, znakomite właściwości jezdne i japońska produkcja.... więcej »

» Wynajem Toyoty Corolli Kombi - to może być świetna alternatywa dla kredytu czy leasingu! 2023-03-12
  Coraz wyższe ceny fabrycznie nowych samochodów powodują, że wielu nabywców zaczyna się poważnie zastanawiać nad sensem zakupu auta. Zwłaszcza, że jest to dopiero początek wydatków. Samochód generuje stałe koszty: paliwa, serwisu czy wymiany opon... więcej »

» Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów? 2022-12-05
  Promocja 1234Na polskim rynku istnieje całe mnóstwo wypożyczalni samochodów, które konkurują ze sobą pod względem oferowanych usług. Jako potencjalny klient powinniśmy z rozwagą podejmować decyzję, w kwestii tego, z jakiej firmy warto skorzystać. Opinie, któ... więcej »

» Myjnia tunelowa - działanie i zalety 2022-10-14
  myjniaMyjnie tunelowe cieszą się coraz większą popularnością ? nie tylko na Zachodzie, ale także w Polsce. Klienci doceniają szybkość i wygodę, a właściciele ? stosunkowo niskie koszty eksploatacji oraz wysoką wydajność. Jak działa myjnia tunelowa? ... więcej »

» Legenda w wersji dla rodziny. Suzuki Vitara Hybrid dostępna w świetnej cenie! 2022-10-06
  Niewiele jest współcześnie produkowanych samochodów, które zasługują na miano legendy motoryzacji. Jednym z nich bez wątpienia jest Suzuki Vitara. Najnowsza generacja tego modelu oczywiście nie ma już off-roadowych ambicji, natomiast dużo lepiej spr... więcej »

» Czy wciąż warto posiadać własne auto? 2022-10-05
  W obliczu rosnących cen paliw i pojazdów wielu rezygnuje z posiadania własnego samochodu. Obserwując uważnie wyjątkowe warunki panujące na rynku, postanowiliśmy zabrać głos w tej sprawie. Ten artykuł stanowi odpowiedź na pytanie: Czy wciąż warto ... więcej »

» Jak przygotować rezygnację z polisy OC? 2021-09-29
  Często, gdy kupujemy nowy samochód, możemy chcieć zmienić obecnie obowiązującą polisę OC. Powodem może być na przykład dostępność lepszej oferty na rynku. Warto poznać kilka rzeczy i kroków podstępowania, aby uniknąć ewentualnych kosztów i... więcej »

» Skup odszkodowań OC - dlaczego warto skorzystać? 2021-04-22
  Skup odszkodowań jest procesem, polegającym na sprzedaży prawa do odszkodowania (najczęściej znacznie zaniżonego), wypłacanego w ramach polisy OC sprawcy. Aby doszło do takiej transakcji uprzednio właściciel pojazdu, czyli sprzedający musi zawrzeć ... więcej »

» Jak dobrać uchwyt rowerowy do samochodu? 2021-03-02
  BMW - rowery 2014Jedną z najczęściej wybieranych form aktywności są wycieczki rowerowe. Dają one możliwość zwiedzania najpiękniejszych oraz ciężko dostępnych zakątków każdego miejsca w dowolnym kraju. ... więcej »

» Samochód na minuty, czyli car sharing - komu się opłaca? 2018-08-19
  Peugeot 208Car sharing, czyli możliwość wynajęcia samochodu na minuty to nowość na polskim rynku, która od początku swojego istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Samochód możemy bowiem wynająć na minuty oraz korzystać z niego tak długo, jak tylko... więcej »

» Seat: zimowa wyprzedaż i gorące nowości w 2018 roku 2018-01-12
  Seat AtecaNawet 39 000 zł mogą zyskać kierowcy, którzy już w styczniu chcieliby przesiąść się do nowego SEAT-a. Rodzinna Alhambra, sportowy Leon czy miejska Ibiza – modele z roku 2017 – kuszą teraz nie tylko swoim hiszpańskim temperamentem, ale ta... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 82 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |