FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1652 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1124 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Promocje rss
Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania OC?
    Dodano: 2019-09-23

 
Szacuje się, że w 99% przypadków należne kierowcy odszkodowanie OC jest naliczane nieprawidłowo czyli jest niższe niż powinno być. Większość kierowców może nawet nie mieć takiej świadomości i po prostu przyjmować kwotę, która została im przyznana. Inni zaś mają świadomość, że należy im się więcej, jednakże nie wiedzą, że można złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela lub nie sądzą, że istnieją środki, które mogą pomóc w uzyskaniu wyższej kwoty. Co więc zrobić, by uzyskać sprawiedliwe odszkodowanie, w całości pokrywające koszt naprawy samochodu?


 

Kiedy można uzyskać dopłatę do odszkodowania?

 

Dopłaty do odszkodowania należą się każdemu kto nie uzyskał pełnej kwoty włożonej naprawę auta po wypadku. Warto przeanalizować kosztorys naprawy oraz decyzję ubezpieczyciela i porównać je ze sobą. Często zdarza się, że ubezpieczyciel uwzględnia w kosztorysie opłatę za wymianę części z użyciem zamienników bądź elementów używanych. Tymczasem jak wskazuje prawo, kierowca musi wymienić części na oryginalne, jeżeli takie zostały uszkodzone w samochodzie. Dopłata do odszkodowania należy się również wtedy, kiedy ubezpieczyciel pierwotnie zaniżył wartość samochodu sprzed wypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe nieraz po prostu zatajają fakt o możliwości uzyskana dodatkowych świadczeń, ponieważ wtedy musiałyby wypłacać większe odszkodowania. Jeżeli którykolwiek z tych czynników miał miejsce, kierowca ma prawo starać się o dopłaty do szkody?

 

 

 

Na czym polega dopłata do odszkodowania?

Są to dodatkowe pieniądze, które należą się kierowcy, ale zostały wywalczone nawet wtedy, kiedy ubezpieczyciel negatywnie rozpatrzył odwołanie od swojej decyzji. Kolejnym krokiem będzie więc zwrócenie się do kancelarii odszkodowawczej, która przeanalizuje dokumenty i będzie reprezentować swego klienta w sądzie. W ten sposób kierowca ma ogromną szansę na to, że wypłata odszkodowania nastąpi w końcu w żądanej kwocie. Kancelaria może także wykupić szkodę, dzięki czemu kierowca natychmiast otrzyma pieniądze, które będą równowartością dopłaty do odszkodowań.

 

Kiedy można starać się o dopłatę do odszkodowania?

 

Odzyskiwanie odszkodowań może być długotrwałym procesem, więc warto zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej JW GROUP jak najwcześniej, a najlepiej od razu na etapie składania odwołania do ubezpieczyciela. Jeżeli nie uda się w ten sposób uzyskać należnej kwoty, kancelaria pomoże przygotować wszystko co niezbędne do sprawy sądowej. Przede wszystkim sprawa zostanie bardzo dokładnie przeanalizowana, by było można sprawić, czy faktycznie wypłata została zaniżona. Pracownicy będą też reprezentować swojego klienta w sądzie.

 

Warto pamiętać, że o dopłaty do odszkodowań można się starać w centrum odszkodowań JW GROUP: https://odkupodszkodowania.pl/ wtedy gdy nie minęły trzy lata od wydania decyzji o wysokości przyznanego odszkodowania przez ubezpieczyciela. Ponadto w dokumentach musi się znaleźć zapis, że ubezpieczenie powinno być wypłacone z OC sprawcy. Także przy szkodzie częściowej można się starać o dopłatę. Jeżeli w kosztorysie znajdują się błędy, które przemawiają za tym, że odszkodowanie było zaniżone, warto starać się o dopłatę. Nie ma przy tym znaczenia, czy kierowca posiada dany samochód czy już go sprzedał oraz czy ostatecznie zdecydował się na jego naprawę czy nie.

 

Kiedy nie uzyska się dopłaty do szkody?

 

Niestety w niektórych sytuacjach nie da się uzyskać dopłaty do szkody. Jest tak między innymi w sytuacji, kiedy sprawa się przedawniła, czyli minęły trzy pełne lata od wydania decyzji przez ubezpieczyciela. Co ważne, nie można starać się o dopłatę na drodze sądowej, jeżeli już zawarło się ugodę z ubezpieczycielem.

 

Jakie kroki trzeba poczynić, by uzyskać dopłatę do odszkodowania?

 

Podsumowując, jeżeli ubezpieczyciel wypłacił zbyt niskie odszkodowanie oraz odrzucił odwołanie od tej decyzji, sprawa nie jest jeszcze zamknięta. Należy zwrócić się do cenionej kancelarii odszkodowawczej ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, czyli między innym tymi wydanymi przez ubezpieczyciela oraz kosztorysem napraw. Kancelaria dokładnie przeanalizuje sytuację i sprawa zostanie przekazana do sądu. Jeżeli ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie, na pewno kierowca otrzyma należną dopłatę. Kwoty są czasem naprawdę znaczące, więc warto się o nie starać. Nie ma też potrzeby obawiać się sprawy sądowej, ponieważ przedstawiciele kancelarii będą reprezentować na takiej rozprawie swojego klienta. Na poczet wynagrodzenia kancelaria najczęściej bierze ustalony procent od uzyskanej dopłaty do odszkodowania. Warto zainteresować się taką pomocą, jeżeli kwota wypłaty z OC sprawcy wydaje się zaniżona.Źródło:

 Inne artykuły
» Jakie są mity na temat systemu monitoringu GPS? 2020-06-26
  Podczas przeglądania Internetu możesz natrafić na artykuły i komentarze nie tyle bagatelizujące monitoring GPS, ile oskarżają system o wiele niedociągnięć, które w rzeczywistości nie istnieją. Dziś je przedstawimy i omówimy, w celu uniknięcia dezinformacji. ... więcej »

» Miniacasco - kiedy warto skorzystać? 2020-06-18
  Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę jego właściciela przed konsekwencjami różnych zdarzeń, w wyniku których jest on narażony na wysokie koszty. Obok obowiązkowego OC, może on też skorzystać z opcji dodatkowej, jaką jest autocasco. Dla tych osób, które ... więcej »

» Wynajem długoterminowy a leasing: zalety, różnice, wady 2020-05-28
  Wynajem długoterminowy cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – zapewnia on o wiele większą dostępność do bardziej luksusowych i lepiej wyposażonych aut, pozwala na elastyczne dostosowanie formy spłaty, a także ogranicza o... więcej »

» 4 powody, dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS 2020-05-07
  Volvo - nawigacja GarminZapewne wielu kierowców czy też właścicieli firm spedycyjnych zastanawia się, czy warto inwestować w wysokiej klasy monitoring GPS. Jak się okazuje, osoby, którego tego dokonały, bardzo szybko przekonują się, że była to bardzo dobra decyzja, gdy pozostali wyrz... więcej »

» Aukcje samochodów poleasingowych - wszystko o aukcjach 2020-04-22
  Ford Galaxy 2006 detal tyłWiększość z nas nie może się dziś obyć bez samochodu. Dzięki niemu możemy dotrzeć na czas do szkoły, pracy albo na zakupy – auto bardzo skraca czas przemieszczania się. Chociaż nie zawsze stać nas na pojazd prosto z salonu, dobrym rozwiązaniem jest zakup... więcej »

» Jak przygotować motocykl do sezonu? 2020-04-08
  MV Agusta F3 Serie Oro Kiedy na termometrze wreszcie pojawią się plusowe temperatury, pasjonaci motocykli z radością zacierają ręce na myśl o przemierzaniu dróg swoim jednośladem. Zanim jednak dźwięk silnika rozejdzie się po okolicy, motocykl musi przejść swój przegląd. Jak przygot... więcej »

» Jak działają aukcje samochodów poleasingowych? 2020-03-09
  Samochód jest nam często niezbędny do codziennych czynności różnego rodzaju. Niektórzy z nas nie są w stanie bez niego egzystować, choćby ze względu na dojazdy do pracy, szkoły, konieczność odbierania dzieci z przedszkola, itp. Czasem decydujemy się na zakup n... więcej »

» Konserwacja łożyska – o czym należy pamiętać? 2020-02-27
  Konserwacja to zabieg, który w głównej mierze przyczynia się do zapewnienia efektywnej i długiej pracy łożyska. By dawała jak najlepsze wyniki, powinna być wykonywana systematycznie. To bardzo ważne, ponieważ łożysko jest stale eksploatowane, dlatego szybko s... więcej »

» Opony Hankook Ventus S1 evo 3 2020-02-27
  Ogumienie Hankook Ventus S1 evo 3 to udana kontynuacja znanej i lubianej linii wyrobów, pochodzących od koreańskiego producenta. Wysokowydajne opony Hankook, oparte o rozwiązania i technologie testowane podczas wyścigów DTM, zostały zoptymalizowane pod kątem ... więcej »

» Wyprzedaż rocznika 2019 marki Jaguar - sprawdź, jakie modele są dostępne 2020-02-27
  Wyprzedaż rocznika 2019 marki Jaguar to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy czekają na specjalne okazje. Należy wspomnieć o możliwości wyboru dogodnej formy finansowania. Do dyspozycji mamy nie tylko płatność ratalną, ale również kredyt, czy też le... więcej »

» Skoda – wszystko, co niezbędne do naszego pojazdu 2020-01-31
  Ciesząca się dużą popularnością wśród polskich kierowców Skoda Fabia III jest samochodem nowoczesnym i praktycznym. Klienci doceniają w szczególności dobrze zagospodarowane nadwozie oraz niskie koszty eksploatacji pojazdu. Na rynku znaleźć można wiele użytecz... więcej »

» Producent części samochodowych Exedy 2019-11-15
  Exedy to firma, która jest następcą uznanej na światowej rynku japońskiej korporacji. Osiągnęła sukces produkując sprzęgła wysokiej jakości. Większość z nich była przeznaczona do pojazdów azjatyckich producentów. Zajmowała się także produkowaniem części do in... więcej »

» Jak wybrać nowe opony? 2019-09-27
  pirelli 1Zakup nowych opon jest na pierwszy rzut oka prostym zadaniem, szczególnie jeżeli wiesz, jakie oznaczenie znajduje się na starych. W praktyce natomiast - ze względu na zróżnicowane oferty wielu producentów - niejednokrotnie wybór odpowiedniej opony zajmuje wiel... więcej »

» Ile kosztuje zakup używanego auta? 2019-09-23
  wirtualny salon Audi Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporą inwestycją. To duży finansowy krok chyba dla każdego. Nic dziwnego, że chcemy się do niego solidnie przygotować. W zależności od tego, jakie auto planujemy, musimy się liczyć z różnymi kosztami. Nowy pojazd z salonu t... więcej »

» DIPP - Polskie wycieraczki do szyb samochodowych 2019-09-05
  Firma DIPP to producent wycieraczek do szyb samochodowych, obecny na polskim rynku motoryzacyjnym już od ponad 10 lat. Polska marka dzięki doskonałej jakości swoich produktów oraz wysokim standardom obsługi klienta zdołała zaskarbić sobie sympatię i zaufanie w... więcej »

» Wyciągarki elektryczne - jak je serwisować, aby służyły nam jak najdłużej? 2019-08-27
  Jeep Wrangler MoparizedWyciągarki elektryczne to sprzęt, który przydaje się na drodze w różnych sytuacjach. Jednak, aby zawsze był gotowy do działania, musi być odpowiednio użytkowany. ... więcej »

» Jakie kosmetyki samochodowe warto stosować, by zadbać o auto? 2019-08-27
  Lexus - lakier Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kosmetyki samochodowe to nie tylko płyn do mycia karoserii i mleczko do czyszczenia kokpitu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają utrzymać pojazd w jak najlepszym stanie. Odpowiednia pielęgnacja samocho... więcej »

» Lakier oryginalny, mieszalnia lakierów czy lakier zakupiony w sklepie? Dobierz typ lakierowania do zakresu prac lakierniczych 2019-08-27
  Lexus - lakier Odpryśnięty lakier, czy wgniecenie połączone z utratą powłoki lakierniczej bądź daleko posunięta korozja – przyczyn przeprowadzania prac lakierniczych może być naprawdę wiele. W zależności od rodzaju i przyczyny zniszczenia lakieru można zastosować różn... więcej »

» Tuning - warto czy nie warto? 2019-08-18
  SST Tuning ShowTuning ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zdania co do celowości tuningowania samochodu są podzielone. Dla jednych to niepotrzebny wydatek, który nie przynosi wymiernych korzyści. Inni uważają, że dopiero auto po tuningu przynosi frajdę z jazdy.... więcej »

[1] 2 3 4 5
Wyświetlane: 0 - 20 z 85 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |