FB FB Twitter Twitter NK
Szukaj:
            1797 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1212 przedstawicieli mediów.                                                                                    

szukaj w Mototarget.pl
Wydarzenia

Do grupy Moto Target należą witryny:

MotoTarget

• MotoTabu

• MotoTłumaczenia

• Satyrek


Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Zawsze zapłacisz… auto służbowe czy prywatne, konsekwencje te same
    Dodano: 2017-03-14

 
Samochód w firmowych barwach to często marzenie przedstawiciela handlowego, jego narzędzie pracy i drugi dom. Użyczenie auta przez firmę obwarowane jest wieloma obostrzeniami, ale trudno je respektować, jeśli człowiek wiecznie pędzi na spotkania, w aucie umawia następne, często w aucie się przebiera, śpi czy je.


Auto służbowe to często dodatek do pensji, w zależności od formy zawartej między pracodawcą a pracownikiem umowy, może stanowić spore ułatwienie w codziennym pracownika. Ale też pracownik musi liczyć się z konsekwencjami, jeśli nie przestrzega prawa.

 

 

 

Zdjęcia z fotoradarów

 

Nie unikniesz konsekwencji. Jeśli fotoradar zrobi ci zdjęcie w służbowym samochodzie, jesteś tak samo winny wykroczeniu, jak gdyby jechał prywatnym autem. Stąd często na adres firmy przychodzą zdjęcia z fotoradaru, a twój pracodawca poszukuje realnego sprawcy wykroczenia, czyli ciebie. Po wskazaniu kierowcy przez pracodawcę, mandat trafia do konkretnej osoby i w ciągu 30 dni należy złożyć stosowne wyjaśnienia i uregulować należność. Żaden pracodawca nie chce ponosić kosztów dodatkowych, związanych z ponoszeniem kar za niefrasobliwych pracowników.

 

Opłaty parkingowe

 

W strefie płatnego parkowania musisz zapłacić za parking. Taryfy opłat ustalane są przez radę gminy czy miasta. Zarządca drogi może wysłać do właściciela pojazdu wezwanie do zapłaty za nieuregulowaną opłatę za postój. Należność zostanie powiększona o opłaty dodatkowe. Właściciel pojazdu, czyli twój pracodawca może wskazać, komu w danym czasie powierzył auto, a nakaz zapłacenia kary zostaje przeniesiony na ciebie. Jeśli nie przyznasz się do winy, pracodawca może przedstawić dowody, że to ty prowadziłeś wówczas auto, w postaci protokołu zdawczo - odbiorczego pojazdu czy zeznań świadków. I nie łudź się, że koledzy z pracy będą cię kryć…

 

Pracodawca może uregulować mandat zamiast ciebie. Może, ale nie musi. Oczywiście, pieniądze te musisz pracodawcy zwrócić, w oparciu o zapis zawarty w Kodeksie Cywilnym dotyczącym bezpodstawnego wzbogacenia. Jako, że pracodawca nie popełnił wykroczenia, a zapłacił mandat swojego pracownika, spłacając jego swoisty dług, czyli może domagać się zwrotu pieniędzy.

 

Przewoźnicy w transporcie drogowym

 

Odpowiedzialność za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym spada na przewoźników drogowych. Ustawa reguluje kwestie związane z podejmowaniem i wykonywaniem międzynarodowego transportu drogowego oraz transportu niezarobkowego w niektórych przypadkach. Nieprawidłowości wykazane w czasie kontroli Policji lub Inspekcji Transportu Drogowego i nałożone za nie kary pokrywane są przez firmę transportową. Wyjątkiem są sytuacje spowodowane rażącą winą pracownika, jego zaniedbaniem czy zaniechaniem ostrożności, albo też celowym działaniem na szkodę firmy. W takim wypadku pracownikowi grozi pociągnięcie do odpowiedzialności materialnej przez firmę. Kierowca zawsze musi posiadać w samochodzie kartę kierowcy, zapisy urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju oraz innych dokumentów wymaganych prawem.


Auto służbowe to mienie firmy, powierzane pracownikowi, do wykonywania niezbędnych obowiązków służbowych. Nadużywanie zaufania pracodawcy często skutkuje zwiększeniem obwarowań zawieranych w umowie o użytkowniku pojazdu służbowego. Często, pracodawcy znęcanie stosunkiem pracowników do aut służbowych rygorystycznie zaostrzają przepisy i wymagania dotyczące korzystania z takiego auta. Część z nich narzuca prawo, część wynika z rozczarowania postawą pracownika.

 

Autor artykułu:
Artykuł przygotowała firma Eurohol z Krakowa oferująca całodobową pomoc drogową i holowanie aut osobowych, dostawczych i TIR: eurohol.pl


Źródło: eurohol.pl

 Inne artykuły
» Nowy Leon z pakietem ubezpieczeń już od 508 zł/mc 2017-05-24
  Nowy Leon z pakietem ubezpieczeń już od 508 zł/mc SEAT wprowadza nową ofertę finansowania, stając się jeszcze bardziej przystępnym i atrakcyjnym dla Klientów. Od 8 maja wystarczy 508 zł miesięcznej raty, aby zostać właścicielem nowego SEAT-a Leona z pełnym pakietem ubezpieczeń komunikacyjnych AC/OC/NW. ... więcej »

» Kochasz swój motocykl ? Zabezpiecz maszynę na lata. 2017-05-16
  Honda GoldwingOstatnio w programie "Milionerzy" pojawiło się pytanie, czym jest auto detailing. Hasło coraz częściej pojawia się przy rozmowach o samochodach i nie tylko. Auto detailing, czyli profesjonalna kosmetyka samochodowa jest to dziedzina, która z roku na rok rozwij... więcej »

» Assistance coraz popularniejsze wśród Polaków 2017-05-10
  Skoda - bezpieczeństwo„Assistance do polisy ubezpieczeniowej? Na pewno chodzi o ubezpieczenie samochodu” - jeszcze kilka lat temu w taki sposób, wyłącznie jako uzupełnienie ochrony pojazdu, powszechnie postrzegano usługi pomocowe oferowane przez towarzystwa ubezpieczeni... więcej »

» Na czym polega woskowanie samochodu? 2017-04-27
  Lexus - lakierWoskowanie zabezpiecza samochód przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Tego typu zabieg pozwala także na znaczne poprawienie wyglądu lakieru. Wosk oraz inne kosmetyki samochodowe są w stanie wypełnić wiele niedoskonałości powłoki lakierniczej. N... więcej »

» Jak prawidłowo ustawić lusterka w samochodzie? 2017-04-27
  Mazda CX-5W każdym samochodzie osobowym znajdują się trzy lusterka – jedno wewnętrzne (wsteczne) i dwa boczne, zewnętrzne. Prawidłowe ustawienie lusterek samochodowych jest bardzo ważne i ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.... więcej »

» Im mniej jeździsz, tym mniej płacisz - na czym polega rewolucyjny leasing liczony kilometrami? 2017-04-11
  Honda Civic Tourer - polska premieraCoraz więcej przedsiębiorców deklaruje potrzebą korzystania z pojazdów firmowych, a nie ich posiadania. Stąd rośnie zainteresowanie leasingiem – głównie operacyjnym z uwagi na wiele korzyści podatkowym. Innowacją w tym zakresie jest leasing liczony kilom... więcej »

» Monitoring motocykli 2017-03-31
  Harley Davidson SuperLow 1200TJesteś motocyklistą, mieszkasz na niebezpiecznym osiedlu i martwisz się o bezpieczeństwo pojazdu? Pomyśl o wykupieniu usługi monitoringu motocykla.... więcej »

» Opony – bezpieczeństwo jest najważniejsze. 2017-03-22
  Dunlop QualifierŚwiadomość posiadaczy jednośladów w kwestiach doboru oraz jakości opon jest coraz większa. Wiadomo, że opona jest łącznikiem pomiędzy motocyklem, a nawierzchnią. Dobrze dobrana, to nie tylko odpowiedni komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo kierującego. ... więcej »

» Jak odnowić wnętrze auta? 2017-03-22
  Porsche 911 - deska rozdzielczaWnętrza pojazdów zużywają się tak samo jak i jego podzespoły mechaniczne. Sprawia to, że kabina wygląda staro i nieatrakcyjne. Za niewielkie pieniądze można odmłodzić i odświeżyć wnętrze samochodu. Jak to zrobić?... więcej »

» Przegląd samochodu taniej czyli jak kupować części on-line 2017-03-17
  Ford serwisJeśli uważasz, że mijająca zima była ciężka dla ciebie, spróbuj wyobrazić sobie, co musiał znosić twój samochód. Mróz, śnieg, sól na drogach – każdy z tych czynników pozostawił ślad na Twoim aucie. Okazją do ich wykrycia i usunięcia jest wiosenny przeglą... więcej »

» Interesuje cię nowa Honda Accord? To ostatni moment na zakupy 2017-03-02
  Honda Accord GTHonda Accord przez długi czas cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kupujących na wielu kontynentach. Teraz jednak, gdy została ona wycofana z europejskiej dystrybucji, to ostatnia szansa, aby znaleźć dla siebie nowy model.... więcej »

» Co wpływa na wartość naszego samochodu 2017-02-07
  Kupując samochód, trzeba mieć świadomość, że nie jest łatwo sprzedać go później tak, by nie stracić. Co zrobić, by ustrzec się błędnej decyzji?... więcej »

» Największe samochody osobowe 2017-01-30
  Maybach ZeppelinSamochodem, który obecnie może poszczycić się dwoma tytułami „naj” jest Maybach 62. Nie tylko jest on najdłuższym, seryjnie produkowanym pojazdem na świecie, ale również ma najszerszy rozstaw osi spośród innych, osobowych aut. Nie należy on tez do ... więcej »

» Produkty 3M – jakie są korzyści z oklejania samochodu? 2017-01-30
  Lexus - lakierOklejanie samochodu to sposób na szybką zmianę i odświeżenie jego wyglądu. Czasami jednak korzysta się z tego rozwiązania nie tylko z powodów czysto stylistycznych. Korzyści, jakie płyną z oklejenia samochodu folią 3M jest kilka. Warto je poznać, zanim zdecydu... więcej »

» Przyszły mrozy, a Twoje auto nie chce odpalić? Sprawdź, co może być tego przyczyną 2017-01-20
  johnson controls akumulatorPoprawne funkcjonowanie naszego samochodu zależy od bardzo wielu podzespołów. Przeważnie, w okresie letnim, nawet najbardziej wyeksploatowane jednostki napędowe, nie mają większego problemu z wystartowaniem. Gdzie jednak doszukiwać się przyczyny niemocy silnik... więcej »

» Niespodzianka i Mitsubishi ASX 2017 2017-01-10
  Mitsubishi ASX 2017Polski oddział Mitsubishi Motors przygotował dla klientów atrakcyjną noworoczną niespodziankę: debiutujący właśnie na polskim rynku model Mitsubishi ASX 2017 jest teraz dostępny ze zniżką w wysokości 2000 zł wraz z promocyjnym pakietem ubezpieczeniowym i jedny... więcej »

» Trwa wyprzedaż samochodów użytkowych Volkswagena 2017-01-10
  Volkswagen Samochody UżytkoweOprócz wysokiego rabatu cenowego – dochodzącego nawet do 31.600 zł netto – Caddy, Amarok, Transporter, Multivan, California i Crafter są teraz dostępne z dodatkowymi korzyściami, które obejmują między innymi promocyjne ubezpieczenie komunikacyjne c... więcej »

» Naprawa zderzaka – zostaw to specjalistom 2016-12-30
  Mitsubishi Pajero DAKARUszkodzenie zderzaka samochodowego to dość powszechny przypadek. Zderzak można połamać w korku czy też podczas parkowania. Nowoczesne zderzaki są produkowane z tworzyw sztucznych, co powoduje, że są one bardziej podatne na uszkodzenia. W związku z tym konieczn... więcej »

» Jak wybierać chemię motoryzacyjną? 2016-12-06
  Koenigsegg AgeraMycie i czyszczenie, naprawa i zabezpieczenie samochodu wymagają odpowiednich preparatów. Na rynku środków chemicznych chemia motoryzacyjna zajmuje pokaźne miejsce. Które z nich warto wybrać, by odpowiednio zadbać o swoje auto? Oto krótki poradnik dla każdego ... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 87 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |