FB FB Twitter Twitter NK
Szukaj:
            1819 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1233 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Assistance coraz popularniejsze wśród Polaków
    Dodano: 2017-05-10

 
„Assistance do polisy ubezpieczeniowej? Na pewno chodzi o ubezpieczenie samochodu” - jeszcze kilka lat temu w taki sposób, wyłącznie jako uzupełnienie ochrony pojazdu, powszechnie postrzegano usługi pomocowe oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dziś jednak o pakiet assistance można rozszerzyć polisę mieszkaniową i na życie. Trudno się dziwić, że w Polsce z roku na rok rośnie popularność usług pomocowych.
Assistance coraz popularniejsze wśród Polaków


Według badań IPSOS w 2013 roku z pakietów Assistance korzystało 1,1 mln klientów polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Trzy lata później było już ich 2,6 mln, co oznacza ponad dwukrotny wzrost. Po usługi pomocowe znacznie częściej zaczęli też sięgać mieszkańcy miast do 50 tys. mieszkańców. (źródło: badanie „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, Ipsos na zlecenie Mondial Assistance)

 

 

Do tej pory bowiem były to produkty ubezpieczeniowe kojarzone głównie z klientami z największych ośrodków miejskich. Przy czym wciąż, jak pokazują dane zebrane przez IPSOS, po Assistance najczęściej sięgają mężczyźni z wyższym wykształceniem, ojcowie rodzin z dziećmi, mieszkający w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Coraz większa jest świadomość, że Assistance nie wiąże się tylko z polisami samochodowymi. Obecnie już 67 proc. klientów usług finansowych (towarzystw ubezpieczeniowych lub banków) zdaje sobie sprawę z różnorodności dostępnych pakietów usług pomocowych.

 

Zadowolenie z usług Assistance sięga niemalże 100 procent

Ze wzrostem liczby klientów towarzystw ubezpieczeniowych sięgających po usługi asystenckie, idzie ich coraz większe zadowolenie z pakietów pomocowych. Wyniki VII Ogólnopolskiego Badania Assistance wskazują, że aż 94 proc. Korzystających z usługi assistance jest zadowolonych z pomocy, jaką uzyskali. Co więcej, osoby, które przynajmniej raz skorzystały z pakietu usług pomocowych, deklarują, że chętnie sięgną po Assistance ponownie. Liczba klientów korzystających z Assistance więcej niż raz do roku także systematycznie rośnie – w roku 2015 zwiększyła się o 750 tys. osób, co oznacza rekordowy skok aż o 40 proc.

 

Assistance do polisy komunikacyjnej

Ubezpieczeniowe pakiety pomocowe najczęściej kojarzą się z polisami samochodowymi i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem w latach 60. po raz pierwszy zaoferowano usługę Assistance właśnie osobom chcącym zapewnić większą ochronę ubezpieczeniową dla swoich czterech kółek. Po dziś dzień zresztą Assistance samochodowy jest najpopularniejszym pakietem usług pomocowych na rynku - 81 proc. respondentów zadeklarowało posiadanie assistance komunikacyjnego w VII Ogólnopolskim Badaniu Assistance.

Za najbardziej przydatną pomoc w ramach usługi assistance klienci uznali odholowanie samochodu (87 proc.). Assistance samochodowy daje klientom ubezpieczycieli znacznie więcej. Dostępna jest również naprawa zepsutego pojazdu na miejscu lub we współpracującym z TU warsztatem. Jeśli samochód odmówi posłuszeństwa w trakcie dalszej podróży, wówczas ubezpieczyciel zapewni auto zastępcze lub zakwaterowanie w hotelu, gdzie kierowca i pasażerowie będą mogli zaczekać, aż naprawa w stacji obsługi dobiegnie końca. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wyjazdów zagranicznych. W ramach Assistance samochodowego posiadacz polisy może też liczyć na opiekę medyczną, jeśli np. w dłuższej trasie któryś z podróżnych źle się poczuje i będzie musiał skorzystać z pomocy medycznej. Niewątpliwą zaletą takiego pakietu pomocowego jest to, że ubezpieczony nie musi osobiście dzwonić po pomoc drogową, gdy zajdzie taka potrzeba. Wystarczy tylko kontakt z całodobową infolinią ubezpieczyciela, który zorganizuje niezbędną pomoc.

 

Assistance medyczny

W ankiecie IPSOS respondenci określili assistance medyczny, będący najczęściej rozszerzeniem polisy na życie. Najbardziej przydatne świadczenia w ramach assistance medycznego to pomoc domowa po hospitalizacji (55%), wizyta domowa lekarza (54%) oraz transport medyczny (54%). W pakiecie, zależnie o wybranego zakresu, mogą też znaleźć się: transport ze szpitala po dłuższej rekonwalescencji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego po wypadku, jak też zorganizowanie opieki dla dzieci lub zwierząt domowych na czas pobytu ubezpieczonego w szpitalu.

 

Assistance domowy

Również do polisy mieszkaniowej dokupić można pakiet usług pomocowych. W ramach domowego Assistance towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia usunięcie drobnych awarii, do których może dojść w każdym mieszkaniu. Wskazani przez TU specjaliści naprawią więc cieknący kran, uszkodzoną instalację elektryczną, niedziałający sprzęt RTV i AGD lub wstawią wybitą szybę. Dzięki temu ubezpieczony nie traci czasu na samodzielne poszukiwanie firmy świadczącej takie usługi, a poza tym ma pewność, że jego ubezpieczyciel przyśle fachowca naprawdę znającego się na swojej pracy. W ramach Assistance domowego znajduje się też pomoc na wypadek poważnego uszkodzenia nieruchomości w przypadku pożaru lub zalania. Towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia wówczas tymczasowy lokal dla poszkodowanych, w którym mogą mieszkać do czasu zakończenia remontu ich domu lub mieszkania. Mienie domowników, które nie zostało uszkodzone w pożarze, zostaje przechowane w magazynie, a jego zabezpieczeniem i transportem również zajmuje się ubezpieczyciel.

Według respondentów najbardziej przydatne w ramach assistance domowego są: pomoc specjalisty, gdy coś się popsuje (76%), pomoc specjalisty do naprawy RTV/AGD (59%), transport lub przechowanie mienia (26%) , opieka dla dziecka (18%), infolinia o sieci usługodawców (13%).

 

Rośnie także popularność usług assistance za granicą

Assistance można także dokupić do polisy turystycznej (obecnie to trzecia pod względem popularności usługa assistance na polskim rynku – 66 proc.). Wg respondentów badania za najbardziej przydatne uznawane są Organizacja i pokrycie kosztów leczenia (85%), transport medyczny (63%), odszkodowanie z tytułu zagubienia lub opóźnienia bagażu (35%), odszkodowanie z tytułu odwołania lub opóźniania lotu (28%).Źródło: Idealna oferta ubezpieczenia assistance szyta na miarę znajdziesz na https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-komunik

 Inne artykuły
» Sprawdzanie VIN a zakup używanego auta 2018-04-03
  Honda CR-V 1.6 i-DTECRynek samochodów używanych w naszym kraju jest bogaty w przeróżne oferty aut z drugiej ręki, jednak prawdziwym wyzwaniem jest odróżnienie ofert wartościowych od tych, w których sprzedawca chce na nas zarobić próbując nam sprzedać auto warte o wiele mniej niż w... więcej »

» Czemu płacimy tak dużo za ubezpieczenie OC? 2018-03-30
  wypadekNiewiele ponad 1000 zł – aktualnie tyle średnio za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne płaci polski kierowca. To nawet 50 proc. więcej niż jeszcze kilka lat temu. Z czego wynikają tak duże podwyżki? Czy można w jakiś sposób obniżyć wysokość składki? ... więcej »

» Jak wybrać odpowiednią kurtkę motocyklową? 2018-03-22
  Honda - The Race CollectionNasz wolny czas poświęcany motocyklowej pasji powinniśmy spędzać na drodze. Chcemy przede wszystkim cieszyć się jazdą. Nie powinniśmy jednak narażać się na dyskomfort, czy wręcz sytuacje uniemożliwiające jazdę. Jeśli kupujemy kurtkę motocyklową po raz pierwszy... więcej »

» Tanie OC dla Audi 2018-03-19
  Audi A4 allroad quattro 2012Za ubezpieczenie OC nie warto przepłacać – w końcu pakiet obowiązujący kierowców jest w każdej ofercie taki sam. Osoby posiadające marki Audi mogą korzystać ze sprawdzonych porównywarek, które jasno pokażą im najlepszą ofertę. Najgorzej mają oczywiście m... więcej »

» Stłuczka a wypadek – podobieństwa i różnice. Likwidacja szkody z OC 2018-03-19
  wypadekKażdego dnia na polskich drogach natrafiamy na tysiące zdarzeń drogowych wszelkiego typu, od standardowych stłuczek, aż do zdecydowanie poważniejszych w skutkach wypadków, które nierzadko niosą za sobą ofiary śmiertelne. W takich sytuacjach mimo wszystko ważne... więcej »

» Tchnąć życie w stary samochód 2018-03-14
  Porsche 911 - deska rozdzielczaMyjnia i kosmetyki to nieodłączny element życia wszystkich, którym zależy na zadbanym pojeździe. Bez przesady można stwierdzić, że kilka zabiegów u specjalistów zajmujących się kosmetyką samochodową, wystarczy, by maszyna wyglądała jak nowiusieńka z salonu. ... więcej »

» Wybieramy AC - na czym się skupić? 2018-02-28
  Autocasco to najbogatsze pod względem zakresu ochrony ubezpieczenie dla kierowców. Chcąc nie martwić się o swój samochód i czuć się bezpiecznie podczas jazdy, zdecydowanie warto je wykupić. Powstaje jednak pytanie: na co zwracać uwagę, wybierając AC? Odpowiedź... więcej »

» Hak holowniczy – oryginalny czy zamiennik? 2018-02-27
  Pomimo tego, że coraz częściej decydujemy się na powiększenie możliwości naszego pojazdu poprzez dołączenie do niego przyczepy – czy to towarowej, czy też kempingowej, to rzadko kiedy przywiązujemy należytą uwagę do samego połączenia i jego aspektów tech... więcej »

» Rozliczyć się w terminie 2018-02-15
  Polacy rozliczają się z Urzędem Skarbowym na różnych formularzach w zależności od wielu różnych czynników. Dla większości z nich terminem ostatecznym na złożenie deklaracji jest koniec kwietnia niezależnie od tego, czy dokumenty składają w wersji papierowej, c... więcej »

» Handel używanymi autami za pośrednictwem portalu Cars on the web - dzięki aplikacji jeszcze prostszy! 2018-02-15
  Honda CR-V vs Mitsubishi OutlanderPortal Cars on the web to jedyne miejsce w sieci, które przeznaczone jest specjalnie dla zawodowych handlarzy aut i osób, które sprowadzają auta z zagranicy na zamówienie swoich klientów. Odkąd powstał ten portal, był zdecydowanie wygodniejszy dla profesjonaln... więcej »

» Kiedy może przydać się wypożyczalnia samochodów 2018-01-31
  Kierowcy flotowi wolą hybrydyZ wypożyczalni samochodów wbrew pozorom nawet ci, którzy mają własne auto. Kiedy warto pomyśleć o wynajmie samochodu?... więcej »

» Wymiana filtra powietrza – dlaczego należy o tym pamiętać? 2018-01-16
  Gdyby stworzyć ranking części samochodów, które mają wielkie znaczenie dla poprawnej pracy silnika, a jednocześnie często są lekceważone przez kierowców, to filtr powietrza zdecydowanie byłby w pierwszej dziesiątce! Do tej pory też nie zwracałeś na niego uwagi... więcej »

» Seat: zimowa wyprzedaż i gorące nowości w 2018 roku 2018-01-12
  Seat AtecaNawet 39 000 zł mogą zyskać kierowcy, którzy już w styczniu chcieliby przesiąść się do nowego SEAT-a. Rodzinna Alhambra, sportowy Leon czy miejska Ibiza – modele z roku 2017 – kuszą teraz nie tylko swoim hiszpańskim temperamentem, ale także wyjątko... więcej »

» Spodnie na motocykl – jak wybrać najlepsze? 2018-01-08
  motocrossJazda na motocyklu jest wspaniałym przeżyciem i daje nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Oczywiście pod jednym warunkiem – że odpowiednio się do niej przygotujemy. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sprawny i odpowiednio dopasowany do naszych możliwości mo... więcej »

» Jak dbać o samochód zimą? 2017-12-21
  Zima nie jest przyjemnym czasem, ani dla nas, ani dla naszych samochodów. Krótkie dni powodują, że często jesteśmy zmuszeni prowadzić w ciemnościach, a niskie temperatury nie ułatwiają nam życia, ponieważ drogi pokrywają się śliską gołoledzią.... więcej »

» Nowy gracz na rynku leasingu 2017-12-13
  Rynek usług leasingowych rozwija się dynamicznie, a 2017 rok przyniósł znaczący wzrost popytu na ten rodzaj finansowania. Analitycy szacują, że do końca bieżącego roku obroty branży wzrosną o 15 procent i ta tendencja utrzyma się również w kolejnym roku. Oznac... więcej »

» Skoda rusza z wyprzedażą 2017-10-16
  rok nowosci skodyMarka ŠKODA prezentuje swoją ofertę wyprzedażową oraz rozpoczyna kampanię reklamową pod hasłem „To jest dobry rok. A dobre rzeczy warto celebrować”. ... więcej »

» Dlaczego warto używać kamery samochodowej? 2017-09-26
  Kamera samochodowa typu dashcam, czyli wideorejestrator, to pomocnik znany już bardzo dobrze wszystkim kierowcom. Jesteś ciekaw, dlaczego warto używać kamery typu dashcam? Poznaj całą prawdę na temat tego sprzętu i zasięgnij opinii ekspertów Matrix Media.... więcej »

» Seat Alhambra: rodzinny samochód z zyskiem nawet 34 000 zł! 2017-09-25
  Seat Alhambra 2017Nawet 34 000 zł mogą zyskać kierowcy, którzy wybiorą SEAT-a Alhambrę – przestronnego minivana dla całej rodziny. Ten pełen charakteru samochód jest teraz dostępny jak nigdy dotąd – od 859 zł netto miesięcznie! ... więcej »

» Części samochodowe w MotoNEO.pl – postaw na jakość 2017-09-11
  Ford Focus ST Wolf detal silnik2By zachować funkcjonalność, dobry wygląd, a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, samochód – tak, jak organizm – wymaga regularnych, cyklicznych przeglądów. Uzupełnianie ubytków płynów, wymiana zużytych autoczęści – działania te nie mogą ... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 94 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |