FB FB Twitter Twitter NK
Szukaj:
            1812 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1227 przedstawicieli mediów.                                                                                    

szukaj w Mototarget.pl
Wydarzenia

Do grupy Moto Target należą witryny:

MotoTarget

• MotoTabu

• MotoTłumaczenia

• Satyrek


Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Assistance coraz popularniejsze wśród Polaków
    Dodano: 2017-05-10

 
„Assistance do polisy ubezpieczeniowej? Na pewno chodzi o ubezpieczenie samochodu” - jeszcze kilka lat temu w taki sposób, wyłącznie jako uzupełnienie ochrony pojazdu, powszechnie postrzegano usługi pomocowe oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dziś jednak o pakiet assistance można rozszerzyć polisę mieszkaniową i na życie. Trudno się dziwić, że w Polsce z roku na rok rośnie popularność usług pomocowych.
Assistance coraz popularniejsze wśród Polaków


Według badań IPSOS w 2013 roku z pakietów Assistance korzystało 1,1 mln klientów polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Trzy lata później było już ich 2,6 mln, co oznacza ponad dwukrotny wzrost. Po usługi pomocowe znacznie częściej zaczęli też sięgać mieszkańcy miast do 50 tys. mieszkańców. (źródło: badanie „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, Ipsos na zlecenie Mondial Assistance)

 

 

Do tej pory bowiem były to produkty ubezpieczeniowe kojarzone głównie z klientami z największych ośrodków miejskich. Przy czym wciąż, jak pokazują dane zebrane przez IPSOS, po Assistance najczęściej sięgają mężczyźni z wyższym wykształceniem, ojcowie rodzin z dziećmi, mieszkający w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Coraz większa jest świadomość, że Assistance nie wiąże się tylko z polisami samochodowymi. Obecnie już 67 proc. klientów usług finansowych (towarzystw ubezpieczeniowych lub banków) zdaje sobie sprawę z różnorodności dostępnych pakietów usług pomocowych.

 

Zadowolenie z usług Assistance sięga niemalże 100 procent

Ze wzrostem liczby klientów towarzystw ubezpieczeniowych sięgających po usługi asystenckie, idzie ich coraz większe zadowolenie z pakietów pomocowych. Wyniki VII Ogólnopolskiego Badania Assistance wskazują, że aż 94 proc. Korzystających z usługi assistance jest zadowolonych z pomocy, jaką uzyskali. Co więcej, osoby, które przynajmniej raz skorzystały z pakietu usług pomocowych, deklarują, że chętnie sięgną po Assistance ponownie. Liczba klientów korzystających z Assistance więcej niż raz do roku także systematycznie rośnie – w roku 2015 zwiększyła się o 750 tys. osób, co oznacza rekordowy skok aż o 40 proc.

 

Assistance do polisy komunikacyjnej

Ubezpieczeniowe pakiety pomocowe najczęściej kojarzą się z polisami samochodowymi i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem w latach 60. po raz pierwszy zaoferowano usługę Assistance właśnie osobom chcącym zapewnić większą ochronę ubezpieczeniową dla swoich czterech kółek. Po dziś dzień zresztą Assistance samochodowy jest najpopularniejszym pakietem usług pomocowych na rynku - 81 proc. respondentów zadeklarowało posiadanie assistance komunikacyjnego w VII Ogólnopolskim Badaniu Assistance.

Za najbardziej przydatną pomoc w ramach usługi assistance klienci uznali odholowanie samochodu (87 proc.). Assistance samochodowy daje klientom ubezpieczycieli znacznie więcej. Dostępna jest również naprawa zepsutego pojazdu na miejscu lub we współpracującym z TU warsztatem. Jeśli samochód odmówi posłuszeństwa w trakcie dalszej podróży, wówczas ubezpieczyciel zapewni auto zastępcze lub zakwaterowanie w hotelu, gdzie kierowca i pasażerowie będą mogli zaczekać, aż naprawa w stacji obsługi dobiegnie końca. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wyjazdów zagranicznych. W ramach Assistance samochodowego posiadacz polisy może też liczyć na opiekę medyczną, jeśli np. w dłuższej trasie któryś z podróżnych źle się poczuje i będzie musiał skorzystać z pomocy medycznej. Niewątpliwą zaletą takiego pakietu pomocowego jest to, że ubezpieczony nie musi osobiście dzwonić po pomoc drogową, gdy zajdzie taka potrzeba. Wystarczy tylko kontakt z całodobową infolinią ubezpieczyciela, który zorganizuje niezbędną pomoc.

 

Assistance medyczny

W ankiecie IPSOS respondenci określili assistance medyczny, będący najczęściej rozszerzeniem polisy na życie. Najbardziej przydatne świadczenia w ramach assistance medycznego to pomoc domowa po hospitalizacji (55%), wizyta domowa lekarza (54%) oraz transport medyczny (54%). W pakiecie, zależnie o wybranego zakresu, mogą też znaleźć się: transport ze szpitala po dłuższej rekonwalescencji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego po wypadku, jak też zorganizowanie opieki dla dzieci lub zwierząt domowych na czas pobytu ubezpieczonego w szpitalu.

 

Assistance domowy

Również do polisy mieszkaniowej dokupić można pakiet usług pomocowych. W ramach domowego Assistance towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia usunięcie drobnych awarii, do których może dojść w każdym mieszkaniu. Wskazani przez TU specjaliści naprawią więc cieknący kran, uszkodzoną instalację elektryczną, niedziałający sprzęt RTV i AGD lub wstawią wybitą szybę. Dzięki temu ubezpieczony nie traci czasu na samodzielne poszukiwanie firmy świadczącej takie usługi, a poza tym ma pewność, że jego ubezpieczyciel przyśle fachowca naprawdę znającego się na swojej pracy. W ramach Assistance domowego znajduje się też pomoc na wypadek poważnego uszkodzenia nieruchomości w przypadku pożaru lub zalania. Towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia wówczas tymczasowy lokal dla poszkodowanych, w którym mogą mieszkać do czasu zakończenia remontu ich domu lub mieszkania. Mienie domowników, które nie zostało uszkodzone w pożarze, zostaje przechowane w magazynie, a jego zabezpieczeniem i transportem również zajmuje się ubezpieczyciel.

Według respondentów najbardziej przydatne w ramach assistance domowego są: pomoc specjalisty, gdy coś się popsuje (76%), pomoc specjalisty do naprawy RTV/AGD (59%), transport lub przechowanie mienia (26%) , opieka dla dziecka (18%), infolinia o sieci usługodawców (13%).

 

Rośnie także popularność usług assistance za granicą

Assistance można także dokupić do polisy turystycznej (obecnie to trzecia pod względem popularności usługa assistance na polskim rynku – 66 proc.). Wg respondentów badania za najbardziej przydatne uznawane są Organizacja i pokrycie kosztów leczenia (85%), transport medyczny (63%), odszkodowanie z tytułu zagubienia lub opóźnienia bagażu (35%), odszkodowanie z tytułu odwołania lub opóźniania lotu (28%).Źródło: Idealna oferta ubezpieczenia assistance szyta na miarę znajdziesz na https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-komunik

 Inne artykuły
» Wymiana filtra powietrza – dlaczego należy o tym pamiętać? 2018-01-16
  Gdyby stworzyć ranking części samochodów, które mają wielkie znaczenie dla poprawnej pracy silnika, a jednocześnie często są lekceważone przez kierowców, to filtr powietrza zdecydowanie byłby w pierwszej dziesiątce! Do tej pory też nie zwracałeś na niego uwagi... więcej »

» Seat: zimowa wyprzedaż i gorące nowości w 2018 roku 2018-01-12
  Seat AtecaNawet 39 000 zł mogą zyskać kierowcy, którzy już w styczniu chcieliby przesiąść się do nowego SEAT-a. Rodzinna Alhambra, sportowy Leon czy miejska Ibiza – modele z roku 2017 – kuszą teraz nie tylko swoim hiszpańskim temperamentem, ale także wyjątko... więcej »

» Spodnie na motocykl – jak wybrać najlepsze? 2018-01-08
  motocrossJazda na motocyklu jest wspaniałym przeżyciem i daje nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Oczywiście pod jednym warunkiem – że odpowiednio się do niej przygotujemy. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sprawny i odpowiednio dopasowany do naszych możliwości mo... więcej »

» Jak dbać o samochód zimą? 2017-12-21
  Zima nie jest przyjemnym czasem, ani dla nas, ani dla naszych samochodów. Krótkie dni powodują, że często jesteśmy zmuszeni prowadzić w ciemnościach, a niskie temperatury nie ułatwiają nam życia, ponieważ drogi pokrywają się śliską gołoledzią.... więcej »

» Nowy gracz na rynku leasingu 2017-12-13
  Rynek usług leasingowych rozwija się dynamicznie, a 2017 rok przyniósł znaczący wzrost popytu na ten rodzaj finansowania. Analitycy szacują, że do końca bieżącego roku obroty branży wzrosną o 15 procent i ta tendencja utrzyma się również w kolejnym roku. Oznac... więcej »

» Skoda rusza z wyprzedażą 2017-10-16
  rok nowosci skodyMarka ŠKODA prezentuje swoją ofertę wyprzedażową oraz rozpoczyna kampanię reklamową pod hasłem „To jest dobry rok. A dobre rzeczy warto celebrować”. ... więcej »

» Dlaczego warto używać kamery samochodowej? 2017-09-26
  Kamera samochodowa typu dashcam, czyli wideorejestrator, to pomocnik znany już bardzo dobrze wszystkim kierowcom. Jesteś ciekaw, dlaczego warto używać kamery typu dashcam? Poznaj całą prawdę na temat tego sprzętu i zasięgnij opinii ekspertów Matrix Media.... więcej »

» Seat Alhambra: rodzinny samochód z zyskiem nawet 34 000 zł! 2017-09-25
  Seat Alhambra 2017Nawet 34 000 zł mogą zyskać kierowcy, którzy wybiorą SEAT-a Alhambrę – przestronnego minivana dla całej rodziny. Ten pełen charakteru samochód jest teraz dostępny jak nigdy dotąd – od 859 zł netto miesięcznie! ... więcej »

» Części samochodowe w MotoNEO.pl – postaw na jakość 2017-09-11
  Ford Focus ST Wolf detal silnik2By zachować funkcjonalność, dobry wygląd, a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, samochód – tak, jak organizm – wymaga regularnych, cyklicznych przeglądów. Uzupełnianie ubytków płynów, wymiana zużytych autoczęści – działania te nie mogą ... więcej »

» Weekend w Łodzi? Zobacz, gdzie zjesz niedrogi obiad 2017-08-25
  Planujesz spędzić weekend w Łodzi? Poza rezerwacją miejsca noclegowego, warto poznać lokalizacje polecanych restauracji. Jako że jest to miasto o bogatym zapleczu gastronomicznym, przed tobą wiele możliwości. Sprawdź, gdzie zjesz smacznie i niedrogo.... więcej »

» Większy rabat na nową Skodę przy odsprzedaży używanego auta 2017-08-10
  Poznań Motor Show 2017. Rok nowości Skody i Octavia RS 245 Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zakupem nowej ŠKODY, marka przygotowała specjalną ofertę. Teraz każdy Klient może łatwo i korzystnie może odsprzedać swój stary samochód, a tym samym otrzymać dodatkowy bonus - od 1000 do aż 2500 zł przy zakupie nowe... więcej »

» Kamoka Auto Parts – polski dostawca części o szerokim zasięgu 2017-08-07
  Kamoka Auto PartsSzacuje się, że w 2008 roku w Polsce wyprodukowano ponad milion aut. Z biegiem lat wartość ta zaczęła spadać, ustępując miejsca liczbie wyprodukowanych części. Obecnie produkcja podzespołów stanowi o sile polskiego sektora motoryzacji, stale go napędzając. Moż... więcej »

» Lexus - promocyjna oferta leasing 102% oraz leasing Smartplan 1% 2017-08-07
  Lexus - promocyjna oferta leasing 102 procent oraz leasing Smartplan 1 procentLexus wprowadził na rynek promocyjną ofertę Leasing SMARTPLAN 1% - opłata miesięczna wynosi 1 procent ceny netto auta, a opłata wstępna w przypadku wybranych modeli to zaledwie 5 procent. W ofercie producenta pojawiła się również promocyjna oferta Leasing 102%... więcej »

» ABS, ESP, ASR i inne. Czy wiesz, co oznaczają te skróty? 2017-08-03
  BBR Mazda MX-5Systemy bezpieczeństwa w autach są obecnie coraz bardziej rozbudowane. Producenci samochodów starają się nie tylko minimalizować skutki wypadków. Teraz najważniejsze jest to, aby ich w ogóle unikać.... więcej »

» Porsche czy BMW - możesz mieć każde z nich! 2017-07-26
  Porsche 718 CaymanSportowy, szybki oraz bardzo zwrotny samochód to marzenie każdego miłośnika motoryzacji. Kiedy więc i ty pragniesz usiąść za kierownicą jednego ze stylowych, pięknych i bardzo drogich aut, nie zwlekaj ani minuty dłużej i ciesz się wolnością oraz swobodą czekaj... więcej »

» Uszkodziłeś łożyska? Poznaj przyczyny! 2017-07-24
  Serwis Autotraper SuzukiŁożyska są na tyle skomplikowanym elementem, że podejrzenie ich pracy jest bardzo trudne. W ocenienie poprawności ich pracy lub pewnych usterek może pomóc wsłuchanie się w odgłosy wydawane przez łożysko, drgania lub na podstawie smarowania ich części. Mówimy o... więcej »

» Serwis Skoda Warszawa 2017-07-12
  Skoda - Genewa 2016Serwisowanie auta w ASO to najlepszy sposób na to, by mieć pewność, że zajmą się nim fachowcy z doświadczeniem w naprawach samochodów danej marki.... więcej »

» Dom - kopalnia nowoczesnych rozwiązań 2017-07-05
  dziaalno edytorska2Kiedyś to były czasy! – słyszysz czasem podczas rodzinnego obiadu, siedząc pomiędzy wujkiem Andrzejem z sumiastym wąsem i babcią Jasią, która nakłada na Twój talerz kolejny kotlet. Z pewnością życie dawniej było mniej skomplikowane, ale czy łatwiejsze i ... więcej »

» Wakacyjne promocje Hondy 2017-07-05
  Wakacyjne promocje HondyHonda wprowadza dziś wakacyjne promocje, które obejmą modele: Civic hatchback z silnikiem o poj. 1,0 l* oraz CR-V, bez względu na rodzaj silnika i wersję wyposażeniową. ... więcej »

» Nowości Skody w ofercie Skoda Kredyt Niskich Rat 2017-06-09
  ŠKODA Kredyt Niskich Rat to oferta dostosowana do potrzeb Klientów, którzy poszukują niskiej miesięcznej raty za samochód oraz którym zależy na możliwości elastycznego zakończenia kontraktu.  „Oferta finansowa ŠKODA Kredyt Niskich Rat oferuje wiele zalet dla naszych Klientów. Przede wszystkim Klient może mieć nową ŠKODĘ co 3 lata, a po zakończeniu okresu kredytowania wybrać nowy samochód, nie martwiąc się o odsprzedaż obecnego. Od Klienta też zależy decyzja o wcześniejszej spłacie i wykupie samochodu. Wszystko to bez wkładu własnego, z bardzo niską ratą miesięczną” – tłumaczy Dariusz Brodnicki, Dyrektor Sprzedaży ŠKODY.  Z ofert: ŠKODA Kredyt Niskich Rat i ŠKODA Leasing Niskich Rat od ich wprowadzenia we wrześniu 2013, skorzystało w sumie ponad 8300 Klientów ŠKODY. W Polsce trwa kampania reklamowa pod hasłem „NOWE ŠKODY W OFERCIE ŠKODA KREDYT NISKICH RAT”.  Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego. Więcej informacji na temat oferty finansowej TUTAJ.W ramach ROKU NOWOŚCI ŠKODY, Klienci czeskiej marki mogą cieszyć się swoim wymarzonym samochodem w elastycznej ofercie finansowej ŠKODA Kredyt Niskich Rat, dostępnej również w leasingu. ŠKODA Kredyt Niskich Rat jest innowacyjnym rozwiązaniem finansowym, które ... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 94 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |