FB FB Twitter Twitter NK
Szukaj:
            1792 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1215 przedstawicieli mediów.                                                                                    

szukaj w Mototarget.pl
Wydarzenia

Do grupy Moto Target należą witryny:

MotoTarget

• MotoTabu

• MotoTłumaczenia

• Satyrek


Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Assistance coraz popularniejsze wśród Polaków
    Dodano: 2017-05-10

 
„Assistance do polisy ubezpieczeniowej? Na pewno chodzi o ubezpieczenie samochodu” - jeszcze kilka lat temu w taki sposób, wyłącznie jako uzupełnienie ochrony pojazdu, powszechnie postrzegano usługi pomocowe oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dziś jednak o pakiet assistance można rozszerzyć polisę mieszkaniową i na życie. Trudno się dziwić, że w Polsce z roku na rok rośnie popularność usług pomocowych.
Assistance coraz popularniejsze wśród Polaków


Według badań IPSOS w 2013 roku z pakietów Assistance korzystało 1,1 mln klientów polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Trzy lata później było już ich 2,6 mln, co oznacza ponad dwukrotny wzrost. Po usługi pomocowe znacznie częściej zaczęli też sięgać mieszkańcy miast do 50 tys. mieszkańców. (źródło: badanie „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, Ipsos na zlecenie Mondial Assistance)

 

 

Do tej pory bowiem były to produkty ubezpieczeniowe kojarzone głównie z klientami z największych ośrodków miejskich. Przy czym wciąż, jak pokazują dane zebrane przez IPSOS, po Assistance najczęściej sięgają mężczyźni z wyższym wykształceniem, ojcowie rodzin z dziećmi, mieszkający w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Coraz większa jest świadomość, że Assistance nie wiąże się tylko z polisami samochodowymi. Obecnie już 67 proc. klientów usług finansowych (towarzystw ubezpieczeniowych lub banków) zdaje sobie sprawę z różnorodności dostępnych pakietów usług pomocowych.

 

Zadowolenie z usług Assistance sięga niemalże 100 procent

Ze wzrostem liczby klientów towarzystw ubezpieczeniowych sięgających po usługi asystenckie, idzie ich coraz większe zadowolenie z pakietów pomocowych. Wyniki VII Ogólnopolskiego Badania Assistance wskazują, że aż 94 proc. Korzystających z usługi assistance jest zadowolonych z pomocy, jaką uzyskali. Co więcej, osoby, które przynajmniej raz skorzystały z pakietu usług pomocowych, deklarują, że chętnie sięgną po Assistance ponownie. Liczba klientów korzystających z Assistance więcej niż raz do roku także systematycznie rośnie – w roku 2015 zwiększyła się o 750 tys. osób, co oznacza rekordowy skok aż o 40 proc.

 

Assistance do polisy komunikacyjnej

Ubezpieczeniowe pakiety pomocowe najczęściej kojarzą się z polisami samochodowymi i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem w latach 60. po raz pierwszy zaoferowano usługę Assistance właśnie osobom chcącym zapewnić większą ochronę ubezpieczeniową dla swoich czterech kółek. Po dziś dzień zresztą Assistance samochodowy jest najpopularniejszym pakietem usług pomocowych na rynku - 81 proc. respondentów zadeklarowało posiadanie assistance komunikacyjnego w VII Ogólnopolskim Badaniu Assistance.

Za najbardziej przydatną pomoc w ramach usługi assistance klienci uznali odholowanie samochodu (87 proc.). Assistance samochodowy daje klientom ubezpieczycieli znacznie więcej. Dostępna jest również naprawa zepsutego pojazdu na miejscu lub we współpracującym z TU warsztatem. Jeśli samochód odmówi posłuszeństwa w trakcie dalszej podróży, wówczas ubezpieczyciel zapewni auto zastępcze lub zakwaterowanie w hotelu, gdzie kierowca i pasażerowie będą mogli zaczekać, aż naprawa w stacji obsługi dobiegnie końca. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wyjazdów zagranicznych. W ramach Assistance samochodowego posiadacz polisy może też liczyć na opiekę medyczną, jeśli np. w dłuższej trasie któryś z podróżnych źle się poczuje i będzie musiał skorzystać z pomocy medycznej. Niewątpliwą zaletą takiego pakietu pomocowego jest to, że ubezpieczony nie musi osobiście dzwonić po pomoc drogową, gdy zajdzie taka potrzeba. Wystarczy tylko kontakt z całodobową infolinią ubezpieczyciela, który zorganizuje niezbędną pomoc.

 

Assistance medyczny

W ankiecie IPSOS respondenci określili assistance medyczny, będący najczęściej rozszerzeniem polisy na życie. Najbardziej przydatne świadczenia w ramach assistance medycznego to pomoc domowa po hospitalizacji (55%), wizyta domowa lekarza (54%) oraz transport medyczny (54%). W pakiecie, zależnie o wybranego zakresu, mogą też znaleźć się: transport ze szpitala po dłuższej rekonwalescencji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego po wypadku, jak też zorganizowanie opieki dla dzieci lub zwierząt domowych na czas pobytu ubezpieczonego w szpitalu.

 

Assistance domowy

Również do polisy mieszkaniowej dokupić można pakiet usług pomocowych. W ramach domowego Assistance towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia usunięcie drobnych awarii, do których może dojść w każdym mieszkaniu. Wskazani przez TU specjaliści naprawią więc cieknący kran, uszkodzoną instalację elektryczną, niedziałający sprzęt RTV i AGD lub wstawią wybitą szybę. Dzięki temu ubezpieczony nie traci czasu na samodzielne poszukiwanie firmy świadczącej takie usługi, a poza tym ma pewność, że jego ubezpieczyciel przyśle fachowca naprawdę znającego się na swojej pracy. W ramach Assistance domowego znajduje się też pomoc na wypadek poważnego uszkodzenia nieruchomości w przypadku pożaru lub zalania. Towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia wówczas tymczasowy lokal dla poszkodowanych, w którym mogą mieszkać do czasu zakończenia remontu ich domu lub mieszkania. Mienie domowników, które nie zostało uszkodzone w pożarze, zostaje przechowane w magazynie, a jego zabezpieczeniem i transportem również zajmuje się ubezpieczyciel.

Według respondentów najbardziej przydatne w ramach assistance domowego są: pomoc specjalisty, gdy coś się popsuje (76%), pomoc specjalisty do naprawy RTV/AGD (59%), transport lub przechowanie mienia (26%) , opieka dla dziecka (18%), infolinia o sieci usługodawców (13%).

 

Rośnie także popularność usług assistance za granicą

Assistance można także dokupić do polisy turystycznej (obecnie to trzecia pod względem popularności usługa assistance na polskim rynku – 66 proc.). Wg respondentów badania za najbardziej przydatne uznawane są Organizacja i pokrycie kosztów leczenia (85%), transport medyczny (63%), odszkodowanie z tytułu zagubienia lub opóźnienia bagażu (35%), odszkodowanie z tytułu odwołania lub opóźniania lotu (28%).Źródło: Idealna oferta ubezpieczenia assistance szyta na miarę znajdziesz na https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-komunik

 Inne artykuły
» Serwis Skoda Warszawa 2017-07-12
  Skoda - Genewa 2016Serwisowanie auta w ASO to najlepszy sposób na to, by mieć pewność, że zajmą się nim fachowcy z doświadczeniem w naprawach samochodów danej marki.... więcej »

» Dom - kopalnia nowoczesnych rozwiązań 2017-07-05
  dziaalno edytorska2Kiedyś to były czasy! – słyszysz czasem podczas rodzinnego obiadu, siedząc pomiędzy wujkiem Andrzejem z sumiastym wąsem i babcią Jasią, która nakłada na Twój talerz kolejny kotlet. Z pewnością życie dawniej było mniej skomplikowane, ale czy łatwiejsze i ... więcej »

» Wakacyjne promocje Hondy 2017-07-05
  Wakacyjne promocje HondyHonda wprowadza dziś wakacyjne promocje, które obejmą modele: Civic hatchback z silnikiem o poj. 1,0 l* oraz CR-V, bez względu na rodzaj silnika i wersję wyposażeniową. ... więcej »

» Nowości Skody w ofercie Skoda Kredyt Niskich Rat 2017-06-09
  ŠKODA Kredyt Niskich Rat to oferta dostosowana do potrzeb Klientów, którzy poszukują niskiej miesięcznej raty za samochód oraz którym zależy na możliwości elastycznego zakończenia kontraktu.  „Oferta finansowa ŠKODA Kredyt Niskich Rat oferuje wiele zalet dla naszych Klientów. Przede wszystkim Klient może mieć nową ŠKODĘ co 3 lata, a po zakończeniu okresu kredytowania wybrać nowy samochód, nie martwiąc się o odsprzedaż obecnego. Od Klienta też zależy decyzja o wcześniejszej spłacie i wykupie samochodu. Wszystko to bez wkładu własnego, z bardzo niską ratą miesięczną” – tłumaczy Dariusz Brodnicki, Dyrektor Sprzedaży ŠKODY.  Z ofert: ŠKODA Kredyt Niskich Rat i ŠKODA Leasing Niskich Rat od ich wprowadzenia we wrześniu 2013, skorzystało w sumie ponad 8300 Klientów ŠKODY. W Polsce trwa kampania reklamowa pod hasłem „NOWE ŠKODY W OFERCIE ŠKODA KREDYT NISKICH RAT”.  Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego. Więcej informacji na temat oferty finansowej TUTAJ.W ramach ROKU NOWOŚCI ŠKODY, Klienci czeskiej marki mogą cieszyć się swoim wymarzonym samochodem w elastycznej ofercie finansowej ŠKODA Kredyt Niskich Rat, dostępnej również w leasingu. ŠKODA Kredyt Niskich Rat jest innowacyjnym rozwiązaniem finansowym, które ... więcej »

» Jak dobrać strój do jazdy motocyklem? 2017-06-02
  KaskKażdy motocyklista musi przywiązać szczególną wagę do skompletowania odpowiedniej odzieży motocyklowej. Porządne, przeznaczone do tego celu ubrania to inwestycja w nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy. Ponadto – co z pewnością przemawia do wielu fanów je... więcej »

» Jak odnowić swoje auto bez wizyty u mechanika? Ciekawe gadżety do samochodu 2017-05-30
  Mercedes S 63 AMG Thirty-Five i Mercedes 300 SEL 6.8 AMGMężczyźni przywiązują ogromną wagę do swojego samochodu. Regularnie odwiedzają warsztat samochodowy, goszczą w myjni, piorą tapicerkę, wymieniają opony i robią wszystko inne, by utrzymać swoje autko w jak najlepszym stanie. Kobiety oczywiście też starają się d... więcej »

» Nowy Leon z pakietem ubezpieczeń już od 508 zł/mc 2017-05-24
  Nowy Leon z pakietem ubezpieczeń już od 508 zł/mc SEAT wprowadza nową ofertę finansowania, stając się jeszcze bardziej przystępnym i atrakcyjnym dla Klientów. Od 8 maja wystarczy 508 zł miesięcznej raty, aby zostać właścicielem nowego SEAT-a Leona z pełnym pakietem ubezpieczeń komunikacyjnych AC/OC/NW. ... więcej »

» Kochasz swój motocykl ? Zabezpiecz maszynę na lata. 2017-05-16
  Honda GoldwingOstatnio w programie "Milionerzy" pojawiło się pytanie, czym jest auto detailing. Hasło coraz częściej pojawia się przy rozmowach o samochodach i nie tylko. Auto detailing, czyli profesjonalna kosmetyka samochodowa jest to dziedzina, która z roku na rok rozwij... więcej »

» Na czym polega woskowanie samochodu? 2017-04-27
  Lexus - lakierWoskowanie zabezpiecza samochód przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Tego typu zabieg pozwala także na znaczne poprawienie wyglądu lakieru. Wosk oraz inne kosmetyki samochodowe są w stanie wypełnić wiele niedoskonałości powłoki lakierniczej. N... więcej »

» Jak prawidłowo ustawić lusterka w samochodzie? 2017-04-27
  Mazda CX-5W każdym samochodzie osobowym znajdują się trzy lusterka – jedno wewnętrzne (wsteczne) i dwa boczne, zewnętrzne. Prawidłowe ustawienie lusterek samochodowych jest bardzo ważne i ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.... więcej »

» Im mniej jeździsz, tym mniej płacisz - na czym polega rewolucyjny leasing liczony kilometrami? 2017-04-11
  Honda Civic Tourer - polska premieraCoraz więcej przedsiębiorców deklaruje potrzebą korzystania z pojazdów firmowych, a nie ich posiadania. Stąd rośnie zainteresowanie leasingiem – głównie operacyjnym z uwagi na wiele korzyści podatkowym. Innowacją w tym zakresie jest leasing liczony kilom... więcej »

» Monitoring motocykli 2017-03-31
  Harley Davidson SuperLow 1200TJesteś motocyklistą, mieszkasz na niebezpiecznym osiedlu i martwisz się o bezpieczeństwo pojazdu? Pomyśl o wykupieniu usługi monitoringu motocykla.... więcej »

» Opony – bezpieczeństwo jest najważniejsze. 2017-03-22
  Dunlop QualifierŚwiadomość posiadaczy jednośladów w kwestiach doboru oraz jakości opon jest coraz większa. Wiadomo, że opona jest łącznikiem pomiędzy motocyklem, a nawierzchnią. Dobrze dobrana, to nie tylko odpowiedni komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo kierującego. ... więcej »

» Jak odnowić wnętrze auta? 2017-03-22
  Porsche 911 - deska rozdzielczaWnętrza pojazdów zużywają się tak samo jak i jego podzespoły mechaniczne. Sprawia to, że kabina wygląda staro i nieatrakcyjne. Za niewielkie pieniądze można odmłodzić i odświeżyć wnętrze samochodu. Jak to zrobić?... więcej »

» Przegląd samochodu taniej czyli jak kupować części on-line 2017-03-17
  Ford serwisJeśli uważasz, że mijająca zima była ciężka dla ciebie, spróbuj wyobrazić sobie, co musiał znosić twój samochód. Mróz, śnieg, sól na drogach – każdy z tych czynników pozostawił ślad na Twoim aucie. Okazją do ich wykrycia i usunięcia jest wiosenny przeglą... więcej »

» Zawsze zapłacisz… auto służbowe czy prywatne, konsekwencje te same 2017-03-14
  Samochód w firmowych barwach to często marzenie przedstawiciela handlowego, jego narzędzie pracy i drugi dom. Użyczenie auta przez firmę obwarowane jest wieloma obostrzeniami, ale trudno je respektować, jeśli człowiek wiecznie pędzi na spotkania, w aucie umawi... więcej »

» Interesuje cię nowa Honda Accord? To ostatni moment na zakupy 2017-03-02
  Honda Accord GTHonda Accord przez długi czas cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kupujących na wielu kontynentach. Teraz jednak, gdy została ona wycofana z europejskiej dystrybucji, to ostatnia szansa, aby znaleźć dla siebie nowy model.... więcej »

» Co wpływa na wartość naszego samochodu 2017-02-07
  Kupując samochód, trzeba mieć świadomość, że nie jest łatwo sprzedać go później tak, by nie stracić. Co zrobić, by ustrzec się błędnej decyzji?... więcej »

» Największe samochody osobowe 2017-01-30
  Maybach ZeppelinSamochodem, który obecnie może poszczycić się dwoma tytułami „naj” jest Maybach 62. Nie tylko jest on najdłuższym, seryjnie produkowanym pojazdem na świecie, ale również ma najszerszy rozstaw osi spośród innych, osobowych aut. Nie należy on tez do ... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 88 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |