FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1680 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1140 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania OC?
    Dodano: 2019-09-23

 
Szacuje się, że w 99% przypadków należne kierowcy odszkodowanie OC jest naliczane nieprawidłowo czyli jest niższe niż powinno być. Większość kierowców może nawet nie mieć takiej świadomości i po prostu przyjmować kwotę, która została im przyznana. Inni zaś mają świadomość, że należy im się więcej, jednakże nie wiedzą, że można złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela lub nie sądzą, że istnieją środki, które mogą pomóc w uzyskaniu wyższej kwoty. Co więc zrobić, by uzyskać sprawiedliwe odszkodowanie, w całości pokrywające koszt naprawy samochodu?


 

Kiedy można uzyskać dopłatę do odszkodowania?

 

Dopłaty do odszkodowania należą się każdemu kto nie uzyskał pełnej kwoty włożonej naprawę auta po wypadku. Warto przeanalizować kosztorys naprawy oraz decyzję ubezpieczyciela i porównać je ze sobą. Często zdarza się, że ubezpieczyciel uwzględnia w kosztorysie opłatę za wymianę części z użyciem zamienników bądź elementów używanych. Tymczasem jak wskazuje prawo, kierowca musi wymienić części na oryginalne, jeżeli takie zostały uszkodzone w samochodzie. Dopłata do odszkodowania należy się również wtedy, kiedy ubezpieczyciel pierwotnie zaniżył wartość samochodu sprzed wypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe nieraz po prostu zatajają fakt o możliwości uzyskana dodatkowych świadczeń, ponieważ wtedy musiałyby wypłacać większe odszkodowania. Jeżeli którykolwiek z tych czynników miał miejsce, kierowca ma prawo starać się o dopłaty do szkody?

 

 

 

Na czym polega dopłata do odszkodowania?

Są to dodatkowe pieniądze, które należą się kierowcy, ale zostały wywalczone nawet wtedy, kiedy ubezpieczyciel negatywnie rozpatrzył odwołanie od swojej decyzji. Kolejnym krokiem będzie więc zwrócenie się do kancelarii odszkodowawczej, która przeanalizuje dokumenty i będzie reprezentować swego klienta w sądzie. W ten sposób kierowca ma ogromną szansę na to, że wypłata odszkodowania nastąpi w końcu w żądanej kwocie. Kancelaria może także wykupić szkodę, dzięki czemu kierowca natychmiast otrzyma pieniądze, które będą równowartością dopłaty do odszkodowań.

 

Kiedy można starać się o dopłatę do odszkodowania?

 

Odzyskiwanie odszkodowań może być długotrwałym procesem, więc warto zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej JW GROUP jak najwcześniej, a najlepiej od razu na etapie składania odwołania do ubezpieczyciela. Jeżeli nie uda się w ten sposób uzyskać należnej kwoty, kancelaria pomoże przygotować wszystko co niezbędne do sprawy sądowej. Przede wszystkim sprawa zostanie bardzo dokładnie przeanalizowana, by było można sprawić, czy faktycznie wypłata została zaniżona. Pracownicy będą też reprezentować swojego klienta w sądzie.

 

Warto pamiętać, że o dopłaty do odszkodowań można się starać w centrum odszkodowań JW GROUP: https://odkupodszkodowania.pl/ wtedy gdy nie minęły trzy lata od wydania decyzji o wysokości przyznanego odszkodowania przez ubezpieczyciela. Ponadto w dokumentach musi się znaleźć zapis, że ubezpieczenie powinno być wypłacone z OC sprawcy. Także przy szkodzie częściowej można się starać o dopłatę. Jeżeli w kosztorysie znajdują się błędy, które przemawiają za tym, że odszkodowanie było zaniżone, warto starać się o dopłatę. Nie ma przy tym znaczenia, czy kierowca posiada dany samochód czy już go sprzedał oraz czy ostatecznie zdecydował się na jego naprawę czy nie.

 

Kiedy nie uzyska się dopłaty do szkody?

 

Niestety w niektórych sytuacjach nie da się uzyskać dopłaty do szkody. Jest tak między innymi w sytuacji, kiedy sprawa się przedawniła, czyli minęły trzy pełne lata od wydania decyzji przez ubezpieczyciela. Co ważne, nie można starać się o dopłatę na drodze sądowej, jeżeli już zawarło się ugodę z ubezpieczycielem.

 

Jakie kroki trzeba poczynić, by uzyskać dopłatę do odszkodowania?

 

Podsumowując, jeżeli ubezpieczyciel wypłacił zbyt niskie odszkodowanie oraz odrzucił odwołanie od tej decyzji, sprawa nie jest jeszcze zamknięta. Należy zwrócić się do cenionej kancelarii odszkodowawczej ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, czyli między innym tymi wydanymi przez ubezpieczyciela oraz kosztorysem napraw. Kancelaria dokładnie przeanalizuje sytuację i sprawa zostanie przekazana do sądu. Jeżeli ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie, na pewno kierowca otrzyma należną dopłatę. Kwoty są czasem naprawdę znaczące, więc warto się o nie starać. Nie ma też potrzeby obawiać się sprawy sądowej, ponieważ przedstawiciele kancelarii będą reprezentować na takiej rozprawie swojego klienta. Na poczet wynagrodzenia kancelaria najczęściej bierze ustalony procent od uzyskanej dopłaty do odszkodowania. Warto zainteresować się taką pomocą, jeżeli kwota wypłaty z OC sprawcy wydaje się zaniżona.Źródło:

 Inne artykuły
» Jak wybrać nowe opony? 2019-09-27
  pirelli 1Zakup nowych opon jest na pierwszy rzut oka prostym zadaniem, szczególnie jeżeli wiesz, jakie oznaczenie znajduje się na starych. W praktyce natomiast - ze względu na zróżnicowane oferty wielu producentów - niejednokrotnie wybór odpowiedniej opony zajmuje wiel... więcej »

» Ile kosztuje zakup używanego auta? 2019-09-23
  wirtualny salon Audi Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporą inwestycją. To duży finansowy krok chyba dla każdego. Nic dziwnego, że chcemy się do niego solidnie przygotować. W zależności od tego, jakie auto planujemy, musimy się liczyć z różnymi kosztami. Nowy pojazd z salonu t... więcej »

» DIPP - Polskie wycieraczki do szyb samochodowych 2019-09-05
  Firma DIPP to producent wycieraczek do szyb samochodowych, obecny na polskim rynku motoryzacyjnym już od ponad 10 lat. Polska marka dzięki doskonałej jakości swoich produktów oraz wysokim standardom obsługi klienta zdołała zaskarbić sobie sympatię i zaufanie w... więcej »

» Wyciągarki elektryczne - jak je serwisować, aby służyły nam jak najdłużej? 2019-08-27
  Jeep Wrangler MoparizedWyciągarki elektryczne to sprzęt, który przydaje się na drodze w różnych sytuacjach. Jednak, aby zawsze był gotowy do działania, musi być odpowiednio użytkowany. ... więcej »

» Jakie kosmetyki samochodowe warto stosować, by zadbać o auto? 2019-08-27
  Lexus - lakier Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kosmetyki samochodowe to nie tylko płyn do mycia karoserii i mleczko do czyszczenia kokpitu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają utrzymać pojazd w jak najlepszym stanie. Odpowiednia pielęgnacja samocho... więcej »

» Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych 2019-08-27
  Lexus - lakier Odpryśnięty lakier, czy wgniecenie połączone z utratą powłoki lakierniczej bądź daleko posunięta korozja – przyczyn przeprowadzania prac lakierniczych może być naprawdę wiele. W zależności od rodzaju i przyczyny zniszczenia lakieru można zastosować różn... więcej »

» Tuning - warto czy nie warto? 2019-08-18
  SST Tuning ShowTuning ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zdania co do celowości tuningowania samochodu są podzielone. Dla jednych to niepotrzebny wydatek, który nie przynosi wymiernych korzyści. Inni uważają, że dopiero auto po tuningu przynosi frajdę z jazdy.... więcej »

» Amortyzatory w samochodzie. Jak przedłużyć ich żywotność? 2019-07-09
  Weitec zawieszenie HICON GT dla Volkswagena Golfa V i Jetta V Auto „buja się” nawet na nieznacznych nierównościach, a przy pokonywaniu zakrętów „myszkuje” – samo odbija na prawo i lewo. Potem zauważasz, że ostatnio droga hamowania znacznie się wydłużyła. Z czego mogą wynikać takie problemy?... więcej »

» Oryginalne części samochodowe - dlaczego warto je wybierać? 2019-07-09
  Ford Door Edge ProtectorSamochód to złożona maszyna, w której co jakiś czas siłą rzeczy musimy wymieniać to i owo. Szczególnie jeżeli auto ma już swoje lata, rzeczy takie jak sprzęgło, skrzynia biegów, konieczność wymiany wahaczy czy drobne prace przy silniku nikogo nie dziwią. ... więcej »

» Wycieraczki samochodowe w Twoim warsztacie - DIPP 2019-06-11
  Od początku stawialiśmy na jakość naszych wycieraczek. Opłaciło się. Od 2008 roku rozwinęliśmy sieć dystrybucji nie tylko w Polsce, lecz również poza granicami kraju. Oferujemy doskonałe wycieraczki samochodowe w przystępnych cenach. Nasz pomysł na biznes jes... więcej »

» Samochody na minuty w Lublinie – co warto o nich wiedzieć? 2019-05-31
  Carsharing, czyli samochody na minuty, to rozwiązanie, z którego mogą już korzystać mieszkańcy Lublina. Jeżeli masz uprawnienia do kierowania pojazdami, ale nie masz własnego samochodu, carsharing jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak to działa. ... więcej »

» Obsługa klimatyzacji – taniej i szybciej 2019-05-30
  Serwis klimatyzacji to czynność czasochłonna. W przypadku pojazdów dużych gabarytów – jak samochody ciężarowe lub autobusy – może trwać od kilku do ponad 10 godzin. Ponadto, w trakcie serwisu dochodzi zawsze do ubytku części czynnika chłodniczego. ... więcej »

» Czy warto wyposażyć samochód w kamerę cofania 2019-05-30
  Parkowanie to manewr, który sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom – a co dopiero tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem. Jak sobie to ułatwić? Może Ci w tym pomóc np. kamera cofania. Zobacz, czy warto się zdecydować na jej za... więcej »

» Do ponad połowy wypadków dochodzi przy dobrej pogodzie. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kolizji? 2019-05-20
  Korzystając z wolnego dnia, wsiadasz do swojego samochodu i ruszasz na przejażdżkę. Nad głową masz bezchmurne niebo i pełne słońce. Sprzyjające warunki kuszą, dlatego pozwalasz sobie na nieco większą swobodę za kółkiem. Jednak nie Ty jeden wpadłeś na taki pomy... więcej »

» Marka samochodu ma wpływ na cenę ubezpieczenia 2019-05-20
  Eksperci każdego roku porównują ceny ubezpieczeń samochodów dla danych marek. Zobaczmy, dla których samochodów ubezpieczenie jest najdroższe, a dla których najtańsze. ... więcej »

» Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców nie musi być drogie 2019-05-14
  Airbag w pasie bezpieczeństwa MondeoPolisa OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowy dokument, który chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami wynikającymi z komunikacyjnych szkód wyrządzonych osobom trzecim. Na wysokość rocznej składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników, a j... więcej »

» 5 najczęściej spotykanych problemów na drodze, którym można zapobiegać 2019-05-10
  Serwis Autotraper Suzuki Każdy kierowca, który ma już za sobą trochę przejechanych kilometrów, spotkał się kiedyś z jednym z poruszonych tutaj problemów podczas swoich podróży. Zawsze wiąże się to ze stresem i nerwami. Nikt z nas nie lubi przecież niemiłych niespodzianek na drodze. C... więcej »

» Jak zwiększyć zasięg elektryka - kilka sposobów 2019-05-03
  Nissan LEAFSamochody elektryczne prowadzi się praktycznie tak samo, jak auta o napędzie spalinowym. A to oznacza, że, identycznie jak w pojazdach konwencjonalnych, to od kierowcy w dużej mierze zależy zapotrzebowanie na „paliwo”. W jaki sposób je minimalizowa... więcej »

» Bagażnik rowerowe na hak - jak wybrać najlepszy? 2019-04-27
  BMW - rowery 2014Sezon wiosenny sprzyja wycieczkom rowerowym. Wiele osób deklaruje chęć zabrania ze sobą jednośladów na weekendowy wyjazd, czy dłuższy urlop, jednak nierzadko pojawia się problem z ich przewiezieniem. Jak się okazuje, współczesny rynek oferuje nam wiele możliwo... więcej »

[1] 2 3 4 5 6
Wyświetlane: 0 - 20 z 111 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |